Alblasserdam slimmer dan Ma Tinit ODO en Hoekse aan elkaar gewaagd I ss Zilver voor Harm Wiersma moet veel remises toestaan Garol- Kapitein lab &J&M- Werner Kramer: Driemaal MAANDAG 12 DECEMBER 1977 Ms.iiin.vüMïratK.eo- ter wereld; m¥^ ■SJf aft MW'27 heeft weer aansluiting HAUO.MCTL'PJNJE WEfETEaEN.' MEl'ALLTSGOtS WTHEMg^g' JA rS\mH. HEEFT 'TAUEEAi TEDeurOHTFLMMEN. EEN NIEUWE U1TBAKTINS IN HET HOSPITAAL. NOMLEEITIEtr,TOTEZIEN. f PMWA! HET ZILT ER ECHT AL UIT ALS HOOGSTE PANNE KOEKENSTAPSl J f GROO' MISSCHIEN MOESTEN WE ER DE GROOTSTE PANNEKOEKENMOOP l/AN DE WERELD VAU A'iAKEN 2322 Maar ook nu heeft het geluk Ralph niet verlaten; hij is we-" liswaar uit de wagen geslin gerd en met een flinke klap op het wegdek terechtgeko men, waardoor hij even bui ten bewustzijn is geweest. maar de verdoving duurt slechts enkele seconden. Dan krabbelt hij overeind. Een dokter onderzoekt hem en: staat verbaasd: de coureur heeft zelfs geen rib gekneusd. De wagen brandt snel uit en dat betekent wd.^ een ernstig verlies, maar Ralph hoeft niet op een slordige half miljoen franken te kijkenNog ge-' heel overstuur wacht Gloria haar verloofde op. ,Ben je bang geweest, meisje?' vraagt Ralph lachend, je weet toch, dat mij nooit iets overkomt?' ,Dat is onzin,' zegt Gloria, je weet zelf heel goed, dat het dit keer op het nippertje was Beloof me nou dat je die au tosport er aan geeftEens treft het ongeluk je en dan is het te laat' Dear zat ik dan die middag in mijn kamer en keek over mijn boe ken heen naar bulten. Het hielp niet of ik al trachtte mij bij mijn werk bepalen. Hat lukte niet, hoe- 1 zeer ïk het ook wilde. £nwilde ik het wel? Engels. Literatuur. Ik had andere boeken op mijn lijst dan de andere leerlingen. Daat maakte ook weer dat mijn klasgenoten eens te meer elkaar aanstootten. Maar daar kon ik mijn schouders over ophalen, want de leraar stond in deze aan mijn kant. Ik ging tenminste geen platgelredan paden. Nu las ik graag en gemakkelijk Engels. Ta len waren voor mij toch nooit een probleem, ik kon er mij volkomen in inleven, terwijl ik, als mij plotse ling gevraagd werd wat is dit of dat woord in eon andere taal, ik er geen antwoord op geven kon. Dan was er geen inleving, begrijp je. Maar omdat ik altijd boeken koos die niemand anders las, moest ik ook zeif de uittreksels maken. Daardoor had ik er meer werk air» dan die anderen, die de geijkte boeken lazen en elkaar konden helpen. Op dat tijdstip was ik bezig aan een verhaal van Erik Frank Russell. Een grandioos verhaal, dat iets in mij volkomen had latBn meereso- neren. Die middag moest onder meer mij even uittreksel van deze novelle klaar zijn. Maar het lukte niet. Alles leek mijeven be langrijk. En ik bleef maar haken op de begrafenis van Sammy, als Mallet en Little Koo alleen verblij ven en Little Koo in 2ljn onwetend heid een kruis heeft gesneden om op het graf te zetten. Een krui3 op het graf van een joodse jongen. „I don't know that he wants that", zei Mallet. „Niet willen?" Little Koo begreep er niets van en Mallet wist niet hoe hij hem zijn twijfel moest duidelijk maken. „Why is it that people know so little about people?" Ja, dacht ik, waarom? Waarom begrijpen wij loch zo weinig van elkaar, wéten we zo weinig van elkaar? Hebben we zo weinig ge duld met elkaar en vinden we dwaas van een ander wat we niet begrijpen? Eindelijk neemt Mallet een besluit „ff I'm wrong he'll forgive me". Wat een vertrouwen: zal hij werke lijk zo n vergissing vergeven? Op de en zijde van het graf zette hij het kruis dat Little Koo had gemaakt en zelf maakte hij een davidster en zette die aan de ande re kant. „I don't know what to say". „Goeie kerel", stelde Little Koo voor, bang nog eens een blunder te maken. „Yes, that will do". Wat kan men meer zeggen' Ja, als je dat maar van iemand kunt zeggen, mijmerde ik: goeie kerel. En Sammy met op zijn gral een davidster en een kruis... Vreemde, zo reële, ménselijke we reld die Russell voor mij neerzette. Meer werelden. Meer levens. Mogelijkheden. Onmogelijkheden. In welke wereld zou men ooit van mij „goeie kerel" kunnen zeggen? Ik wilde immers niets anders dan hel zo goed mogelijk doen op mijn manier. Ik had mijzelf toch ook niet gemaakt? Wat was ik meer dan een schooljongen die wanhopig ward onder het alleen moeten verwerken van de dingen die op hem aankwamen en die hij niet begreep? Tegenwoordig worden de mensen met alles opgevangen. Huwelijks moeilijkheden. Seksuele moeilijk heden. Woningproblemen. Niet te vergeten de vereniging voor men sen die te lang zijn, te kort zijn, allerlei afwijkingen hebben. Clubs voor homo's en lesbiennes; dat ze toch maar vooral zullen denken dat het allemaal okay is. Opvang centra voor bijna alles en iedereen. Dominees, preiesters, psychiaters en psychologen. Maar waar moet een jangen van vijftien jaar raar toe die dingen ziet en beleeft! die een ander niet ziet en niet beleeft? Die bestaat in twee reali teiten of wat hij dan in ieder geval als zodanig ervaart? Toen wist ik het in ieder geval niet. Uitgave- SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord {van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg, baar m combinatie met het Rotierdamsch Nieuwsblad (m Maassluis eveneens m combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE ^Chef: H. L. Lambregtse 'Redactie SchiedarmK Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardmgen: J. Hazejager, K. Jonker en C. H. van - Bremen. Sportredactie: B. v.d.Berg en M, Verwaaijer» (Vlaardingen). De redactie Schiedam is gevestigd aan de Braersvest 3a, tef, 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 345209, postbus 110. Vlaardingen. Benchten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN 16H3and' S P V3n Zuilen' D!ePenkurChstraat 34, tel. 01899-- Hoek van Holland: L. van Ooijen, Mahustraat 135, tei. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (te'- 010-268091) en Brede Havenstraat 6. Vlaardingen, {tel. 010-354525, b.g.g. 3545B7) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDlENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag tot 18,00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad. Haagsche Courant, Het Binnenhof, tel. 010-144144. tel. 070-624562. tel. 070-624552 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144144. toestel 147. de hr. W. v.d. Knaap. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Tilburg Tijdens de in Tilburg gehouden Neder landse judokampioenschappen voor senioren, is de (weemans afvaardiging van Mahorokan niet met lege handen thuisgekomen. Maarten van der Wei den reikte naar een zilveren, en Kees Meiers naar een bronzen medaille. De tweede plaats van Maarten van der Weiden was buiten verwachting. Bij de Zuid Hollandse kam pioenschappen eindigde hij immers op de derde plaats. Hij mocht nu echter toch naar Tilburg omdat zijn "clubmakkers lm an Kars en Coen Bac- kelandt in België verbleven. Kars en Backelandt speelden daar met het nationale juniorteam een driekamp met Engeland, België en Nederland. Vanwege hun resultaten bij de Zuid Hollandse kampioenschappen hadden zij aan de nationale kunnen meedoen, maar de leiding van Mahorokan stelde het nationale belang boven het persoonlijke belang. De Maassluise judoka's in Tilburg hielden de eer voor Mahorokan echter hoog. Maarten van der Weiden is immers nog junior (16), maar behaalde in de klasse tot 65 kg tot een fraaie tweede plaats. Kees Meiers (20) was tijdens de Zuid Hollandse kampioenschappen niet verder dan een vierde plaats gekomen. Nu echter eiste hij eremetaal voor zich op, door in de klasse tot 78 kg beslag te leggen op de derde plaats. Alblasserdam Martinit, zeventig minuten aan de bal, maar de Schiedammers kwamen zelfs niet toe aan het creëren Yan kansen. Alblasserdam daarentegen was levensgevaarlijk in de counter en benutte de kansen erg goed. Dit zou uiteindelijk tot een 3-1 winst leiden voor de Aiblasserdammers. Technisch waren de bezoekers beter dan de ploeg van trainer Hans van de Hoek. Alblasser dam, dat de 3-0 nederlaag tegen Martinit in Schiedam nog niet vergeten was, begon behou dend. Opererend vanuit een ge sloten verdediging liet het Mar tinit komen. Fantasieloos en zonder overleg beukten zij op het doel van keeper Abraham Smit die uitgroeide tot één van Alblasserdams uitblinkers. De eerste snelle counter was me teen raak. Paul Mannee pikte de bal op rechts op en waagde een schot van dertig meter. Keeper van Martinit John Na gelhout leek de bal gemakkelijk op te kunnen rapen. Hij liet de gladde bal echter glippen en via de binnenkant van de paal ver dween de bal in het doel. Alblasserdam handhaafde dezelf de tactiek en liet Martinit rust komeru De gasten konden ech ter nauwelijks gevaarlijk wor den. De gastheren waren dat wel degelijk. De wal tegenval lende Ben Oostenrijk zag zijn schot op de lat belanden via de handen van Nagelhout, die dit schot weer verkeer beoordeel de. Ook Jan Boon was dicht bij een doelpunt Hij maakte zich goed vrij, maar zijn schot was niet hard genoeg. Toch is er voldoende kwaliteit aanwerig in de Schiedamse club, maar er ontbreekt .ie mand, die een beslissende pass kan geven. Middenvelder Ron Brust is technisch zeer begaafd, maar maakt hiervan te weinig gebruikt Ben Keuneman kan ook veel met een bal, maar alle ballen die hij krijgt gooit hij hoog voor de pot. Ook in de tweede helft hetzelfde patroon al werden de uitvallen van Alblasserdam schaarser. Martinit kreeg ook wat kansen. Doelverdediger Smit kon het gevaar steeds bezweren. Op een lobje van Keuneman die zich na een schitterende solo had vrijgemaakt was echter ook hij kansloos: 1-1. Martinit probeerde daarna door te drukken, maar deed dat zon der overtuiging. Het verwaar loosde daarbij ook de verdedi ging en daar maakte Alblasser dam dankbaar gebruik van. In een werkelijk sublieme aanval bracht Jan Boon door een loep zuivere voorzet Paul Mannee in stelling. Deze aarzelde niet en scoorde zijn tweede doelpunt: ?-i- Martinit probeerde er met een wisse! nog iets aan te doen. Jan Kooiman moest zijn plaats af staan voor Martin van Rijswijk. Deze verandering had echter geen succes. Alblasserdam had zelfs de strijd kunnen beslissen. Het kreeg drie kansen op rij. Respectievelijk Paul Mannee twee keer en Wïm van 't Hof benutten deze kansen niet. Vlak voor tijd werd het dan toch nog 3-1- Na goed voorbereidend werk van Sjors Battels en Wun van 't Hof kon Jan Boon raak schieten. In deze stand kwam geen verandering meer. WM' De Martinit-aanvaller is er doorheen. Hij gaat 1-1 scoren tegen Alblasserdam. Trainer Joop Schop van Martinit maakte geen teleurgestelde in druk "Het is zonder meer een verdiende overwinning voor Al blasserdam. Maar toen wij l-l maakten hadden we toch moe ten toeslaan. Ons gebrek is dat we geen echte spits hebben. Van Rijswijk die ingevallen is en in de spits opereerde is nor maal nota bene een verdediger, maar ik dacht misschien profijt te hebben van zijn lengte". Hans van de Hoek zei bewust op de counter te hebben, gespeeld en vond dat de overwinning nog groter had kunnen zijn. Martinit was hem erg tegenge vallen. Hoek van Holland Met drie doelpunten had Wer ner Krarner een groot aandeel in de 4—2 over winning, die het zaterdag- team van lïoek van Hol land wist te behalen op MVO. twee Keer. Louis Vroon land voerde de voor sprong op naar 3—0, en kort voor de thee kon MVO op 3—1 komen. Het was weer Werner Kra mer die de voorsprong naar 4—1 tilde, en tenslot te wist MVO nog een keer tegen te scoren en, de eindstand op 4—2 te bepa len. Op het matig bespeelbare Hoekse veld scoorde Kra mer binnen een half uur Maasland - MW27 had zater dagmiddag het laaggeplaat ste WOlï op bezoek, cn dat leverde weer eens een posi tief resultaat op. De Maaslan- ders zegevierden met 2—6, nadat de ruststand 1—0 was. Door deze overwinning heeft MVV afstand genomen van de onderste plaatsen en kan de aansluiting met de mid denmoot verkregen worden. MW had de wedstrijd tegen VVOR al voor de rust moeten beslissen. Maar evenals vorige week legen Piershil werden de kansen niet benut Het ver schil met vorige week was echter, dat MVV toen beter speelde en verloor, terwijl het nu in een mindere wedstrijd wel de volle winst pakte. On danks het overwicht en de harde wind mee-,1 kwam MW voor de rust niét verder dan véén goal. In de 35e minuut nam Cees van Buuren een corner, en die draaide ineens in het doel: 1—0, In de tweede helft probeerde WOR met de wind mee wel gevaarlijk te worden, maar de schoten waren van te grote afstand gericht om doelman Van de Wetering te verrassen. Het bleef slechts bij wat cor ners, waarna MW tien minu ten voor tijd de wedstrijd be sliste. De buitenspelval van WOR klopte niet, toen Hans van Trïcht vanaf eigen helft ko mend alleen door ging. De WOR-doelman kwam ver zijn doel uit, en Van Trieht probeerde een lob. De bal bleef echter tegen de wind hangen, maar Joop van Ber- kei en Cees van Buuren wa ren attent meegekomen. Van Berkel eiste daarbij de eer voor zich op om de bal in het doel te plaatsen: 2—0. Maasland Het micro-team van ODO heeft de aanval van Hoekse SV op de leidersposi tie kunnen afslaan. Het be langrijke duel eindigde in een 7—7 gelijke stand, die gezien de verhoudingen wel juist was. Kort voor tijd leidde ODO nog wel met 5—7, maar het op balbezit spelen mis lukte toen. Hoekse kwam nog verdiend langszij, ODO daar mee toch het eerste verlles- punt in deze competitie toe brengend. De leiderspositie van ODO loopt echter nog geen gevaar. Uit de vijf gespeelde wedstrijden scoorden de Maas landers 9 punten. Tweede is Warmond met 6 uit 4, terwijl Hoekse nu derde is met 5 uit 4. Daar er twee teams promoveren, zit ODO voorlopig nog onbe dreigd in het zadel. Hoekse SV wist dat het niet mocht verliezen, om de kan sen te behouden. Coach John Copier had daarom bedacht dat vooral Bram en Pia Hane- maaijer uitgeschakeld moes ten worden. Joke van den Berg gaf Pia heel weinig ruimte, terwijl Bram er stevig werd aangepakt door Erik Swaab- Swaab ging daarbij dikwijls over de schreef, maar had tót geluk dat de scheidsrechter daartegen pas tegen het eind van de wedstrijd ging optre den. Voor Bram Hanemaaijer was er zodoende weinig eer en lol te behalen, al bracht hij uit een strafworp wel de ge lijkmaker op het bord. Want nadat Hoekse al via Theo Nieuwenhof de score had geo pend, ging de stnjd gelijk op. Nieuwenhof was daarbij voor Hoekse met drie treffers de gevaarlijkste schutter, terwijl Cees van der Vaart en Kees van der Kooy tweemaal voor ODO scoorden, Via een 2—2 tussenstand werd het 3—3, waarna ODO steeds' een doelpunt achterkwam, maar door de strafworp van Hanemaaijer tot 5—5 ophaal de. Toen ook steeg de span ning, omdat beide teams fel voor de overwinning bleven vechten. Tegen het eind leek ODO toch de volle winst te gaan beha len. Martin Boschma (straf worp) en Kees van der Kooy gaven hun ploeg een 5—7 voorsprong. Met nog zes mi nuten te spelen, wilde ODO met balbezit de tijd vol gaan maken. Dat mislukte echter omdat Hoekse fel bleef jagen, hetgeen met de gelijkmaker werd beloond: 7—7, Schiedam De vereniging voor behartiging van be taalde damps Iers (Vebe- da) heeft afgelopen zater dag in het Novotel een damsimultaan gehouden tegen de huidige wereld kampioen dammen Harm Wiersma, Er werd op 36 borden ge speeld. Wiersma won 21 partijen en speelde er 15 remise. Van kwart over elf tot kwart over vijf is er gespeeld dat is 79,2 Het deelnemersveld bestond uit de sterkste spelers uito Zuid-Holland die beschik baar waren. Van de tien deelnemers van de damclub Schiedam be haalden er drie een remi se: Piet Bastiaanse, Ron Heusdens en Wim Vrij land. Van de Vlaarcüngse damvereniging wist Eric de Heide een remise te bewerkstelligen. Zuid Holland heeft met deze simultaan de wereldkam pioen vijftien verliespun- ten bezorgd. Vorige maand kwam Noord-Bra bant tot elf punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2