spout Hasil geen iskoop" voor FC Vïaardingen ©TIPS „Ik had het me anders voorgesteld'75 ®a J'8 d ■Bil Mahorokan maakt indruk op Nationale na rust herboren WOENSDAG 30 NOVEMBER 1977 Oostenrijker nog stmts een klasse apart Golfclub heeft grond Broekpolder nu in eigendom ■00% Jan van der Velden na een half jaar SW-e; Titels voor Beeks en Van Meggelen The Green Eagles wint in tweede helft grass a=3 Vïaardingen Het heeft er alle schijn van, dat FC Vïaardingen vanavond Franz Hasil gaat Inlijven, Hoewel hij nog officieel getest moet worden in een oefenwedstrijd tegen Meto in het Brabantse Hoog- erheitie, had Theo Laseroms gisteravond op „de training al snel een indruk van de Oostenrijker: „Een klein beetje achterstand in conditie, maar voor de rest is het nog altijd de klasse voetballer, die vijf jaar terug bij Feyenoord speelde. Ik had een corpulente Franz voor ogen, maar met zijn 73 kilo zag hij er afgetraind uit Franz Hasil op zoek naar een nieuw voetbalavonfuur, Daar om zocht hij steun bij zijn voetbal vriend Theo Laseroms. die hem een kans gaf- «Hoe wel hij financieel nog rond moet komen, behoeft dat," al dus Theo Laseroms, „niet zo'n groot probleem te zijn, omdat onze sponsor (Leebouw BV) er wat voor over heeft Dezelf de die bij de koop van laatste man Krsto Mitrovic de door slag gaf." Of Franz Hasil het tekort aan doelpunten kan helpen oplos sen, is nog maar de vraag. Hij Is wél de man, die op het middenveld het spel naar zich toe kan trekken en zelf met keiharde schoten, hetgeen „der Schnitzel" meerdere ma len bij Feyenoord bewees, kan scoren. „Wanneer hij bij FC Vïaardingen ook de och tendtrainingen gaat volgen, is bet zeker geen blijvertje," zegt Laseroms." Ondanks zijn leef tijd (33 jaar) ziet hij er patent uit Ik had een man met een hele dikke buik verwacht Daarom gaf ik hem geen vijf procent. Maar het zijn er na zo'n training wel negentig ge worden. Met die extra trainin gen, waar „der Franz" al om heeft gevraagd, zal hij zich zeker in de „kijker" gaan spe len". Optie De vergeten Oostenrijker zelf; „Ik voel me echt nog niet te oud. Kijk naar Willem van Hanegem, die ook al 34, of een „Charley" Bosveld met zijn 37 jaar, die bewijzen zich in de ere-divisie nog weke lijks." Wanneer Franz Hasil vanavond financieel rond Den Haag De Stichting Be heer Landbouwgronden en het bestuur van de golfclub hebben overeenstemming be reikt over de eigendom van de grond in de Broekpolder, waar volgens de huidige plannen een nieawe golfbaan moet worden aangelegd. Aan de uitvoering van die plan nen kan nu snel verder wor den gewerkt. Dit werd meegedeeld in een ver gadering van de provinciale adviescommissie voor recrea tie, natuurbescherming en landschapszorg, waar geïnfor meerd werd naar de stand van zaken rond het Staelduin se Bos. De golfbaan in de Broekpolder moet er komen om het Staelduinse Bos vrij te maken voor openbare recrea tie. Daarvoor moet dan echter ook de munitie-opslagplaats uit een deel van dat bos ver dwijnen. Uit gesprekken daar over met de toenmalige staatssecretaris van defensie is het provinciaal bestuur aan de weet gekomen, dat het de partement werkte aan een nieuw plan voor de vestiging van dergelijke opslagplaatsen in ons land. Dat nieuwe plan zou „een interessante ontwik keling kunnen geven ten aan zien van het Staelduinse Bos", zo werd toen gezegd, maar er moest gewacht worden tot half 1977, als het plan klaar zou zijn. Verder is hierover echter niets meer gehoord als gevolg van de kabinetscrisis en de langdurige formatiepe riode. Zodoende kon de gede puteerde mr. Engelsman de commissie over deze zaak geen nieuwe dingen vertellen. Hij ging overigens ook niet in op een opmerking van een der commissieleden, de heer De Ronde (PvdA), die het een onverteerbare zaak vond, dat het departement blijkbaar een plan maakt voor opslag van munitie, zonder dat daar de provincie of de gemeenten, - die straks die bergplaatsen op hun grondgebied krijgen, te voren in worden gekend. Ook van de overige commissiele den vond niemand het nodig op dit punt nader in te gaan. komt, is dat tot aan het einde van dit seizoen, maar wel met een optie voor het seizoen daarop. Laseroms; „FC Vïaar dingen wil nu éénmaal naar de subtop in de eerste divisie, dus hebben wij er zeker vol gend seizoen ook wat aan." Elke dub, die een stapje hoger op wil, zoekt het in gerouti neerde spelers. Kijk naar MW, dat met Willy Brokamp door Bas van den Berg er weer bij, een geheel ander speltype speelt Of PEC/Zwol- le, of Excelsior met Sjaak Roggeveen." De kans is zelfs niet uitgesloten dat Franz Ha sil er zondag thuis tegen P£- C/Zwolie al bij is. 2elf wil de Oostenrijker, die na zijn Feye- noordtijd nog vier maal in het Oostenrijkse elftal speelde, nog enkele weken extra trai ningen, om weer helemaal in conditie te zijn („Ik voel me nog niet sterk voor het harde voetbal in de eerste divisie"), maar wanneer hij vanavond financieel rond komt, en alle formaliteiten kunnen op tijd worden vervuld, is die kans niet uitgesloten. o Franz Hasilnieuw avontuur begint bij FC Vïaardingen 0 De schaakvereniging HVO heeft ecu verzoek bij de Sportraad inge diend om in aanmerking te komen voor subsidie van haar te houden si multaan plus snelschaak- toernooi. Alles in het ka der van het veertig jarig bestaan, volgend jaar. O De motorsportclub Flardingha vraagt op Ko ninginnedag (viering vol gend jaar 1 mei) een wed strijd motorvoetbal te mogen spelen. Dat zou mooi passen in het pn> gramma van het comité Nationale gedenkdagen. Dr. Trommel, genees heer-directeur van het Holy-ziekenhuis, heeft de Vlaardingse huisartsen per brief laten weten, de noodzaak in te zien van een Sportmcdisch Ad viescentrum. Hij vraagt dat standpunt over te ne men. De Schicdamse huisartsen, die intussen over zo'n SMA hebben vergaderd, kwamen tot verschillende inzichten. Q De chef van het Kolpa- bad, „ome" Jan Schone- berg, bereikt binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd. Hij stapt dan op. De gemeente heeft al een advertentie geplaats in „De Zwemkroniek". De voetbalselectie van .SFC is uitgeweken naar een gravelveld in Vïaar dingen. Omdat de trai- ningsaccomraodatie van DWS in sportpark „Thur- lede" te slecht is. Het Vlaardingse sportbureau weet echter niets van een verzoek van de Schie- darase club af. Zij zegt: „Wanneer blijkt dat SFC gebruik maakt van een gravelaccommodatïe op een Vlaardings sport park, zonder dat aan te vragen, zou dat zeer on behoorlijk zijn." In de strijd om de pe nalty-bokaal van FC Vïaardingen, gaat de jeugd van DVO '32 aan de leiding met dertien doelpunten. HVO heeft er twaalf en de derde plaats wordt gedeeld door De Hollandiaan, VFC en MSV '71 met elk elf goals. CION sluit de rij met ne- gen doelpunten. De jeugdtrainers van de hockeyclub Spirit krij gen 13, 14 en 15 januari een trainingsweckeinde op Papendal aangeboden, Cecs Tania en Harry Len- naerts verzorgen op dat prachtige complex de training. De B-juni oren van De Hollandiaan gaan donder dag 8 december naar het mini-voetbal in het Rot terdamse sportpaleis. Vertrek om 18.30 uur van- af V3aardingen-Oost. Wie te laat komt, mist de reis. De korfballers van Vïaardingen houden vrij dagavond 9 deeember een avondje Gourmet Voor de fijnproevers houdt dat in, dat men een stuk vlees in een steelpannetje kan combineren met al lerhande kruiden, sauzen, ea bijgerechten zoals eie ren, spekpannekoekea, stokbrood, paprika, uit jes enzovoort... De A- en B-junioren van Martinot gaan even eens op 8 december naar het mini-voetbal. Met au to's en na afloop wordt de jeugd thuis gebracht. Schiedam De overgang van Jan van der Velden als trainer van HOV naar de jeugd van SVV, werd door veel „insiders" nogal vreemd ontvangen. De vroegere doelman van Sparta en SVV werd zachtjes voor gek verklaard. Temeer daar hij juist op dat moment leuke successen behaalde bij de Rotterdammers, en ook duide lijk prestatie-gericht bezig was. Terwijl bij het C-team van de eerste divisieclub de resultaten ondergeschikt waren aan het „klaarmaken" van spelers voor het eerste team. Nu SW-C ook nog eens op de laatste plaats is beland, lijkt Jan van der Velden inderdaad spijt te hebben van zijn be sluit. Iets wat hij niet ontkent. „Ik had de dingen inderdaad anders voorgesteld," zegt hij in eerste instantie voorzichtig. „Ik wil vrijer werken. Maar er zijn een hoop spelers vertrok ken, die ik er graag bij wilde hebben. Zoals: Van Vuuren, Korengevel, Goudriaan, De Wijs, Hoek en Van Altena. Daarom moet ik ook begrip vragen voor het feit dat ik bezig ben met een team in de opbouw. Waardoor de resulta ten inderdaad wei eens wat minder kunnen zijn." Stom ,,En toch," vervolgt, „zit het me dwars dat ik op de laatste plaats sta. Dat is me nog nooit overkomen. En vooral voor die jongens is het rot Echt, er zijn genoeg talenten bij die bereid zijn voor honderd pro cent te werken. Het is een fijne groep, maar nogmaals, ze hebben het ook niet mak kelijk nu we ondergaan staan. De mensen kijken toch naar de resultaten. Neem die wed strijd tegen Dordrecht Ko men we met 3—0 voor, maar verliezen met 43. Ikzelf vond het helemaal niet zo erg omdat ze er hard voor hadden gewerkt Maar anderen zeg gen meteen dat het stom is om zo te verliezen." Waar Jan van der Velden zich nogal aan ergert is het feit, dat in zijn ogen de opzet bij de C-elftallen verkeerd is. De leeftijdsgrens tot 21 jaar zit hem dwars. De oefenmeester; „Een aantal jaren is het goed gegaan. Toen die B-elftalen er nog waren. Toen maakte de leeftijd ook niet zo veel uit De huidige leeftijdsgrens is gewoon veel te laag. En daar wil ik in de eerstkomende ver gadering wel eens over pra ten. Vooral omdat juist de kleine clubs als SVV er de dupe van zijn. Wij zijn aange wezen op amateurs en die ko men niet meer zo gauw naar een betaalde voetbalclub." Achteruit De vergelijking tussen de ama teurs en het lagere betaalde voetbal kan juist door Jan van der Velden worden ge trokken. Hij heeft het eerste meegemaakt, met het tweede is hij bezig. Zegt hij erover: „Het betaalde voetbal'gaat gewoon met sprongen achter uit. De mensen hebben nu al geen enkele interesse meer in het c-tcam. Dan moeten ze veel meer trainen, verre rei zen maken en ze staan toch op het tweede plan. En de door Martijn Verwaaïjen amateurclubs varen er wel bij, Die trekken een aantal ex-profs aan en krijgen zo doende veel meer publiek." Wat Jan van der Velden echter het meest blijft steken, is het feit dat de prestaties van min der belang zijn. „Alles draait om het a-team, maar men ver geet dat ook de jeugd belang rijk is. Ik ben bijvoorbeeld bezig spelers voor het eerste af te leveren. Dat spaart SW wel een ton per jaar uit Maar ik ben, net zoals elke andere trainer, gericht op prestaties. Het is toch veel prettiger om met de groep te winnen." Het lijkt cr dan ook vrij duide lijk op dat de oefenmeester wat gefrustreerd aan het ra ken is. Van der Velden:" 'Dat is inderdaad zo. Ik ben niet gewend in de schaduw van een ander te moeten werken. Je kan ook nooit van te voren een elftal samenstellen. Het hangt altijd af van de blessu res bij het a-team. Maar de kans bestaat wei dat een con tractspeler moet spelen in het c-team op de plaats van ie mand, die misschien die week daarvoor erg goed gespeeld heeft" Een en ander betekent overi gens niet dat hij zo snel moge lijk de pijp aan Maarten zal geven. Jan van der Velden: „Ik blijf lekker met deze groep doorgaan. Waarbij de spelvreugde en de creativiteit bovenaan staan. Ik ga die knapen niet volstoppen met allerlei opdrachten. Iedere spelr mag aanvallen als dat het spel ten goede komt Ten- o Jan van der Velden: „Opzet moet veranderen". slotte is en blijft voetbal een spel waar het gaat om te win nen, en niet om de nederlaag zo klein mogelijk te houden," Waarna hij beshut: „Het is wel erg fijn dat ik zo'n steun heb aan Aad Putters die de spe lers begeleid. Hij doet er erg veel aan om de groep omhoog te halen. Het is gewoon erg prettig dat ik juist met hem zo goed samenwerk." Goirle Tijdens de Nederland se judokampioenschappen voor meisjes tot en met 17 jaar, hebben zes deelneem sters van het Maassluise Ma- horokan schitterende presta ties bereikt. Toen de strijd in sporthal „De Haspel" te Goir le behouden strijd eenmaal voorbij was, had Mahorokan beslag gelegd op twee eerste plaatsen, twee tweede en twee derde plaatsen. Een ge weldige prestatie, die bond- strainer G ietelink honoreerde met een uitnodiging voor de nationale selectie, Liesbeth Beeks werd kampioene van Nederland in de categorie t/m 56 kg. Ze won al haar partijen overtuigend, ook de halve finale en de finale. Mar jan vein Bulck werd in de halve finale met een geslaag de worp en daarna een exm- klem verslagen. In de finale stond Liesbeth te genover K, Faher uit Eindho ven. Deze partij werd op de zelfde wijze gewonnen, zodat het Maassluise meisje het goud voor zich opeiste, In de categorie tot en met 66 kg zag het er naar uit, dat Jo- landa van Meggelen het in de halve finale moeilijk zou krij gen tegen Carolien Meyer, Met klein voordeel wist zij de partij echter te winnen, om vervolgens in de finale de Hel- mondse Edith Strols te ont moeten. Aanvankelijk begon Jolanda met een kleine ach terstand, maar dat was geen probleem. Met een geslaagde houdgreep won zij de partij, zodat zij zich met de gouden plak tot kampioene mocht la ten kronen. In de gewichtsklasse tot en met 61 kg legde Heieen Henneveld beslag op de tweede plaats. Na de'eerste partij met een schitterend uitgevoerde houd greep te hebben gewonnen, ontmoette Heieen tweemaal een meisje van sportschool Ooms, Beide partijen wist, zij te winnen, zodat ook zij zich in de finale plaatste. Hierin ontmoette zij opnieuw een tegenstandster van sport school Ooms, Sandra Reyn. Deze was echter te sterk voor Heieen, die zodoende met het zilver genoegen moest nemen. In de klasse tot en met 72 kg, was Mahorokan met twee meisjes vertegenwoordigd, José Ham en Nel Eichoorn. Zij vochten als leeuwen, en José plaatste zich via over winningen met de hoogste score in de finale. Hierin was het meisje Slotboom uit Hel mond iets geraffineerder, zo^ dat ook hier zilver werd be haald. Nel Eichoorn legde beslag op de derde plaats. Zij moest zich na een omstreden verlies te gen de latere kampioene Slot boom in de herkansing om hoog werken. Een moeilijke opgave, die niettemin het brons opleverde. Brons was er ook voor Ellen Visser, de jongste afgevaar digde van Mahorokan. Zij vocht zich via de herkansing met veel karakter omhoog. Dat gebeurde via liefst 5 winstpartijen, zodat zij beslag kon leggen op de derde plaats. EiiiiiitmiffiiiiiiiiiiiiMiiriiiiiiiiiiiinriiiiirifiiiifnitiiiii iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiininuiiiiiiiiiiiiiiiinniiiisii Vïaardingen Het eerste herenteam van de baskethaiver- eniging Basket Boys behaalde in Capelle aan de IJssel een knappe overwinning op Cady. Het werd 54—72 voor de ploeg van trainer/coach Dick HuetiKg. In het begin gingen de ploegen gelijk op. Beide speelden ook een zoneverdediging, waarbij Basket Boys vooral op één man van Cady moest letten. Hoewel geblesseerd aan zijn hand, wist deze Smits op de meest vreemde manieren tot scoren te komen, maar daarmee hield hij wel zijn ploeg in de race. Verder gebeurde er maar wei nig de eerste helft. Met de rust stonden beide ploegen dan ook nog steeds gelijk: Rotterdam Het eerste basket bal damesteam van The Green Eagles behaalde in Rot terdam een verdienstelijke overwinning op BV Eltra, Verdienstelijk, omdat de Maassluise ploeg niet kon be schikken over de jeugdspeel- sters Margriet Kuiper, Anja van Tongeren, Martine Kra mer en coach Hans van Hoorn. Deze hadden zelf een wedstrijd in Spakenburg. In de eerste helft was het nog niet duidelijk, wie de winst zou behalen. De strijd ging gelijk op, en bij de rust was ook de stand gelijk: 22-22. In de tweede helft, waarin de Maassluise dames opnieuw in zone speelden, werden de kaarten echter al snel ge schud. Al in de derde minuut hadden de Eagles tien punten voor sprong genomen: 32-22. Het was de verdienste van de ge hele ploeg, want zowel verde digend als aanvallend klikte het samenspel. Het gevolg was, dat vooral Li- sette Dej alle zich uit kon le ven. Zij schoot veel raak en werd met 12 punten ook tops- coorster. Overigens kwamen alle Maassluise dames in deze wedstrijd tot scoren. Even kon BV Eltra nog terug komen tot 28-34. Echt bedrei gen was er verder niet bij, want de Maassluise ploeg be heerste de wedstrijd. De 38-48 overwinning'was daarom ook volkomen verdiend. 29—29. Dit kon echter pas ge constateerd woden tien minu ten nadat de rust was mge^ gaan. De jurytafel bleek weef eens niet capabel voor het werk dat zij moest dceo, Strafworpen werden voor. twee geteld en ga 20 door. In de tweede helft ging het ech ter een stuk beter. Zo ook met Basket Boys. Al leek het daar in het begin van de tweede helft niet op. Cady nam snel een tien punten' voorsprong, voordat Basket Boys goed en wel door had" wat er gebeurde. Bij de stand 39-29 nam Dick Hueting dan ook terecht een time-out, waar Basket Boys als herbo^ ren uit kwam. Even snel als de achterstand was opgelopen, werd die v/eer weggewerkt en na acht minu ten was de stand weer geliykt 39—39. Toen ook moest Smits definitief afhaken. Door zijn blessure kon hij niet verder, spelen, en vanaf dat moment was de overwinning eigenlijk niet meer in gevaar voor dB Vlaardingse ploeg. Tussen de tiende en de vijftiende minuut sloegen de Vla ar dingers defi nitief hun slag. Van 4550 werd het 4762 en kon Basket Boys zich hepen ken tot het uitspelen van de wedstrijd. Cady probeerde nog wel even de door Basket Boys zo gevreesde man-to* man-verdediging, maar ook dat kon de ploeg van Dick Hueting niet meer deren. der het bord speelde Ed Bah. een zeer goede wedstrijd» omdat Richard 't Hart vanaf de kop veel raak schoot, was de zone-verdediging van Cao? volledig ingestort. Terecht was trainer/coach Dick Ruet ting dan ook zeer tevreden over zijn ploeg. Eindstand 47-62.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4