SPORT HBSS bejubelt eerste overwinning HVO: één doelpunt is voldoende GSS gelijk weer au st VBL langszij MVV27 komt niet tot scoren TSB Iaat winst liggen De VriesGelijkspel op 2/n plaats geweest Offensief van Schoonhoven komt te laat Dick Bos houdt Vlaardingen op de been Maasdijk. aanval MAANDAG 14 NOVEMBER 1977, 4 Hoek van Holland in een door storm en een glad veld geteisterde ontmoeting tiissen Hoekse Boys en Monster wist laatstgenoemde club beide punten mee naar huis te nemen. Het was Nico van Zanten die reeds binnen drie minuten de eindstand op 0-1 bepaalde. Trainer Wim de Vries dacht dat een gelijkspel de juiste uitslag had weergegeven: „Kijk in die tweede helft hebben wij zeker enkele doelrij- pe kansen gehad, maar men treuzelde gewoon te lang. En zit je eenmaal in die hoek waar de slagen vallen, dan is het erg moeilijk om er weer uit te komen". Trainer Dick Suiker van Monster was het hier geheel niet mee eens: „V7ij hebben gewoon verdiend gewonnen. Want wat dacht je van die drie kansen die Cees ScheUevis kreeg. En die bal van Cees Quak die de keeper er op miraculeuze wijze uit hield, Wij gaan gewoon iedere wedstrijd beter spelen. Nu ging het niet zo best, maar dat lag gewoon aan de weersomstandigheden. Verder waren wij over de gehele linie de betere". I Hoekse Boys startte zonder Toi van der Pijl. Hij kwam er in de tweede helft alsnog in. Monster nam al snel na het beginsignaal van de te precies fluitende arbiter E. 't Hart de Leiding. Een dieptepass op Robbie van der Gaag, die alle tijd had om de bal met een Nico van Zanten scoort Monster's winnende treffer. 1 WzfóÊ? hakje terug te leggen op de aankomende Nico van Zan ten. Die wist beheerst doel man Theo Hooijdonk te pas seren: 0-1. Even later had Van Zanten bijna weer succes. Een één-twee met alweer Rob bie van der Gaag werd door hem ineens op de slof geno men. Theo Hooijdonk wist via het weggeven van een corner erger te voorkomen. Hoekse Boys probeerde met schoten en gevaarlijke uitval len de stand weer recht te trekken. Zo moest keeper Rob Klop zijn kunnen tonen bij een kopbal van Jack Rensen, die hij op de doellijn klem pakte. Een schot van de in de eerste helft uitblinkende Louis Knipscbeer had een be ter lot verdiend. Toch liet Monster zich ook niet onbe tuigd. Schoten van Gert Jan de Wilde en Nico van Zanten werden door Koos Heerschap C.S. vakkundig onderschept en weggewerkt Nico van Zanten beslist al snel Na een half uur was Hoekse Boys dicht bij de gelijkmaker. Een één-twee tussen Ton Driessen en Jack Rensen bracht een scrimmage voor het doel van Rob Klop te weeg, maar men kwam niet tot scoren. Toch kreeg Hoekse Boys nog enkele kansen. Een vrije trap van Louis Knip- scheer, na een overtreding van de goed spelende Gerrifc van Dijk, werd door Bob Klop onschadelijk gemaakt. Jack Rensen kon alleen doorgaan nadat Wim Voois tegen de arbiter ging praten voor een vermeende overtreding. Zijn schot belandde echter in het zjjnet In detweede helft (Tom van der Pijl voor Ton Driessen), speel de Hoekse Boys een „alles of mets". Monster kwam er in die beginfase moeilijk uit, maar nadat Dick Suiker de wissel Cees Quak voor de op geschreven Nico van Zanten (opzettelijk hands) toepaste ging het beter. Twee vrije trappen op rij van Koos van der Kruk kwamen terecht bij Cees ScheUevis die echter voorlangs en over kopte. Toch bleef Hoekse Boys komen; een schot van Gerard Omhof verdween net aan de verkeer de kant van de paal. En even later drie man, die een schiet kans kregen in een scrimma ge voor het doel van Rob Klop, maar alle drie door te lang wachten deze kans op de gelijkmaker verspeelden. Een korte corner op Louis Knip- scheer (in de tweede helft be ter in de gaten gehouden door Hanny Verkade) die het leer naar de vrijstaande Jack Ren sen plaatste werd door hem met een omhaal net naast ge schoten. Monster kwam later onder de druk vandaan. Schoten van Koos van der Kruk gaven nog wel eens problemen in de de fensie van Hoekse Boys. Waar Cees Schellevis de meeste kopduels won, maar de juiste richting was er niet. Met in de laatste vijf minuten twee ac ties van de goed spelende Gert-Jan de Wilde kreeg Mon ster toch nog wel kansen. Zo kopte Cees Quak tegen de keeper en een afstandsschot van Willem Voois verdween net aan de verkeerde kant van de paal. Scheidsrechter 't Hart liet nog drie minuten door spelen voor blessures, maar ook hierin wist Hoekse Boys niet te scoren. Zodat Monster de punten gelukkig kon meenemen. Schiedam Onder stormachtige omstandigheden, opgeluisterd met af en toe een fikse hagelbui, traden zaterdag HBSS en Schoonhoven tegen elkaar in het strijdperk. Twee ploegen, die onderaan de ranglijst staan en zelfs tot op heden in deze competitie nog niet één keer het zoet der overwinning hadden geproefd. HBSS had tot op heden slechts één puntje weten te bemachtigen, en Schoonhoven had door vier maal gelijk te spelen vier punten behaald. van de eerste helft door Peter Boon werd gescoord. Een „hakje" naar Rob van Her- nen, en vervolgens een beke ken pass van Van Hemen naar Peter Boon, bracht de laatste alleen voor de Schoon- hovense doelman, om hem vervolgens de bal in de uiter ste hoek uit de touwen te Laten halen. Even daarvoor had HBSS nog HBSS moest dan ook beslist winnen wilde het niet redde loos onderaan de ranglijst ge drukt worden. Na twee zeer verschillende helften, waarin in de eerste helft HBSS de sterkste was, en Schoonhoven de tweede helft domineerde, waren het uiteindelijk de Schiedammers die beslag op de overwinning legden en twee punten aan hun totaal konden toevoegen. Uitslag: 2-1. Beide ploegen traden aan met een wisselspeler. Bij Schoon hoven was Piet Schep door ziekte verhinderd te spelen, en zijn plaats werd bezet door Jan de Jong, terwijl bij HBSS aanvoerder Leen Dijkshoorn met een onwillige knie sukkel de en diens plaats ingenomen werd door Ben Oorschot. De meest gevaarlijke aanvallen waren van HBSS, en met wat meer geluk had de ruststand zeker een grotere score opge leverd, dan de magere 1—0, die nu op het scorebord stond. Het was een doelpunt dat vijf minuten voor het verstrijken Vlaardingen Met de wind volledig in de zeilen laveerde Vlaardingen tegen Loosduinen naar een verdienstelijke 0-0 puntendeling. Ondanks de weersomstandigheden kwamen er scoringskansen voor beide partijen. Loosduinen kwam nog tot aan de doellijn waar Vlaardingen-speler Kees van der Mark tot tweemaal toe erger moest voorkomen. Grote man bij Vlaardingen was doelman Dick Bos, die na de thee zijn ploeg behoedde voor een achterstand door venijnige schoten onschadelijk te maken door gestrekt naar de hoek te gaan. Vlaardingen kwam de openingsfase goed door in het offensief dat de thuisclub trachtte te ontketenen. Na zes minuten moest Kees van der Mark een bal van de doellijn halen. Het schot van Ger van der Lek daarna gaf tegenwicht, zij het dat goalie Jan Tazelaar goed in de rechterhoek zat om schade te voorkomen. Loosduinen kwam vervolgens een paar keer goed doorzetten door bemiddeling van opkomende spits Wout Visscher, die in die periode vanaf het middenveld goede passes aan de flanken gaf. Vooral voorstopper Jan van der Mark en keeper Dick Bos waren paraat, en ook Kees van der Mark liet de gasten op tijd ademhalen. Vlaardingen op zijn beurt kon met de wind in de rug het Loosduinse doelgebied eveneens regelmatig bevolken en voor gevaar zorgen. Na twintig minuten was een combinatie tussen Herman Hooger- boord en Ger van der Lek niet zuiver genoeg, om laatstgenoem de doeltreffend te laten uithalen. Toen nam Jan Molenkamp aan Loosduinen-zijde het initiatief en beproefde doelman Dik Bos met schoten uit de tweede lijn. De goalie reageerde echter bekwaam. Losduinen zag daarna wel in dat een gelijke stand de beste oplossing was, en speelde behoedzaam terug op de eigen doel man- Na een half uur kreeg Herman Hoogerboord nog een beste kans om zijn ploeg naar een voorsprong te schieten. Schuin voor het doel richtte hij echter niet secuur genoeg. Dick Bos kwam daarna nog in actie bij een schot van Molenkamp, maar zijn afweer was wederom goed. Bij Loosduinen werd nog gewisseld, maar voordeel kwam er niet een unieke kans gehad, toen Martin Meyer de bal schuin langs de uitgelopen doelman schoof, doch tot opluchting van de Schoonhovenaren ging de bal net naast de paal, en was de sliding van V7im van Est net iets te kort om de bat alsnog in het doel te schuiven. Schoonhoven daarentegen drukte wél, en probeerde van alles om tot scoren te komen. Het raffinement ontbrak ech-"* ter om de KBSS-achterhoede uit te spelen. De druk van Schoonhoven leverde een vijf tal corners, op en twee vrije trappen in de Schiedamse muur, doch de kans die Kees Koudstaal twee minuten voor rust kreeg om zijn ploeg naast HBSS te brengen, belandde nu tegen de voeten van de goed uitgelopen Schiedamse doelman Verdam. Winst De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen, toen Wim van Est via een diepte pass van Martin Meyer alleen op het doel van Jan de Jong afstevende, doch zijn schot werd schitterend door de Schoonhovense doelman tot comer gestompt. Schoonho ven bleef echter proberen HBSS in het strafschopgebied te dringen, en net toen feite lijk de gelijkmaker in de lucht hing, was het (gelegen- heids)aanvoerder Martin. Meyer die de score op 2—0 bracht, door zijn snelheid goed uit te buiten en Bert van de Horst te kloppen om daarna langs de uitlopende Jan de Jong te schieten. Wie echter dacht dat Schoonho ven zich gewonnen gaf, had. het mis. Met elf man, inclusief de doelman die tot op de mid denlijn meedeed, toog het massaal ten aanval. Onbegrij pelijk was dat HBSS toen ging verdedigen, want juist met aanvallend voetbal bleek het veel meer gevaar te kun nen stichten, Zelfs de achterli- nie van Schoonhoven, zoals Harry van Waas en Baai Ooms, waren in het Schie damse strafschopgebied te vinden, en tien minuten voor tijd werd het dan ook 2—1. Het was een comerbal van Leo Kroos die, gedragen door de wind, in één keer achter Cees Verdam in het net sloeg. HBSS kwam enorm onder druk te staan wat resulteerde in het weggeven van een ze vental corners, doch wanke len deed de Schiedamse veste niet meer. o Maasdijker Leen Visser blokkeert een HVO-inzet. Maasdijk Een "6-puntenwedstrijd" noemde HVO- trainer Bouquet de wedstrijd Maasdijk—HVO. Er waren uiteraard niet zo veel punten te verdienen, maar het typeerde toch aardig de importantie van dit duel. Immers, beide ploegen achten zich in staat om op een wat hoger niveau mee te draaien dan de laatste plaats die ze voor het duel broeder lijk deelden. In feite was de wedstrijd al na zo'n vijf minuten beslist. Wim Stork scoorde voor HVO en hoe Maasdijk ook dit keer weer aanviel, er kwam geen wijziging in de stand: 0—1. Bouquet na afloop: „Dit is een enorm belangrijke overwin ning voor ons. Het zelfvertrouwen was een beetje weg. We speelden wel behoorlijk, maar we konden er maar zo weinig inkrijgen. Nu wil ik niet zeggen dat we vandaag goed hebben gespeeld, maar nu hebben we wei twee punten. Ik vond het overigens wel een dik verdiende overwinning". Maasdijk-trainer Nico de Bruyn krijgt het met de week moei lijker. De toch al jredelijk ge vulde blessurelijst werd deze week nog uitgebreid met Ger- rit van Woerden en Aric de Zeeuw. De Bruyn vond dat Maasdijk wel een punt ver diend had: „Voor de rust had den we er zeker een moeten maken. In de tweede helft hebben we alles op de aanval gegooid, Jan Hordijk naar vo ren, maar het zat potdicht. door Kees Bentvelzen Het hopen was eigenlijk op een frommelgoal, maar die bleef uit". De Bruyn dacht vooral nog aan de twee fraaie kansen die zijn ploeg in de slotfase van de eerste helft had gekregen. Dries Sonneveld was zelfs doelman Jan van Eysden al voorbij maar Kees Schilder kon het schot op de doellijn nog keren. Even later redde Van Eysden fraai op een schot van Aad Visser, Daar voor v/as er echter ook al het een en ander gebeurd. Al in de 5e minuut kwam HVO op voorsprong. Een corner van Ed Schilder werd door de Maasdijk-verdediging slecht weggewerkt, waarna de ge heel vrijstaande Wim Stork eenvoudig kon scoren, 0—1. De Bruyn: „Dat had natuur lijk nooit gemogen, een enor me dekkingsfout". In de 35e minuut kwam Maas dijk doelman Arend Staaldui nen wat ongelukkig neer en blesseerde zich zodanig dat verder spelen onmogelijk was. Keservedoelman Teun de Lange zat echter niet in de dug out, maar aan de bar in de kantine. Na een oponthoud van 10 minuten kon er weer verder worden gespeeld met Teun de Lange in het doel. Van Staalduinen over zijn blessure: „Er was helemaal geen tegenstander in de buurt, ik stapte in een kuiltje of zo. Mijn kuitbeen is hele maal blauw". In de tweede helft was het voor Maasdijk „pompen of verzui pen". Alles werd hoog voor de HVO-pot gegooid, waar de lange doelman Jan van Eys den een makkie had. Slechts eenmaal kwam er een echte kans voor Maasdijk. Lou Vcogt illustreerde echter de onmacht door vanaf drie me ter voor het doet hoog over te knallen. Door de risico's, die Maasdijk nam, kreeg HVO in de aanval erg veel ruimte, maar Ed Schilder, Jan Alder- liesten (hij speelde erg goed) en Wim Stork wisten de hun geboden ruimte niet in doel punten om te zetten. De Bruyn zette Nico Lievaart nog in voor Peter Solleveld, maar het hielp allemaal weinig meer, Maassluis VDL heeft in een matige wed- strijd een gelijkspel be haald tegen DOS '32. Na een ruststand van 0—0 namen de gastheren een 1—0 voorsprong. Vlak voor tijd wist VDL alsnog één punt binnen te ha len: 1—1. Maasland MVVZ7 beeft in de thuiswedstrijd tegen SV Hoogvliet een punt laten lig gen, Dat kan zonder meer ge steld worden, want de Maas- landers zijtn de volle negentig minuten in de aanval ge weest Het doelpunten maken was echter een te groot pro bleem, zodat de wedstrijd met 0—0 werd besloten. Het betekende wel dat MW voor de vierde achtereenvol gende maal ongeslagen bleef. Het gelijke spel kon de Maas- landers echter weinig voldoe ning geven. Het overwicht was zo groot, dat MW-doel- man praktisch de hele wed strijd toeschouwer is geweest. In de tweede helft kreeg hij zegge en schrijve twee keer een bal, en dat waren nog niet eens echte schoten. In de eerste helft kreeg MW twee uitgespeelde kansen. De eerste zag Dick Vreeswijk door de keeper gestopt, ter wijl dezelfde speler later net naast schoot. Gezegd moet wel worden, dat SV Hoogvliet een erg sterk spelende defen sie had. Ook in de tweede helft had MW kansen om de volle winst te grijpen. Dick Lager- wey £2x) en Huib Bos benut ten ze echter niet Kort voor tijd leek de voor de geschor ste André de Baan meespelen de Johan Korpershoek toch te gaan scoren. „Heel" MW veerde al op, maar de bal scheerde rakelings over de lat. Vlaardingen Het gesprek dat TSB afgelopen week over de magere resultaten heeft gehad, heeft verhel derend gewerkt. De Vlaardingers speelden te gen het bezoekende Rand stad Sport een gemoti veerde wedstrijd. Het le verde de halve winst op (1—1), waarmee TSB toch een punt verspeelde. De winstkansen waren name lijk in ruime mate aanwe zig, maar zelfs een straf schop werd niet benut. Al voor de thee had TSB de wedstrijd kunnen beslissen. De Vlaardingers waren het meest in de aanval, wat een viertal uitgespeelde kansen opleverde. Wim Stoevelaar tot twee keer toe, Ton Vorstenbos en Jeroen Hovers lieten ze echter ongebruikt. In de tweede helft was TSB opnieuw de aanvallende ploeg, hetgeen in de 13e mi nuut tot een doelpunt leidde. Een voorzet van Jeroen Rovers werd door Ton Rovers zuiver ingeschoten: 1—0. In plaats van door te gaan, liet TSB het initiatief toen echter teveel aan Randstad Sport. Dat leidde in de 23e minuut tot de gelijkmaker. Toen doel man Van der Velden al was gepasseerd, kon Mar van Dorp slechts ten koste van een handsbal redden. De toe gekende strafschop werd prompt benut: 11. Zeven minuten voor tijd kreeg TSB een ideale gelegenheid toch de volle winst te pakken. Wegens het onderuit halen van Jeroen Rovers mocht TSB een strafschop nemen. Ton Rovers belaste zich daar mee, maar faalde jammerlijk door over te schieten. Twee minuten voor tijd kopte Hans van Bommel langs de keeper, maar nu stond de paal de overwinning in de weg. Schiedam GSS schijnt gea bonneerd te zijn op gelijke spelen. Ook nu weer heeft de ploeg van trainer Henk Steenbergen een 2—0 voor sprong prijs moeten geven te gen SNS, wat uileindelijk een 2—2 einduitslag opleverde. De Schiedamse ploeg had voor al de eerste helft het heft volkomen in handen. Het be wijs dat GSS sterker was, werd al na zes minuten gele verd. Op aangeven van Chris van Gerven scoorde Jan van Bokkum I—0. Hierna duurde het een goed half uur voordat de tweede treffer tot stand kwam. Uit een diep tepass ging Siem van Gerven door, speelde de verdediging uit en alleen voor de Rotter damse doelman maakte hij geen fout en bracht beheerst de stand op 2—0. Hiermede kwam ook de rust In de tweede helft ging GSS wat onzekerder spelen. Er werd slordiger geplaatst en de af werking was niet meer zo als in het eerste gedeelte. In de laatste aanval van SNS sloeg het noodlot toe. Leen Saarloos kon, geheel tegen de verhou ding in, gelijk maken, 2—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4