spmr Dubbele tegenstand deert PPSC niet Excelsior M buit counters niet uit lebrek aan overtuiging Sunlight ua rust onderuit mt m» Excelsior ?20 krijgt winst niet cadeau NSW P imê Wm as Hans Kostense: "Hier sneuvelen vee! ploegen" ff WC5 Hemieveid en Visser kampioea Programma saaivoetbal John Beyer: „Ik had meer verwacht MAANDAG 14 NOVEMBER 1977 mwM tl p - s si? o Wim Klein komt te laat om Hans Reedijk van NSW at te stoppen. Numausdorp Waar Ie storm (dwars over het V veld) de toeschouwers snel de kantine in joeg, en in hoge mate de spe- lopbouw van NSW en Excelsior M. belem merde, heette het alter- natief, de bal zo snel mogelijk voor doel te krijgen. Beide trainers hadden ongetwijfeld t. hun pupillen geadvi seerd de bal zo laag mogelijk te spelen, en zich veel aan te bieden of verdwaalde schoten tegen te gaan. Deson danks gingen beide for maties hun eigen weg. Hoewel het aan het facet span- rung niet ontbrak, was het een duel, waarvan er dertien in een dozijn gaan. Dat het thuisvolkje achter beslagen ruiten er na rust nog een pint extra op kon nemen (1-0 door Hans Reedijk), was' meer ge- luk dan wijsheid. Typisch een duel voor 0-0, ware het niet - dat de verliezer zou afvallen, f Anders gezegd: Zich er reken- schap van zou moeten geven, dat het (voorlopig) uit de sub- top zou moeten verdwijnen. ^Dat lot onderging het jeugdige ■*i Excelsior M met veel tegenzin, ;j omdat juist de Maassluizers het karwei bij de rust hadden p moeten afmaken. Trainer y Leen Admiraal: "Toen kregen i j door Bas van den Berg vl wij ook de mooiste kansen, y Die kwamen voornamelijk uit f.'; counters, of verdwaalde seho- ten of missers". Met andere y woorden: Wie er in slaagde p om de bal maar weer de vreemdste capriolen te laten p maken voor doel, had succes. gNMa een kwartier leek Excelsior f7 M. op winst te komen, toen een verdwaalde bal van Wim Klein bij Lies Kardol in de p voeten k%vam, maar finaal pj over de bal heen maaide. Ge- luk voor NSVV, dat bij herha- t§ ling de Maasslwse counters onderschatte, maar zelf ook, eenvoudig genoeg, niet bij machte was om er een offen sief uit te halen, Slechts dank zij de doorzichtige schuifpa- tronen vanuit de defensie van Excelsior M., was het door zijn inzet bij machte om in enkele gevallen doelman Roel Jan Abbas op de proef te stellen. Bij die geringe dadendrang gin gen de Maassluizers wel uit van secure mandekking, maar in enkele gevallen was voorstopper Jan van Dijk niet bij machte om Peter Knoop aan zich te binden. Ook Paul Husslage bad het enkele malen moeilijk met veelvuldig opkomende aan voerder Adri Hoogvliet, die echter na knappe solo's de eindpass verzaakte. Ka dat ook nog Erik Scheffers had kermis gemaakt met de windkracht, getuige zijn scho ten die over woeien, overrom pelde de thuisclub de Maas sluizers. Niet met lange halen, maar eerder met gegroepeerd voetbal, waarbij keer op keer de spelers zich aanboden. Re- gelmatig ontweek nu Peter Knoop wél zijn bewaking, en uit diens voorbereiding kwam na tien minuten de enige goal tot stand. Op het laatste mo ment was Paul Husslage nog in de slag geraakt met Hans Reedijk, maar terwijl ook doelman Roel Jan Abbas ver geefse moeite deed om de voorzet te onderscheppen, knalde Hans Reedijk hard in: 1-0. "Wie mocht denken dat Excelsior M. het accent volledig op de aanval zou gaan leggen, kwam bedrogen uit. Trainer Dick Buitelaar schreeuwde zijn makkers toe de aanval te blijven kiezen. Ondanks het feit dat er nogal wat kansen kwamen, bleef de poort ver der hermetisch gesloten. Niet temin moest NSVV rich het laatste kwartier in hoofdzaak tot verdedigen beperken, Een serie hoekschoppen tekende de situatie. Ook toen Lies Kardol rustig de bal voor Hennie Duchenne liet lopen, maar naast schoot. Of Lies Kardol die de bal van Theo Helleman (na rust als linker verdediger) overnam, en Gerard Bos een niet te missen kans gaf. Toch vloog de bal langs de verkeerde kant van de paal. Adri Hoog vliet ruimde nog het veld voor Jan Klein, maar dankzij voor namelijk het ijzersterke cen trale duo Dik Pleit/Jan Ge- buis bleef NSW de situatie meester.. Nieuwendijk PPSC-trainer Hans Kostense feliciteerde rijn spelers met het 0-0 gelij ke spel tegen Altena. Runner- up "PP" had inderdaad ee» compliment verdiend. Want zelf nog niet gewend aan de hoge positie in de tweede klasse bemerkten de Schie dammers nu pas wat dat in houdt Iedere lager geklasseerde tegen stander zal er een extra schepje bovenop doen. Zo ook Altena dat zich in het boeren- dorpje Nieuwendijk gesteund riet door een fanatieke aan- door Martijn Verwaaijen hang. Die slechts de kreet "Naar voren" consequent laat horen. En het niet accepteert als de "helden" maar wat in die verdediging blijven rom melen. PPSC speelde derhalve tegen twaalf man en deed dat koel bloedig. En dat terwijl de Kostense-fonnatie de gebles seerde Meïndert van Veen moest missen. Voor hem speelde de 17-jarige Leo Al ders zeker niet slecht. En was ook Piet van Veen er niet bij, omdat hij deze week te horen kreeg dat hij voor twee duels geschorst is na zijn waar schuwing in de wedstrijd te gen ASWH. Dick Vos speelde daarom als laatste man. En deed dat op merkelijk goed. Want juist hij zorgde voor de broodnodige rust die PPSC vooral na de hervatting zo hard nodig had. Hans Kostense: "Vooral Leo Alders was voor mij een openbaring. Die knaap heeft erg goed gespeeld. Trouwens, mijn hele verdediging speelde ijzersterk". *och bouwde PPSC in de eerste helft aan een aardig over wicht Altena kwam in die periode dan ook nauwelijks aan het scheppen van kansen toe. En toch zei Kostense: "Wat me zo verbaasde was dat zij met maar twee spitsen speelden. Daarom liep vooral Wout van Vuren in het begin nogal te zoeken". De angst van Altena was mis schien ook wel terecht. Want -pp" counterde voor rust ge vaarlijk en was zelfs na 35 minuten spelen erg dicht bij een treffer. Ton van der Lin den speelde zich knap vrij, gaf voor waarna Coen Win kelman rakelings over knalde. De rollen werden na rust omge draaid. Want nu was het Al tena dat toch wel kansen zag een overwicht op te bouwen. Tot groot genoegen van dc eigen aanhang die zich toen pas echt ging manifesteren. En toen bleek dat PPSC nog niet de routine bezit om een wedstrijd koelbloedig uit te spelen. Verdedigend werden nogal eens onnodige fouten gemaakt, terwijl zelfs het he le middenveld werd overge slagen. Waardoor de spitsen van dat moment, Aad Goe den dorp, John Segaar (later gewisseld voor Koen Schef- fer) en Ton van der Linden niets anders konden doen dan wonhopig achter de weg-ls- weg-hallen aan te hollen. Dat er geen treffers vielen was ondanks alles de verdienste van Dick Vos en doelman John Veringmeyer. Want zij bleven het hoofd koel houden om zodoende Altena geen ech te kansen te geven. Slechts Verschoor kwam tot scoren maar had kort daarvoor op vallend hands gemaakt het geen scheidsrechter Boet niet ontging. Hans Kostense tot slot over Al tena: "Hier gaan nog meer ploegen kapot, let op mijn woorden. Niet alleen omdat ze een goeie ploeg hebben, maar ook door dat publiek hier. Ze gaan tekeer bij 't leven. En je zag dat ze na rust daar helemaal door werden opgezwiept". Altena: Oskam, Hoeke, Van dei Wel, De Rooy, Bos, Dekker, De Ruiter, Capelle, Eikenaar, Verschoor, Kant. PPSC: Veringmeyer, Alders, Vos, De Nijs. Van Vuren, Vorstenbos, Winkelman, De Vries, Segaar (Scheffer), Goe- dendorp (De Bruin) en Van der Linden. Schiedam Excelsiof20 heeft in eigen huls een zwaar bevochten overwinning behaald op een bijzonder goed verdedigend spelend Rijswijk. De defensie van de bezoekers bleek bijzonder sterk te zijn, en met name Peter van der Hoeven werd goed in bedwang gehouden. Rijswijk zag kans om de bal heel goed in de ploeg te hou den, maar kwam toch niet verder dan het zestien-meter- gebied. Daar stonden dan ook Wim Rademakers en Hans Heyster, die op een bijzonder goed gespeelde wedstrijd te rug kunnen zien. GOUKA MIST STRAFSCHOP Slikkerveer Het Js het laag geklasseerd staande Slikker veer gelukt om Martinit zijn derde nederlaag in successie toe te brengen. Het blijkt In de laatste wedstrijden dat het toch goed spelende Martinit in de voorhoede geen „killer" heeft. Was het in voorgaande wedstrijden nog wel zo, dat de mee naar voren komende Van der Horst tot een doelpunt kon komen, ook dat lukt niet meer. Martinit moest het doen zonder Jan Blom, die een schorsing uitrit Op de linkervleugel opereerde nu Otto Boumans. In de achterhoede was Joop Lupker naar de linkerflank verhuisd, speelde Gouka laatste man en Martin van Rijs wijk voorstopper. Bij Slikkerveer bleek men een beroep gedaan te hebben op wat oudere krachten, om het elftal wat meer „body" te geven, en gezien de overwinning (1—0) heeft dat succes opgeleverd. In de eerste helft kreeg Martinit een gave kans om de leiding te nemen. Quadt gaf de bal op maat aan Boumans, die echter kans zag om voor een open doel naast te schieten. Zo waren er verschillende kansen die om zeep werden gebracht Dit alles zorgde voor spanning en sensatie. Met ondanks het zware veld ook in de tweede helft goed voetbai, bleef de spanning er in, omdat er maar geen doelpunt kwam. Dat duurde tot in de twintigste minuut Het was toen King Su Fu, die zich bij een uitval in een goede positie manoeu vreerde en ook de uitlopende doelman Nagelhout omspeel de en daarmee zijn club op een voorsprong van l—C bracht Vanaf dat moment was het al Martinit dat de klok sloeg. Giel Gouka ging naar voren en leek tien minuten voor tijd de gelijkmaker te gaan scoren. Hij werd echter onheus van dat doelpunt af gehouden en de bal ging op de stip. Gouka nam de strafschop zelf en zag tot grote ontsteltenis de bal door de paal gestopt Alles wat Martinit daarna nog ondernam mocht niet meer baten. Het was en bleef 1-0. Maassluis De judo-vereni ging Mahorokan kwam op de Nederlandse jeugdkampioen schappen voor veertien- en vijftienjarigen erg goed voor de dag. De vereniging bereik te drie finaleplaatsen, waar van er twee winst oplever den. Hob Henneveld won de eind strijd in de klar.se tot 46 kilo met drie punten tegen Nijme gen aar Eliazer. In de klasse boven 62 kilo kwam Sjoerd Visser tot een opmerkelijke prestatie door een overwin ning op 10 punten. Het lukte hem de negentig kilo (Sjoerd Visser is zelf net iets boven de 62 kilo) zware Limburger Koenen de vereiste tijd in de houdgreep te houden. Ook Jan Harm de Vries was goed op weg de derde eerste plaats voor Mahorokan in de wacht te slepen, toen hij op tech nisch voordeel stond. Hij stap te buiten de mat en de straf die daarvoor toegekend werd overtrof de positief toegeken de punten, zodat in de klasse tot 51 kilo de vereniging ge noegen moest nemen met een tweede plaats. Maandag: VSV—Het Noorden, MSV'71—Alexandria'ÖÖ, 22.15 20.45 uur. Lijnbaanhal. uur oiymplahal. HIO- RKWÏK-VVE, 22.15 uur, N__bACN Boys. Lijnbaanhal. DVO'32—Wilton Woensdaz: VOC—DCMR. F., 20.45 uur, Olympiahal. ■pi-fi--.: Schiedam De laatste wedstrijden van Hermes DVS gaven steeds hetzelfde beeld te zien: een voortdurend aanvallend Schiedams elftal en eea behoudend opereren de tegenstander, die nog altijd ontzag heeft voor de naam Hermes DVS. Zo ook in de wedstrijd tegen het Haagse Lenig en Snel. S3E9 Een flink aantal kansen kwa men uit dit aanvallend spel wel voort, vooral in de eerste dertig minuten, maar de man die de aanvallen naar behoren af kon maken ontbrak. De Hagenaars wisten beter raad met de geboden kansen, het geen resulteerde in een 0-2 zege voor Lenig en Snel, waarover wel opgemerkt moet worden, dat eigenlijk een beslissing van scheids rechter Harry van Schijndel de beslissing forceerde. Her mes-trainer John Beyer, die naar verwachting het gehele seizoen vol maakt, was teleur gesteld. Hij: „De stemming zat er goed in nu. Alles was optimaal, behalve het veld. Ik had daarom goede verwachtingen van deze wedstrijd. En over de inzet ben ik zeker tevre den. Alleen de overtuiging mis ik cos"- Hermes kreeg in de eerste belft voldoende mo gelijkheden de score te ope nen. Juist dan kwam het ge brek aan overtuiging naar vo ren. Zo gingen Rob van Voorcn en Henk Boomsma samen op doelman Bert de Widt af. Twijfel maakte zich van de nog jeugdige spelers meester en zij verspeelden hun nante mogelijkheid. Een tijdje later een kans voor de vlak bij het doel staande Henk Boomsma, die de bal van de snel opgeko men Frits de Nijs op een pre senteerblaadje kreeg. Hij schoot hard over. In de dertigste minuut weer een goede kans teen Rob van Vooren diep ging. Iedereen verwachtte, dat hij de bal naar Teun Komaat terug trok. Zo dacht ook de doel man, die geheel verkeerd op gesteld stond toen Rob van Vooren de bal direct op de eerste paal afschoot. Bert de Widt redde echter met een snelle reactie. Na de golf van Schiedamse aan vallen kwam Lenig en Snel tegen het eind van de eerste helft een paar maal dicht bij een doelpunt Zo kopte ach terste man Ruud Fortman ra kelings naast en redde Harry Spermon katachtig, toen Jac ques de Hslster een fraai schot van dichtbij losliet. Na de rust waren beide ploegen het eerste halfuur aan elkaar gewaagd, totdat scheidsrech ter Harry van Schijndel een duwtje in de rug van Jacques de mister door Frits de Nijs op de zwaarst mogelijke ma nier bestrafte. Aanvoerder Wim Reetman maakte korte metten met de hem geboden strafschop. Trainer John Beyer: „De scheidsrechter hield te weinig rekening met eerdere beslissingen. In de eerste helft kreeg Teun Kor- naat in een soortgelijke situa tie ook een duw in de rug. Ik vond het niet raar, dat we geen strafschop mee kregen toen, omdat ik het kon begrij pen, dat hij rekening hield met het gladde veld. Maar dat moet je dan wel volhou den". De scheidsrechter zelf: „De aan valler van LENS kreeg zon dermeer een duw in de rug met twee handen. Ik stond er vlak bij. Ik heb geen situatie waargenomen, waarbij het zelfde bij een Schiedammer gebeurde". Hermes zette in het resterende kwartier alles op alles de gelijkmaker te for ceren. Dat bracht echter de nodige risico's met zich mee, o Piet van der Burg tracht de actie van LENS te onder breken. aangezien nu de verdediging onderbezet was. De Hagenaars, met name Ro nald Telle, maakten hiervan gretig gebruik. Ronald Telle zocht de ruimte en trok de bal vanaf links hoog voor. Jacques de Hilster kwam goed mee en kon zodoende de bal voorbij de tweede paal op het hoofd nemen, waarna Harry Spermon voor de twee de maal geslagen was. Met net vertragende spel van Rijswijk had Excelsior '20 bij zonder veel moeite, en het kon daar dan ook maar weinig of geen vat op krijgen. De bezoe kers konden in die eerste helft maar éénmaal werkelijk ge vaarlijk worden. Dat was kort voor de rust, toen doelman Jan van Veen al zijn talenten moest aanwenden om via een hoekschop zijn ploeg voot een achterstand te vrijwaren. Wie gedacht zou hebben dat Ex- celsior'20 uit de eerste helft lering had getrokken, kwam bedrogen uit. Ook in de twee de helft ging het zoals voor de rust. Na een twintig minuten eerst begreep Excelsior dat er wat anders moest gebeuren. Het ging feller spelen en de voor hoede ging meer storen. Dat had tien minuten voor tijd resultaat. Uit een pass van Martin de Vette kreeg Peter van der Hoeven het leer voor de voeten. Hij kon nu rijn bewaker van rich afschudden en trok vanaf de doellijn de bal voor het doel. Via John Kloppers kwam de bal pas klaar voor de voeten van Fred Clarijs, die dan ook zijn ploeg naar een voorsprong van I—0 kon tillen. Omdat Rijswijk na dit doel punt alle risico's nam, kwam het tweede doelpunt van Ex- celsior*20 kort na het eerste. Een bal vanuit de verdedi ging (De Vette) kwam via Peter van der Hoeven voor de voeten van Fred Clarijs, en dat was voldoende om Excel sior op 2—0 te brengen. Een felle aanval van Rijswijk bracht kort daarop 2—1 op het scorebord, omdat Theo Da! een bal verkeerd beoor deelde en deze via rijn voet in het doe! terecht kwam. Rijswijk zette toen alles op alles om tot de gelijkmaker te ko men. Hoewel in die laatste minuten, Excelsior'20 onder hevige druk kwam te staan en alle zeilen bijgezet moesten worden om de overwinning in eigen huis te houden, lukte dit wel. Excelsior kon weer twee winstpunten aan het totaal toevoegen, maar het was wel een dubbeltje op zijn kant. Vlaardingen Sunlight heeft in een bijzonder slechte wedstrijd bij en in Maasdam met 2—1 verloren. Beide ploegen hebben er een „vriend schappelijk" partijtje van gemaakt, en het leek er veel op dat er geen competitiebelangen op het spel stonden. In de eerste helft werd er niet gedoelpunt. Na een kwartier in de tweede helft kwamen de gastheren op een 10 voorsprong door De Winter. Hierna laaide het vuur bij Sunlight even op en kon Bouwdewijn Groen met een kopbal uit een voor zet van Johan van Aken de stand weer gelijk trekken 11. Toen iedereen verwachtte dat de Vlaardingers nu wel door zouden drukken, kwam men bedrogen uit. Het tempo zakte weer en toen. Jan Kralen- donk uit een corner op 2—1 kwam, kon Sunlight het niet meer opbrengen om fel aan te vallen. Aangezien Maasdam wat agressiever speelde was de 2—X uitslag wel de juiste verhouding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5