Voetganger toont n og weinig iet all 1 Pleidooi voor autovrije wegen Blokje rond^ EHS 1 Ifflj Vrouwen bewuster door VOS Kaarten Unicef voor hulpacties i Inbrekers met poppen Verkeerd bezorgd College niet te spreken Sinterklaas feest voor kinderen van de Reddingboot Schuin'oversteken in Vlaardirigen: Schoppen tegen auto Nieuwe rampeufolder deze week in de bus Deur ingetrapt na klacht over te harde muziek WOENSDAG 30 NOVEMBER 1977 Schiedam Twee poppenkast- poppen en een combinatie- tang verdwenen bij een in braak in de Gabrielkleuter- school. Om het schoolgebouw aan de Dr. Schaepmansingel binnen te komen heeft de dief een ruit ingeslagen. De waarde van de ontvreemde spullen schatten de kleuterleidsters op twintig gulden. Een koffer met dertig cassette bandjes werd gestolen uit een -'auto die aan de Swammer- damsingel stond geparkeerd. De wagen is men vermoede lijk met een valse sleutel bin nengekomen. De eigenaar, de 20-jange Schiedammer C.B. heeft bij de politie aangifte gedaan, Hetzelfde deed van der Zouwen. Bij zijn snel- drukzaak aan de Broersvest werd ook ingebroken. Aan de achterzijde werd een ruitje weggenomen. Er zijn nog geen vermissingen vastge steld. VIaardingen Door een aanrij ding zijn een tiental metalen pijpen verkeerd bezorgd. De lading schoof dwars door twee ruiten bij de firma Pie terman Glastechniek binnen. De pijpen lagen op het dak van een personenauto die stond geparkeerd in een parkeervak aan de 3e Industriestraat. Een tweede personenauto reed in de richting van de Taanderij- straat en kwam met de voor zijde in aanraking met de pijpen die twee meter uitsta ken. Door de botsing gingen de pijpen schuiven. Niemand raakte gewond Vlaardingen In verband met de Sinterklaasviering houdt het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders maandag geen spreekuur. Het spreekuur wordt nu verscho ven naar december van 16 tot 17 uur. Vlaardingen De Chris telijke Scholengemeen schap Westiand-Zuid aan de Ary Kopïaan houdt voor het tiende jaar een actie ten bate van Rotterdamse kin deren, die een echt „thuis" missen. In Rotterdam wordende- ze jongeren opgevan gen door de „Redding boot". De school heeft veertig van deze Rotter- dammertjes uitgeno digd het Sintnicolaas- feest vrijdag in de school te komen vieren. Ook hier zal de Goed heiligman voor presen tjes zorgen. De geldelijke middelen hiervoor werden bijeen gebracht door een „koek- en zopie-ver- koop" in de schoolpau- zes en door een boter letteractie. Deze twee activiteiten leverden sa men ongeveer tweedui zend gulden op.c Nog maar weinig Vlaardingers schijnen gebruik te willen maken van de mogelijkheid om schuin over te steken. De voetgangers die moeten oversteken op het kruispunt Korte Hoogstraat/Gedempte Bier- sioot/Cronjéstraat/Veerpiein zijn nog een beetje bangetjes, misschien te verlegen of zijn het nog met gewend om een diagonale oversteek te maken. o Het bord vertelt de voetganer dat schuin oversteken is toegestaan Zoals bekend is afgalopen zater dag het unieke verk*Krsexpe- riment van start gegaan voor een periode van drie maan den. Het ideetje van wethou der voor verkeer en vervoer Bas Goudriaan baarde zo vee! opzien, dat zelfs Scandinavi sche en Belgische journalisten bij Goudriaan langs kwamen om te horen hoe de vork in de steel zat. De officiële inge bruikname werd ook nog eens uitgezonden op de televisie (dat was zaterdagavond). En daarmee is toch wel bewezen, dat iemand op z'n vakantie best leuke ideéen kan opdoe- n.Maar toch, de Vlaar dingse voetganger weet nog niet precies wat hij er mee aan moet. Een verslaggever van ome krant heeft dit giste rochtend aan den lijve kun nen ondervinden. In een tijds bestek van een klein halfuur tje turfde hij nog geen vijftien schuine overstekers. Niet veel, gezien het totale aantal voet gangers, Een sterk staaltje werd bij tijd en wijle zelfs vertoond door mensen die in plaats van dia gonaal over te steken twee maal haaks (dus gewoon op de oude manier) het kruispunt passeerden. En daar gaat nu nogal veel tijd in zitten, want als het je niet lukt om binnen zeventien seconden twee maal haaks over te steken, dan moet je ndg een keer wachten tot het voetgangerslicht op groen staat Dat duurt op zijn beurt weer langer omdat als de voetgangerslichten op groen staan alle overige ver keerslichten roodgekleurd zijn. Waardoor de voetganger vervolgens weer extra moet wachten totdat alle auto's, brommers, fietsen etcetera voorbij zijn gekomen. Sterker nog, je moet als voetganger helemaal met vergeten om op de daarvoor bestemde knop te drukken, anders blijf je tegen een rood licht aanstaren. Maar goed.het Vlaardingse experiment wondt door het wandelend voetvolk voorlopig nog betiteld als „een beetje griezelig". Chaos Zo maakte Holy-bewoonster me vrouw K. de Wilde de opmer king dat zij het afgelopen za terdag een enorme chaos had gevonden. Maar bent u er dan geen voorstander van? Staat u niet achter dit experiment? Het antwoord van mevrouw De Wilde: „Nou, neen hoor. Al dat moderne gedoe. Ik hou het liever bij haaks". Een reactie van een oudere man, die absoluut anoniem wil blijven: „Een waardeloze troep is me dat, zeg. Zit die wethouder op te scheppen over New York en Chicago, 't is wat moois. Dat geld hadden ze,beter aan iets anders kun nen besteden. Wat? Wil je mijn naam weten. Nee, da's niet nodig De zestigjarige mevrouw A. A. Mesman van het Mendels- sohnplein in de Vetten oor dse- polder erkent dat zij een bee tje bang is wat betreft het diagonaal oversteken. „Voor mij hoeft het niet zo. Ze mo gen het gelijk weer weghalen, dan steek ik wel weer haaks over", zegt mevrouw Mesman, die toch schuin oversteekt Een andere „bangerik" is me vrouw E. H. den Broeder van de Mr. L A. Kesperweg. Op het moment, dat zij gewoon haaks naar de andere kant van de weg moet vertelt zij: „Als ik nu schuin had moeten oversteken, weet ik toch niet of ik het gedaan had. Het is nog even wennen". door Kees Jonker foto's: Ben Blumers Maar zeker niet iedereen is zo'n lage pet op van het schuin oversteken. Cronj'estraatbe- woner J. de Bode staat geheel achter het experiment: „Ik vind het prima. Je moet mis schien iets langer wachten tot het licht op groen staat, maar je kan nu tenminste elke kant op". Nog een voorstander is scholier Rob Dijkshoorn. Hij geeft weliswaar toe, dat het voor hem zalf niet zo enorm veel uitmaakt. „Maar", zegt Rob, „voor oudere mensen kan het erg fijn rijn". Goed plan Indische Buurtbewoner de heer A. J. Sluijter (67) is de mening toegedaan, dat het een erg goed plan is van wethouder Bas Goudriaan. Hij onthult: ..„Ja, die meneer is in hetbui- ."■tenland geweest, in Nieuw Zeeland heb ik gelezen, en daar heeft hij de mensen schuin zien oversteken. Het is een leuk idee. Als je van de ene naar de andere hoek moet, hoef je maar een keer te wachten tot het licht groen wordt. Dat bespaart je een nat pak bij een regenbui. Trouwens, van mij mogen ze in de Indische Buurt ook wel van die schuine oversteek plaatsen aanbrengen". Zo ver is het echter nog niet. Eerst zal moeten blijken, dat het experiment beneden aan de Korte Hoogstraat geen flop is geworden. Maar wie weet mag je over een jaar of twin tig alleen nog maar schuin oversteken in Vlaardingen atiu*;£ SIGNALEMENT: Naam: Droef ras: bastaard boxer leeftijd: 14 maanden geslacht: vrouwelijk kleur: gestroomd beharing: kort Dat Droef het bloed van het boxerras door haar aderen heeft stromen is duidelijk te zien. Haan uiterlijk verraadt dit Ze heeft ongeveer de zelfde korte bouw met breed voorhoofd alleen dan met een langere snuit Haar kleur komt ook overeen met de kleur van gestroomde bo xers. Ook de witte streep op haar borst ziet men veel bij boxers. Niet alleen haar ui terlijk heeft iets weg van een boxer, maar ook haar ka rakter. Ze is in haar kennel nogal angstig, maar eenmaal buiten aan de lijn is zij niet meer te houden door speels heid. Ze had beslist geen geduld om de fotograaf in de gelegenheid te stellen een mooie foto van haar te ma ken. Wild heen en weer springend en bijtend naar alles wat ze op de grond riet liggen is dat zeker een moei lijke opgaaf voor een foto graaf. In het bepn voelde Droef zich helemaal niet op haar ge mak in het dierentehuis Har- gahoeve aan de Sportlaan 2 Het kruispunt Korte Hoogstraat/Cronjéstraat/Gedempte Biereloot/Veerplein had zater dag over belangstelling niet te klagen. vreemden te praten, op feest jes, recepties en dergelijke, omdat je meer begrijpt wat ze zeggen bij het nieuws op tele visie en in de kranten. Je wil tenslotte wel eens over iets anders praten dan over je kin deren en het huishouden". Astra Tiggelman zegt over haar ervaringen bij de VOS-cursus: „Je komt over je drempel vrees heen. Je wordt bewus ter, zelfstandiger ook. Je merkt hier dat veel vrouwen dezelfde angsten hebben als jijzelf. Daar praat je anders nooit over, dus je weet het niet van eikaar en vindt het gek van jezelf. Hier komt dat er allemaal uit, want je praat er gewoon over. Dat is voor veel vrouwen een grote op luchting". In januari begint er weer een nieuwe VOS-cursus van twaalf ochtenden voor vijfen dertig gulden. Men kan zich opgeven bij Truus Verwey, Nassaulaan 51b, telefoon 260847 of bij Annie Renskers, Obrecbtstraat 3, telefoon 709604. Schiedam De derde VOS-cur sus (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving) is ten einde. De bedoeling van deze cursus is om vrouwen uit een isolement te halen, om ze meer bewust te maken van hun rol in de maatschappij. Zoals één van de cursisten opmerkte: „Onze rol in deze maatschappij is zeer belang rijk. Zonder de vrouwen zou heel de zaak in de soep draaien". In het gebouw waar de cursus gehouden werd, de Sint Joris Doelen, was tegelijkertijd een crèche, zodat ook vrouwen met kleine kinderen aan de cursus konden deelnemen. Joke Husken, moeder van twee kinderen, vertel: „Ik zat met die twee ontzettend aan huis gebonden. Met <üe cursus ga je er eens tussenuit. Jelegt contact met anderen. We pra ten over de meest uiteenlo pende zaken. Dat heeft tot gevolg dat je meer gaat be grijpen van andere zaken dan het huishouden. Je durft met Schiedam Onder meer bij de wereldwinkel aan de Lange Kerkstraat zijn nieuwe wenskaarten van Unicef te koop, alsme de correspondentiemappen en een bureau-agenda voor komend jaar. Met de opbrengst wil Unicef, zijnde het kinderfonds van de Verenigde Naties, hulpacties organiseren in meer dan hon derd landen. Volgens het comité Rijnmond-West van Unicef kan al veel worden gedaan bij verkoop van enkele kaarten, al zijn het maar tabletten tegen malaria of vitamine A voor dertig kinderen, die daarmee weer een jaar langer tegen blindheid kunnen worden behoed. Ook wordt gedacht aan aanschaf van thermometers, onderwijs materiaal, handpompen en stethoscopen. Bij de nieuwe uitgaven horen ook bouwplaten voor wonintypes uit Afrika en Indonesië, alsmede een boek voor de Kerst met een adventsster om zelf te maken. Het secretariaat van Unicef is aan de Jan Steenstraat 71 in Schiedam (van Walsum, 261286). Schiedam Aan het Lisztplein is een auto door eefi onbekende vernield. In de wagen van de 51-jarige Schiedamse bankwerker P. van der H. werden drie deuken geschopt De aangerichte schade wordt geschat op 700 gulden. Vlaardingen De nieuwe ram penfolder voor Vlaardingen wordt deze week huis aan huis verspreid. De folder is aangepast aan recente ont wikkelingen. Zo wordt reke ning gehouden met de toe komstige aansluiting van de Westwijk op rijksweg 20 en is de Zuidbuurt nu ingekleurd, omdat inmiddels voor deze wijk een evacutatiepian ge reed kwam. Het gemeentebestuur heeft het doel de bevolking met het pamflet in te lichten over wat van haar verwacht wordt in geval van calamiteiten. Gead viseerd wordt de inhoud van de brochure zich eigen te ma ken en deze op een goed be reikbare, voor alle gezinsle den bekende, plaats te bewa ren. Aan de buitenlandse werknemers wordt de brochu re in de eigen taal toegezon den. De uitvoering van de folder is in kleur en zeer overzichtelijk. Op de achterkant staan onder de titel „Schoon is fijn, voor school en huis" afbeeldingen die moeten bijdragen school gaande kinderen milieube wust te maken. Vier wegen in 'Midden-Delfland moeten op zondag definitief worden afgesloten voor door gaand snelverkeer" een schriftelijk verzoek met die strekking heeft de RNWB ge zonden aan de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Delft en Schipluiden, aan gedepu teerde staten van Zuid-Hol land en aan de provinciale waterstaat en de provinciale raad voor de ruimtelijke orde ning. Het gaat de „eerste, enige, echte Arecteriandse uieZrijdersbon d om het aantrekkelijker maken van Harreweg, Abtswoude, Zouteveenseweg en Bree weg voor fietsverkeer in het week end. Met de jaarwisseling loopt de proef af, die de provincie dit jaar neemt met een dergelijke afsluiting van de verbinding tussen Delft en Kethel. De ENWB heeft via een enquête bij fietsers en bewoners ge peild, hoe over de afsluiting voor doorgaand motorverkeer wordt gedacht. „Over het al gemeen positie", aldus Adri Fransen, „en daarom moet die situatie blijven bestaan". Een notaatje is vervaardigd, waarin ook wordt gedoeld op de verbinding tussen Schiplui den en Holy. o indien de routes Vlaardin- gen/Schipfuiden en Schie dam/Delft door Midden- Delfland op zondag voor doorgaand snelverkeer wor den afgesloten, wordt het ook op verbindingswegen zoals de Woudweg rustiger, ten faveure van langzaam verkeer. **ar in Schiedam, maar nadat ze een tijdje voorzichtig was benaderd door haar verzor gers en zij het vertrouwen van haar hadden gewonnen was het ijs gebroken. Het is een groot verschil hoe som mige honden zich gedragen wanneer ze in een kennel zitten en wanneer ze buiten aan de lijn meelopen. Hon den die vaak in een kennel angstig zijn voelen zich veel zekerder wanneer rij naast iemand aan de lijn meelo pen. Ondanks het feit dat Droef goed met kinderen op kan schieten was er bij haar vorige gezin een kind dat bang voor haar'was. Geheel ten onrechte dus. Droef gaf verder geen problemen: het moe willen in de auto, het thuis alleen blijven en zinde lijk rijn, zijn voor haar nor maal. Droef is alles behalve een hond die in een kennel moet zitten wachten totdat er voor haar een nieuwe baas en bazin komen. Zij zal de ver zorging die rij krijgt 2eker met liefde en trouw beant woorden. Zo was het ook met Flodder, de hond van vorige week. Flodder rit echter nog op een baas te wachten. Er rit ten er nog meer zoals: een setter, een teckel, een coc- kerspamel, een pekingees, een bastaard collie, twee bastaard foxterriers en nog een bastaard boxertje. Dan de poezen en katers (Sin terklaas zal menige poes of kater tegenkomen op rijn nachtelijke tochten over de daken). Er ritten on'der an dere twee mooie gecastreer de rode katers, een mooie blauwgrijze poes, een cypers katertje van een half jaar en één van drie maanden. Mocht U soms voor de feestda gen nog wat willen kopen; in de hargahoeve rijn leuke ka- do-artikelen. Schiedam Bij Gorzenaar L. M. J. is de deur ingetrapt omdat hij 's nachts klaagde over te harde muziek bij de buren. Om half vier gistermorgen ging de politie naar de bewoner van de Zalmstraat Agenten susten de onenigheid met buurman J. W. waar de mu ziek te hard aan zou staan. Na een half uur moesten de agen ten echter weer richting Gor zen omdat de visite van J. W., de 30-jarige T. M. bij de kla ger de deur had ingeschopt. De sociaal-cultureel werker, eveneens uit de Zalmstraat, is toen meegenomen naar het hoofdbureau, waar hij eerst in het wachthok en later in één van de cellen is gezet,.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3