Taxi-ondernemer in Vlaardingen wil meer wagens Gusto heeft voor heel 1978 werk Weer eens 9n echte logger in de haven Ik stemde proef Schiedam krijgt vrouwen- sociëteit Klaarovers starten actie kinderzegels 1RTAN.s lil Voor verlenging veercontract eerst overleg KINDERPOSTZEGELS Wiltons kijk op groei industrie zmmMi L^l MOEILIJK Au itobedrijf ffS&I! Geen celstraf meer na hulp aan Meifrim Laagste inschrijver bekend SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 16 november 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 25962 - 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566- klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De provinciale adviescommissie voor verkeer heeft zich nog niet willen eit- spreken over het^ aï of niet verlengen van de overeen komst tussen dc provincie en Van der Schuyt-Van den Boom-Stanfries B.V., welke onderneming voor de provin cie het veer Maassluis-Rozen burg bedient. pe lopende overeenkomst eindigt op 31 december a,s. en GS willen haar tot eind 1980 verlengen. Uit de commissie werd er ech ter, bij monde van de heer Van Hakvoort (PvdA) op aan gedrongen, dat het provinciaal bestuur bij deze gelegenheid van zijn invloed gebruik zou maken om te bereiken, dat bij de onderneming een goede vorm van inspraak voor de personeelscommissie in het le ven wordt geroepen. Ondanks, voornamelijk juridische, be zwaren van de gedeputeerde, mr. Brink - die de zieke drs. Brogman verving - besloot de commissie dat rij haar advies over het voorstel van GS pas zou uitbrengen nadat er over- ieg was geweest met de perso- neejscomrrussie. Vlaardingen De Vlaardingse taxi-ondernemer J, W. H. van Dodewaard, die vergunning heeft voor vier taxi's, kreeg van B en W een weigerend antwoord, toen hij verzocht dat aantal tc mogen uitbrei den tot acht Hij heeft zich teen over deze weigering be klaagd bij het dagelijks be stuur van de provincie, dat de bevoegdheid heeft hem de gevraagde uitbreiding alsnog toe te staan. Voor zij hierover beslissen hiel den GS een hoorzitting in het Provinciehuis, waar beide partijen hun standpunt kon den toelichten. B en W vinden dat uitbreiding van het aantal Vlaardingse taxi's „niet in het belang van een duurzame en redelijke voorziening in de vervoersbehoefte" zou zijn. Er rijdt nu al één taxi per 1483 inwoners terwijl één op 1.500 als algemeen gangbare norm geldt. Het college vindt dat het aantal taxi's niet afgestemd kan wor den op de vraag in de drukste uren; op andere uren ontstaat dan overcapaciteit met het ge vaar van misstanden als b.v. het betalen van tipgeld aan portiers. De heer Van Dodewaard echter is van mening - en hij krijgt daarin steun van de rijks- hoofdinspecteur van het ver keer - dat de norm niet zonder meer voor Vlaardingen geldt, gezien de ligging en de betrek kingen met de bedrijvigheid in het hele Rijnmondgebied. Hij heeft GS voorgerekend, dat hij met zijn wagens veel meer kilometers „maakt" dan de door de verkeersinspectie voor een aanvaaardbare be drijfsvoering genoemde 75.000 per jaar. Hij wees er ook op, dat mensen die in Vlaardingen een taxi bestellen, vaak onbehoorlijk lang moeten wachten, ook al wordt er telefonisch verze kerd, dat er snel een wagen komt. Dat wijst volgens hem op een tekort aan capaciteit, waar door een aantal horeca-onder- nemers zelfs al met plannen zou rondlopen om zelf enkele busjes aan te schaffen voor vervoer van hun klanten. Het tekort aan taxi's is volgens de heer Van Dodewaard toe te schrijven aan het feit dat het - in Schiedam gevestigde - taxibedrijf Eurotax altijd voorrang geeft aan zijn grote klanten. Dat bedrijf rijdt veel zeeloodsen en heeft ook veel werk in Den Haag, aldus de heer Van Dodewaard, die con stateerde, dat dit niet in het belang is van het Vlaardingse publiek. Om daar wat aan te doen wil hij vier wagens meer in ge bruik nemen en de rijksin specteur is het daar voor een flink stuk mee eens; hij advi seerde GS uitbreiding met drie wagens toe te staan. Wethouder Goudriaan wees er nog op, dat B en W een nota over het taxivervoer in de maak hebben, waarover zij met de ondernemers willen praten. Tot die tijd zou er zeker geen uitbreiding moeten komen. GS zullen binnenkort laten weten hoe zij er over denken. Schiedam De werf Gusto, onderdeel van het IHC-concern, die op de nominatie staat om geslo ten te worden, heeft nog voor heel 1978 werk voorhanden. „Afgelopen zaterdag is er nog door 17 man overge werkt. Ik snap er niets meer van, van die noodzaak om te sluiten", verzucht de heer P. Schudelaro, secretaris van de ondernemingsraad. Café klinkt te hard QM Schiedam in gebouw In de Teerstoof komt een vrou- wensocïëteit. Geenk café, zoals bijvoorbeeld inWIaar- dingen, maar een sociëteit De oprichtsters geloven dat de Schiedammers het woord vrouwencafé niet en vrou wensociëteit wel slikken. In januari gaat het van start Elke donderdagavond van half negen tot half één in sociëteit „QT?", in het ge-' touw aan de Nienwstraat 12. Op donderdag 24 novem ber en 15 december worden daar echter al kennisma- kingsayonden gehouden. net doel is een gezellig samen zijn met alle vrouwen, waar bij men zich bezighoudt met de rol van de vrouw in de samenleving en de mogelijk heid om met elkaar cursus- pr op te zetten, zelfbewus ter te worden en zich aktief te ontplooien. «Sociëteit klinkt minder hard dan café. En dat moet wel want er zijn ontzettend veel vooroordelen. De drempel is heel hoog. En de man voelt nog niets voor emancipatie. Die is bang om in een ver domhoekje te komen", ver telt één van de oprichtsters, die anoniem wenst te blij- yen, omdat „men niet het idee moet hebben dat het een clubje is dat weer direkt een stempel kan worden op gedrukt". Verdere inlichtingen over deze open ontmoetingsplaats voor vrouwen op de telefocmnum- mers 010-261525 en 260591. Maakten in Maassluis en Vlaardingen beide burgervaders het traditionele openingsgebaar, in Schiedam was er eens wat afwisseling; een kwartet klaarovers in plaats van burge meester Lems verklaarde al borden- zwaaiend de kraan in het hoofdpost kantoor „open voor doorgaand ver keer". Postverkeer, wel te verstaan. De plechtigheid in de drie buursteden betekent, dat er weer kinderzegels en -kaarten te koop zijn. Voor de eenen- vijftigste keer, 2Q» Jet Wellink giste rochtend na de opening; zij is verant woordelijk voor de Schiedamse kraam. De klaarovers baarden nogal wat op zien, met hun oranjeglimmende tenue in het toch al aardig fleurige postkan toor. Voor hun openingsdaad werden Astrid van Gogh en Onno Dekker (van de Sint Jozefschool) en Arjan Buijs en Lia Kfepke (van de Oranje Nassau- school) beloond met zegels, kaarten en een fijne reep chocolade. Tot het eind van het jaar bemannen enkele vrouwen de diverse kramen in de PTT-kantoren. behalve in de week na pakjesavond. „De ervaring leert ons, dat de animo voor de kinderzege- lactie dan toch even terugloopt", al dus mevrouw V'ellink. Schiedam De industriële geschiedschrijving van Schiedam in vogelvlucht, ofwel: van branderij tot booreiland. Dat is de naam van een boekje, dat is uit gegeven door het plaatse lijke departement van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel, die dit jaar twee eeuwen bestond. Van branderij tot boorei land zo heette ook een tentoonstelling van het de partement, die op donder dag 31 maart van dit jaar in het Stedelijk Museum werd geopend door ir. Bart Wilton, toen nog directeur van scheepswerf Wilton- Fijenoord. Hij ging in op de groei van Schiedam in rela tie tot de industriële ont wikkelingen, hetgeen een boeiend overzicht oplever de, doorspekt met de milde Wilton-humor. Een maand later nam hij afscheid als WF-directeur en weer enige tijd later schonk hij de ge meente een bedrag om beeldende kunst aan te ko pen. Zijn openingstoespraak van eind maart werd in middels bestudeerd door de Historische Vereniging Schiedam, die het uittrek sel van onschatbare waar de achtte. Daarom gaf het departement het als boek werkje uit. Daarover meer op pagina dne. Er wordt met man en macht gewerkt aan een baggervaar- tuig, terwijl verleden week een order binnekwam uit Ni geria voor een olieboei. Voor het halfafgebouwde boor- sehip, dat langs de kade ligt, hebben zich rie gegadigden gemeld, uit België, Amerika en Rusland. De afbouw zal veel werk geven. „Als dat boorschip inderdaad verkocht wordt dan wordt het nog een topjaar voor Gusto. Trou wens, je ziet-cé hele offshore- markt aantrekken". „Het is me een raadsel hoe ik deze situatie moet plaatsen in het verhaal dat er voor Gusto geen toekomst is", zegt de heer Schudelaro. Intussen is het Actiecomité Redt Gusto hevig verontwaardigd over het voortschrijden van de plannen tot sluiting. Ir. A. Stikker, president van het. RSV-concern, heeft als voor zitter van werf groep I in de Beleidscommissie Scheeps bouw, een nader uitgewerkt stuk geproduceerd, dat maan dag en dinsdag a.s, door de commissie besproken zal wor den. Het comité vergadert vanavond en wil maandag bij de com missie gaan demonstreren. Woensdag zullen de 14,000 op gehaalde handtekeningen van mensen die Gusto willen be houden aan Tweede Kamer voorzitter Vondeling worden overhandigd. De heer Schudelaro zegt over het nieuwe werkstuk van de heer Stikker; „Momenteel kan ik er nog niets mee aan, want het hoofdstuk dat over de offshore gaat, dus over Gusto, zit er niet bij. De raad van bestuur van IHC heeft toege zegd dat de centrale onderne mingsraad van het stuk inza ge zal krijgen voordat het naar de Beleidscommissie gaat". Er ligt weer eens een logger in de Vlaardingse haven. Vlaardingen Hel Visserijmuseam aan de Vlaardingse Westhavenkade kan zich geen betere reclame wen sen. Sinds kort ligt pal voor de deur van het museum de logger Martina. Deze van. origine Vlaardingse zei 1- logger werd de laatste jaren ge bruikt voor de sportvïsserïj vanuit Scheveningen, Onlangs werd het schip door de scheepvaartinspectie afgekeurd. Om de sportvissers met teleur te stellen moest de in de Vlaardingse Wilhelmmahaven liggende Estrella de plaats gaan innemen van dc Mar tina die op haar beurt naar Vlaar dingen werd verhaald. Eigenaar Sjaak Vrolijk heeft toestemming ge kregen om de Martina voor het Vis serij museum af te meren mede m de hoop haar aan het museum te kun nen verkopen Curator Jan van Dorp is in zijn nopjes met de logger voor „znn deur". „Je kunt je als vissenjmuseum toch geen beter „uithangbord" indenken. Het is de bedoeling, dat de logger de hele winter voor het rcv nim blijft liggen. Wat er daarna g/Siurt weten wij nog niet", aldus Van Dorp. De kans, dat het museum tot koop overgaat is klein. „De aankoop is niet het grootste probleem. Het be drag, dat daarmee is gemoeid valt wel mee. Maar je wilt het dan ook toegankelijk maken voor het pu bliek. Dat brengt echter met zich mee dat je aan allerlei veiligheids voorschriften moet voldoen. De kos ten, die hiermee gepaard gaan en de onderhoudskosten vormen een te grote hindernis voor onze stichting", aldus dc curator. Overigens wordt destijds verlengde logger geflan keerd door een kleiner broertje: een uit Thoien afkomstige garnalenkot- ter Deze kotter, de TH 19, wordt momenteel opgeknapt. Schiedam Onder politiebe geleiding is gistermiddag een twintig meter lang en vier me ter breed staten gevaarte door het centrum van Schiedam ver voerd. Het in totaal zestig ton zware apparaat, volgens tech nici een „portaal dekraam" werd met opleggers in twee gedeelten van de 's-Graveiand- sepolder naar de Maasdijk ge bracht. Het was afkomstig van de Hijswerktuigenfabriek aan de Regoutstraat en bestemd voor de werf Gusto, waar het wordl gebruikt voor een cutter zuiger. Het moeilijke transport werd ruim een uur vertraagd, toen bleek dat door de hoge waterstand op de werf een paar betonnen vloerplaten wa ren verzakt ADVERTENTIE or bëtrouwbarè trpvrrn rDCTR 'ArA'P'T'l- :iy>'3TE ko VJcJN ItHoJL ItAAJl l i; opstvond geopend! Schiedam De 27-jarige Rot terdammer Meindert van L., die vorig jaar de pas onlangs gearresteerde Melfnm S. uit handen van de politie hielp te blijven, hoeft daarvoor niet meer de gevangenis in. De rechtbank veroordeelde hem tot drie maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier had dit ook geëist, maar er nog één maand on voorwaardelijk aan toege voegd. Meindert had de rechtbank be zworen, dat hij helemaal te- g<?n zijn zin in betrokken was geraakt bij een schietpartij bij het Schiedamse station. Hij zat met Meifrim in een auto en kreeg het bevel er snel vandoor te gaan toen S. ont dekte, dat twee spoorwegre chercheurs hem in de gaten hadden. Bij de achtervolging loste S. enkele schoten, die geiin doel troffen. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proof toe G m combinatie met: D Rotterdamsch Nieuwsblad D Haagsche Courant Het Binnenhof O X Adres z Woonpf Tel Deze bon open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 232, Den Haag, Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen Hel is nog steeds niet bekend wie de kozijnen van de 356 woningen In de Indische Buurt van Vlaardingen gaat vernieu wen. Wel is de laagste in schrijver bekend. Dat is Pa- nagro bv uit het plaatsje Warmond. Deze aannemer wil het karwei verrichten voor S 3.586.000,- exclusief btw. De andere inschrijvers waren Muys en de Winter uit Rotter dam, bouwbedrijf van der Waai en aannemingsmaat- schappij Both en Werner. Laatstgenoemden zijn afkom stig uit Vlaardingen. De hoog ste inschrijving bedroeg 3.852,000,-. De werkgroep Kozajnvernieu- wing heeft inmiddels laten weten, dat op grond van de genoemde bedragen de aange kondigde huurverhoging niet zal worden overschreden. Zodra de binnenkort af te ko men vergunning bekend is, ontvangen de bewoners een folder over wat er precies te gebeden staat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1