Leen Admiraal*8 „Misschien ben ik we! te rechtlijnig" P i MT Groenoord wint derby van SW Schlemielig verlies HARGA w Kerst» toernooien Scheidende trainer Excelsior M: MW27 alleen aan de leiding mmÊÊm JUVENTUS BEKERT Mak een kiasse apart Vïaardmgen rolt HSV op WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 Bij Excelsior Kunnen ze allemaal wél voetballen Den Haag In een heet vol bouwtekeningen wordt op zichter Admiraal weer hele maal in beslag genomen door zijn werk. Het ontslag bij Ex celsior Maassluis lijkt ver weg, maar wél heeft hij er moeite mee het waarom ervan te vinden. „Misschien", mij mert hij in hartje Den Haag tussen levensgrote bouwwer ken, „ben ik té rechtlijnig, té professioneel voor de zater dag tweedeklasser". Voor de goede orde: Leen Ad miraal kent geen tussenweg. Als bouwkundig opzichter keurt hij die maandagmiddag, nauwelijks 43 uur na die ont goocheling in zijn elfjarige trainersearrière, weer gestorte wanden voor huizenhoge flats. Wél of niet goed, geen twijfe laars. Ook zijn selectie bena dert hij op dezelfde wijze. Hij: „Dat heeft nimmer tot klach ten geleid. Misschien een enke ling, die wat onwennig tegen over mijn wijze van trainen stond, of een vader die telefo nisch inlichtingen vroeg waar om zijn zoon niet opgesteld stond, maar dat was dan ook alles". Excelsior Maassluis moest na de degradatie uit de eerste klas wél de weg van de verjon ging op, „Daarom vind ik het 20 jammer, dat'ik het werk niet kan afmaken. Ook bij CW heb ik er enkele jaren over gedaan om kampioen te worden- Eveneens na een ver jongingskuur. Waarom", vraagt Admiraal zich af, „heeft het bestuur van Excel sior Maassluis geen geduld Hoewel een klein briefje op het prikbord in de sfeervolle kantine, en aan de pers, de indruk wekt, dat zowel Admi raal als Excelsior Maassluis aan het einde van dit seizoen in goed onderling overleg van elkaar afscheid nemen, ver raadt de inhoud van dat brief je iets anders. Admiraal: ,Jk dacht vorige week met het be stuur te zitten praten over het verlengen van mijn. contract, maar ik stond voor een vol dongen feit Er werd geen der de seizoen meer aan vastge knoopt. Ik neem dat het be stuur niet eens kwalijk". rechtlijnigheid waren gewend, i We zitten", aldus Leen Admi- j raai, „midden in een groeipro- j ces, en daarom komt volgens i mii de vroege beslissing van i het bestuur niet goed over". „Over het algemeen moeten zaterdagvoetballers toch al méér gemotiveerd worden dan in de zondagsector. Ik zie dui- j delijk het verschil met CW. De spelers daar weten veel meer waar ze mee bezig zijn, dan bij Excelsior Mi Misschien I een punt van verzadiging, of J door Bas van den Berg dat er op bepaalde plaatsen in het elftal geen concurrentie is. Ze kunnen bij Excelsior Maas sluis allemaal voetballen, al leen is bij tijd en wijle de concentratie zoek. Oorzaak niet bekend!" Spelmaker Leen Admiraal in de dug-out soms concentratie zoek „Wél dat de spelers er nauwe lijks in gekend zijn. Er zal misschien wel wat gepolst zijn, maar neem van mij aan, dat zeventig procent niet achter die beslissing staat. Het be wijs: De grandioze 31 over winning, afgelopen zaterdag al, op leider Amemuïden. Wanneer de spelers die inspi ratie kunnen volhouden, ben ik er van overtuigd dat ze allemaal achter me staan." Ab van Dijk, de nieuwe prae- ses van Excelsior Maassluis; „Spelers mogen inspraak heb ben, maar wel tot een bepaal- de_ hoogte. De beslissing ligt altijd nog zelf bij het bestuur. Dat is een stukje beleid, dat nauw verband houdt met de structuur van de club". Duide lijk is dat Leen Admiraal door zijn rechtlijnige houding niet helemaal paste in die struc tuur van de Maassïuise club. Eerste keer Admiraal zelf: „Het is de eer ste keer dat het mij overkomt, na Steeds Volharden, Xerxes, Leoniöas en CW17. Verlies van reputatie? „Geen sprake van, omdat je als trainer weet dat het elk moment kan over komen. Elke club denkt en dat is hun goed recht puur commercieel." Het feit dat zeventig procent achter de trainer staat, doet Admiraal goed. „Voor mij het bewijs, dat ik met de selectie op de goede weg ben. De klacht van de spelers is dan ook, dat zij juist aan mijn Misschien een beetje verza digd. Is het er één, dan kan je er dat wel uitpraten, maar wanneer het er meer dan vijf in je elftal zijn, en elke week weer anderen, wordt het moei lijk. De ploeg speelt daardoor ook veel te wisselvallig, Excel sior M. is daarom typisch zo'n club, die het van de collectivi teit moet hebben. Voorbeeld, Heerjansdam uit Na een uit stekende eerste helft (0—03 zakten we daarna volkomen weg. Iemand maakt een fout en het is gebeurd. Resultaat: 4—0. We missen eigenlijk een kwalitatieve spelmaker. Zoals PPSC een Coen Winkelman heeft en Araemuiden een Joost de Ridder. Admiraal: „Maar ik ben er wel van overtuigd dat we het op den duur hadden gered. Maar misschien til ik té zwaar aan woorden, zoals verkeerde in stelling, verzadiging en collec tiviteit, 2aterdagvoetballers zijn toch anders Niettemin verwacht Leen Admiraal dat de spelers zullen blijven bewij zen achter hem te staan. „Wanneer dat slaagt is dat voor mij het bewijs, dat het bestuur het bij het verkeerde eind had. Afwachten maar Schiedam/Vlaardingen In de zaalvoetbal- competitie is de topper tussen Groenoord en SW geworden, wat men cr van had ver wacht De talrijke toeschouwers in de Mar griethal hebben een genoeglijke zaalvoetbal- avond beleefd. Beide teams kwamen volledig in het veld, en onder leiding van de uitstekend optredende scheidsrechter Herman Harmsen. kreeg Groenoord al in de beginfase enkele goede kansen. SW had alleen Aad Putters voorin, die enkele keren met Maarten van Beek een actie kon opzetten. Driekus Nels en Ad Wee- nink bleven constant achter. Mochten de roodgroenen eens tot een schot komen, dan was daar altijd weer de betrouwbare Groe- noord-doelman Koos Ram, die verder onheil kon voorkomen. Groenoord zocht daarente gen wel degelijk de aanval op, en vooral Slobodan Dutma stichtte vaak verwarring in de SW-defensie. Ook in de tweede helft was het spelbeeld onveranderd. Vier minuten voor tijd schoof Kees Bezemer de bal op rechts goed voor doel, eii kon Dutina hard en onhoudbaar uithalen. Groenoord kwam. op 1—0 en deze treffer werd tevens de enige in de wedstrijd. De ploeg van trainer-coach Aad Kloppers heeft met deze overwinning zich steviger aan de kop van de ranglijst genesteld. Toen later op de avond bekend werd dat GSS het gepresteerd had om in Maassluis concur rent VDL een 1—-I gelijkspel af te dwingen, was de vreugde bij Groenoord compleet. treffer van Joop Harte. Met een 3—5 overwin ning heeft PPSC zich naar de zevende plaats van de ranglijst opgewerkt Opmerkelijk Winst In de hoofdklasse is het PPSC eindelijk gelukt, na de tegenslagen van de laatste wedstrij den, een zo broodnodige overwinning te be halen op Germinal. De Schiedammers zijn daardoor drie plaatsen op de ranglijst ge klommen, ook door het verlies van Zwalu wen, ZW en GLZ. De ploeg van coach Cor Donkersloot begon de wedstrijd al direct met enkele gevaarlijke uitvallen, die met schoten op paal en lat geen succes opleverden. Germinal kwam wat ge lukkig op een voorsprong door een doelpunt van Jan Brandt. Voor rust lukte het PPSC niet om deze achterstand weg te werken. Integendeel, Germinal liep zelfs uit naar 2—0 door een penalty van Joop Harte. PPSC werkte hard aan een beter resultaat en een snelle combinatie tussen Ruud de With en Frans Brand werd door laatstgenoemde met een doelpunt afgesloten 21. PPSC ging hierna onvermoeid door en Germi- nal moest herhaaldelijk aan de noodrem trek- ken, zo zelfs dat er een speler voor twee minuten naar de strafbank moest. De Schie dammers benutten deze veldmeerderheid, en eerst bracht Koen Scheffer de ploegen weer naast elkaar, en vervolgens was het Hennie den Ouden die 2—3 liet noteren. Aanvoerder Carel van Hartingsveld zorgde zelfs voor 2-4. PPSC stelde daarna de overwinning veilig, doordat Hennie den Ouden een door de Germinal-doelman gekeerd schot van Peter Bax hard en onhoudbaar in het net deed verdwijnen. Germinal, dat ook in degradatie- zorgen verkeert, probeerde nog wel wat terug te doen, maar kwam met verder dan een Nog een opmerkelijke prestatie was de 4—1 winst, die de Schiedamse Politie Sportver eniging behaalde op GSV/Sero. De Rotter dammers stonden In de derde klas in de bovenste regionen, terwijl SPSV de laatste plaats van de derde klas innam. Epi Groene- veld zorgde voor een 1—2 stand, maar GSV kwam nog voor rust tot de gelijkmaker. Na mst kreeg Gerard Elder kamp de gelegen heid om zijn ploeg op een voorsprong te zetten. De G-SV-doelman maakte een sliding, en daarvoor kregen de Schiedamse politie mannen een penalty. Elderkamp schoot ech ter ver naast. Tcoh werd bet 21, doordat Leen Schuller een comer zó scherp nam, dat hij achter de doellijn werd gewerkt door de GSV-doelman. De actieve Arno Hennink gaf daarna goed af aan Eef Groeneveld, en deze liet 3—1 op het scorebord noteren. In de slotfase maakte Arno Hennink 4—1 wat te vens de einduitslag was. In de derde klas C behaalde Schiedam een benauwde 32 zege op het team van de Vlaardingse Scheidsrechters. Chris Jongman en Jan Krabbendam kwamen aan een 2—0 voorsprong voor Schiedam. In de tweede helft kwam VSV goed terug, en eerst was het Hans de Willigen die de achterstand terug bracht tot 2—1. Toen daarna Rob Koogje een bal voorzette, werd deze door Schiedam-aan- voerder Hans Lans van richting veranderd en de stand was gelijk 2—2. In de slotfase was het toch Schiedam dat aan de overwin ning kwam. Een onhoudbaar schot van Jan Krabbendam bracht de eindstand op 3—2. Doordat in deze klas MW'2? met 3—0 won van Het Noorden, is Schiedam op een achter stand van drie punten gekomen op leider MW27. Hermes DVS heeft er geen twijfel over laten bestaan serieuze plannen te hebben om dit seizoen te promoveren naar de tweede klas. De Schiedammers hadden in de Margriethal bezoek van EDS, dat een achterstand had van twee punten. Hermes DVS begon de partij zonder schutter Arend Schipper, maar deze werd uitstekend vervaDgen door Ge rard van Vuur en. Dat in de ploeg van ver vangende coach Vletter goede schutters schuilen, bewees het feit dat elke speler een doelpunt op zijn naam kon schrijven. De rust kwam met een veilige 4—0 voorsprong. Ia het tweede bedrijf kwam EDS er helemaal niet meer aan te pas, en Hermes DVS liep uit naar een duidelijke 10-4) overwinning. HBSS speelde een niet te beste wedstrijd tegen Eureka. Beide teams verkeren in de onderste regionen van de ranglijst. Aad Wildschut kwam op 0—1 voor Eureka, maar Willem Struijk zorgde kort voor rust voor de gelijk maker: 1—1. In het tweede bedrijf kreeg HESS legio kansen, maar een werkelijke schutter kwam niet voor in de ploeg. Na tien minuten werd het 1—2, en toen Bertus Landheer de bal opraapte binnen het doelgebied, betekende dat een strafschop die door Aad Wildschut in een doelpunt werd omgezet: 1—3. Dat was ook de eindstand. 9 Bij Groenoord is Slobodan Dutina (r) nog steeds de absolute schutter. Ook maandagavond was dat het geval, alleen was het toen tevens de beslissende goal teaen SVV: 1—0. Schiedam Ia de vele Ketst- klaverjastoemooien, die dé verschillende sportverejugifr gen organiseren, surt de voetbalvereniging WK va* avond al in zaal ffDe Noord" aan de Kerkweg. Morgen is bij Hermes DVS de eerste serie, welke herhaald wordt op 22 december. Even eens morgenavond houdt dé klaverjasvereniging OGV haar traditionele Kersttoer nooi in zaal „Arcade" aan de Lange Haven 72 in Schiedam. Op 16 en 23 december houdt de voetbalvereniging Martirut een toernooi, verdeeld over twee avonden. Bij DHS wordt het gehele toernooi in één avond afgespeeld, en wel op 16 december. Zaterdag 17 december kunnen de kaarters terecht bij Schie damse Boys, waar gestart wordt 's middags om één uur. Bij HBSS worden de .kaarten voor Kerstbout geschud op dinsdag 20 december. Ook bij de invaliden sportvereniging De Ooievaars wordt eveneens op dinsdag 20 december ge speeld. In het clubgebouw aan de Dr. Zamenhofstraat ver wacht de ontspanningsafde ling van deze vereniging weer vele klaverjasliefhebbers. De voetbalvereniging Vlaaxdin- gen houdt de klaver]asavond op woensdag 21 december. Vrijdag 23 december wordt de laatste avond van een serje afgewerkt bij FC Nieuwiand. Ook hier is de plaats van handeling het clubgebouw. Schiedam De basketbal- heren van Juventus ontvan gen morgenavond Hoofddorp voor de beker, vanaf 19.30 uur in de Margriethal. Zater dagavond is de return. Het belooft een spannend duel te worden, omdat de gasten enkele uitstekende spelers tellen. Zoals Frank Kales en Vespa Emanuelson. De da- mes van Juventus speten za terdagavond thuis tegen At- tacus. Die ploeg speelt voor het eerst in de eerste divisie, zodat de Schiedamse ploeg winstkansen heeft. Schiedam Het jaarlijkse open kampioenschap van Rotter dam veldrijden in de Spaan- sepolder, werd dit jaar door minder renners bezocht dan de laatste jaren. Grotendeels was hier het Rotterdamse Ahoy' schuldig aan, daar zij zich niets van de andere ver enigingen aantrok en zelf een cycle-cross had georgani seerd. Bij de profs en amateurs was het Geme Mak (RC Schie dam), die vanuit het vertrek demarreerde en de overigen zagen hem pas aan de finish terug. Liefhebber Gemt van de Ham (winnaar van de cross in Schiedam) liet ook nü zijn tegenstanders ver achter zich en verder was het Manus Brinkman, die toch weer een medaille aan zijn imposante reeks- prijzen wist toe te voe gen, door als tweede over de streep te komen. Ook al een oud-gediende was Cock van de Hulst (Leiden), die bij de liefhebbers alles en iedereen eruit reed, en na afloop door Smtnicolaas de kaïïipioensmedaille kreeg om gehangen. Spannend was ook de strijd bij de junioren, daar de eerste twee renners (John Smtnicolaas en Max Goverde) elkaar de laatste weken het crossleven flink hadden zuur gemaakt. De kampioen van Zuid-Holland 1977, Hans van Staten (Ahoy*}, heeft, zij het met meer moeite dan verleden week in Schiedam, een twee de titel binnen gehaald, en gezien dat ook hij bé2éten is van cycle-cross, zal dit hier niet bij blijven- Vlaardingen De resultaten van de korfbalverenigingen |jq het Waterweggebied zijn niet om over naar huis te schrijven. Eet waren merendeel teleurstellende wedstrijden, al springt de zege van Succes er wel uit. Reeds na vijf minuten wist Oranje Nassau dat de wedstrijd verloren was. Alex Braad moest het veld met een knieblessure verlaten, en het antwoord van Sagrtta was duidelijk: 0-2. Deze klap kwam zó hard aan, dat het niet alleen tegen een tegenstander liep te spelen, maar ook tegen zichzelf. De plaats van Alex Braad werd ingenomen door Peter van Brandwijk. Sagitta bleef overheersen en vooral het schot was beter verzorgd. In het veldspel kwam Nassau goed terug, maar kon toch niet verhinderen dat Sagitta met 1-3 ging rusten. Sjanie van Zelm maakte het Vlaardingse doelpunt De tweede helft was duidelijk voor Sagitta en zelfs de wissel Yvonne van der Kooij/Desiree de Jong bracht geen verbetering. Leo van de Bie scoorde nog wel, maar de eindstand was een 3-6 zege voor Sagitta. In een gelijkcpgaande strijd heeft ODI toch zijn meerdere moeten erkennen in Vriendenschaar. De Bodegraafse ploeg was over de gehele linie gewoon wat feller. Er zat voor ODI, gezien de voorafgaande wedstrijden, wel een stijgende lijn in. De combina ties liepen beter en er werd veel geschoten. Alleen de zuiverheid liet nog te wensen over. De winst van Vriendenschaar was dan ook het gevolg van het feit, dat Vriendenschaar méér team was. Merkwaardige gebeurtenis in deze wedstrijd was het tweede Vriendenschaar-doelpunt, dat was eigenlijk geen doelpunt, De bal suisde over de korf heen, terwijl de scheidsrechter dacht, dat het door de mand ging en daarom telde hij het doelpunt Het werd tenslotte een 3-5 nederlaag. Scoreverloop; 0-1, 0-2,1-2 Dick v,d. Hoeven, 1-3, 2-3 Leon 't Hart, 2-4, 3-4 Joke v.d. Wall, 3-5. Succes In een zeer spannend duel heeft Succes in de tweede helft zich volledig hersteld. Het zag wederom tegen de tegenstander op, waardoor het nerveus ging spelen. Chris Niebolt opende de score, maar daarna sloeg Kwiek hard terug en met rust keek Succes tegen een 1*3 achterstand aan. Na de rust verscheen een herboren Succes binnen de lijnen. Het was feller en had duidelijk meer vertrouwen in eigen kunnen. Door twee benutte str afwerpen van Coen van der Schalk kwam het zelfs op gelijke hoogte. Het geloofde er weer in en zelfs een 3-4 achterstand deerde Succes niet Hilty Huigen maakte er eenvoudig 44 van. Mét nog twee minuten te spelen, betekende een zeer effectvol schot van Chris Niehclt 5-4, en daarmee behaalde Succes een kostbare winst In een zeer spannende en gelijkopgaande strijd heeft CKC Maassluis geen kans gezien om de Moordrechtenaren op afstand te houden. Rob Koevoet nam de openingstreffer voor zijn reke ning, Maar in dezelfde minuut was het 1-1. Dit was zó'n teleurstelling voor CKC Maassluis, dat het duidelijk aangeslagen was. IJsselvogels profiteerde ervan en liep uit naar 1-3, Maar Wilma Nieman hield het hoofd koel, toen IJsselvogels blunderde in de defensie: 2-3. Ook de gelijkmaker nam zij voor haar rekening. Henny Nieman hielp CKC Maassluis aan een 4-3 voorsprong, maar IJsselvogels bleef goed volgen en een strafworp en een doorloopbal betekenden 4-5. Kort voor rust maakte Wilma Nieman met een strafworp er 5-5 van. Verlies Direkt na de hervatting nam CKC Maassluis via ftïiéke ftïonti- zaam een 6-5 voorsprong. Maar IJsselvogels bleef drukken: 6-6. In het laatste deel van de tweede helft was het weer Wilma Nieman, die haar ploeg naar een 7-6 voorsprong hielp. Maar het weid 7-8 voor IJsselvogels en CKC Maassluis verliet teleur gesteld het veld, want men bad sinds lange tijd weer een nederlaag aan de broek. In een spannend duel met Quick leek SSC Harga zich ui Dordrecht te herstellen van een nederlagenserie, Het startte overtuigend, en via treffers van Gerdie van Duyl en Bert van Karstel bouwde het een 0-2 voorsprong op. Na de hervatting bleef SSC Harga overheersen, maar toch kwam. Quick langzaam maar zeker dichterbij. Via 2-2 werd het door Franden Ruseier en Bert Karstel 2-4. Quick kwam terug tot 3-4. Een unieke kans om de voorsprong te vergroten liet SSC Harga liggen. Quick putte daaruit kracht, en bouwde voor het eerst een voorsprong op: 54. Ton Sahli maakte er van ver 5-5 van, en daarna raakte SSC Harga duidelijk aangeslagen. Het venijn zat in de staart, want één minuut voor tijd maakte Quick er 6-5 van, zodat SSC Harga op uiterste "schlemielige" wijze verloor. Vlaardingen Vooral omdat het de taktiek heeft laten prevaleren, kon Vlaardin- gen de uitwedstrijd tegen HSV in Den Haag in een ruime en verdiende zege omzetten. De basis voor de overwinning werd een kwartier vóór en na rust gelegd. In die fase liep Vlaardingen weg van HSV. De rust ging in met 4-6 en binnen vijf minuten na rust was het al 4-9. Vlaardingen hield de wedstrijd verder goed onder controle en won daardoor verdiend. Doelpuntenmakers waren: Carla van der Vooren (3), Marja Bergman (2), Anja van Ekelenburg, Dick van Ekelenburg (2), Rien Roozendaal (2), John Kuit (2).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6