■mmmJgfig Maasïandse fotografen kijken door hun lens i PEPPI en K0KKI Fa. J. Kleywegt Zn. Poll© Kapitein lob !we@ ïaSêskwam® timmerlieden een vakbekwaam metselaar VRIJDAG 23 DECEMBER 1977 Expositie "y~tsS3!k Gevraagd: in vaste dienst HET HQtPSTAAL GA J J NOG munrn. couem? nr AWK fEW WAR NOTITIES «El JE GAAT MEE. WANT CAEM AWCKT ISA/NGEUBMÉN JEL06EECT /KW.«W IN HAAE HU», EH J£ 6M7'SM6PECT $l~ jt ormmma r/igchmncaeoi, mm. E0HW6W VA» GASffElA' ItlOLISElEIPC x u t HAMPAA2 Bt'JWH A15JK JOUli) MAAEIIEVÏ2 GEEtf WAS.AmiiMPET JE G?APJE50vEE,C0lLf6Af »0G Wf-6 OOK rim SCKAWDE, DAFJE HIER VASTGEBONDEN BENT EN W/fó MET DIE NARE LIJAJ' KOM, LOOP VRIJ KOND.1 2931 Wammeer Ralph vertelt dat hij de zaak reeds uitvoerig heeft besproken met Voisïn en dat hij het op prijs zou stellen, wanneer Rob met hem zou samenwerken, schudt Rob vastberaden het hoofd. Jdet spijt me," zegt hij, „maar ik vertrouw Voisin niet Mijn vriend Nils Björn weet er meer van en hij heeft mij sterk afgeraden met hem in zee te gaan." Nils Björn ver telt, wat hij van Voisin weet en Ralph trekt een bezorgd gezicht „Tja," zegt hij. „als de zaken er zo voorstaanEn op mij maakte hij zo'n joviale indruk! Wat denk jij er van, Gloria?" „Je weet dat ik hem van het begin af niet mocht," zegt Gloria, „en het is nu een- maal zo, dat wij kapitein Robs medewerking niet kunnen missen. Het lijkt me dus beter wanneer je je contacten met Voisin afbreekt" „ik heb haar nooit bedrogen," had hij toen gezegd. En zijn stem was zwakker geworden en onzeker. „Maar als ik iets met jou begon, zou dat ontrouw zijn. Jij bent de enige met wie ik Saar ontrouw zou wezen. Alleen met jou, en niet met honderd andere vrouwen, al lag ik tien nachten achter eikaar met ze te bed. Begrijp je me?" „Ja. Sal." zei ze. Het was de bittere erfenis van een eerlijk man na wat er tussen hen geweest was en dat nooit zou ophouden te bestaan. „Ik ben moe," zei hij en strekte zijn benen. „God, wat bén ik moe!" „Kun je het niet wat kalmer aan doen?" „Ik heb kinderen," zei hij. Dat verklaarde alles. „En Saar moet hebben wat ze maar wil." „De jongens kunnen zich best red den. zou ik danken. En Saar zou geen wans meer kunnen beden ken. Zo veeleisend is ze trouwens niet". „Was ze het maar wél," zei hij en schoof zijn onderlip nog meer naar voren. Dan, reikend naar de tas die hij naast zijn stoel had laten zak ken: „Ik heb nog wat voor je, vriendin." Het waren twee fraaie cornets. De bovenzijde als openbloeiende tul pebladeren met een lint onder de kelk. Het ene geel, het andere lila. „O, wat beeldig I" „Ja, wel leuk," gaf hij nonchalant toe, hoewel ze wist dat een goed keuring van haar hem altijd be wees in de roos te hebben gescho ten voor zijn klanten. „Ik heb wat nieuwe bonbonvutlingen bedacht. Proef ze maar. Als jij 2e floed vindt, zijn ze goed." „Mijn gojse smaak voor je gojsa clientèle," schertste ze. Een seconde lang blonk het pret lichtje van wederzijds begrip in zijn zwaarmoedige ogen. „Uiteraard, aapje." „Wil je nu wat hebben? Thee, koffie, een borrel?" Hij dacht even na. „Nou, vooruit dan. Zwarte koffie met veel sui ker." „Denk aan je embonpoint," waar schuwde zij glimlachend. „Me zorg," zei hij extra dik jïddi- sch, en dan zonder overgang, ter wijl hij in goedkeuring de kamer rondkeek: „Nee, voor mij geen Israël, nooit Hier hoor ik, niet waar ik toch een vreemdeling zou zijn. Hollanders zijn vogels van verschillend pluimage. Ik ben een Hollander met een kromme neus - en het zaJ wel zijn, nog wat andere hebbelijkheden. Nebbisch! Elk varken heeft een krul in zijn staart en gekke streken hebben èlle mensen." „De-wereld is van de mensen," zei Nan. „We moeten er mèt elkaar op leven, overal." „En er met mekaar een janboel van maken." Het klonk half schertsend, half bitter. „Dat hebben we altijd al gedaan," zei Nan, „van hat begin af aan." „Tijd dat we er dan nu mee ophou den. Bei voor de laatste ronde." „Wat bedoel je daarmee?" vroeg ze, even verbaasd, opkijkend van het koffieapparaat, dat napruttolde. „Dat de wereld vergaan zal, horen weal eeuwen," Hij nam da kop gloeiend hete koffie van haar aan en blies erin, „Ik weet met of ik dat nou wel zo precies bedoel. En mijn tijd zal het misschien wel uitduren. Misschien, misschien ook niet. Maar Adonai met Zijn eigen tijdrekening zou er weieens genoeg van kunnen krij gen ons altijd maar weer oen kans te geven. We gaan at zo heel lang door de Rode Zee. Het water moet zich ook weer eens sluiten boven al die lekkere jongens, die Zijn hele rotzooi aldoor maar weer in de soep draaien, hier en daar en overal. En nou, na de maan, begin nen we al a, aan Mars en straks aan de sterren - en een mod der- spoor laten we achter - overal." „Ben jij tegen de ruimtevaart?" vroeg zij. Hij ging altijd zo op in de dagelijkse dingen, in de dingen van de dag, de dingen van de wereld. Hij schudde het hoofd en nipte van zijn koffie. „integendeel. Misschien zien we pas vanaf de sterren hoe klein de aarde is en hoe verdomd dwaas we zijn. ruzie te maken op en om een speldekrtop." Ze zwegen, dronken koffie. Nan peuterde een cornet Open en proefde een bonbon- „Jij ook?" Hij schudde van nee. Uitgave: SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en Is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H. L Lambregtse 'Redactie SchiedamrK. Kegel en W. d. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Hazejager, K. Jonker en C. H. van Bremen. Sportredactie: B. v.d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardingen). De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a. tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brode Havenstraat 6. tel. 343223 en 345209. postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van 2uilen. Diepenburchstraat 34, tel. Ü1S99- 16143 Hoek van Holland: L van Ooijen, Mahuctroat 135, tel 01747- 2604 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (tel, 010-354525, b.g.g, 354587) Voor inlichtingen over administratie en. abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag tot 19.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, Haagsche Courant. Het Binnenhof, 1et. 010-144144. tel. 070-624562. tel. 070-624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste toto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144144, toestel 147, de hr. W. v.d. Knaap. j ADVERTENTIES j Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Maasland De Ro zenhof,- Foto-expo sitie De Maasland- se fotografen kij ken door hun iens. Openingstijden tot en met 26 decem ber van 15 tot 17 uur. Boerderij - F. van der Burg Maasland In het gebouw de Rozenhof wordt tot 27 de cember een expositie gehou den van Maasïandse ama teurfotografen. Werk bekij ken van amateurs lijkt mis schien niet zo aanlokkelijk, maar wat er te zien is, is de moeite toch zeker waard. Opvallend is dat het zwart/- wit werk, ook in de afwerk ing die ongetwijfeld door de makers 2eif is verricht, een tekst en foto's Stef Breukel prima kwaliteit laat zien. Ui teraard hebben veel foto's de schilderachtige plekjes Papegaai - C. Kuijlman waaraan Maasland zo rijk is tot onderwerp. Van een professionele kwali teit is een aantal grote kleu renplaten van C, Kuijlman. Bijzonder fraai is bijvoor beeld een zeer kleurige pa pegaai; verder verdienen ook fraaie landschappen, opvallend van kleur en com positie, zeker aandacht P, van der Meer zoekt het ook in landschappen, waarbij hij handig gebruik maakt van fraaie lichtsituaties die zijn zwart/wit prenten een sfeer vol karakter geven. Opval lend is de foto van ijsbloe men op een ruit van P. M. Pols, die b&ewel hij wat lich ter afgedrukt had kunnen worden, toch een mooi beeld geeft van dit winterse gebeu ren. Sneeuw is een onder werp dat velen naar de ca mera doet grijpen. Ook B. van Buren laat enkele sneeuwlandschappen zien, zoals een foto van opgesta pelde tonnen, een onder werp waar door de ritmi sche compositie toch wel wat meer van te maken zou, zijn. Van de Maasïandse edelsmid Marianne Blanken zijn er zilveren sieraden te zien. Molen - M. P. van der Meer Kerkdiensten VLAARDINGEN Grote Kerk, zater- dag II uur n.ro. ds. S. v.d, Bos, Hilligersberg m.m.v. Orpheus man nenkoor. 11 uur v.m. Kom zing met ons en doe als wij; zondag 10 uur ds. J. Bouterse m.m.v. Cantorij- bed. H. Doop en 17 uur ds- W. J. Bouw van Doom, oude ber. Nieuwe Kerk, zaterdag n.m, 11 uur Kerstnachtwa- ke, voorg. ds, Keliing/ds. Eikelboom; zondag 10 uur ds. J. Wieman - Wijk- gemeente Immanuel - Aula Groen van Prinstererlyceurnzaterdag, ae Nieuwe Kerk, zondag 10 uur as. G. F. H- Selling, kerstdienst voor jong en oud. Betnelkerk, zondag 10 uur dhr. A- Jumelei - Rehobothkerk, za terdag rum. 10,30 uur ds. J. J. v. Thiel nun.v. The Chariots o.Lv. J. Hus van Amsterdam - zondag 10 uur ds. J. J. v. Thiel m.m.v, Happy Gene rations oJ.v. Rene Fons van Kethel - Ichthuskerk, zaterdag njn. 10.30 uur ds. Verhoef/ds. Krol m.m.v. Kerkkoor Nieuwe Kerk, zondag 8,30 uur ds. W. "W. Verhoef Dageraads- dienst Viering H.A.» 10 uur ds. W. W. Verhoef Kersthoogdienst mmv. kerkkoor en kinderker k, 15 uur pas toor A. de Lange - Kerkdienst voor geestelijk minder begaafden m.m.v. Bazuingroep en koor, het zingende woord, 19 uur ds. W. W. Verhoef, Alternatieve dienst mun.v. J. C. Sin gers - bed. H. Doop - Holyeentrum, zaterdag 19.30 uur Kerstzangdienst m.m.v. Chr. Gem. Koor Vlaardingen bazuin groep - leiding ds. P. Vermaat en 22.30 uur ds. Baak/dhr. A. v. Zetten Halykoor - zondag 10.30 uur dhr. A. v. Zetten en 18 uur ds. P. Vermaat - bed. H. Doop - vanaf kwart voor zeven samenzang - De Deel, zondag 9 uur dhr. A. v. Zetten - Zonnehuis zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma - Hoiyziekenhuis, zondag 9 uur ds. B. Baak - Rusthuis Vaartland zondag 10.15 uur dhr. J. v. Lamb algen - Dagkapel H. Geest kerk/O osterkerk woensdag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed - Ichthuskerk, donderdag a.s. 19.30 uur Avondgebed - Johannes de Do- perkerk, vnjdag a.s, 19,30 uur Inter kerkelijk Avondgebed - Grote Kerk, maandag 9.30 uur ds. P. Vermaat Raad voor gemeenschap van Kerken en het Leger des Heiis, zaai Harmo nie zondag 10.30 uur Kerstbijeen komst, spreekster mej. J. K. Poot m.m.v. The Young Voices uit Schie dam o.l.v. H. de Kruyf - Oosterkerk, zondag 10 uur ds. H. Eikelboom Nieuwe Kerk, zaterdag 23 uur ds. H. Eikelboom en ds. G. F. H. Keiling - Emmauskerk, zaterdag 22 uur dr. H. J. Kouwenhoven en zondag 10 en 17 uur dr. H. J. Kouwenhoven Kerkcentrum Holy, zaterdag, 22.30 uur ds. B. Baak en dhr. A, v. Zetten en zondag 9 en 17 uur ds. K D. v. Kampen - De Deel, zondag 10.30 uur ds. B. Baak - Pnielkerk, zaterdag 23 uur ds. D. Braam plus Leger des Heils en zondag 10 en 17 uur ds. D. Braam - Ichthuskerk, zaterdag 22,30 uur ds. L, R. Krol en ds. W. W. Verhoef - Maranathakerk, zondag 10 uur ds. L, R. Krol mun.v. het Kerk koor Immanuel en 17 uur ds. L. R. Krol, kers ton tmDedng - De Wetering, zondag 10.30 uur ds. K. D. v. Kam pen - Holyriekenhuis, zondag 9 uur da. L R. Krol Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y, J. Tiemersma - Remon strantse gemeente, zaterdag 21.30 uur ds. A. C. Dorhout-Mees, zondag 10.30 uur prof, dr. H. J. Heering Leiden Sionkerk, zondag 10 en 17 uur ds. D. Rietdijk, maandag 10 uur ds. D. Rietdijk, 15 uur Kerstfeest met de Zondagsschool zaterdag, 31 de cember a.s. 19.45 uur ds. D. Rietdijk - Leger des Heils, zaterdag 23 uur Kerstnachtdienst in de Pnielkerk - Hen. Rol. Holstraat - zondag 10.30 en 17 uur samenkomsten numv. zang koor en muziekkorps, maandag 17 uur gezinEdienst - Alle samenkom sten staan olv. Majoor en mevr. O. Krommenhoek v.d. Bijl. SCHIEDAM Havenkerk, zaterdag, 22 uur Kerstnachtdienst Ev. J. Maas- ba ch - zanggroep Lightbearers - kerstfilm Holy Night zondag 15 uur Ev. J. Maasbach - Kerstfeest voor iedereen Kerstspel van Angklung-or- kest Jerry Esther Terry U-SA. dinsdag a.s. 20 uur A W. Maasbach - Bidstond - zaterdag 31 december a.s. om 19 uur Ev. G. D. Grootveld- Oudeiaarsdienst - Ned. Protbond, zaterdag 23 uur ds. B. v. Blanken Kerstnachtdienst, zondag 10,30 uur ds. B. v. Blanken, kerstmis Gebouw Irene, zondag 10 uur cand. J. P. de Man en maandag 10 uur ds. M. Bakker - Grote kerk, zaterdag 23 uur, kerstnachtdienat ds, S. Tijmstra mm.v. het Grote kerkkoor en herv. jeugdkoor The Young Voices - zon dag 10.30 uur ds. M. C. Baart, gezins- dienst en 17 uur ds. C. den Boer Wagmingen Maandag lff.30 uur ds. S. Tijmstra - dienst met de zondag school Opstandingskerk, zondag 10 uur ds. U. J. Spakng Dm. gezms- dienst m.m.v. het Opstandingskerk- koor - BetheLkapel, zondag 9.15 uur ds. M. C. Baart - Aula, Pinaplein, zondag 9.30 uur ds. S. Tijmstra, dienst voorafgegaan door kersten t- bijL KETHEL Dorpskerk, zaterdag 2130 uur en 23 uur ds. J. Nierop en ds. N, J. Flink - zondag 10 uur ds. N. J. Flink om 18 uur geen dienst St, Martinuskerk, zondag 8.30 uur ds. P. Magre. MAASLAND Herv. Kerk, zaterdag 22.30 uur gezamenlijke kerstnacht- dienst ds. H. Makkinga, zondag IC en 19 uur jeugddienst, ds. H. J. J, Keijzer - maandag 10 uur dne ker- kendienst in de Geref. kerk. Geref. kerk, zaterdag 22.30 uur gezamenlij ke kerstnachtdienst in de Ned. Herv. kerk, ds. H. Makkinga, zondag 10 uur ds. H, Makkinga en 19 uur ds. Renkema van Schipluiden maandag 10 uur driekerkendienst R.K Paro chie, zaterdag 21 uur nachtmis en 24 uur kerstnachtviering, zondag 10 uur gezinsdienst en maandag 10 uur driekerkendienst in de Geref kerk. DONDERDAG 29 DECEMBER 14 uur SN JEUGDFESTIVAL Toegangsbewijzen f3.60 verkrijgbaar vanaf (fjnsclag 27 december van 10-13 uur. Voor onderhoudswerk en kleine nieuwbouwprojekten. Voor een goed en betrouwbaar vakman bieden wij een hoog loon. EVENTUEEL WOONRUIMTE BESCHIKBAAR Sollicitaties te richten aan: Rietdijkstraat^ 74-76 n van Holland

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2