SPOUT 'Toch een stijgende lijn HDVS: Hetzelfde liedje sêm tliïtlt VDL houdt Zwervers eronder Schiedam wéér machteloos Uitval velt Ursiis Martinit net iets te weinig •mm iff nBL^ MAANDAG 5 DECEMBER 1977 yi „Wmbrnsagsm til BÊÊTrwaM Mm! Ron van Straten beslist matig duel GSS nu al voor de zesde maal gelijk Zaterdag RVB voetbal 6 .Schiedam Bij Hennes DVS ligt het probleem duidelijk in de spits. Zoals in de voorgaande - wedstrijden konden de Schiedammers een over- - wicht in de eerste helft niet in een voorsprong - uitdrukken. De juiste man, die gebruik maakt van l de vele riante mogelijkheden, ontbreekt op het ogenblik bij de Blauwwitten- Het op decaunter spelende HÏON maakte daar gebruik van en kon in de tweede helft drie maal juichend "aai- de middenstip teruglopen. Aan de 03 Rotterdamse zege gingen de Hennes-verdedigers niet vrijuit. Schiedam In de laatste minuut van de wedstrijd Ursus—Archipel sloeg het noodlot voor de Schie dammers toe. Zij moesten toen aan de Hagenaars de overwinning en twee winstpunten afstaan. In een bijzonder levendig duel hebben de toeschou wers zich niet verveeld. In de eerste plaats was er goed voetbal te zien en in de tweede plaats was er volop spanning. Zonder Kieuwstraten, die vader —geworden was, moest trainer r- Hoogeboom weer een beroep doen op Nagelhout, waardoor "Verschoor in de voorhoede te recht kwam. Ursus bleek in die opstelling regelmatig ge- ^vaarlijk voor de verdediging ^van de bezoekers, en een schot van uitblinker WIm Hui gen had een beter lot ver- diend. Het werd met heel veel moeite nu gestopt Ben solo van Bert Hamekers eindigde na het omspelen van de uitlo pende keeper achter de lijn en zo bleef het 0—0. Het was frustrerend voor het goed spelende Ursus, dat - reeds in de eerste minuut van de tweede helft Dick van "Wanrooy Archipel op een voorsprong bracht (01>. Ur- 'sus ging drukken. Zelf Henk Yerwey ging meer naar voren, waardoor de counters van Ar chipel bijzonder gevaarlijk konden worden. Eindelijk vijf minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkmaker. Bert Ramaker stelde Henk Verwey daartoe in staat (1—1). Ursus bleef aanvallen en dat werd in de laatste minuut noodlot- nijg. Bij een uitval kreeg Geert van Wanrooy een niet te mis- ^sen kans, en dat betekende ""een toch wel onverdiende ne derlaag voor het dapper spe lende Ursus. Botterdam De opmars van Leonidas Is door Martinit tot staan gebracht door de Rot terdammers een gelijkspel af te dwingen. Het werd 1-1 en gezien het spelbeeld kreeg Martinit daar net iets te wei nig mee. De Schiedammers hadden weer een beroep ge daan op Könemaa (37), die weer als linkerspits fungeer de alsof hij daar nooit was - weggeweest. Van Rijswijk was uit de ploeg gelaten, waardoor de verdedi ging van het vorig seizoen weer geheel compleet was, met Crouka, Lupker en. Jan Blom. Uit een verschrikkelijk misverstand tussen Blom en Lupker kon de thuisclub de leiding nemen (1-0), een stand waarmee ook de rust in ging. Na de thee ging Martinit aan dringen. Het kreeg ook tal van kansen, maar als door een wonder bleef een doel punt uit Door het aanvallen de spel van Martinit konden de „counters" van de thuis club bijzonder gevaarlijk wor den- Gelukkig voor de Schie dammers zagen de gastheren echter geen kans om tot een doelpunt te komen. Het zou ook. tegen elke verhouding in zijn geweest De dik verdiende gelijkmaker ■kwam tien minuten voor tijd Ruud van der Horst mocht een vrije trap nemen even -buiten het strafschopgebied. -Het taktisch opstellen van de .Martinitiers in het muurtje - van Leonidas had ook nü sue- ces. Via het gat dat ontstond in de muur trof Van der Horst de roos en haalde zo, na drie nederlagen, eindelijk weer eens een punt binnen voor zijn dub. Hermes DVS kwam met een structureel gewijzigd elftal in het veld. Zo stond Ger Ruse ier weer voorstopper en ope reerde Dick Schaap nu als aanvallende (vierde) midden velder achter de twee spitsen Teun Komaat en Frans Schaap. Trainer John Beyer. „We speelden bewust meer vanuit de achterste linies, waarbij het ook de opzet was met afstandsschoten meer ge vaar vanuit de tweede linie te stichten. Dick Schaap heeft namelijk een geweldig schot in de tenen." En Dick Schaap probeerde het ook met af standsschoten i, waarbij echter steeds de precisie ontbrak. In de dertigste minuut creëerde Frans Schaap zich na een fraaie combinatie een goede kans. Alleen voor doelman Joop Mom schoot hij te ge haast, zodat het leer naast het doel, verdween. Pogingen Frans Schaap nogmaals te lanceren mislukten doordat HION-hnksaehter Rob Nei- meijer tot twee maal toe de bal, met de hand onderschep te. De goedleidende scheids rechter Slingenberg bedacht zich de tweede maal niet en gaf de Rotterdammer een waarschuwing. Tegen het eind van de eerste helft manoeuvreerde Teun Komaat zich knap in een goe de scoringspositie, nadat hij de bal op snelheid in de mid dencirkel oppikte en de tegen standers uitspeelde. Doelman Joop Mom kwam toen ver zijn doel uit, waarna Teun Kor- naat een schot loste De bal passeerde wel de oud-Sparta doelman, maar verdween voor de blauwwitten net aan t 4 7^"?;- wmm. '§5 - VL* - L-.„1 l" x a Ook dit schot van een Hermes-spefer zal geen succes hebben. de verkeerde kant van de paal. In de tweede helft kreeg Hermes al snel de rekening gepresenteerd voor de falende afwerking van de kansen. Yung Man speelde invaller Ruud de Jager uit en Piet van. der Burg kreeg diens voorzet niet voldoende op het hoofd. Peter Roelofs trok de bal te rug en Piet van der Burg raakte de bal weer half, waar na Rokus van dichtbij de bal in de touwen knalde. Hermes DVB moest nu risico's gaan nemen, wat tot gevolg had dat Hl ON erg veel ruimte geboden werd. De weegschaal sloeg daarbij finaal door in het voordeel van de Rotter dammers toenYung Man weer een voorzet losliet, die via de lat terugstuitte. De Schiedamse verdediging kon niet bij de het veld weer in springende bal. HION-Iinkerspits Peter Roelofs echter wel en hij liet koppend 0—2 aantekenen. Nauwelijks vijf minuten later kreeg Her mes de genadeklap toege diend. Een door Puck van Velzen genomen vrije trap („een korte corner") belandde op het hoofd van Yung Man, die alleen nog maar hoefde te knikken. Dat de bal op het hoofd kwam van deze speler was wel het gevolg van het mistasten van doelman Harry Spermon, die bij de andere doelpunten ook al geen sterke indruk achtergelaten had. Bij Hermes DVS kwam halverwe ge de tweede helft Cock de Zwart in het veld voor Cock Hoogeveen. De goede voorzet ten van deze jeugdige invaller baatten het Schiedamse elftal echter niet, vooral ook omdat een specifieke spitsspeler, die met succes in de lucht met een klassedoelman als Joop Mom kan duelleren, bij Her mes ontbrak. Capelle aan den IJssel Zwervers en TOL hebben de kleumende toeschouwers weinig goeds voor kunnen schotelen. ïn een, vooral in de eerste helft, veel te harde wedstrijd trok de Maassluis® ploeg uiteindelijk verdiend aan het langste eind door een doelpunt van Jeugdspeler Kon van Straten (01). Zwervers moest de tol beta- - Y\j i\'*'Z* -y „VV" t <7 t *,s H t,j len van een groot aantal geblesseerden. Het mid denveld van de Capelse ploeg was door trainer Wijngaard omgegooid en zo speelde Piet van Wijk in het centrum, Eef Öos- kam rechtshalf en Martin Verzijden voorstopper. Ook VDL kende de nodige mutaties. Cees de Man en John van Altena waren geschorst en trainer Nleu- wenhuyzen koos voor de jeugdspelers Hou van Straten en Ton Konijnen burg; een gouden greep naar later zou blijken. Zwervers kwam goed uit de startblokken. Al in de vierde minuut was het de ijverige Dick Koolmees dje alléén op VDL-keeper Cees van Eijck afkwam en hem ook trachtte te passeren, maar zijn inzet werd gekeerd. Tot grotere wa penfeiten kwam Zwervers in de eerste helft niet Het mid denveld werd overgeslagen door lange ballen op de eenza me Dick Koolmees te spelen, maar juist het centrum van VDL was met Peet van der Burg en Jochem Rietdijk erg sterk bezet Ook VDL. benutte de vleugels niet optimaal Vooral aan de linkerkant kreeg Marcel van der Vaart erg veel ruimte, maar de Maassluïsse ploeg speelde vrijwel alles via de overbezette rechtervleugel. Toch kreeg VDL de beste kansen. Vooral tegen de rust aan had men twee uitstekende mogelijkheden. Eerst trachtte Harry Huizing Zwervers-kee per Piet Kulman te verrassen met een lob, die net over ging en on het rustsignaal knalde Peet van der Burg de bal op de paal. Na rust trachtte Zwervers even het initiatief te nemen, maar VDL kreeg snel vat op het spel. Vooral Ron van Straten was op rechts erg actief, wat m de tiende minuut resulteer de in een doelpunt. Een hoge voorzet m het centrum werd door goalie Piet Kulman on voldoende verwerkt en nadat de bal nog op de lat was gekopt, maakte van Straten het werk met het hoofd af (0-1). Zwervers was de kluts even kwijt en mocht blij zijn dat VDL nogal knullig met zijn kansen omsprong. Dne minu ten na het doelpunt miste Peet van der Burg drie meter voor het doel een vrij eenvou dige kans en ook Marcel van der Vaart en Ron van Straten konden de juiste richting ruet vmden. Op dat moment be vond de Maassluise coach Nieuwenh uyzen zich al met meer in de dug-out. Na in de eerste helft al door scheids- rechter Van Tol gewaar schuwd te zijn. voor het geven Dans om de bal bij Zwervers—'VDL van aanwijzingen, achtte hij het verstandiger de rest van de wedstrij'd. maar achter het hek mee te maken. Zwervers-coach Gerrit Wijn gaard deed er nog alles aan om de nederlaag te ontlopen. Vlak na rust zette hij Koos Wullems in voor de aangesla gen Gerard Troch, maar ook deze kon de armoede op de vleugels niet veranderen. Piet Kulman ging nog wel optre den als een soort 'vliegende kiep', noodzakelijk geworden door het opportunisüscher spel van rijn eentrumverdedi- gers Martin Verzijden en Eef Oskam, maar het mocht hen niet meer baten. Het bleef 0—1 en daarmee verspeelde Zwervers de kans om uit de zorgen te komen, waar VDL wel in slaagde. Schiedam Door de nederlaag van 5I tegen DEL is Schie dam nog wat vaster in de boek terecht gekomen waar de sla gen vallen. Trainer Burki moest het na stellen zonder Bram Schol te, die een schor sing moest uit zitten. Hij werd vervangen door Leen Korege- vel, waardoor Warty Timmer naar liet middenveld verhuis de. Het was al heel snel te merken dat het „oudere" DKL wat meer routine in de ploeg had dan Schiedam, en het was maar goed dat Ton Schuurhui- zen in het Schiedamse doel weer bijzonder goed op dreef was. Hij kon echter niet vei deren dat treu- zelen van Zonneveld zeer knap door Ydo werd afgestraft Daarmee was de 5Land dan wel op 0—1 gekomen. DRL schiep zich na dit doelpunt nog tal van kansen, maar die werden gemist of door doelman Scbuurhuizen verijdeld. Kort voor de rust ontstond uit een hoek schop een doel worsteling voor het hei ligdom van Schuurhuïzen. Kommenee gaf het juiste tikje aan de baL Wel trachtte WohJe nog met zijn handen een doelpunt te voorkomen, maar dat lukte met. Zo maSchiedam, de rust ingaan met een achterstand van 0—2. Na de rust wa.» het eerste kwartier voor Schiedam, nat met volle inzet DRL terug kon dringen. Toen uit een vrije trap van Ja Piek via de verdediging de bal voor de voeten van Ton Verwey kwam, en deze de achterstand ver kleinde tot 1—2, ging er in de harten van de Schiedammers weer wat hoop gloren. DHL had echter nog wat achter de hand. Het had heel slim gezien dat Berry van der Touw, de linksachter van Schiedam, bepaald zijn dag niet had. Daarheen gingen dan ook alle passes van DRL, en het waren Leo van Vliet 1—3, en Peter Keizer (1—4 en 1—5) die daar een dankbaar gebruik van maakten om DRL naar een zeer duidelijke overwinning te tillen. laardingen Het feit dat er enkele weken niet gespeeld is heeft voor Satelliet peen nadelige gevolgen gehad. De ploeg van trainer Kees Blankestein blijft door de 3—0 overwinning op NTW lijstaanvoerder in de eerste klas B. Al na twee minuten kwa men de Vlaardingers op een voorsprong. Harry Hartog werd binnen het beruchte gebied onder uit gehaald. Hartog ver zilverde zelf de toege- nemen dan de Vlaardingers. Na een kwartier keek de ploeg van trainer Bert van Hees al tegen een 2—G ach terstand aan. Vooral de no gal zwaar gebouwde Kees Goudswaard had moeite om zich staande te houden en moest de snelle aanvallers van Hellevoetsluïs dikwijls laten gaan. Kort voor rust mocht Kees Goudswaard een vrije trap nemen vol gens het boekje. Twee CION-spelers stapten over de bal heen en Emo Elfers kon toen onhoudbaar sco ren; 2—1. kende penalty. Met deze Jan van de Engel kreeg nog stand kwam ook de rust In de tweede helft moest Mar Sijs zich wegens een blessu re laten vervangen door Hans Voets. Deze speler was enkele minuten in het veld, toen hij op fraaie wijze de voorsprong op 2—0 bracht Tien minuten voor het einde bracht Dick van der Eist met een kopbal uit een vrije schop van Hans Voets de eindstand op 3—0. DVO'32—ZW 3—1 DVO'32 heeft in een pittige wedstrijd, onder uitstekende leiding van. scheidsrechter Kooren, een 3—1 overwin ning behaald op het Rotter damse ZW. Na een gelijkop- gaande eerste helft was het na een half uur Jo de Breems, die op een voorzet van Martin Brouwer de bal achter de ZW-doelman kon koppen. In de tweede helft probeerde een sterk aanvallend ZW de achterstand ongedaan te maken. Identiek aan het eer- ste doelpunt kwamen de Vlaardingers na twintig mi nuten op 2—0, eveneens uit een kopbal door Jo de Breems uit een voorzet van Egelantier Boys—GïB Martin Brouwer. 2—1 ZW bleef aanvallen en toen Johan Breederveld de bal Een onsamenhangend spelend verspeelde, kon de linksbui- GTB heeft zich door een nog een unieke kans, na een doorbraak passeerde hij ook de doelman, maar zijn schot ging langs de verkeerde kant van de staander. In de tweede helft was het voetbal veel minder. Jan de Bie kreeg in het tweede bedrijf ook nog een rede kans, maar ook zijn schot ging naast Na de opgaande lijn van de laatste wedstrijden moest CION nu weer met een nederlaag genoegen ne men. en BommelGSS 1—1 In de uitwedstrijd bij Den Bommel heeft GSS het i de gelijke spel behaald. Na een gelijkopgaajude strijd kwamen de Schiedammers na ruim een kwartier op een 10 achterstand. Uit een corner kon Koos Overfoeek scoren. Nog vóór rust wist Siem van Gerven met een enorm hard schot 1—1 aan te tekenen. In de tweede helft kwamen de kansen over en weer, gedoel punt werd er echter niet meer. GSS-trainer Henk Steenbergen was toch wel gelukkig met het ene punt. „Ik ben nu voor de derde keer hier met GSS geweest, en dit is de eerste keer, dat we met één punt thuis ko men. Ik ben wel tevreden, vooral over de manier waar op de ploeg geknokt heeft". ten daar dankbaar gebruik van maken en de achter stand terug brengen tot 2—1. Een kwartier voor tijd wis selde DVO Addy Kievoet en Peter Bergnan in voor Koen Oye en 3ert de Rooy. ZW bleef het Vlaardingse doel bestoken, maar DVO-doel- man Cees Zegers was in uit stekende vorm en kon erger vorkomen. Met nog een mi nuut te gaan bracht Bert de Rooy met een fraaie kopbal uit een corner de eindstand op 3—1. VDL—RSM 2—0 In een matig gespeelde eerste helft kregen zowel VDL als RSM enige reële kansen, maar ze kwamen niet tot doelpunten. Na een half uur in de tweede helft was een foutje van verdediger Peter Schippm er de ooraak van gy Toekan—WK 0—5 dat VDL een penalty tegen kreeg. De strafschop werd De Kelhelse ploeg is met een echter hoog over geschoten. ruime overwinning uit Rót- slechter Egelantier Boys de punten uit handen laten ne men. De Schiedammers wa ren kort na het begin al op een I—0 achterstand geko men. Vijf minuten voor rust was het de mee naar voren gekomen Koos Hoek, die met een kopstootje de bal over de Rotterdamse doel man heen kon werken en dat betekende 11. In de tweede helft liep GTB meer tegen zichzelf te praten dan te voetballen, en dat werd de ploeg van trainer Wout van Meeteren funest Een wilde trap op doel be- zorgde de thuisploeg toch nog de volle winst De bal ketste voor doelman Ton de Nijs, die nog wel een poging waagde maar het leer niet meer onder controle kon krijgen. Eindstand 2—1. Kort daarna zette Jan Befc- ker goed voor op links, waarop fraai door Peter Berkhout werd ingekopt: 1—0. Hierna kregen de Maassluizers het even moei lijk, maar toen Jan Rijtsma op het middenvel de hal doorspeelde aan Peter Berk- terdam teruggekomen. De weer teruggehaalde Gerat van Mil (hij speelde dit sei zoen weer voor de eerste maal in het eerste mee) kon al vrij spoedig rijn ploeg op 0—1 zetten. Piet Bijl en John Vlasblom zorgden voor een 0—3 stand bij de rust. hout, kon deze ongehinderd Ook in de tweede helft was doorgaan en de stand op 2-4) brengen. VDL blijft koploper, samen met BVCB, met zestien punten uit tien wedstrijden. HeUevoetsIuisCION 2X CION heeft op een slecht veld de beide punten in HeUe voetsIuis moeten laten. De thuisploeg durfde op het harde veld méér risico te WK heer en meester. Leen Valk had rijn dag niet, maar toch wist de topscorer uit de afdeling de twee doelpunten na rust op rijn naam te brengen. WK-trainer Jan Post: ,Jk blijf op promotie gokken. De bovenste twee gaan over, en wij staan nu drie punten achter op de leider. Als we blijven win nen zie ik het met nog negen wedstrijden te gaan, wel zit ten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6