SPORT FC Vïaardingen: Schlemielige goal tegen De vijf fatale minuten voor Zwaluwen DHS zorgt nu ook uit voor spektakel GEEN FEEST VOOR PIJPERS Leider PEC/Zwolle na ragt in de verdediging MAANDAG 5 DECEMBER 1977 Has!! accoord Jeugd ööderoil 6&8 ;4 Frans de Kruis: „Wéér onverdiend verloren" m m- Mood voor Joim de Monnik Rob Jacobs: ,rZelfvertrouwen erg groot" DHS oefent tegen Overmaas [PROGRAMMA Sportagenda 5 Vïaardingen Teleurstelling in tweeéerlei opzicht Niet eozeer de 1—0 nederlaag tegen PEC/Zwolle, wél de wijze waarop. Zeer schlemielig kwamen de Zwollenaren, die daardoor zelfs hun koppositie konden versterken, na een half nor op whist toen Krsio Mitrovic de hal té zacht wegwerkte Een reeks „missers" was er het gevolg van, met als lachende derde Bené IJzerman, die de bal over de doellijn zag huppelen. Maar dat was dan ook alles! PEC/ZwoLle, dat tot die tijd met agressief spel de VIaar- dingers onder druk had kun nen houden, moest daarna er varen dat de inzet van de thuisclub formidabel was. Daarom was het geen vergis sing, dat, uitgezonderd uitge speelde kansen voor Banbof- fer en Steinvoort, FC Vïaar dingen zowat de hele tweede helft beukte op het Zwolse doeL Maar het bleef, ondanks schitte rende kansen voor Molendijk en Lobman, 0—1. FC Vlaar- Vïaardingen Hoewel Frans Ha-sil financieel tot overeenstemming is gekomen met FC Vïaar dingen, is hij nog afhan kelijk van toestemming van de Oostenrijkse voetbalbond en zijn sponsor om naar Vïaar dingen te mogen afrei zen. Wanneer dat alle- maal rond komt, gaat hij dagelijks tweemaal trai nen. Theo Laseroms hoopt „der Schnitzel" be gin januari tegen FC Groningen thuis in te zetten. Vïaardingen 8>c jeugd van FC Vïaardingen tegen FC YW weinig In te brengen. Hoewel de Limburgse doelpunten op gelukkige wijze tot stand kwamen. De gast heren namen al gauw een voorsprong, het werd ook nog 2—0 voordat FC Vïaardingen terugkwam. Na rust werd het eerst 4—0, eer Rudolfo Gardes- len de eer kon redden. Paul Vork liep tegen een gele kaart aan. door Bas van den Berg dingen was er niet eens van onder de indruk. Laseroms: „Waarom? De ploeg kan niet beter. Het grote verschil met PEC /Zwolle, dat vijf jaar over dat groeiproces heeft ge daan, is geld .Gelukkig is er thans een sponsor (Lee- bouw BV), die bereid is om FC Vïaardingen ook voor het volgende seizoen daadwerke lijk bij te staan. Anders wasf de toestand erg zorgelijk". Daarom ziet het er naar uit, dat Laseroms nog wel enkele sei zoenen aan FC Vïaardingen verbonden, zal blijven. Hij:„Ik zal het werk eerst afmaken". Maar ook weet hij als geen ander dat bij voetbal de bal nog steeds rond is. Met ande re woorden: het groeiproces kan nooit te snel gaan. FC Vïaardingen hoopte op de tweede periodetitel (dat werd nu FC Groningen) maar zaï zich eerst in de derde keer aWV» PEC/Zwolle bezat in het Vlaar- dingse de kwaliteit om niet in rijn schulp te kruipen. „Waarom eigenlijk**, verde digde trainer Frits Korbach, die stelling, „we hebben kwa liteit in overvloed. Zó veel zelfs, dat een Kofco Hoekstra en de Deen Rasmussen, lange tijd vanuit de dag-out moes ten toezien hoe PEC/Zwolle het eerste halfuur op vrijwel alle fronten sterker was". Blindelings kwamen de passes, of zij nu van Rinns Israël kwamen of John Frandsen, PEC/Zwolle was één en al beweging. FC Vïaardingen kon zich in dat eerste half uur maar moeilijk staande hou den, alleen konden de Zwolle naren geen uitgespeelde kan sen op hun conto bijsduijven. Daarvoor was de defensie van de Vlaardingers veel te sterk. Maar ook speelden zij het slim om met vaste mandek king PEC/Zwolle weinig kans te geven. Eén ervan was Cees Zwambom, die de Argentijn Banhoffer weinig vrijheid gaf. Daartegenover stond wel dat Warms op links regelmatig vér mee kon komen, omdat Molendijk zich meer als aan valler aandiende, dan liep mee te verdedigen. Niettemin kwam FC Vïaardin gen in dat eerste bedrijf enke le malen redelijk goed aan aanvallen toe. Een kopbal van Wïm Tijl kon ternauwernood uit een vrije trap door Tukker worden gestopt, die Hendriks had veroorzaakt tegen Molen dijk Toen de Zwollenaren op simpele wijze aan hun voor sprong kwamen, zakten zij ver terug. Of gooide FC Vïaardingen er toen een schepje bovenop. Lasersoms hield het op het laatste. De ploeg kon zich vooral na rust melen met de kapitaalsploeg, die PEC/Zwolle heet Alleen was het grote verschil, dat de Zwollenaren allemaal met routiniers werken, en FC Vïaardingen er maar enkele heeft Maar inzet maakte na rust veel goed. Ook bij het publiek (2000 kijkers), dat de kou vergat Het herstel van de Vlaardingers leek met gave combinaties te slagen, maar eenmaal in het zestien meter gebied gekomen, faalden de pogingen. Enerzijds was Ri- nus Israels té sterk, en aan de andere kant stond doelman Tukker bij schoten van Tijl en Molendijk op de goede plaats. Reactie FC Vïaardingen drong xó sterk aan, dat men in de defensie situaties van één tegen een kreeg. Schoten van Banhoffer ea Uierman werden door Eg gers goed beoordeeld, evenals Dick Beek probeert tus sen twee Zwollenaren door te komen een kopbal van de naar voren opgerukte Ben Hendriks, na dat doelman Eggers al op het verkeerde been was gezet. Maar met een flitsende reac tie stompte hij de bal toch nog uit rijn doel. Na Ted Heslmg, die kort na rust al vervangen was door Frans Stans (geslaagde rentree) mocht ook Predrag Drapic nog opdraven voor Rob van der Bol om de aanval te var- sterken. Maar gescoord werd er niet Wel bijna aan de over zijde, toen Steinvoort langs Mitrovic en Van Dop glipte, maar alleen voor Eggers faal de. Die 0—2 zou ook niet ver diend rijn geweest, daarvoor had FC Vïaardingen te veel inhoud Vïaardingen Wat beeft Zwaluwen nog aan com plimenten, dat bet die la ge klassering niet ver dient? Niets, want loven de woorden rijn nog geen punten, hetgeen Zwalu wen zaterdag opnieuw moest ervaren. Zwaluwen verloor namelijk nogal ruim met 1-3 van Kozak ken Boys. „Wéér onver diend verloren**, stelde trainer Frans de Kruis na afloope. Terecht, maar wat koop je er voor? „Toch moeten met dit voetbal de punten ko men", aldus de Vïaar- dingse oefenmees ter. „Het was zelfs één van onze betere wedstrijden**. Terwijl De Kruis dit stelde, zat Kozakken Boys nog nagenie tend in de kleedkamer. Want trainer Ton de Hoop gaf eer lijk toe, dit niet te hebben verwacht. „Zeker niet na de eerste helft, toen speelden wij ronduit slecht". Zwaluwen was in de eerste helft inder daad de betere ploeg, maar is niet meer in staat om veelvul dig te scoren als vorig seizoen. „We missen natuurlijk een echte spits", aldus De Kruis. .Joop Brussée was er zo een". Brussée is echter lager gaan spelen, al speelt hij momen teel"^ in het tweede weer een opvallende rol. Zo zeer zelfs, dat het niet denk beeldig is, dat Brussée eer daags weer in de hoofdmacht terug is. Hetgeen ook met na me Leen Pijpers goed zal doen, die met drie doelpunten ver achterblijft bij zijn pro- duktie van vorig jaar. „Na tuurlijk krijg ik nu veel meer bewaking", aldus Pijpers, die zaterdag constant de hete adem van Ger Klop in de nek voelde. „Dat ik toen zo veel- vuldig kon scoren, kwam voor een groot deel door de aanwe zigheid van Brussée. Hij trok de gaten, waarvan ikzelf en anderen konden profiteren". Ondanks het betere spel, slaagde Zwaluwen er niet in om voor de rust te scoren. Kozakken Boys „zwijnde" di- i UW Ernest Kegel kan niet door de vijandelijke verde diging komen verse malen, maar had in Arie Ottevanger bovendien een opvallend goede keeper. Al kwamen de Werkendammers zo'n zeven minuten voor de rust wel erg goed weg. Ernest Kegel, overigens erg tegenval lend en later dan ook uitge wisseld, was op links plotse ling vrij- Hij schoof de bal ook inderdaad langs Ottevan ger, maar via de binnenkant van de ronde paal bleef de bal voor de lijn. Ook de ter plek ke zijnde Hugo Sluimer kon de bal toen niet meer het laat ste duwtje geven om zijn ploeg een verdiende voor sprong te geven. In ieder geval lagen de kansen gunstig voor de tweede helft Maar wat pakte dat voor Zwaluwen anders uit Vijf fa tale minuten voor Zwaluwen braken aan. want praktisch vanaf de aftrap namKowk- ken Boys de leiding. Ea voor dat er vijf minuten verstre ken waren, leidde Kozakken Boys al met &-Z- „Vijf minuten, die ons de das Hé» Knii? Iron Tvt na afloop slechts mistroostig vaststellen. „Defensieve fou ten, die de oorzaak van de nederlaag waren, zeker het eerste doelpunt". Hetgeen maar al te waar was, want toen de behendige Jan van Vuuren tussen Henk Nentjes en Rein Homan toch tot een voorzet kwam, waren er in het centrum voor het doel toe schouwers. Behalve dan vleugelspeler Dick Damen, die Aad Boers met zijn kopbal geen kans gaf: 01. Die snelle treffer gaf te den ken, en bracht Zwaluwen even in verlegenheid. Waar van de Werkendammers lutte le minuten later andermaal profiteerden. Wéér was Van Vuuren de grondlegger met een gave pass naar Bas Klop, wiens uitgerekende lob over de uit rijn doel snellende Boers heen zeilde: 0-2. Het betekende evenwel nog geen beslissing, integendeel. Want juist toen begon Zwalu wen goed te spelen. In die periode werd de bewering van De Kruis dat het één van de betere wedstrijden was, volle dig waargemaakt En toen Zwaluwen in de 12e minuut tot 1-2 terug kwamen, leek de strijd weer open. Leen Pijpers was even weg van zijn bewa ker Klop, om een voorzet van Kegel met een knappe kopbal te besluiten. Pijpers bleef toen meteen in de spits, en de kan sen op de gelijkmaker dien den zich aan. Kansen Rein Homan kreeg tot twee keer toe de kans, maar faalde beide malen jammerlijk. In de 23e minuut schoot hij na een knappe aanval naast, ter wijl hij in de 38e minuut nog beter in positie stond. Hij liet rich deze kans echter door de uitstekende Ottevanger ont nemen. Toch bleef Zwaluwen aanspra ken maken op de gelijkmaker, tot echter het incident tussen Pijpers en Klop en Van der Stelt ontstond. Die minuten lange onderbreking verstoor de het ritme dusdanig, dat Kozakken Boys de wedstrijd in eigen voordeel kon beslis sen. Dek Damen tikte acht minuten voor tijd 1-3 binnen, en Zwaluwen, inmiddels met Benard voor Kegel en Van der Kooy voor Pijpers, was verslagen. a Toen het allemaal nog goed was. Leen Pijpers wordt gehuldigd Vïaardingen Leen Pijpers heeft bijzonder weinig pleader beleefd aan het spelen van zijn 250e wedstrijd in het eerste team van Zwaluwen. Pijpers heeft de wedstrijd zelfs niet uit fcnnnen spelen, want trainer De Krpis haapp» hem voortijdig naar de kant; Vbér de aanvang van de wedstrijd tegen Kozakken Boys was het allemaal nog wel zonnig. Op het middenveld verzameld, viel Pijpers toen een huldiging ten deel Daarbij was voorzitter Roel Schipper de tolk van de vereniging. Hij had voor de jubilaris een cadeau, terwijl echtgenote Erna in de bloemetjes werd gezet Kozakken Boys overhandigde via aanvoerder Hans van der Stelt een verenigingsvaantje. Een geste die Leen Pijpers na afloop van het duel niet meer waardeerde. Want juist die Van der Stelt bracht Pijpers in de tweede helft tot grote woede. Eerder al was er een conflict tussen Leen Pijpers en zijn vaste bewaker Ger Klop. Nadat Pijpers zijn jubileum luister had bijgezet door na de 0-2 achterstand tegen te scoren, kreeg hij van Klop een ordinaire trap tossende benen. De bal was op dat moment ver uit de buurt, zodat scheids rechter Van Dijk het niet zag. De grensrechter had het incident echter wel gezien, maar in plaats van Klop weg te sturen deelde arbiter Van Dijk een officiële waarschu wing uit Meteen na dit voorval kreeg Pijpers een elleboog van Van der Stelt in het gericht Pijpers, emotioneel reagerend, betaalde met gelijke munt terug, waarop Van der Stelt zich onderuit liet zakken. Wéér had arbiter Van Dijk het niet kunnen rien. Dm verdere prblemen te voorkomen, haalde trainer De Kruis de uit zijn spel gehaalde Pijpers maar naar de kant Een voor Zwaluwen dubbel jammer incident, want Kozakken Boys had het Vlaardingse spel nu zo ontregeld, dat de in de lucht hangende gelijkmaker uit bleef. Schiedam Naast een gevoelige nederlaag tegen Jong MVY {uitslag 1-5) had SW-C nog een tegenslag te verwerken met het oog op de komende wedstrijden: John de Monnik werd namelijk uit het,, veld gestuurd na twee waarschuwingen, Gljs van der WeIJden redde voor SW de eer. Wassenaar Het valt niet meer te ontkennen, DHS zorgt dit seizoen in de eerste klas voor spektakel. Een doelsaldo van liefst 26 goals voor en 13 tegen, en dat in pas tien wedstrijden. Een geweldige productiviteit, die de Schiedammers al op de twee de plaats heeft gebracht Met nog een wedstrijd tegoed, bij twee punten achterstand de ranglijst als nu. Waarmee trainer Rob Jacobs zijn belofte dat het thuis spektakel zou worden, op leider Wilhelmus. Puur aanvallend voetbal bracht DHS sinds het vijfjarig verblijf nog nimmer zo hoog op de zijn al meer dan ingelost heeft Want met nagenoeg dezelfde spelers als vorig seizoen, blijkt dit DHS tot grote aan vallende daden in staat De recente overwinningen van 5-0 en 6-0 deden al verbazen, maar DHS speelt nu ook uit aanvallend voetbaL Zoals BI au w-Zwart dat gisteren in eigen Wassenaarde omgeving moest ervaren. DHS verdien de daar de 1-3 overwinning volkomen. Geheel ten onrechte waren de verwijten van Blauw-Zwart over de aanpak van DHS. De Schiedammers speelden in derdaad een stevige partij, maar hard voetbal is nog niet altijd gemeen. Dat DHS er twee officiële waarschuwin gen aan over hield, was dan ook van ondergeschikt be lang. Paul Nijs incasseerde zijn „bon" slechts wegens opmerkingen jegens arbiter "Van Driel. Ge rard van der Pluym ging we gens te hard spel in het boek, hetgeen meer 'te wijten was aan een gebrek aan techniek dan iemand moedwillig neer halen. Trainer Rob Jacobs til de aan de waarschuwingen dan ook niet zo zwaar. „Dat hoort er nu eenmaal bij, re kunnen er slechts van leren". Waarbij Jacobs de zekerheid heeft, dat er bij eventuele schorsingen cababele reserves gereed staan de plaatsen over te nemen. Voor de rust al had DHS, met Ferrie Holster op de plaats van de net van griep bijko mende Jan Kerkhof, al het beste van het spel Dat inder daad vrij stevig was, zonder noemenswaardige overtredin gen. De ploeg bewoog veel meer dan Blauw-Zwart, er werd ook door de spitsen meeverdedigd, kortom, Blauw-Zwart kwam er niet aan. Trainer Tempelaar „zeurde" slechts over de hardheid vaat DHS, maar vergat dat rijn ploeg helemaal niets pres teerde. Voor de rast liet de DHS-defensie, met Benny Sla. als grote uitblinker, geen uit gespeelde kans toe. Gescoord werd er evenwel ook nog niet; maar dat zoa na de rust even anders worden. Nadat Blauw-Zwart vier minu ten na de thee tot een eerste schot op Jos Sparia kwam (Gillissen schoot van ver laag en hard naast), haalde DHS een minuut later onverwacht uit Grondlegger was Martin van Oortmerssen, die de bal naar Hans Schop dirigeerde. De jarige middenvelder (20 jaar) schoot de bal uit moeilij ke positie langs de uitsteken de Blauw-Zwart-doelman Pie- terse: 0-1. Het tweede doelpunt, vijf minu ten later, wa3 echter nog mooeïer. Het voorbereidende werk werd nu geleverd door Piet Roozen en Paul Nijs, die hun combinatie tot op de ach terlijn voorzetten. Toen volg de de voorzet van Paul Nijs, waarna Martien van Oort merssen fraai inkopte: 0-2. Werkelijk een klassedoelpunt DHS lag m duidelijk gewon nen positie, maar die opvat ting pakte anders uit Rob Jacobs: „Het werd toen te ge makkelijk opgevat, zodoende kwamen we toch nog in de problemen". Want Blauw- Zwart kon DHS terug drin gen, tot ergernis van Jacobs. „We hadden gewoon door moeten gaan, want alleen voor ben je gevaarlijk. Achter weten we wel hoe sterk we Schiedam Morgenavond speelt DHS een oefen wedstrijd tegen het Rot terdamse Overmaas. De wedstrijd is ecu gevolg van ai eerder gemaakte afspraken, want de dit seizoen zo opvallend sterk draaiende Sc hie- dammers zitten bepaald niet om een oefenpartij verlegen. De kans op blessures is im mers altijd aanwezig, en daar is geen behoefte aan. Anderzijds biedt de ze oefenwedstrijd, die om acht uur begint, trainer Rob Jacobs de gelegen heid om wat jeugdige spelers te testen. DHS speelt in ieder geval zonder Jan Kerssemeijer. De excellerende voor stopper is geselecteerd voor het elftal van West 2, dat morgenavond in Rotterdam een oefenwed strijd speelt Het meespe len van Hans Schop is daarin nog onzeker. De aanvallend ingestelde Schiedamse middenvel der is afhankelijk van eventuele ziekmeldingen of blessures van reeds ge selecteerde spelers. zijn". Waarmee Jacobs mei name doelde op Sla en doel man Sparla. Niettemin leek er voor DHS .inmiddels toch met Jan Kerkhof voor Gerard van der Pluym, geen direkt ge vaar. Al moest Joa Sparla handelend optreden bij een schot van Ben Conradi, dat hij met zijn schoen uit het doel hield. Tot dat Blauw-Zwart in de 37e minuut toch tot 1-2 terug kwam, toen invaller Timmer gebruik maakte van een aar zeling in de Schiedamse de fensie. Pas toen kwamen er echt pro blemen voor DHS, want Blauw-Zwart wilde nu toch meer. Vijf minuten voor tijd haalde Jacobs daarom de leeggespeelde Sjaak Lemen er uit, en kwam de ook al jange Herman van Gogh er in. DHS had bet knap moeilijk in die slotfase, maar toen deed Jos Sparla van rich spreken. Met een flitsende reaktie voorkwam hij een al zeker lijkend doelpunt van Pietcr Donath, tot teleurstelling van „heel" Blauw-Zwart „Het zou de beloning voor ons goe de spel In de tweede helft zijn geweest", so meende trai ner Tempelaar. „Nog niet eer der speelde Blauw-Zwart dit seizoen zo aanvallend". DHS hield het hoofd echter koel en doorstond de Wassenaarse slag, Zelfs werd de uitslag nog groter, toen Piet Roosen diep in blessuretijd sterk doorzette en 1-3 in kogelde. Rob Jacobs: „Uit of thuis maakt mets meer uit. Het zelf vertrouwen is zo groot, dat we ook in deze uitwedstrijd met drie, soms zelfs vier spitsen speelden". Vïaardingen Voetbal pro gramma zaterdag 10 decem ber ITsselmeervogels—Zwa luwen, Excelsior Maasslul- s—Arnemulden, PPSC—NEO *25, HBSS—Groole Lindt, Zofdland-—Sunlight, Be Fai- r-HVO, Te Werve-TSB, Dinsdag: Oranje Nassau—Sagit- ta (E-hal, 20 uur). Woensdag: Ledenvergadering KAI, („Vijfsluizen", 20 uur), Succes—Kwiek (Margriethal, 20.30 uur). ODI—Vrienden schaar (Margriethal 20 uur). Vrijdag: Extra vergadering Evergreen, „Green Spot", 20 Hoekse Boys—Vïaardingen, MW "27-WOR, MV- V—SW, Jong FC Vloardln- gen—Jong Willem II, Jong Roda JCJong SW„ Berke- 1—GSS, Smltshoek—DVO '32, Mellssant—Satelliet, CIO- N—Egelantier Boys, GTB Nelson, VDL—SC Zuider park, GSV Sero—WK, Hoek van Holland—MVO *72. Zondag 11 december: DHS VIOS, Wilhelmus—HDVS, De MusschenSchiedam, VFC- Scheveningen, Excelsior '20PDK, Fortona—De Hol land: aan, Alblasserdam—Mar- tinit, Ursus—Vredenburch, Zwervers—RKWIK, Hillegers- berg—VDL, Hoek van Hol- land—GDS, SVDPW—Aeolus, DRZ—Belvédère, Vierpolders- Demos, SFCGLZ, RE- T-FCN 'S6-MSV 71-Na- do/V, DOZ—Schiedamsche Boys, WF—Voorwaarts.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5