SPOUT Hollandiaan te sterk voor Exeelsior92Ö Letterland loopt uit de hand Van der Meiden helpt Fort una Knappe prestaties van Demos en FCN'66 Asd Bierhuizen: 99We waren duidelijk de minderen95 De Hoek pakt punt LT* V-il Eerste overwinning Hoekse Borg Waarschuwingen en twee spelers naar ^iekenlrais RKWIK niet tevreden WINST MAANDAG 5 DECEMBER 1977 7 Cees Spruijt wordt met een gebroken sleutelbeen afgevoerd. Schiedam Aad Bierhuizen bleef volkomen nuchter. Sprak over een verdiende nederlaag en vertelde iedereen die het maar horen wilde dat De Holland- laan een „wonderploeg" heeft „Een van de betere van deze klasse", was zijn oordeel. En Bierhuizen had gelijk. Want de manier waarop de Hollandiaan in Schiedam met 13 zegevierde, was niet alleen overtuigend, het getuigde ook van klasse. Hoek van Holland Hoek se Boys heeft voor de eente maal In de-ze com petitie een overwinning- behaald. In de thuiswed strijd tegen Hillegers- berg won de ploeg van trainer Wim de Vries met 3—C, Ron Sellers wist met «n kopbal uit een voorzet van Ton van der Pijl de ruststand op 1—0 te brengen. Hi 11e- gersberg was een slechte verliezer. Albert van der Berg en Jaap van Leeu wen werden wegens wangedrag genoteerd. Hoekse Boys kwam in veilfge haven toen Cees van der Pol 20 kon la ten noteren. Louis Knip- scheer zorgde voor 30. En toch vormde na afloop scheidsrechter Van Tol het middelpunt. In de eer ste plaats omdat hij Excel sior speler Wim Hadema kers wat onterecht op schreef omdat hij te hard zou zijn ingegaan op zijn Hoek van Holland De uitwed strijd tegen Graaf Willem 33 VAC heeft Hoek van Holland zondag de halve winst opgele verd. Een resultaat dat trainer Nol Olsthoom reden gaf tot tevredenheid want de blauw- witten handhaven zich na drukkelijk in de kopgroep. Echter niet alleen dat competi- tiepunt was belangrijk. Er wa ren nog andere elementen in de wedstrijd die positief naar voren kwamen. Het uitvallen van doelman Frans Leerdam (rugblessure) raag op zichzelf een nare zaak zijn, het feit dat de jeugdige Eric Hoogenboom zich een volwaardig vervan- ger toonde, vormt voor Olst hoom een grote geruststelling. Koogenboom kwam trouwens in deze wedstrijd onder zware druk te staan. Met name in de tweede helft hebben de Hage naars er alles aag gedaan om de buit in eigen huis te hou den. Hoek van Holland moest verdedigend alle zeilen bijzet ten om treffers van Graaf Wil lem n VAC te voorkomen en Eric Hoogenboom verrichtte daarbij enkele ronduit specta culaire reddingen. Hét eerste half uur was duide lijk in het voordeel van Hoek van Holland dat niet bang was om de aanval te zoeken. Terecht, want in die eerste periode vormde Graaf Willem II VAC een wat schuwe, ver dedigend ingestelde ploeg. Het was Max Nel wan die al na tien minuten spelen een ge weldig schot losliet, waar de Haagse doelman machteloos tegenover stond. De bezoekers leidden met 0—1 en er kwa men nog diverse mogelijkhe den om de score op te voeren. Dat gebeurde echter niet en na een half uur kon de thuisclub langszij komen door een mis verstand in de Hoekse verde diging. Nadat Frans Leerdam rich had laten vervangen, wis ten de Hagenaars een veld- overwicht op te bouwen dat Hoek van Holland slechts met moeite het hoofd kon bieden. Peter Rooney, Hans van der Ark en Ruud Muilwijk lieten zich echter niet in paniek brengen. Toch leek het er in de tweede helft nog even op dat de thuis club zou gaan winnen. Uit een vrije trap ontstond op warrige wijze een doelpunt dat door de scheidsrechter evenwel we gens buitenspel werd afge keurd. Aan de andere kant kreeg met name Jacques van Vliet nog een goede mogelijkheid die hij echter niet wist te benut ten. Maar ook met 1—0 kon Hoek van Holland tevreden huis waars keren. tegenstander. Rademakers begreep het niet en het verweer van de leidsman („Hij heeft niets echt „vies" gedaan maar ik moest weH was niet erg overtuigend. door Martijn Verwaaijen Maai' oak Hans Renirie was niet erg te spreken over de leiding. Vooral niet omdat hij in de eerste ptaats moest toezien hoe Cees Spruijt met een ge broken sleutelbeen in het zie kenhuis belandde en in de tweede plaats ook Jack Rie- dijk 2ag afhaken terwijl toen alle wissels waren ingezet. De oefenmeesten „Het was niet overdreven hard maar ik heb me wel af zitten vragen waar om de scheidsrechter niet wat strenger ophad. Ook Rob Maat is geblesseerd en dat was duidelijk opzet Hij had best wat eerder in kunnen grijpen". De derby was derhalve een ou derwetse. Met twee aanval lend ingestelde ploegen en. een in het begin duidelijk sterker Excelsior. Dat vooral via Mar tin de Vette erg veel ruimte kreeg en die maar gedeeltelijk benutte. Want met name die zelfde De Vette maar ook Pe ter van der Hoeven sprong te nonchalant met de kansen om. Vijf minuten voor rust, toen De Hollandiaan onder de Schie» damse druk vandaan was ge komen en vooral via Peet van der Waal vaak gevaarlijk op dook voor het doel van Jan van Veen, kwam dan toch de langverwachte openingstref fer. Het was Peet van. der Waal die doorging en gebruik maakte van een weifeling van Van Veen: 0—1. De tweede helft was nog geen zeven minuten oud toen Cees Spruijt na een botsing met Martin de Vette geblesseerd het veld af moest worden ge dragen. Het op dat moment oppermachtige Hollandiaan was er nauwelijks van onder de indruk. Want tien minuten later ging weer Van der Waal door, weer miste Van Veen en dit keer was het Jack Riedijk, o Jack Riedijk heeft voor 1—3 gezorgd. Excelsior- doelman Jan van Veen blijft geblesseerd achter. die de geboden kans benutte: 0—2. „Dat is het verschil tus sen Excelsior en Holland iaan", zei Bierhuizen. „Zij hebben maar een kleine kans nodig om te scoren terwijl wij er wel tien nodig hebben". Het antwoord van Bierhuizen kwam laat Want pas na 25 minuten spelen greep hij in. En wisselde hij Berry Jan sa voor Paul Stuy. Excelsior ging toen meer de aanval op zoeken hetgeen resulteerde in een treffer. Uit een voorzet van John Kloppers kopte Fred Clarijs de bal onhoud baar achter doelman Bert Groen. „Toch hebben we het ook na dat doelpunt niet echt moeilijk gehad", aldus Hans Renirie, „ik had verwacht dat er toen wel een offensief zou komen". De wissel Ben Flori- das voor Rob Maat was daar mede de oorzaak van. Maar Excelsior had geen tijd te hopen op de gelijkmaker. Want nog geen twee minuten na de eigen treffer stond Hol landiaan al weer twee doel punten voor. Dit keer was het Wim Rademakers die blun derde. Hij trapte half over een voorzet heen, waarna René de Vette onhoudbaar uit kon ha len: 1-3. VIaardingen Op de 0—0 uitslag viel niets af te dingen. Veel onkunde werd getoond in het zwakke treffen tussen het thnisspeiende VFC en Lekker- kerk. Green van beide ploegen had recht op méér. Maar erger was deels door het te laat signaleren van de agressiviteit door arbiter Van der Togt dat verschillende spelers zich te buiten gingen aan de spelregels. En daardoor een trieste eindbala moest worden opgemaakt. Nadat eerst VFC werd getroffen door het uitvallen van Jaap van Dorp, die aan het verdraaien stond geheel buiten de verhitte taf reien van zijn been gescheurde knie banden overhield, werd de rekening gepresenteerd. zijn onderbeen had gebro ken. Wederom een tegen slag voor VFC-trainer Wolter Bes, die het toch al VFC-speler Johan Kuiper, in de tweede helft ingevallen, werd het slachtoffer van het ongecontroleerd in gaan. Daarna slingerde de leidsman drie spelers (twee van VFC en één van Lekkerkerk) op de bon. In- het ziekenhuis kwam vast te staan, dat Johan Kuiper Vlaardlngen Fortuna en Rijswijk waren aan elkaar gewaagd. In Rijswijk kwamen de volgelingen van Fortu- na-trainer Cees van den Bosch op een 2—2 deling nit, nadat zij tot tweemaal toe op een achterstand waren ge zet. Zelfs zat er in de tweede periode, toen Fortuna de betere ploeg was, bij een 2—3 score, een derde treffer in de lucht. Die kwam niet Rijswijk was directer in. de op bouw, terwijl de gasten het via een omweg probeerden. Van echte kansen was in het eerste half uur dan ook geen. sprake aan Fortuna-rijde, ter wijl de thuisclub Fortuna- doelman Hans Verhart ook niet kon verontrusten. Die enige treffer voor de rust voor Rijswijk, na eenhaif uur spe len, was ook geen gevolg van echt gevaar. Het was een frommelgoal: 1—0. Fortuna pakte de zaken ener gieker aan en kwam regelma tig op de Rijswijkse helft. Het bleef 1—0. Na de onderbre king van Fortuna het initiatief en na vijf minuten was het 11 door Peter Zonneveld. Rijswijk kwam terug en na een half uur breidde het de score uit naar 21. Hadde van der Meiden gaf het Fortu- na-overwicht daarna gestalte door 2—2 te scoren. moeilijk had om zijn toch al incomplete ploeg een goed gezicht te geven. De spelers moesten de hand in eigen boezem steken. Omdat het spel aan beide kanten niet hep, zoals men wilde, was de Lmtatie groot Lekkerkerk, dat het moet hebben, van wils krachtig sjouwwerk, speelde stevig maar in eerste instantie fair. Een enkele té grove char ge bij beide ploegen was vol doende om te ontbranden. Beide oefenmeesters, Wolter Bos en Aad Jansen van Lek kerkerk, waren uiteindelijk content met het 0—0 gelijke speL Dat het een voetbalspel zonder enige glans was, daar waren beide heren het over eens. Ook zij zochten het bij de spelers VFC steunde in dit duel op de defensie. Hoewel de gakten niet echt gevaarlijk zijn ge weest Daarbij ook de angst hadden speelden met twee spitsen om voldoende aan te vallen. VFC daarentegen zocht het in veel te moeilijke pationen om resultaat te boe ken. Aanvoerder Dick Mudde van de gasten trachtte wel lijn in het spel 11 brengen, maar ook Lekkerkerk was niet bij machte een krachtige vuist te maken Een harde charge in de wedstrijd VFC-Lekkerkerk. Weinig kansen Het enige wapenfeit in de eer ste helft was bet harde schot na zeven minuten Spelen van Jan Salomons, die VFC bijna aan een doelpunt hielp nadat Lekkerkerk een aanval had afgeslagen. In de doel- mond van de bezoekers stond een speler die redding kon brengen. De ploegen waren ia dat bedrijf aan elkaar ge waagd, alleen flans Jansen van VFC kon doelman Koos Buitelaar in de 36ste minuut met een kopbal enigszins ver ontrusten. Marzo Verkerk was de invaller voor Jaap van Dorp, nadat deze door een blessure was uitgevallen. Hoewel de Lckkerkerhse af weer te nemen was, had VFC geen evenwicht in zijn spel om een doorbraak te bewerk- stclli gen- In het tweede deel kwam VFC- trainer Bos moeilijk te ritten. Hij had al twee wissels (Jan Salomons was door een bles sure vervangen door Johan Kuiper) toegepast, en na het afvoeren van Johan Kuiper moesten de geelzwarten met tien man verder. Daar maakte Lekkerkerk géén gebruik van. Bleef zich voornamelijk con centreren op rijn defensie, zo dat VFC toch nog met veel inzet tot diep in het Lekker- kerkse gebied kon doordrin- Mario Verkerk had nog de beste gelegenheid om zijn ploeg op winst te zetten. De 0—0 uitslag had niet anders mogen rijn. Voor Lekkerkerk betekende deze uitslag winst Want de formatie van Aad Jansen bleef hiermee in uitwedstrij den ongeslagen. „Voor de aanvang was ik daarmee al tevreden", ree geerde hij. ScWedam/Vlaardmgen Eet was een knappe presta tie van FCN om het op de tweede plaats staande Groen Witten met 2—1 te kloppen- Het was een bikkelhard voetbalduel, dat echter door de scheids rechter in goede banen werd gehouden. Groen Witten ondervond voor de rust, dat de verdediging van FCN, met doelman De Ruyter aan het hoofd, in goede vorm verkeerde. Toch was het FCN dat tot een doelpunt kon komen. Friederich mocht een vrije trap nemen. Gouweleeuw kopte hieruit de bal tegen de lat, en toen was bet Schaap die raak knalde: 1—0. In de tweede helft duurde het tot een kwartier voor tijd eer er weer een doelpunt viel. Het werd uit een hoekschop de gelijkmaker: 11. Iedereen had zich al met een punten verdeling verzoend, toen een drietal minuten voor tijd voor het doel van de bezoekers een doel worsteling ontstond. Het was daaruit dat Van Vliet voor FCN het winnende doel- Vlaardingen Twee verdedi- gingsfouten waren er bij RKWIK In het uitduel tegen SCR de oorzaak van, dat de formatie van trainer Ger Kobbe mond zich uiteindelijk tevreden moest stellen met het 33 gelijkspel. En de de ling werd dan nog ternauwer nood behaald. Ook in de laat ste minuut van deze redelijke wedstrijd redde een straf schop de gasten. Ook RKWIK had een strafschop veroorzaakt Peter "Witte was bij de bezoekers met twee doelpunten de grote man. De ruststand was 1—I. RKWIK begon in de ze partij aanval lend en dat leidde tot enkele mogelijkheden. Na tien minu ten leidde het initiatief tot het eerste doelpunt Peter Witte was de maker: 0—I. SCR was door deze vroege goal aangeslagen. RKWIK kon daardoor het initiatief behou den, maar zwichtte na een half uur, nadat de verdediger Jan Witte had misgetrapt: 1l. De thuisclub kreeg meer lef en RKWIK kwam onder druk te staan. Er vielen echter geen goals meer en de rust brak aan met de 1—1 stand. Na de thee kwam RKWIK goed terug en volgde met schoten van Leo Jansen en Peet Ver meulen. In de 35e minuut had Peter Witte wederom succes en RKWIK leidde met 2—3. Een defensief out was de oor- dat SCR op 2—2 kwam. strafschoppen be de eindstand op 3—3. Hoek van Holland Het zaterdagteam van Hoek van Heiland heeft in een aantrekkelijke wedstrijd de punten gepakt ten koste van PGS- In de eerste helft kon John van der "Velde, goed ge lanceerd door Werner Kramer, de score open trekken en een penalty van Hans Jonas bezorgde Hoek van Holland zelfa een 2—0 voorsprong. Een volgende treffer van Hans Jonas vond geen genade In de ogen van de scheidsrechter en werd afgekeurd. Kort voor het einde konden de bezoe kers nog op 2—1 komen en daarmee was ook de eindstand bereikt punt, met een fraaie kopbal kon scoren. Demos—Swift Boys 1—0. Swift Boys heeft alles in het werk gesteld, om tot een goed resul taat te komen bij Demos. In de eerste helft ajn de Schie dammers dan ook goed weg gekomen. Immers, bij meer koelbloedigheid van de Rot terdamse voorwaartse» was de stand bij het ingaan van de tweede helft anders ge weest dan 00. Na de rust deed Demos het beter. Er kwamen nu wel goe de combinaties en de voorhoe de, waarin Gerard van Schijn- del wegens riekte ontbrak, kon gevaarlijk worden. Toch duurde het nog een half uur eer dit alles succes had. De goed storende Wim Osta pikte van een verdediger de bal af. Er volgde een voorzet en daaruit kopte Henny Kuyl in. Via de doelman kwam het leer voor de voeten van Kees Broere en tegen diens inzet had de doelman geen ant woord, 1—6. Met nog verschil lende kansen voor Demos, on der andere van Frey en Koos Nielsen, hield Demos de over winning zonder veel moeite stevig in handen. B3ijdorp-SFC 1—1. SFC heeft ui de uitwedstrijd tegen Blijdorp genoegen moeten nemen met een puntenverdeling; 1—1. Het had zeker voor de rust, met de wind in de rug, toe moeten slaan. Het verzuimde dat door tal van gemiste kan sen en daardoor werd de eer ste helft met de stand 0—0 afgestoten. Na de rust een heel ander spel beeld. Nu was het de thuisclub die de toon aan kon geven. SFC moest terug, maar kon toch niet ver hinderen dat de gastheren de leiding namen. Dat was SFC toch té bar. De mouwen wer den nog eens opgestroopt, en via Kars werd het door Dick Nijs 11. Vanaf dat moment heeft SFC alles m het werk moeten stellen om de punten verdeling mee naar huis te nemen, en dat lukte voortref felijk. NestoroMSV *71 0-2. MSV *71 beeft een knappe prestatie geleverd door in een enorm spannend duel Nestoro op ei gen terrein te kloppen: 0—2. Beide teams waren aan -el kaar gewaagd. Nu eens was het doel van de gastheren in gevaar, dan weer moest de verdediging van MSV alles bijzetten om erger te voorko men. In de twintigste minuut kreeg de vrijstaande Jacob Huizing de bal vanuit het midden voor de voeten gespeeld, en dat was allemaal voldoende om' MSV op 0—1 te brengen. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Spanning te over. Wie zou er tot een doelpunt komen? In de normale speeltijd gebeurde dat niet, in de blessuretijd wél- De scheidsrechter liet acht minuten langer spelen, en juist in de laatste minuut was het raak. Doelman Van Rest trapte de bal uit. Alex Slier kreeg het leer te pakken, en kor? een pass geven aan Jacob Huizing, en hij was het die MSV uiteindelijk op 0—2 bracht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7