TROS Country vanuit Hoekstee I Kunstenaars houden zich niet aan si© r©ff@l§ mm De geMlflerskfet to.ii Marei Appel Be andere kant Isa §pïliiterialeiaw toon beeld Internationaal stieees voor SefaledlaïBis© Sylvia Misdaad loont Amerikaan f Is terug EdmeaSief imu&ek- pr©graiai Met aan feet ©a-gel Spannend!© avestterei wmt clowntf© 1 DONDERDAG 12 JANUARI 1978 Jamie" tiet Sylvia van Asten ruiken aan het gro te succes. En at is het door de 24-jarige Schie- damse gezongen nummer al weer op de terugweg in de „topzoveel'V toch is de „Mistrar'-droom nog lang niet over. De plaats werd immers in 'negentien;: landen uiige- bracht en het duurt altijd eventjes voor zoiets .be gint te ..lopen". In de Franse hitparade zijn de eerste schreden in ieder geval al gezet en er wordt hard gewerkt aan buiten landse beeldbuisoptre dens. Tegelijkertijd is er ook een opvolger voor de studio-groep Mistral in de maak. waarbij Sylvia waarschijnlijk weer het vocale deel voor haar re kening neemt. Maar de zangeres heeft nog meer notas op haar zang. Met haar eigen groep Funny Face hoopt ze ook een "door Catapult geschreven hit ..af te vuren". Trou wens. Funny Face met Sylvia .van Asten treedt maandag op in de Rotter damse dancing Voorn Voorn. In dit éénmalige optreden ontbreekt „Ja- mie" n atuurlijk niet. im mers; Funny Face is ei genlijk ook een beetje „Mistral". ..Sylvia van Asten: ..Toen ik Jamie voor het eerst hoorde had ik niet verwacht, dat. de plaat zo goed zou gaan lopen". Als op woensdagavond 18 januari om acht uur 's avonds de „tune" door de radio klinkt van TROS Country dan presenteert de bekende radio-presentator Gerard de Vries vanuit de HOEKSTEE in Hoek van Holland zijn gelijkluidende pro gramma. Het is met de' eerste keer dat vanuit Hoek van Holland TROS Country wordt gepresenteerd. Vorig jaar troïc de show met Stoneware. The Johnny Cash Singers. AG and Kate en Calyx ruim driehonderdvijftig bezoekers. Toen ontstond het idee om er een jaarlijks'Lerugkerend. evenement van te maken. Door de medewerking van de TROS radio wordt het publiek nu de mogelijkheid geboden om kennis te maken met het countryprogram- ma waarin de groepen Colt 45. The Ruud Hermans Band en Calyx op treden. Colt 45 Op de Tumbleweeds na werd Colt 45 vorig jaar gekozen tot de popu lairste Nederlandse countrygroep. Waarschijnlijk dankzij hun program ma, dat een aaneenschakeling is van verpakt in een meeslepend ritme. De groep heeft een lange geschiedenis in de coun- trymuziek achter de rug. Hoogtepunt daarvan vond in 1976 plaats toen de groep op uitnodiging" van de Euro- - pean Country Music Ass. voor een maand naar Amerika vertrok en daar optredens verzorgde voor vele radio- en televisiemaatschappijen. Met hun handelsmerk, de meerstem mige samenzang, oogstten ze in Amerika, het land van de country, veel succes. De groep uit Woerden boekte verder met hun eerste lang speelplaat >n 1976 veel succes. De plaat werd gekozen tot de beste Ne derlandse coun try-etpee van 1976. Cowboy Gerard presenteert het programma Calyx. Nederlands populairste countrygroep The Ruud Hermans Band Velen zullen Ruud Hermans nog-wel kennen als de zanger en gitarist van de Tumbleweeds. Met zijn warme stenvin ..Somewhere between" en JU might as well as rain" maakte Ruud deze nummers tot onvergetelijke bestsellers. Ruud. die beschouwd wordt als een van de beste country- zangers.van Nederland, besloot ech ter zijn eigen weg in. te gaan. Dat, resulteerde aanvankelijk tot 'een sin gle en een elpee, die inmiddels bij CBS werden uitgebracht. Vervolgens formeerde hijzijn eigen band met een steelgitarist, sologitarist, bassist, drummer en zangeres. Calyx De groep Calyx behoeft bij het Hoekse publiek nauwelijks introduc tie. De meeste leden.zijn immers zelf uit Hoek van Holland afkomstig. Ca- lyx is er het afgelopen jaar goed in geslaagd door te dringen tot de va derlandse countrytop, mede door. succesvolle optredens tijdens onder anderen de vijfde TROS Country International Show in Nijmegen en door het winnen van het vermaarde country-festival in Üderi. Voor Calyx zijn het momenteel spannende tijden omdat er Ook op platengebied het nodige te gebeuren staat. De groep werkt nu aan een nieuw programma voor 1978 en met hun veelzijdig in- trumentarium (bas, drums, gitaar, viool, pedalsteel en zang) zullen ze hier zeker het nodige laten horén. Zoals .gezegd, de presentator van TROS Country is „Cowboy Gerard"; die wellichtaan het slot - van de avond een van zijn bekende ballades over de yrach.twagenschauffeiirs.^al. zmgën. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Hoekse VW-kantoor voor vijf gulden. Wat denkt u dat er gebeurt als een bedrogen echtge noot de minnaar van 2ijn wouw uitnodigt in zijn ver laten landhuis? En wat denkt u dat er gebeurt als dan die echtgenoot die zelf de minnaar inschakelt bij een misdadig door hem op gezet plan? En wat zou er dan kunnen gebeuren als de minnaar in het nauw gedreven en belust op geld. mee gaat spelen met dë on- betrouwbare echtgenoot? Juist, hij wordt ongenadig door de echtgenoot afge- slacht. Maar wat gebeurt er als de politie bij toeval op de hoogte komt van deze moord En probeert de echtgenoot in de val'te lok- ken' Dan. wordt'de'echtge noot ingerekenddenkt In een normale thriller zou dat zeker het geval zijn, volgens het principe van misdaad loont niet. Maar in deze moorddadige thriller gaat alles anders dan u denkt, maar dan ook alles anders. De echtgenoot en deminnaar spelen met vuur. met elkaar en met de zaal. Deze thriller, die als een Chinese puzzel in el kaar zit. wordt gespeeld door Guus Hermus en Je- roen Krabbé. In de kléine rollen treden Pierre Vcr- beeke. Aart Reiss en John Edler op." Woordspel is op zaterdag 21 januari in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen te zien. Voor het- verkrijgen van toegangskaarten moet men snel zijn want ze zijn slechts in beperkte mate aanwezig, af te halen vanaf maandag 16 januari aan de kassa. Films SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 13.30 en 20 uur. Zaterdag alleen om 20 uur. SOUND OF MUSIC (alle. leeftijden) Passage Bio Dagelijks 14, 19 en 21.15 'uur behalve zaterdag, zondag en woensdag al leen avondvoorstellingen HOE VANG IK EEN MAN (16) - Zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur IJSCOTOERISTEN (alle leeftijden) Vanaf vrijdag tot en met zaterdag 25 februari wordt de „Schilderskist van Karei Appel" in het PSP- PANDJE aan de Schoolstraat 37 in Vlaardingen ten toon gesteld. In de schilderskist zitten een beschilderd houtrcliëf. een map met zeven zeef drukken en de luxe uitgave van het boek „Het gezicht van Karei Appel" verpakt. Dit laatste is een fotoboek van Nico Koster met teksten van Ed Wingen en wordt uitgegeven bij uitgeverij Van Spijk bv in Venlo. Het geeft een beeld van Appels activiteiten in de afgelopen jaren waarbij Parijs. Mo lesmes en New York centraal staan Appel heeft in deze plaatsen een atelier. In Molesmes. waar hij in 1964 een kasteeltje kocht, ontstonden zijn beschilderde reliëfs, die Julien Al- vard. ter gelegenheid van hun eerste presentatie in Pakijs ..monsters" noemde. In New York heeft Karei Appel een atelier aan de 7th Avenue. Zijn Parijse atelier in het hartje van de stad is gevestigd in een voormali ge drukkerij, die door architect Jan Rietveld in een lichte ruimte werd herschapen Maar de veelzijdige Ap pel beschouwt de straat in de eerste plaats als zijn atelier. Daar vindthij het materiaal voor zijn ..objects pou- belles". die hij de laatste jaren maakt. Deze kleurige objecten van allerlei afval symboliseren de heden daagse consumptiemaatschappij en het plastictijdperk, waarin wij leven. De kunstenaar maakt zich zorgen over de toekomst van de mens. Hij vindt..dat wij de natuur weer moéten zien 'als een noodzakelijke partner Zijn jongste schilderijen, die hij „Vi- sages-paysages" noemt, vertolken deze gedachte, waarover hij zegt: „De mens moet weer één worden 'met de natuur, want de natuur is de bron van alle leven. Wanneer hij van de natuur vervreemdt, dan ver vreemdt hij van het leven en zet hij zijn bestaan op het spel. ..Het gezicht van Appel" is een selec tie. dat Nico Koster aan fotomate riaal over de kunstenaar be2it. Hij volgt de ontwikkeling van Appel op de voet en fotografeerde de schilder in zijn-ateliers in Parijs. Molesmes en New York. Hij was de eerste fotograaf, die Appels kleurrijke re liëfs zag kort na hun „geboorte" in Molesmes. In New York wandelde Nico met Karei Appel door de stad. die de kunstenaar „de beweeglijkste van de wereld" noemt. Appel houdt ervan door New York te. wandelen en hij legt zijn indrukken in kleurige beelden vast, in schilderijen, goua ches, tekeningen, sculpturen van hout en aluminium, m grafiek en in objecten. Nico Koster geeft in „Het gezicht van Appel" een fotografische karakteristiek van de kunstenaar. De reportage van Appel aan het werk in zijn Parijse atelier is groten deels in zwart-wit om het contrast .met zijn werken in kleur zo sterk mogelijk te doen zijn. Ed Wingen heeft hierbij een tekst geschreven, die het beeld over Karei Appel com pleteert.' De tentoonstelling is geopend op vrijdag van 13 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur en zaterdag van 13 tot 17 uur. Ieder onderwerp heeft zijn verschil lende kanten. De gewone kant, de leuke kant, de absurde kant enz. De theatergroep Splint er wil die ver schillende, kanten van de samenle ving nu eens laten zien van in elk geval de andere kant zonder daarbij beterend of moralistisch te zijn. Splinter biedt het publiek een aantal situaties mei de gedachte: Denk daar maar eens over na. misschien heb je er nooit bij stil gestaan. Het programma heet Splinternieuw. u.Wij zijn geen cabaretgroep", zo zeg gen de zes leden Susan, Maria. Coen, Reïnoud. Herman en Robert. Op de laatste na hebben ze allen een oplei ding van de Academie voor Klein kunst achter de rug en werden later geschoold in het programma „Blau we Maandag" van Rjents Gratama. De groep wil proberen met een nieu we vorm te komen dan het geijkte cabaret. De zes leden van het gezel schap bewegen zich in Splinternieuw zo veel mogelijk tussen de raakvlak ken van cabaret, hedendaagse (pop)- .Wij zijn geen cabaretgroep" muziek en show. Muziek is het uit gangspunt geweest van de groep. Daar wordt via een geluidsband veelvuld ig gebruik van gemaakt. Met opzet een geluidsband want daarmee worden grappen uitgehaald die met een combo niet mogelijk zijn. En in het geheel wordt geprobeerd een iets ander soort humor te brengen dan we van een theatergroep gewend zijn.. - - f De theatergroep Splinter geèft aan staande vrijdag en zaterdagavond een optreden in Het ZOLDERTHEA TER IN DE TEERSTOOF in Schie dam. Beide avonden beginnen om negen uur. Ook volgende week vrij dag en zaterdag kan men daar voor Splinter terecht. Op één dag na is hei een jaar geleden, dat de. Amerikaanse zanger Joe Bourne in Schiedam optrad. Op zondag 15 januari komt hij wederom met de Schiedamse formatie Centre in het gebouw ARCADE voor een swingende avond van Instuif Schiedam Het afgelopen jaar is het de zanger uitstekend voor de wind gegaan: Veel optredens en enke le singletjes, die net op de rand van de top-dertig balanceerden. Met de plaat „Baby you're the one for me" scoorde Joe Bourne en Centre een hit De toegangsprijs voor het optre den bedraagt zes gulden. In samenwerking met de stich ting Gaudeamus tracht de Maassluise TOVERBAL jonge ren in contact te brengen met hedendaagse muziek, muziek, die naast het klassiek en het populaire staat C-r-, De themaweek luidt .Heden daagse muziek". Gekozen is voor musici, die elk een facet van dë hedendaagse muziek ver tegen woordigen. Afgelopen woensdag werd de week geopend met. een concert v onder leiding van Bernard van 'Beurden. Vrijdag geeft Michael Fhares een demonstratie van electroni- sche muziek. Fhares verzorgt dan: met enkele, studenten een" optreden, waarin duidélijk zal worden gemaakt wat dé link is naar de pop-muziek. Zaterdag: brengt Polo de Haas zijn programma „Een concert voor piano, stem, synthesizer en .striptease met werken van Eric Satie, Cathy Berberian en Karei Goeyvaerts. Zondag tenslotte komt de slag werkgroep „Den Haag". Piet Broersma, de bekende Rot terdamse organist, verzorgt zondagmorgen vanaf half elf weer een concert van de Neder landse Orgel Federatie in het PASSAGE THEATER in Schie dam. De toegangsprijzen voor dit con cert bedragen: drie. gulden vijf- tig. Leden van de Nederlandse Orgel Federatief 65-pIussers, CJP-houdërs en kinderen tot en met twaalf jaar betalen twee gulden. De jeugd van vier tot twaalf jaar kan zaterdagmiddag: to-; recht in hét Schiedamse ZOL- DERTIBSATER IN DE TEER STOOF aan de Nïcuwstraat 12. Daar. brengt het poppentheater van Mavke Heessela om half drie Froe-Froe ten tonele. In dit spel be!i*.aen Froe-Froe en zijn hondje op zte. Ze beleven er spannende avonturen onder an- Qeae omdat ze de „Zeebubbels" ontmoeten. Het zoldertheater laat overigens weten dat er voortijdig gereserveerd moet worden om teleurstellingen te voorkomen.T jV geest zieken en naïeve mensen werd door de surrealisten van voor de oorlog een groot belang gehecht, vanwege de spon taniteit erin, die een vorm van verzet betekende tegen de regels van de maat schappij. Daarom kon het surrealisme J min of meer worden gezien als voorloper van de naoorlogse experimentele kunst: Cobra. Chris J. van Geel. een Amsterdammer die leefde van 1917 tot 1974. bekeek dal optreden van de. Vijftigers met een be paalde meewarigheid: hij voelde zich een generatie verder. Het ging erom te ontko men aan de remmende werking van het verstand, waardoor de droom en de intuï tie een kans zouden krijgen. Hoe hij dat in de praktijk nastreefde, is te 2ien in Schiedams Stedelijk Museum. Van de - Amsterdamse .dichterischUder zijn wer ken bijeengebracht, maar ook foto's van bij een brand verloren gegane schilderij ten en tekeningen. Morgenavond wordt de tentoonstelling geopend, samen met drie andere exposi- ties. Over Chris van Geel zal een aparte openingstoespraak worden gehouden door Ludo. Pieters. Ook wordt een film over Van Geels leven gedraaid. Eén van de tentoonstelling, die door museumdirecteur Hans Paalman wordt ingeluid, handelt over de Zwitserse constructivisten. Constructivisme is één' kunstvorm, die in .Paalmans 'beleid een voorname plaats inneemt, én waarmee wordt bedoeld: een zuivere1.'zelfstandige, taal van kleuren en .-.vormen, die: nietis' afgeleid van traditioneei scheppen, maar die zichzelf wil laten zien:geometrische vormen en primaire kleuren,' die r niets anders betekenen dan zichzelf. De Zwit sers maakten dezestijl reeds In de jaren twintig tot' een eigen vormentaal, geïnspi- reerd door de revolutionaire kunstenaars - in. Rusland, omstreeks 1914, die een nieu we, kunst vilden scheppen die door iede- reen zonder uitleg zouk'dnneC woTdèn" Een expositie van objecten van Marguéri- te Hersberger uit Zwitserland sluit bij deze constructivisten helemaal aan.'. De vierde tentoonstelling laat zeefdrukken Van,de Haarlemse kunstenaar Kees Bier man zien: de serie Muren,.óntwikkeld:na V een, opdracht Van -Amnesty International"; .voofvhet; makendvan; Vé®i;.afÖcheVj>Yer2:' ppMüekegevapgerienHn^séHë, spréékt;;, déranomeme. herkenbaarheidi/oór zich ftSli XÖ'ifS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5