SPORT Gemeente houdt ons aait het lijntje STERKE OUVERTURE VAN MAASSLUIS EN HARGA Juvenilis weer vol zelfvertrouwen VIKING WINNAAR 'Spirit-heren: verplicht nui ter CION past zich goed aan DHS-voorzitter Koos Kerssemeyer: DVO'32 weinig geluk GTB: punt bij koploper Wil Satelliet schotloos Grote belangstelling voor micro-gebeuren Harry Sluimer topscorer ii in DINSDAG 15 NOVEMBER 1977 t 1 Vlaardingen CION heeft het gepresteerd om in de uitwed strijd bij en in Puttershoek een 0—2 overwinning te beha len. De Vlaardingers pasten zich beter aan de weersom standigheden dan de thuis club. Na zes minuten kwam er een dieptepass op Jan de Bie, die naar rechts was uitgeweken. Via rijn voet caramboleerde de bal weer uit het doel, maar werd door Jan van de Hengel goed opgevangen en in een doelpunt omgezet: 0—1. Puttershoek kwam daarna nog wel terug, maar verder dan een afgekeurd doelpunt we gens buitenspel kwamen zij niet In de tweede helft kreeg CION de wind tegen, en pro beerde met vier spitsen een beter resultaat te bereiken. Na tien minuten lukte dit, na dat "WH Zwaiger (de invaller voor de geblesseerde Frans Boelhouwer) Erno Elfers op doel afstuurde. Elfers was eerder bij de bal dan de doel man, en met een lob maakte hij er 2—0 van. Kort voor het einde kreeg CION nog een. unieke kans om ver der uit te lopen. Cor Duca- noux was er doorheen, trok de bal voor naar Jan de Bie, maar zijn schot*werd door de staander gekeerd. Vlaardingen DVQ'32 is van de uitwedstrijd bij WFB met een 2—1 nederlaa- thuis ge komen. De Vl**ardingers speelden een aantrekkelijke wedstrijd, maar moesten na tien minuten al tegen een 1—0 achterstand aankijken door een doelpunt van Bram Pijl. Vrouwe Fortuna was DVO met goed gezind, want in de eerste helft moest WFB tot driemaal toe de bal van de doellijn weghalen, toen de doelman al was gepasseerd. Kort voor rust kreeg Peter Bergman een unieke kans, maar zijn schot ging hoog over toen hij alleen voor de doelman, stond. In de vijfde minuut van de tweede helft kwam uit een snelle uit val WFB op 2—0 door dezelf de Bram Pijl DVO gaf zich nog niet gewon nen, en toen Martin Brouwer drie verdedigers omspeeld had, kon rijn schot nog maar nauwelijks tot corner ver werkt worden. Toch kwamen de Vlaarriingers aan een te- genpunt Roel Sentges trok de bal terug op Peter Bergman en deze kon beheerst inkop pen 2—1. Kort voor tijd zag Roel Sentges de kans om op de doellijn- staande de bal nog over de doellat te werken. Het laatste kwartier mocht Joop de Breems (na zeven maanden geblesseerd te zijn geweest) van plaats weisselen met Bert de Rooy. Schiedam GTB heeft door het gelijke spel bij Groen Wit R (2—2) afstand moeten doen van de tweede plaats op de ranglijst. Toch kan het een prestatie genoemd worden van de Schiedammers, om in de uitwedstrijd bij de koplo per in de tweede klas A één puntje weg ie halen. De Rotterdamse ploeg, die ge traind wordt door Kees B rus sa ar d, speelde de eerste helft met de krachtige wind mee, dat na tien minuten al voordeel opleverde. Theo de Wild kon zich goed vrijspelen, en zijn harde schot was on houdbaar voor GTB-doelman Ton de Nijs. Wat GTB daarna ook probeer de, de orkaan, die over het veld waaide, gaf de spelers geen kans om goed voetbal te brengen. Kort voor rust was een comerbal van Rob O ld en- burger er de oorzaak van dat GTB op een 2—0 achterstand kwam te staan. De wind sloeg onder de bal, en. kwam te recht bij de geheel vrij staan de Theo de Wild, die voor de tweede maal De Nijs het na kijken gaf. Na een kwartier ia de tweede helft mocht Jan Ballij ns een vrije schop nemen op zeker vijfentwintig meter afstand. Met de volle wind er achter verdween de bal in het doel: 2—1. GTB profiteerde daarna van het windvoordeel en Groen Wit R kreeg het achter erg moeilijk. Na een half uur belandde een als voorzet bedoelde bal van Jan Ballijns achter de doellijn en het was 2—2. Hierna kwam er geen wijziging meer in de stand, en kwam de ploeg van trainer Wout van Meeteren toch aan het verdiende punt Schiedam Dat DH5 in de huidige competitie al tot acht wedstrijden kon komen, is voornamelijk aan de goede weersge steldheid te danken. Maar de eerste regen van enige betekenis kan niet vallen, of het veld van DHS wordt prompt afgekeurd. Zoals ook het afgelopen weekeinde weer, want het veld stond voor driekwart onder water. Hoewel DHS er van alles aan gedaan had om het veld bespeelbaar te krijgen voor de topper tegen Wilhelmus, bleef er voor scheidsrechter Versluis geen keus: „Het spijt me heren, maar hier Is spelen onverantwoord". Tot op het allerlaatste moment had Versluis nog gewacht met zijn beslissing, 's Morgens om half tien had consul Van der Marei het veld wel slecht ge vonden, maar wél bespeel baar verklaard. Met de nadien neergutsende regen en hagel kwamen er echter steeds gro tere delen van het veld onder water te staan. Arbiter Versluis stelde zijn be slissing nog tot een kwartier na de officiële aanvangstijd uit, maar het had geen zin. Onverrichter zake konden beide teams rilcb weer gaan verkleden en het publiek ver trekken. Een bijzonder teleur stellende situatie, temeer daar DHS juist nu een recht streekse aanval op de toppo sitie van Wilhelmus kon on dernemen. „Was het nu nog slechts één slechte plek, dan hadden we gespeeld", aldus een door het water wadende Versluis. „Er is hier slechts één betere plek, de rest is totaal onbespeel baar". Waarop Wilhelmus en DHS begrijpend en berustend knikten. Wilhelmus mag nu proberen de gemaakte kosten (o.a. de bus) te verhalen, terwijl DHS met een al jarenlange bron van ellende blijft zitten. Vooral nu de Schiedammers hoog op de ranglijst meedraaien, is een onregelmatig competitie- verloop zeer ongewenst. De wateroverlast op het DHS- veld is bepaald niet nieuw. Deze krant maakte daar al diverse malen melding van. Nu echter stijgt DHS het wa ter ook buiten het veld tot aan de lippen, sterker gezegd: het DHS-bestuur heeft weinig vertrouwen meer in het ge meentelijk beleid. Voorzitter Koos licht het ongenoegen gaarne toe. „Vorig jaar kregen we de toezegging van de gemeente lijke plantsoenendienst voor een algehele renovatie, na afloop van het seizoen. We hebben het zwart op wit, maar er gebeurde niets". Het enige wat gedaan werd, was het leggen van vier nieuwe drainagebuizen in de lengte richting van het veld. „Dat heeft totaal niets geholpen", zo stelt Kerssemeyer nu bitter vast „We waren ook daarna nog in de vaste overtuiging dat het veld in orde gebracht zou worden. Maar niks hoor, het is een grote flop gewor den". Lijntje Voorzitter Kerssemeyer richt het onderspoelde vertrouwen niet in eerste instantie tot de gemeente. Hij heeft het Idee, dat het slechts om enkele lie den gaat De tijd om namen te noemen, acht hij echter nog niet aangebroken. „Wel is zeker", aldus de DHS-praeses, „dat we aan het lijntje wor den gehouden"-. Volgens het DHS-bestuur weet de gemeente de juiste oorzaak van het slechte veld weL Be langrijk is in ieder geval, dat de grond zozeer is dichtgesla gen dat het water niet weg kan. Koos Kerssemeyer: „Het is nu maar afwachten, of de toegezegde renovatie aan het eind van dit seizoen gaat ge beuren. Al ben ik bang, dat o Toen het nog „heerlijk" vertoeven was op sportpark Kethel een afdoende oplossing het fi nanciële budget te boven zal gaan". Drie weken terug is er echter toch nog wat aan het gedaan. Er is een nieuw veld stuk ingezet, hetgeen gisteren goed te merken was. Het was na melijk het enige goede stuk van het veld, zoals scheids rechter Versluis dat vaststek de. Kerssemeyer: „Dat stuk is goed, maar het is nu gewoon een eiland geworden". Dat consul Van der Marei on langs de wedstrijd in de ne derlaagserie tegen Spijkemsse afkeurde, achtte Kerssemeyer niet zo vreemd. Al probeerde DHS toen toch toestemming te krijgen, want er was twee dagen geen regen gevallen. „De consul wilde het veld zo- veel mogelijk sparen, om juist de competitie zoveel mogelijk te laten doorgaan". Slechter „Met die gedachte", aldus Kers semeyer, „werd bet veld 's morgens toch goedgekeurd. Al was het meer dan vijftig procent slechter dan tegen Spijkenisse". Desondanks, hoewel er elders in Schiedam wel gevoetbald en hockey ge speeld werd, was vriend en vijand tevergeefs naar sport park Kethel gekomen. „In de ze waterpartij is voetbal niet mogelijk", oordeelde scheids rechter Versluis terecht. „Bo vendien is de kans op letsel dan te groot". a -*Ai& s'rf1 9 ODi Kon verloor het tegen Vriendenschaar niet bolwerken en Vlaardingen Het eerste mlcro-korfb al- weekeinde stond gelijk al in een grote belangstelling, getuige de volgepropte tribunes, CKC Maassluis en Harga haalden beide hun eerste winst bin nen, terwijl ODI en Spirit verloren. Met een redelijke eerste helft en een slechte tweede, moest Spirit de eer en de winst aan Reeuwijk laten. Tot twee maal toe nam Reeuwijk een voor sprong. Maar Leo Vermeij trok een 2—0 achterstand recht: 2—2. Wederom nam Reeuwijk een voorsprong, maar de rust ging in met 4—4. Lydie de Bruyn en Agnes Hoogenraadt tekenden voor de treffers. Na de hervatting zakte Spirit geheel weg, zelfs twee wissels hielpen Spirit er niet bovenop. Reeuwijk liep weg naar 7—4, toen Leo Vermeij zijn derde treffer liet aantekenen. De eindstand werd tenslot te 8—5. Als eerste opponent in de zaal ontving CKC Maassluis Nieuwerkerk. Zoals verwacht speelde Nieuwerkerk in de zaal beduidend sterker dan op het veld. CKC Maassluis had zich daarop inge steld, en voorkwam daarmee onder schatting. Het begon onder het oog van vele toeschouwers zenuwachtig aan het karwei. Het liet de kans op 1—0-liggen door een strafworp te missen. De rust ging in met 4—4, want Leo van der Vaart benutte koelbloedig wel een strafworp. In het tweede deel startte Nieuwerkerk furieus, en dat leverde wederom een voorsprong op: 46. Daarna golfde het spél heen en weer, en beide teams scoorden tweemaal. Henny Nieman maakte weer een afstandstreffer en Leo van der Vaart benutte een 2 1/2- meter bal. Met nog ongeveer een kwar tier te spelen stond er 5—8 op het scorebord. De achterstand werd echter omgezet in een voorsprong. Twee afstandstreffers van Mieke Montizaan en Linda Vonk, en twee benutte strafworp en van Leo van der Vaart, betekenden een 10-8 voorsprong. Bert Montizaan vergrootte de voorsprong tot 11—8. Maar in de slotfase kwam Nieuwerkerk nog" een maal terug: 11—9. Hargi ia SSC Harga was duidelijk van plan de magere resultaten op het veld uit te wissen. Met opnieuw Cock van der Poel in de gelederen (terug van een half jaar voetbalavontuur) startte het furieus. Dat leverde direkt een fraaie aktie van Evert van Boven op. Slechts onreglementair werd hij gestopt, maar Ton Sahli miste vanaf de stip. Evert van Boven bewees rijn goede vorm en tekende zelfs voor het tweede doel punt Rozenburg probeerde daar van alles tegenover te stellen. Via een straf worp werd het 11. SSC Harga raakte van slag, toen Rozenburg via een vreemde beslissing van de scheidsrech ter een cadeautje kreeg in de vorm van een doelpunt Rozenburg werd in „de defensie gedrongen en nog vóór rust werd er orde op zaken gesteld. Karei van den Linden en Gerda Erkelens trokken de stand recht: 4—4, Na de rust ging SSC Harga goed door en bleef het de betere ploeg. Evert van Boven maakte zijn derde en SSC Har- ga's vijfde treffer. Ook de zesde treffer bereidde hij voor. Ton Sahli maakte het af middels een strafworp: 6-4. Rozenburg ging toen wisselen en even leek SSC Harga in moeilijkheden te komen (6—5), maar Karei van den Linden maakte aan alle Rotterdamse illusies een eind: 7—5. Uiteindelijk werd het 9—5 voor de Schiedammers. Schiedam Het eerste herenteam van de basketbalvereni ging Juventus herstelde zich goed van het verlies van vorige week. In de thuiswedstrijd werd ROS/Forcïa! met 77-57 verslagen, waardoor het zelfvertrouwen weer wat terug kwam. Hoewel het eerste damesteam verloor, werd er toch een goede prestatie geleverd. Koploper Burnts won in de Apollohai in Amsterdam met 71—56 van Juventus. Het herenteam mist nog steeds Wim Cordemans, terwijl nu ook Roel van de Most met griep langs de kant moest toe zien. Juventus ging energiek van start, maar kon in de begLnminuten niet loskomen van zijn tegenstander. De zo neverdediging functioneerde goed, maar de aanval haperde nog een beetje. Rond de tien de minuut nam de Schiedam- se ploeg een 148 voor sprong, en het verschil van zes punten bleef gehandhaafd tot de zestiende minuut. Toen ging Juventus in de aanval over op een 1—3—1-systeem, en toen was het gedaan met ROS/Forcial. Het rustsignaal leek de ploeg uit Rijswijk al leen maar uitstel van executie te geven, want de stand was toen al opgelopen tot 37—21. Na de rust begon Jan Start echter met een roan-to-man- verdediging, waardoor ROS/- Forcial zelfs iets terug kon komen- Juventus ging echter weer terug naar een zonever dediging, waardoor de gasten een achterstand van negen' punten bleven houden. Ih de laatste minuten ging Juventus nog over op een zonepress, waar ROS/Forcial maar wei nig weerstand tegen had..De ze wedstrijd hebben we dan ook gebruikt om het zelfver trouwen weer wat op te vijze len", aldus Jan Start over de ze wedstrijd, die eigenlijk ge makkelijk werd gewonnen zonder hoogtepunten. Eind stand 77—57. "Topscorers: Harry Sluimer 20 pnt, Roel Pieper 16 pnt, Peter van der Waal 12 pnt. DAMES Het damesteam trad in Amster dam aan met wedstrijdsecre taris Peter van der Stel als vervanger van trainer/coach Emile van He urnen. Juventus ging verrassend van start Binnen vijf minuten bad de Schiedamse ploeg een 2—10 voorsprong genomen. Brutus nam direct een time-out, en mét resultaat Juventus raak te even in paniek en de routi ne van Brutus deed de rest De Schiedamse dames kwa men de rest van de eerste helft er nauwelijks aan te pas. Met de rust stond er dan ook een 40—18 achterstand op het bord voor Juventus, Na de rust kwam Juventus ech ter sterk terug. De verdedi ging van Brutus werd keer op keer weggespeeld. Nu kon de coach van de Amsterdamse ploeg daar weinig aan doen. Juventus bleef goed door gaan. en de tweede helft werd dan ook gewonnen door de Schiedamse ploeg. Het ver schil van de eerstehelft was echter te groot om nog hele maal weggewerkt te kunnen, worden. De eindstand werd 71—56. Een knappe prestatie van Juventus als men weet, dat Brutus de volledige basis heeft gekregen van het vroe gere Wilskracht/SNL dat toen een vierde plaats behaalde. TpPni,°TMreKoinSo^nt! Topscorere Harry Sluimer (4) springt hoog boven zijn en Anja Peters 10 pnt tegenstanders uit. Vlaardingen De heren van Viking mogen zich waterpo lo kampioen van Vlaardingen noemen- In een door VZC georganiseerd toernooi, wis ten rij vijf punten te behalen uit drie gespeelde wedstrij den. De deelnemers, VZC, Vi king, Shell en WIK, moesten in een halve competitie uit maken wie rich kampioen mocht noemen. Het werd ui teindelijk Viking, Zij wisten namelijk van VZC en Shell te winnen met respectie velijk 4—2 en 40. In hun laatste wedstrijd speelde Vi king tegen WIK met 1—1 ge lijk. WIK behaalde door dit gelijke spel slechts één punt en dit betekende de laatste plaats voor deze ploeg. Van VZC en Shell werd verloren met 3—2 en 2—1- VZC en Shell moesten in de laatste wedstrijd dan ook uitmaken wie zich als tweede zou kwali ficeren. Het werd tenslotte Shell. Zij wonnen met 53 van VZC. Dit zag er in het begin zeker niet naar uit, om dat VZC een 02 voorsprong nam. Maar de routine in de Shell-ploeg gaf de doorslag tot de overwinning. De heren van VZC hebben zaterdag avond de competitiewedstrijd tegen Scom met 9—4 gewon- Schiedam In het Waterweggebied zijn alleen de hockey teams van Spirit het afgelopen weekeinde het veld in geweest. De heren hadden een verplicht nummer af te werken tegen hekkesluiter Zandvoort. De dames moesten aantreden tegen het zeer wisselvallig spelende Rapid uit Gorfcom. Alleen de heren wisten de strijd om te zetten in een overwinning. De dames moesten genoegen nemen met een 1—0 nederlaag. Op een zeer drassig en boter zacht veld speelden de Spirit- heren hun wedstrijd tegen Zandvoort, de ploeg die met één punt de tweede klasse A afsluit Met de wetenschap dat de heren van Zandvoort de wedstrijden verloren door louter pech, betrad het Spirit team het veld met gemengde gevoelens. Zandvoort begon zeer fanatiek, maar kon het niet helpen dat een ingeslagen strafcomer met de voet ge keerd moest worden om een achterstand te voorkomen. De door Jan ter Braak genomen strafbal ging echter naast en Zandvoort kon opgelucht de strijd hervatten. Het was echter Jan ter Braak zelf die aan alle Zandvoort-il- lusies een einde maakte door op een dieptepass te lopen, en de bal beheerst achter de Zandvoortdoelman te pu- schen. Na de pauze beheerst Vlaardingen Satelliet heeft in Hoogvliet hij SV Rijnmond de koppositie in de eerste klas B niet kunnen waar maken. De Vlaardinge ploeg kwam niet verder dan 0—0 en was onmachtig om te scoren. Wel heeft de ploeg van trainer Kees Blankestein er alle gelegenheid voor gehad. De hele wedstrijd is bijna op de helft van de thuisclub afgespeeld. Mar als dan spelers als Sjaak Verhoeven en Harry Hartog geheel vrij voor de doelman komen en dan nog geen kans zien om te doelpunten, dan geeft de verhouding 5—0 het geheel weer. Omdat de concurrent won is de voorsprong van Satelliet nu nog maar één punt geworden. Wel waren de Vlaardingers zonder Eens Breddels naar Hoogvliet afgereisd. Wegens familie-omstan digheden moest hij verstek laten gaan. Een geslaagde rentree maakte Henk Klos, die na een blessure vanzes weken weer volop meedraaide. Spirit volledig het spel. De Zandvoort-verdediging werd aan alle kanten opengereten, waardoor er zeer veel kansen ontstonden die echter onbenut bleven. Een snel genomen inpush werd goed opgevangen door Rein Hengst, en deze speler kon ongehinderd de strafcïrkel binnenlopen om voor 2—0 te zorgen. Het verdelende spel, dat Spirit daarna speelde, was goed genoeg om Zandvoort geheel op de knieën te krij gen, maar door het gemis van de vele kansen bleef het lang 2-0. Een kwartier voor tijd maakte Jan ter Braak aan alle onzekerheden een einde door een tot ver in de cirkel gebrachte bal achter de doel man van Zandvoort te wer ken. Frans Hengst zorgde voor een 4—0 eindstand door een strafcomer hard in te slaan. Dames De Spirit-dames hebben in de wedstrijd tegen Rapid uit Gorkum van alles geprobeerd om een doelpunt te zetten het goede uitverdedigen van de achterhoede mocht niet baten: Rapid maakte via Ma rian de Bie het enige en dus beslissende doelpunt, in de wedstrijd die omschreven werd als aardig. Spirit pro beerde nog via strafcomers tegen te scoren, maar niets lukte de dames zodat ze met een teleurstellende nederlaag naar Schiedam werden ge stuurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4