SPORT „Ik snap het nog steeds niet Conditie DWS geeft doorslag Tegenvaller Zuidhollandse schaatsers Hevig teleurgestelde Bas van Noortwijk; DINSDAG 22 NOVEMBER 1977 WF-heren helpen ook Unitas BLESSURE In IJssel Cup wedstrijden VERDIEND Judoka van 't jaar bij Mahorokan DAMES 4 jfcrfjippsp.ft.i A*/ '''-J JV r.' - ïyr -"/} A'ïyfc s&atr*<*p xrj&fa v,v, ■s,ty/1f%vr/s Schiedam Die middag heeft Bas van Noortwijk maar vrij genomen. Op zijn werk kon hij zich niet voldoende concentreren. SVV, daar was zijn ge dachte. En hij Pim Visser, de oefenmeester die hem dinsdag vertelde dat niet hij maar Eddy van der Most mocht proberen Willy van der Kuylen en de zijnen van scoren af te houden. De doelman van SW kan het nog steeds moeilijk verwerken. Kreeg de woensdag na de slechte mededeling geen hap door zijn keel en kon nauwe lijks in slaap komen. De klap kwam hard aan, dat was duidelijk. Evenals overigens bij zijd vader en moeder, die keer op keer vroegen: „Heb je nou echt nooit eens wat met de trai ner gehad waardoor je nu gepasseerd bent?" En Bas schudt zijn hoofd. Hij snapt er net zo weinig van als zijn meelevende ou ders. En dan begint hij te vertellen. Met een stem die opvalt om dat hij probeert zijn woede en teleurstelling te verbloemen. „Die dinsdag ging ik naar de trainer om te vragen of ik een interview mocht houden met een krant Ze zouder. een fcto maken van me met een te.'- raam. Was best leuk maar ik wilde eerst toestemming heb ben". „Op de training had hij niets gezegd. Maar toen ik dan met die vraag kwam zei Visser alleen maar dat dat interview niet nodig was omdat ik er naast stond. Ik wist niet wat ik hoorde. Ik heb altijd ge dacht dat één van de onderde len van de trainers cursus psy chologie was maar dat blijkt dus niet Ik heb hem nog wat naar z'n hoofd geslingerd en ben toen weggegaan". De vertwijfelde doelman pro beerde het eerst bij het be stuur. Daar echter kreeg hij terecht te horen dat zij zich niet mengden in beslissingen van technische aard. Waarna hij de zieke aanvoerder Rinus Steenbergen belde. „Die wist ook niet wat hij hoorde", 2egt Van Noortwijk, „hij heeft nog naar de trainer gebeld maar ook hij kon er niets aan doen. Wel heb ik toen gehoord dat Eddy van der Most zondag al door Marlijn Verwaaijen had gehoord dat hij tegen PSV zou spelen". Bas begrijpt wel waarom hij gepasseerd is. Althans, hij neemt het aan. „De laatste weken was het constant het zelfde. Ik kreeg steeds weer de schuld. Tegen Eindhoven ook. Ik zou schuldig aan belde doelpunten zijn. Nou, bij dat eerste stond Jan den Tuinder voor mijn neus zodat ik niets kon zien en bij dat tweede kon Strik vrij inkoppen. En zo heb ik meer van die oneerlij ke verwijten gekregen. Tegen Helmond Sport zou ik tot tweemaal toe hebben getwij feld. Maar mooi dat beide ke ren de grensrechter met zijn vlag omhoog stond en de rest van de verdediging ook naar o Bas van Noortwijk: „ik moet iets misdaan hebben". hem stond te kijken. Maar Bas heeft het gedaan". „Ik weet echt niet wat ik mis daan heb", 2egt hij vertwij feld. „Want misdaan heb ik iets. Anders krijg je niet zo'n trap in je rug. Ik vind het echt Eddy van der Most, de doel man die Bas van Noortwijk ver drong uit het eerste. „Hij kan er ook niets aan dom", zegt Van Noortwijk. een rotstreek. Vooral omdat het juist tegen PSV is. Ik heb op dit moment echt het gevoel dat ik kapot gemaakt word. En dat door een trainer die ik bij Hermes nog steeds loop te verdedigen als ik daar ga kijken". Eddy van der Most krijgt de ondankbare taak het SW- doel te verdedigen. Een con current waarover Bas zegt: „Hij kan er natuurlijk ook niets aan doen. Maar toch vind ik het vreemd. Hij zit sinds kort in dienst en kan vrijwel niet trainen. En ik heb alle oefenwedstrijden ge speeld. Toen kreeg Ed geen kans. En nou krijgt hij die wel ineens. In een wedstrijd waar ik me al weken op loop te verheugen". „Ik heb Cor de Vries ook nog gebeld om te zeggen dat als ik niet speel tegen PSV ik wil dat ra'n contract wordt ont bonden. Want wat me nu wordt geflikt is voor mij ge- neeg om op te stappen. Be taald voetbal is voor mij nog steeds niet zaligmakend, het is geen broodwinning. Als je dan zo iets achterbaks mee maakt dan stop ik liever. Maar ontbinden van het con tract gaat niet, dat besef ik nu ook wel". Bas van Noortwijk kan het alle maal niet verwerken. Zit diep in de put en blijft met zijn hoofd schudden. En wordt tot slot helemaal emotioneel als hij zich realiseert: „Tegen Limburgia in de vorige ronde heb ik drie zekere doelpunten voorkomen. Plus dat ik twee strafschoppen heb gestopt Toch vreemd. Mede daardoor kom je in de volgende ronde tegen PSV uit. En dan dit. VXaardicgen De handlmïheren van Wilton hébben zichzelf en het Maassluise Unitas een grote dienst bewezen, door in Ridderkerk op de valreep Satur- mxs een nederlaag te bezorgen. In de aanvang zag het er niet naar uit dat Wilton een zege zou gaan behalen, toen het al snel op een 40 achterstand werd geplaatst Maar het mentaal ijzersterke Wil ton kwam terug en zorgde voor een 88 ruststand. verdediging wist gesteund Na rust werd het een ui termate spannende strijd» waarin de doel man van Wilton de wanhoop werd voor Sa- tumus door zijn gran dioze vorm. Kort voor het verstrijken van de speeltijd was een 1515 stand bereikt, maar in het fluitsignaal van de arbiter was het de ta lentvolle Wil Plug ge die Wilton aan een 15—16 zege hielp. De heren van Unitas maak ten op eigen bodem geen fouten tegen het Rotter damse Ancora 3 en hand haafden hun ongeslagen positie. Met goed opgezette aanvallen kwam Unitas snel tot een 62 voor sprong, die het voor het rustsignaal tot 12—5 uit bouwde. Ook in de tweede helft bleef Unitas deze ste vige strijd goed onder con trole houden» en noteerde een 21—10 overwinning* De heren van DWS hebben zich uitstekend geweerd tegen het Haagse Kwiek Sport, en heb ben door het uitschakelen van de lange aanvalsspits van Kwiek Sport de strijd onder controle gekregen. In de eer ste helft lukte deze opzet nog niet volledig, waardoor Kwiek Sport een 6—1 achterstand voor rust kon terugbrengen totS—1 In de tweede helft kwamen de gasten steeds dichter bij DWS, dat zich echter in de door een voortreffelijk kee pende Hennie van Geene, Toen de conditie een rol van betekenis ging spelen, bleek DWS de sterkste van het veld en behaalde een 14II over winning. De heren van WIK zijn in Oud- Beijeriand flink door tegen slagen achtervolgd tegen HVHW. Na een snel opgelo pen 2—0 achterstand, moest Wim de Bni £n zijn plaats in de aanval opzeggen om onder de lat plaats te nemen, door dat Ton Vredenbrecht met een enkelblessure moest uit vallen. Gevolg was dat de WIK-aan val gas terug moest nemen en HVHW naar een 7—2 ruststand kon weglopen. Na rust even een opleving bij WIK, wat 4 op het bord bracht, maar dat daarna het initiatief toch weer geheel aars HVHW moest overlaten, dat uiteindelijk een 159 zege boekte. HVK bleek een sterk wapen te bezitten in rijn ent housiasme, waardoor het de Treffers goed partij heeft kunnen geven. HVK kwam zelfs op een ongekende 4—1 voorsprong, maar door enige misverstanden in de HVK-ge- lederen kon de Treffers de ruststand op 6—9 bepalen. Na rust was het uitstappen be ter verzorgd door HVK, dat tot 910 terugkwam. Maar geleidelijk aan moest HVK terrein prijsgeven wat de Treffers de kans bood om een 1117 overwinning te laten noteren. Bij de dames heeft DWS haar O WK heeft een feestcom missie in het leven geroepen om het tienjarige bestaan, volgend jaar, luister bij te zetten. De heren H. Smits en J. Jansen zijn ermee belast Het duo zet een programma in elkaar voor het weekeinde 16 en 17 juni volgend jaar. Het derde damtiental van Schiedam had tegen Maes- Iandsluys weinig in te bren gen, getuige de 14—6 neder laag. Alleen Bert Utens en Randy Nuis behaalden de volledige winst, waar Joop Bisschop en Bart Quist remi ses aan toevoegden. O Weer één van HDVS: „Al waaien de krullen uit je haar, niet alleen, maar met elkaar. Of deze: „Wees slim en sportief, maak je onder geschikt aan het collectief* Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van zaal voetbalclub BFC, is er vol gend jaar 15 april een veld- voetbaltoemooi voor alle wijk- en bewonersverenigin gen uit Schiedam. O Gehoord bij een Chinees restaurant in Eindhoven vlak voor de wedstrijd PS- V-SW: „Hoe heet die dub. MW? Oh, SW. Ja, die ken ik. Die komt toch uit Ut recht?" Het gaat er steeds meer naar uitzien dat Bas van Noortwijk en Pim Visser weinig of niets meer tegen elkaar zeggen. De doelman die gepasseerd "werd: „Ik heb gelezen dat ik geblunderd heb tegen Eindhoven. Nou, dan durf ik te zeggen, dat de trainer dat ook heeft gedaan. Door bij die 1 —0 voorsprong een buitenspeler te wisselen voor een middenvelder. Maar die middenvelder {Aad van der Vijst) moest wel rechts buiten spelen. Een taktische blunder noem ik dat. Overigens leuk voor Ed dy van der Most. Speelt in liet eerste en komt direct na afloop van de wedstrijd voor de radio. Jaap Bax sprak met hem. Een atletiekploeg van lou ter veteranen heeft meege daan aan een bosloop in Kra- lïngen over een afstand van 7500 meter. De tijden van de beste Vlaardingers: Henk van der Hyden 28.35, Hans Slykhuis 31,55 en Cor in 't Veld 33.11. Deventer Geen ÏJssel-Cup voor Zuid Holland. Waar de schaatsers van trainer/coach Jan de Vries in stilte op hadden gehoopt werd niet bewaarheid. Het was de ploeg van Noord Holland/Utrecht, die met goed draaiende rijders ais Wim Voomeveld- veld en Frits Schalij in de gelederen, de beker van Friesland over nam. De Zuidhollandse ploeg volg de na Overijssel eerst als vierde. De puntentotalen na twee afstanden (500 en 1500 meter) waren: 1. Noord Holland/Utrecht 3371.25 p., 2. Friesland 3372.39 p., 3. Overijssel 3388.27 p., 4. Zuid Holland/Friesland 3415.88 punten. Berusting bij het groepje Zuid hollanders na afloop in het ijsbaan-restaurant Le Pati- neur. Ad Overdevest, met een 25ste plaats in het totaalklas sement dit keer de laatste van het Zuidhollandse vijftal: „Nu is wel gebleken dat wij op De Uithof altijd goed ijs zijn ge- wend.Vandaag was het hier in Deventer zacht Vooral de door Bert Hertog. grotere, zwaardere rijders hadden er last van". „Je merkte dat vooral bij onze sprinters. Op goed ijs kunnen die 'n goede 1500 meter rij den, maar op dit ijs kostte het teveel kracht", vulde Ton Oudshoom aan. Op de 500 meter deed Zuid Hol land met een vijfde plaats voor Jan Bazen (41.36 sec. evenals Eppie Bleeker), een tiende voor Arjaan van der Kreeke (41,41 sec.) en een elf de voor kemploeglid André Kraaijeveld (41.86 sec.) nog re delijk mee. Hoewel na dit nummer al een derde plaats werd ingenomen achter Fries land (dat favoriet Hïlbert van der Duim zag vallen) en Noord Holland. Ton Ouds hoorn en Ad Overdevest ble ven op de sprint met resp. 42.03 en 43.01 sec. duidelijk beneden hun kunnen. Overde vest veroorzaakte in zijn rit tegen Cock Slakhorst enkele valse starts. Eerst bij de vier de start waren beide rijders goed weg. Voor Ad Overdevest waren er mogelijkheden op een 1500 metertijd toen hij op het twee de nummer kemploeglid Jan Derksen naast zich aan de startlijn vond. Tot aan de laatste ronde ging de strijd gelijk op, maar toen liep Derksen gedecideerd van De heren van WiK moesten het initiatief vele malen aan HVHW talen overwinnïngenreek5 niet voort kunnen zetten. Na een snelle 2—0 voorsprong tegen Jong Ade, kwam er een mat heid over de DWS-ploeg, die zichzelf uit haar concentratie haalde door veelvuldig ge praat De toch al tempoloze strijd kreeg steeds minder aanzien, en Jong Ade kreeg volop gelegenheid naar een 24 ruststand weg te lopen. Na rust kwam DWS nog terug tot 3—4, maar moest daarna Jong Ade laten gaan dat een 4—9 zege behaalde. De dames van HVK hebben geen fouten gemaakt tegen Atomium uit Rotterdam en brachten al snel 30 op het scorebord door twee treffers van Margreet Jansen, en een mooie lob van Yvonne Koe vermans. Atomium ging zich wat meer weren, maar het had te weinig inhoud om een 4—2 ruststand te voorkomen. In de tweede helft werd er door beide ploegen veelvul dig van de break-out gebruik gemaakt die HVK tenslotte een volkomen verdiende 105 zege bracht. De dames van Unitas gingen zeer doortastend te werk in de eerste helft van de strijd met DWS 2, Gesteund door een goed gesloten verdediging kon de Umtas-aanva1 oprukken en de ruststand op 6—2 bepalen. Na rust liep Unitas door naar 9—4, maar daarna zakte de defensie volkomen ineen en kreeg DWS 2 de kans om tot 11—9 terug te komen. Unitas kwam echter tijdig terug, maar wilde de aanvallen te snel afronden. De winst bleef echter voor Unitas met 15—10, Maassluis De judoka's vu Mahorokan, die vori ge week in de belangstel ling kwamen door enkele nationale jeugdtitels op de NK, wachten zaterdag 17 december de clubkam- pioenschappen* Plus dat de judoka van het jaar zal worden gekozen. Voorts staat voor de Maassluise club, waar Koos Henneveld de scep ter zwaait, een toernooi in Duitsland te wachten. Overdevest weg. Ad: „Ik had nooit twee-en-halve seconden op Derksen mogen verhezen. Misschien had ik wat korter moeten rijden op dit ijs". Oudshoorn: „Ik geloof dat we ons na de tijden op De Uithof teveel op de voorgrond heb ben geplaatst". De tijden van Ton Oudshoom en Ad Over devest op de 1500 meter wa ren resp. 2.09.32 en 2.11,34. André Kraaijeveld begon ont- stuimig met de snelste ope- ningsronde, maar de SÜed- rechter kon het tempo niet volhouden. Hij moest zijn ver rassend sterk rijdende tegen stander Miel Govaert ver voor laten gaan. Tijden 2.07.71 en 2.13.64. Arjan van der Kreeke reed 2.11.21 en Jan Bazen 2.12.65. Bij de dames weerde Ineke Kooiman - Van Homoet zich uitstekend. In het eindklasse ment behaalde de Ammers- tolse onderwijzeres een acht ste plaats voor kernploegle den Annie Borkinck en Sijtje van der Lende, Na 47.28 sec, op de 500 meter reed zij op de 1500 meter 2 min. 25.24 exact dezelfde tijd als Sijtje védr haar. En dat nadat zij er aanvankelijk weinig heil in2ag. „Ik kwam meteen al *n flink stuk achter Sophie Westen broek te liggen. Maar toen de speaker vertelde dat Sophie dicht tegen de tijd van Joke van Rijssel aanzat ben ik ge woon door gegaan. Ik was weg gegaan op een schema i van 2.28, maar het ging een 1 stuk sneller". Op korte afstand van Sophie Westenbroek finisthe Ineke Kooiman in 2.25.24. Pech had Ellie van Hagen-Boelsma. De Nootdorpse kwam op de 500 meter te vallen. „Er lag wat op de baan; dat wilde ik ont wijken. Ik bedacht me echter weer en toen was het te laat. Op de 1500 meter ging-het beter al was de baan erg zacht". Ellie van Hagen, die een oplei ding volgt voor fysio-thera- peute en omdatzij ook nog secretaresse is van DIJC in Delft een druk schaatsleven heeft, voltooide de „mijl" in 2.28.89 en bleef daarmee haar directe tegenstandster Anne ke Zeinstra voor. Ben van Hagen, trainer van de Haagse damesselectie: „We gaan ons nu voorbereiden op het driebanentoemooi dat vol gende week zondag in Eind hoven begint met een 500 en 3000 meter. Daarna wordt ge reden in Den Haag (4 decem ber) en Utrecht (week later). De heren beginnen hun drie banentoemooi zondag op De Uithqf met een 500 en 5000 meter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4