SPORT Zuidland nel Iets beier dan Sunlight Excelsior *20 vergokt winst Gehandicapt Hoekse Boys blijft overeind WÊÊÊtmÊÊ 'flSL BBYS blijft zoeken naar afmaker Schiedam wéér onderuit M Doelpunt van Theo Jansen afgekeurd Progra ramma zaalvoetbal Sportagenda GTB: Wél verdiend... VDL laat winst liggen Pa *- MAANDAG 12 DECEMBER 1977 3 pgCSgSBS n..:j|nnJ rVno-nt rll/L*on Irriiffia - Zuidland „Ongelukken krijg je ervan", sprak Sunlight-oefen- meester Gertie Baas over het Zuidlandse spel. Teleurgesteld over de 1—0 nederlaag: „Die Corveleyn zei dat wij vorige keer zo hard speelden, maar hij mag ook wel eens naar zijn eigen spelers kijken. Die num mer 11 (Hans Manfrooy), liep gewoon na te schoppen. Ook de scheidsrechter vond ik bijzon der zwak. Soms kreeg je de indruk dat Zuidland met twaalf man liep te voetballen. Nee, ongelukken krijg je er van!" Oefenmeester Baas verzuimde in zijn betoog echter niet de zaken wat te overdrijven. Dat Sun light verloor had de ploeg voor het grootste deel aan zichzelf te Groen, een volstrekt fantasie loos aanvalsspel had. Al met al' is Zuidland-^Sunlight een suc ces geworden voor André Cor- .veleyn. Niet alleen de zo belangrijke zege waardoor Zuidland Sunlight gepasseerd is en nu derde op te lang met schieten na een Sunlight liet zich in de tweede pass van Van Splunder. Halver wege de eerste helft kwam Monfrooy nogmaals vrij voor Sunlight-keeper Leo Verduyn te staan, maar Verduyn, goed' op dreef, wist zijn schot tot twee keer toe te stoppen. de ranglijst staat, maar ook het Aangezien Sunlight er nauwelijks me,uwe. inbreng die aan te pas kwam en Zuidland Corveleyn in de ploeg had ge bracht, droeg bij tot dit succes. De zeventienjarige Alex de Leeuw van Weenen, in plaats van Dick Dick Seventer als laatste man opgesteld, groeide snel uit tot de beste man bij de thuisclub. Ook Cor Amersfoort rechtsback en Wim Verbey, linksmidden, bleken geen moei te te hebben met hun eerste optreden in het standaardteam. wijten. Sunlight liet Zuidland Zuidland nam, nadat beide ploe- de gehele eerste helft het initia- gen elkaar eerst wat afgetast tief houden en kwam niet ver- k-JJ" *--* der dan twee, drie aanvallen waarvan gezegd kan worden dat het opzet nog enigszins re delijk was. In de tweede helft mocht Sunlight komen van de vooral verdedigend goed spe lende Corveleyn-brigade. Ook toen bleek echter dat Sunlight, met uitzondering van Bodewijn zich regelmatig voor Verduyn bleef vertonen, was het wach ten slechts op een treffer van door Ernst Bot de thuisclub. Dat Zuidland daar nog vrij lang over deed, vond zijn oorzaak in het sterke keepen van Verduyn en het uit stekende optreden van Eugene Sordam, stootblok voor veel ZuidJand-aanvallen. Sï, rerS! het autiallet Toch werd heï 1—0 en wel op een ™st£letmeeruil belangrijk moment. In de handen te geven. Naarmate de drieënveertigste minuut wist In- wedstrijd vorderde creeèrde Zuidland zich enige kansen meestal voortvloeiend uit com binaties tussen Cees van Splun- der, Inge Meerkerk en de snelle Hans Manfrooy. Zo wachtte in de vijftiende minuut Monfrooy ge Meerkerk goed voor te trek ken. Nadat de bal over de hele defensie was gegaan, kwam de ze in het bezit van Hans Mon frooy, die handig om zijn tegen stander heendra aide en be kwaam afmaakte. periode van een andere kant zien. Piet Vollaard moest twee keer in actie komen om een schot van Groen te onderschep pen en Zuidland mocht ook niet over geluk klagen toen een kop bal van Janse, ingevallen voor de geblesseerde Sey, net naast ging. Niettemin hield Zuidland zonder al te veel moeite stand. Dat een en ander met hard spel gepaard ging, was inderdaad het geval. De grenzen werden echter niet overschreden- Dat Fred Goudriaan wegens aan merkingen werd opgeschreven, kwam weliswaar door de onze kerheid van scheidsrechter Ekering, maar deze floot toch echt niet zó dat hij als twaalfde man kou worden bestempeld. Volkomen terecht wees hij dan ook tot twee keer toe appèl om een strafschop van Sunlight af: de bal werd door schoten van korte afstand, die bovendien niet eens op doel waren gericht, op de nanden geschoten. Nee, laten we ook de opmerking van Corveleyn dat Sunlight met schoppen begonnen zou rijn in het midden, dan rest hem wel S5a? - Jaap Bevaart duelleert met Sunlights Johan van Aken het gelijk als hij stelt dat het legen. verlies van Sunlight beslist niét Trainer Baas van Sunlight zal die aan de scheidsrechter heeft ge- mening wel nooit kunnen delen: „Van die scheidsrechter moet te maken mag beslist eens wat gezegd worden. een redelijk i.q. Als iemand fout op fout loopt van zeggen?" een jongen met daar toch wat Hock van Holland Theo Jansen, de fors gebouwde aanvaller van Vlaardingen, bleef ook na afloop ontken nen, dat hij in de eerste helft met een handsbal zou hebben gescoord. Maar scheidsrechter Van Dijk was even ge decideerd in zijn me ning dat Jansen wel degelijk de bal met de hand had beroerd voor dat het leer via het hool'd van Kon Bongers en de handen van doel man Theo Hooidonk in de touwen rolde. De mening van de toeschouwers was aeven verdeeld. Velen waren van mening dat Jansen inderdaad hands maakte, an deren beschouwden het als een reflex-beweging, waarbij het leer niet beroerd werd. De situatie ontstond na een half uur spelen. Een uitstekende voorzet van Han van Leeuwen bereikte het hoofd (of de hand) van Theo Jansen. Ron Bongers dook in het gat en Hooidonk was kansloos, maar de scheidsrechter redde de si tuatie ten gunste van Hoekse Boys. Achteraf bezien zou die ene treffer voor Vlaardingen goud waard zijn geweest, want nu bleef het bij een 00 score die" een gehandicapt Hoekse Boys weer een kostbaar punt ople verde. Immers, de boys moes ten hun allerjongste voorhoe de aan het werk zetten met Jan Pleijzier, Ron Seliers en Jack Rensen in de spits. Cees van der Pol (cursus) en Tom van der Pijl (vakantie) schit terden door afwezigheid. De konsekwenties daarvan kwa men spoedig aan het licht Aanvallend was Hoekse Boys machteloos, ook in de perio den dat de Hoekse zaterdag spelers in het veld sterker wa ren. zoals in de tweede helft Het eerste half uur was duide lijk voor Vlaardingen. De be zoekers namen het initiatief en Hoekse Boys dat Aad ■tukker weer als laatste man I Schiedam Tot een kwartier voor tijd had Excelsior '20 tegen het bezoekende en op de tweede plaats staande PBK de overwinning (2-0) in handen. Toen liet het middenveld het afweten, en kon PDK zijn slag slaan en Excelsior toch nog een gelijkspel afdwingen. „Dat had natuurlijk nooit mogen ge beuren", aldus trainer Aad Bierhuizen. „Op zich is een gelijkspel tegen nummer twee van de ran glijst niet onverdienstelijk, maar als je nu het spel over de gehele wedstrijd ziet, hadden we natuurlijk nooit mogen verliezen". Inderdaad, Excelsior speelde bijzonder goed. Diepte en breedte passes wisselden el kaar af en de uitstekende ver dediging van de bezoekers werd constant onder druk ge zet, Met Peter van der Hoeven als grote uitblinker stichtte Excelsior steeds gevaar, maar de verdediging van PDK kon standhouden tot vijf minuten voor de rust. Toen was het uit een pass van Martin de Vette dat John Kloppers vanaf links de bal voor het doel kon bren gen, waar Fred Clarijs klaar stand om met een simpele knik van het hoofd Excelsior op 1-0 te brengen. Na de rust ging Excelsior door en het was niet verwonderlijk, dat uit een pass van Martin de Vette collega Peter van der Hoeven na goed solowerk ook nog de doelman kon omspelen en 2ijn club op 2-0 bracht Niemand zal nog aan een pun tenverdeling hebben gedacht Toch gebeurde dat! Excelsior gaf het middenveld prijs en dat was een kolfje naar de hand van PDK. Aanvoerder/- trainer Van der Toorn gaf een kwartier voor tijd een voorzet Meters buitenspel staande (de verdediging van Excelsior greep dan ook niet in) werd de bal toen door de midden voor ingekopt. Heel Excelsior '20 dacht dat de scheidsrech ter het doelpunt wel zou af keuren. Dit gebeurde tot ont steltenis van de Schiedam mers niet en dat betekende wel 2-1 en.... een aangeslagen Excelsior. Het kreeg het zeer moeilijk en moest nog een doelpunt toe staan, weer ingeleid door Van der Toom: 2-2. De laatste vijf minuten moest Excelsior alles bijzetten om tenminste nog een punt in huis te houden, en dat lukte wonderbaarlijk wel. Dik Bos stompt de bal weg voor de aanstormende Hoekenaren. Schiedam Het spel van Hermes DVS is in een stijgende lijn. De formatie van interim-trainer John Beyer groeit steeds meer naar een eenheid. De blauwwitten speelden een goede partij tegen koploper Wilhelmus. Legden beter spel op de gras mat dan Wilhelmus, kwamen tot de betere kansen, maar drukten het overwicht niet uit door in de afwerking steeds tekort te schieten. had waardoor Koos Heer schap naar rechts was ver huisd moest enkele malen aan de noodrem trekken om overeind te blijven. Dat lukte mede door goede red dingen van Theo Hooidonk en de hulp van de scheidsrechter bij de afgekeurde treffer Pech Nadien ging Hoekse Boys lang zamerhand wat beter spelen al bereikte het spel toch maar weinige keren een aan vaardbaar peil. Gebrek aan routine, onzekerheid en ook een beetje pech waren er de oorzaak van dat het veldover- wicht niet voldoende kon worden uitgebuit. Vanaf het middenveld kou Louis Snip- scheer een paar keer uitbre ken, maar ook hij kon deze middag rijn ploeg niet de weg wijzen naar de overwin ning. Verdedigers Cees van der Mark cn Sjaak Jansen wisten de zaken te klaren en de onzeker ingrijpende doel man Dik Bos werd zoveel mo gelijk outlast. Uiteindelijk had het er nog even de schijn van dat Hoekse Boys toch de volle buit in de wacht ging slepen en gezien het overwicht in de tweede helft zou dat niet eens onver diend zijn geweest. Maar ter wijl de Hoekse Boys-aanhang al juichend opveerde, mikte Louis Knipscheer drie minu ten voor tijd een vrije trap precies in de kruising en de bal caramboleerde terug in het veld. Met een wat onbe vredigende 0—0 eindstand pakten beide ploegen een punt in een ook wat onbevre digende wedstrijd. KoVerdam Schiedam beeft het tegen De Mussehen m een modderballct moeten afleggen. De Schie dammers verloren het duel met niet minder dan 1-0. Gezien de situatie van het veld, was het wat vreemd dat de scheidsrechter de wedstrijd door het gaan. De Mussehen en zijn terreinknecht zullen na afloop van het duel met lede ogen naar het moddertapijt hebben gekeken. Het is onbegrijpe lijk, dat het veld bij de eerste thuiswedstrijd van De Mussehen ook maar enigszins op een voetbal veld zal kunnen lijken. UjaMhp HBSS—Eureka, 19.15 uur, 2ï.a5Fne<ha,: Hermes DVS—EDS, 2000 uur, Margriethal; Groenocrd- 20.45 uur, Maigriethal; SPSV-GSV/Sero, 2L30 uur, Mar- piethal; Schiedam—VSV, 22.15 Xjr' ^sriethal; FC Vecom-OL- ffi. "W-, Lijnbaanhal; FC- Noorderkwartier, 2140 uur. Lijnbaaahal; BKB—DCMR, 22.15 "UJ> Ltinbaanhal; FC Tybex-ft- ,Y.K20.45 uur, Gïympiahal; VD- Mvtm 21-30 uur, Olympiahal; MVV27_Het Noorden, 22,15 uur, Vljnpiahal! VNDDVOSZ; TD- C-Exedsior'20: Genninal—PPSC: UACN Boys—Heineken; De Raze il— Zwaluwen. "gj^-CKC-Exceïrior m- Swift Trainer Burki van Schiedam had Joop Krommenhoek naast het elftal gezet Rob Beukers mocht het weer eens gaan proberen. Dit mocht echter niet verhinderen, dat' het op alle linies beter spelen de De Mussehen duidelijk de volle winst kon grijpen. De betere techniek van de Rotter dammers gaf cp het modderi ge en dus gladde veld toch wel de doorslag, hoewel in de eerste helft Schiedam moedig tegenstand bood. Toen dan ook na een kwartier spelen Van Zanten na een voorzet van Buddenberg De Mussehen op 1-0 had ge bracht, zag het er zeker nog niet somber uit voor Schie dam, dat in doelman Kees Schuurhuizen weer de beste man had. Het vocht dapper terug en kreeg ook werkelijk uitgespeelde kansen, onder andere Joop Kuiper, maar on danks dat ging de rust toch in met de stand 1-0. Na de thee kon Schiedam nog even stand houden, maar toen De Mussehen door Kooyman op 2-0 was gekomen, zakte de weerstand van Schiedam ineen. Binnen tien minuten was toen de eindstand op het scorebord gekomen, via doel punten van De Waard en Van Dijk. Er was geen kruit meer tegen gewassen, De Mussehen had eenvoudig meer in huis dan Schiedam, dat geluk had doelman Schuurhuizen in top vorm te hebben. Maandag: Boksen ZuióhoUand- se kampioenschappen, Den Haag. Dinsdag: Spirit—RWE 3, Ener giehal, 22 uur. Woensdag: Oranje Nassau— Succes, Margrieths,., 21.30 uur. Donderdag: Sportforum, club huis Martinit, Thurlede, 20 uur Juventus—Hoofddorp (h). Margrietlaan, 20.15 uur. Schiedam GTB heeft in de thuiswedstrijd een wel ver- diende^naar ook moeilijke 21 overwinning behaald op Nelson. De ploeg van trainer Wout van Meeleren kwam op een 1—0 ruststand doordat Gé Kill es tein een goed geno men vrije schop van Jan Ba- Iijns ineens en hard inschoot In de tweede helft kwamen de Schiedammers wat tegen de verhouding in op 2—0 door een treffer van Jan Balijns. Daarna een massaal aanval lend Nelson, dat probeerde nog wat aan deze achterstand te doen. De verdediging van GTB hield echter goed stand. Acht minuten voor tijd werd een hard schot van de Nelson- spits door Henme den Ouden met de hand beroerd (hij schermde zijn gezicht af). Aangezien dit binnen het strafschopgebied gebeurde, deponeerde de goed leidende scheidsrechter de bal op de stip, en kon Nelson via een penalty de eindstand op 2—1 bepalen. Maassluis VDL heeft in en tegen Hillegersberg de winst laten liggen. De formatie van trainer Cor van Nieuwenhuizen bracht vlot en gevarieerd aanvalsspel, en kreeg daarbij verschillende goede scoringsmogelijkheden, waarvan er maar twee werden gebruikt. De thuisclub, die tussentijds het initiatief overnam, moest het van de geschikte momenten hebben. Daar profiteerde het dan ook van en scoorde eveneens tweemaal. De uitslag werd derhalve 2—2, nadat de rust met 0—0 was ingegaan. VDL trok het initiatief na het beginsignaal in de eerste helft naar rich toe en Marcel van der Vaart scoorde na tien minuten 0—1 in het voordeel van VDL. Na twintig minuten was het 1—1, toen Hillegersberg gebruik maakte van het opdringen van de gasten. VDL bleef aanvallen. Zocht het in schoten vanuit de tweede lijn, maar trof niet de roos. Na een 1—1 ruststand nam de thuisclub het initiatief tijdelijk over. Maar het was VDL dat scoorde bij een tegenstoot. Charl Ebeling was de maker: 1—2. Al was het op gelukkige wijze, Hillegersberg kwam toch tot 2—2. Daarbij heeft de ploeg nog steeds de angst om tot een bewuste afwerking te komen. Wilhelmus daarentegen had veel meer zelfvertrouwen en maakte gebruik van de weini ge mogelijkheden. De thuis club kwam zelfs met 3—0 voor te staan, maar na de thee kwamen de bezoekers met veel pressie terug tot een 3—2 eindstand. Het hardwerkende Hermes sloeg in de beslissende mo menten niet toe. Wilhelmus zocht het veelal in afstands schoten, omdat het niet door de afweerlinie van de gasten kon komen. Vooral voorstop per Ger Ruseier van Hennes was uitstekend op dreef. De gasten keken in de ouverture de kat uit de boom. Bepaal den rich tot een verdedigend accent en lieten de thuisclub komen. Het was dan ook een tegenvaller, dat Wilhelmus na vijf minuten al op een 1—0 voorsprong stond. Hermes* moest de tactiek toen wél ver- anderen. Zocht daarbij de aanval en kreeg via Theun Kornaat, Cock Hoogeveen en Dick Schaap reele scorings- mogelijkheden, maar gebruik te deze niet. Na vijfentwintig minuten scoor de de thuisclub 2—0, maar deze treffer werd afgekeurd op hinderlijk buitenspel van een Wilhelm us-aanval!er. Toen kwamen de bezoekers goed weg. Toch werd het na een half uur spelen 2—0 voor de gastheren, nadat doelman Harry Spermon uit een vnje trap de doorslippende bal niet kon bereiken. Met deze stand brak de rust aan. Na de onderbreking kwam Rob van Vooren voor Cock Hooge veen in het veld. Dat gebeur de na een kwartier. In die penode was Hermes wederom het meest aan de bal, maar profiteerde niet Dat deed Wil helmus wél, en na twintig mi nuten spelen was het 3—0 m het voordeel van de thuisclub. Bij de gasten werd een extra invaller ingezet Cock de Zwart nam de plaats van ver dediger Kees Malta in. Her mes bleef pressie uitoefenen. Daarbij werd eenmaal de paal beroerd. Toch slaagde Her mes. Piet Klepke had het eerst succes met een afstands schot: 3—1. Dick Schaap volg de na achtentwintig minuten en de stand was 3—2. Hevige pogingen ondernam Hermes maar slaagde daama niet meer. Wilhelmus haalde de lat nog. De sliding van Piet Klepke slaagt I ic$hé rit»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5