wttgaaiiato—i Kortsïuitingsgevaar door lek zwembaddak Verkoop fabriekspartij vloerbedekking Waterballet in Tuindorp PvdA doet geen water bij de wijn Variant voor Visbankflat? Kwakkelstein stapt uit PPR Jb'V; jjppPiBSlNP® J Bet Demonstratie WV-oprichter dood na ongeluk Bij regen alleen nog maar noodverlichting aan: Cliamiel S. aangehouden Inbraak bij Simon Tapijt Centrale M\. «feta?; Schiedammer verdacht van oplichting „Broekpolder dient bebost te worden" lekkerste 1 kerst menu Na bezwaren Hema: Nu lid van PvdA fcilllllllllllllllllllB SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 25 noveraLer 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -102de jaargang no. 25969- 8 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL a Terwijl binnen het ge bouw van de Tweede Ka mer Schiedams burge meester Arie Lems een verzoekschrift overhandig de aan kamervoorzitter Anne Vondeling, demon-' slreerden buiten op het Binnenhof enkele honder den mensen voor het be houd van de werkgelegen heid bij de Schiedamse werf Gusio. De demonstratie onder- siteepie de boodschap die burgemeester Lems aan Vondeling overbracht: de Gusto moet open blijven. De kamervoorzitter, uite raard in de jaren uiterst geroutineerd geworden in het aanpakken van ver zoekschriften deed daar over uiteraard geen toe zeggingen. maar beloofde de betrokken kamercom missie in te lichten. Woerden/Schiedam—In het zie kenhuis van. Woerden is de 65-jarige F. A. de Wolff, die in Schiedam talrijke functies heeft bekleed op kerkelijk en cultureel gebied, bezweken aan de gevolgen van een ver keersongeluk. De Wolff was geboren in Schiedam en woonde in die stad tot 1966. Op het sociaal-maatschappelijke vlak was hij bekend als secre taris, later voorzitter, van de centrale jonge mannenvereni- ging, als voorzitter van de centrale jonge mannenvereni- ging, als voorzitter van de provinciale jongerenbond, als kerkeraadslid van de Neder lands hervormde kerk in Schiedam; hij was de eerste voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap en mede-initia tiefnemer van de oprichting van de WV in deze stad; ook zat hij in het eerste jaar na de oorlog voor de CHU in de noodgemeenteraad van Schie dam. De oorlog had hij in concentratiekampen doorge bracht Na een carrière in de zuivel werd hij in 1972 directeur van de Goudse kaashandelmaat schappij. Hij woonde in Schoonhoven. Nog vorige week woensdag werd hij voor de Nederlandse vereniging van kaasexporteurs gehuldigd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het ongeluk vond plaats, door dat hij geen voorrang verleen de aan een met tien ton meel geladen vrachtauto. Door de botsing werd zijn auto zestig meter weggeslingerd, waarbij 1 hij ernstig inwendig letsel op liep. „Dat is voor de decoratie", grappen de badmeesters over de grote vochtstrepen op de muren van het bad in Schiedam. Met angst en voze wordt echter de sneeuw tegemoet gezien, want het zou wel eens kun nen zijn dat er dan teveel water in het zwembad komt. li- -■ Schiedam Omdat ge vaar voor kortsluiting: dreigt is deze week be sloten in zwembad Zuid alleen nog maar de noodverlichting te laten branden. Die maatregel blijft van kracht zolang het re gent en het hemelwater door het lekke dak langs de muren naar binnen stroomt. Om een geheel nieuw dak te krijgen is de ge meente aan het onder handelen met de cura tor van de failliet gega- ne bouwer. Bij andere aannemers zijn reeds offertes aangevraagd. De grote vraag is of de gemeen te de dakbedekker verant woordelijk kan stellen voor het werk dat is geleverd. Deze onderaannemer heeft destijds geen geld gekregen van hoofdaannemer Van Rossum uit Den Haag, die op de fles ging tijdens de bouw van het bad in 2973. De dakbedekker uit het Overijsselse Olst, zegt daarom nu niet meer verant woordelijk te rijn voor de ga rantieperiode van vijf jaar. Saillant detail is dat het ont werpbureau in ieder geval niet meer voor de kosten kan opdraaien. Het architektenbu- reau Interpool uit het Ut rechtse Maarssen is een paar jaar geleden opgeheven. „Het wordt allemaal nog juri disch uitgezocht Maar ja, van een kikker kan je geen veren plukken", aldus een ambte naar. Ondertussen worden in het gebouw aan de Westfran- kelandsedijk de electrische leidingen elke dag doorgeme ten door een ambtenaar van de gemeentelijk technische bedrijven om te zien of het door de scheuren in het dak gesiepelde hemelwater geen kortsluiting kan veroorzaken. Reeds een paar weken gele den besloot men in de hal van het bad alleen de noodverlich ting te laten branden. Deze week is vastgesteld om dat ook maar voor de zwemruici tes te doen. Voor het licht is men nu voor het grootste deel aangewezen op het daglicht en de onderwaterverïichting. Directeur B. X Helsma: „Ont zettend leuk. De mensen vin den 't nog romantisch ook. Gevaar voor de zwemmers is er niet". Ironie is er ook bij de badmeesters als hen voor de zoveelste maal door een bezoeker wordt gevraagd wat die strepen op de muren zijn. Kijkend naar de vuile zwarte vochtstrepen zeggen ze dan olijk: „Dat is voor de decora tie". Het lekt volgens hen overal in het gebouw. Sneeuw wordt met angst en vrezen tegemoet gezien. Schiedam Voor poging tot doodslag is gisteravond de 27-jarige Cham iel S. aange houden. De politie vond hem in zijn woonplaats Rotterdam bij een controle van rijn auto. De Antilliaan met de bij naam „Boy" wordt ervan ver dacht gisteravond in de Dr. Zamenhofstraat met een pis tool of revolver te hebben geschoten op de 33-jarige E. L. T. uit Dordrecht. Vandaag is de broef van de onlangs gearresteerde Melfrim S. voor verhoor overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Schiedam. Schiedam Een partij koffie en rookwaren ter waarde van zesduizend gulden is gestolen bij een inbraak aan de Aleida- straat in het Westen. De supermarkt van Simon de Wit kwam men 's nachts bin nen door wat glaslatten te verwijderen en vervolgens een ruit uit te nemen. In de zaak werden de sigarettenrek- ken opengebroken. ADVERTENTIE U kunt nu rn 2 dagen honderden guldens verdiener. De Tapijtcentrale Holland komt 2 dagen naar Vlaardingen. Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrieken naar hat publiek. Met S jr. fabrieksgarantie tegen weggeefprijzen. Enige tips om voordeel te behalen zijn: collectie nylon tegels, 40x40*zelfklevend. 89 cent, in dozen van 50 stuks. Hoogpolige tapijttegels in 6 kleuren, los te leggen, p.st 4,-, keuken- en badkamertapijt 45,-, 2 mtr br. Breed nylontapijt p.m2 7.55. Huiskamer nylontapijt ïn 3 kleuren, 400 br, 29.75 p.str.mtr. Schitterende Engelse bloemtapijten vanaf 79.- p.str.mtr,, 400 br., 100% wollen berber, 400 br. vanaf 99.- p.m. Huiskamarbreed tapijt in 400 cm vanaf 34.50, 39.-, 49.-, 59.-, 69.-, 79,-. Als speciale aanbieding een wollen berbertapijt, 400 br. 69.- p.Str.mtr, Ér kan gelegd worden. Er kan besteld worden op afroep. De koffie staat klaar voor u. Bij aankoop van 1000.- of meer 1 pocketcalculator kado. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden In de Stadsgehoorzaal „DE HARMONIE" Schiedamseweg 51a vrijdag 25 nov. 's avonds van 17.00 uur tot 21.00 uur en zaterdags 26 nov. van 10.00 uur tot 17.00 uur. Utrecht Tuindorper Gerrit Gros bij het waterballet in zijn tuin Schiedam Wateroverlast teistert Tuindorp. Door fikse grondver zakkingen staat het water in veel achtertuintjes decimeters diep. Bij sommige woningen in deze Schiedamse wijk stroomt het water daardoor ook naar binnen. De bewoners idagen dan ook steen en been. „Het is onmogelijk om via de achterkant je huis binnen te komen", vertelt de onlangs gepensioneerde rechercheur Gerrit Gros, die aan de Ipelaan woont, „het water kan door de pompjes in de meterkast niet worden verwerkt. Ook via de singel gaat dat niet. Vroeger ging het water via een gemaal naar de Poldervaart. Nu moet het via een te klein gemaal bij de Kandelaar naar de Schie. Door deze toestand vrezen veel bewoners verpaupering van de wijk. Tot acties wil men echter nog niet overgaan. „Het is een vriendelijk buurtje en wij rijn rustige mensen. Liever voeren wij geen actie, maar dan moet de gemeente ons wel komen helpen". Pijnacker De rijkspolitie heeft een zeventienjarige Schiedammer gearresteerd, verdacht van oplichting. De jongen, die inmiddels heeft bekend, heeft tot tweemaal toe bij Kentie-apparatenfa- briek onder valse naam las- en snij apparatuur tot een be drag van 6G0,- weggehaald. De eerste maal haalde ver dachte de apparatuur onder naam van een bij de firma Kentie bekende afnemer zelf op en de tweede maal stuurde hij een stroman. De gearres teerde heeft bekend de lasap- paratuur inmiddels te hebben verkocht op de automarkt te Utrecht. Het personeel van Kentie kon de gearresteerde herkennen van een foto. Vlaardingen De Broekpolder moet bebost worden! Dat werd gisteravond nog eens duidelijk onderstreept door de ledenvergadering van de Vlaardingse PvdA. Die duidelijkheid was overigens minder te bespeuren bij èn het partijbestuur èn de wethouders Bas Goudriaan en IJsbrand van der Velden. |iiuuiiiujniRaiii!iiiuuiiiiHiiiiiiiitiuirfiiiiiië „Wie B Waterweggebied E stelt het lekkerste kerst ij menu samen?" Onder dit E motto heeft de redactie E van deze krant een culi- E naïre wedstrijd geschre- ven, waaraan iedereen E mee kan doen. Wat is de E bedoeling precies? Kort- gezegd: zet op papier wat s u van plan bent met de H kerst op tafel te zetten, met een duur woord: een B menu. B Natuurlijk is het niet de bedoeling in een soort concurrentieslag te gaan E met de mannen uit het B vak, de koks. In de „deel- E E nemersvoorw aarden" E E zeggen onze juryleden, 5 E drie koks uit gerenom- E meerde etablissementen 5 E in dit gebied, dat het er 5 s om gaat creatief te zijn. 5 Eigenlijk zeggen zij: doe meer met minder geld. Vandaar ook dat er een =S grens ïs getrokken wat s de financiën betreft. E Het meedoen aan de wed- B E strijd kost wat tijd. Daar b E staat dan tegen over dat e E er fraaie prijzen in het B verschled liggen. Wat te s E denken van een drie- B daagse reis voor twee E S personen naar Londen, B een fraaie spiegel op con- B sole en een staande sche- E B merlamp? Het betreffen B E de drie hoofdprijzen. Er B E is echter meer: een Du E Sjj Chanell-ketting, waarde- E bonnen, rieten mand, een E E gratis boodschappen E B doen,... Het is slechts een greep uit de prijzenpot. Wie meedoet moet zorgen H dat zijn inzending uiter- lijk maandag 12 decern- j§ B her in ons bezit is. Meer s B over de culinaire wed- e strijd op pagina 3 in deze jf B krant. e ^iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiijiiiiiifiiiiiiiiiiijiiiKiniiiiiil In het concept-verkiezing sprogramma voor de pe riode '78-'82 var» de PvdA staat het Broekpolderbos- st&ndpunt nu als volgt ver meld: „De Broekpolder dient bebost te worden. Het gemeentebestuur dient met de grootste klem de bebossing te blijven be pleiten bij de hogere over heden. Medewerking aan de tot standkoming van een golfterrein en de daar bij behorende voorzienin gen wordt alleen verleend indien dit noodzakelijk is met het oog op de verwe zenlijking van bebossing van het resterende gedeel te van de Broekpolder." Het partijbestuur wilde echter aanvankelijk in zee gaan met een amendement van socialist George Wicart. Deze wilde de verandering aanbrengen: „...verwezenlijking van een bos van formaat in..." Wicart achtte dit nodig, omdat het toekomstige verkiezingspro gramma volgens hem zou moeten aansluiten op het provinciale programma. „Het stellen van niet te realiseren verlangens is uit den boze in een op praktische uitvoering gericht verkiezmgsprogram", zo luidde Wicart's verhaal, waarachter zich het PvdA-be- stuur schaarde. Ook fman- ciênwethouder Van der Vel den ondersteunde dit amende ment. „Een bos van for maat'", merkte hij op, „het moet ui ieder geval zo groot mogelijkl" Vervolgens kwam wethouder Goudriaan nog op de proppen met: „Dat bos moet tenminste 150 hectare zijn". (De Broekpolder omvat zo'n 300 hectare, red.). Door de ledenvergadering werd echter een concreter stand punt ingenomen. „In ons ver kiezingsprogramma moeten we eerst zeggen wat we zelf willen", verklaarde raadslid Henk Schippers, die de bebos sing van de Broekpolder niet wilde laten afhangen van de „medewerking van hogere overheden". Schippers: „Ten aanzien van deze kwestie moet de eerste zin in het ver kiezingsprogram luiden: „De Broekpolder moet bebost worden". En daar was het grootste gedeelte van de le denvergadering het roerend mee eens. Vlaardingen—Het Rotterdamse architectenbureau Van de Broek Bak erna overweegt om een variant te maken op het huidige bouwplan van de Visbankflat, dat op de Blokmakersplaats in Vlaardingen moet komen. In overleg met bouwgigant Empeo zal bekeken worden of dit kan worden verwezenlijkt. Hiermee probeert de Rotter damse architect tegemoet te komen aan de bezwaren die naar voren zijn gebracht door de Hema, die tegen het bouw plan bij de gemeente Vlaar dingen een bezwaarschrift heeft ingediend. Na de hoor zitting - die eerder deze week Vlaardingen Willem Kwakkel- stein is opgestapt als raadslid van de PPR. Kij heeft zich aangeslo ten bij de PvdA. Binnen de Vlaardingse afdeling van de Poli tieke Partij Radicalen heerst be paald geen juichstemming nu Kwakkelstein de partij heeft ver laten. Eergisteren besloot de Vlaardinger 2ijn PPR-lidmaatsehap op te zeggen. „De over wegingen die tot deze beslissing hebben geleid zijn voornamelijk terug te voeren tot het landebjk beleid zoals dat door de PPR naar voren wordt gebracht", aldus WiUem. Zijn mening: „Plaatselijke en lan delijke politiek kunnen niet van elkaar worden losgekoppeld". In het bijzonder hebben voor Kwakkelstein meegespeeld. het isolement waarin de PPR - volgens hem - is komen te verkeren; de ideeën van de partij zouden in belang rijke mate zijn overgenomen door de Pv dA; Volgens Kwakkelstein rijn de marges hier door te smal geworden om in de plaatselij ke politiek een duidelijk zelfstandige poli tiek te voeren: „Voor mij onvoldoende om nog langer op de huidige voet ver dei te gaan". Het bestuur van de Vlaardingse PPR be treurt zijn vertrek. De bestuursleden zien het opstappen als een regelrechte tegen slag, doch men wil onverkort vasthouden aan het op eigen manier uitvoering geven aan de realisering van het PPR-beleid op plaatselijk niveau- Willem's plaats in de gemeenteraad zal wor den ingenomen door Riet Eggermont, voormalig voorzitter van het PPK-aktie- centnim. werd gehouden in het Vlaar dingse stadhuis - rijn beide partijen (de Hema enerzijds en de gemeente Vlaardingen en Empeo anderzijds) niet tot overeenstemming kunnen ko men. De heer J, C. Snijder vertelt namens de Hema, dat de te gen-argumenten van wethou der voor stadsontwikkeling Bas Goudriaan vóör de bouw van de Visbankflat niet verlei delijk genoeg waren om het bezwaarschrift in te trekken. Snijder: „Wij maken bezwaar tegen de plannen, omdat de volgens het bestemmingsplan aangegeven rooilijnen over schreden worden. Hierdoor raakt ons pand verscholen. Dat was niet de afspraak. Juist toen wij bezig waren met het ontwikkelen van ons eigen plan, werd toegezegd dat de rooilijnen van de Blok makersplaats gehandhaafd zouden blijven.1' De Hema is geenszins van plan om het bezwaar tegen het huidige bouwontwerp in te trekken. De variant van Van de Broek Bak erna zal eventueel een uitkomst kunnen bieden, op dat de Hema van mening is dat rijn pand niet „verstopt" raakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1