i t Ruim 350 atleten trotseren kou Inzet Hollandiaan verrast BWS De Ooievaars aan de leiding Hans Roeifs treedt af m, m vri mill Inventus boven De Hoek alsnog langszij DHS wil mondelinge behandeling WIK op de valreep naast HVK: 5-5 Rob Jacobs en DHS gaan verder NOAD kansloos ten onder bij Avanti Nog vier kandidaten... Ursus zoekt nieuwe trainer Opbrengst Hoekse prestatieloop naar MS DINSDAG 10 JANUARI 1978 Soek van Holland Ter nauwernood kwam de zater dag „elf van Hoek van Hol land naast Graaf Willem IL Nadat Hoek van Holland in de eerste periode op een 2—0 achterstand wi gezet en na de hervatting door thuisclub Graaf Willem II via 2—1 op een 3—1 achterstand werd gezet, leek het afgelopen voor dt gasten. De thuisclub dacht de voor sprong te consolideren, maar r.iet voor de gasten, want het laatste wanhoopsoffensief bracht succes. Niet attent reageren en een slordigheid in defensie van de thuisclub bracht alsnog een gelijkspel voor Hoek van Holland. Hoek van Holland kwam moeilijk uit de startblokken en de 0—2 achterstand in het eerste hoofdstuk was met vreemd. Na de twee ver- kleinde Wemer Kramer deze tot 2—1. maar de thuisclub liep door het genomen initia tief verder weg naar 3—1. Frans van der Marei en Aad Ouwendijk zorgden voor een spannend slot en twee tref fers voor Hoek van Holland bracht een 3—3 eindstand. Maassluis Voor een func tie aIs trainer ran Excelsior AL zijn vier kandidaten overgebleven. In eerste in stantie waren er dat tien. De vier geselecteerden zijn: Piet Kriesch (SVWj, John van der Lubbe (WC), Hans Eonsten- se (PPSC) en Arie de Wit, de huidige tweede traino- van de Maassluisers. Deze week zulleo de kandidaten wor den benaderd. Schiedam Ursos, dat het verrassend slecht doet in de vierde klas, na vorig seizoen promotie naar de derde klas te hebben gemist, zoekt een opvolger voor Dirk Hoogen- boonx. In goede harmonie zijn bestuur van de club, die binnenkort gaat bouwen, en Hoogenboom tot de conclu sie gekomen, dat drie jaar Schiedam DHS zal bij de behandeling vzu de straf zaak van Paul Nïjs aandrin gen op een mondelinge be handeling. Paul Nïjs werd immers volkomen ten on rechte uit bet veld gestuurd. Als er in dat geval een spe ler uit had gemoeten, was bet Wilhelmus-spits Arie van der Lee geweest Hij- immers trapte naar Porie Holster, waarop Nijs kwam toelopen. „Ik duwde die spe ler daarbij wel weg", aldus Nijs. „Onbegrijpelijk dat ik het veld uit moet voor een trappende beweging," Hoek van Holland Ze draaf den zelfs op in korte broek, de doorgewinterde atleten, die een temperatuur van nau welijks twee graden boven nol en een schrale wind trot seerden in de vijfde Nieuw jaarsloop van Hoek van Hol land. Organisator Frans van Leeuwen, onder wiens super visie dat evenement ook nu weer glansrijk slaagde, glun derde al bij voorbaat. Op zo'n 350 atleten, en trimmers uit door Bas van den Berg alle windstreken, die kennis maakten met de Hoekse bos jes, had ik niet gerekend," Maar ook enigszins verdrietig: „Ik kon er alleen maar naar kijken, terwijl ik zelf ook een verwoed atleet ben. Volgend jaar moet iemand anders het maar van me overnemen." Bij het tellen van de kas fleurde zijn gezicht toch weer een beetje op, want een kleine duizend gulden kon worden overgemaakt aan de Neder- r -1 'v SSEtt* landse Invaliden Sportbond. Een prestatieloop voor een goed doel, uitstekend initia tief," Maar het zou méér moe ten gebeuren," vulde Van Leeuwen aan. „Dat zou mis schien voor meer trimmers een stimulans zijn om mee te doen." De prestatieloop zelf was een bonte mengeling van kleuren en pluimage. Van echte hard lopers tot aan trimmers, met buikje en al, toe. Dat Mari de Snayer van het Rotterdamse Metro uiteindelijk iedereen te snel af was, lag voor de hand. Maar daar was het de trim mers niet om begonnen. De Vlaardinger mocht gaan, evenals zijn stadgenoot Ro bert van Zanten van Fortuna. Het verschil tussen de eerste en de laatste loper na de eerste ronde op een parkoers van tweeèneenhalve kilometer, be droeg ruim vijf minuten. Wel een bewijs hoe hard het ging. De Snayer finishte tenslotte in ruim 37 minuten, Toen hij al lang en breed was aange kleed, had hij nog tijd over om de concurrentie te bekij ken. Maar nogmaals: Op die koude zaterdagochtend was het uit lopen van de loop op, over het algemeen verharde pa den, al een prestatie op zich zelf. Aan het einde van de rit waren er voor de eerste drie winnaars van de 2 1/2, 5 en Ds massale start van de 5 en 10 kilometer 10 kilometer medailles. Voor de rest ontving iedere uitlo per een diploma. Op de vijf kilometer was ook al een Vlaardinger de sterkste, Bert Hendrik se. Maar het was een genot om naar de allerklein sten te kijken. Jeugd van en kele turven hoog, soms aan de hand van vader of moeder, alles draafde mee. Schiedam DHS wordt ook het volgende seizoen weer getraind door Rob Jacobs. Zoals deze krant na de wed strijd tegen Hennes DVS al meldde, stond het tweede seizoen van Jacobs al vast. Tijdens de nieuwjaarsrecep tie beeft voorzitter Koos Kerssemeïjer de nieuwe overeenkomst bevestigd. Dat doet niets af aan het feit, dat het contract, nog steeds niet is getekend. Voorzitter Kerssemeijer: „We zijn het vrij snel eens gewerden. Aan de hand daarvan moet het contract nog opgemaakt wor den- Het tekenen is nog slechts een formaliteit." DHS gaat er vanuit, dat Rob Ja cobs straks wel zijn B-diplo- ma op zak heeft. Dit seizoen eindigt de slechts voor één jaar verstrekte dispensatie. De cursuscijfers van de in Maassluis wonende oefen- meester laten echter niets te wensen over. Vlaardingen - De handbal he ren van DWS hebben zich goed geweerd tegen het Rot terdamse Actief, dat twee ja ren achtereen DWS zeweï in de zaal als op het veld de baas was. Na een wat moeiza me openingsfase, zette het. mentaal zeer sterk opereren de DWS de strijd volledig naar de hand en zorgde voor een 6-2 voorsprong. Tegen het einde van de eerste helft kW3m Actief terug, wat een 7-5 ruststand betekende. Di rect na de hervatting verras te Actief DWS volkomen, wat 7-7 betekende. Een spannend duel volgde, waarin DWS steeds een doel punt afstand nam, maar waarop Actief gelijk weer het juiste antwoord had. Met nog drie minuten te gaan had DWS een 12-11 voorsprong, en toen John Vendeloo op de val reep in de houdgreep werd genomen, bleef hij toch in bal bezit en bezorgde DWS een 13-11 overwinning. De dames van DWS kwamen in een gelijk opgaande eerste helft tegen Hollandiaan niet verder dan een 2-2 stand. Na rust nam DWS het initiatief, en liep snel weg naar 7-3. Hollandiaan bleef niet lijde lijk toezien en verkleinde de achterstand tot 7-5, en vanaf dat moment was het gedaan mei, DWS, dat alsnog verloor met 7-8. De dames van UVG hebben er weinig van terecht gebracht tegen Kvrintus 2 in Kwints- heul Het was van UVG-zijde een vrij ongecontroleerde strijd, waarvan Kwintus ge bruik maakte om de ruststand op 5-1 te brengen. Na rust kwam er iets meer overleg in het ÜVG-spel, maar kon een 7-4 nederlaag niet voorkomen. Nerveus De heren van U"VG kwamen tegen Hermes 2 van de hand van Aad Ham vanuit de be- ginworp op een fortuinlijke 0-1 voorsprong, die het tot aan de rust tot 4-7 vergrootte. Na rust meer verzet van Her- mes-zijde, maar het steeds nerveuzer wordende UVG bleef stand houden en won met 13-18. De heren van Hollandiaan héb ben tegen Atomium in Rotter dam een beter resultaat be haald dan op eigen bodem, Hollandiaan zorgde voor de openingstreffer, wat Atomium er echter niet van weerhield om de ruststand met 10-4 op haar naam te brengen. Na rust kwam Hollandiaan terug tot 10-6, maar bet mist nog de kwaliteiten om door te druk ken, zodat zij met 19-14 de eer aan Atomium moesten laten. Na eer. sneEe openingstreffer hadden de heren van HVK weinig kans meer tegen HVHW, dat een riante 6-2 voorsprong noteerde. HVK gaf zich echter niet snel ge wonnen en verkleinde de ach terstand tot 6-5, maar HVHW verhoogde het tempo, wat bij rust een 9-5 voorsprong ople verde. Ook in het tweede be drijf bleef HVHW het hoge, tempo volhouden en klopte HVK conditioneel volkomen. Met 18-11 zegevierde HVHW, Noodrem De heren van WIK kunnen maar beter zo snel mogelijk hun slechte strijd tegen het jeugdige De Treffers verge ten. WIK had weinig greep op het spel van het vlugge Tref fers en greep herhaaldelijk naar de noodrem, wat vele spelers op de strafbank bracht- Via een 7-3 ruststand, werd het een 16-7 nederlaag voor WIK, waarin alleen doelman Ton Vredenbrecht met opgeheven hoofd bet veld kon verlaten. Het zich volledig inzettende he renteam van Unitas heeft zich tegen Achilles gerevancheerd voor de 17-21 nederlaag op eigen bodem. Met een goed sluitende verdediging contro leerde Unitas volledig de strijd en kwam tot een 0-3 voorsprong. Vanaf dat mo ment ging Unitas wat gehaast te werk, waardoor Achilles beter in haar spel kon komen, maar een 3-6 achterstand bij de rust niet kon ontgaan. Na rust zette Unitas haar stempel op de strijd en liep uit naar 4-12. Het spel werd in de slot fase steeds grimmiger, maar kon Unitas niet van een 8-17 zege weerhouden. Koploper Wilton heeft zich uit stekend door de strijd met DES heengewerkt, de num mer twee op de ranglijst Vooral doelman Jos van der Zee was in grootse vorm en keerde menig gevaarlijk schot "Via een 5-12 ruststand, kwam Wilton tot een 11-21 overwinning, waardoor het nu zes punten voorsprong heeft op DES. De damesontmoeting Wilton» HVK is een spannende zaak geworden, HVK had nog lut tele seconden te gaan een 4-5 voorsprong, maar Wilton gooi de alles in de strijd en kwam op de vólreep alsnog tot een 5-5 eindstand. Het gestrekte been van de doeivrouwe van Hollandiaan ten spijt, scoort DWS, Van der Wijk redt eer tegen Vriesekoop Hazerswoude Omdat de onderlinge verhoudingen in de hoogste klassen van de tafeltenniscompetitie be kend zijn, is een verrassing vrijwel uitgesloten. Dat NO AD dan ook van Avanti verloor, stond bij voorbaat vast De 9—1 nederlaag was echter geflatteerd» want NOAD 2ag de winst een paar maal ontglippen. „De overwinning van Avanti was verdiend", aldus NOAD-coach Jan Bayings. „Een 7—3 eindstand was echter reeier geweest". Volgens de Schiedamse coach draaide zijn team ech ter ook nog niet optimaal. „Zeker Dick de Vaal niet hetgeen ongetwijfeld ver band zal houden met de mili taire dienst. Zijn tafelvast heid was minder en hij maakte slordige fouten". Voor NOAD is het daarom plezierig, dat De Vaal in Wa- geningen bij Shot kan gaan trainen. Uiteraard ging de belangstel ling in deze ontmoeting ook uit naar het treffen met Bet- üne Vriesekoop. De Hazers- woudse maakte in deze wed- I strijd samen met Ron van Rijsdorp en Ton Louwrens de promotie volledig waar. Van Rijsdorp en Louwrens wonnen al hun partijen, ter wijl Bettïne zich alleen tegen Peter van der Wijk gewon nen moest geven, „Er zit bij Bettine nog te weinig kracht in de opbouw", aldus Jan Bayings daarover. „Peter van der Wijk maakte daar goed gebruik van om daar dwars doorheen te slaan". Van der Wijk redde daarmee de eer voor NOAD, want Dick de Vaal en René van Dijk verloren wel van Vriese koop. Omdat De Vaal het zelfde .-Deltype heeft, zat dat er lx-aldus Bayings. „René van Dijk had echter moeten winnen. Hij liet de derde ga me onnodig uit z'n handen glippen". Achterstand Door deze veriiespartij en het volgende verlies van Van der Wijk op Louwrens, stond NOAD al meteeen met 3—0 achter. „Het doet niets aan de nederlaag af", aldus Jan Bayings, „maar op dat moment hadden we met 1—3 voor kunnen komen". Van der Wijk verloor echter van Louwrens in de derde game door twee ongelukkige kant- ballen. De uitslagen: Van Rijsdor- p-De Vaal 21-10, 21-11; Vriesekoop—Van Dijk 13-21, 21—18, 21-19; Lou wrens—Van der Wijk 25—23, 18-21, 23-21; dubbel Van Dijk/De Vaal—Vriesekoop/- Louwrens 21—16, 21—19; Vriesekoop—De Vaal 26—24, 21—10; Van Rijsdorp—Van der Wijk 21-4, 18-21, 21—16; Louwrens—Van Dijk 21—8, 21—10; Vriesekoop Van der Wijk 13-21, 14-21; Louwrens—De Vaal 21—14. 21—13; Van Rijsdorp—Van Dijk 25-23,21-15. Schiedam De rolstoelbasketbalploeg van de in validen sportvereniging De Ooievaars beeft in de Margriethal een duidelijke 48-30 overwinning ge boekt op de reserves van ÏSA uit Amsterdam. De Schiedammers zijn met deze overvmning. sa men met DOV uit Leeuwarden, aan de kop van de ranglijst gekomen van de tweede divisie. Trainer-coach John Heilker van De Ooievaars: „Ik streef er naar om het kampioenschap te behalen. Maar als wedan promoveren zal ik niet zo gelukkig zijn, In de eerste divisie wordt het krachtsverschil té groot. In deze divisie hebben we gelijkwaardige tegenstanders". De Schiedamse ploeg heeft een regelmatige over winning behaald. ISA kwam in de beginfase wel met 2—4 voor te staan, maar daarna bouwden De Ooievaars de voorsprong steeds meer uit Joop Simons had het uitrollen van Peter van der Kreft steeds goed door, en cp tijd bediende hij Van der Kreft van goede passes. De Amsterdammers hadden in de oud speler van de nationale ploeg, Huib Koekoek, een goede aanwinst. Maar daar moest ISA het dan ook hoofdzakelijk van hebben. Ook de twee dames, die in de ploeg waren opgenomen, speelden een goede partij. De Ooievaars daarentegen hadden te veel kansen nodig om sneller uit te lopen. Nu bleef de verhou ding steeds op tien punten staan. Aan het slot wist topscorer Peter van der Kreft echter uit te lopen naar een duidelijke overwinning. De topscorers van de Ooievaars waren: Peter van Der Kreft 21, Jan Oudijn 8. Kees Kroone 7. Joop Simons en Piet van Mil beiden 6. De wedstrijd werd uitstekend geleid door de scheidsrechters vader en zoon Anchelon uit Rotter dam. Vlaardingen Op de nieuwjaarsbijeenkomst van de Vlaardingse scheidsrechters deelde Hans Roeifs (31) mee, na zeven jaar op te stappen als voorzitter. Zijn aftreden houdt verband met drukke werkzaamheden. In mei, wanneer de ledenvergadering is, zal hij worden opgevolgd door Arie de Bruin, die daarvoor het secretariaatschap er aan gaf. Tinus Brons keerde in die functie terug. In het stampvolle gebouw aan de Van Viandenstraat, dat de scheidsrechters van de zomer gaan verlaten in verband met een dan nieuw gereed gekomen gebouw, werden prijzen uitgereikt aan DVO '32 en Satelliet, in verband met het winnen van nederlaagseries. Krijn van Noord, waarna het nederlaagtoemooi is genoemd, belastte zich daarmee. Krijn van Noord (f) overhandigt de voorzitter van Satel liet, Ton van Dongen, de wisselbeker, in het midden de aftredende presses van de VSV, Hans Roeifs. Schiedam De basketbalbe ren van Juvenilis hebben wei nig moeite gehad met het zwakke Midland. Toch duurde het nog tot ver in de tweede helft eer de Schiedammers bo ven de honderd! punten kon den komen. Het werd daarom na. een eenzijdige wedstrijd 102—74. Topscorers waren 'Harry Sluimer 19—12, Peter van der Waal 4—27, WIm Cor el emans 7—4, Rob Mark 7-4 en Jaap Boon 2—8. In de eerste minuten moesten beide ploegen het voorname lijk van de rebound hebben en ook daarin waren de krachten ongeveer gelijk verdeeld. Ju- ventus moest tot rond de vijf tiende minuut wachten voor dat er dan toch eindelijk een voorsprong werd verkregen: (24—20). Dit was natuurlijk nog veel té weinig en in de achttiende minuut, bij de stand 30—24, ging Juventus over op een zonépress en di* rekt was er resultaat Miiland zag geen kans om de press van de Schiedammers te ontlopen en keer op keer kon den de Juventusheren de bal veroveren. Vooral Harry Slui mer kon zich naar hartelust uitleven bij het scoren. Het rustsignaai redden de gasten van een volledige deklassering in de eerste helft, maar de 44—30, die nu op het seore- #9090 bord stond, loog er toch ook niet om. Time-Out In de tweede helft veranderde er echter helemaal niets. Ju ventus ging even hard door als voor de rust en Midland bleek niets geleerd te hebben in de rost. Na was het Peter van der Waal die het goede werk van zijn teamgenoten af maakte. Na vijf minuten in de tweede helft stond Juventus al op een 63—33 voorsprong» Toen echter nam de coach van Midland een time-out, en ging ook Midland over op een man- to-man verd ediging. Hierdoor ging Juventus plotse ling minder scoren. De Schie dammers moesten duidelijk wennen aan de felle verdedi ging van de gasten. Toch kwam de prod uk tie weer lang zaam op gang en in de vijftien de minuut stond Juventus op S6—55, en begon het publiek om de befaamde honderd pun ten te roepen. Om die te halen bleek haast een te grote opga ve voor Juventus. Tot aan de 96 punten ging het allemaal nog wel, maar daarna ging er geen bal meer in- Vlak voor tijd werd echter de ban hele maal doorbroken, met als ge volg dat de Schiedammers bo ven de honderd uit kwamen. Eindstand 1Q2—74.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4