§pmr Verhard handhalveld van WIK afgekeurd SP AT ure Liefst tien koersen in klassement Basket Boys geeft voor- sprong niet uit handen HSV en ODO kwetsbaar Veenachtige bodem zorgt voor verzakkingen en scheuren miMim Ook Maasland heeft een eigen wielerronde ELF WINNAARS iJUBw? Gesponsord door onze krant Missverkiezing Nico Arnold topscorer HD¥§ weer op zoek naar trainer DONDERDAG 12 JANUARI 1978 «s -m* SÉl GEEN DAMES Be agenda,,., MVV'27 en Van Rooy willen verder Vlaardingen De fraaie handbal ac commodatie van WIK aan de Hugo de Vriesstraat vertoont één zwakke plek, het verharde veld, dat in ver band met scheuringen en piassen- vorming voor de competitie dreigt te worden verboden. Een kleine twee jaar terug werd het c.. _:plex - als één van de eerste in het Water weggebied - voorzien van twee geas falteerde veiden, kosten 140,000 gul den^ Vanaf het begin is met name het zg- tweede veld onderhavig geweest aan scheuringen, als ge volg, zo gaat men er van uit, van een veenachti ge bodem. In de loop der tijd zitn naast scheuringen ook verzakkingen niet uitgeble ven. „Het is zelfs zo erg geweest", herinnert vooratter WIK, Chris van der Toom, er aan, „dat er al een wedstrijd moest voor worden afgekeurd. Een vreemde zaak voor een ver hard veld, maar door vorming van plassen, die met wegzakken en mosgroen, is het levensge vaarlijk erop te spelen. De oorzaak moet echtr niet alleen worden ge zocht in het feit, dat de bodem erg drassig is, maar ook dat er dwars door het complex heen een sloot heeft gelopen en het handbalcomplex grenst verder aan vijvers. Van der Toom: „W-j hebben intussen al besloten om het Nederlands Handbal Verbond hiervan in kennis te stellen, en die te verzoeken dat tweede veld niet meer te gebruiken voor de competitie. "Wij zitten nu al aan het tweede deel van de handbakompeh- tie en met een beetje goede wil zijn wij wel in staat om de competitie, wanneer we gebruik maken van het eerste veld, op tijd fe beëindi gen". jaar terug voor zijn rekening nam, over gesproken zal worden. De secretaris van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, Teun Goedknecht derhal ve: „Het zal een moeilijke zaak worden om daar een post op de begroting voor aan te geven. Van de 200 speetterre intjes in Vlaardin gen is voor onderhoud dit jaar een bedrag beschikbaar van 65.000 gulden, terwijl naar mijn weten reparatie van het verharde veld, dat zeker een nieuwe asfaltenng inhoudt, zeker enkele tienduizenden guldens zal gaan kosten. Het ziet er daarom vnjwel zeker naar uit, dat de gemeenteraad van Vlaardingen te zijner tijd een aanvullend krediet krijgt goed te keuren." Voorzitter Van der Toorn van WIK verwacht, dat de werkzaamheden, na afloop van de competi- door Bas van den Berg tie kunnen worden begonnen en vbbr de nieu we competitiestrijd klaar zijn. Met oog op de bouw van het nieuwe handbalcomplex van De Holiandiaan in Holy-Noord zal men zeker kun nen leren uit de gemaakte fouten. Dispensatie Aansprakelijk De vraag rijst intussen, wie aansprakelijk kan worden gesteld voor de scheuren en piassen- vorming op dat zg. tweede veld. De gemeente wil vooralsnog geen schuldige aanwijzen, hoe wel er vrijwel zeker cast de Nederlandse Beton Maatschappij, die het kwarweï twee Overigens laat de goedkeuring van GS nog <s op rich wachten. Het zit er thans al meer in, dat de rocd-witten dit jaar met ingang van de nieuwe competitie op het nieu we complex terecht kunnen. AI enkele jaren krijgt De Holiandiaan dispensatie voor het niet beschikken over één over meerdere ver harde velden. De secretaris van de VRSR is van mening, dat, wanneer de nood aan de man komt, De Hol iandiaan voor het spelen van zijn wedstrijden gebruik zou kunnen maken van het verharde terrein aan de lissabonweg. Voor een was- en kleedgelegenheid is dan de turnzaal aan dezelf de laan de aangewezen plaats. „Maar dat is maar een gedachte van ons zelf. Het NHV zal er best wel begrip voor hebben, dat, zolang de bouw er nog met is, De Holiandiaan ook voor het derde seizoen, nog wel dispensatie zal kunnen krijgen". Het veld voor competitie-wedstrijden on geschikt... m fetsn t ïs,; .n"JW »-„* f ïff-t-U" >iKw»L^LwaiuJs»hi.^ ™%SESS5S3IBi33BB Honselersdijk De wieieractiviteiten in het West- land nemen nog steeds toe. Kreeg de „kalender" al eerder in het stille seizoen uitbreiding met een semi-Wassieker, „De Omloop van de Glazen Stad", die op woensdag 29 maart alle gemeenten in Europa's groentetuin aandoet, nu weer is een nieuw criterium aangemeld. De Koude van Maas land verhoogt het aantal kermiskoersen in Zuid- holiends wielergebied-bij-uitstek. Wat tegelijk in houdt dat het Westiand-klassement dit jaar op nieuw (en uitsluitend) gesponsord door déze krant, in 1978 liefst tien criteriums bestrijkt. Een nieuw record. ■y-efritfL. Honselersdijk De winnaars van de elf klassementen over de West land se wielerwedstrijden zijn: 1967 Leo Duyndam (Honselersdijk). 1968 Rudie Liebrechts (VJaardingen). 1969 Adrie Wouters (Zundert). 1970 Sjef van der Burg (Berkel). 1971 Sjef van der Burg (Berkel). 1972 Cür Schuurïng (Amsterdam). 1973 CorSchuuring (Amsterdam). 1974 Wim van Steenis (Hoogblokland] 1975 Leo van Vliet (Honselersdijk). 1976 Jos Kieftenburg (WeruershooQ. 1977 Martin Visser (Amsterdam). Ook in de komende competitie houdt de sportredactie \an mv krant (de *etmg stimule rende houemg var, de Konin klijke Nederlandsche Wielren Unie ten spijt) een puntentel ling bij over de wielerrondes in het Wesüand Een klasse ment. dat na de finale de meest regelmatige amateur in de tien wedstrijden aangeeft "Want zowel de sportredactie als de diverse wjeiercornité's blijft van mening, det die competitievorm veruit de be ste basis is om de samenwerk ing voort te zetten Het Westlandsche Courant-klas sement heeft immers daarmee in de wielerwereld een naam oo weten te bouwen. Nog steeds tal was de kwaliteit door diverse oorzaken bet af gelopen seizoen misschien wat minder vertegenwoordigd) weten de beste Nederlandse Ce koersen weer in trek- amateurs de weg naar de Gla zen Stad te vinden Zelfs zon der startvergoeding (een prin cipezaak) komen de toppers in de Westlandse koersen aan het vertrek. Penningmeester Piet de Zeeuw van West!and Wil Vooruit;Van Hagen „Ie der onkostenbedrag op de startkaarten schrappen we door Wie goed is hoeft zijn hand met al tevoren op te houden Er is hier genoeg te verdienen m de wedstrijden." De namen van de winnaars il lustreren dat En ook in 1978 wordt de opvolger van Am sterdammer Martin Visser be slist een coureur, die natio naal in het critenumwerk met de sterkstee meekan. Want. met de betrekkelijk kleine par cour sen is en blijft het West!and bij uitstek het ter- rem voor die specialisten Nieuw Is op woensdag 9 augus tus de Ronde van Maasland. Een koers voor amateurs, ju nioren en nieuwelingen. Niet voor dames nog. Nita van Vliet, Nederlands kampioene bij de dames, krijgt dus al leen in Poeldijk de kans zich aan het thuisfront te laten zien. Drie man vormen in eer ste instantie het Maasiandse wieier comité: de heren Van der Hoeven (de vader van junior John), Van der Burgh (een broer van Wim) en Kro«~: (de voorzitter van voetbal lend MVV, die ook een zoon heeft die op de fiets actief is). Zi], en wellicht straks r.og enke le anderen, hebben met West- land Wil Vooruit de organisa tie van de eerste koers m Maasland De medewerking van gemeente (burgemeester J van der Brink verstrekte inmiddels de vergunning) en politie is geweldig Het par cours (start en finish op de Huis te Vel del a an, Koningin Julia na weg en Slot de Hoeve laan) ziet er ook prima uit De bus route wordt tijdens de wedstrijden omgelegd over de Hofsingel En m zalencentrum „De Magneet" is een goede ruimte gevonden om «ls per manence dienst te doen Het enige probleem was welke categoneen rijden wel en wel ke met Wam, omdat een hele wielerdag zo'n eerste keer iets te hoog lijkt gegrepen, moest het comité kiezen In verband met het klassement stond hel vertrek \an amateurs vast Daarnaast zullen dan junio ren (met eigen renners John van der Hoeven en Wim van der Burgh) starten En ook nieuwelingen, tussen wie plaatselijk favoriet Teun van vliet voor succes moet zorgen Nita van VIjet moet nog geduld hebben „Trouwens", zegt Van der Hoeven, „volgens mij heeft Jan van Geest oudere rechten Voor hem zouden we eigenlijk best een liefhebbers- koers willen houden Maar ook dat moet neg wachten Honsdorsdijk Do West landse wfetoragenda voor 1978 ziet er als volgt uit: Woensdag 29 maart: Omloop van de Glazen Stad (ama teurs). Start en finish in Naaldwijk. Donderdag 15 juni: Ronde van Honselersdijk (amateurs, junioren en liefhebbers). Woensdag 21 juni: Ronde van Poeldijk (amateurs, Ju nioren en dames). Woensdag 28 juni: Ronde van Monster (amateurs, ju nioren en nieuwelingen). Woensdag 5 juli: Ronde van Maasdijk (amateurs, junioren en nieuwelingen). Dinsdag 11 juli: Ronde van 's-Gravonzanda (amateura en nieuwelingen). Donderdag 27 juff; Wate- ringse wielerdag (professio nals, amateurs, Junioren en nieuwelingen). Woen3dag 9 augustus: Ron de van Maasland (amateurs, junioren en nieuwelingen). Woensdag 16 augustus: Ron de van Den Hoorn (amateurs en Woensdag 23 augustus: Ron de van Naaldwijk (amateurs, junioren en liefhebbers}. Woensdag 30 augustus: Ron de van De Uer (amateurs en junioren). Honselersdijk Ook in 1978 gaat aan de wielerwedstrijden in het Westland-klassement (gesponsord door daze krant) een missvarkio- zing vooraf. Voortim dagen voor de eerste koers, cp woensdag 31 wei, wordt in Honselersdijk de rondemiss gekozen. Deze Miss Westfand is gastvrouw tijdens alle wedstrijden, inclusief dus de profronde van Watenngen. Cfazien Puister, d& winnares van 1977, fungeert ook tijdens de eerste Omloop van da Glazen Stad nog afs rondemiss. Vlaaröjngen Het eerste herenteam van baskctbalvereniging Basket Boys heeft de uitwedstrijd tegen SYK in Krimpen aan de IJssel met 62-72 gewonnen. Di rect ia de eerste minuten van de wed strijd nam Basket Boys een voorsprong. Na vier minuten spelen had de ploeg van trainer/coach Dick Hue ting een 4-13 voorsprong te pakken. Dit kwam vooral doordat SVK de aanvallen erg diep op zette. Basket Boys profiteerde daar knap van door er een fa*; break aanval tegenover te zetten. SVK was dan niet op u,_ terug in de verdediging en toen kon de Vlaardingse ploeg vrij eenvoudig scoren- Ook m de verdediging draaide Basket Boys goed. De belangrijkste schutter van de tegen partij kreeg wat meer aandacht van de in de zor.fi-\,erdedïgmg staande Vlaardm- gers, waardoor ook dat gevaar bezworen werd. Toch kon SVK vlak voor de rust nog even terug komen. Enkele wissels bij Basket Boys verliepen met helemaal goed, en langzaam maar zeker kwamen de gasthe ren terug Door m de laatste minuut van de eerste helft toch nog tweemaal te scorer., kon Basket Boys met een 33-40 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft gingen beide ploegen op de oude voet verder. Nu zag Basket Boys echter geen kans om de voorsprong verder uit te bouwen.. Juist SVK kwam vlak na de rust enkele malen erg dicht bij In de tiende minuut had de Vlaar dingse ploeg echter toch weer een zes punten voorsprong (48-54) Op dat mo ment draaide ook de break weer even optimaal, en werd het definitieve gat geslagen. De snelle mensen van Basket Boys, Nico Arnold, Guido de Ruiter en Robert-Jan Fuchs, scoorden er weer iusüg op los en SVK was een geslagen ploeg. Zonder verder nog m gevaar te komen speelde Basket Boys de wedstrijd verder uit Bij het laatste fluitsignaal van de scheids rechters was de stand 62-72. Topscorers: Nico Arnold 18 pntGuido de Ruiter 17 priti; Robert-Jan Fuchs 12 pnt. O De cursus voor jeugd voet balscheidsrechter, die op vier avonden m het clubhuis van HVO aan de Vlaardingse Zwanensmgel zal worden ge houden, is volgeboekt. Voor de twee andere cusussen, in Zuid-Beyerland en Blijdorp, is nog ruimte over. O De KNVB, afdeling Rot terdam, begint de nieuwe competitie in het weekeinde van 2 en 3 september. De competitieleider ma-kt nu al bekend, dat wedstrijden uit de eerste helft van het sei zoen. waarvoor uitstel is ge vraagd en gekregen, 2tdlen worden vastgesteld op een dag voorafgaande aan de eerste speeldag. Bij de biljarters van de ROVS is de post van voor zitter nog steeds vacant. Op de ledenvergadering van 23 januari wordt een voorstel verwacht om de heer Rijkers daarvoor aan te wijzen. Borshoom zal worden toege voegd als sccretar s. Aan de öeurt om af te treden zijn Raaymafcers (herkiesbaar) en Scbrammeyer (niet her kiesbaar). De bijeenkomst op „De Vijfsluizen" begint om 19.30 uur. O Prins Roza de Eerste zwaait op het Carnaval van de ROVS. op zaterdag 27 ja nuari, de scepter. Hij zal worden bijgestaan door de hofkapel van de Prins van Bergen op Zoom en het trio Roadrunner. Alles onder het motto: Shell 75 jaar. g} Op de nieuwjaarsbijeen komst van Demos, ;s voorzit ter Wim Groenhorst op grote wijze in het zonnetje gezet. De reden: Op I januari was hij al weer twaaJfeneenhalf jaar voorzitter van de huidi ge zondag eersteklasser, die het in de competitie voortref felijk doet. De praeses ont ving cadeaus voor zijn hob by.' filmen, en zijn echtgenote werd in de bloemen ge2et. 0 Bij Zwaluwen deelt trai ner Frans de Kruis mee, dat zijn gezondheidstoestand ge lukkig weer beter is. De Rot terdammer, die aan het einde van dit seizoen bij de zater dag eersteklasser vertrekt, wil ook volgen d seizoen weer aan de bak. - - Maasland MVV '27 en trainer Cor van Rooy gaan vrijwel zeker een tweede sei zoen samen verder. Van Rooy heeft het in zijn eerste seizoen bij de Maaslanders uitstekend naar zijn zin, ter- wijt hij anderzijds bij be stuur en selectie positief overkomt. Secretaris Sjaak Franken verwacht daarom, dat de nieuwe verbintenis op korte termijn rond zal komen. Cor van Rooy (27) zelf, wil zijn werk bij de Maasiandse vereniging graag voortzet ten. Door het vertrek van oudere spelers, is MVV no gal verjongd. Dat heeft tot gevolg, dat MVV moet op passen het vierdeklasser schap niet te verliezen. Het groeiproces kan dan in het nieuwe seizoen bestendigd worden. Schiedam Hermes DVS is genoodzaakt op zoek te gaan naar een nieuwe trainer. De huidige trainer, John Beijer, die vanuit de eigen vereniging als „noodoplossing" naar voren geschoven werd. toen Jan Kooiman in het begin van dit seizoen te kennen gaf toch liever de jeugd dan de hoofdmacht te trainen, bezit geen trainerslicentie. W'èl tramde John Beijer al enige tijd de B-selectie en mag hij, op grond van zijn opleiding als leraar lichamelijke opvoeding, gelijk met de cursus voor B-trainer beginnen John Beijer heeft echter geenszins de intentie met zijn tramersdiploma's te begin nen De Hermestramer „Ik ben van tot tot teen een Hermes-mens en ik zou nooit een andere vereniging dan Hermes DVS willen tramen" „Ik zou het met leuk vinden een paar dagen m de week bij een andere vereniging rond te lopen. Dat is de reden, dat ik niet aan c-en trainers-diploma begin". „Ik ben realistisch genoeg in te zien, dat iemand met zijn hele le'.en bij éen vereniging trainer kan blijven". Bij Hermes DVS zijn rog gc-en namen van eventuele kandidaten bekend. Secretaris Luoeek: „We wachten eerst de reacties af op de advertentie, die m één van deze weken in de KNVB'er door ons geplaatst wordt", waarna rnj met ontmoedigd door het debficle van het vorige seizoen (Bob Maaskant vertrok naar Go Ahead en Ary Stehouwer naar Saoecie Arab ie) vervolgt „Er zijn echt nog genoeg goede trainers En we zijn er in ieder geval vroeg genoeg bij". Hoek van Holland In de eerste klas van het microkorfbal spitsen de zaken zich toe nu de laatste vijf wedstrijden In aantocht zijn. Zowel HSV als ODO behoren nog tot de vijf belangrijke titelgegadigden, die moeten uitmaken wie aan het eind van het microkorfbalseizoen kampioen wordt en - vooral ook - wie de tweede plaats gaat bezetten die mede recht geeft op promotie. Een eerste vereiste voor beide ploegen is op dit moment om vooral geen fouten te maken. Een verloren wedstrijd in dit stadium betekent vrijwel onvermijdelijk afhaken m de promotiestrijd. Op papier heeft HSV het zaterdag het gemakkelijkst. De Hoekenaren gaan namelijk in de sporthal Rijnstreek m Alphen aan de Rijn zaterdag om vijf uur op bezoek bij hekkesluiter Tempo. Maar juist die laatste plaats van Tempo houdt op zich natuurlijk al een gevaar van onderschatting in. Bovendien pleegt een kat in het nauw rare sprongen te maken en het feit dat Tempo vorig seizoen uit de landelijke derde klas degradeerde, tekent de neergang van de Aiphense formatie. Een nieuwe degradatie naar de tweede klas zal zeker voorkomen willen worden. Een moeilijke opgave wacht ook ODO. De nederlaag van de Maaslanders tegen Warmond betekende voor de Maaslanders al in belangrijk minder zekerheid ten aanzien van de titel. In sporthal De Fluit wacht zaterdagavond om kwart voor negen een geladen SEV. Immers, de Leidschendammers zijn ook niet kan sloos en een gelijkspel behoort nier tot de verwaentingen. In sportcentrum „De Pijl" gaat districts derdeklasser Valto zaterdag om zes uur eindelijk eens afrekenen met de gedachte dat nooit van Weidevogels kan worden gewonnen. De Lierse korfballers zijn althans voornemens de ploeg uit Bleiswijk de winst te ontfutselen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6