T enrei „Ons peil is duidelijk omhoog gegaan" Alleen Hoekse Boys krijgt punten DAMCLUB SCHIEDAM: EINDELIJK PROMOTIE Hans Jaap Oppenheim verwacht handhaving WOENSDAG 23 NOVEMBER 1977 Groenoord en Schiedam bij elkaar w,its^niCdz:,dMé& VZC houdt DES en Zian nog achter zich Vlaardingen Té sterk voor de overgangs klas, en té zwak in de promotie hoofdklas se. Het tafeltennisteam van Radio Mole naar komt voor deze kwalificatie in aan merking. Zo snel als het team uit de promotie hoofdklas degradeerde, zo snel zijn de Vlaardingers daarin weer terug. De laatste competitiewedstrijd is zelfs niet meer van belang, want de titel is al binnen. Daarom opnieuw de brandende vraag: kan het team zich nu wei handha ven, om vandaar uit door te stoten naar de subtop van het Nederlandse tafelten nis, of valt het meteen weer terug? Wim Vrijland niet langer ongeslagen VD/SC/WW? :v Musis Sacrum Excelsior'20 HVO PPSC Vlaar dingen Hoekse Boys HBSS Groenoord CIOK Excelsior M Satelliet GTB Sunlight MW27 Zwaluwen TSB Martinit Overige sporten Radjo Molenaar UVG-heren DffS-heren Succes Volley'68 WF-heren ODO NOAD Green Eagles The Hookers De Amstelbron MVC-dames DWS-heren Juventus-heren R. Motenaar Hollandiaan-heren Green Eagles Har ga Succes SZCdames Evergreen-heren WF-heren Volley-dames CKC Maassluis Asvion-heren WIK-heren ODO Ooievaars-basketbal NOAD Unitas-dames The Hookers De heren van UVG na felle strijd met De Hollandiaan nu ook kopioper. Schiedam Terwijl de beren van Spirit als eerste winnaar van de actie van de-ze krant met „Muais Sacrum" en „De Amstel bron" vanavond zitten te eten, vormt de puntentelling voor deze week een moeilijkheid. Door het bijzonder slechte weer werden met name de verenigingen, die op het veld spelen, een beetje de dupe, want hun wedstrijden werden afgelast Daardoor krijgt bij de voetbal clubs slechts één ploeg de ma ximale tien punten. Hoekse Boys, dat tweede klasser IJ- muiden uit de beker stootte, is de enige voetbalclub die in actie kwam. Wel werden nog een aantal oefenwedstrijden gespeeld, maar de clubs die dat deden komen niet in aan merking, voor punten. Excel- sior'20 blijft derhalve koplo per met als goede volgelingen HVO en PPSC. Bij de overige sporten was uite raard het kampioenschap van Radio Molenaar goed voor tien punten. De heren van UVG volgen, omdat zij in de handbaiderby tegen Bolland- iaan niet alleen de zege be haalden, maar ook vrij onver wacht koploper werden. On danks het feit dat de dames van MYC deze week geen punten kregen, blijven zij op kop bij de overige sportclubs. Schiedam In navolging van VDV is ook Schiedam door gedrongen tot de landelijke klasse van de dam bond. Laat ste obstakel om die mijlpaal te bereiken was het duel te gen Zwijndrecht, dat met 146 tot een goed einde werd gebracht- In feite waren de Schiedammers op papier al doorgedrongen tot de lande lijke strijd, omdat zij aan een 10—10 gelijkspel voldoende hadden om zich te kwalifice ren. Leo Mous beet in het Zwijnd- rechtse de spits af met een schitterende damzet, waar door de score gelijk al 2—0 was. De dam van Dick van Schaik was wel wat eenvoudi ger, maar eveneens goed voor winst: 4—0. Desondanks was de spanning toen toch nog te snijden, want Tiny Mous stond niet al te best, en Wim Vrijland zag zijn indrukwek kende serie van dertig onge slagen wedstrijden plotseling afgebroken. De Schiedammer deed in zijn partij wel een lokzet, maar zijn tegenstander ram de dam op een andere manier, waarna de voor sprong ineens tot 4—2 was geslonken. Tiny Mous wist echter een twee de verliespartij te voorkomen, om daarmee Zwijndrecht te beletten om gelijk te komen. Het werd daardoor 53 voor de Schiedammers. Na deze positionele winst van topsco rer Nico Knoops (17 punten uit 9 wedstrijden) was er geen vuiltje meer aan de lucht, 7—3. Peter Lansbergen bood dan ook remise aan en maak te er 8—4 van. Ook Piet Bastlnanse deed zijn tegenstander een gul aanbad. Geen remise, maar een man- derijn die in dank werd aan genomen. Het resultaat hier van was een fraaie eindspe lactie die twee punten ople- Vlaardlngen Hoewel honkbalclub VS Holy In het nieuwe programma ondergebracht is in de tweede klasse A, is het door de fusie met SCR zo goed ais zeker, dat de Vlaardingers het volgende seizoen in de eerste klasse B gaan spelen. De fusie is namelijk tot stand gekomen op een tijdstip dat de indelingen al gemaakt waren. De tegenstanders van VS Holy in de eerste klasse B zullen zijn: Cuir 2000 H, Feyenoord, Huiskes Makelaars TTT, Montreu Neptunus, Pirates, PSV en Spartaan. In de tweede klasse A wachten de derby's tussen Schiedam en het gepromoveerde Groenoord. Overige tegenstanders zijn: Alro- Jeka, Black Lions, Croonen en Van Lent Den Bosch, JRC Ducks, Geldrop, Kinesis Birds, Metimpo Twins, Radio ModemjSC Bot lek. mm Vlaardlngen Hoewel de da mes van de Vlaardingse Zwem Club in Alphen aan den Rijn niet verder kwamen dan een derde plaats (achter VZCf& en AZC), slaagden rij er desondanks in om de Haagse clubs DES en Zlan/V voor te blijven in de nationa le competitie. Hoewel er geen clubrecords werden verbe terd, vielen er veel persoon lijke scherpere tijden te note ren. Uitspringers bij de jongens wa ren Marc Uzerloo, die tweede werd op de 100 vlinder, en Marcel Blomsteel, die op vele onderdelen medailles naar ach toe trok. Diane Edelijn klokte dezelfde tijd op de 400 vrij als Johanna Wijnands, terwijl Irma Voorham de 200 rug beheerste. Karin Nieuw- straten kwam met een uitste kende tweede plaats op de 200 wissel voor de dag. Bij de heren werd Rob de Gier winnaar in 2.21.5, gevolgd door Ruud Pijper, die er 2.29.5 voor nodig had. In het algemeen klassement staat het Einihovense PSV nog steeds bovenaan, gevolgd door ZPA uit Almelo. AZ en PC uit Amersfoort is derde, terwijl De Dinkel de vierde plaats bezet Voor Mo sa/Regio uit Venlo is er na twee wed strijden een vijfde plaats, een 2esde voor Het Y en een ze vende voor Njord. VZC zelf moet kans zien om de twee Haagse clubs voor te blijven, om daardoor degra datie uit de Nationale top te voorkomen. De derde wed strijd is in januari, eveneens in het Alphense bad De Dil len. Uitslagen Ultslizen: 200 rog ulo. 16: Monique Brafmans L578, Marianne Btrt 2-53.8, Irma Voor ham (tweede) 235.9. 400 vrij dames: 2. Dime Edelijn 4.3X9, dezelfde tijd als winnaar Johanna Wijnand», Carrie tu der Ende J87 A Irene tu der Lata 4,59 3. 400 vrij heren: 3. Hareel Blomsteel 488.7, Peter Jonkman 434.7, Fritr Jan Edelijn 4.473. 100 school*).©. 16: Henn den Boer 1.24.2, Michel Klessena 1.28,2. 100 vrij m.0. 14: 1, Irma Voorham 1 Q4.4, Irma van der Ende 1,113, Nanda Harteveld 1.123, 100 vrij j.o. 10: Tom Zwanenburg 1,41.5, Arjan Terp ana 131.8, Ferry Splinter 1-28. 100 m. vrij m.o. 10: Suzanne van Heyst 1,51.5, Natasja GerSterna 1.54.1, Esther Brouwer 1.49.1. 100 rug j.o. 14: 2 Marcel Blomsteel 1.13.3, Pieter Wapenaar 1,233, Adn° Tebrugge 1.17.8. 200 w ssel m.©. 18: Marianne But 3 03.9, Joke van Vliet 2.44.1, Kann Nieuws traten 2.38.2 (tweede). 200 vlinder dames; 1, Diane Edelijn 229.2, Irene van der Laan 2.50-9. Irma van der Ende 3-10-4. 100 vlinder no. 12: 3. Robbie Class 1.27, Eric Zwanenburg 1.48.9, An- dré van der Voorden 1.43.7, Galea Gerth 1.50. 100 vlinder m.o. 12: Rita Hoogerwerf 1.393, Nicole Paulussen 1.415, San dra Don 1.312. 200 wissel heren: 2. Rob de Gier 2.21.5, 3. Ruud Pijper 2.29.5, Peter van Doome 2 59.2, Sjaak Broek 2.44. Peter Beenhakker 2.45.1. 100 rug i.o. 16: 3. Marcel Blomsteeï 1.14.3, Peter Jonkman 1.15.1, Peter Bekkering 1.15.5. 200 vrij heren: 2. Frits Jan Edelijn 2.13.6, Marcel Blomiteel 2.14.8, Ro berto Brugman* 220.7, Keet de Radder 2.24.9. 200 vnj m.o. 16: 3, Irma Voorham 2 23.1, Kann Nieuwstraten 2.23.8, Monique B rugmans 2.40.7. 200 school dames: 2. Yvonne van Heyst 1.23.3, Joke van Vliet 1.23.7, Els Overdiek 1.29.7, Ilse Verfaey 1 30.7. 100 vhnder j.o. 10; 2. Mare Uzerloo 1.37.2, Paul Lang 1.55.5, Michiel Neyssel 1.538, 100 vhnder m.o. 10: Jacqueline Claas 2.198, Esther Dykahoorn 1.59.9. door Dé Stoop zelf. Eén op roep aan de „bodyguard" was voldoende om de belha mels weer op htm plaats neer te zetten. 0 VZC heeft zijn selechegroep uitgedund tot vijftien jon gens en meisjes. Naast zwemmen en conditietrai ning, past daar sinds kort ook de z.g. krachttraining in bij fysiotherapeut Nico Hou- dijk. DVO *32 beeft de volgende maand tal van attracties In petto. Om te beginnen la er 7 december 's middags een St. Nlcolaasfcest met film to bet clubgebouw. In de avonduren voor de E- en D-pupllIen een reünie in Triangel en zaterdag 10 de cember een bingo-dansant voor de senioren. De avond, waarop het trio Van Bergen de muziek verzorgt, Is al helemaal uitverkocht. Alge hele leiding: van dit alles, de K-K. commissie, bestaande uit: Harry Meijer, Wim Poot en Benny Zwaneveld. Schiedam in een betere be verde. De voorsprong was toen intussen al 104 gewor den, en daarmee was de be slissing gevallen. Voor het winnende punt zorgde de puntendeling van Peter Bai ter's veelbelovende stand 11—5. De laatste winstpartij werd door Rob van Eijk voor zijn rekening genomen (135), terwijl Louis Vrijland het laatste punt In de regio nale competitie scoorde: 14—6. Uitslagen: Kloosterman—'Vrij land 2—0, De Bruyn—Bas- tiaanse 0—2, De Vree—Laps- bergen 1—1, Van der Kruk Van Eyk 0—2, Van Geldere n—Mous 1—1, Popeyus Knoops 0—2, Bolder—Vrij land 1—1, De Graaf—Bakker 11, Roele vink—Van Schalk 0—2 en De Klerk—Mous 0—2. De damclub Schiedam, die in 1931 werd opgericht, beleefde rond 1970 een duidelijke ken tering in haar bestaan. De club telde toen zo'n 25 leden, waarvan het merendeel aar dig „vergrijsd" was. In de ja ren daarna werd. een aantal veteranen afgevoerd, en dat had grotendeels tot gevolg dat de prestaties van de intussen doorgestroomde jeugd beter werden. In 1973 promoveerde Schiedam, na een vele tiental len jaren verblijf in het Rot terdamse district, naar de Zuidhollandse dambond. Na een moeizaam eerste seizoen was er steeds een plaats in de top weggelegd. Maar met de tting naar landelijke klas, versterking in de laatste twee jaar was het slechts een kwestie van tijd geworden, O De COVS beeft de Ylaar- dlngse sportclubs weer uit genodigd voor de spelregel- wedstrijden. Zij worden ge houden La februari en rijn bestemd voor de A-, R-, C- en D-apelers. De inzet is de wisselbokaal van deze krant Naast drie persoonlij ke prijzen krijgt elke deel nemer een herinnerings- vaantje. 9 Dinsdag 27 december ont moeten de jeugdteam* van HVO ai Excelsior M. llkaar in een tweekamp. Plaats van handeling de Olympla- hal. Belde clubs komen met acht teams in de zaal. 0 Het batig saldo van de bingo bij HVO op zaterdag 10 december, komt ten goe de aan de pot voor de vie ring van het vijftigjarig be staan. Op die bijeenkomst in bet clubhuis aan de Zwa- nenslngel verzorgen The Old Timen de muziek. 0 Uit het bestuur van de korf balclub Maassluis verdwijnt Henny Nieman. Hij blijft wél spelen. Als opvolgster wordt genoemd Helma Groenewegen, die op de ver gadering van 30 november moet worden gekozen. 0 Het relletje dat da suppor ters van FC Amsterdam af gelopen zondag wilden ont ketenen aan de Marathon- weg. werd snel ingedamd Het is een vraag die pas in de voorjaarscompetitie beantwoord kan worden. Al rijzen er momenteel al twijfels over de overle vingskansen. Zoals bij zo veel verenigingen kampen ook de Vlaardingers met het probleem van een der de - sterke - man. Want de promotie van Radio Molenaar is slechts te danken aan bet spel van Hans Jaap Oppenheim en Aad van Op stal. Van Opstal scoorde van 27 gespeelde partijen slechts vijf maal verlies (82%). Hans Jaap Oppenheim bleef daar met zes verllespartijen niet ver bij achter (78%). De zwakke schakel is echter Rné van Dijk. De pure verde diger scoorde slechts 33%, want hij verloor 18 van zijn 27 gespeelde partijen. Voor zover Radio Molenaar zich zou willen versterken, kan dat nu nog niet. De tafeltennis- bond laat (nog) geen transfers toe tussen herfst- en voor jaarscompetitie. Dus mèt Van Dijk moet het team zich nu wel proberen te handhaven. Sterker Volgens Hans Jaap Oppenheim rijn de kansen daartoe toch wel aanwezig. „Bet team is sterker geworden ten opzich te van vorig Jaar. Toen ver dienden we het kampioen schap eigenlijk niet, we had den gewoon veel geluk. Nu speelden we ons vrij simpel naar de titel," Oppenheim (19) vervolg: „Ons spelpeil is duidelijk omhoog gegaan, zeker dat van Aad en mij. René is een moeilijk punt", zo vult de in Amster dam studerende en wonende Vlaardinger aan. „Hij moet het uitsluitend hebben van fouten van de tegenstander." Waarmee Van Dijk dit seizoen niet ver kwam, laat staan dat hij straks nog een klas hoger moet spelen. Dan zal een sco re van 33% zeer wenselijk zijn. „René zal dan tenminste één partij per wedstrijd moe ten winnen, willen we een kans maken," Volgens Hans Jaap Oppenheim kan Van Dijk ook beter, „Hij kan veel beter," Minder zorgen heeft Oppenheim voor Aad van Opstal. „Het spel van Aad groeit nog steeds, hij is ook completer. Het niveau van promotie-ere- kiasser is wellicht voor hem haalbaar. Voor Aad zou er daarom na deze promotie nog een promotie moeten volgen." Voor Hans Jaap Oppenheim relf hoeft het allemaal niet xo nodig, althans niet op dit mo- Hans Jaap Oppenheim: „Van staun publiek krijg ik een kick." ment „Hoewel Ik nu bij Tem po Team kan trainen, ben ik niet meer zo gemotiveerd. Het dagenlang naar een wed strijd toeleven Is er al lang niet meer bij. De tijd dat ik zo nodig hogerop wil, is wel over." Oppenheim erkent wel, dat de promotie hem wellicht weer voldoende kan motiveren, „In ieder geval krijgen we nu weer scheidsrechters, dat werkt zeker mee aan een bete re motivatie. Het belangrijk ste blijft voor mij echter de steun van het publiek. „Leeft dat mee, dan krijg ik daar een kick van. Ik hou wel van show en sensatie. Het publiek waardeert dat ook meer dan een gaaf stukje techniek." Behalve het show- en sensatie element, waardeert Hans Jaap Oppenheim ook een goe de teamgeest „En die is erg goed bij ons. Vooral bij uit wedstrijden wordt er wat ge lachen." Aan die sfeer hecht hij voorlopig meer waarde dan de bereikte promotie. „Daarom speel ik momenteel liever één klas lager met Re né, dan éentlas hoger zonder René." dat Schiedam de sprong naar de landelijke klasse zou kun nen maken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7