SPM7 Be Fair verstevigt koppositie m. Excelsior M lacht om dit Arnemuiden Verrassende misstap van Satelliet GB@Ea@@|j BBSS wéér in mineur E tentje voor Cees Goudswaard MAANDAG 12 DECEMBER 1977 Weinig inspiratie tegen zwak HVO Lies Kardol held in spektakelstuk Leen Admiraal stapt op CION, VVK en VDL maken, geen fout TSB faalt ia afwerking Waddinxvecn Tien mi nuten voor het einde schoot Jan van Rijn Be Fair naar een moeiza me 2-0 overwinning op het Vlaardingse HVO. Nadat aanvoerder C-or van Triet in de 16de minuut Be Fair op voorsprong had gezet, hebben de supporters van de thuisclub lang moeten wachten voor dat de zege veilig was. Zoals voorheen was HVO voor de Waddinx- veneis een moeilijke tegenstander, die ook na een opgelopen ach terstand de moed niet be Pair's trainer Piet van Mul- lem vond het één van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. „De jongens waren gewoonweg niet vooruit te branden. Nadat wij al snel op ï-0 kwamen, hadden se moe ten blijven jagen. Onze tegen stander had toen gemakkelijk op een achterstand van vier of vijf goals gezet moeten worden. In de rust heb ik een donderspeech gehouden. In de tweede helft ging het niet veel beter. Jan van Rijn kwam na de rust sterker te rug, maar Wim Bron werd uit de wedstrijd gespeeld door Piet Vogel. De anderen had den hiervan moeten en kun nen profiteren. Bovendien speelden onze tegenstanders angstig voetbal door maar steeds voor de pot te blijven hangen. Zoals nu is gebleken, moet je tegen op papier zwak kere tegenstanders geconcen treerd en de volle negentig minuten blijven voetballen", zei de niet tevreden Van Mul lein. De Vlaardingse trainer Harry Bouquet had deze nederlaag tegen koploper Be Fair ge woon ingecalculeerd. „Resul taatvoetbal is voor ons be langrijker dan schoonheids- voetbal. Je gaat er vanuit dat je dan twee, maar minstens één punt kunt pakken. Als je dan een speler als Wim Bron kunt uitschakelen, dan is de kracht van Be Fair met 40% afgenomen. De twee doelpun ten die Be Fair gemaakt heeft, waren toch gewoon weggevertjes. Bij het eerste doelpunt verzuim de Pïm van Rey tot tweemaal toe de bal goed uit te verdedi gen, waarna wij nog het onge luk hadden, dat de ingescho ten bal via een graspolletje over de handen van onze kee per in het doel terecht kwam. Je komt dan op achterstand, waardoor het voor ons bijzon der moeilijk is om terug te komen. Maar nogmaals, deze nederlaag hadden wij ingecal culeerd", zei de Vlaardingse trainer. Fn de openingsfase een fel aan- vallend Be Fair. Met name Wim Bron en Piet Oskam ma nifesteerden zich in de voor ste Unie. Schoten van Wout Oskam en Koert van Rijn werden bekwaam door keeper Jan van Eijsden gestopt. Een HVO-doelman Jan van Hijsden werpt zich op de bal vrije trap van Jan van Rijn ging via een Vlaardings been corner. De hoekschop werd tot tweemaal toe slecht weg gewerkt door pim van Reij, waardoor Cor van Triet alle gelegenheid kreeg het leer op doel te schieten. De bal ging via een graspolletje over de handen van Jan van Eijsden m het Vlaardingse doel: 1-0. Hierna hield Be Fair de Vlaar dingse formatie een kwartier lang onder druk, zonder tot scoren te komen. Een kopbal van Wout Roskam ging net over de lat en een inzet van Jan van Rijn ging hoog over. Vlak voor rust werd Wim Bron de ruimte ingestuurd, maar Jan van Eijsden redde ten koste van een handsbal. Ook deze vrije trap leverde niets op. Aan de andere kant kon alleen linkerspits Jan Al. derbesten met zijn rushes enig gevaar voor het Wad* dimeveense doel stichten, zon der dat de andere voorwaart sen dit doeltreffend konden afwerken. Ook in de tweede helft een aan vallend Be Fair, dat door de uitschakeling van Wim Bron door Piet Vogel, toch nog vol doende kansen wist te creer- en, zonder dat deze goed wer den afgerond. Achtereenvol gens kregen Wout Roskam, Koert en Jan van Rijn kansen die onbenut werden gelaten. De Waddinxveense achterhoede moest wel attent blijven, om de Vlaardingse gelijkmaker te voorkomen. Scholen van al weer Jan Alderliesten en Cor van de Bogert misten op en kele centimeters het doel van de thuisclub. Bij een verre uittrap van doelman Cees Verhoef kwam de bal bij Koert van Rijn, die op de paal schoot Tien minuten voor het einde kwam het verlossende doelpunt, Uit een actie van Koert van Rijn werkte Jan van Rijn de voorzet doeltref fend af (2-0), waarmee de overwinning voor Be Fair vaststond. Schiedam Derde klasser HBSS heeft nog weinig om zich aan vast te klampen. Hoewel Groote Lindt dankzij een vrije trap uiteinde lijk aan het langste eind trok, betekende dat weer op eigen veld verlies. Opmer kelijk was het feit dat de wedstrijd drie kwartier te laat moest beginnen, om dat er geen scheids rechter was. De ver vanger laste even- wel een verkorte pauze in, waardoor het duel toch nog voor het invallen van de duisternis kon worden beëind igd- In eerste instantie leek de thuisclub op een grote overwinning af te stevenen, maar toen al die kansen niet in een doelpunt konden worden om gezet, stond Groote Lindt ineens klaar met een overwicht. Wel ontstond na een half uur nog de eni ge scoringskans voor de Schiedammers, toen Henk Scharloo tegen de paal kopte. Groote Lindt zelf slaagde een kwartier na rust in zijn opzet Gert Fieron ver stoorde toen op gro ve wijze de solo van Pleun Hofland, en uit de toegestane vrije trap werd het via de voeten van en kele Schiedammers 0—1. Daar bleef het bij. Maassluis Achteraf kon Excelsior Maassluis lachen om dit schamele Arnemuiden. Zonder Joost de Ridder (blessure) geen leider waard, maar ook mét de 31-jarige topscorer zouden de Zeeuwen het moei lijk hebben behad. Dit Maassluise team behoefde niet gemotiveerd te worden. Ais het ware een warme hul de aan Leen Admiraal, die de ploeg aan het eind van dit seizoen gaat verlaten, werd het duel in een spek- takelachüge vertoning om gezet, die uiteindelijk op 3-1 werd afgefloten. Maar het had ook 5 of 6-1 kun nen zijn. Excelsior M speelde zijn be ste wedstrijd. Admiraal, er uiteraard mee eens, kon zijn geluk niet op. Hij: "Voor mij het bewijs dat de spelers nog altijd achter me staan. Ik hoop dat ze dit tot aan het einde van de rit kunnen volhouden". Excelsior M had tegen de Zeeuwen vleugels. Eén er van, Lies Kardol, was zelfs de schrik voor de wanke lende defe..-ie, waarin voorstopper Cor de Ridder zijn taak grotendeels ver waarloosde. Hoewel Kardol graag op 'bal bezit' speelt, was hij toch bij herhaling meer dan één Zeeuw te slim af. Vanuit rijn talrijke passes kwa men gevaarlijke kansen- Tot tweemaal toe was daarom Dick Verburgh bij door Bas van den Berg machte om het werk vóór rust (2-0) af te maken. De strijd was toen al beslist, omdat er na rust geen (ge bruikelijke) inrinking kwam. Vreemd genoeg bleef toen ook het verwachte offen sief van de Zeeuwen ach terwege. Voor Admiraal echter niet, omdat rij er eenvoudig geen kans voor kregen, "Op het midden veld werd er met name door Ene Scheffers, Wim Klein en Mart van der Pol erg kort gedekt, waardoor Arnemuiden zelfs niet aan passes toe kwam". Het verschil met het eerste kwartier, toen Arnemuiden wél storm liep, was daar om erg groot. In die fase moest enkele malen doel man Roel Jan Abbas rijn handen al uit de mouwen steken, totdat Excelsior M zélf in het offensief ging. Hoewel in eerste instantie erg chaotisch, met soms vier a vijf man, ging er Dick Verburgh (m) was regelmatig bij de hachelijke situaties voor het doel van Arnemuiden betrokken. veel fysieke kracht van uit. De Zeeuwen konden met gTote moeite nog wel de bal uitverdedigen, maar door al die versnellingen van de Maassluizers kon den goals niet uitblijven. Bij de eerste, subliem voorbereid door Lies Kar dol, die daarvoor een solo binnenom nam (Dick Ver burgh maakte het werk met een schuiver af), knapte er al iets bij Arne muiden. Toen het tien minuten daar na, wederom door Dick Verburgh, en wéér na een inleidende actie van Lies Kardo, 2-0 werd, was het gebeurd met Arnemuiden. Er tussendoor had Wim Klein nog een keer het houtwerk beroerd, terwijl Dick Verburgh nog een kopbal rakelings naast zag gaan. Excelsior M kon op dat moment niet meer stuk. Belangrijke vraag in de rust: "Wat doet Arnemuiden?" Dat viel erg hard tegen. De Zeeuwen bezitten geen ploeg die de ballen "hoog voor de pot" plaatst Op hun manier is er ook spra ke van opbouw, zelfs van- ui; de defensie. Omdat Joost de Ridder twee man aan zich bindt, komt er ruimte voor de rest. Die was er nü niet, omdat de Maassluirers enerzijds de zaak achter consequent dicht hielden, maar ook erg kort dekten. BeJisi Desondanks kwam Amemui- Maassluis Excelsior Maas sluis en Leen Admiraal gaan aan het einde van dit seizoen uit elkaar. In on derling overleg is daartoe besloten. De mening van de spelers, die vooraf zijn ingelicht, liep nogal ui teen. Zijn afscheid werkte overigens wel zéér inspire rend, want de Alaass/ui- zers steurden afgelopen zaterdag leider Arnemui den met een 3—1 neder laag naar huis. Leen Ad miraal: „Een soort motiva tie waaraan je niets be hoeft te doen. Een stukje waardering, waarvan ik hoop dat het tot het einde wordt voortgezet". den op 2-1 door een kopbal van aanvoerder Cor de Ridder, maar ondanks dat het in het laatste kwartier wat steviger aandrong, was er van een echt offen sief geen sprake. De circa zeshonderd kijkers haal den opgelucht adem, toen Lies Kardol zélf de derde goal voor zijn rekening nam. Toen zong het pu bliek weer: "Als de klok van Arnemuiden...", maar het waren wél de Maas sluizers... Vlak vóór tijd liep Cor de Ridder nog tegen een waarschuwing op, omdat hij Dick Verburgh opzette lijk blokkeerde. Jilles van Dam nam nog de plaats over van Hennie Duchen- ne, terwijl Arnemuiden zelfs twee wissels los liet. Maar toen had Excelsior al zijn hulde aan Admiraal betuigd. Vlaardingen In de tweede klas B is VDL aan de leiding gebleven na een spannende en aantrekkelijke wedstrijd tegen Zuiderpark. De Maassluise formatie had vooral in de eerste helft nogal wat moeite met de bezoekers. Er kwamen over cn weer kansen, en VDL wist in de vijfentwintigste minuut op een 1—-0 voorsprong te komen. Jan Rijtsma nam weer één van zijn befaamde vrije schoppen, die hij ineens achter de Zuiderpark- doe lm an wist te deponeren. m Vlaardingen Vóór de wedstrijd CION tegen Egelantier Boys werd Cees Goudswaard gehul digd in verband met bet feit dat hij rijn 350ste wedstrijd speelde voor het standaardteam van de Vlaardingse ploeg. Voorzitter Piet Reygers- berg huldigde Goudswaard voor de verdienste van zijn ploeg. Namens bestuur werd hem en zijn vrouw Elly een etentje aangeboden. Namens de directie van Chevron bood de heer Noordhoek bloemen en een bokaal aan, die hij de Goudswaard-bokaal noemde. Tevens werden de nieuwe trainingspakken, door het bedrijf aan geboden, officieel overhandigd. Namens de selec tie mocht Cees Goudswaard bloemen en eea cadeaubon in ontvangst nemen. Dit werd hem aangeboden door zijn broer John. In de tweede helft werd VDL geleidelijk aan sterker, maar veel kansen werden er onbe nut gelaten. Na een half uur kwam er een uitval op links, goed voorbereid door Leen Ketting. Deze schoof de bal op maat door aan Cees Lou wen, en deze liet de bal voor de doelman stuiten, om ver volgens de bal in het net te laten verdwijnen: 20. Zuid erpark kwam op 2—1 door een misverstand in de verde diging. Dit was dan ook het enige foutje van de Maasslui se verdediging. Mclissant—Satelliet 4—1 Het Vlaardingse Satelliet heeft een onverwachte nederlaag gelegen bij Mehssant Wél kwam de ploeg van trainer Kees Blankestein op een 0—1 voorsprong door een doelpunt van Mar Sijs. Via een straf schop kwam de thuisploeg ge lijk. Kort vóór rust was een ongevaarlijke uitval er de oor zaak van dat de Vlaardingers met een 2—1 achterstand moesten gaan rusten, In de tweede helft een constant aanvallend Satelliet, maar er werden té veel risico's geno men om tot de gelijkmaker te komen. Na een half uur kwam Mehssant op 3—1, en toen was de nederlaag van Satelliet een feit. Kort voor tijd werd het zelfs 41. Door deze nederlaag moet Satelliet nu de eerste plaats delen met Melissant Beide ploegen heb ben zestien punten uit elf ont moetingen. Smitshoek—DVO'32 1-1 In een gelijkopgaande strijd is het DVO'32 gelukt om in en bij Smitshoek één punt te ver overen. Er had voor de Vlaar dingers meer in gezeten als Joop den Breems in de aller laatste minuut van de wed- strijd een juweel van een kans had weten te benutten. Smits- hoek probeerde door counters op een voorsprong te komen, wat in de dertigste minuut lukte. DVO hield het middenveld vol komen in handen en de spit sen werden steeds goed aan gespeeld. Martin Brouwer kreeg kort vöör het verstrij ken van de eerste helft even- eens een sublieme kans. maar zijn schot werd door de Smitshoek-doelman keurig ge stopt. Joop de Breems moest geblesseerd vervangen wor den door Bert de Rooy. In de tweede helft kwamen de Vlaardingers met een sterk offensief om te trachten de opgelopen achterstand weg te werken Na een kwartier scoorde Johart Breederveïd, maar het doelpunt werd te recht afgekeurd wegens bui- tenspel. Toch kwam DVO aan de gelijkmaker. Een aanval over rechts werd door Bert de Rooy met een doelpunt afge rond 11. In blessuretijd had DVO alle geluk van de wereld toen een inzet van staander tot staander weer in het veld terug kwam en voor doelman Cees Zeegers geen probleem meer opleverde. Cl ON—Egelantier Boys 3—0 De Vlaardingse ploeg van trai ner Bert van Hees had in de eerste helft van de thuiswed strijd tegen Egelantier Boys alle moeite om de agressief spelende gasten in bedwang te houden. CION kreeg zelfs in de beginfase een doelpunt tegen, maar gelukkig voor de thuisploeg had de scheids rechter vooraf buitenspel ge constateerd. In de hele eerste helft heeft CION maar één werkelijke scoringskans gehad. Emo El- fers was op rechts goed door gegaan en de trekbal van de meegekomen Koen Klos kon maar nauwelijks tot corner verwerkt worden. In de derde minuut van de twee de helft kon Jan van de Engel van zeker twintig meter af stand een schot loslaten, dat hoog in de kruising belandde en CION leidde met 1—0. Dit was net wat CION nodig had, toen ging de ploeg goed door. Egelantier Boys moest steeds terug en na twintig minuten werd het 2—0 door Jan de Bie. Toen de gasten daarna risico's gingen nemen, was het voor Jan de Bie niet moeilijk om de eindstand op 3—0 te bepalen. Bcrkel-GSS 0-0 De Schiedammers blijven gros sieren in gelijke spelen. Toch was G SS trainer Henk Steen bergen dik tevreden met dat ene punt in een uitwedstrijd. Beide ploegen hebben er een aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt, maar het goede kee perswerk van Henk Schnier- manni van GSS en Piet Wal burg van Berkel, was er de oorzaak van dat er niet ges coord werd. Wél scoorde Ba rend de Reuver in de eerste helft uit een vrije schop, maar deze werd door de scheids rechter afgekeurd omdat het een indirecte vrije trap betrof. Ook in de tweede helft wisten beide ploegen niet tot een doelpunt te komen. GSV/Sero—WK 1-3 !n een wat rommelige wedstrijd heeft WK de uitwedstrijd te gen GSV/Sero met een duide lijke overwinning afgesloten. De Kethelse formatie kwam op 0—1 door een strafschop. Gerrit van Mil werd binnen het strafschopgebied onderuit gehaald, en Leen Valk verzil verde de penalty, WK bleef de betere ploeg en Peet van Mil wist na een half uur de stand op 0—2 te brengen. Nog vöör rust kreeg WK de gele genheid om de score tot 0—3 op te voeren, maar Leen Valk schoot de tweede strafschop tegen de staander. De topscorer uit de afdeling, Leen Valk, kwam na een goe de aanval toch op 0—3. Door een misverstand in de verde diging kon de thuisploeg de eer redden en de eindstand op 1—3 bepalen. Een klein incident deed zich voor toen Peet van Mi! door een tegenstander tegen de grond geslagen werd achter de scheidsrechter om. Van Md werd daardoor agressief en trainer Post moest hem dan ook vervangen door Henk Bij], om erger te voorkomen. Kort voor het einde moest ook Leen Valk (geblesseerd) ver vangen worden door Eef Bijl. Vlaardingen TSB heeft ÏO de uitwedstrijd tegen Te Werve zoveel kansen gemist, dat de 2—1 nederlaag nauwelijks on verdiend kan worden ge noemd. Uiteindelijk tellen de doelpunten en met het maken daarvan faalden de Vlaardin gers hopeloos. TSB was véél sterker dan Te Werve, maar slaagde er niet in dat uit te drukken. .In de tweede helft zette dat over wicht rich voort, maar ook nu weer geen beslissend schot. Zelfs nam Te Werve in de twintigste minuut een 1—0 voorsprong, voor TSB het sein om meer aan te vallen. En zowaar lag de gelijkmaker nog in dezelfde minuut al in het net. Een keihard door Mar van Dorp genomen vrije schop, kreeg de keeper niet klemvast, waarop Hans van Bommel de terugspringende bal kon inschieten: 1—1. Nog steeds in dezelfde minuut werd er zelfs een derde doel punt gescoord, en weer stond TSB op achterstand: 2—1- Voor TSB was de wedstrijd nog niet verloren, want de aanval len bleven doorgaan. Het be nutten van de kansen bleek echter een te groot probleem. Met name Wim Stoevelaar faalde in de afwerking, want hij kreeg twee opgelegde kan sen om te scoren. Hij schoot echter naast en over, zodat TSB met lege handen teiug moest keren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4