Oostwijk wil onmogelijk lage huren 1 Ramses Shaffy op Benefiet-bal /Blokje 4^. rond/ .MW'T Actie voor een kippenhok? Negentien huizen niet bewoonbaar 1 n 'A m Fiats doelwit van inbrekers Wie gooit fiets van flatgebouw? Inbreker vindt geen geld bij „horecavrouw" WOENSDAG 18 JANUARI 1978 3 Ramses Shaffy komt naar Schiedam, De bewondersgroep Kaalslag Oostwijk is bezig een actie om de huren van de toekomstige nieuwbouw langs de le Van Leyden Gaelstraat laag te houden. Op de commissievergadering voor stadsontwikke ling hebben zij hun standpunten nader toegelicht. Die vergadering is eergisteravond gehouden en een bewonersdelegatie was meegekomen naar het Vlaardingse stadhuis om woordvoerder André Go- sens te steunen by het voorlezen van een stenciltje, dat vlak vóór zijn toespraak was uitgedeeld aan de commissieleden. Programma fora uitgebreid: Schiedam Niet Anita Meyer maar Ramses Shaffy en zijn begeleidingsgroep de Shaffy's treedt op tijdens het Benefiet-bal voor de Ziekenomroep op zaterdag 28 januari. Terder is het programma voor het festijn in Bowling Musis Sacrum, zoals wij dat vorige week publiceerden, inmiddels uitgebreid met een tweede dansorkest, een optreden van de dansgroep Myra and her tropical kids" met Ha- wa'ian dansen, een demonstratie bowling door acht nationale en internationale kampioenen, een de monstratie stijldansen en bowlingwedstrijden voor gemeenteraadsleden. Duidelijk is dat het Benefiet- bal een spektakel wordt waarbij zowel mensen die willen dansen, als bezoekers die liever kletsen of naar artiesten kijken, aan hun trekken komen. Het totale programma ziet er thans als volgt uit: de dans muziek wordt verzorgd door het dansorkest van Frans Poptie en The Cordtne's. De volgende artiesten treden op: Ramses Shaffy en de Shaf fy's, Rosy en Andres, Lucy Steymel and Band, Jack Rose en Marjan Schop. Carnavals vereniging Dp Rietzeilers komt met Prins Carnaval, Raad van Elf met echtgeno ten, boerenkapel en dansma riekes. Voorts treedt de dans groep Myra and the tropical kids" op met onvervalste Ha waiian dansen. Deze groep be slaat uit acht dansers en deze brengt variatie op Tahitiaanse dans, klassieke Indonesische dansen, limbo en nog veel meer. Barend Servel Eén van de eerste programma onderdelen van het bal is een bowlingwedstrijd voor ge meenteraadsleden. De 36 per sonen tellende gemeenteraad zal nagenoeg geheel aantre den om te strijden voor de titel „bowlingkampioen ge meenteraad 1978". De hieraan verbonden prijs wordt uitge reikt door burgemeester Arie Lems, mogelijk geassisteerd door Barend Servet Sjef van Oekel is namelijk verhinderd naar Schiedam te komen. Na deze wedstrijd geven acht na tionale en internationale bow lingkampioenen een demon stratie bowlen. Dat zijn Mike Blum. Bea van Heck, Irene Gronert, Wim Kortenray, Ron Liem, Tom Struik, Mike van der Stok en Peter Lefeber. Kaarten voor het Benefiet-bal zijn a twintig gulden per stuk verkrijgbaar bij Bowling Mu sis Sacrum, Lange Haven 115; VW Schiedam; Havenloods, Hoogstraat 122 Vlaardingen; speelgoedzaak Prins, Mgr No- lenslaan 424 en Stichting Sa menlevingsopbouw, Bach- plein 588 (kruisgebouw). De te bouwen woningen op het open terrein in de Vlaar dingse Ctost wg k zijn in eerste instantie bedoeld voor de Oostwijkers zelf. Momenteel betalen 2ij een betrekkelijk lage huur voor een woning, die dan tok niet meer hele maal pico bello in orde is. Een groot aantal van hen betaalt zo'n honderd gulden huur per mand. Of minder. Een „door stroming" naar een nieuw bouwwoning zal in ieder geval een relatief fikse huurverho ging met zich meebrengen. De bewonersgroep Kaalslag Oostwijk heeft in oktober een enquête gehouden, waarin aan de mensen uit de Oost wijk gevraagd is welke huur zij gedacht hadden te willen betalen voor een nieuwe wo ning, Het antwoord daarop luidde gemiddeld twee honderd gulden. De bewo nersgroep heeft dat als uit gangspunt voor de te betalen huur overgenomen en dit aan de toen inmiddels opgerich te projectgroep voorgelegd. Deze projectgroep bestaat uit ambtenaren en bewoners. Het doel ervan is het voorbereiden van de verwezenlijking van de bouwplannen, waarvoor ar chitect Henk Klunder op zijn burelen in Rotterdam aan het tekenen is. De mensen van de bewonersgroep hebben dus een duidelijk standpunt inge nomen: de huur op de kaal slag in Oost moet tweehon derd gulden gaan bedragen! „Want als het meer wordt, dan komen er straks mensen van buiten de wijk in te wonen, die hoge huur wel kunnen betalen", is de meespelende factor van de actievoerders, „wat wil je? De Oostwijker verdient gemiddeld achttien duizend gulden per jaar. Dan kan je niet veel verwonen". Lariekoek De actie is gericht tegen de ge meente. „Is die gemeente soms van plan om de huren op de kaalslag op te drijven? En is het daarom gemeentelij ke lariekoek, dat het college van burgemeester en wethou ders besluit, dat in eerste in stantie de bewoners van de Oostwijk aan de beurt komen voor de naar schatting 250 woningen?"'. Het is te be twijfelen. Want de gemeente heeft toch al enige ervaring opgedaan met dat soort stads vernieuwingszaken. In de Vet- tenoordsepolder wordt het zelfde gedaan als wat straks in de Oostwijk moet gaan ge beuren. Het Lamoeterrein in de VOP is ook een kaalslagge- bied. Maar de huren van de aldaar te bouwen woningen zullen niet uitkomen op ge middeld tweehonderd gulden. Wis en waarachtig niet. Met een gemiddelde huurprijs van driehonderd gulden zullen al le betrokkenen zich in de han den wrïjve i. Ook de wonin gen op het -.amoenterrein zijn bedoeld voor doorstroming van wijkbewoners. In de situatie van de actie van de Oostwijkse bewonersgroep stelt de gemeente zich dan ook „gematigd" op. De ambte lijke vertegenwoordiging in de projectgroep vindt het toe zeggen van een huur van tweehonderd gulden een fata morgana. Slechts één enkele vraag ontkracht de hele actie van de bewonersgroep: „Wel ke aannemer of projectont wikkelaar zet die woningen daar neer voor zo'n prijs?". Weliswaar kunnen bepaalde rijkssubsidies kostenverlan- gend werken. Tevens kan ge bruikt gemaakt worden van de speciale huurgarantierego- ling. Maar niemand kan de garantie geven, dat dit alle maal soepel en met gewenst resultaat zal verlopen. 2n de cember twee maanden na dat de bewoners een enquête hielden stelden ambtenaren een vragenlijst op. Vertegen woordigers van de bewoners groep werden uitgenodigd op het stadhuis door de ambtelij ke projectgroepleden om te praten over de op te zetten enquête onder de bewoners. In het concept opgesteld door ambtenaren werd in gegaan op de indeling van de huizen om zodoende de archi tect een inzicht te geven in de wensen van de bewoners. Maar de gesprekken tussen ambtenaren en bewoners ver liepen niet erg succesvol. Op de commissievergadering van eergisteravond werd dat door Oostwijker André Gosens na der toegelicht: „In deze con cept-enquête was ook een huurprijsaanvraag opgeno men met verschillende huren waaruit de bewoners een keu ze zouden kunnen maken. De laagste keuzemogelijkheid in de enquête was een bedrag tussen de 200 en 250 gulden, oplopend tot 350 en meer. Hierdoor werd automatisch de mogelijke huurprijs van de woningen op de kaalslag op gevoerd". De enquête van de bewonersgroep in oktober wees immers uit dat men een kleine tweehonderd gul den (om precies te zijn: 195 gulden wilde betalen). Kortom de bewonersgroep voelt zich genomen. Hun„overduidelij- ke" standpunt met betrekking tot de toekomstige huren is genegeerd. De commissieleden en wethou der Goudriaan kregen te ho ren, dat de bewoners tegen deze gang van zaken fel zullen protesteren: „Het blijkt dat op M8|1 Vs Üy - yS.:*vS. deze manier de inspraak van de bewoners door de gemeen te tot een farce gemaakt wordt. Blijkbaar kan er bij de gemeente alleen maar in spraak plaatsvinden wanneer deze inspraak niet méér in houdt dan het goedkeuren van de plannen". Door de actievoeders is de be volking van de Oostwijk op de hoogte gesteld. Hierbij werd de mening van de bewo ners gevraagd. Het resultaat is 272 handtekeningen van be woners, die vinden dat de ge meente zich moet richten naar de resultaten van de enquête van de bewonersgroep, De af ronding van het betoog van André Gosens was niet be paald vertederend. „Wjj eisen van de gemeente dat in het vervolg de resultaten van het werk van ons serieus in over weging genomen zuilen wor den en tot uiting komen in acties van de gemeente en/of projectgroep ten aanzien van de bebouwing van de kaal slag". Het verhaal van de bewoners groep werkte enigszins op de lachspieren van de commis sieleden. Desalniettemmg kon een ieder zich goed beheersen. Door mevrouw Van Toor (WD). Jo Schriel (CDA) en Hans Versluys (PvdA) werden door Kees Jonker opmerkingen gemaakt, dat het geen haalbare kaart zou zijn. PvdA-fractievoorzitter Versluys vertelde, dat hij de bedoelingen van de bewoners in principe kon waarderen. Doch, onmogelijke dingen zouden de bewoners niet voorgespiegeld moeten wor den. De PvdA-man hoopte dat de huren met te veel zouden gaan oplopen Een mogelijke individuele huursubsidie, die door het rijk vertrekt wordt? En hardere uitspraak dan de commissieleden deed wethou der Bas Goudriaan. „Nieuw bouw voor een huur van twee honderd gulden per maand", vroeg Goudriaan zich af, „daar bouw je nog geen kip penhok voor!" En verder tegen actievoerders: „Komen actievoerders :„Komen jullie zelf maar met een bouwplan om woningen neer te zetten waarvan de huur tweehon derd gulden gaat bedragen. Het lijkt mij onmogelijk. Wie het wel kan, staat op in dit land!". De Kaalslag in de Oost wijk ligt er rustiger lij den de wijke waarop ge praat wordt over de toe komstige bebouwing van het gebied langs de le Van Leyden Gael- straat College wil in vier stralen schrappen Schiedam Een hele reeks wo ningen in oudere stadsdelen wordt binnenkort onbewoon baar verklaard. Burgemeester en wethouders willen het oor deel geveld zien over in totaal negentien woningen aan de Baan, de Stationsstraat, het Groenewegje en de Buitenha venweg. Volgende week maandag praat de raadscom missie voor ruimtelijke orde ning daarover. De betrokken huiseigenaars zijn ingelicht. Vooral de drie panden aan de Buitenhavenweg, nummers 162-166, zijn de gemeente al lange tijd een doorn in het oog. Krottenkoning K. Bihari heeft de huisjes lang laten verpauperen, maar sinds sep tember vorig jaar is Wido Vlaardingen de „trotse" bezit ter. Sterk verontreinigd zijn de panden door het voortdu rende illegale bezoek: telkens als de huizen geblindeerd zijn. wordt het hardboard weer vernield. Ook op de hoek van Stations straat en Celsiusstraat is een woning verkrot door het ja renlange verzuim van eige naar Eurobell om de vele broodnodige reparaties uit te voeren: het pand verzakte. De waarnemend directeur van de woningdienst, J. Verzijl, vindt verdere bewoning onverant woord. De gemeente schreef in het verleden de eigenaar wel aan (een pressie om op te knappen), maar Eurobell kwam daaronderuit door vage onderhandelingen, over ver koop en met aannemer Rinco ro. De panden Groenweegje 15,15/7 en 27 zijn alle gebouwd in het jaar 1908. Financieel-econo misch is verbetering niet haal baar, bovendien gaat het om enkele woninkjes in een ge bied met veel industriepan den. Aan de Baan ten slotte zijn enkele panden al onbe woonbaar verklaard; het gaat het college van burgemeester en wethouders nu om acht andere woningen in het rijtje nummers 11-31. L >2. .-.V „Ik liep enige weken ge leden over straat te zwalken want een thuis had ik niet. Plotseling moest ik een nood sprong maken anders was ik onder een auto gekomen. Iemand heeft mij toen aangelijnd om te voorkomen dat het de volgende keer wél raak zou zijn. Zodoende ben ik in het dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 in Schiedam geraakt. Hier krijg ik op tijd mijn eten en drin ken hetgeen meer is dan dat ik gewend was. Da gelijks komen er men sen naar mij en mijn collega's kijken en zoe ken dan een hond uit die voor hen geschikt is. Mij lopen ze echter iedere keer voorbij terwijl ik toch zo mijn best doe om zo aardig mogelijk tegen de mensen te doen. Goed, mijn haar zit dan misschien niet helemaal netjes zoals het hoort, maar het ui terlijk zegt toch ook niet alles. Trouwens u moest mij eens zien als ik net van de kapper vandaan SIGNALEMENT naam: onbekend ras: bastaard poedel geslacht: vrouwelijk leeftijd: ongeveer 1 jaar kleur: zwart/grijs beharing: lang krullend -V J* ,V H, y: Z*r ht.t y, kowi, dan zie ik er uit om door een ringetje te halen. Ondanks het vele pootjes geven en likken en mee blaffen met mijn mede kennelgenoten zit ik nog steeds op een baasje te wachten. Het enige wat ik van mijn baasje verwacht is dat ik regelmatig wordt uit gelaten, op tijd mijn eten en als het even kan ook nog een beetje aan dacht krijg en tijd om spelletjes te doen, want dat vind ik zo leuk. Lek ker ravotten op het gras veld en achter een stok aanrennen die ik dan weer naar mijn baasje terug moet brengen. Voordat ik naar een nieuw baasje ga hebben ze me beloofd dat ik zo'n mooie penning aan mijn halsband krijg. Ze moeten me dan eerst wel even tegen de hondsdolheid inenten, maar dat heb ik er wel voor over. Tegenover mij zit Wodan, de hond van Blokje Rond van vo rige week. Naast mij zit er nog een mooie dame, een Boxer die ook op straat is gevonden, maar zij had een gele hals band met lijn om. Als ik schuin naar rechts kijk zie ik nog een mooie da me zitten en zij is een kruising tussen een Do- bermann Pincher en een Duitse Dog. Ze is 1 1/2 jaar en heeft een paar mooie benen, 2e heeft de goed klinkende naam Pacba. Op een andere afdeling, heb ik ge hoord, zitten een poes en een kater, broer en zus, van ongeveer 8 maan den. Ook zit er een kater met de naam Poepie, Op deze afdeling zitten ook nog 3 collega's van me in een kattenhok omdat zij pas 6 weken oud zijn. Drie zusjes zijn nog over en 1 broertje heeft al een baasje gevonden. Oh ja, voor ik het ver geet, er zijn al vele baas jes en bazinnetjes ge weest die voor collega's van mij vakantie in de Hargahoeve hebben be sproken. Als u dit ook van plan bent moet u dit dus maar snel doen. Dit is het einde van mijn verhaaltje. Misschien tot Maassluis - De afgelo pen dagen zijn nogal wat personenauto's in Maassluis het doelwit geworden van dieven en vernielers. Onbe kenden blijken het met name op het merk Fiat te hebben gemunt. De verzekerings inspecteur J. J. K. was zijn auto helemaal kwijt. Het be treft een Fiat 127. Kleur blauw met het kenteken 38—50-VK. Hij had zijn auto ge parkeerd in de Bosuil- straat. Zo'n zelfde soort auto van boek houder R.C.S. bleek te zijn opengebroken. Uit de wagen, die aan het Burgemeester Dommisseplein geparkeerd stond, verdwenen een draag bare radio en een polstasje met inhoud. De waarde van de ontvreemde voorwerpen bedraagt ongeveer vijftien honderd gulden. A. van L miste uit zijn Fiat 127 een paraplu. Verder waren er een aantal zekeringen stuk. De politie vermoedt, dat men getracht heeft de wagen, die de herenkapper aan de Bur gemeester Zaneveldstraat had geparkeerd, te starten. De 65- jange PW. deed ook aangifte van poging tot diefstal van zijn Fiat 127, die op het par keerterrein voor de Vloot stond. Tuinarbeider ML W. N. van U kwam met hetzelfde verhaal bij de politie. Alleen betrof het hier een Fiat 124. In alle gevallen bleek men een tochtraampje te hebben gefor ceerd om in de wagens binnen te komen. Verder werd de Chevrolet Im pala van de Maassluise chauf feur P. K. opengebroken, die m de Burgemeester Lotsys- straat stond geparkeerd. De eigenaar miste diverse goede ren waaronder een draagbare cassetterecorder. Een poging om de SRV-wagen van melk handelaar S. v.d. S. open te breken mislukte. De wagen stond in de Jacob Catsstrast. Van de Opel Ascona van de 25-jange chemisch analiste V, t. C. B. haalde men de vier sierrmgen van de wielen. De Wagen stond in de Mereiiaan. Schade ongeveer honderd gul den. Maassluis De politie van Maassluis heeft een buur tonderzoek ingesteld in de flat aan de Van Beetho ven laan. Zondagmiddag werd daar opnieuw van een hoge etage af een fiets naar beneden gegooid. Het rijwiel raakte een vrouw, die overigens geen verwondingen opliep. Onlangs bereikte de politie het bericht dat iemand behalve een fiets ook nog twee vuilniszakken van de flat naar beneden wierp. Deze keer heeft een getuige gezien, dat de da ders van deze wat a-socia- Ie handeling gezocht moe ten worden op de negende etage van het flatgebouw. Het gaat naar verluidt om twee jongedames van rond de twintig jaar oud, beiden gekleed in een zwarte jas met witte sjaal en witte muts. Ook een andere getuige verklaarde tegenover de politie twee jongedames een andere keer een fiets van het flat gebouw te hebben zien gooien. Schicddam In de woning van een vrouw die zegt „horeca- exploitante" te zijn is inge broken. Om binnen te komen heeft de inbreker bij haar woning op de derde etage van het Willem Landreplem m de wijk Groe noord een ruit ingeslagen, waarna hij het met kon ope nen. De 32-jange B.WMIST NIETS. Kennelijk de dader op zoek geweest naar geld. want enkele waardevolle spul len zijn niet meegenomen. Wel raak was het bij een in braak bij Albert Heyn aan de Oranjestraat. Uit dezelfbedie- mngszaak werd voor 1450 gul den aan rookwaren gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Uit een directiekeet van de fir ma Bema uit Den Haag werd een partij gereedschap gesto len. De waarde van de ont- vreemde spullen die via een stuk geslagen stuk wand ver dwenen, bedraagt 600 gulden. De keet stond geparkeerd aan Achter de Teerstoof, Aan de Admiraal de Ruyter- straat werd de wagen geplun derd van de 30-jangc brand wacht H.M. Uit de wagen van deze Rotterdammer verdwe nen een radio, scanner en vier brandweerleerboeken. De waarde bedraagt 1750 gulden, zo blijkt uit de aangifte bij de politie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3