spmr FC Vlaardingen straft Excelsior af SVV iaar zonder punten Zwaluwen stuit opmars SBO flil§ mÊÊÈ Gele kaart voor Cees Zwamborn Programma Sportagenda I Rinus Gosens: „Op deze manier komen ze hoger" SVV-jeugd: weer geen zege Licht aan Frans de Kruis: ..Geen wanklank meer" Margriethal: gedeeltelijke toestemming MAANDAG 14 NOVEMBER 1977 3 'J *r+ y. Sr Vlaardingen Vrijwel identiek aan Pim Doesburg, deponeerde Excelsiors Eddie van der Roer gistermiddag de bal achter collega Eggers. Zelfs tot driemaal toe, in een fase dat de Vlaardingers het offensief niet aan konden, maar desondanks bleven zij met 2X overeind. Waardoor het we derom volledig in de race zit voor de tweede titel. Cees Bouman zal de in zet van Cor Pot naast het doel werken Maar los van die jubelstemming waren beide formaties het na afloop er over eens, dat de streekderby veel té hard was geweest. De gevolgen waren ook niet uitgebleven: geel voor Cees Zwamborn en Ron Roos, en een boeking voor Eddie van der Roer. Tel uit je winst! Scheidsrechter Beukman had er dan ook grote moeite mee om het duel voor tweeduizend kij kers in goede banen te leiden. Ex-scheidsrechter betaald voetbal Cees de Bruin: „Hij had gerust al eerder een voor beeld mogen stellen". Dat sloeg ongetwijfeld op de felle „rooie" Koos Waslander, die tot tweemaal toe het gezicht van voorstopper Cees Zwam born bewerkte. De Vlaardin- ger zelf: „Ik word nooit zo gauw kwaad, maar wat hij deed, had weinig met voetbal te maken. In dat opzicht was de gele kaart die ik kreeg (charge tegen dezelfde Was lander) terecht". Rob van der Bol volgde hem na rust op, alleen maar omdat hij een grotere dosis routine bezit om dergelijke spitsen abrupt uit te schakelen. Dat ging de rou tinier uitstekend af. FC Vlaardingen—Excelsior, een strijd waarin de thuisclub voor een groot deel domineer de, uitgezonderd dan het laat ste kwartier, toen een eigen speler Excelsior terugbracht op 21, en er weer van alles mogelijk was. Maar daarvóór hield Excelsior er bij tijd en wijle „laffe" methoden op na, getuige het eindeloos rondspe len van de bal op eigen helft. De Rotterdammers slaagden daarmee wel in hun opzet om de FC niet in zijn spel te laten komen, maar dat was dan ook alles. STRAFSCHOP Tot aan de rust kon Excelsior, dat bij herhaling (toen al!} Sjaak Roggeveen naar voren baalde, de snelle Vlaardingse spitsen Danny Molendijk en Jan Lohman nog wei enigs zins indammen, maar daarna brak het verzet op de flan ken. Wel moest de FC eerst over de grote teleurstelling komen om de gemiste straf schop van Cees Zwamborn (handsbal van Maijer) te ver werken. maar twee minuten Vlaardingen Voetbal- programma zaterdag 19 november: PSV-SVV (beker), Jong SW-Jong Den Haag (beker), Jong Haarlem-Jong FC Vlaardingen (beker), WIA-GSS, DVO '32- NTVV, SatelIïet-ZW, GTB-FC Veronica, VD- L—SDV, VVK-Energie Boys, Graaf Willem II/- VAC-Hoek van Hol land, Hoekse Boys-I J- mulden (beker). Zondag 20 november: FC Vlaardingen-FC Am sterdam (beker), HION- DHS, Olympia-HDVS, Fortuna-WRW, De Hol- landiaan-VFC, Ursus- FC Ommoord, Hoek van Holland-Hillgers- berg, Steeds Voor- waarts-RKWIK, Graaf Willem ÏI/VAC-VDL, SVDPW-SCO, Abben- broek-DRZ, Steeds Hooger-Demos, SFC- Pechvogels, Wico-FCN 'SB, MSV '71-De Roef, Zuiderster-Schiedam- sche Boys, WF-Activi- tas. Maandag: TP-Windmill (tafeltennis) Zwijndrecht-Schiedam (dammen) Ledenvergadering biljart district Dinsdag: Oranje Nassau- HPV, Energiehal, 20 uur Woensdag: Prestatieloop Talmaschool, Van Viandenstraat, 17 uur. na rust was Excelsior versla gen. Met een sublieme goal bewees Wim Tijl, op wie niemand de aandacht vestigde, omdat hij er vöör rust weinig van te recht bracht, weer helemaal terug te zijn. In die tweede minuut omspeelde hij, uit een pass van hardwerkende Jan Lohman, Pattinaraa, en schoof na een solo de bal tussen de benen van Eddie van der Roer door: 10. Maar Excelsior had bitter wei nig tijd nodig om zich te her stellen. Er was weliswaar een „misser" van Krsto Mitrovic voor nodig om Cor Pot oog in oog te brengen met doel man To Dn Eggers, maar de Vlaardingse doelman stompte de bal met veel bravour het door Bas van den Berg veld weer in. Roggeveen dook vanaf dat moment regelmatig in de spits op. Het werd ui- teindelijk voor Cees Bouman een dankbare taak om de rou tinier aan te pakken, want de kansen die hij kreeg, waren maar op één hand te tellen. In die fase van de strijd, die veel rustiger was dan de eer ste helft, mpesten desondanks toch beide aanvoerders op draven om de laatste waar schuwing van Beukman aan te horen. „Nog één zo'n over treding, en ik zal de wedstrijd staken NOODLOTTIG Excelsior beukte intussen volle dig met „hoge ballen voor de pot" op het Vlaardingse doel. Een alternatief in de vorm van slimme 'éen-twee-combi naties was er gewoon niet De FC-muur zat notdicht. Maar 'J :«C' julst dat veel risico nemen, werd Excelsior ten slotte toch noodlottig. In een fase dat de Rotterdammers zelfs al over de middenlijn ston den, kopte Wim Tijl de bal over Cor Pot heen naar Dan ny Molendijk, die na een kor te solo de bal keihard injoeg: 2-0. Beslist of niet? De vraag kon nog steeds niet worden beant woord, omdat Excelsior zich in het geheel niet gewonnen gaf. FC Vlaardingen bleef ge concentreerd spelen, en hoe wel Waslander (door Van der Bol) en Roggeveen (door Bou man) werd ingepakt, was er uit een vrije trap toch nog een Vlaardings been voor nodig om Excelsior op 2—1 te laten komen. Weg zekerheid! Daarom was er de laatste tien minuten aan spanning geen gebrek. Excel sior zag, evenals vorige week tegen PEC/Zwolle, al een ge lijkspel zitten. Verdiend of niet! De werklust was er wel naar. Nadat eerst nog Leen Swanenburg (goed uitgescha keld door Frans Fiers) een kogel voorlangs had afge vuurd, en Wim Tijl door een dijbeenblessure het veld had geruimd voor Predrag Drapic, kwam Eddie van der Roer ongehinderd naar voren. Drie maal kopte hij de bal uit evenzovcle hoekschoppen in, maar de ene keer redde Cees Bouman, de tweede maal doelman Eggers zelf, en zijn derde kopbal ging naast. Toen was het gebeurd Eindhoven De verha len over Rinus Gosens zijn zo langzamerhand - wel bekend. De oefen- meester van Eindhoven praat alleen maar over aanvallend voetbal. En schroomt niet een te genstander, die het lef heeft om zich in elgeij verdediging terug te trekken, flink aan te pakken. Eindhoven echter heeft het er zo af en toe wel moeilijk mee. Hetgeen duidelijk te zien is op de ran glijst waar de vroegere eredivisionist een plaats in de midden moot inneemt. En toch, als Gosens zegt dat SW in de uitwedstrijd tegen Eindhoven moedig en aanval lend heeft gespeeld, zal dat zondermeer juist zijn. Positie ve geluiden derhalve voor de formatie van Pim Visser. Al is het een wat schamele troost wanneer men zich realiseert dat tot een kwartier voor tijd 0—1 op het scorebord stond en de wedstrijd was afgelopen met 2—1. Voor Eindhoven, dat wel. „Het was me ook wel tegenge vallen als SW zou gaan ver dedigen", oordeelde Rinus Gosens later. „Want daarvoor ken ik ze te goed. Inderdaad propageer ik nog steeds bij Eindhoven aanvallend voet bal. Maar steeds weer vraag ik me af: „Wie volgt ons?" En dan ben ik ergens toch wel blij dat SW de eerste ploeg is waarbij ik heb kunnen con stateren dat ze wel in de aan val willen. Als ze zo durven te blijven spelen dan zie ik ze echt wel hoger komen dan nu het geval is". Waarna hij er wel direct op liet volgen: „Ik heb natuurlijk wel makkelijk praten. Zij hadden ook liever gezien dat ze een overwinning hadden behaald. Maar nogmaals, ik heb met plezier naar deze wedstrijd zitten kijken". En Pim Visser? Hij was niet eens teleurge steld. Zei wel: „Ik vind het alieen erg rot voor de jongens. Je staat toch lange tijd met 1—0 voor en dan ga je alsnog de boot in. Jammer, maar ik vind ook dat we blij moeten zijn dat we goed en aanval lend hebben gespeeld". De voorsprong van SVV viel al vrij snel in de eerste helft Het was Wkn Mulder die Dick Hoogmoed aanspeelde. De spits wachtte op de opko mende John Oorver, speelde precies op tijd af waardoor de kleine verdediger voor kon zetten. Schutter Cor Peitsman was ter plekke om de vloeiende aanval met het hoofd af te ronden: 0—1. John Corver. beslis sende voorzet. SW bleef in die periode goed doorgaan. Hetgeen ook wel te danken was aan de angst die Eindhoven ten toon spreidde. Rinus Gosens: „We doen nu lekker mee in de strijd om de periode-titel. Als je dan met een achterstand wordt gecon fronteerd gaat die angst opko- Schiedam Als één van dp weinigen hebben de jeugdspelers van SVV wel gespeeld, Tegen Excelsior werd met 0—2 verloren. Vlak voor rust kwam de formatie van Jan van der Velden door een fout in de verdediging op (1—1. Daarvoor had Rinze van der Spoel echter al op de paal geschoten. Het gerou tineerd spelende Excel sior deed het toen al wat rustiger aan maar kon een paar seconden voor het einde alsnog een tweede treffer noteren. Bij SVV speelde voorstopper John de Munnink een goede wedstrijd. Schiedam De selectie van SVV heeft afgelopen vrijdag voor het eerst van de eigen lichtinstallatie gebruik kun nen maken. De in totaal acht lichtmasten werden die avond officieus in gebruik ge nomen. Dit omdat de gemeente binnen een week ervoor had gezorgd dat de bedrading In orde kwam. SVV overweegt nog de installatie officieel in ge bruik te nemen. men. Maar inderdaad was het ook de verdienste van SW dat wij het in die periode even moeilijk hadden". Er kwamen kansen voor zowel Dick Hoogmoed als Cor Peitsman, maar in beide ge vallen was doelman Adjanski ter plekke Om erger te voor komen. Eu ook kort na rust leek de kans op 0—2 groter dan die op een gelijkmaker. Maar Wim de Haan kopte voor een leeg doel naast. Maar ook Eindhoven manifes teerde zich duidelijk in aan vallend opzicht De ploeg stuitte echter keer op keer op de sterk spelende defensie van SW. Pim Visser erover: „We hebben bewust Bart Kr eft en Wim Mulder wat minder aanvallend laten spe len, Daarbij kwam dat met name Rinus Steenbergen en Ruud van Dijk erg sterk speelden vandaag". In de periode dat de gastheren echt sterk op kwamen leek SVV toch stand te houden. Maar toen Soera een kwartier voor tijd van zeker dertig meter uithaalde was er voor Bas van Noortwijk geen hou den aan; 1—1. De klap. die Eindhoven SVV toen toedien de was hard. Want kort na de gelijkmaker namen de man nen van Rinus Gosens zelfs een onverwachte voorsprong. Het was Krekels, die kop pend Van Noarlwijk voor de tweede maal passeerde. En dus bleven de beide punten bij de thuisclub. En kon Pim Visser alleen maar zeggen: „Het is erg jammer dat het zo gelopen is". Waarna Rinus Gosens zijn oude ploeg een hart onder de riem stak door te zeggen: „SW is een fijne tegenstander. We gaan daar ook altijd graag naar toe. Voor hun is het inderdaad sneu. Ik ben er blij mee". SVV: Van Noortwljk, Corver, Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder, Kreft, De Haan, Mui der. Hoogmoed (Van der Vlist), Feitsman, Huigen. g&A'ivX v - - - -v- Henk Nentjes (r.) houdt SHO van scoren af Vlaardingen „Dit Zwalu wen is geen ploeg die er uit gaat". Lovende woor den van SHO-trainer Jan de Gier aan het adres van collega Frans de Kruis. Voor de Vlaardingers prettig om te horen, maar de prestaties blijven toch bepalend. Na vier achter eenvolgende nederlagen, waaronder een wanpres tatie tegen De Zwervers, leverde Zwaluwen einde lijk weer eens beter werk af. Vandaar ook de op merking van Jan de Gier. SHO slaagde er niet in de inzet van De Zwaluwen te doorbreken. Het was en bleef 00, waarmee beide trainers tevreden waren. Gezien de veldverhouding was die uitslag ook wel juist, al miste het publiek dat toch het slechte weer trotseerde, toch wel hoog tepunten in de vorm van goals. Want voor hetzelfde geld was het ook 1—1 of 2—2 geworden, want zowel Zwaluwen als SHO kwa men enkele malen tot uit gespeelde kansen. Zwaluwen was daarbij zelfs in de meerderheid, reden voor De Kruis om op te merken: „Als er één had moeten winnen, dan wa ren wij het wel. Vooral in de tweede helft is er goed gespeeld". SHO had ech ter een uitstekende Jan Barendrecht in het doel, die de nul voor zijn ploeg handhaafde. Het meest po sitieve aan Vlaardingse zijde was toch wel de in zet. „Waartoe de gesprek ken van de laatste tijd bij droegen", aldus De Kruis. „Bovendien hoorde je nu geen wanklank meer". Juist dit laatste, het tegen elkaar praten en schelden, was de laatste tijd erg na delig voor de prestaties. SHO, slechts op drie punten achterstand van nieuwe leider Quick Boys, was het duel wel erg gehandicapt begonnen. Zowel Hans Bres als Van Siiedrecht konden niet spelen, en daar had Jan de Gier niet op gerekend. Van Siied recht had echter last van spit, terwijl Bres nog last had van zijn blessure. „Nu kwamen we vrijdag avond onverwacht in de problemen", aldus De Gier. „Uiteindelijk misten we nu toch twee vleugel spelers". Zelfs zaterdag morgen heeft Bres het nog geprobeerd, maar het ging niet. Het gevolg was, dat De Gier zijn elftal nogal om moest zetten. Arnold Bol verhuisde van linker vleugelverdediger naar de rechterspitsplaats, Wim Kooiman werd linkerspits, terwijl Adrie van Dam de plaats van Bol overnam. Wijzigingen, die De Gier overigens tevreden stem de. Pas diep in de tweede helft wisselde hij Wim Kooiman voor Ruud van Deuren in. De Gier: „Kooi man kwam in die fase van de wedstrijd nog tekort. Dan heb je meer aan pinchhitter zoals Van Deu ren. Kooiman is overigens pas 17 en heeft talent. Hij komt er heus wel". De eerste de beste bal die Van Deuren kreeg, was het trouwens bijna raak ook. Hij verscheen ineens geheel vrij voor het Zwa luwen-doel, maar schoot te zacht om doelman Aad Boers te verrassen. Het was één van de weinige scoringskansen voor SHO in de tweede helft. In de eerste helft beperkte dat aantal zich slechts tot één, maar uitlopend kon Boers de door Cees Visser gelan- Schiedam De berichten ais zou Gedepu teerde Staten (eindelijk) haar goedkeuring' hebben gegeven voor de verbouwing van sportfiai Margriet blijken maar gedeeltelijk juist. GS heeft nog seen toestemming voor de verbouwing gegeven, maar wel voor de aanvullende werken. Een en ander houdt in dat de bestrating mag worden omgelegd, de riolering' mag worden verlegd etc. Een somber lid van de Stichting Sporthal ver klaarde er over: „Als we dit jaar geen toestemmltig krijgen, ziet het er voor het volgend seizoen slecht uit. Dan kunnen wc waarschijnlijk weer een jaar wachten. En d3t terwijl de serieuze plannen ai zo'n vijf jaar geleden op tafel zijn gelegd". En direc- teur Van der Kraan: „Dat is juist. We zitten nu met de situatie dat ik een groot aantal aanvragen voor volgend jaar heb moeten afzeggen en omdat we er van over tuigd waren dat we dan konden gaan hou wen. Nu bet er zelfs naar uit gaat zien dat dat niet haalbaar is zitten we straks wel met een behoorlijk exploitatietekort". ceerde Kooiman van de bal zetten. Zwaluwen kwam voor de rust tot vier reële kansen, waarvan in de 39ste minuut twee op rii. Jos" Buitelaar ving de bal met de borst op en schoot meteen in. Doelman Ba rendrecht was er echter bij, maar de bal kwam nu bij Ernest Kegel terecht. Deze passeerde Barend recht wel, maar op de doellijn bracht captain Jaap Schipper redding. Ook SHO mocht in de tweede helft een keer aan een doelpunt ruiken. Even aarzelde de Zwaluwen-de fensie, met Henk Nentjes en Paul Goedknecht in uit blinkende rollen, toen er buitenspel in de lucht zat. Niet naar de mening van rustig en goed leidende scheidsrechter Siera. Tot opluchting van „heel" Zwaluwen schoof Arnold Bol echter in het zijnet OFFENSIEF Verder moest Aad Boers nog een keer naar de bovenhoek om een schot van Klaas G.'oe- neweg te stoppen, maar Zwa luwen drong in het laatste kwartier het sterkst aan. Ke gel en Keizenvaard haakten nog af wegens blessures, voor resp. Rein Maarleveld en Mar tin van der Kooy. In die slotfase beperkte SHO zich slechts om het gelijke spel vast te houden, „al waren we daar aanvankelijk bewust niet op uit", benadrukte De Gier na afloop. Dat puntje hield doelman Barendrecht kort voor tijd vast door een voorzet van. Hugo Sluimer net voor het hoofd van hoogop- springende Nentjes weg te tik ken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3