Alherdingk Thijm al taehtig Jan* Het §n®®iiwmeg©rtj©, een milieu l .©wsssf ®m bizar sprtMfkJe Dimitri van T®rem tent w©er toon beeld Kwartoverelf brengt §#m§ pure flauwekul Stenags 5E©t ale saai ®p x3m Alleen- stoomden «et verrassingen Een veelzijdig man tra Qulbns Wln&rdlsagem pond 190® Concert van tSewesteliJls Orkest §ynïf©ESseiae !*©®k ISl Q.T.? Koffie met cognac Werelds beste gitarist la Maasshrise Toverbal DONDERDAG 5 JANUARI 197S 5 De humor in het pro gramma van de cabaret groep Kwartoverelf is vaak absurd en neigt soms naar pure flauwe kul afgewisseld met plot seling wat kritische to nen. 1 De liedjes zijn raar, mooi, de conférences gericht op het publiek. Op het toneel tonen de drie leden van de groep 2ich spontaan, die zichzelf zijn en blij ven. Het programma, dat zij dit seizoen brengen en op zaterdag 14 januari in de STADSGEHOORZAAL in Vlaardingen heet „Li ve" Kwartoverelf verwierf in 1974 enige bekendheid door op het Cameretten- festival in Delft twee tweede prijzen te winnen, namelijk de publiekprijs en de juryprijs. Het jaar daarop haalde Kwart overelf lovende kritieken op het Belgische humor festival en in 1976 sleepte de groep op Cameretten de eerste prijzen weg wat in radio- en televisiewerk resulteerde. Kwartoverelf bestaat uit drie leden, te weten Emi- he Ehlhart, Bené van Zanten en Kees Bos. De toegangsprijzen bedragen tien gulden. Mensen met het CJP en pas 65-plus betalen vijf gulden. 'BI Het hele publiek laten dansen en als het even kan de zaal op z'n kop krijgen. Dat is de belang rijkste doelstelling van Stamp 'n Go. De beste manier om er achter te komen wat de groep be doelt is om deze naam enkele malen achter el kaar luid uit te spreken. Nog beter is natuurlijk hun optreden bij te wo nen. Schiedammers kun nen daarvoor aanstaande zaterdag in de TEMPEL voor terecht, Daar zal Stamp 'n Go in gebruike lijke snelheid hun reper toire afdraaien dat be staat uit swingende num mers van bijvoorbeeld Mighty Sparrow. Tabu en Taj Mahal, die van nieu we arrangementen zijn voorzien en zo voor het dansende publiek toegan kelijker zijn gemaakt. Stamp 1n Go werd vorig jaar opgericht door Ron van Eek, die voorheen tropische muziek maakte bij Fiesta Tropical en Los AUegres. De bekende zanger Dimitri van Toren heeft al zo veel optredens verzorgd in het ZONDELDER-THEATER IN DE TEERSTOOF in Schiedam, dat we kunnen zeggen dat het zijn „thuistheater" is. Aanstaande vrijdag en zaterdag komt Dimitri zo ge zegd weer „thuis". In het theater waar vroeger nog eens opnamen zijn gemaakt voor een langspeelplaat, brengt hij daar beide avonden vanaf negen uur zijn liedjes ten gehore Zijn speciale soort van luisterliedjes, die niet te vergelijken zijn met het soort „lief en leed-liedjes" van het bekende type „Nederlandse lied jeszanger". Uit zijn nummers spreekt een sterke bewo genheid met alles wat hem en ook velen van ons vaakt bezighoudt m deze maatschappij. Kortom: Uit zijn werk spreekt een grote sociale bewogenheid. In de loop der jaren heeft Dimitri van Toren zich kunnen verzeke ren van een vaste kern van bewonderaars. In het verleden is gebleken, dat velen van hen m Schiedam wonen zijn optredens resulteerden altijd in een uitver kocht huis Een raaf houdt vakantie in het zuid en. Een negertje wil een sneeuwbal hebben en een heks doet in wasmid delen. Dit zijn de elementen waarop het verhaal het „Sneeuwnegertje" is opgebouwd. Bizar én educatief. Het gaat om een educatief sprookje, dat door poppentheater De Kleine Ko medie in ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF aanstaande zater dag in Schiedam wordt opgevoerd. Het verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van onze milieuvervuil ing. Een raaf, die in de herfst naar het zuiden is vertrokken, houdt daar vakantie aan hst strand. Hij ontmoet daar een negertje en vertelt hem over het koude noorden, Het neger tje, dat nog nooit sneeuw heeft ge zien, wordt nieuwsgierig. Hij reist naar het noorden en wil eert sneeuw bal als souvenir meenemen. Dat mis lukt natuurlijk maar niet alleen om dat de sneeuwbal smelt, ook omdat de sneeuw wel erg smerig blijkt te rijn. Een heks is daar de oorzaak van. Zij maakt wasmiddelen en wil daar heel rijk van worden. Handig bedacht van die heks want ze maakt zelf eerst de wereldd vies met haar fa briek waarna die wereld haar was- poeder moet kopen om weer schoon te worden. Ook de winter is er ziek van gewor den. Ziek van aüe rook en wel zo erg, dat hij het niet eens meer be. hoorlijk kan laten vriezen en sneeu wen. Daarom gaan winter en het negertje naar het zuiden om hulp te halen. Maar ook daar zit iedereen al vol rommel van de heks. Het hele strand is volgespoeld met afval. Na tuurlijk krijgt de heks haar straf Hoe het allemaal precies afloopt is dus in Schiedam te zien vanaf half drie voor de prijs van een rijksdaal der. Sedert afgelopen maand oktober is er ook in Vlaardingen een sociëteit voor alleenstaanden, zenige voor waarde om de soosavonden te be zoeken is een leeftijd van ten minste dertig jaar ea uiteraard de vrijgezel len status. In de korte periode van haar bestaan is al aangetoond, dat de sociëteit in een behoefte voorriet. De avonden, in de Lijndraaier werden goed be zocht. Daar deden de bezoekers spel letjes of maakten een dansje. Gezel ligheid is troef. Zo zal dat ook aan staande vrijdag zijn als de soos een „dansavond met verrassingen" orga niseert in de zaal MIDDELHUYSE aan, de Korungmnelaan. De voetjes kunnen er vanaf half acht van de vloer. SeweUdadig optrede® van de Heli's Angels In California stroomt dertigduizend man samen, voor het bijwonen van een van de grootste popconcerten ooit verfilmd. De Rolling Stones brengen met Satisfaction, Jumping Jack Flesh en Honky Tonk Woman het publiek in beroering. Naast de Stones geven ook Jefferson Airpla ne, The Flying Burn to Brothers en Tina. Turner acte de présence. Gime Shelter gaat de historie in als het concert van de Rolling Stones met bizarre afloop waarmee een van de Heli's Angels als ordebewaker een te enthousiaste fan van de Sto nes voor de ogen van zijn idolen met een mes neersteekt. Vrijdag 6 januari in de TOVERBAL The Big Bus. die in Passage Theater Schie dam draait heet da eerste ge welddadige film te zijn waartij het publiek sterft van het lachen. SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 13.30 en 20.00 uur SOUND OF MUSIC (alle leeftijden) Passage Bio Dagelijks 20.00 uur, donderdag en vrijdag ook om 14.00 uur THE BIG BUS (12 jaar) 14.00 uur SJOKS EN SJIMMIE EN HET ZWAARD VAN KRIJN (alle leeftijden) MAASSLUIS In de Toverbal Vrijdag 21.00 uur GIMME SHELTER Michael Gimpel is een veelzijdig man. Daarom ts zijn optreden met rijn Handlangers met een voudig te beschrijven met een simpele vergelijking. Binnen de smalle marges van hetgeen onder de term cabaret valt gaat Michael tot uiterste grenzen, Enerzijds toont hij zich hard satirisch, anderzijds ken merkt hij zich als folksinger met een warme poëtische inslag. Hij weigert rich pertinent een stem pel op te laten drukken, tn een hokje geplaatst te worden als acteur, clown, mimespeler of zanger. Hij vormt al deze ele menten als een geheel in zijn optreden. Als soïo-artigst trad hij vroeger op met Jan go Ed wards, David Bromberg en Bar clay James Harvest. Aanstaande zondag is hij te ho ren en te zien in de Schiedamse theaterzaal van het café QU1- BUS vanaf half tien 's avonds Wie geïnteresseerd is in het ge beuren In Vlaardingen rond de eeuwwisseling kan op dinsdag 10 januari zijn oor te luisteren leggen bij het GEMEENTE-AR CHIEF aan het Plein Emaus 5 m Vlaardingen. Daar spreekt om acht uur 's avonds de heer H. K. van Min nen. Het thema van zijn lezing luidt: „Een Vlaardings gezm rond 1900, lief en leed, wel en wee m het dagelijks leven." De organisatie is in handen van de Historische Vereniging Vlaardingen- Hoewei het zaterdag al zeven dagen na de jaarwisseling is, vindt er in het complex DE OUDE LIJNBAAN dan nog eerr nieuwjaarsconcert plaats. Dit zogenaamde loop-in-concert wordt gegeven door het beken de Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. De toegang is gratis en het begint om half negen. Een van de vele benamingen voor soorten popmuziek luidt de symfonische rock De groep Carryload noemt haar eigen muziek aldus met „een randje funk". In elk geval geeft Carryload luister op tijdens het nieuw jaarsfeest van de Schiedamse sociëteit Q.T,? aan de Nieuw- straat 12 w Schiedam. Dat vindt zaterdag plaats vanaf negen uur. klassiek In Vlsserif museum Dieks Visser en Erika Waarden burg, die respectievelijk fluit en harp spelen, brengen op dinsdag 10 januari weer de no dige klassieke tonen in de mu ziekkamer van het Vlaardingse VISSERIJMUSEUM ten gehore. De toegangsprijs bedraagt vie renhalve gulden en houders van de bejaardenpas en CJP tellen er een rijksdaalder voor neer- Het concert begmt om kwart over acht 's avonds en is georga niseerd in samenwerking met de Stichting Gaudeamus. dan Akkerman Het Maassluise jongeren centrum DE TOVERBAL heeft voor zondagmiddag een groep weten te contrac teren waarvan de leden on getwijfeld op een hoog, een zeer hoog muzikaal niveau staan. De solo-gitanst werd eens de beste genoemd ter wereld. Niet door ons of door de Toverbal, maar door bet Engelse poppu bliek. Tijdens een opinie onderzoek eindigde hij en kele jaren geleden op de eerste plaats waarmee hij meester-gitaristen als Ene Clapton of Jeff Beck ver achter zich liet. Natuurlijk spreken we over gitarist Jan Akkerman. De gitaar virtuoos komt met zijn col lega's Rob Franken, Bruno Castelucci en Kees van de Laarse het optreden verzor gen vanaf dne uur m de middag. Het blijspel „Koffie met cognac" van de Nederland se schrijver Ad Vinken staat op het programma van de toneelvereniging Alberdingk Thijm, De pre mière van deze nestor van de Schiedamse toneelver enigingen is gepland op aanstaande zaterdag in de grote zaal van gebouw AR CADE. Koffie met cognac speelt zich niet af in Nederland, zo zal men al gauw kunnen ervaren In Nederland heeft immers niemand zo weinig respect voor bepaal de functionarissen als en kele personen in dit vrolij- ke blijspel. De gebeurtenis- sen vinden plaats overal waar chantage wordt ge pleegd en koffie met cog nac wordt gedronken, La ten we het daar op houden. Succes De toneelclub Alberdingk Thijm heeft in haar tachtig jarige bestaan nog altijd in de gunst van het Schiedam se publiek gezeten. Bij elke première boekt zij succes en een uitverkocht huis. Al berdingk Thijm verklaart dit zelf door te stellen altijd met de beide benen op de grond te hebben gestaan. Zij heeft zich niet laten ver leiden door zelfverheerlij king of de verbeelding ge had rich met beroepstoneel te kunnen vergelijken maar is rich steeds bewust van haar beperkt kunnen. Voorop staat voor Alber dingk Thijm: goed en ver antwoord amateurtoneel als ontspanning en amuse ment.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5