Trial, motorsport die niet gevaarlijk is SPORT Voor korfballers ups en clowns SPIRT ©TIPS HSV-jengd mag wisselbeker houden Lankester terug naar Hoekse Boys Clubmus SODO nadert voltooiing KNKV erkent wereldduurrecord Ad Kruythof bij de beste vijf van Nederland Tafel- tennis toernooi Tussen oplossing voor velden iifiaiPii jfPl In derde oliebollen toernooi DINSDAG 3 JANUABI 1978 Maasdijk „Zo'n vier jaar geleden is de belangstelling voor de motortriai in lichte mate toegenomen. Daarvoor wist men nauwelijks van het bestaan af. Toen waren er ook erg weinig beoefenaars van deze tak van motorsport Bet wanen altijd dezelfden, die op wedstrijden successen behaalden". Dat zegt Anton Kruythof over zijn hobby, welke hij sinds 1972 beoefent. De Maasdijker kan zich rekenen tot de vijf beste motortriaicou reurs van Nederland. 1T*at is nu eigenlijk motortnal? Het is in ieder geval een sport, die bij de meesten nog onbekend is. Kruythof: „Dit komt, omdat motortriai niet zo attractief voor het publiek is als andere motorsporten. Het is zeker niet spectaculair om te zien. Er zit geen snelheid in en het grote stuntwerk ontbreekt. Het is ook moeilijk te volgen voor de mensen- Er wordt soms een parcours uitgezet over een afstand van zestien küomter door bossen of tn de duinen. De motortri al-sport komt van oorsprong uit Enge land. Bij de beoefening hiervan is een complete beheersing van de motor noodzakelijk. In een uitgezet traject zijn een aantal hindemissen opgenomen, altijd van natuurlijke aard, die de deelnemers met zo weinig mogelijk strafpunten moeten nemen. De strafpunten vaneren van een tot en met vijf. Een voet op de grond betekent één strafpunt, terwijl een afgeslagen motor vijf strafpunten oplevert, De obstakels bestaan meestal uit boom stammen, stenen of rotsen en kleine riviertjes. Vaak is een stuk openbare weg in de route opgenomen, waar het verkeer normaal doorraast. Gevaarlijk is dat overigens niet, omdat de tijd niet door Jan Valwerk belangrijk is. Het gaat er om de proeven foutloos te nemen. Hoe lang je daar over doet is meestal niet belangrijk", Motortnal wordt ook in sporthallen uitgevoerd; het zogenaamde mdoortral. Dit is voor het publiek veel spectaculairder. Ze zitten er boven op. Hier speelt het stuntwerk wèl een rol. Qua moeilijk heid maakt het met büiten niets uit en ook de motor zelf verschilt met. Voor de coureur is het wel vervelend dat het publiek er zo dicht bij zit, en soms flink tekeer gaat. Dat is met zo best voor de concentratie, één van de belangrijkste eigenschappen, die je voor deze sport nodig hebt De proeven zijn binnen natuurlijk met de hand gemaakt en zijn zo moeilijk te maken als men zelf wil. Een groot voordeel bij binnentrial is dat je een proefronde mag rijden. Buiten kun je alleen maar letten op je tegenstanders om uit te vissen, waar de moeilijkheden liggen. Als je als eerste moet beginnen, ben je echter de sigaar. Verder is er geen verschil tussen Indoor en buiten trial Alleen heb je binnen geen last van de wind of regen", zegt de Westlan der. Het niveau in Nederland is ten opzichte van Europa erg laag: „Dat is een feit Engeland, waar zelfs al profrijders zijn, heeft de beste coureurs. Als Nederlanders mee zouden doen aan internationale ontmoetingen, zou er slechts een plaats zijn weggelegd in de achterhoede- Ik weet zeker dat de kwaliteit van de Nederlanders in de toekomst beter wordt De jeugd wordt tegenwc< rdig erg goed opgevangen, en aan talenten vooral in de leeftijdsklasse vijftien tot zeventien jaar is zeker geen gebrek. Het is alleen jammer dat deze knapen niet aan alle wedstrijden kunnen deelnemen, omdat zij nog niet op de openbare weg mogen rijden. Daarvoor is een rijbewijs nodig. Ik hoop dat de bond hier in de toekomst wat aan kan doen, dan zouden deze jongens niet geremd worden in hun ontwikkeling". Motortnal kan iedereen leren. Kruythof weer: „Zeker, maar iemand die nog niet zo lang op een motor zit kan zeker niet meteen traal rijden. Het vereist een lange trainings procedure. Daarom is het wel zaak om op jonge leeftijd te beginnen. Beslist noodzakelijk is dit echter ook weer niet Als je eenmaal wedstrij den rijdt moet je natuurlijk ook blijven trainen. Niet alleen op de motor, maar ook de conditie is een erg belangrijk onderdeel. Deze sport kun je lang beoefenen. Als het moet tot je vijftigste. Dit is mogelijk omdat deze sport, in tegenstelling tot de andere takken, vrijwel ongevaarlijk is. Dat is ook de reden geweest dat ik er zelf mee ben begonnen. Het is ook geen kostbare sport. De onderhoudskosten zijn erg laag. De motor onderhoud ik zelf. Dat doen ze trouwens bijna allemaal. Ook buiten Europa is de motortriai in opkomst. In Amerika stijgt het aantal ariïeve leden aanzienlijk. Ook het land waar tal van bekende motoren vandaan komen, Japan, blijft niet achter". Schiedam De Centrale schoolsportconunissie van' Schiedam houdt vandaag en morgen het traditionele ta fel tennis toern ooi voor de scholieren van het lager onderwijs, gevolgd door een toernooi voor de leer lingen van het voortgezet onderwijs op 4 en 5 janua riElke dag eindigt het toernooi in de Koopmans beurs om 17.30 uur. Maasland Het nieuwe clubhuis van de korfbalvereniging ODO nadert met rasse schreden de voltooiing. Een openingsdatum is nog niet bekend gemaakt, maar het is de bedoeling hei clubgebouw voor de veld- competitie in gebruik te stellen. Voor het eerst in de bijna acht en twintigjarige geschiedenis, heeft ODO dan de beschik king over een echt, eigen, clubgebouw. j Het exterieur van ODO's nieuwe gebouw is nu nagenoeg gereed. Het dak zit er inmid dels ook op, en ook hierbij was weer veel mankracht uit eigen gelederen bij betrok ken. Zodat ODO het nieuwe gebouw groten deels toch door zelfwerkzaamheid heeft we ten op te rrekken- Het interieur nadert inmiddels ook de vol tooiing. Het metselwerk aan de binnenmu ren is klaar, terwijl het nieuwe korfbaihome ook al glasdicht is. ODO heeft het gebouw zodanig ingedeeld, dat de cantine een grote en centrale plaats inneemt. Want evenals het geval was in de noodbehuizing aan de Ham- merdreef, houdt ODO zch ook buiten het veld met tal van activiteiten bezig. Dit komt de verenigingsband alleen maar ten goede, en daar is de groei van ODO weer een ge ?lg van. In slechts enkele jaren tijd verdu' .ia xe het aantal leden van hon derd r .ar tweehonderd. Het merendeel daar, an is jeugd, maai behulp van de seniorleden en veel ouders slaagt ODO er in alles gladjes te laten verlopen. Fase (Me Het nieuwe clubgebouw hoort in feite in fase drie van het spori-ea recreatiepark „De Commandeur". Tot de realisering daar van kon ODO niet wachten. Op de Molen- weide was het geen behelpen meer, terwijl de huidige noodaecommodatie (het oude gebouw van MVV27) moet wijken voor de oprukkende woningbouw. Vandaar dat vooruitlopend op fase drie alvast het nieu we clubgebouw is geaet. Hetgeen wel bete kent, dat de nieuwe velden nog op zich laten wachten. Er is echter een tussenoplos sing gevonden door het pas aangelegde vierde veld van MW27 aan de korfballers af te staan. Op dit veld kunnen twee korfbalvelden worden uitgezet, zodat ODO voorlopig voor uit kan. Naar verwachting zullen de dafrn- tieve velden over plm. twee jaar klaar zijn. Hetgeen dan ook nodig is, want bij MW27 neemt de behoefte aan een vierde voetbal veld nog steeds toe. WÊmm iMil'I Wim de Vries .andere club. Hoek van Holland 's-Gravenzander Koos Lankester keert volgend sei zoen als trainer terug bij de zaterdag se vierdeklasser Hoekse Boys. Lan kester en de Boys kwamen afgelopen vrijdag definitief tot een accoord. Twee seizoenen geleden had de hui dige speler én aanvoerder van 's-Gra- venzande Hoekse Boys ook al één jaar onder zijn hoede, maar kon toen zijn functie als oefenmeester nauwe lijks met zijn werkzaamheden combi neren. „Nu kan dat wel", zegt Lan kester, „en daarom heb ik positief op het verzoek van Hoekse Boys gerea geerd om weer trainer te worden" Voor Wim de Vries houdt één en ander in dat hij voor het volgend seizoen naar een andere vereniging zal moeten uitkijken. Vlaardingen Het jaar 1977 bracht voor de korfbal Water wegclubs maar weinig triom fen met zich mee. In de veld- competitie werd geen enkel standaard team kampioen, en kwamen diverse ploegen aar dig in moeilijkheden. Zo wis ten enkele ploegen ach met kunst- en vliegwerk te hand haven. ODI zag daar geen kuns toe, en moest een trapje lager gaan spelen. CKC Maas sluis hield iedereen tot de laatste wedstrijd in spanning en versloeg toen in een span nende wedstrijd Merwede, hetgeen behoud in de derde klasse district betekende. In de microcompetitie waren wel enkele successen te mel den. SSC Harga werd kam pioen en speelt nu eerste klas se district Ook CKC Maas sluis werd kampioen en kwam weer terug in de top van de afd. Rotterdam. Voor CKC Maassluis was 1977 toch wel een bijzonder jaar. Het ondernam op 29/30 april een poging om een wereld duurrecord te vestigen. Dit lukte volledig en heeft het re cord Op 24 uur gezet Sinds kort heft de KNKV dit record officieel erkend, en doorgege ven aan het fameuze record- book of Guiness. In augustus organiseerde deze krant voor de tweede maal een toernooi om de waterweg cup, In een iets andere opzet, maar een groter geheel Het werd wederom een succes. Vlaardingen veroverde voor de tweede maal de beker. In de nu lopende competitie zijn er geen grote successen te melden. De meeste ploegen bevinden zich in de midden moot. SSC Harga heeft het erg moeilijk, terwijl CKC Maassluis, ODO en HSVN6 een tweede plaats op de ran glijst innemen. In de lopende microeompetitie lijkt ODO op weg naar een kampioenschap, terwijl CKC Maassluis ook nog een redelij ke kans daarop heeft De overige ploegen behalen regel matig een overwinning en ver liezen regelmatig- Alleen SSC Harga bevindt zich in de ge- varenzóne. 0 Allemaal een beel spor tief 1918. En hartelijk be dankt voor de vele wensen die de sportredactie kreeg. Het komt alleen maar de relatie ten goede. 0 De scheidsrechters van Vlaardingen en omstreken, vertegenwoordigd in de COVS, stuiven donderdag avond in. Op die bijeenkomst zal de Wissel beker worden uitgereikt aan Satelliet, ter wijl DVO'32 een herinne- nngsmedaüte ontvangt Alle maal naar aanleiding van de nederlaagserie om de krijn van Noord-beker. Bovendien worden de leden geïnfor meerd over enkele mutaties w het bestuur. De instuif staat open vanaf 20.30 uur aan de Van Viandenstraat 0 Zaterdag houdt de voet balvereniging Excelsior 7J0 een zg. tienkamp voor zijn pupillen. Aan bet einde van de dag is de Superstar be kend. Een tweede activiteit van de Schiedammers is een week later een strandloop voor pupillen en mini-pups. Na afloop snert in de sfeer volle kantine op „Thurlede". 0 Vrijdagavond gaan de jeugdcricketers van Excel sior '20 weer van start in de gymzaal aan de Dr. Kuyper- laan. Ook van die kant ent housiasme genoeg dus. Aan vang 19 uur. 0 IFF verwacht dit jaar een aanvulling van zijn bestuur. Door het wegvallen van ff. Rissema en wedstrijdsecre taris J. Boon bleef FF met zeven man zitten.Te wei nig om een goed beleid te voeren. 0 Naast de kantoren van het Vlaardings Dagblad en Schiedamsche Courant kan men ook bij de heren J. Ver schoor (010-207993) en W.L. Witvhet (010-225439) terecht om inlichtingen voor de strandloop in Hoek van Hol land, volgende week zater dag. De organisatie is in han den van PAC en deze krant 0 De Schïedamse scheids rechters verwachten van de nieuwjaarsviering vrijdag avond in gebouw „De Toe komst" op Thurlede een ech te happening te maken. Elk jaar blijkt dat weer een hoogtepunt in het vereni gingsleven te zijn. Eén van de belangrijkste wensen van FCN '66 in dit nieuwe jaar is het oprichten van een jeugdafdeling. Ook ligt het in de bedoeling om met een damesteam te gaan spelen. Bovenal stelt FCN centraal de versterking van het siandaardteam, omdat er enkelen zijn die in het nieu we seizoen in een leger elftal willen gaan spelen. 0 In het pakket van wen sen van FC.V67 wordt dit jaar verder gestreefd naar een bestuurskamer en betere toiletten, en verder dat de kantine moet worden ver groot. „Aangezien wij", al dus het bestuur van de Schiedamse club, van de ge meente financieel geen me dewerking kunnen verwach ten, is het een noodzaak dat FCN een club van honderd in het leven gaat roepen." 0 Oranje Nassau heeft deze maand voor zijn jeugd zg. knutsel avonden in petto. Vrijdagavond al voor de B-adspiranten onder leiding van tante Sjaan en oom Ruud. En twee weken later Staan tante Dit en fante Yvonne paraat om de C en M-teams op te vangen. Alle maal in de kantine aan de Cl. Civiluslaan 0 De jeugd van Martinit behoeft maar twee kaartjes op tafel te leggen, en ziet dan morgenmiddag een uit gebreid programma van de meest uiteenlopende kinder films. Plaats van handeling de kantine op Thurlede van af 14 uur. 0 Volgens Fortuna is het nu zeker, dat half februari de eerste paal zal worden geslagen voor de bouw van een nieuwe kleedaccommmo- datie. Eindelijk dus, want wanneer er financiën waren geweest, hadden Fortuna en FC Vlaardingen al gebruik moeten maken van de nieu we accommodatie. 0 De WV heeft alsnog be sloten om in haar blad Vlaardingen waarheen", ook aan wedstrijden van Zwaluwen op te nemen. De eersteklasser is daar reuze blij mee. Overigens niet met het antwoord van de om roepvereniging AVRO, om geen TV-fLitsen van het za terdagvoetbal op de buis te brengen Hoek van Holland In de goed verwarm de hal van de bloemenveiling in Honse- lersflijk heeft de korfbalvereniging Dijk vogels voor de derde keer het „olie- bollentoernooi" georganiseerd. En even eens voor de derde keer wist de jeugd van HS V beslag te leggen op de prachti ge wisselbeker die voor dit evenement beschikbaar is. Of liever gezegd, be schikbaar was. Want door drie keer achtereen de bokaal te winnen, zal de prijs definitief in de Hoekse prijzenkast verdwijnen. Op zichzelf ook voor Dïjk- vogels helemaal geen ramp, want de Rabohank Midden-Westland, sponsor van het jeugdkorfbal-gebeuren beeft al een nieuwe beker toegezegd. De organisatoren van Dijkvogels moesten een flink stuk werk verzetten voordat de enorme bloemenhal geschikt was om er op negen velden te kunnen spelen. Daar voor waren er al de nodige organisatori sche problemen uit de weg geruimd doordat ODO en Maassluis niet aan het toernooi konden deelnemen- Het Delftse DES bleek bereid in alle afdelingen mee te spelen, maar Valto moest in één afde ling verstek laten gaan, en kwam dus bij voorbaat al niet in aanmerking voor de wissel beker. Het heeft allemaal geen belemmering kun nen vormen voor een uitermate geslaagd toernooi. Bij de adspiranten werd in vijf poules gespeeld en de pupillen waren in dne afdelingen ondergebracht Behalve de wisselbeker voor het beste totaalresul taat waren er in alle poules ook nog prijzen te winnen, terwijl bovendien alle deelnemers een korfbalsticker kregen aangeboden." Uiteindelijk ontbrak zelfs het echte sluit stuk niet, want doordat in poule A2 ONDO en Dijkvogels zowel in punten als in doelsaldo gelijk eindigden moesten strafworpen beslissen wie rich poulewin naar mocht gaan noemen. Bij de adspi ranten werden de prijzen uitstekend ver deeld, want alle deelnemende verenigin gen behaalden in één van de poules een eerste prijs. In poule 1 ging het ereme taal naar Valto, terwijl Dijkvogels in poule 2 de hoogste eer opeiste. DES werd winnaar in poule 3, ONDO in poule 4 en bij de jongste adspiranten won HSV. Pupijlen Bij de pupillen legde HSV de basis voor de eindzege door zowel in poule 1 als in poule 3 winst te boeken. ONDO werd winnaar in poule 2 en bij de alleridein- sten kon Dijkvogels de eerste prijs in casseren. Het leverde een totaalstand op waarin HSV met 45 punten opnieuw en nu definitief de wisselbeker pakte. Dijk vogels werd een uitstekende tweede met 39 punten op de voet gevolgd door DES met 38 punten. Met 35 punten eindigde ONDO op de vierde plaats en Valto, dat niet in alle afdelingen kon deelnemen, kwam met 23 punten als laatste in de eindklassering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4