SPORT RT ©TIPS r JOAD contra Bettine Vriesekoop „Ik zou SVV niet willen miss en" De Korenbeurs kent benjamin Ravesteijn Annemiek Verrips naar Volley'68 Loting Eekhout favoriet Cor Peitsman na half jaar betaald voetbal: DONDERDAG 5 JANUARI 1978 Volley '68: - Probleemloos Schiedam - Als er ooit een competitie in de tafeltennis onregel matig zal verlopen, wórdt het de aanstaande voorjaarscompeti tie wei. Met name in de twee hoogste afdelingen, de ereklas en de promotie ereklas, is er totaal geen sprake van een normaal verloop. Bet programma is zodanig ontregeld, dat er weekeinden zijn met een dubbelprogramma. Waartegenover dan weer stops staan van twee tot zelfs vier wefcen- Voor spelers en trainers is het competieverioop derhalve nauwe lijks interessant. Steeds zal de draad weer opgenomen moeten worden, met alle vorm- en contactverlies vandien. Laat staan dat de competitie voor de supporters nog met enige interesse te volgen zal zijn. Het onregelmatige verloop blijkt wel uit de speeldagen 7 en 28 januari, 11, 18 en 19 februari, 25 en 27 maart, en 8, 15 en 22 april- In. de tussenliggende weekenden ligt de competitie stil als gevolg van diverse internationale en nationale titelstrijden. De vaderlandse competitie is daaraan ondergeschikt gemaakt, waaraan ook nieuwe competitieleider èn NOAD-speler Renë van Dijk niets aan kan veranderen. Ten eerste stonden de data voor zijn benoeming grotendeels al vast Ten tweede zijn er gewoon geen speeldagen meer vrij om tenminste nog enige regelmaat te verkrijgen. Het enige alternatief is om op doordeweekse dagen te gaan spelen. Een id.ee dat echter niet haalhaar is. Niet alleen door de veelal verre reizen, maar vooral niet omdat topsport bedrijven na een dag werken of studie een absurde gedachte is. In ieder geval start de competitie zaterdag voor de ereklas dames en heren, de hoofdklasse dames en de promotie ereklas heren. Voor de Waterweg-regio betekent dit, dat zowel De Korenbeurs als NOAD achter de tafel komen. De Korenbeurs weer op ereklas niveau, terwijl stadgenoot NOAD ternauwernood de promotie ereklas kon vasthouden. Debutant De Korenbeurs ontvangt zaterdagavond om zes uur debutant Ravesteijn. Een sterk team, bestaande uit de Engelsman Peter Taylor (een paar jaar terug wees De Korenbeurs hem nog af), nationaal geselecteerde Han Gootzen en oude rot Anton Geertsheuvel. De Maastrichtse ploeg wilde de wedstrijd aan vankelijk in eigen zaal spelen. Tijdens de rtturndatum zou die zaal namelijk niet beschikbaar zijn. De Korenbeurs kon ecbter niet op omzetten Ingaan, Morgenavond worden immers de Schiedamse kampioenschappen verspeeld, terwijl De Ko renbeurs zondag het clubkampioenschap houdt „Een druk weekeinde", aldus Hans Lingen. „Daarom voelen wij niet veel voor een reis naar Maastricht Ravesteijn zal daarvoor begnp moeten hebben". Is Geertsheuvel voor Lingen nog een onbekende tegenstander, Taylor en Gootzen kent hij des te beter. „Taylor speelt vrij passief. Hij is afhankelijk van wat je zelf doet. Het is een blokker, die zelf weinig initiatieven neemt". Dezelfde kwalificatie beeft Lingen trouwens voor Gootzen. „Ook zo'n speler met nopjes op z*n backhand. Wel een leuke speler om tegen te spelen. Omdat hij het serveren niet zo goed beheerst, krijg je er achteraan niet meteen een zwieper om je oren". Vries eicoop NOAD opent de competitie met de uitwedstrijd tegen Avanti. Dat betekent In Hazers woude de confrontatie met Bettine Vriesekoop, rond welk meisje zo veel te doen is geweest In het tafeltenniswereldje. Bettine Vriesekoop heeft inmiddels wel bewezen, dat sij in de herencompetitie erg goed mee kan. Avanti promoveerde dan ook uit de hoofdklasse, wat overigens niet alleen de verdienste van Bettine alleen was. Met Rob van Rijnsdorp (93%) en Ton Louwrens (73%), lijkt er m deze ontmoeting geen succes voor NOAD weggelegd. NOAD speelt weer met Peter van der Wijk, Dick de Vaal en René van Dijk. Ondanks zijn benoeming tot competitieleider kan Van Dijk blijven spelen. De Brabander maakt gedurende de voorjaarscompetitie zelfs zijn functie als jeugdcompetitïeiei- der nog af. Die funktielegt hij straks wel neer, hetgeen betekent dat hij weer meer tijd voor NOAD vrij krijgt Coach Jan Bayings: „Het is dan ook nog helemaal niet zeker, dat Van Dijk straks weg gaat. Hij heeft nog ambitie genoeg om mee te blijven doen. Wel hebben we. afgesproken, dat hij zijn plaats moet blijven waar maken". Het volledige programma voor zaterdag luidt in de ereklasse: De" Korenbeurs—Ravesteijn (Koopmansbeurs, 18.00 uur), Midstar- s—Phoenix en De Veluwe—Tempo Team. Promotie ereklasse," Avanti—NOAD (Avantihal Hazerswoude, 14.00 uur), Delta Lloy- d—Scylla en Docos—JCV. Vlaardingen Airne- tniek Verrips, vorig sei zoen nog één van de steunpilaren van het kampioensteam van het Maassiuise MVC, heeft rich onlangs als lid bij het Vlaardingse Vol- tey'68 aangemeld. Al en kele weken traint de oud-international bij de Vlaardingse selectie, en rij mag na 15 januari ook in het eerste team van Volley uitkomen. Cees Zevenbergen: „Door haar routine era haar natuurlijke over wicht in het veld, is'An nemiek een welkome aanwinst in ons team". Rotterdam De loting- voor de tweede ronde otn de beker zaalvoetbal van de KNfVB, af deling Rotterdam, beeft de volgende wedstrijden opgele verd: SMV-FC Tybes, SHO- Eurosport, SpartaGLZ, Acti- vitas-Voorwaarts, Wilton Fij- enoord-AIexandria'GS, GWS- Ond Reijerland, Fboemx-NCS, De Rozet-De Stappers76, Ger minal-Do Maas, Pfienwen- hoomGiroenoord, Heineken- Al] Green's, Egelantier Boys- Nep turms, Radio-Scbiedam, Rotterdamse Studente- d—VXDZ7Z, VDL-Verdonk, VVOR-Vterpolders- De wed strijden zullen op 9 januari gespeeld worden. Delft T. H- Eekhout is favo riet op de gewestelijke finale vierde klasse übre die het ko mende weekeinde in het Tref punt in Gouda wordt afge werkt De Delftse biljarter heeft het beste moyenne (1.99) en voert daardoor de deelne merslijst aan vóór Schiedam mer A. Beugel (1.98). Vrijdag avond wordt er met de eind strijd begonnen en zaterdag en zondag worden de keu's om 13.00 uur ter hand geno men. De deelnemers: T. H. Eekhout (Delft), moyenne 1.99; A. Beu- gel (Schiedam) 1,98); C. Ver strakten (Rotterdam) 1.83; E. Otterspeer (Gouda) 1.77; W. Baartman (Krimpenerwaard) 1.74); M van Zinnen (Dord recht) 1.73); 3. van Rooyen (Den Haag) 1.60); H. Pieterse 'Veen- en Rijnstreek). 0 V/im Kortenray, officieus bowlingkampioen van Ne derland, komt in Schiedam werken. De Maastrichtenaar zal in Bowling Musis Sacrum een functie krijgen. Korten ray werd winnaar van het AMF World Cup toernooi in ons land, en speelde daar door als vertegenwoordiger in Londen mee. 0 Onder de kop „onverant woord", schrijft een zekere Dam Laan (wie is dat eigen lijk?) dat een krant zou heb ben gesuggereerd dat Her- mes-mensen verantwoorde lijk zijn voor de vernielingen bij DHS- De betreffende schrijver neemt het die krant dan ook zeer kwalijk. Wij echter menen dat het kwalijk nemen verder moet gaan. Immers, Dam Laan heeft to taal niet begrepen wat er in feite in het verhaal heeft ge staan. Sterker nog, hij snapte niet, dat in het betreffende verhaal juist ontkend weid dat het mensen van Hennes zijn geweest Een kwalijke zaak derhalve. 0 Ondanks dat, toch de spreuk van de week uit het blad van Uermes. Als eerste in het nieuwe jaar is die: Goed begonnenhalf ge wonnen!" 0 Holy '77 is de nieuwe tweede open badmintonver eniging van VJaardingen. Voorlopig heeft het zijn trai ningsavonden op woensdag en donderdagavond in de sportzaal aan de Wielewaal straat. Met ingang van 1 maart wordt zelfs het terrein verlegd naar de Lijnbaanhal len. Er hebben zich intussen al een kleine vijftig belang stellenden opgegeven voor Holy 77. Voorzitter is Frits Trouwerbach. Voor nadere inlichtingen kan men terecht onder de telefoonnummers 010-742157 en 010-740595. 0 HVO vraagt aan zijn selec tie dit jaarwanneer het een halve eeuw bestaat, maar één geschenk, behoud van het derdeklasserschap. 0 De cricketers van HDVS gaan ter voorbereiding op de nieuwe competitie op de En gelse toer in Lenden. Er zul len daar vier wedstrijden worden gespeeld. Gorincbem Het dames team van VoMey'68 dat in het nieuwe jaar als eerste voor de competitie moest aantreden, heeft bet duel in Gorinchem tegen het laagge plaatste Meteoor, probleem loos gewonnen. Zonder spelverdeelster Ellen den Hartog, waarvoor de ge routineerde Riet Zandstra- van der Kraan speelde, en met de beide licht geblesseer de speelsters Clary van der Tun en Emerike Zevenber gen in de ploeg, werd het met zes, acht en nul punten tegen een duidelijke 0-3 over winning. Meteoor kon alleen in de eer ste set enige druk op de kop- loopsters uitoefenen. Na een 0-7 voorsprong van de Vlaar- dingsen, kwam de thuisclub door veel risico bij de serve te nemen met 8-7 voor. Maar toen Volley rich op die serve had ingesteld, was het snel gebeurd. Het moeilijkste hadden de bezoeksters het nog met de hinderlijke spe- londerbrekingen, doordat er herhaaldelijk ballen van de wedstrijd op het andere veld de parti j verstoorden. Zonder uitblinkers, maar ge routineerd spelend werd de winst binnen veertig minuten berijkt Coach Cees Zeven bergen: „De punten rijn bin nen, maar overigens hecht ik weinig waarde aan dit duel. Geen wedstrijd die lang in de herinnering zal voortleven". SW-schutter Cor Peits man scoort half vallend door Martijn Verwaaijen Schiedam Negen doelpunten. Dat is het totaal wat Cor Peitanan tot nu toe achter rijn naam heeft stam De 33-jarige rasechte Rotterdammer werd dit seizoen aangetrokken om te zorgen voor de zo broodnodige doelpunten. „Peits" voldeed tot nn toe aan die verwachting. Toonde rich niet alleen een lastige spiis. maar tevens een man die de hele wedstrijd zich niet laat zien maar op de beslissen de momenten wel degelijk aanwezig is. Waardoor hij SW al aardig wat keren aan een overwinning hielp. Driemaal tegen Amersfoort raak, ook driemaal tegen Helmond Sport en eenmaal tegen respectievelijk Dordrecht, MW en Eindhoven. Toch is bet opmerkelijk dat juist hij zegt het jammer te vinden dat Jan van Alteaa besloot SW dit jaar de rug toe te keren. In feite een eventuele concurrent voor een plaats in de spits. Het is echter illustratief voor de gedachtengang van Peitsman. Hij denkt aan het succes voor de ploeg en niet aan de persoonlij ke triomfen. Vandaar ook dat hij zegt: „Het maakt mij niet uit wie de doelpunten maakt Als ze er maar invliegen. Kijk, als Dick Hoogmoed scoort en ik heb ervoor gezorgd dat hij in het gat kon duiken, ben ik al dik tevreden. Overigens klikt het goed met Dick en mij. Trouwens, ik kan met alle jongens goed opschieten. Tegen de Graafschap bijvoorbeeld mis ik een dot van een kans. Ik heb alleen maar opbeurende opmerkingen gehoord. Dat doet je goed want in feite kruip je dan het liefst de grond in". Cor Peitsman werd door SW aangetrokken als de man die moest gaan zorgen voor de doelpunten. Iets waar bet sinds de periode Koudijzer-Van Meeteren nogal aan ontbrak. Een extra druk derhalve voor de ex-HOV-er. Peitsman: „In het begin dacht ik: „Waar ben ik in godsnaam aan begonnen". Vooral omdat SW gewend was zonder centrumspits te spelen. En mijn kracht is juist het koppen. Maar daar werd in het fcegin nauwelijks op gespeeld. Later is dat anders geworden. En nu? Nu wil ik het liefst bij SW blijven". In de wedstrijden die hij nu bij SW gespeeld heeft is de wat log ogende spits nogal eens naar voren gekomen als een té lieve speler. Iedere overtreding van rijn kant werd gevolgd door uitgebreide excuses aan het adres van rijn tegenstander. Cor: „Ik ben inderdaad nog wat te voorzichtig. Maar ik ga er vanuit dat als mijn tegenstander mij niets doet ik hem ook niets hoef te doen. Natuurlijk ga ik er ook fel in maar tegenover een jongen waar ik een fijne wedstrijd speel verontschuldig ik me snel". De spits is in feite door Jan van der Velden bij SW gekomen. „Aan hem heb ik erg veel te danken", zegt hij dan Ook, ,3'j HOV begon ik in het tweede. Van der Velden heeft mij de kans gegeven. Overigens is HOV wel te vergelijken met SVV. Is ook een ploeg die het puur van karakter moet hebben. En dat ligt me wel. Kijk maar naar SW dit seizoen. We moeten eerst met 1-0 achter komen. Pas na rust komen we dan door ons karakter sterk terug". Toch kan hij onrecht moeilijk verdragen. Zoals hij bij HOV meemaakte op het moment dat het vrijwel zeker was dat de Rotterdamse ploeg hem af moest staan aan SW. Peitsman erover: „We kregen van de club altijd een paar nieuwe schoenen. De op één na laatste wedstrijd tegen Neptunus waren mijn schoenen kapot Ik naar secretaris Warhout die me echter geen nieuwe wilde geven. In eerste instantie heb ik toen gezegd dat ik niet meer mee wilde spelen. Later heb ik met een vader van één van de spelers gewed dat ik in die wedstrijd het winnende doelpunt zou scoren. Als dat zo zou rijn zou ik mijn schoenen in de sloot gooien en kreeg ik van hem een paar nieuwe. Mooi dat ik drie keer scoorde. Die man heeft me toen op rijn schouders van het veld gedragen.,..." e Cor Peitsman na zijn tweede doelpunt tegen Amersfoort. „Wie sóoorï is niet belangrijk", zegt hij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6