SPORT Harga claimt nationale kampioen schappen Vlaardingen en OM winnen Eindelijk winst voor - The Green Eagles TINEKE TIEMAN SCOORT ER LUSTIG OP LOS Benauwd slot voor Inventus Korfbaloverzielit Micro midweeks ÖDO op weg naar landelijke afdeling Sport- Iofiió SeMedammers weer kandidaat voor titel MAANDAG 5 DECEMBER 1977 fe|p| Maassluis Langszij tsr /Zs" 'X e Hoe zwaar het was toont deze foto aan Vlaardingen In de afgelopen week kwamen nage noeg alle korfbalteams uit het Waterweggebied weer in aktie, Slechts ODI en Vlaardingen kwamen tot de volle winst. CKS Maassluis verloor een punt en SSC Harga en Spirit verloren belde punten. De eerste helft bij ODÏ-Bol- nes was zeer matig. Bolnes 2 had de pech dat vele schoten in de eerste helft net de korf misten. Zowel ODI als Bolnes doorboor den voor rost slechGS' een maal de korf. Na de her vatting liep het veel beter. Het was Bolnes dat eerst een X—3 voorsprong wist op te bouwen. Maar daar na werd ODI wakker ge schud en ging in de tegen aanval. Dit had zoveel succes, dat het kans zag om te buigen in een 5—3 voorsprong. Met nog een paar minuten te spelen speel de Bolnes alles of niets. Dat leek succesvol: 54. Maar de laatste tikken waren voor ODI: 6-4. En al maakte Bol nes er nog 6—5 van, de winst was. voor een matig ODI, dat pas na rust op gang kwam. In de wedstrijd tegen de Over- kanters heeft Vlaardingen ge toond, dat het op de goede weg is. Al was het geen formi dabele wedstrijd, de eerste winst is binnen. Vooral de eerste aanval had geen ant woord op het op afstand ver dedigen van de geroutineerde Overkanters-heren. Het maak te daardoor veel fouten en het duurde ruim 25 minuten voor er doelpunten vielen. Daarte genover stond een goede Vlaardingendefensie, zodat het toch 2—0 werd voor Vlaardingen, door doelpunten van Marijke Strubbe en Dick van Ekelenburg. De Overkan- ters kwamen iets terug (2—1), maar good-old Rien Roozen- daal hielp zijn ploeg aan een 3—1 ruststand. Na de hervatting waren het weer de defensies die over heersten en de eerste aanval had weer lang wer k nodig. Maar ook de Overkanters kon De eindstand werd door Over kanters op 8—5 bepaald In het verre Zeeuwse land zag SSC Harga geen kans om in Goes Tjoba met een neder laag achter te laten. Het speelde gewoon te slecht om tot winst te komen. Zelfs de geen vuist maken. Twee tref fers van Dick van Ekelenburg betekende 5—1, terwijl cap tain Jan van He teren de stand op 6—1 bracht, alvorens Over kanters er 6—2 van maakte. Dick van Ekelenburg maakte zijn vierde treffer en Vlaar dingen leidde met 7-2. Toen pas kwam Overkanters wat terug en het werd 74. Rien Roozendaal zorgde voor 8—4. wissels in de slotfase van de wedstrijd hielpen niet meer. De eerste treffer was voor Tjoba, die door Evert van Boven teniet werd gedaan. Maar daarna was het Tjoba dat een 3—1 stand op het scorebord zette. Na de hervatting kwam Harga tot het besef, dat het er iets aan moest doen. Evert van Boven zorgde voor 4—2 en Cock van der Poel maakte er 43 van. Toch was het Tjoba, dat de marge vergrootte tot 53. Bert van Karstel nam de plaats van Ton Sanii in, maar het werd 6—3. Toch kwam Harga weer terug, via treffers van Bert van Karstel en Cock van der Poel werd het 6—5. Jan Erkelens kwam in het veld voor Karei van der Lin den, maar de eindstand bleef 6—5. In de sporthal van Gouda heeft Spirit een duidelijke 612 ne derlaag geleden tegen de re serves van Jodan Boys. De gastheren en -dames waren duidelijk de sterksten. Dl de derde thuiswedstrijd moest CHC Maassluis het op nemen tegen het Rotterdamse Unicum. Wilde het bovenaan de ranglijst blijven, dan was winst een eis. Leo van der Vaart scoorde tweemaal, eer het door Mieke Montixaan en Henny Nieman 4—0 werd. Unicum scoorde tegen, waar na Leo van der Vaart de mar ge weer vergrootte. Het werd 53,6—3 door Wüzna Nieman en vanaf dat moment werden de Maassluizers nerveus. Daarom verbaasde het niemand dat het 6—5 werd, en zelfs zagen de Rotterdammers kans om naar een 7—6 voorsprong uit te lopen. Uiteindelijk scoorde Leo van der Vaart de gelijkmaker: 7—7. HPV was op alle fronten sterker dan Succes, dat ook met een dui delijke 19—5 nederlaag huis waarts keerde. Tot 2—2 kon Succes het nog wel bijhouden. Doelpunten kwamen toen via Chris Niehflt en Paula de Geus tot stand. Pas bij 7—2 scoorde Coen van der Schalk 7—3 en Willy Huigen maakte er 94 van. De laatste treffer kwam op naam van Peter van der Zouwen. Toen werd het 10-5. Vlaardingen Het mi croteam van Oranje Nassau is morgen avond niet kansloos tegen Sagitta. Plaats van bandeling is de Energiehal, waar om 20 uur de eerste worp valt. In dit doe! zal de tactiek de doorslag gaan geven. Een dag later staan twee korf balduels centraal in de Margrietbal. Het Schiedamse ODI neemt de draad op te gen Vriendenschaar en dat kan zeker op winst uitlopen, wan neer met inzet wordt gestreden. Het duel begint om 20 uur. Ook van bet Schiedamse Succes zal veel inzet worden gevergd om het duel tegen Kwiek uit Botterdam tot een goed einde te bren gen. Aanvang hier 20.30 uur. Schoonhoven In Schoonhoven verraste The Green Eagles met een overwinning op Silvertown Lions. Na een uitermate spannende wedstrijd werd het 70-72 voor de Eagles, nadat zij de gehele wedstrijd al een lichte voorsprong hadden gehad. De vreugde na de overwinning was groot, want het bracht het Maassluise team weer vertrouwen. Na een moeiza me start blijkt het team van coach Joop Boon nu toch de goede weg te hebben ingeslagen. Als de groei en de inzet zich handhaven, kunnen de Eagles zelfs weer mee gaan spelen in de top van de eerste klas. The Green. Eagles misten welis waar Maurits Verhagen (ge schorst), maar hadden ander zijds een paar uitstekend spe lende jeugdspelers in het team. Begonnen met een man- to-man-verdediging, namen de Eagles al na drie minuten een 210 voorsprong. Daarbij was veel zuiver schutters werk van Robert Wever. Silver- town, in zone spelend, kwam daarna echter sterk terug. Via breaks was de stand in de 6e minuut nagenoeg weer gelijk: 16-17. Op dat moment besloot coach Boon om zijn vierde junior- speler in te zetten. Voor de Eagles was dat de impuls om van de gastheren weg te lo pen. Tussen de 6e en 11e mi nuut werd Silvertown verrast op zeer snelle aanvallen, die vakkundig werden afge maakt. Een grote rol daarin speelde Henk van der Vaart, die ook verdedigend goed werk ver zette om de gevaarlijkste man van Silvertown aan banden te leggen. De negen punten voor sprong die in deze periode werden genomen, werden voor de rust niet meer uit handen gegeven: 3645. volg was, dat de Eagles weer een voorsprong wisten op te bouwen: 54-61. Tot drie minuten voor tijd werd die voorsprong bekwaam vastgehouden, maar toen bracht een wanhoopsoffensief van de Lions lichte paniek. Met nog twee minuten te spe len, was de spanning te snij den (69-68). Door toen iedere aanval rustig int te spelen, wist The Green Eagles de wedstrijd toch naar zich toe te trekken: 7G-72. Sterk terug Silvertown Lions had echter de moed nog lang niet opgege ven, en kwam na de rust sterk terug. Na zes minuten was de voorsprong van de Eagles geslonken tot nog maar drie punten. Een time out van de Eagles bracht toen niet de nodige rust, en even leek het dat de ploeg weg zou zakken. Silvertown leidde zelfs even met 54-53, maar onder aanvoering van Aad Hoogendam verzette de Maassluise ploeg de ba kens. Daarbij was Hoogen dam zelf heer en meester in de rebounds, terwijl hij ver baasde door op de grond lig gend nog te scoren. Het ge- Maasland Na vier van de twaalf te spelen korfbal wedstrijden is ODO nog zonder puntenverlies. De wedstrijd tegen Tempo werd met 75 gewonnen, en dat was de vierde over winning op rij. Waarmee de Maaslanders hard op weg zijn naar de overgafig naar de landelijke afde ling. Temeer daar er dit seizoen zelfs twee clubs promoveren. ODO is tegen het laaggeplaatste Tempo niet in de problemen geweest, al viel de Uitslag niet te hoog uit Het draaide op nieuw goed bij de Maaslan- ders, maar ditmaal werden de kansen onvoldoende benut Anders was de uitslag zeker hoger geweest Zelfs keek ODO al binnen vijf minuten tegen een 0—2 ach terstand aan, maar dat werd snel recht gezet Voor een ent housiast en talrijk publiek bracht Martin Boschma uit een strafworp 1—2 op het bord, terwijl Kees van der Kooy voor de gelijkmaker te kende: 2—2. Vanaf dat moment kwam Tem po er niet meer aan, al kon het bijblijven door het onvol doende benutten van de Maaslandse kansen. Voorrust nog nam ODO voldoende af stand, door doorloopbalkn van Bram Hanemaaijer en Cees van der Vaart* 4—2. In de tweede helft herhaal® zich echter de beginfase van de eerste helft. Weer was net Tempo, dat tweemaal kon scoren. Het was zodoende wel 4-4, maar ODO herstelde óp tijd. Slechts ten koste van sfcrafworpen kon Tempo door boring voorkomen, maar van af de stip faalde Bram Hate maaijer tweemaal niet: 6—4 De wedstrijd was toen wel te- slist en toen Hetty Zegwaard er kort voor tijd nog 7—4v® maakte, was het helemaal te keken. Niettemin eiste TefflPJj toch nog het laatste voor zich op (7—5), maar dal was al niet meer van belang; Schiedam De tweede internationale cycle-cross, die Harga georganiseerd heeft, is een si>ortief succes geworden. Ook enkele echte „toppers" ga ven acte de presence, zoals Gertie Wildeboer (kam pioen van Nederland bij de profs), Hennie Stam snijder (Nederlands amateur-kampioen) en de Duitser Rainer Pous. Voor Harga was het spijtig dat vele groten echter niet vooraf hadden inge schreven. Dit had als oorzaak, dat zij soms te grote onkostenvergoedingen vroegen. Vanaf het begin van de cross gingen vier renners aan kop: Stamsnijder, Groenendaal, Pous en "Wil- deboer. De laatste viel in de tweede omloop terug. Het kwartet werd toen voï- gemaakt door Hans Stee kers, de winnaar van vorig jaar. Gertie Wildeboer viel zelfs verder terug dan een vijfde plaats, toen ook Ger- rit Scheffer hem passeer de. Gertie Wildeboer, dé verliezer in dit gezelschap, verklaarde zijn terugval na afloop: „Het was een zwaar parcours. Er was voor mij te weinig loopgelegenheid en daar moet ik het juist van hebben". Waarnemend voorzitter van de KNWU Hylkema, liet zich lo vend uit over de organisatie. „Vragende opmerkingen" van Harga-secretaris Jaap de Bruin in de richting van een in Schiedam te verrijden na tionaal kampioenschap ontlok ten een voorzichtige reactie uit bondskringen: „Dan gaan jul lie nu al in de krant brengen, dat dan de kampioenschappen in Schiedam zijn en daar laat ik me niet over uit Schrijven jullie maar in en dan zien we wel". Geen „ja" nog, maar zeker nog geen ontkenning, zodat Harga reeds deze week een brief naar de bond stuurt met het verzoek de kampioenschappen cycle-cross in Schiedam te ver rijden. Jaap de Bruin antici peert al op een beslissing van de bond, als hij naar voren brengt: „Voor zo'n evenement zullen wij wel de financiële steun van het bedrijfsleven no dig hebben. Met een attractie van dat niveau is het voor het bedrijfsleven zelf ook niet on gunstig te sponsoren, zodat ik alle vertrouwen daarin heb". De uitslag bij de amateursf- profs: 1. Hennie Stamsnijder (Hengelo), die de 24 kilometer in 1.09.26 uur aflegde, 2. Rei- nier Groenendaal (St Mi chielsgestel) en 3. Rainer Pous (West-Duitsland). De uitslag bij de junioren/nieuwelingen: 1. Willie van der Heiden, 2. Reinier Hoogkamer, 3. Hans Lammerting. natgMffig Schiedam Hoogtepunt van de neven-activiteiten van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging deze maand is het sportforom met sportjour nalisten. Dat zijn: Bob Vcate en Bart in 't Hout van het Kotterdamsch Nieuwsblad, Eichard Mat- tljsse van Trouw en Bas van Bochove en Jan VHet- stra van Het Vrije Volk. Onder het motto „De jour nalist en de scheidsrech ter" wordt het forum ge houden op 15 december in het clubhuis van Martinit. Botterdam Door een 6i overwinning van de SZC-dames op BET, hebben zij de leiding in de competitie behou den. De Schiedamse overwinning was met name aan de achter hoede te danken. De SZC-defensie, die be stond uit Henna Vis ser, Lia Toutijn en Ani ta Smits, sloot goed. In de eerste periode nam het waterpoloteam van SZC via Tineke Tieman een 01 voor sprong. RET scoorde tegen de veldverhouding in toch de ge lijkmaker: 11. Tineke Tie man kreeg driemaal de kans om SZC op een voorsprong te brengen, maar het houtwerk van hei RET^doel stond een Schiedamse voorsprong in de weg. In het tweede kwart kon Thea Paulussen via een fout in de RET-verdediging de stand op 1—2 brengen. De Rotterdamse dames kregen een unieke mo gelijkheid om de stand gelijk te trekken. De toegekende strafworp werd echter door de goed keepende Wilma Sa bel gestopt De voorsprong werd 1—3, doordat de SZC- ploeg van een numerieke meerderheid wist te profite ren. Gedurende de derde periode scoorden beide teams een maal Eerst was het RET dat 2—3 liet aantekenen. Maar Ti neke Tieman vergrootte de voorsprong weer tot 24. In de laatste periode maakten de datnes van RET uit een nume rieke meerderheid een mooi Schiedam In de wed strijd tegen Red Stars uit Soest heeft het eer ste herenteam van Ju- ventos een goede pres tatie geleverd door met 67-75 deze medekandi daat voor de bovenste plaats te verslaan. Juventus begon met een man-to- man-verdediging in Soest, waarmee Red Stars geen raad wist. De Schiedammers profi teerden daar vakkundig van. Nadat de beginminuten waren verstreken, bleek dat Juven tus maar liefst een voor- doelpunt: 3—4. Tineke Tie man wist de marge weer op twee doelpunten te brengen, door uit de midvoarpositie te scoren. Het bleef echter span nend, want de RET-ploeg gaf zich nog niet gewonnen. Het sprong van 4-26 had genomen. De aanval van Red Stars werd dan ook helemaal aan banden gelegd door de felle verdediging van de Schiedam se ploeg. Bij deze comfortabele voor sprong besloot trainer/coach Jan Start om zijn bankspelers ook een kans te geven. Van de basisopstelling bleef alleen de weer zeer goed spelende Harry Sluimer over. Daar naast ging Juventus ook nog over op een zone-press om daarmee het laatste verweer van Red Stars te breken. De anders zo succesvolle press verschil werd weer terugge bracht tot één doelpunt: 45. In de laatste minuut stelde Tineke Tieman de Schiedam se overwinning veilig. Zij trof doel na aangeven van Betty Schuit lukte ditmaal echter niet zo goed. "Wel behielden de Schie dammers een grote voor sprong, maar de gastheren kwamen toch heel langzaam dichterbij. Met de rust was de voorsprong nog maar 15 pun ten: 2843. In de tweede helft bleef Juven tus een zone-verdediging spe len, maar het vertoonde spel werd steeds minder. Toen de zwak leidende scheidsrechters ineens ten voordele van Red Stars gingen fluiten, leek het fout af te lopen met de Schie damse ploeg. In de aanval leken de Schiedamse for wards bijna vogelvrij, terwijl de Schiedammers in de verde diging de meest onmogelijke persoonlijke fouten kregen toebedeeld. In de laatste minuten van de wedstrijd kwam Red Stars dan ook langszij (60-60) en kon zelfs nog een minimale voorsprong nemen: 63-62. Ju ventus hield echter het hoofd boel en ondanks het felle ver weer van Red Stars en de scheidsrechters nam de ploeg van Jan Start toch weer een voorsprong, die niet meer werd afgegeven. De voorsprong werd zelfs nog vrij fors, toen Red Stars het verder wel geloofde in de laat ste minuut en Juventus goed doorging. De eindstand werd 67-75 en Juventus heeft weer een belangrijke kandidaat voor de eerste plaats van zich af kunnen schudden. Coach Jan Start... ook bankspelers...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8