SPORT Sportraad slikt bezuix igingen Excelsior '20 gaat eten Sjoerd Visser judoka van het jaar Passage-dames blijven verrassen. The Hoekers gelijk MVC-dames bij voorbaat kansloos TSB van de laatste plaats af WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 i Vlaardingen Dat onder andere de sport het „slachtoffer" zou gaan worden van het dreigend tekort op de begroting van 1979 van de gemeente Vlaardingen, lag voor de hand. Maar dat de meeste leden vaa de Sportraad niet eens de moeite hadden genomen, om op een extra bijeenkomst (van DB en secties) een kritisch geluid te laten horen over de willekeur van de verscho ven sportprojeeten tot na 1981, was een vreemde zaak. Een greep uit de projecten, die (voorlopig) uit de boot zijn gevallen, de tweede sporthal in het centrumgebied van Holy. Het feit dat voor deze hal al grond gereserveerd is, en op papier al meer dan volgeboekt, had stof tot discussie moeten opleveren. Ook dl zijn de marges van verschuivingen erg klem. Het is langzamerhand een publiek geheim, dat de meeste binnen sportclubs al met ledenstops moeten werken. Vandaar!. En dan te bedenken dat, wanneer Vlaardingen aan de norm voor sport hallen zou moeten voldoen (1 op 20.000 inwoners), er al vier zouden moeten staan. Maar niemand, die deze wéék, over dit onderwerp althans, zijn mond open deed. En degenen die er met waren, hadden zelfs de moeite niet genomen om een bericht van verhindering te sturen. De tweede sporthal, die zo'n vijf miUioen moet gaan kosten, is nu pas, aldus het investeringsprogramma voor de eerstkomende vijf jaar, op zijn vroegst in '82 klaar. Tenminste wanneer Vlaar- dingen rond die tijd uit de rooie cijfers komt. Want er zijn nogal wat investeringen de komende jaren in de onrendabele sector. Voorbeelden daarvan zijn onder meer: de nieuwbouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Hofsingel, het nieuwe gebouw van het toeleveringsbedrijf Vlaardingen, het ophogen van de wijken, de bouw van het riool-zuiverïngsgemaal, en niet te vergeten de kosten voor het onderwijs. Verhogingen van rioolheffingen, de onroerendgoedbelasting en dergelijke, zetten niet meer zoden aan de dijk. Bovendien is de OGB in Vlaardingen toch al aan de hoge kant. En worden de rioolheffingen de komende jaren fors verhoogd. In '79 en '80 zelfs met twaalf procent, en de jaren daarna zelfs met 20 procent. In het investeringsprogramma 1977-1981 was voor de bouw van een sporthal in de Holywijk nog een bedrag opgenomen van 2,5 millioen, verdeeld over '79 en '80. In de loop van dit jaar bleek ai, dat dit bedrag voor de realisering van een sporthal in hartje Holy ontoereikend zou zijn. In de nieuwe meerjaren-begroting staat voor '78 een eerste post van 250.000 gulden, en voor 1979 is dat één millioen. De grootste posten komen in '80 en '81 aan de beurt, respectievelijk 1.8 en 1.4 millioen, als inrichting van de sporthal, die niet te vergelijken zal zijn, qua oppervlakte, met de huidige Westwijkhal. door Bas van den Berg Het dagelijks bestuur van de VRSR betreurt in dat verband, dat B en W ook de gemeenteraad niet het advies hebben overgenomen om af te zien van de bouw van twee turnzalen in de Holywijk. Waarvan de eerste, aan de Baamhoeve, al klaar is. Voor de tweede, in het westelijk deel van Holy-Noord, is intussen al de eerste paal geslagen. Kosten van die twee projecten acht ton. Teun Goedknecht. secretaris van het dagelijks bestuur van die raad, zegt dat nu nog maar moei worden afgewacht of de schooljeugd nu ook overdag gebruik gaat maken van de sporthal, nu er al turnzalen zijn. „Wij hebben B ert W ervan trachten le overtuigen, dat het uit exploitatie-oogpunt beter zou zijn geweest, wanneer die acht ton dienstbaar zou worder. gemaakt voor dé bouw van de sporthal. Waar leerlingen nu overdag in de turnzalen sporten, staat de toekomstige sporthal op die voor verenigingen onrendabele tijden leeg. Een zeer onvoordelige zaak, maar ja, het beleid van de gemeente is er op gericht, dat bij elke schooi een turnzaal moet staan." De gemeenteraad besloot wel. dat door de bauw van de beide turnzalen de bouw van de tweede sporthal, wat betreft het verlenen van de kredieten, niet op de tocht zou komen te staan. De toestand geeft nü aan, dat de binnensportverenigingen stil Staan in hun ontwikkeling. Zij hadden hun stem moeten laten horen, en het DB het advies kunnen meegeven, dat zij een verder uitstel niet meer kunnen accepteren... Schiedam Wat schuchter stapte Aad Bierhuizen met zijn selectie naar de dames van 51VC toe. De kennisma king verliep niet geheel vlek keloos. Onverstaanbaar wer den de namen opgesomd, waarna de beide tegenstan ders zich beperkten tot hun eigen groep. Jn bowling Musis Sacrum stre den Excelsior '20 en MVC om een diner in De Amstelbron. Dat Excelsior de uiteindelijke winnaar was, was iets dat ie dereen in feite al lang had verwacht. Immers, met alleen bezit Bierhuizen naast goede voetballers ook bowlers van allure, de tegenstand van MVC was gewoon onvoldoen de. „Die mannen gooien veel harder. Daarom vallen die ke gels gemakkelijker om", was dan ook een veelgehoord com mentaar. Het verschil was te groot. Want Excelsior eindigde met een tctaal van 2216, terwijl MVC niet verder kwam dan 1599 punten. Waarbij topscorer Pe ter van der Hoeven zelfs meer dan honderd punten meer gooide dan de beste van MVC: coach Kees Vijfvinkel met 23G omgegooide pins te gen Van der Hoeven 346, Toch zag het er in het begin niet naar uit dat MVC 2ich zou laten afslachten. Want een duidelijk gespannen Aad Bierhuizen („lk zenuwachtig? Kom nou. Op het veld wel ja. Maar dat is ook belangrij ker/") het zien hoe MVC m de eerste worp al negen kegels omver wist te gooien. De gezelligheid echter werd na een wat weifelend begin niet vergeten. Zo zelfs dat het er even op leek dat ongeacht wie zou winnen, beide ploe gen samen zouden gaan eten. JExcelsïor echter gaf toeh de "voorkeur aan de eigen selec tie (20 man) plas de eigen vrouwen. ..We zijn met spelers van het eerste en het tweede geko men". zei Aad Bierhuizen, ..omdat we nou eenmaal een eenheid vormen. Ik heb twin tig man voor het eerste en het tweede." De taktiek van de voetballers was er echter zuiver op geba seerd de tegenstandsters met drankjes uit te schakelen. Toen Cora Tuitel dan ook de opmerking van Hennie Claa- sen (dat volle.vbalsters toch gewend 2ijn om alles door de lucht te spelen) beantwoord de met een strike moest Peter Broere zelfs een rondje geven om erger te voorkomen. Taktiek of niet, Excelsior won overtuigend. En Bierhuizen kon met glimmende oogjes in door Martijn Verwaaijen onderhandeling gaan met Amstelbron-eigenaar Paul van Bilsen om af te spreken dat op 20 januari de boven zaal voor Excelsior moest worden vrijgehouden. MVC verwerkte de nederlaag uitstekend. Had alleen klach ten over de duimen, die be hoorlijk pijn waren gaan doen. Caroline Broere: „Die gaten in die bal waren eigen lijk te klein. Ik kon natuur lijk wel een grotere opzoeken, maar die was weer te zwaar." Waarop coach Vijfvinkel zijn spelverdeelster vertelde: „Dat heb je met die spelver- deetsters van tegenwoordig. Die hebben altijd last van hun duimen." Excelsior, ai vóór de finale ze ker van de zege. beperkte zich op het laatst alleen maar tot het uit het spel halen van de eigen spelers. Zo werd geroe pen „De Groot! Gootgeluiden*' toen Hans Etman voor de zo veelste keer misgooide. De score van de volleybalsters zag er als volgt uit: Maaike Koldewjjn 155, Janny van Tngt 200. Dorien Wolters 192, Karin Boelaars 142, Kees Vijf vinkel 236, Caroline Broere 119, Atie Meyer 167, Mieke Vijfvinkel 207, Cora Tuitel 181. Totaal: 1599. Excelsior '20: Kees Schouwen burg 296, Hans Etman 241, Peter van der Hoeven 346, Berry Janse 277. Kees Léli- veld 258. John Speelmeyer 230, Peter Broere 233, Henrue Ctaasen 147, Fred Clarijs 188. Totaal: 2216. Passage veel te sterk voor Volley-reserves Excelsior '20 en MVC rond de bowlingbaan Vlaardingen De semi-derby in de heren eerste klas is een duidelijke overwin ning voor Passage/VCJ geworden. De standaardteams van Volley '68 deden het beter door beide hun wedstrijd met 30 te winnen. Winst was er ook voor de dames van Shell. In Oud-Beijerland werd het tegen Datacenter een 3—1 overwinning. In de tweede divisie da mes eindigde het duel tussen Intermezzo en MVC in 31 voor de ploeg uit Mid- delhamis. In Den Haag zorgde Passage dames bijna opnieuw voor een verras sing. Tegen koploper Van Sanien/Ley- land II werd het na een 0—2 voorsprong een 32 nfederlaag. Passage is er in de Vlaardingse sporthal in geslaagd de semi-derby in een duide lijke 3—0 winst om te zetten. De ploeg uit Schiedam speelde zeer geconcen treerd, waar tegenover Volley alleen in de eerste set redelijk volleybal stelde. In het begin liep Volley II snel uit naar een 6—1 voorsprong, maar Passage haalde op tot 6—5. Via 8—5 en 8—10 ging de strijd gelijk op tot 11—11, Hierna wissel de coach Paul de Haan de goed sjjelende Wim van Vliet. Op 1113 werd ook Wim van Heerde naar de kant gehaald voor Jos van Winsen, maar ook deze kon het tij met keren voor de Vlaardingers en met 11—15 was de eerste set voor de Schiedammers. In de tweede set kwam Albert Schaap in de Vlaardingse ploeg de plaats innemen van Wim van Heerde, terwijl Wim Broere" het spel verdelen van Wim van Vliet moest overnemen. Beter spelen gingen de Vlaardingers er echter beslist niet door, en met 315 was ook de tweede set voor Passage, dat ook in de derde set goed spelend direct weer uitliep naar een 1—5 voorsprong. Opvallend was hierbij het goede spelverdelen van Stef Wïersma, terwijl de terugkeer van Pieter Both de Schiedammers aan het net erg sterk maakte. Via 3—5 en 4—10 werd het uiteindelijk een 4—15 setoverwinning en daarmee een verdiende 0—3 overwinning voor Passage. Gevolg hiervan is, dat Passage nu op één punt achterstand van Volley '68 staat, dat zelf de leiding is kwijtgeraakt aan Schovocomca. Spel eri trainer Lex Mas tenbroek vond dan ook, dat zijn ploeg, beslist nog kansen op het kampioen schap heeft, en als de Schiedammers het op kunnen brengen op deze wijze te Bij Volley '68 zal men zich echter moeten afvragen of het mogelijk is, om met twee ploegen te proberen kampioen te worden, of dat men duidelijk voor bet eerste team moet kiezen. Duidelijk is in elk geval dat het eerste team momenteel een goede klassering heeft in de promo tieklasse. Vrijdagavond was ook Jong Pendrecht te zwak voor de Vlaardin gers. Steunend op het opnieuw goede aanvallen van Leo van Marwijk werd de eerste set roet 15—8 door Volley gewonnen. In de tweede set wisselde Paul de Haan spelverdeler Leen van Bree voor Bert Huismans, die duidelijk liet zien een goede set up af te kunnen leveren. Opnieuw won Volley met 158, waarna in de derde set de tegenstand van de ploeg uit Botterdam-Zuid gebro ken was en via 15—1 was de 3—0 over winning voor Volley '68. De dames hadden een nog gemakkelijker tegenstandster- Hekkesluiter Delta uit Zwijndrecht bleek veel te zwak. Met de setstanden 15—2, 154 en 15—0 werd het in een half uur 3—0 voor het leidende Volley '68. Bij MVC blijven de problemen voor trainer Cees Vijfvinkel zich opstapelen. In de afgelopen week besloot Joke van Bee- kum om midden in het seizoen te stop pen, waardoor de Maassluise ploeg in een half jaar drie geroutineerde speel sters is kwijtgeraakt Met het bij de ploeg halen van de 16-jarige Karin Boe laarts en de 17-jarige Caroline Broere, hoopt Cees Vijfvinkel toch tot een goede prestatie m de tweede divisie te komen. Zaterdagmiddag wilde dat nog niet zo lukken. In een rommelig duel bleek te genstander Intermezzo met 3—1 te sterk. De eerste set was nog wei met 13—15 voor MVC, maar daarna bleek toch, dat denieuwe ploeg nog niet was ingespeeld, ondanks het goede spelverdelen van Maaike Koldewijn. Met 15—10 trok het fanatiek verdedigende Intermezzo de stand gebjk. In de derde set kon MVC lange tijd bijblijven, maar met 15—12 was ook deze set voor Intermezzo, dat in de vierde set minder moeite had om via 15—8 de wedstrijd te winnen met 3-1. Passage In een goed gespeelde wedstrijd heeft Passage het koploper Van Santeo/Ley- land H bijzonder moeilijk gemaakt De eerste en tweede set waren met 14—16 en 11—15 voor de Schiedamse ploeg. Passage maakte goed gebruik van het feit, dat er bij de Haagse ploeg enkele oudere speelsters meededen, die nog uit stekend konden volleyballen, maar toch wat trager waren geworden. Zelf werkte de ploeg erg hard, waarbij vooral het goede verdedigen van Riet Brouwer de ploeg de stimulans gaf om voor elke punt te vechten. In de derde set had Van Santen eindelijk wat meer aanval, waardoor het met 15—11 de stand op 1-2 bracht. In de vierde set ging de strijd lange tijd gelijk op, maar toch bleek Van Santen aan het eind iets sterker, zodat via 1512 een beslissende vijfde set nodig was. Hierin heeft het er lang naar uitgezien, dat Passage alsnog zou gaan winnen, maar Van Santen/Leyland H had net op tijd dat beetje geluk, dat de meeste ploegen vaak hebben als ze bovenstaan, en met 17—15 wist de ploeg toch met 3—2 te wmnen. De nieuwe winnaar Sjoerd Visser met de bokalen Maassluis De titel „judoka van het jaar bij Mahorokan" is dit jaar ten deel gevallen aan Sjoerd Visser. De 15-jari- ge Maassluise judoka kwam voor deze eretitel in aanmer king vanwege zijn nationaal kampioenschap. Ook maakte hij deel uit vaal het Mahoro- kan-team, dat in de halfzwaar gewichtsklasse kampioen van Nederland werd. Niet alleen de prestaties telden echter mee voor deze eervolle verkiezing. Het totaal gedrag als sportman en als mens werd eveneens in de beoorde ling betrokken. Waarbij Sjoerd Visser zegevierend te voorschijn kwam. Uil handen van Henk van Oosten, voorzit ter van de Budo Bond Neder land, kreeg hij de erebokaal uitgereikt. Er werden tijdens de grootste judodag in een druk bezette Olympiahal, nog meer huldi gingen verricht. De zeventien judoka's die tijdens de afgelo pen toernooien eremetaal be haalden, werden m het zonne tje gezet alsook de algemeen kampioenen van de vereni ging. Bij de jongens waren dat Leo Paetjouw met Peter van Dijk als tweede. Bij de meisjes was Jolanda van Meggelen eerste, voor Liesbeth Beeks. Wethou der Koos Smit, namens ge meentebestuur en sportraad Overzicht van de geslaagde jirdodag aanwezig, kwam in deze huldi ging met met lege handen. Bij de zeventien judoka's die provinciaal, nationaal of inter nationaal van zich deden spre ken, waren niet minder dan vier Nederlandse kampioenen. Joland van Meggelen, Liesbeth Beeks, Sjoerd Visser en Rob Henneveld eisten in hun klasse de hoogste titel voor zich op. Daarnaast grossierden de overige Mahorokanleden in zil veren en bronzen medailles. Behalve de huldigingen, werk te Mahorokan ook de club kampioenschappen af. Daar voor werden erg veel partijen verwerkt, want meer dan zes honderd leden hadden hier- voor ingeschreven. Het toer nooi had niettemin een vlot en sportief verloop, waarna de ju dodag nog met een zaalvoet baltoernooi en een klein feest je werd gevierd. Vlaardingen Een optimaal gemotiveerd TSB smaakte bet genoegen om via winst op HPSV (2-6) de laatste plaats te kunnen verlaten. Waarmee de eerste stap op weg naar herstel werd gezet. De 2-0 overwinning kwam voor rust al tot stand, in een fase dat de Vlaardingers sterker wa ren, maar het eerste kwartier het initiatief volledig aan de Hagenaars hadden moeten toestaan. Het werd door Jeroen Roovere 1-0 en door Wtm Stoevelaar, uit een actie van dezelfde Ho overs, 2.-0. Wat kon TSB toen nog gebeuren! Trainer Jan van der Berg: „We konden de voorsprong zonder veel moei te consolideren. Niet bewust op de defensie steunen, maar bij tijd en wijle ook eens de tanden laten zien". Dat con cept slaagde, zodat het bij net scheiden van de markt nog steeds 2-0 was. Hoek van Holland De uitwed strijd tegen Oisterwijk Oys ters had The Hookers eigen lijk weer twee winstpunten kunnen opleveren, maar dat is de Hoekse rugbyspelers toch niet gelukt. Op het kant je af hebben The Hookers er nog een gelijkspel uit kunnen slepen, een uitslag die in de rugbysport nogal zeldzaam is. Oisterwijk startte fanatieker dan was verwacht en The Hookers hebben het mis schien allemaal toch wat te gemakkelijk opgenomen. Via een free-kick kwam de thuis club op 3-0, maar nog voor de rust konden de Hoekenaren, eveneens uit een vrije schop, op 3-3 komen. De strijd ging gelijk op en het spel verdeelde zich van de ene try-line naar de andere. Direkt na de rust kwam Oister wijk fel opzetten, hetgeen de Hoekenaren wat verraste. Toch was het Brabantse of fensief niet zo onverwacht, omdat Oisterwijk Oysters in degradatiegevaar verkeert. Het felle offensief werd be loond met een try uit een a yardsscrum, welke ook nog geconverteerd werd (9*3). The Hookers begonnen hierna langzaam aan wat terrein winst te boeken vanuit de de fensie, maar direkte scorings kansen konden niet worden gecreëerd. Pas tegen het einde van de wed strijd konden de Hoekenaren grote terreinwinst boeken uit een line-out en een goede ak- tie van de voonvaartsen. Uit de line-out die daarop volgde ontstond balberit voor de Hoekenaren, waaruit via een aktie van Hans Krommen hoek en Jan van Burg uiteind elijk door Joop van Dorp ges coord kon worden, en deze try werd door Jan van Burg ge converteerd (9-9).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6