SPORT Wim de Vries: „Ik stond perplex" Clubhuis voor ijsclub en VLTC nog onzeker Passage/VCJ nog steeds in pro; no ieslag Hoekse Boys»tramer moet opstappen Voor Harga en Maassluis is verlies funest Sleutelduel voor Volley-heren. Korfbal- jeugd wijkt uit... WOENSDAG 4 JANUARI *1978. Vee! favorieten Qoievaars- [ISA op provinciaal teamkam pioenschap VD/SC/WW 4 <r X< w ('*C1 De heren van Fassage/VCJ zijn afhankelijk van inzet. WIM DE VRIES .eerst met bestuur praten Hoek van Holland De mededeling dat zijn contract in het komende voetbalseizoen niet meer verlengd zal worden, sloeg bij Hoekse Boys-trai ner, sinds anderhalf jaar nu, Wim de Vries als een bofn in. Verleden week deelde het Hoekse bestuur het na een training aan de Rozenburger mee. „Ik stond werkelijk perplex", 2egt De Vries. „Wim de Vries is een razend enthousiaste trai ner'', zegt bestuurslid Piet Bakker, „misschien soms wel tè emotioneel. Toch hebben we. al twee of drie weken geleden, besloten om zijn contract aan het eind van dit seizoen ruet meer te verlen gen. Waarom? Omdat het achteraf volgens ons toch met de ideale trainer voor Hoekse Boys is. Ik wil overigens voorop zetten dat het niet direct met het feit te maken heeft dat we in de competitie zo slecht draaien. Als we, bij wijze van spreken, bovenaan hadden gestaan dan had precies hetzelfde plaatsgevonden. De Vries heeft alles voor de jongens over, maar wij vinden hem vooral op het taktische vlak met sterk. Vandaar dat we Koos Lankester, met wie we altijd uitste kende contacten hebben onderhouden, weer heb ben gevraagd om terug te komen, Met die dingen moet je namelijk tegenwoordig erg vroeg zijn". Wim de Vries wil, nog, niet al teveel over de situatie kwijt. „Nee, 2eker niet, want nog deze week vraag ik een onderhoud met het bestuur aan. Achteraf hoor je namelijk ook dat Lankes- ter al per I januari kon beginnen en dat is vreemd. Ik wil er beslist veel meer over weten dan nu het geval is. Ik heb er nu ook een aantal dagen over na kunnen denken. Het vermoeden bestaat bij mij dat het bestuur een incidentje tijdens de wedstrijd tegen Randstad Sport heeft aangegrepen om tot dit besluit te komen. Ik ging, volgens mij volkomen terecht, nogal tekeer tegen scheidsrechter 't Hart en dat heeft men mij schijnbaar erg kwalijk genomen. Toch moet ik zeggen dat ik bij Hoekse Boys altijd heel fijn met de jongens heb gewerkt. Natuurlijk was er wel eens iets. Bijvoorbeeld met Tom van der Pijl. Ik begrijp niet waarom men zoveel moeite heeft gedaan om hem van SW terug te krijgen. Met een dergelijk moeilijk persoon kan vrijwel geen trainer werken", Bestuurslid Bakker echter weer; „Dat is volgens mij niet waar. De Vries kan niet met Van der Pijl, die inderdaad zeker niet gemakkelijjk is, werken, maar het is natuur lijk onzin dat een andere trainer dat OQk niet kan. Het overgrote deel van de selectie was trouwens voor een andere trainer. De jongens hebben zelf ook schuld aan de lage klassering, laten we dat niet vergeten. Maar ze hebben ons toegezegd dat ze met Wim de Vries tot het eind van dit seizoen zullen knokken". De Vries: „Ik zal de jongens deze week aanhoren. En mocht de werksituatie zo slecht worden dat zal ik een contractontbinding moeten overwegen. Maar nogmaals, verder moet ik eerst het bestuur nog horen om definitief tot een besluit te komen"- Schiedam In de tweede divisie van de rolstoelbas- kethallcompetitie speelt het team van de Schiediamse In validen Sportvereniging De Ooievaars zaterdag voor de competitie tegen de reserves van ISA uit Amsterdam. De wedstrijd begint om twaali uur m Sporthal Margriet. De ploeg van trainer-coach John Heilker heeft uit zes ontmoetingen totaal acht punten behaald, De Schie dammers. die nu aan de •tweede helft van de competi tie beginnen, worden tot één van de sterkste ploegen uit de tweede divisie gerekend. Als het team zaterdag weer compleet kan aantreden moet winst op de Amster dammers mogelijk zijn. De publieke belangstelling voor het rolstoelbasketball wordt steeds groter, en de ploeg rekent dan ook nu weer op een grote schare supporters. VIaardingen Binnen twee weken zal B en W van Vlaardingen een beslissing nemen over de toekomst van de Landijsbaan, die de laatste winters steeds minder bet domein van de schaatsers is geweest. De tennisclub VLTC heeft namelijk het plan geopperd om op dat complex een teanisaccommodatïe neer te zetten van zeven gravel ban en plus een clubhuis. Ook de Vlaardingse ijsclub, die volgend jaar een eeuw- bestaat, zou daarmee de beschikking krijgen over dat gebouw, plus .van de banen die in de winter met water ondergespoteri kunnen worden. Hoewel de VRSR waar schijnlijk ook moet beslissen over de financiële conse quenties van dat project (VLTC vraagt een garantie), maar daarover zeker niet zal struikelen, spitst het probleem ach op het ogenblik meer toe op de bouw van het clubgebouw voor beide clubs. In het bestemmingsplan van 1957, waarmee nog steeds wordt gewerkt, valt het terrein van de landijsbaan nog steeds onder stadsontwikkeling. Met het gevolg, dat er niet op gebouwd mag worden. In een eerder stadium stond GS niet afwijzend tegenover een verzoek om in door Bas van der Berg de Broekpolder clubhuizen voor de sportclubs Pollux en Vlaardingen te bouwen, maar het kwam er wél op neer, dat het hier een uitzondering betrof. Secretaris Teun Goedknecht van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie: „Het heeft ons al moeite genoeg gekost om GS van de noodzaak van die clubge bouwen te overtuigen. Het zal daarom moeilijk zijn om voor de tweede maal met zo'n verzoek aan te komen," B en W is van dat verzoek om een tennis complex in grote mate afhankelijk van het advies van de afdeling openbare werken, die ook de eerste maal B en W op het bestaande bestemmingsplan heeft gewezen. Een andere mogelijkheid is om het bestemmingsplan voor de Broekpolder en onmiddellijke omgeving te wijzigen. Op de speciale bijeenkomst van leder» van de Sportraad, stelde voorzitter Rien Bovenberg de vertegenwoordigers van de VLTC gerust met de gedachte, dat het met het uitblijven van een clubgebouw niet zo'n vaart zou lopen. De voorzitter van de VLTC, Van der Voorde, drong tijdens die bijeenkomst wel op een spoedige beslissing aan, omdat binnen afzienbare tijd het contract met tennispark Soenda afloopt, en er nieuwe besprekingen moeten komen voor een nieuw contract van twee jaar. Voorlopig hebben daarom VLTC en DVUC vrijwel de zekerheid dat er alleen grond wordt afgestaan voor de aanleg van tennisbanen. Flus mogelijk een gemeentega rantie voor een lening. De geldelijke middelen gaan ongeveer vier ton bedragen. Het tennispark Soenda is in belangrijke mate debet aan de plannen van de VLTC, omdat de gebruikers de laatste jaren nogal wat klachten hadden. VLTC draagt nog steeds ongeveer zestig procent bij tot de bezetting van de banen op Soenda. Van der Voorde: „Wanneer wij eenmaal op de landijsbaan zitten, zie ik, gezien de grootte van Vlaardingen en de behoefte voor Vlaardin gen, geen problemen voor onderbezetting van Soenda." Zelfs zit er voor Soenda een uitbreiding in de lucht, wanneer Oranje Nassau opschuift naar Pollux, dat zelf naar de Broekpolder gaat verhuizen. Maar dan moet eerst de Broekpolder gerealiseerd zijn...- Schiedam/VIaardingen Na een stop van enkele weken rond de jaarwisse ling, gaat deze week de volleybal- competitie opnieuw van start. Een belangrijke start vooral voor Vol- ley'68, want de Vlaardingers spelen vrijdagavond thuis de onbetwiste topper va» de eerste divisie tegen VC Krimpen. Beide teams hebben uit elf wedstrijden dertig punten, en de winnaar van dit sleutelduel komt voorlopig op rozen te zitten. Coach Paul de Haan zegt over deze wed strijd: „Ik beb er erg veel vertrou wen in. Tegen Schippers uit Berkei heeft de ploeg bewezen erg sterk te zijn, en boewei ik de kracht en de routine van Krimpen zeker niet on derschat, geioof ik stellig in winst". Evenais de heren van Volley, spelen ook de beide standaardteams van Passage VCJ zaterdag thuis. Om ze ven uur treden de dames aan tegen Van Santen Leyland III. Passage is in dit duel zeker niet kansloos. De Haagse opponenten staan, met zes punten meer, twee plaatsen boven Passsage, maar behoren zeker niet tot de top van de derde divisie. Net vóór de winterstop won Passage van Rosswell en pakte ook van Van San- ten/Leyland II één punt mee, waar door het zich de kans op behoud realiseerde. Winnen de Schiedamse dames zaterdag en dit verwachten zij, zelf zeer zeker, dan lijkt het er op, dat zij zich in de derde divisie gaan handhaven. Twee uur later, om negen uur, spelen de Schiedamse heren, eveneens in de Margriethal, tegen het Rotterdamse Hou Stand. Passage stelde in de eer- ste helft van de competitie wat te leur, en staat op de derde plaats met drie punten achterstand op Schovo- comca. Toch moeten de Schiedam mers in staat zijn de tweede competi tiehelft met een overwinning te ope nen. De opponent van aanstaande zaterdag staat er met slechts negen punten belangrijk slechter voor. De kwaliteit is ontegenzeggelijk aanwe zig bij de Schiedammers, maar het lijkt er op dat de wil om te winnen ontbreekt. Wil Passage het gestelde doel, promotie, bereiken, dan moeten zij van Hou Stand winnen. Herstel Het damesteam van MVC speelt ook al thuis, Zaterdagmiddag om half drie komt rode lantaarndrager Texo- clean II in Maassluis op bezoek. Na de teleurstellingen, die coach Cees Vijfvinkei de laatste tijd te verwer ken heeft gekregen, zoals het vertrek van een speelster naar bet buiten land en het plotselinge stoppen van oud-internationaal Joke van Bee- kum, een kans voor MVC om zich te herstellen. Tezoclean lijkt niet in staat om het de Maassluise dames, ondanks de ineengeschrompelde se lectie, erg moeilijk te maken, zodat coach en publiek weer eens op een overwinning mogen refceneD. Het damesteam van Shell draait, on danks enkele missers, met vier pun ten achterstand op koploper TOP, nog steeds goed mee in de eerste klasse. Morgenavond krijgt Shell be zoek van Rovolk. De Rotterdamse dames staan met elf punten op de zevende plaats, maar mogen niet on derschat* worden. Speelt Shell "geïn spireerd, dan moet het de twee pun ten in Vlaardingen kunnen houden. Vlaardingeti Voor het ko mende weekeinde is er slechts een klein programma voor de korfbalvereniging in het Wa terweggebied vastgesteld. Slechts twee wedstrijden, maar wel belangrijk omdat CKC Maassluis en SSC Harga slechts gebaat zijn bij winst. De Schiedamse formatie gaat op bezoek bij hekkesluiter Ro zenburg in Schiebroek. Het eerste duel tussen beide teams won SSC Harga, en iedereen dacht toen dat SSC Harga het ging maken. Maar het pakte anders uit, SSC Harga zal de volle winst moeten pakken om met in degradatiegevaar te ko men, Dit gegeven zal voldoen de motivatie moeten geven, om tot een goede partij korf bal te komen, Gezien de routi ne binnen het team van SSC Harga. mag men verwachten dat het de zenuwen onder con trole kan houden. Wil CKC Maassluis nog enige titelaspiraties behouden, dan zal het tegen IJsselvogels moe ten winnen. Een moeilijke op gave om in Moordrecht tot winst te komen. Menigmaal wordt IJsselvogels gesteund door een fanatiek publiek, die tegenstander en scheidsrech ter de stuipen op het lijf kan jagen. Maar gezien het eerste duel kan CKC Maassluis be slist wel tot winst komen, ais het maar met overleg speelt en eindelijk eens rust in het team weet te brengen. Te vaak is jachtig en gehaast spel funest voor CKC Maas sluis. Indien CKC Maassluis met overleg en takt speelt, dan heeft het een reele kans op winst. Deze winst is noodzake lijk, omdat het bij verlies uit de race ligt om het kampioen schap. Wedstrijdprogramma: 7—-1—78: IJsselvogels—CKC Maassluis 17,30 uur Moord recht 8—1—78: Rozenburg—SSC Harga, 14.00 uur Schiebroek- Vlaardingen De nood om een tweede sporthal in Vlaardingen wordt alleen maar groter als men weet, dat het duel tussen de korfbaljeugd van Spirit en het Schiedamse Succes za terdag moet worden ge speeld in...Xekkerkerk. Het gaat hier om jongens en meisjes van omstreeks elf jaar. Naast de verre reis wordt daarmee ook weer een aanslag gepleegd op de kas van beide clubs. Vlaardingen Nadat het judowedstrijdseizoea in december serieus van start ging met de natio nale kampioenschappen en de kwalificatie daar voor via de districtsron den, zal zondag in Vlaar dingen het judokam- pioenschap van Zuid-Hol land voor club teams ge houden worden. De eerste twee plaatsen geven recht op een reis naar Groningen, waar in de Martinihal over twee we ken het Nederlands club- kampioenschap judo af gewerkt zal worden. Verovering van dit kam pioenschap betekent in ternationaal judo via het toernooi om de Europese beker, waarin de nationa le clubkampioen van 1977, Sportschool Boersma uit Amersfoort, dit jaar 20 succesvol debuteerde met een tweede plaats. Een judoteam wordt op gebouwd uit zeven judo ka's, die ieder een van de bestaande gewichtsklas sen vertegenwoordigen. Die zijn als volgt ver deeld: superlicht (-80 kg), halflicht (60-65 kg), licht (65-71 kg), halfmidden (71- 78 kg), midden (78-86 kg), halfzwaar (86-95 kg) en zwaar (+95 kg). De strijd om de twee be schikbare plaatsen in Zuid-Holland heeft zich jarenlang toegespitst tus sen de teams van Budokaï Rijnmond en het Haagse Guan-Lin. Interne proble men binnen de laatstge noemde club zorgden er echte" voor dat het tot dan toe zo succesvolle team uit elkaar viel. Deze leemte werd echter op ini tiatief van Guan-Lin-trai- ner Wim Lut opgevuld door een fusievereniging bestaande uit het restant van de wedstrijd judoka's van Guan-Lin en de Haagse verenigingen Kian-Schi, Mulder, Hoog- endam en Koenders. Laatstgenoemde vereni gingen vonden in deze fu sie een goede mogelijk heid om hun in individue le wedstrijden succesvolle judoka's, nu ook in team verband tot hun recht te laten komen. Daarnaast werden de trainingsmoge- lijkheden voor de judo ka's vergroot doordat de lessen van iedere aange sloten vereniging nu bij- gewoond konden worden. Een voorzichtige analyse van de uitslagen van de onlangs gehouden indivi duele kampioenschappen van Zuid-Holland geeft een toch wel duidelijk beeld van de stand van zaken. Drie van de zeven titels verdwenen naar de judoka's van de multiver- eniging Budokai Rijn mond, waarvan de aange sloten verenigingen al ja renlang volgens het hier- bovengenoemde principe te werk gaan De overige vier titels werden opgeëist door „JC Den Haag-judo ka's". De sterkste judoka's van Zuid-Holland zijn dus ge bundeld in de beide multi- organisaties. Het eerste optreden van de Haagse judoka's in teamverband geeft dus een extra di mensie aan de toch altijd al spannende teamkam pioenschappen. Titelverdediger Budokai Rijnmond, die in Vlaar dingen min of meer een thuiswedstrijd speelt zal er alles aan doen om dit resultaat ook dit jaar weer te bewerkstelligen, zeker voor eigen publiek. JC Den Haag is er onget wijfeld op uit om de titel houder en aartsrivaal te onttronen. Daarnaast kan het team van de Rotter damse Sportschoolhouder Nico van Hoom nog voor hoogst verrassende din gen zorgen. Al met al een kampioenschap met dui delijke favorieten, maar met een volkomen ondui delijke winnaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4