SP0HT doet weer helemaal mee DWS gooit alie remmen [SPlRTl 's-Gravenzandeleden beslissen over betaald voetbal Juventus Baas vertrekt bij Sunlight Handbal™ overzicht HVO aanvallend machteloos RM grossiert in titels Jan Leerdam We zullen alles doen om het tegen te houden DINSDAG 17 JANUARI 1978 4 VI aar dingen Derdeklasser Sunlight zoekt een opvol ger voor trainer Gertie Baas. Namens het bestuur is Frans Goudriaan met de taak belast om nieuwe kandidaten voor te dra gen. In eerste instantie heeft Goudriaan daartoe al een iijst van vertrek kende trainers in de regio samengesteld. Binnen niet te lange tijd verwacht hij. met een voordracht te ko men. Gertie Baas is drie jaar by Sunlight werkzaam ge weest. Drie succesvolle ja ren, want Sunlight promo veerde uit de afdeling rechtstreeks naar de derde klas KNVB. Waar de Vlaardingers zich thuis voelen, getuige de twaalf punten uit evenveel ge speelde wedstrijden. Omdat Baas geen C-diploma heeft, was er voor dit sei zoen dispensatie nodig Voor een volgend seizoen wordt die echter met meer verleend. Baas zou overi gens toch wel opgestapt zijn, omdat hy drie jaar by óen vereniging wel genoeg vindt. Schiedam Beide eerste teams van de basketbalver- enigfng Juventus waren dit weekeinde zeer succes vol. In de Margriethal versloeg het damesteam m edekandidaat voor de tweede plaats in de eerste divisie, Parker uit Leiden, met 7868. Ook bet herenteam deed het erg goed. Het sterke Luba uit Leiden werd met maar liefst 8660 aan de kant gezet. Aan Juventus-zyde was het vooral Tineke Koumans die van zich deed spreken door enkele knappe scores. Bij Parker moest men het echter vooral van één of twee speelsters hebben, terwijl de Schiedamse dames veel meer als een team optraden. Toch zag de ploeg van trainer/co ach Emile van Heumen geen kans om m de beginfase al uit te lopen. Tot aan de 17e minuut ging de strijd gelijk op: 28—28. Toen faalden ook even de sterkere dames van de gasten en Juventus profiteerde daarvan. Enkele goed opgezette aanvallen werden door Jenny de Visser en Tineke Koumans in punten omgezet en met de rust had Juventus toch nog een kleine voorsprong opge bouwd: 3733. Afstand In de rust had Parker de goede vorm weer te pakken gekregen, waardoor het verschil steeds minimaal bleef. Hoewel Juventus wei steeds een voorsprong had, kon de Schiedamse ploeg niet verder uitlopen. Daarvoor moest gewacht worden tot aan de twaalf de minuut. Toen ging Juventus ook van afstand raak schieten. Parker kreeg het daardoor nog moei lijker met verdedigen, en het was nu nog slechts een kwestie van tijd voordat Juventus de definitie ve voorsprong kon gaan nemen. Naast Jenny de Visser en Tineke Koumans waren het nu ook An ja Peters en Sylvia Gorter, die tot enkele knappe acties kwamen. In een laatste wanhoopspo ging ging Parker over op een press, maar ook deze werd goed omzeild door Juventus. In de laatste minuten kreeg Juventus het echter nog wel even moeilijk met de scheidsrechters, die enkele vreemde beslissingen in het nadeel van de thuisploeg namen, maar Juventus het zich met verleiden. Jenny Paans weert het offensief van Parker af. Vlaardingen De handbalbe ren van Wilton hebben hun concurrent Unitas op afstand weten te houden en een 14-12 zege genoteerd. In de ope ningsfase zag het er niet naar uit dat de zege bij Wilton zou komen, toen Unites het spel dicteerde en een 0-4 voor sprong nam. Maar geleidelijk aan kwam Wilton terug en doorboorde de soms aarzelend opdringende Unitas-defensie. Unites kon toch de zaken nog onder controle houden en ging de rust in met een 6-7 stand. Na rust vertoonde Unitas wat te weinig zelfbeheersing, door wat al te snel een aanval te willen afronden. Dit kwam hun duur te staan, want Wil ton nam het initiatief over en won Tengevolge van de win tersportvakantie had Wilton dames tegen Atomium met de beschikking over dne van haar gevaarlijkste schutters. Hierdoor werd er wel goed gecombineerd, maar ontbrak het aan de afwerking, wat 1-1 betekende bij de rust. In de tweede helft werd vaker de roos getroffen, maar hiel den de partijen elkaar in even wicht, wat een 4-4 eindstand betekende. Nu voor zowel DWS als Velo de onderste plaats op het spel stond, wa ren de dames van beide teams erg gespannen m de eerste helft. Het gevolg was dat er nogal wat haperde in de aan vallen en de rust aanbrak met een krappe 1-2 DWS-voor- sprong. Tot aan de achtste minuut in de tweede helft bleef het spel wat verkrampt, maar bij de stand 4-4 gooide DWS alie remmen los en stevende regel recht op een 6-12 overwinning af. De dames van UVG heb ben weinig problemen gekend met Northa, dat het met goed breed opgezet spel opving en reeds bij de rust een 7-3 ach terstand bezorgde. Ook na rust bleef UVG de toon aange ven, vooral toen de verdedi ging met doelvrouwe Carla Franke aan het hoofd goed bleek te sluiten. Een 11-7 zege was het loon haar werken van UVG. Het talrijke pubneK dreigde in slaap te vallen tij dens de eenzijdige herenstnjd tussen UVG en Vires uit Gou da. UVG ondervond vrijwel geen tegenstand en kwam via 5-1 tot een 10-3 ruststand. Na rust wilde UVG zijn publiek nog iets bieden en maakte er meer een handbalshow van, wat de produktivtteit afremde. Maar in gevaar kwam UVG met, dat met 21-11 won. Een incompleet HVK aames heeft het in Rot terdam niet kunnen redden te gen Snelwiek, dat de eerste helft afsloot met een 0-5 voor sprong. Ook na rust kon HVK met zijn wat rommelige aanval Snelwiek niet van de wijs brengen en verloor met 3-11. Na een gelijkapgaande ope ningsfase moesten de heren van HVK in Rozenburg Indus laten gaan, dat voor rust de voorsprong tot 12-6 opvoerde. Maar in de tweede helft kwam HVK uitstekend terug- en liep via 12-10 tot 14-13 de achterstand in. HVK had In- dus op dat moment volledig op de knieën, maar het kon zich niet beheersen en ging te roekeloos om met zijn kansen. Dit werd fataal, want Indus kon terugkomen en de strijd in een 24-13 zege omzetten. Dolgelukkig waren de heren van Hollandiaan na afloop van het treffen met Encora II, dat zij winnend afsloten en daar door hun voorsprong op hek- kesluiter Roda tot drie punten vergrootten. In eerste instantie zag het er donker uit voor Hollandiaan, toen Encora een 0-4 voorsprong nam. Maar na dat Jan van Vliet een straf- worp goed had benut, keerde het tij en ken Hollandiaan voor rust tot 6-8 terugkomen. Direct na de hervatting sloeg Hollandiaan toe en kwam aan de goede kant van de medaille terecht (9-8). Een spannende strijd ontstond, die pas in de slotfase door twee fraaie tref fers van Ludo van Mil werd doorbroken. Met 16-14 zege vierde Hollandiaan. De dames van Hollandiaan hadden heel wat meer moeite met het Rotterdamse Encora. Marian Smits zorgde voor een 2-0 voorsprong, maar het fana tiek strijdende Encora kwam terug, wat 3-3 met de rust betekende. Ook na rust lukte het geen van de partijen om een beslissende voorsprong te nemen, zodat de strijd met een 5-5 stand werd afgesloten. mws 0 Volgende week woensdag ij staaf er weer een schaat- strip naar „De Uithof' op het programma. Dit evene- ment is voor de Maasslui se jeugd tussen S en 1$ I jaar. De bussen vertrekken om 13 uur vanaf het sta- I tion. Kaarten A vijf gulden I zijn verkrijgbaar bij de I VW in het Gildebuisjc, Zuiddijk 11, en bij sport- huis Wim de Graaft, Noord vliet 33. De sc haat- strip is de vierde dit schooljaar. Bij elkaar heb ben er al zo'n 350 kinderen aan deelgenomen. Op woensdag 22 februari volgt de laatste van deze serie. HVO herstelde daarna wel, maar de gelijkmaker bleef uit Totdat de ploeg tussen de twintigste en dertigste mi nuut van de tweede helft ineens drie treffers tegen kreeg. Het werd 0—2 en door een strafschop 0—3. Alsof dat nog niet genoeg was, joeg Koudekerk ook nummer vier in het net: 0—4. Waardoor HVÖ deze vier punten wedstrijd duidelijk verloor, en nu samen met 's Gravenzande en Maasdijk de onderste plaats deelt. Het derdeklasserschap wankelt derhalve, maar HVO heeft alles nog in eigen hand. Een overwinning op het zaterdag te bespelen 's-Gravenzande zou het zelfvertrouwen en de stand op de ranglijst dan ook duidelijk kunnen opvijzelen.. Vlaardingen Met het vijf tigjarig jubileum voor de deur, maakt HVO moeilijke tijden door. Betreffende dan de prestaties van het eerste elftal, maar dat wordt nu éénmaal geacht het vlagge- schip van een vereniging te zijn. Op eigen terrein ver loor HVO met 4—0 van Kou dekerk, zodat de situatie erg zorgelijk is geworden. De uitslag is geflatteerd, dat wel. Anderzijds echter slaag den de Vlaardingers er niet in aanvallend een vuist te maken. Kansen waren er ze ker, maar een juiste afron ding ho maar. Waarbij nog kwam, dat HVO al zeer snel achter kwam. De bal was nog maar net in het spel gebracht, Of Koudekerk pro fiteerde van een fout van doelman Jan van Eysden: 0-1. Tijdens Rotterdamse kampioenschappen: Rotterdam Tijdens de dit weekeinde gehouden tafel- tenniskampioenschappen van Rotterdam en omgeving, heeft Radio Molenaar b»j de jeugd van 2ich doen spreken. De Vlaardingse deelname le verde niet minder dan 19 ereprijzen op, waaronder ook de verenigingsprijs. De resultaten van RM hebben het bewijs geleverd, dat de aanpak van de jeugd nu vruchten gaat afwerpen. Het werk van trainer Hans van den Broek is daaraan niet vreemd. Algemeen Rotterdams kam pioen by de meisjes werd Ai ine de Boer Het succes van RM was hier compleet, door de tweede plaats van Petra Schrevehus. Dit meis- jesduo was trouwens nog meer succesvol. Ook in de klasse junioren 1 behaalden zij namelijk dezelfde plaat sen, in dezelfde volgorde. De derde eerste plaats verover den zij gezamenlijk in het meisjes dubbel. Een dubbeltiteJ was er ook voor Helma Meyennk, die zov/el bij de junioren 3 als de meisjes adspiranten 2 be slag op de eerste plaats leg- de. Het succes bij de meisjes werd kompleet gemaakt door Anita Stolk, die in de pupil len C-klasse het kampioen schap veroverde. De jongens deden overigens mets voor de meisjes onder, Bij de junioren A legde Jan Jaap van der Mark beslag op de tweede plaats Eerste plaatsen waren er voor Erik Kloppers m de adspiranten klasse A/B, voor Rei nier de Graaf ut de pupillen C-klasse en hel duo Reuuer de Graaf Ruurd Buize in het pupillen dubbel. Ook bij de allerjongsten deed Radio Molenaar van zich spreken. Het duo Michel Veldkamp/Van Twigt legde namelijk beslag op de eerste plaats in het welpen dubbel spel. Bij de senioren behaal de Radio Molenaar twee tweede pnjzen. In de B-klas se werd Aad van Opstal tweede achter Peter van der Wijk (NOAD). De Schiedam se promotie ereklassespeler won overigens pas in de der de game met 21—19. Ook m het dubbel behaalde Van Opstal een tweede plaats, samen met Wim van der Poort {Bowling Maas sluis TÖG). Het Korenbeurs duo Jan Landsbergen en Jan Simons reikten hier naar de titel. Vlaardingen Betaald voetbal in het West land een utopie? De tijd zal het Ieren, vooral wanneer het gaat om de vraag, hoe de houding van het gemeentebestuur van 's- Gravermande is. en die van de leden van de zaterdag der deklasser, die binnenkort in een buitengewone algemene ledenvergadering bij elkaar worden geroepen. Het be stuur van 's-Gravenzande heeft er in principe geen be zwaar tegen dat de stichting FC Vlaardingen, of welke Westlandse naam men er aan wil verbinden, per 1 juli op het Juliana-sportpark zal traan spelen. Voorzitter Arend Mondt van de ze zaterdagdub windt er dan ook geen doekjes om, wan neer hij zegt, dat zijn club door de komst van het betaal de voetbal er financieel wijzer van zal kunnen worden „Ga maar na", somt hij op, „de inkomsten alleen al uit de canttne zullen aanmerkelijk gaan stijgen, en gezien het feit dat de semi-profstichting met versterkingen aan de weg wil gaan timmeren, kan dat de groei voor het betaalde voet bal alleen maar bevorderen". „Per slot van rekening", voegt hy er aan toe, „is het altijd nog zo, dat de amateurdubs in de nabyc, toekomst door de hoge lasten met exploi tatie-tekorten komen te zitten. Betaatd voetbal in het West- land zie ik daarom zeker met als een onoverkomelijk be zwaar. Ik ben er zelfs van overtuigd dat, wanneer de stichting de zaken professio neel aanpakt, er zeker spon sors zullen zijn, die mee wil len helpen om die Westlandse club in een aantal jaren naar de ere-divisie te brengen". Investeringen Mondt: „In de beleidsnota van FC Vlaardingen wordt er ook van uit gegaan, dat er inves teringen zullen moeten ko men om nieuwe spelers aan te trekken, en om daarmee volgend seizoen al de top van de eerste divisie te halen. Zij heeft die mening vervat in een soort van driejarenplan". Onder alle medewerking ver staat 's-Gravenzande, wan neer de leden van die club dat voorstel zullen goedkeu ren, dat de Westlandse stich ting, behalve het spelen van wedstrijden, ook van de trai ningsfaciliteiten gebruik gaat maken op het Juliana-sport park. door Bas van den Berg Mondt: „Voor ons komt dat ui termate goed uit, omdat FC Vlaardingen nu al op de dins dag-, donderdag- en vrijdag avond traint. Zij heeft zelfs het plan om de trainingen naar de middagen te verschui ven. Dat zou voor 's-Graven zande helemaal ideaal zijn, omdat wij niet eerder dan 's avonds rond zeven uur be ginnen met trainen". Maar de vraag blijft, hoe den- ken de leden er over. Voor zo ver bekend heeft de 1s-Gra- venzandse SV die weg met gevolgd. Het bestuur daarvan heeft argwaan gekoesterd te gen de plannen van de Vlaar dingers, By monde van voor zitter Jan Leerdam ziet de 's-Gravenzandse SV het hele maal niet zo zitten. „In eerste instantie hebben wij", aldus de praeses, „het woordje prin cipe niet eens zwaar laten we gen (artikel vier van het regle ment zegt dat geen mede werking kan worden gegeven aan het zondagvoetbal), maar houden eerder vast aan de mening, dat met het inhalen van het profvoetbal op het Juliana-sportpark aan de doelstelling van dat park wordt voorbij gegaan.". Tegen „Voor beide clubs", merkt LEERDAM op, „beeft dat sportpark ook nog een sociale functie en die wordt dan on dermijnt". Hij vraagt zich bo vendien af, en dat is zijn goed recht, waarom FC Vlaardin gen eigenlijk wil afzakken naar het Westland. Het aantal inwoners in Vlaardingen, Door het geringe krachtsverschil in de eerste divisie dames, doet Juventus door de laatste serie overwin ningen plotseling weer mee in de strijd om de bovenste plaatsen. Ook Parker doet al jaren mee in de eerste divisie en met zonder succes. Beide teams gingen dan ook fel van start en van enig krachtsver schil was geen sprake. IQ Bij de voetbalvereniging Fortuna wordt de eerste paal voor de was- en klee daccommodatie op 30 ja nuari geslagen, om 10 uur. De bouw zal drie maanden in beslag gaan nemen. Voor wat de zelfwerkzaam heid betreft, zal de zondag- dub m mei en juni het gebouw zelf kunnen afwer ken. 0 Ia de strijd om de pupil- Ien-bokaal van FC Vlaar dingen heeft de jeugd van Fortuna de eerste plaats bereikt door maar liefst negentien maal een strafschop te be nutten. Bij FC Vlaardingen kwam daarvoor baar der de doelman m actie. Mario van Gelderen schoot zelfs alle vijf de „pingels" raak. 1 0 Bij Martimt staat zaterdag 18 februari het caraval centraal. 's-Middags voor de jeugd en in de avondu ren voor de volwassen le den. Naast de komst van Prins Carnaval met zijn raad van Elf, is er muziek van het City-Combo. 0 Zaterdag 4 februari hou den de wakkers al bun car naval in het clubgebouw aan de Tweevrienden- straat. De Raad van Elf had dit jaar een .makkie", omdat de zingende en swingende Prins Koets de Eerste die taak op zijn schouders nam. Levende muziek is er van De Wi- ka's. 0 Maarten Polderman, de spits, die tussentijds afzag van een profavontuur bij FC Vlaardingen, krijgt van de fCWB geen foestem- ming om bij CW te gaan spelen. Althans dat lag in zijn bedoeling. >rNiet eer der", aidus de uitspraak, „voor 1 september dit jaar". Overzicht van het Juliana- sportpark in 's-Gravenzan de. waaronder hij ook Schiedam rekent, is groter dan in het Westland, dat er nauwelijks 80.000 heeft- Leerdam: „Wij als bestuur hebben ons daar om, in goed overleg, uitge sproken tegen het verzoek te zijn. We zullen er dan ook alles aan doen in hoeverre dat in ons vermogen ligt om die plannen, om betaald voetbal in het Westland te krijgen, tegen te houden". Het bestuur van FC Vlaardin gen zegt, dat het zelfs deze week al een verzoek aan B en W van 's-Gravenzande zal in dienen, maar onthoudt zich verder van commentaar. Zij wil wel kwijt, dat zij voor het creeren van een nieuwe struc tuur zich heeft laten leiden door AZ '67, waarmee zij een relatie heeft opgebouwd, en waarvan intussen d< ders Molenaar van FC Vlaardingen hebben toe gezegd zo veel mogelijk te wil len adviseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4