Geen kostendeskundige voor nieuw wijkeentruB „Onze dagen zijn getelcP 1 Nieuwbouw aan Emaus !iT;Ü 1 m „Artsen brengen tegen strijdige adviezen uit!" Blokje rond^ k m -Ms-. VOP is weer boos Remigmgspersoneel door jeugd bedreigd fjlgfl Bestuur Open Jongeren Centrum Opening clubhuis WAO-gedupeerden gaan actie voeren: Automobilist negeert rijverbod £LnniiiiiuirnriniiiiiiiiuiHniiiiinimi!iiiiinii!U0uiiiii!iiitïiniiiiiiiiininifni!im!iimi[riiiiJiE!!ïi!ifnm]ii»fii!iifii]iHiiiiiiiiiHaii!iniiiiiiiiimri!ijiiiii^ M WOENSDAG 4 JANUARI 1978 Vlaardingen En weer is de wijkvereniging Vettenoordse- polder boos. Bij de plannenma kerij voor de bouw van een nieuw wijkcentrum zal geen speciale kostendeskundige worden ingeschakeld om een oogje in het zeil te houden. Het college van burgemeester en wethouders heeft het voor stel voor het betrekken van een dergelijke financiële deskundi ge bij de voorbereidingen van het te bouwen centrum niet overgenomen. Het voorstel was afkomstig van de werkgroep, die bekijkt wat voor gebouw aan de Zomerstraat kan wor den neergezet In deze werk groep zitten ondermeer wet houder voor inspraakaangele genheden Rien Bovenberg (PPR), de Wassenaarse archi tect J, Galjé en enige leden van de wijkvereniging VOP. Op een bijeenkomst op woens- dag 14 december liet de VOP weten tóch met Galjé in zee te gaan. Noodgedwongen. Een week eerder had de gemeente raad namelijk besloten, dat de tekenaar uit Wassenaar zou worden ingeschakeld. Dat viel bij de mensen van de wijkver eniging niet in goede aarde. Zij hadden liever een andere archi tect verkozen. „Eentje die erva ring heeft met het ontwerpen van wijkcentra en dergelijke", zo luidde het verhaal. Als kan didaat werd de naam van Van Hezik gefluisterd. Maar vanwe ge de haast waarmee het ont werp bestekklaar zou moeten worden afgeleverd (eind janua ri!), moest direct voor een ar chitect gekozen worden. En Galjé was de enige door B en W genoemde kandidaat voor het wijkcentrum in de VOP. De wijkvereniging moest in feite wel akkoord gaan met het om streden raadsbesluit. Zonder het ja-woord van de VOP zou de kans op een subsidie van het ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk werk namelijk zijn uitgesloten. En dat wilden de mensen van de wijkvereniging nu ook weer niet op hun geweten hebben. Dat wijkcentrum komt er ten slotte voor de wijk en haar Vlaardingen Het bestuur van het Open Jongeren Centrum meent, dat de Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jongeren werk met haar adviezen aan het college van B en W de ondergang van „de open jonge ren" bewerkstelligt Het OJC vreest, dat weldra haar laatste dagen geteld zullen zijn. Dit schrijft het bestuur in een on langs uitgebracht „Info-pakket voor de januari-raad van de werkgroep OJC (incluis be stuur)". Conform het advies van de VRLJ menen BenW, dat buiten de training van vrijwilligers geen activiteiten moeten wor den georganiseerd voordat de opening van de definitieve ves tiging van het Open Jongeren Centrum een feit is. Het be- Schiedam De Taizé-groep Schiedam—Kethel viert zater dag 7 janaan feest, 's Middags om twee uur wordt het nieuwe onderkomen van deze scouting groep officieel geopend. Het nieuwe gebouw, waar on langs een bazar voor is gehou den staat aan de Schiedamse- weg 115. stuur van het OJC vreest nu dat - indien zij met deze stelre gel akkoord gaat - zij haar eigen graf graaft Als wij niet nu al op beperkte schaal activi teiten kunnen ontwikkelen, dan is het onmogelijk er vanaf de opening van het nieuwe pand van de ene op de andere dag voor honderd procent tegen aan te gaan, luidt de strekking van het verhaal van de zijde van het OJC- De VRU, die dit ook wel be grijpt heeft het daarom in haar adviezen over een in werkperio de. Er moet dus niet vanuit worden gegaan, dat het Open Jongeren Centrum meteen met de opening van het nieuwe on derkomen op volle toeren zal draaien. Het OJC stelt hier ech ter tegenover, dat een in werk periode van een half jaar als gevolg heeft, dat er gedurende dat jaar niet optimaal van de subsidie gebruik zal kunnen worden gemaakt Zij vreest dat die subsidie het daarop volgen de jaar, als er wel goed wordt gewerkt, zal worden verlaagd wat dan weer tot geldgebrek zal leiden. „Uiteindelijk is het OJC dan binnen anderhalf jaar over de kop". Training Een ander punt waar het OJC het helemaal niet met het ad viesorgaan, de Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jongeren werk, van B en W eens is, betreft de training van vrijwilli gers. Er kan geen sprake zijn van training als er niet tevens activiteiten worden ontplooid, stelt de OJC. ,Jfct werken van uit een kantoorruimte betekent voor een beroepskracht dat hij nauwelijks in contact kan ko men met jongeren, die in het OJS geïnteresseerd zijn en dus ook niet met vrijwilligers. Een vrijwUligersbestand is dan niet op te bouwen evenmin is er praktijkervaring op te doen. Het voorstel van de VRU om een aantal vrijwillige medewer kers stage te laten lopen in Vlaardingse sociëteiten wijst het OJC van de hand: „De groepen waar de sociëteiten zich op richten zijn hele ande ren, dan die van het OJC. Zou den vrijwilligers stage moeten lopen in sociëteiten waar zij zélfs normaal gesproken niet inkomen?", vraagt het OJC zich af. „Daarbij komt, dat de „praktijkervaring", die iemand opdoet in een sociëteit totaal ontoereikend is om in een OJC mee te werken". Al met al noemt het OJC de adviezen van de VRU ronduit slecht en legt zij in het „Info- pakket" opnieuw de nadruk op het toewijzen van een tijdelijk onderkomen. Snelheid is gebo den, vindt het OJC: „Als het gemeentebestuur zou beslissen deze kwestie weer ter advise ring aan de een of andere com missie door te geven is het straks te laat Dit staat dan gelijk met bet afwijzen van het verzoek". „Ze dachten dat ik K had, en daarom werd ik onderzocht Op zijn zachtst gezegd, je bent dan wel nieuwsgierig naar de resultaten. Maar ik mocht niet eens de rapporten inzien. Er werd mij gezegd: die gegevens zjjn niet voor u bestemd. Mooi is dat Bij een rechtszaak mag een beklaagde of veroordeelde toch ook de stukken inzien?" Half onderuitgezakt op de sofa doet Schiedammer G. de Jonge zijn beklag over „medische on waarachtigheden", die hem in moeilijkheden hebben ge bracht Al twee jaar krijgt hij geen uitkering krachtens de WAO, In zijn flatwoning aan het Sibeliusplein zegt de 58-ja- rige man: „Ik kan niet eens zitten. Een beetje onderuit dat is alles. Maar telefoneren en terwijl opschrijven, dat is er voor mij niet bij. Ik kan het eenvoudig niet. Toch willen ze mij aan het werk hebben. Hoe is dat toch in vredesnaam mo gelijk?" Het secretariaat van zijn actie groep zal De Jonge binnenkort uit handen moeten geven aan een lotgenoot De actiegroep is die van de „gedupeerden WAO". Aangesloten zijn enkele tiental len Nederlanders, die geen uit kering krijgen volgens de wet op de arbeidsongeschiktheid. Be Jonge is één van hen. Jaren lang hebben zij gestreden voor een uitkering, zij hebben pijn hebben operaties on* en kunnen vaak hun niet meer doen, en vol gens hun behandelende artsen zijn zij arbeidsongeschikt Conclusie sou zijn: dan hebben tij recht op een uitkering. Ech ter, de controlerende artsen van de gemeenschappelijke ad ministratiekantoren (GAK) on derschrijven de conclusie van de behandelende artsen soms niet Het gevolg: geen uitke ring volgens de WAO, maar een minimaal bedragje vla de bijstandswet Verbitterd zijn de patiënten over „die perfecte sociale wet geving". Geen enkel vertrou wen hebben zij meer in instan ties, die daarvoor zorg moeten dragen. De Jonge: „De raad van beroep heb ik ingescha keld. Met een advocaat in de arm ben ik gaan protesteren. Het heeft niets uitgehaald. Ter wijl mijn specialist, professor Buys in Den Bosch, mij ar beidsongeschikt heeft ver klaard door mijn toenemende rugklachten, nemen andere art sen nuj niet serieus. De be- dnjfscontrolearts en ook de orthopedisch chirurg Ten Kate in Rotterdam nemen mijn geval met serieus en vinden mij wel arbeidsgeschikt En dan komt er een rechter van de raad van beroep en die zegt professor Buys zit fout Hoe kan een rechter nou oordelen over me dische bevindingen?" Dergelijke situaties worden tel kens weer besproken in de nog vrij jonge actiegroep. V/elke ac ties worden gevoerd, is nog niet helemaal uitgemaakt De strijd bare voorzitter C.W. Tuinen- burg in de Ereprijs straat 30b in Rotterdam, telefoon 223274, heeft al brieven de deur doen uitgaan naar de koningin, de vakbonden, de ombudsman, de pers, medische instanties, de rechter, het ministerie van so ciale zaken, gemeentelijke so ciale diensten, de algemene Ne derlandse invalidenbond... en hij wacht nog steeds op resulta ten. Volgens De Jonge, voormalig restauranthouder in Rotter dam, zich nu wanhopig voelend om nog te moeten vechten voor zijn inkomen, gaat het om schrijnende gevallen. Hij noemt het relaas van de DelftSe me vrouw E. Vink: na haar zestien de buikoperatie kwam zij met de oude klachten terug bij de controlerend geneesheer, die - aldus het relaas - zei: mens, je mankeert niets. Mevrouw Vink: „Hij had mij al twee jaar lang vernederd en beledigd. Uit pure woede heb ik hem toen iets naar het hoofd gegooid, want ik was kwddd! De volgende dag had ik al een briefje met de afwijzing van mijn WAO-uitkering in huis. Mijn huisarts heeft toen een rapport ingediend en zelf ben ik naar de raad van beroep gestapt Daarna kreeg ik een brief van de bedrijfsvereniging met de mededeling, dat de zaak nader zou worden onderzocht, maar dan moest ik wel dat beroep intrekken. Dat heb ik niet gedaan. Ik dacht, dan krijg ik tenminste een andere contro lerend arts. Ik moest naar Den Haag. De dokter daar was vol ledig op de hoogte. Hij zei: moeilijkheden gemaakt met de controlerend geneesheer? Tja... het gevolg wa8, dat ik geen uitkering kreeg". De Jonge staat met grote moei te van zijn sofa op: „Je begrijpt wel, dat wij zelfs in de raad van beroep geen enkel vertrou wen meer hebben, hè. Hoe is het toch mogelijk, zulke tegen strijdige medische adviezen. Er moet volgens mij meer achter zitfen, het is niet alleen dat langs elkaar heen werken van de heren. Maar wat..?" bewoners. Met andere woorden: doorgaan met Galjé. „Maar", zo werd ge steld op die bijeenkomst half december, waarop Galjé even eens aanwezig was, „in de eer ste plaats moet de bevolking ondanks de korte tijd waarbin nen het plan moet worden klaargestoomd, kunnen inspre ken. En in de tweede plaats moet een kostendeskundige worden ingeschakeld". Dat was nodig, vond men. „Omdat het allemaal zo snel klaar moet, is het met onmogelijk, dat er een foutje gemaakt wordt", was de achterliggende gedachte van de werkgroep. Contacten werden gezocht met kostendeskundigen Twijstra Gudde uit Deven ter, die twee kostenberekenin gen zouden kunnen maken. De kosten voor het karwei van het Deventer tweetal zouden neer komen op vierduizend gulden exclusief sociale lasten. Voor het wijkcentrum zelf kan een bedrag uitgegeven worden van maximaal 1.350.000 gulden. Uit gerekend is dat zo'n drie pro mille ten bate van Twijstra Gudde. Het college in vergadering bij een wees het voorstel in ieder geval af. Waarom? Hierover wethouder voor stadsontwikke ling Bas Goudriaan: „We heb ben helemaal geen behoefte aan zo'n kostendeskundige. De architect die is uitgezocht is zelf kostenbewust Natuurlijk, anders hadden wij hem er niet bijgehaald. Voorts wordt als het plan klaar is op CRM nog gerekend. En ten slotte hebben we ook nog ons eigen gemeentelijk apparaat, dat hier en daar controleert. Al zeg ik het zelf, die doen het bijzonder aardig." De voorgestelde keuze van Twijstra Gudde vindt Goud- na an vreemd. Hij vertelt: „Joh, dat is het grootste bureau van heel Nederland. Die mensen be rekenen vliegvelden enzo voorts. Je denkt toch niet dat ze zo'n pietepeuterig plannetje als het OJC willen bekijken? Dat OJC (lees wijkcentrum, red.) kunnen we zelf wel behap- pen". Overigens wordt volgen de week dinsdag nogmaals in het college gespreken over de kostendeskundige. Voorstander Rien Bovenberg heeft het idee wederom op de agenda gezet VOP-er Don Rodrigues geeft het aantrekken van de kosten deskundige nog een klem kans je. Hij schat tien procent. Hij zegt: „Maandagavond wordt het ook nog behandeld in het PvdAiPPR-fractiebureau. Maar veel hoop heb ik niet In feite is het een grote giller dat Twij stra Gudde geen opdracht krijgen van het college. Het gaat ons om een onafhankelijk deskundige. Met de nadruk op onafhankelijk." Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft maandagavond op nieuw moeilijkheden ondervon den met grote groepen agres sieve jongeren, die de afvoer van kerstbomen wilden belet ten. Het personeel van de reini gingsdienst moest zelfs enkele malen door de politie in be scherming worden genomen bij de uitoefening van haar taak. Zeshonderd kerstbomen wer den in totaal opgeruimd. Vijf raddraaiers werden door de po litie mee naar het bureau geno men. Nadat zij tot kalmering waren gekomen liet de politie ze enige uren later vrij. De ongeregeldheden bij kerst boombrandjes liepen op ver schillende plaatsen in Vlaardin gen uit de hand. De brandweer moest ingrijpen op de Serin genstraat, Nachtegaallaan, Van Aerssenstraat, Van Maerlant- laan, Riouwlaan, Meidoorn straat en de Geert Groatelaan, Vlaardingen Als de 22-jarige S. van 't H. straks door de rechtbank een straf opgelegd krijgt, zal hij de dag van afge lopen maandag vermoedelijk niet licht vergeten. De man werd namelijk twee keer door de politie achter het stuur van zijn auto aangetrof fen terwijl hij enkele glazen met alcohol had genuttigd. Rond half vijf 's morgens hield de politie de automobilist aan, schreef een proces-verbaal uit en legde hem een rijverbod van enkele uren op. Binnen de op gelegde tijd kroop de man ach ter het stuur van zijn auto en werd weldra weer door de poli tie aangehouden Dat kostte hem een tweede verbaal. SIGNALEMENT: Naam: onbekend Ras: bastaard Geslacht: vrouwelijk Leeftijd: ongeveer 7 maanden Kleur: zwart wit Beharing: kort Het eerste blokje rond van dit jaar wordt wederom voorzien van een mooie foto van een onbekend zwerver tje. Het hondje had al enige tijd in de buurt rondgelopen voordat hij door de vinder naar de Hargahoeve werd gebracht. Ze heeft de kerst dagen en ook oud en nieuw in het Dierentehuis doorge bracht Het laatste is beslist niet zo erg want de dieren die met oud en nieuw in het dierentehuis verbleven heb ben totaal geen last van het vuurwerk gehad. Toen om 12 uur middernacht het hoogte punt was bereikt van het af steken van ai het vuurwerk was er geen enkele hond in het dierentehuis die begon te blaffen. Er zaten er op dat moment zo'n 45 honden en een 30 katten. De jaarwisse ling is dus voor hen rustig en veilig verlopen- Hopelijk kunt U dat ook van Uw huisdier zeggen. Het aan tal gebrachte zwerfdieren op nieuwjaarsdag is gelukkig meegevallen al hoewel er op 1 januari een erg bang en geschrokken jong herdertje werd gebracht. Bent U Uw huisdier kwijt, bel dan even naar 714151 om te vragen of Uw huisdier daar soms zit. Van het hond je van deze week kan weer niet veel verteld worden om dat er van haar niet veel bekend is. Ze is nog erg jong en dus erg speels. Ze is de vriendelijkheid zelve en wil maar al te graag aandacht s hebben. Ze lijkt een beetje op een kleine Dalmatiner, alleen is ze vrat spichtiger. Ze zal niet zó groot worden maar waar- schijnlijk een middelmaatje s blijven- gg Naast haar zitten er in de f§ Hargahoeve nog 2 bouviers, ff 2 herders, een poedeltje, een ES pekïngees, een cocker spa- SS niel en een bastaard] e. Er zitten ook nog 2 zwart/- j§ witte gesteriliseerde poezen, een gecastreerde kater, een schilpad-poes en een grijze poes. Hopelijk zal voor hen dit jaar goed beginnen door binnenkort in een gezin ge- s plaatst te worden. 5 Vlaardingen De oude Dr. De Visserschool aan het Emaus wordt gesloopt. Een nieuw ge bouw zal ervoor tn de plaats komen, waarin gevestigd zal worden de Jan Ligthartschool voor kleuter- en lager onder wijs. Voor de uitvoering van het plan is ook een gedeelte van het bedrijtsgebouw van ga ragebedrijf Van der Kooy be nodigd. De Dr, De Visserschool heeft een tijdje gediend als huisvesting voor de huidige Frans Boogaardkleuterkweek- school, die thans op de Anna Paulownaiaan zit Het pand van de Jan Ligthart school aan de Jan Ligthart- straat 2 voldoet niet meer aan de eisen, zoals deze naar de nieuwste onderwijstechnische inzichten gesteld worden- De „verhuizing" naar het te bou wen schoolgebouw zal een op lossing zijn. Hat laagstaande schoolgebouw wordt gasloopt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3