College wil ook op personeel bezuinigen mt i wil Villastraat doorgaand verkeer kwijt Kabeltelevisie: flatbewoners voor Mok gezet Wethouder Kloots tegen Naaktlopen ook in de duinen Veel interesse voor individueel houwen Rijksweg 19 moét Gratis lezen slaat aan Brief naar burgemeester en wethouders: Gemeente raad komt eerder over de brug Woningbouw in uitgebrand hotel gestart Ambtenaar gaat er iets op vooruit STAKING VOORBIJ - SS Autobedrijf ÈRTAN, - - Buurt- commissie op de Bres voor familie SclioteJ Pakket band tekeningen voor Zijdeveld: WESTERTERP: SCHI DIMSCHE COURANT Woensdag 7 december 1! 77. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25977-4 PAGINA'S. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Flatbewoners die niet aangeslo ten willen worden op de centrale antenne inrichting (CAD hebben vaak geen alternatief. De bewonersvereniging Schiedam-West, die daar iets aan wil doen, heeft hier een brief over geschreven aan burgemeester en wethou ders. Andere wijk- en bewonersverenigingen heeft het bestuur gelijk gevraagd dit probleem ook eens aan te kaarten. Het moet volgens het verenigingsbestuur in het Westen mogelijk zijn om bij flatbewoners die geen buitenlandse stations willen ontvangen alleen de Nederlandse netten als het ware uit te zevert. Secretaris John de Kievith: „Het is toch te gek dat flatbewoners kabeltelevisie moeten nemen? Waarschijnlijk is de gemeente bang dat de exploitatiekosten er niet uit komen. De gemeen te beeft in veel van haar eigen flatgebouwen briefjes verspreid waarin stond dat de huidige antenne toch versleten was en dat nu de CAI toch net werd aangelegd. De mensen wor den zo xn feite voor de keus gesteld: alles of niets. Als de gemeente het mogelijk maakt om de Nederlandse netten uit te zeven is bet nog even de vraag wie de overigens geringe onkosten zou moeten betalen. Maar als de bewoners dat moeten is dal eigenlijk toch wel onrechtmatig". Over deze hele affaire heeft de bewonersvereni ging onlangs kontakt gehad met de rechtswin kel in de Kreek aan de Lange Haven, die het weer heeft aangeslmgerd bij het advokatencol- Icctief in Rotterdam. Schiedam Niet in 1979 maar volgend jaar al wil de ge meente beginnen met de con structie van een voetgangers brug over de Mozartlaan. In het prioriteitenlijstje voor de komende jaren is dit project naar voren geschoven. De ge meenteraad heeft hiertoe be sloten, omdat het aanbrengen van de brug gepaard gaat met veel arbeid in de staal constructie een kleine bij drage, die het stadsbestuur hoopt te leveren in het schep pen van extra werkgelegen heid in Schiedam. De loopbrug moet een betere veiligheid in de hand werken voor schoolgaande kinderen (na3r het Bachplein), maar wordt ook gezien als een goe de oplossing voor voetgan gers, als straks winkelcen trum Kethe! aan de Zwaluw- laan is gerealiseerd en de Mo zartlaan drukker is geworden (dat laatste zal een gevolg zijn van verdere woningbouw in Woudhoek). Praktische problemen zijn er echter web Over loopbruggen deed ir Chris Zijdeveld (wethouder voor ruimtelijke ordening) eerder dit jaar uitlatingen, die nu vraagtekens oproepen in ver band met de Mozartbrugplan- nen. Een impressie op pagina drie. Jvr 4.03. Schiedam „Al dik driehonderd men sen" hebben zich tDt nog toe laten in schrijven bij de stichting voor indi viduele woning bouw in Schiedam. Volgens één van de initiatiefnemers, Cor Hertog, groeit de belangstelling. een plan dat sa menhangt met de uitvoering van het bestemmingsplan voor Woudhoek- Noord. Reeds half april van dit jaar werd de stichung opgericht, maar eerst in oktober, begin november, trad men naar bui ten met een publi- n catie. stichting stelt zich tot doel in deze ge- In de enkele weken hieente tweehon- nadien hebben ve- derd koopwonin- len zich opgegeven; gen in de premie- daartoe dient men sector *e realiseren, vijftig gulden te be- VIaardingen Het personeelsbestand op de gemeen, tesecnetarïe in Vlaardingen wordt voorlopig niet uitgebreid. Een uitzondering daarop vormt het aantrekken van een deurwaarder ten behoeve van de afdeling financiën en belastingen. Dit is een van de gevolgen van de bezuinigingsmaatregelen die het Vlaardingse gemeentebestuur wil nemen ons de te verwachte» tekorten op de gemeentebegroting zoveel mogelijk te beperken. De maatregel geldt wat de secretarie betreft voorlopig voor een jaar. Reeds in onze kranl van dins- dag meldden wij dat ook het investeringsprogramma van de gemeente behoorlijk is ge wijzigd, in die zin dat vele projecten op de lange baan zijn geschoven. De wethouder voor personeelszaken, de heer Ton Kloots, is het er overi gens niet mee eens dat op het personeelsplan wordt bezui- f nigd. Hij neemt in deze echter - een minderheidsstandpunt in. De nieuwe maatregel wordt eveneens toegepast op de in 1978 en. volgende jaren ge plande uitbreidingen van de brandweer en de gemeentelij ke sociale dienst, met uitzon dering van drie functionaris- j sen die moeten worden aan ge- trokken als de nieuwbouw j van de GSD is gerealiseerd, j In totaal kan hiermee voor 1979 630.000 worden bezui nigd op de personeelskosten. Overigens blijkt uit het in de meerjarenbegroting opgeno men personeelsplan dat de kosten van de in 1977 en 1978 resterende geplande perso neelsuitbreidingen bij de se cretarie-afdelingen en enkele andere diensten in totaal 240.000 te bedragen. Dit be drag bkjft wel beschikbaar voor een eenmalige uitgave, maar met voor het aantrek ken van personeel. Immers, personeelslasten keren jaar lijks terug. In afwijking van het personeels plan 1977 tot en met 1981 zijn ook de personeelsuitbreidin gen opgenomen van het Visse rijmuseum en de Stichting Wel2ijn. B en W gaan hier uit van subsidiëring van het rijk. Gebeurt dit niet, dan kan ook niet worden overgegaan tot uitbreiding van het perso neelsbestand. De wethouder voor welzij nsaan- getegenheden Rien Bovenberg heeft wat dat betreft ook een minderheidsstandpunt binnen het college ingenomen. Hij is namelijk van mening dat re kening moet worden gehou den met uitbreiding van het personeelsbestand van de Stichting Welzijn met twee in 1979 en nog eens twee in 1980. Maassluis Doordat het Maas- sluise inwonertal in maart van dit jaar de 30.000 is ge passeerd, zal de gemeente raad een voorstel worden voorgelegd inzake een nieuwe bezoldigings verordening. De ze zal ingaan op I januari van het volgend jaar. Voor het ambtenarenkorps heeft een eu ander geringe financiële consequenties. Een ruime salarisverhoging ech ter krijgen de burgemeester, de gemeente-secretaris en de directeur van gemeentewer ken. De loonsverhoging van de amb tenaren zal worden afgeleid van die van gemeente-secre taris li Kramer. Alle rangen worden daar verhoudingsge wijs aan aangepast. Geschat wordt, dat dit neer komt op plus minus vijf procent. Hoek van Holland De staking bij de veerdienst Hoek van Holland Harwich is voorbij. De bemanning van de Britse boot St. Edmund is gisteren weer aan het werk gegaan. In totaal moesten twee diensten komen te vervallen. De passa giers daarvan werden met bussen naar Oostende ge bracht. s?4 Het duingebied thans: koud en naakt Hoek van Holland Als het aan het college van Rotter dam ligt wordt het naakt strand tussen Hoek van Hol land en 's-Gravenzande uitge breid met het achterliggende duingebied. De deelraad Hoek van Holland moet zich nog met het voorstel vereni gen. Tevens hebben B en W van Rotterdam de deelgemeente- raad een wijziging van de Al gemene Politieverordening voorgelegd die moet dienen om het naaktstrand wettelijk te regelen. De hoofdofficier van justitie m Rotterdam heeft daarom gevraagd. Het deelraadsbestuur is er mm of meer over ontstemd dat nooit eerder advies is ge vraagd over het plaatsen van borden in de duinen. Wet kan het akkoord gaan met het voorstel om een en ander in de algemene politieverorde ning vast te leggen, maar de meerderheid van het dagelijks bestuur heeft er bezwaar te gen wanneer een gedeelte van de duinen wordt betrokken bij het gebied voor naaktre- creatie. Afgezien van het feit dat een strook van ongeveer honderd meter al (illegaal) als zodanig wordt gebruikt. Mochten B en W toch hun idee willen doorzetten het duinge bied open te stellen voor nu~ disten, dan wil het dagelijks bestuur in elk geval de afme tingen van dat gebied vastleg gen zodat voorkomen kan worden, dat de desbetreffen de borden door onbevoegden worden verplaatst Bovendien wil het bestuur de borden het hele jaar laten staan en niet alleen in de zo mermaanden. Voor wande laars moet achter het naakt strand voldoende ruimte blij ven om te wandelen. ADVERTENTIE - -N In het uitgebrande hotel Atlantic in Schiedam-West komen twaalf koopwoningen. Volgend jaar juli moeten zij gereed zijn. Schiedam De woningbouw in het uitgebrande hotel Atlantic aan I het Rubensplein is begonnen. B bet pand op de hoek van de Rembrandtlaan, dat op een week na precies een jaar geleden werd verwoest, worden in totaal 12 I appartementen gebouwd: S met 3 kamers, 3 met 4 kamers en j 3 met 2 kamers. Volgend jaar juli hoopt men deze op te leveren. Volgens directeur Cor de Vries van de Schiedamse Beleggmgsmaat- schappij bedragen de verkoopkosten van de huizen in het Westen 1 een tot anderhalve ton. De inschrijving start 1 januari. 1 Over de bedrijfsruimte op de begane grond wordt nog overleg gepleegd met de gemeente en de welstandscommissie. Zeker is in ieder geval dat er geen horecabedrijf meer komt, talen, waarmee voorlopig alle in formatie wordt be kostigd en waar mee de activiteiten van de stichting moeten worden versterkt. De stichting acht heel belangrijk, dat in de plannen reke ning wordt gehou den met woningen voor onvolledige gezinnen, kleine huishoudens en ge handicapten. Over leg met de gemeen te moet nog op gang komen Vlaardingen Sinterklaas werd nota bene op zijn eigen verjaardag bestolen, toen hij wat cadeautjes voor een wo ning in de Juli an astraat neer gezet had. Van de geschenken vond de politie slechts een pantoffel en wat gedichtjes achter een school in de buurt terug *22 Lenie van Schijndei, Annie Zuidema en Jannie Adams; drie leden van de werkgroep die het verkeers overlast in de Villastraat gaan aanpakken. SvfcW Den Haag Minister Wester terp (verkeer en waterstaat) blijft bij zijn standpunt, dat rijksweg 19 tussen Den Haag en Schiedam moet worden aangelegd. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hadden nagelaten het trace voor deze njksweg op te nemen in het oniwerp-streek- plan voor het westelijk deel van Zuid-Holland. Minister Westerterp heeft de Tweede Kamer laten weten, dat rijks waterstaat tegen het met-op nemen bezwaar zal aanteke nen. Ook zal de minister deze kwest ie aansnijden in het bestuur lijk overleg met het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Vlaardingen De buurtcom- mtssie Indische Buurt heeft het opgenomen voor weige raar C. M- Schotel, die met wenst dat zijn William Pont woning in de Lombokstraat 7 gerenoveerd wordt. Zonder dat trouwens de naam van Schotel genoemd wordt, doet de buurtcommissie een ernstig beroep op alle bewo ners van de 146 woningen. „'Wij vinden dat een ieder het recht heeft om vóór of tegen de renovatie te zijn", staat vermeld in de laatstversche nen buurtkrant, „maar nu gaat er een voor ons onduide lijk praatje door de buurt dat, wanneer bewoners weigeren (tot nog toe is de heer Schotel de enige, red.) te renoveren, de onkosten of zo u wilt de meerkosten door de rest van de bewoners betaald zouden moeten worden. Wij hoorden al bedragen noemen van 25 cent tot zelfs twee gulden b twee vijftig. Hoe komen de mensen aan die praatjes'" Door de buurtcommissie wordt een dringend beroep gedaan op alle betrokkenen om „toch vooral geen hetze te voeren tegen bewoners die weigeren aan de renovatie deel te ne men". Schiedam Het leeuwendeel van de Viilastraatbewoners wil verkeersmaatregelen om het doorgaande verkeer te weren. Ruim 80 van de 116 gezinnen hebben reeds een protestbrief tegen het sluip- verkeer getekend. De werk groep van buurtbewoners die het verkeer wil gaan aanpak ken overhandigd deze op woensdagmiddag 22 decem ber aan wethouder Chris Zij develd. Vanavond bepraat de werk groep m Schiedam-Oost wel ke voorzieningen men aan de wethouder van ruimtelijke or dening gaat vragen. Een en ander gebeurt naar aanleiding van de suggesties die op de ingezamelde enquête - formu lieren zijn ingevuld. Zeker is m ieder geval al dat men met om verkeersdrempels zal vra gen. Teveel bewoners vrezen dan een nog groter gedreun wanneer er een auto voorbij komt. „De ramen aan de achterzijde gaan al soms enorm te keer. Dan is het net of het hagelt", aldus Lenie van Schijndei, ik denk dat we om borden gaan vragen waarop staat dat het verkeer maar 20 kilometer' per uur mag rijden. Dat is hier hard genoeg". Annue Zuidema, ook één van de leden van de werkgroep die de verkeersoverlast in samen werking met de bewonersver eniging Schiedam-Oost gaat aanpakken, vult dat aan met: „Er komen hier ook vracht wagens vanaf de Singel. Dat mag helemaal ruet want het is eenrichtingsverkeer. De auto mobilisten nemen ook vaak ruet even de moeite om naar de PKO-laan tc rijden. Ze gaan Lever hier door de straat, Aan het begm woont iemand met een vtsglas. Die houdt telkens zijn hart vast als er een auto voorbijkomt. Logisch, want er zit zo'n 375 liter water in" In de straat wonen volgens werkgroeplid Jannie Adams 74 kinderen beneden de vijf tien jaar. Bij haar voor de deur is het trottoir waar de kinderen op kunnen spelen slechts zo'n dne tegels breed. „Het is hier altijd treurig ge weest. Ze jakkeren soms met 60 kilometer door dit straatje, Misschien dat we iets berei ken met een zig-zaggende rij baan en wat paaltjes." VLAARD1NGES - Mede door bet gratis uitlenen van boe ken aan volwassenen is bet lezersaantal in 1976 van ge meentebibliotheek in Vlaar dingen gestegen tot 27.960 le zers. In 1975 brachten 24.342 lezers een bezoek aan de bi bliotheek. Dit betekent dat ruim 33% van de Vlaardingse bevolking van het bestaan van de bibliotheek op de hoogte is en haar bezoekt. „Dit feit moet wèl bezien wor den tegen de achtergrond van het contributievrijdom, al me nen wij dat ook andere facto ren een rol spelen. Niettemin een gunstig' resultaat", aldus het jaarverslag over 1976. De stijging van het aantal uit- leningen hield met het lezer- stal gelijke tred. Ten opzichte van 1975 werden 119.356 boe ken meer uitgeleend, in totaal 887.868 boeken Hierbij moet in aanmerking worden geno men, dat het toegestane aantal uit te lenen boeken is uitge breid van drie naar vier boe ken per lezer Ook de disco theek komt bij de viaardingers steeds meer in de belangstel ling te staan. Was het ledental m 1975 nog maar 472, vorig jaar het het 859-ste lid zich in schrijven. Deze groei is met te vrijt era aan het contributie- vrijdom (dat overigens alleem in Rijswijk en Vlaardingen van kracht is), maar aan de grotere bekendheid die de dis cotheek heeft gekregen. Ook het aanschafbeleid, met name de verruiming van uitsluitend klassieke muziek populaire muziek, is hieraan debet Hoe wel er duidelijke tevredenheid heerst over de bezoekersaan tallen is men minder tevreden over de behuizingen. Zowel in het hoofdgebouw aan de Fran senstraat ais in de bijgebou wen aan de Van Hogende rp- iaan en De Loper wordt met ruimtegebrek gekampt Door het ruimtegebrek m het hoofd gebouw wordt het zoeken en snuffelen bemoeilijkt en kan hef bezit niet voor de volle honderd procent ten nutte worden gemaakt De beide fi lialen aan de Van Hogendorp- iaan en De Loper kampen vooral met ruimtegebrek om dat onderdak werd verleend aan de (steeds groter worden de) discotheek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1