Hoeven- en Dreven buurt krijgen als eerste kabei-tv Staten- en raadslidmaatschap kosten te veel tijd C Al-klachten Elly Coenen met „bloedend hart9' uit onderwijs IHoe word ik J raadslid? Prins Carnaval voor de jeugd ..LINIA" M Stap eerst maar naar de huisarts! Bonny and Clyde-film Vakantieactiviteiten werden slecht bezocht Bromfietser en fietser onderuit CDA wacht een weekje Plakkers gepakt Ï11 winkel bestolen Man ri jdt kennis aan Honden bijten geit dood Wit helpt al jaren bij hoest? DINSDAG 17 JANUARI 1978 Maassluis Het ongenoegen over de slechte ontvangst van de buitenlandse tv-pro- gramma's in Maassluis neemt toe, In een brie! aan onder meer het gemeentebe stuur van Maassluis deelt de Werkgroep Maassluis van de Consumentenbond mee het eea „droevige zaak" te vin den dat daarover geen of bijna geen mededelingen worden gedaan. Vooral de ontvangst van Duitsland 2 xou slecht zijn. „Meer sneeuw dan beeld" zegt ac- tievoerdster mevrouw M. Groatveld uit de Van Bee- tho venlaan. Voorts neemt de werkgroep het de Gemeentelijke wo ningstichting „Woningbe- heer" kwalijk dat zij niet de moeite neemt te antwoorden op de vraag welke de gevol gen zijn als men straks wei gert een uitgebreider ont vangstpakket te accepteren dan thans het geval is. Ook verzuimt de gemeente vol gens de werkgroep medede ling te doen ervoor te zorgen dat de Centrale Antenne In richting (CAI), de bestaande Gemeenschappelijke Anten ne Inrichting (GAI) niet stoort in geval de beide sys temen naast elkaar voorko men. Vandaar dat de Consumen tenbond alle inwoners met klachten oproept deze ken baar te maken bij de heer D. Spier, Merellaan Ï2D, tele foon 16555. De bedoeling is een inventarisatie te maken, zodat de werkgroep een zo gunstig mogelijke oplossing kan bepleiten. Viaardingen Op 23 januari is de kabel televisie in Vla ar dingen een feit. Dan draait wethouder IJsbrand van der Vel den om zeven uur 's avonds de knop om van het televisietoestel, dat naast de Nederlandse televisiezenders ook vijf buitenlandse netten kan ontvangen. Dat zijn Belgie Nederlands en Frans en Duitsland 1, 2 en 3. Het officiële gebeuren vindt piaa.s in een caravan van de gemeente, die tijdelijk aan de Luxemburgweg zal worden gesta tioneerd. Daar blijft de caravan tot en met 27 januari staan, waania hij zal worden verplaatst naar de Madridweg en een week later naar de Olmendreef. De caravan wordt ingericht als informatie centrum voor de kabeltelevisie. Naast radio-apparatuur worden er zes zwart wit toestellen en een kleurentelevisie in geplaatst, Belangstellenden kunnen dan zelf kijken hoe het met de ontvangst van de zenders is gesteld. De Dreven- en Hoevenbuurt zullen als eerste in Vlaar- dingen op de Centrale Antenne Inrich ting worden aangesloten. De omschake ling start op 31 januari en 1 februari in de Hoevenbuurt, op 7 en 8 februari in de Drevenbuurt. Het gaat om circa veer tienhonderd aansluitingen. Wethouder IJsbrand van der Velden verwacht, dat zeker 99 procent van de bewoners abon nee zullen worden. De kosten voor de aansluiting worden betaald door de gemeente. Het maandelijks tarief is voorlopig op 11,56 per maand vastgesteld Indien de tarieven te zijner tijd definitief worden vastgesteld en hoger zullen zijn dan genoemd bedrag dan hoeven de bewoners van de twee wijken dit niet met terugwerkende kracht te betalen. Komen de bedragen straks lager te liggen dan krijgt men het te veel betaalde terug, zo verzekert de wethouder van financien. Alle woningen worden bezocht door personeel van de Gemeentelijke Energie- en Waterlei dingbedrijven Zij zullen de televisietoestellen op de zeven netten instellen en een gratis aansluitsnoer van 2.5 meter overhandigen Indien bewoners pas later aansluiting wensen dan brengt de gemeente honderd gulden m rekening. Het ontvangststation van de kabel televisie bevindt zich m Schiedam op het dak van een flat aan het Van Beethoven plein. De signalen van de Duitse televisie „pikt" het station op van het station m Rotterdam-Om moord. De raad \an Yerhulsdonk: „Leer jezelf aan de tegenstander te vloeren en daarna een borrel met hem te gaan drinken En omgekeerd, als jij onderuitgehaald wordt, heb dan geen rancunes!" - dat advies geeft de Schtedamse WD-fractievoorzitter Gerard Verhuisdonk aan iedereen, die zin heeft in een politieke carrière: „Als je dat namelijk met doet, kan je politieke allure wel vergelen", licht hij zijn raad toe. In zijn chocolaterie op de Hoogstraat blikt de gebruinde bonbonmaker terug op vijftien jaar raadswerk. Weer wordt hij straks lijsttrekker voor de Schiedamsé liberalen. Hij heeft daar zin in. „Maar laat iemand, die hieraan begint, zich toch verdomd goed bedenken wdór hij aan begint. Of zijn gezin dat kan verdragen, tenslotte ben je veel avonden weg. Of dat bestuursbaantje wel te verantwoorden is in de maatschappelijke positie, per slot van rekening beken je kleur en is de neutraliteit weg. En ook. dient iemand 2ich af te vragen, of hij wel het vertrouwen geniet van een bepaalde groep uit de burgerij Word eerst maar eens lid van een vereniging of zo", aldus Verhuisdonk, die totaal geen moeite heeft met de combinatie wi nkelier/'WD-r aadslid „Als je jezelf nou die vragen hebt gesteld, moet je gaan dóen: aan de slag. Raadsvergaderingen en commissies bijwonen. Plaatselijke problemen zelf gaan onderzoeken, onafhankelijk, maar op 7o'n manier dat het opvalt in de partij die je wilt gaan vertegenwoordigen. Zo bouw je een imago op. Dat moet. Tegelijkertijd moet je je voorzien van een dikke eeltlaag op je ziel: trek je geen sikkepit aan van wat journalisten over je schrijven!" .,En als dat dan allemaal achter de rug is en je bent nog steeds van plan die raad m te stappen, ga dan eerst naar de huisarts", adviseert Verhuisdonk. „en laat je onderzoeken op geestelijke en lichamelijke conditie. Als de uitslag meevalt, stel jezelf dan kandidaat. En dan maar duimen. Het eerste, wat je dan nog kan overkomen, is dat je wordt veroordeeld tot wethouder. Dat zijn namelijk de politieke dwangarbeiders en kettmggangers van deze lijd, als jouw liefde tenminste uitgaat naar een socialistische partij.. Schiedam In centrum De Kreek wordt vanavond weer een film vertoond. Da keer is het "Bonny en Clyde, met onder andere Faye Dun- naway. De voorstelling voor sociëteit Wipe-Out begint om acht uur. De toegangsprijs is twee gulden. De leerlingen van de Schiedamse huishoudschool Liedewij- de moeten er maar rekening mee houden dat zij straks een van hun meest sympathieke leraressen moeten mis sen. Elly Coenen-Vaessen uit Maassluis, is voor wat het onderwijs betreft bezig „af te bouwen". Met ingang van morgen is zij namens haar partij - de VVD - lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Een boeiende taak wacht die echter veel van haar tijd vergt. Zou het alleen gaan om het Staterdidmaatschap, dan zou haar school er niet zo onder lijden. Er is echter meer, veel meer. De sympathieke ex- Limburgse met haar zachte ,.g" zit tot over haar oren in de politiek enhet vak bondswerk. Sedert de afgelopen vier jaar is haar ster aan het firmament van de politiek duidelijk aan het stijgen. Niet zo verwon derlijk, want vergaderen, dis cusieren, met mensen om gaan, iets over brengen....het zijn allemaal zaken die haar prima liggen. Het begon alle maal toen zij, nu alweer enke le jaren geleden frank en vrij de Maassluise raad binnen stapte. Namens haar liberale medestan ders mocht zij zich specialise ren m de volgende portefeuil les: cultuur, onderwijs, sport, recreatie en wijkaangelegen- heden. Langzaam maar zeker raakte zij thuis in deze mate rie: zij verdiepte zich er met graagte in. Tijdens de ui december gehou den begrotingsdebatten slaag de zij er in als een der weini gen van de raad vrij lang het woord te voeren. En hetgeen zij zei was nog interessant ook: haar tdeeen over de re gionale - muziekschool, het aanstellen van een mu2iek- consulent voor het onderwijs, en niet te vergeten haar be langstelling voor het museum beleid van de gemeente Maas sluis. Door haar raadbdmaatschap kent mevrouw Coenen vele nevenfuncties zoals lid van de Maassluise vrouwenraad, de sportraad, de culturele raad, het bouwteam van de tweede sporthal en niet te vergeten de diverse raadscommissies. Afbouwen „Dat waren tot nu toe eigenlijk allemaal nevenbaantjes, een stukje hobby", zegt het kers verse Statenlid, „maar daar bleef het natuurlijk niet bij. Het onderwijs was tot begin dit jaar voor mij het belang rijkste. Hoewel ik een zoge naamd halfiesrooster moest invullen was ik tot nu toe toch heel wat uren per week kwijt aan het onderwijs. Overigens: met het allergrootste plezier, Ik sta nu nog maar zes uur per week voor de klas. Maar eerlijk gezegd doet mij dat wel een beetje pijn, want ik voel mij op en top lerares. Vertrouwd met het mee-hel- pen opvoeden van kinderen. En dat moet ik nu langzaam maar zeker gaan afbou wen....". Voor Elly Coenen bleef het dan ook niet bij lesgeven alleen. Per v/eek gingen heel wat uren zitten in het afleggen van huisbezoekjes aan de ou ders van de leerlingen die haar waren toevertrouwd. Voorts was en is zij nog steeds actief in het vakbondswerk op het terrein van het onder wijs. „Sterker nog" zegt de Maassluise lachend, „ik zit eigenlijk in twee vakbonden. Ten eerste de onderwijsvak- bond en ten tweede die van de diëtisten, hoewel deze laatste eigenlijk meer een be langenorganisatie is. Overi gens, zijn vakbonden veelal niet voortgekomen uit belan gorganisaties?" Namens de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) heeft mevrouw Coe nen zitting gehad in de perso- neelsraad van haar school en ook zat zij in het samenwerk ingsverband van de vier Ne derlandse onderwijsorganisa ties. Takenpakket „Ja, en dan nu ook Statenlid", denkt zij hardop. „Voorlopig zal ik de kat uit de ooom kijken. Veel luisteren naar collega's en zo nu en dan ook een duit in het zakje proberen te doen". Desalniettemin heb ben haar fractiegenoten me vrouw Coenen al vast wat ta ken toegeschoven. Voorlopig zal zij zich moeten bezighou den met het milieu, de ge- meentefinanciên, alsmede het behoud van monumenten en molens. Elly Coenen is blij met deze specialismen. „Ik weet er eer lijk gezegd nog niet zo veel van af", erkent zij, „maar ik zal me er helemaal op wer pen, erin duiken, verdiepen. Dat doe ik graag. Aan de andere kant vraag ik mij af of ik dat wel zo goed kan als mijn voorganger dr, Ginjaar. Die deed het zo goed dat hij nu minister van volksgezond heid is geworden. Overigens Mevrouw Elly Coenen-Vaessen: van morgen af politiek. de provinciale De meimaand nadert. Verbazing mag dat niet ij 5 wekken, want hetzelfde kan worden gezegd van april. Toch klinkt mei dit jaar schokken- S der. Het is de maand van de verkiezingen E H voor de gemeenteraad, voor Rijnmond en s E voor provinciale staten, en koortsachtig wor- E den in politieke kringen al voorbereidingen S getroffen. „Wij moeten de aandacht vestigen op het belang van alle drie," zei onlangs S Hans van der Vlist als voorzitter van de 5 PvdA-Schiedam en lijsttrekker in district- s E Delft voor het Zuidhollandse bestuur. Inder- E daad is bet belang van al die verkiezingen E groot. Burgemeester Arie Letns adviseerde de E verschillende partijen pas ook al om leien s E warm te maken voor het lidmaatschap: „Te- E E veel goede krachten houden zich buiten E schot", zei Lems en hij vond dat jammer. §j Kan het nog? Deze maand wordt druk verga- derd over de verkiezingslijsten. Kunt u er nog op komen? Of: wat moet iemand doen 1 g om zich in de kijker te werken, om derhalve S g in bijvoorbeeld de gemeenteraad te ko- 1 E men? Deze vraag werd voorgelegd aan ie- 5 mand met vijftien jaar raadservaring: Ge- 5 5 rard Verhuisdonk (53). fractieleider van de E VVD in Schiedam. Hij is daar niet het raad- E slid met de meeste jaren: Rietje Taverne is e E er twee maanden langer, boer Lansbergen al ruim achttien jaar. en Eef Collé heeft er ai j§ 5 een kwart eeuw opzitten. Verhuisdonk is wel E de enige die een imago heeft opgebouwd (een E 2 voorwaarde voor het raadslidmaatschap, 2 vindt hij): de lolbroek van het gemeentebe- S 2 stuur. Zijn raad is deze keer overigens van 5 2 serieuze aard. ^iiiiiiiiHiiiniiiiiiniiitiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiuniiiiiiiiiifiiEiuiiiiiiiiiiiiüiiiEiittitiG is er in juni een herverdeling van de portefeuilles, immers dan zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten weer ach- Keuze ter de rug en weten wij waar we aan toe zijn". wil ik mij verdiepen in de milieuvraagstukken". Laat mevrouw Coenen nog „weinig" afweten van haar nieuwe taken, zij heelt toch wel een uitgesproken mening over het milieu, met name dat in het Rijnmondgebied. „De welvaart mag niet ten koste gaan van alles. Aan de andere kant moeten wij be grip durven opbrengen voor de problemen waarmee het bedrijfsleven te kampen heeft Vandaar ook dat ik er voor pleit dat er een water dichte wetgeving moet ko men. Daar moet hard aan worden gewerkt. Want als ik dat vergelijk met de Verenig de Staten, dan rommelen ze hier nog maar wat aan. Daar zijn de regels veel strenger en vooral waterdicht In die zin Niet bang om haar zojuist ver worven plaatsje in de Staten te verliezen* „Welnee", zegt zij beslist. „Daar geloof ik met in Punt een sta ik op een verkiesbare plaats en ten tweede geloof ik eerder dat wij meer dan minder zetels veroveren". Als het aan Elly Coenen ligt komt zij na de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei terug in de raad. Overigens hangt dat wel af van een aantal factoren. Zo zal haar liberale achterban mevrouw Coenen op een ver kiesbare plaats moeten zetten En stel dat deze achterban zegt: of de gemeenteraad, of Provinciale Staten Wat dan? „Dan zal dat een moeilijke keus worden", zegt mevrouw Coenen. „Ik kan nu nog geen beslissing nemen. Dat hangt af van de situatie in de toe komst Maar in elk geval heb ik daar al rekening mee ge houden door mijn school er grotendeels aan te geven Maar het zou moeilijk wor den, zo'n keuze Ik hou van het raadswerk, omdat je dan dichter bij de mensen staat aan de andere kant vind ik het ook interessant om me te verdiepen m de problematiek van het provinciale be stuur VIaardingen De belangstel ling voor de activiteiten van de WSV (werkgroep stedelijke vakantieactiviteiten) is het vo rig jaar ver onder de maat gebleven De begroting van de WSV was afgestemd op een aantal van 4 800 bezoekers In totaal kwamen slechts 2 325 kinderen opdagen. Dit blijkt uit de op schrift ge stelde evaluatie van de werk groep. De oorzaken van het geringe aantal bezoekers: Schiedam „Ja, wij hebben wel een stadspnns. in de persoon van Hendrik de Grote, maar de kleintjes hebben niets niemendal. Daarom hou den wij zaterdag 28 januari een kindercarnaval in Irene. In samenwerking met de wijkverenigin- gen en de lagere scholen willen wij de jeugd van zes tot veertien jaar naar dat zalencentrum halen om te zorgen, dat er een jeugdstadspnns kan worden gekozen", In de Amstelbron zitten Joop Wolthuis (griffier), Harry Bek (senator) en Aad van Lingen (vorst) bijeen. Nu nog achter een kopje koffie. Dat wordt straks wel anders, want dan barsten de Riet2eilers weer los: „Schiedam is de karnavals- stad van de Randstad, de eerste plaats boven de Moerdijk waar carnaval ai, echt op carnaval begint te lijken", toetert Van Lingen. Met een hopsa-heisasa-blik in de ogen reppen zij over de komende activiteiten* carnaval op de Grote Markt dit jaar zonder dranghekken, zodat iedereen kan meehossen en carnaval tn Schiedam-west* daar trekt zaterdag 4 februari e-en stoet door de straten, waaraan boerenkapel en blaaskapel en, zo wordt gehoopt, zoveel mo gelijk bedrijven meedoen. Het Zwarte Schaap zal worden gekozen, het Witte bovendien, en als DHS een thuiswedstrijd heeft, gaat de raad van elf ook nog voetballen tegen een „gewoon" elftal van die sportvereniging. Wie hd wordt van de Rietzeilers kan het verdere carnavalsgebeuren kosteloos bijwonen op de liters drank na. Contactadressen zijn: Harry Bek, telefoon 26.84.68, en senator Dries, overdag 15.45,40 en na zes uur 70.01.23. O het tijdstip, waarop de ac tiviteiten gehouden werden; De weersomstandigheden: en de publiciteit (negatief vanuit de gemeente) Dit jaar zal het dan ook anders geregeld worden Naast de •formele publiciteit wordt meer het accent gelegd op het „werven" van kinderen via de bestaande contacten m de wij ken. Een aantal ideetjes van de werkgroep, het starten met een spectaculaire dag, vóór de vakantieweken moet reeds een huttenbouwweek gehou den worden, duidelijk moet worden aangegeven, dat er iets te doen is enzovoorts Ten slotte wordt 10 net evalua tierapport je een aantal knel punten genoemd. Met name het aantrekken van medewer kers bleek problematisch. Dit zou kunnen worden opgelost als de medewerkers betaald 2ouöen worden. Schiedam Met een gebroken elleboog en sleutelbeen is de 52-jarige A.'-V.K van S in het Gemeenteziekenhuis opgeno men De Schiedammer was met zijn bromfiets op de Nieuwe Dam- laan gesneden door de 66-jari- ge fietser JAS, eveneens uit Schiedam De twee waren daardoor ten val gekomen Na de botsing in Schiedam is ook de 18-jarige H.Z m het Gemeente7.iekenhuis opgeno men De jongen had alcohol gedronken en was toen met znn brommer geslipt en tegen een boom gereden Hij liep daarbij een hersenschudding op Zijn toestand liet niet toe dal hem blaasproeven konden worden afgenomen De bloed proef wegerde hij Schiedam Niet van avond. maar pas over een week komt Klaas de Vries, landelijk voorzitter vpn de Aijos, een lezing houden over de actuele politiek De jongeren van het CDA moeten dus nog eer. week wachten op de bijeenkomst m het gebouw van de Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven in Schiedam Daar begint op die vierentwintigste januari de lezing om half negen Schiedam Twee Schiedam mers zijn aangehouden voor het illegaal plakken van affi ches De 30-jarige H M. en de even oude R J van der M wa ren aan de Koemarkt bezig met affiches van de landelijke kraakgroep. De chauffeur en de man die zegt dat hij econoom van be roep is zijn na verhoor op het politiebureau weer vrijgela ten Schiedam De 24-jange ver pleegkundige J T L Vvan D is in een winkel in Kethel bestolen De vrouw mist een portemonnee met 140 geilden en een betaalpas De diefstal is. gebeurd terwijl zij bij de kassa stond en haar boodschappen in haar tas stopte Toen de Schiedamse met die klus klaar was ont dekte ze dat de portemonnee die ze even had neergelegd was verdwenen Bij de politie heeft ook de 48-ja- rige F van W van diefstal aangifte gedaan Zijn kelder aan de Alphons An&nsstraat werd opengebroken Na ver breking van het hangslot van de toegangsdeur werd er een teles coop-werp hengel ter waarde van 300 gulden mee genomen. De schade die werd aangericht bedraagt 150 gul den Uit de wagen van de 40-jarige lasser HG S aan de J C van Markenstraat werd een cas setterecorder en een stoel hoes ontvreemd Het slot van de wagen werd voor deze diefstal opengebroken De braakscha- de wordt geschat op 100 gul den Vlaardingen De Vlaardmgse politie heeft zondagnacht de 27-jarige M C R uit Vlaardin gen ingerekend De man had als bestuurder van een perso nenauto zijn kennis NB aan gereden Aanvankelijk meen de de politie dat er sprake zou zijn geweest, dat de man op zettelijk op zijn kenms zou hebben ingereden Deze laatste moest met verschil lende verwondingen in het Holy ziekenhuis worden opge nomen M C.R. zelf moest ook voor lichte verwondingen m het ziekenhuis worder, behan deld Nadat hij daar uit kon komen nam de politie-arts de bloedproef bij de man af wal aanleiding gaf om hem in te sluiten. Zijn auto werd aan een technische keuring onder worpen Schiedam Twee herdershon den hebben aan de Buitenha- vtr.weg een geitje gedood en aan stukken gescheurd Het dier was het eigendom van de 32-jarige mevrouw M D - van der P. uit Schiedam. De twee loslopende honden zijn door de gealarmeerde politie opgepakt en via het hoofdbu reau naar het dierenasiel aan de Sportlaan gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3