van Passage-heren Uitstekende start Volley '68 duldt geen concurrentie De Korenbeurs met Ravesteijn LOONADMINISTRATEUR stoeit B.V. GEBRX VERSCHOOR Esta 300 liter diepvrieskist Oiegevulde radiator Indesitdubbeideurs koelkast Indesit wasautomaat Hattrick voor Lingen en Van den Ham Inventum 2 persoons onderdeken Erres sledestofzuiger MAANDAG 9 JANUARI 1978 6 Tel, 700069-708976 1 'b.g.g, 70B328" zaterdags tot 13.00 uur geopend Burgemeester Van Esstraat 75 - Rotterdam vraagt voor spoedige indiensttreding een 'ereolsic KASREGISTER centrum van zuid-holland SehiedanjflUaassIuis De volleybal. Iers van Passage VCJ blijken de winterstop goed te zijn doorgeko men. Beter dan de damesteams van Shell en WVC. De beren van Passage wonnen afgelopen saterdag van bet Rotterdamse Hou Stand en komen, door het verlies van koploper Scho- vocotnea tegen Yam en het gelijke spel van Volley II, weer op één punt van de leiders. Ook de Schiedamse dames deden het afgelopen zaterdag goed. Zij wonnen thuis van bet Haagse van Santen Leyland III met 3-2. De sterk gewijzigde ploeg van MYC heeft het tegen Texoeleaa uit Apeldoorn niet gered en verloor met 2-3. Ook Shell bleef onder de ver wachting en kwam tegen Rovok slechts moeizaam op 2-2. De heren van Passage VCJ begonnen de tweede competitiehelft met een duidelijke 3-0 overwinning op Hou Stand. De Schie dammers hebben de winterstop gebruikt om een aantal technische zaken met el kaar door te praten en dit heeft tot resul taat geleid. Zelfs zonder spelverdeler Stef Wiersma, waarvoor Jan van Keerde speel de, is de ploeg geen enkele maal in gevaar geweest. De vechtlust is teruggekeerd en vooral aanvallend wordt er beter gebruikt gemaakt van de mogelijkheden. Via de scherpe serve van Jan Brussé kwam Passage in de eerste set met 6-2 voor, viel daarna toch weer terug naar 6-9, maar vond op tijd het ritme en kwam via ld-9 op 1-0. In de tweede set ging het iets gemakkelijker. Vooral spelverdeler Peter De jeu verzette veel werk en profiterend van de betere aanvalskracht, werd het vlot 15-8. In de derde set ging het tot 7-7 gelijk op, waarna Passage opnieuw doordrukte en de Rotterdammers zelfs geen punt meer toestond. Met 15-7 in de derde set werd het verdiend 3-0. Ook het damesteam van de Schiedamse vereniging bereikte tegen het Haagse van Santen Leyland EI een positief resultaat De ploeg raakt steeds beter ingespeeld en brengt de kracht op voor elk punt te vechten. Dit leidde in de volkomen gelijkopgaande eerste set tot een 16-14 setwinst GELUK In de tweede set viel Passage terug en kwam zelfs met 1-9 achter. Wel kwamen de dames nog even terug tot 8-9, maar dit vergde zoveel energie, dat de gasten, zij het met veel moeite, konden profiteren en met 15-12 werd het L-L Ook de derde set ging, evenals de eerste, vrijwel gelijk op. Toch was het opnieuw van Santen dat aan het langste eind trok en met 13-15 op 1-2 kwam. De Haagse dames rekenden al op een overwinning en probeerden rustig de eindstreep te halen. Tot 6-7 had dit resultaat, maar toen Passage vlot enkele punten scoorde, zakten de gasten weg en zij moesten met 15-10 de thuisclub een gelijke 2-2 stand toestaan. Van Santen had zeker niet meer op een vijfde set gerekend en plofte in elkaar. Passage profiteerde en via een betere conditie greep het met 15-9 alsnog de winst Met deze overwinning hebben zij de kans op behoud in de derde divisie Op nieuw een stukje vergroot Het Maassluise MVC worstelt al enige tijd met problemen. Vóór de competitie ver dween Annemiek Verrips, en nu zijn ook Marjo van Buuren (vertrokken naar het buitenland) en Joke van Beekum gestopt Coach Cees Vïjfvinkel: „Dit dwingt mij tot een ingrijpende verjonging, waaraan na tuurlijk ook veel positieve kanten zitten. Ik heb nu de beide junioren Carolien Broere (17) en Karin Boelaars (16) naar de selectie gehaald. Samen met de uit Apeldoorn gekomen Maayke Koldewijn completeren zij de ploeg". Afgelopen za terdag kon spelverdeelster Maayke Kolde wijn niet aanwezig zijn, waardoor de jeug dige Carolien Broere de volle vijf sets moest spelen. „Hoewel zij erg goed speelde, was het toch een erg zware belasting voor haar. Toch heb ik erg veel vertrouwen in deze ploeg", zegt VijfvinkeL „Natuurlijk zijn wij veel routine kwijtgeraakt, maar als deze meis jes zijn ingespeeld, geloof ik zeker in handhaving in de tweede divisie". Dit gebrek aan routine was de oorzaak van het verlies van afgelopen zaterdag. Met de setstanden 7-15, 15-7, 15-9, 8-15 en 12-15 werd het 2-3 voor Texoclean. Vereisten: leeftijd tot 25 jaar MAVO-diploma PD boekhouden enige-ervaring met loonadministratie 'hoofddealer voor zuid-holland C-rroHeiectr, kasregisters kasregister-dealer: •HERMES -CONCORD •SANPUTER SCHERPE PRIJZEN EIGEN SERVICEDIENST M ET 24"UUR SERVICE Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. Telefonische inlichtingen worden verstrekt door de heer J. Buitenhuis, tel. 010-169211 toestel 23. ALSEBT HE1JER»ANS B.V. kasregisters hoogstraat 38- rotterdam Iele loon 010 14 38 86 De dames van Shell bleven in hun wedstrijd tegen het Rotterdamse Rovok beneden de verwachting. Het werd erg moeizaam een 2-2 gelijkspel In de eerste set leek er niets aan de hand. Shell speelde goed en won met 15-11. Ook in de tweede set nam Shell vlot een 7-0 voorsprong, maar daarna ging het weer mis. Rovok profiteerde van de vele stopfouten en kwam met 12-15 op 1-1. De derde set was nog minder en met 7-15 kwam Shell met 1-2 achter. Hard werken de voor elke punt, lukte het Shell tenslotte met 18-16 nog juist op 2-2 te komen. .Type KF30 Een vorstelijke diepvriezer nu voor een zeer speciale prijs. - Oorzaak Lichte lakschade maar met volledige fabrieksgarantie. Afm. 118 br. x 85 h. x 60 diep. Adviesprijs 867,- ÊVAtOGM KNALPRIJS Vermogen 2000 watt, voorzien van temp. thermostaat. Adviesprijs 189.- EVATOOM KNALPRIJS Alblasserdnm In de eer ste wedstrijd na de win terstop hebben de water- polodames van SZC een 1-13 overwinning weten te behalen op de Wiekslag. De SZC-ploeg speelde met drie invalsters. Met name over de twee jongste speelsters, Mieke Gast en Ellin Crepin, was Piet Goederend zeer tevreden- In de eerste periode kwamen de Schiedamse dames op een 0-2 voorsprong door treffers van Tineke Tieman. Gedurende het tweede kwart werden er drie treffers aan de 0-2 voor sprong toegevoegd. Betty Schuit'scoorde uit een nume rieke meerderheid 0-3. Het werd 04 toen Tineke Tieman een strafworp benutte. In de voorlaatste periode was het doelpunten maken alleen maar weggelegd voor Tineke Tieman, zij wist de keepster van de Wiekslag driemaal te passeren. Dit betekent dat de vierde periode met een 0-8 voorsprong voor de SZC-da- mes begon. In dit speldeel gin gen de Schiedamse dames vrolijk door met doelpunten maken. Thea Paulussen liet 0-9 op het wedstrijdformulier aantekenen. Door goed aan spelen van Tineke Tieman op de midvoorposïtïe wist zij 0-10 te scoren. Betty Schuit maakte er 0-11 van. Nadat opnieuw Tineke Tie man had gescoord, kon Wiek slag wat terug doen. De thuis- spelende ploeg moest wél de hulp van Truus Keizer heb ben om tot scoren te komen. Zij verving Wilma Sabel in het Schiedamse doel overi gens uitstekend- Thea Paulus sen bracht de 1-13 eindstand op het scorebord. De SZC-da- ir.es staan nog steeds boven aan en lijken regelrecht op het kampioenschap af te ste venen. Spanning op de gezichten van de Krimpense ploeg bij de onderhandse pass van Volley '68 ging te dringen. Volley liet Krimpen komen, verdedigde voortreffelijk en liet zich niet verleiden tot onbesuisde ac ties. Dit pakte goed uit en toen Leo van Marwijk via een scherpe serve zijn ploeg naar een 7—3 voorsprong tilde, was Krimpen feitelijk al versla gen. Volley nam het initiatief over, en vooral Leo van Mar wijk en Leen van Bree had. den een groot aandeel in de 156 se twins t In de tweede set begonnen de gasten wat voorzichtiger. Zij lieten het initiatief aan de thuisclub die het daar erg moeilijk mee had- Vooral Leo Ebeli verzette in deze set erg veel werk. Hij vulde verdedi gend de gaten op en deed ook aanvallend erg goede dingen. Enkele malen kwam Krimpen gevaarlijk terug en dan vooral als de lange Arie Kort aan het net verscheen. Toch hadden de gasten onvoldoende aanval om het de thuisclub erg moei lijk te maken en ook deze set werd door de Vlaardingers, ditmaal met 15—10 gewonnen. In de derde set viel Volley terug. Er werd weer zwak gestopt, waardoor Krimpen vlot scoor de. Coach Paul de Haan: „Het gekke bij ons is, wanneer er iets fout gaat, ineens iedereen fouten gaat maken. Je moet dan iets gaan doen en -daarom wisselde ik ook enkele ma len". Deze wissels sorteerden onvoldoende effect en het ini tiatief bleef bij de ploeg uit Krimpen. Via 2—8 en 3—14 ging de set met 7—15 naar de gasten. Met nog twee sets te spelen en een onzeker Volley, was de strijd weer volkomen open. De gasten vochten voor hun laatste kans en hoewel Volley opnieuw het initiatief aan zich trok, kon het Krimpen niet van zich afschudden. Tot 9—8 ging de strijd volkomen gelijk op. Ineens lukte alles weer aan Vlaardingse zijde. Volley liep vlot naar 14—8 en hoewel de gasten nog even verzet bo den, werd ook deze vierde set met 1510 winnen afgesloten. Volley had de volle winst te pakken en is nu met 33 pun ten de trotse leider van de promotieklasse. de titel heeft gekregen. „Vol ley is de meest komplete ploeg", zei hij. „Vooral de routine van Paul de Hasp, en Leo Ebeli heeft Volley dit jaar sterker gemaakt". Toch was het Krimpen dat in de eerste set het initiatief nam. Fel op de aanval spe lend probeerden de Easten de Vlaardingers in de verdedi- Inhoud 225 lïterwaarvan 40 liter diepvries vak. Afm. 50 breed x 60 diep x 132 hoog. Adviesprijs 599.- EUATOOM KNALPRIJS A Gaardingen Het beren team van VoIleyTS heeft in een spannende wedstrijd concur rent Krimpen verslagen, en is nu met drie punten voor sprong alleen aan kop van de promotieklasse gekomen. Krimpen-coach Kurt J5ger erkende dat Volley door dit resultaat de beste kansen op Type Mondial Een volautomatischejwas automaat met bioknop en knop voor kort of lang centrifugeren, alsmede op of aflopende temperatuur. Afm. 64 br. x 52 diep x 85 hoog. Adviesprijs 699.- Lingen als Bert van den Ham ongeslagen bleven, ook samen in het dubbel. Van Hans Lan gen was dat verwacht, maar Bert van den Ham maakte toch wel indruk. De Culem- borger manifesteerde zich sterker dan in de eerste com petitiehelft, getuige ook zijn tweede plaats achter Hans Lingen om het Schiedamse kampioenschap. Voor De Korenbeurs een plezie rige zaak, want dan kan er dit seizoen wellicht worden afge rekend met Mïdstars. „Want wij maken nog steeds de meeste aanspraken op de tweede plaats", aldus Hans lingen- Achter Tempo Team zullen De Korenbeurs en Mid- stars dat gevecht weer moeten leveren, waarbij de Gronin gers in de najaarscompetitie aan het langste eind trokken. Overigens ligt de competitie in de ere- en promotie-ereklas nu weer stil tot 28 januari De blessure van Hans van den Broek krijgt derhalve vol doende tijd om te genezen. Voor het competitieverloop is dat oponthoud minder aan trekkelijk. De twee hoogste klassen zullen daar echter nog vaker mee geconfronteerd- worden. Schiedam Nog altijd is er tussen de promotie- ereklasse en de ereklasse een groot verschik Van de diverse teams die de afgelopen jaren de ere klasse bereikten, slaagde slechts Midstars er in zich te handhaven. De overige debutanten ver dwenen weer even snel als ze gekomen waren. Of dat met Ravesteijn ook het geval zal zijn, moet nog even afge wacht worden. Tegen De Korenbeurs kwa men de Maastrichtena ren in ieder geval nog veel te kort, getuige de 9-1 emdstaud. In een wat sfeerloze Koopmans beurs had De Koren beurs niet de minste moeite met Ravesteijn. Dat de Limburgers toch nog de eer konden red den, was meer het gevolg van een blessure van Hans van den Broek dan eigen prestatie. Het betekende dat zowel Hans TE ZWAK type HN 82 Een zwakstroomdeken met Kema-keur en 3 jaar garantie. Afm. 130 ccn. breed x 175 cm. lang. Adviesprijs 195.- EVATOOM KNALPRIJS Van enige spanning in de wedstrijd tegen Ravesteijn was geen sprake. Het Lim burgse trio Peter Taylor (de broer van Trevor), Han Gootzen ea eindt dertiger Anten Geertsheavel was daarvoor veel te zwak. Slechts drie partijen hadden een derde game nodig, en pas bij een 8-0 stand rólde Peter Taylor de eer voor zijn team. Krachtige 600 watt motor, kompleet met accessoires. Adviesprijs 215.- EVATOOM KNALPRIJS A De uitslagen: lingen-Taylor 21-8, 23-21; Van den Ham- Geertsheuvel 21-9, 21-10; Van den Broek-Gootzen 21- 19, 16-21, 21-19; dubbel Lin- gen/Van den Ham—Taylor/- Gootze 21-18, 21-17; Van den Ham-Taylor 11-21, 21-17, 21- 14; Lingen-Gootzen 21-18, 21- 7; Van den Broek-Geerts- heuvel 21-19, 21-16; Van den Ham-Gootzen 21-18. 21-13; Van den Broek-Taylor 9-21; 18-21; langen-Geerts heuvel 21-19,18-21, 21-18. NOOTEBQQM AUTOBANDEN B.V. Zwaluwlaan 84 - Sch ied am/Kei h l" BOUW- AAN H SM I HOU BSO RUI*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6