V oorlc pig geen Jbrene" tunnel Minder drukte op Pruissingel Twee modellen voor een Broekpolderbos Twee ScMedammers levensgevaarlijk gewond bij sleek-en schietpartij Stichting Kraisraact schreeuwt om ruimte ERTAN Autobedrijf TOTALE OMVANG: 381 HECTARE BUURVROUW ZIET DADER WEGRENNEN naar Rotterdam Morfine- diefstal Door reconstructie Marathonweg: CvtK' voor.bet roüvfcb are ff:V- yBó va g- occasions;, /y V, ÓEVENTEKSTKAAT A7: cTE^7iii;44.y "f~; Koop» Vond; geopend! yy 102de jaargang no. 25982; 6 PAGINA'S ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Bij een steek- en schietpartij in een woning aan de Van Hogendorpstraat in de wijk Nieuwland zijn gisteravond twee Schie dammers levensgevaar lijk gewond. De dader is nog voortvluchtig. Volgens de politie is zijn identiteit nog niet bekend net als het mo tief. De twee slachtoffers, de 25- jarige vrouw G. G. van O. en de 26-jarige G. S., zijn door ambulances van de "Haarduigen In de pas verschenen nota Rosraodeflen Broekpol der wordt voor de bebossing van het met giftig havenslib opgespoten gebied een tweetal mogelijkheden geboden. Bet ene model is zoals het in de nota, die deze wede openbaar wordt, vermeld staat produktie-gericht Het ander kent meer recrea tieve aspecten. De nota is opgesteld door de en 15 procent andere boom- plantsoenendienst van de soorten; dit alles zou dan nog dienst gemeentewerken in sa- worden aangevuld met be- menwerking met het Rijksin- planting (voornamelijk hees- stituut voor onderzoek in de ters) onder tien procent van» bos- en landschapsbouw De het totale aantal bomen. De Dorskamp in Wageningen. In middels is de Bosmodellenno- ta aangeboden aan het college van B en W.. Beide modellen gaan ervan uit, dat de Broekpolder voor hon derd procent bebost moet worden. Het totale oppervlak beslaat een omvang van 381 hectare. Hiervan ligt 85 hecta re buiten de gemeentelijke grenzen in Midden Delftland. Het produktie-gerichte bos zal volgens de nota bestaan uil: 30 procent eiken, 30 pro cent essen, 20 procent es- doorns en 20 procent populie ren. De aanleg hiervan zou mogelijkerwijs gefinancierd kunnen worden met gelden van de Stichting Industrie hout. Deze stichting deelt in de aanlegkosten onder de voorwaarde, dat zij als de bomen volgroeid zijn en een gedeelte ervan gekapt moet worden - het recht heeft op het hout. Andere manieren voorsubsidie zijn de verschei dene bijdrageregelingen van het ministerie betreffende be bossing-, herplan tings- en on derhoudskosten. Bij de andere oplossing voor de inrichting van een Broekpol derbos wordt meer aandacht besteed op recreatief gebied. Het bos zou er dan als volgt gaan uitzien: 30 procent eiken, 20 procent essen, 15 procent esdoorn, 20 procent populier kosten van het bos zijn nog moeilijk te schatten. In ieder geval is het recreatiemodel 25 procent duurder dan het pro- duktiemodéL En de prod uk- ten van het duurdere model zijn tien proeent minder in aantal. De nota Bosmodellen Broekpolder telt 38 pagina's en de samenstelling ervan heeft ruim een half jaar in GG en GD eerst naar het gelopen, voornamelijk Noletziekenhuis gebracht steekwonden, onder meer en vandaar naar het Dijk- in de borst en armen. Een zigtziekenhuis in Rotter- van de twee had echter dam. Beiden hadden in de ook een schotwond, flat waar zij samenwonen Direct omwonenden hebben diverse verwondingen op- het schieten niet 'gehoord. Wel gegil en getrap tegen de voordeur op de vierde verdieping. Een beneden buurvrouw heeft een man zien wegrennen. Een buur man heeft alleen gehoord dat iemand in het portiek de trap afholde. Het signalement van de voortvluchtige dader heeft de politie inmiddels door gegeven aan de korpsen van de omliggende ge meenten. Schledam/Vlaardingen/- Maassluis De ko mende jaren wordt de Beneluxtunnel niet verbreed. Evenmin is op korte termijn een tweede tunnel onder de Nieuwe Waterweg te verwachten. Rijkswa- Van de baan zijn genoemde kunstwerken echter nog niet, aldus gistermiddag de afde ling voorlichting van de „dro ge" rijkswaterstaat: dat ïs de tak van het ministerie, die zich bezighoudt met wegen bouw en met bouw van kunst werken zoals viaducten, tun nels en bruggen. De situatie Het Kethel- pleïn op de grens van Schiedam en Vlaardingen: een groeiend rijkswe genstelsel? rond de Beneluxtunnel is een ingewikkeld meerjarenpro- bleem. Zo blijft verbreding van de Be neluxtunnel tussen Pernis en Schiedam/Vlaardingen een mogelijkheid in de jaren tach tig. Aanleg van extra rijbanen (aan de Schiedamse kant van de tunnel) hangt in feite af van de ontwikkelingen rond rijksweg 19; de belangrijkheid van de tunnel neemt toe, als die rijksweg tussen Schiedam en Rijswijk wordt voltooid Initiatieven zijn de eerste jaren ook niet te verwachten voor aanleg van een andere tunnel onder de Waterweg, de „twee de Benelux-" of Blankenburg- tunnel tussen Hoogvliet en Maa ssluis/Vlaardingen. Deze tunnel (een onderdeel van de tweede verkeersruit om Rot terdam) wordt alleen aange legd als ook rijksweg 24 er komt: een traject, dat evenals rijksweg 19 dwars door de regionale groene bufferszone Midden-Delfland zou lopen, en dat daarom met serieus wordt genomen door de direct betrokken wethouders van Schiedam en Vlaardingen, ir. Chris Zijdeveld en Bas Goud- riaan, al is de laatste iets har der in zijn uitlatingen: „Een compleet geschift plan". Over de ver keer s voorzieningen in dit gebied zijn de tongen goed losgekomen, sinds de uitspraak van Rijnmond ge committeerde Bas Duijster dinsdag, dat rijkswaterstaat terdege rekening houdt met een bredere o! een tweede Beneluxtunnel. Ook heeft mi nister drs- Tjerk Westerterp onlangs benadrukt, dat rijks weg 19 moet worden doorge trokken om de Vcm Briene- noordbrug m Rotterdam te ontlasten: een bekende en om streden bewering van de be windsman. Volgens de rijkswaterstaat-voor- lichting laat men de „Water wegkwestie" voorlopig even rusten om eerst een advies van burgemeester en wethou ders van Rotterdam af te we gen. Dat college verzet zich namelijk tegen verbreding van de Van Brienenoordbrug, aldus Duijstér, maar bepleit wel aanleg van de Alexander- tunnel onder de Nieuwe Maas, pal naast de Van Briene- noord. „Dat wordt een flink technisch en budgettair on derzoek," aldus de rijkswater staat. Schiedam Voor twaalf am pullen met elk een milliliter morfine is een inbraak ge pleegd m de praktijkruimte van dokter M. Klinken. De grote parabool-an tenne op de seringenflat. ADVERTENTIE Bij deze inbraak in de wijk Nieuwland verdwenen tevens een paar injectiespuiten. De spullen zaten in een met afge sloten medicijnkastje. Om de praktijkruimte aan de Ruys de Beerenbroucklaan binnen te komen heeft de nog onbe kende inbreker een ruit inge slagen. Uitbreiding en verhuizingen strikt noodzakelijk Schiedam Met de meeste «en leegstaand pand bij de daan in een nota, die maan- Men denkt reeds aan een ver spoed moet bet consultatie- tijdelijke huisvesting in Oost. dagavond 19 december wordt plaatsbaar noodgebouw met bureau aan de Celciusstraat Een werkgroep van ambtenaren vastgesteld door de gemeente- een vloeroppervlak van circa worden vervangen door een vertegenwoordigers van de raad. Vervanging van het con- 200 vierkante meter, noodgebouw achter de Sin- GG en GD, de Stichting sultatiebureau in de Finse gelkerk. Het centrale uitleen- Kruisraad en wethouder Eef school m de Celciusstraat is magazijn van de kruisraad, Collé is verder nog tot de volgens de commissie op zee- dat nu aan de Westerkade is conclusie gekomen dat het korte termijn gewoon een ab- ondergebracht, moet binnen- wijkcentrum aan het Br. Wi- solute vereiste. Niet alleen kort ook verhuizen in af- bautplein voor de kruisraad door de vernielingen die daar wachting van een centrale zou moeten worden uitge- momenteel worden aange- vestiging van de kruisraad op breid. ncht, maar ook door de ex- het stadserf; mogelijk naar Deze aanbevelingen worden ge- centrische ligging in de wijk. stations worden uitgebreid met twee. Mede in verband hiermee zijn in de wijken waar reeds CAI is aangelegd nieuwe versterker kasten geïn stalleerd. vangst dan wel goed zal zijn, en dat laatste zei de wethou der niet Vandaar ook dat de. PTT nog steeds geen beslis sing beeft genomen over de bouw van een straalzender in Ommoord. geen officiële goedkeuring hadden gegeven aan het be trokken raadsbesluit Het blijkt echter wel waar te zijn dat met sommige belan genverenigingen die een Ge meenschappelijke Antenne Inrichting exploiteerden, pro blemen zijn. Van de Knaap verzekerde de raad dat zo veel mogelijk zal worden ge probeerd de financiële kwest ies langs minnelijke weg te regelen. Overigens merkte hij daarbij op dat deze verenigin gen hun bestaansrecht m we zen verliezen, zodra de CAI een feit is. Tot nu toe moet de grote anten ne op het dak van een der flats aan de Rozenlaan. de beeldsignalen van de buiten landse zenders zelf opvangen. Dit heeft tot gevolg dat de beeldkwaliteit van met name de Duitse programma's vaak slecht is. Dit komt, omdat Rotterdam met zijn grote ge bouwen en „obstakel" vormt voor de beeldsignalen die van uit het oosten komen. Tijdens de algemene beschou wingen die deze week zijn be gonnen, hebben enkele raad sleden onder wie mevrouw Coriy Scheffers (WM'80), Jaap van de Griend (PPR/P SP) en Gerard Niestadt (WD) hierover vragen gesteld aan B en W. De realisering van de CAI leek niet bepaald van een leien dakje te verlopen: slecht (Duits) beeld, stagnatie in de aanleg van kabels ën proble men over de eventuele vergoe dingen aan hen die reeds aan gesloten waren op een Ge meenschappelijke Antenne Inrichting (GAI). De gemeente Maassluis is nog steeds in onderhandeling met de PTT, zo stelde wethouder Van de Knaap. Maar het is nog steeds niet bekend op welke manier de antenne op de seringenflat straks de beeldsignalen zal ontvangen. Het snelste zou zijn om signa len vanaf de zendinstallatie in Rotterdam—Ommoord aan te stralen naar de ontvanger in Schiedam en vandaar via ka bels naar Maassluis. ,De kos ten hiervan zijn echter bijzon der hoog", 20 vervolgde de wethouder. rAUeen al de aan leg van kabels van Schiedam naar Maassluis bedraagt dik 350.000 gulden, en daar blijft het niet bij...." Vandaar dat de PTT bestudeert of het mogelijk is de beeld- signalen rechtstreeks aan tg stralen naar Maassluis vanuit Ommoord. Weliswaar zou dat goedkoper zijn, maar bet is aog niet zeker of de beeldont- Over de opmerking dat de aan leg van kabels was stilgelegd kon wethouder Van de Knaap kort zijn: het werk gaat, na een aanvankelijke vertraging, normaal door en inmiddels zijn zes van de achttien wij ken voorzien van CAI. De start van het gehele projekt was enigszins vertraagd, om dat Gedeputeerde Staten nog Op de vraag van een der raad sleden of het niet mogelijk is beeldsignalen te ontvangen vanuit Rijswijk, antwoordde Van de Knaap dat de PTT daarvoor geen toestemming verleent Indien echter blijkt dat aanstralen vanuit Om moord mogelijk is, dan kan ook het aantal te ontvangen Na het gereedkomen van de de finitieve accommodatie op het stadserf zou het gebouw wel licht m een andere wijk voor mogelijk andere doeleinden kunnen worden gebruikt. Als ideale plaats in Oost wordt het grasveld achter de Singel kerk genoemd, omdat de men sen dan reeds zouden kunnen wennen aan de accommodatie op het stadserf. Die definitie ve voorziening van zo'n 600 vierkante meter op het stads erf, die mogelijk over een aantal jaren wordt gereali seerd, zou tevens voor het Centrum zijn, dat nu nog ge heel zonder zit. Vlaardingen Afhankelijk van de behande ling van bet investeringsprogramma voor de jaren *78/82 zal de verkeersdrukte op de Burgemeester Pruissingel voor een groot deel kunnen worden teruggedrongen door de reconstructie van het kruispunt Maratbon- weg/Westlandseweg. In de gemeenteraads vergadering van januari zal deze kwestie ondermeer aan de orde komen. voorrang heeft ten aanzien van dat van de Marathon weg. Door de reconstructie van het kruispunt zou die nu precies het tegenoverge stelde worden. Hierdoor zou meer verkeer gebruik gaan ma ken van de Marathonweg, hetgeen wat betreft de geluidsoverlast zo verklaarde In 't Veld kan worden ondervangen door het aan brengen van geluidsschermen. De consequen tie van de uitvoering is dat de Burgemeester Pruissingel verkeersluwer zou worden. Binnen de Vlaardingse PvdA is deze zaak nog niet in samenhang met het investeringspro gramma besproken. Dat investeringspro gram wordt volgende week maandag behandeld door de PvdA. Fractievoorzitter Hans Versluïjs onthulde gis termiddag, dat het uittrekken van zeven ton voor de Marathonweg waarschijnlijk niét op bezwaren zal stuiten. Versluijs persoonlijke mening: „Zeker genen het ontlasten van de Pruissingel een van de grootste knelpunten zullen wij geen moeite hebben met de plannen voor de Marathonweg. Het is trou wens ook overeenkomstig het structuurplan". In het concept-investeringsprogramma staat voor de aanpassing van genoemd kruispunt inclusief de nodige groenvoorzieningen een bedrag opgenomen van 100.000 gulden voor 1978. Voor het daaropvolgende jaren zal dan nog eens 600.000 gulden moeten worden uit getrokken voor de verdere werkzaamheden. Op een commissievergadering voor verkeer en vervoer heeft verkeersdeskundige van ge meentewerken C. In 't Veld eerder dit jaar al toegelicht hoe het plan eventueel zou kun nen worden u uitgevoerd. Vanaf de rijksweg zou de Westlandseweg dan moeten „over gaan" in de Marathonweg. De huidige situatie is zo dat het verkeer van de Westlandseweg

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1