„Financieel klept liet als een bus" ETI gaai glastuinbouw doorlichten Vader en zoon Kraay99 in De Verlegen Versierder PvdA/PPR-program is driekwart uitgevoerd Geen Slib? S3 Inleveringsactie bestrijdings middelen m 99 Scouting Vlaardingen wil binnenschip kopen Reis om de wereld per zeilboot Hoekse EHBO hekkesluiter Vakantie voor gehandicapten Bakkerijraam met barkruk ingeslagen Reo weer de sigaar Rijden onder invloed -"xfe i WOENSDAG 18 JANUARI 1978 Twee maanden heeft de PvdA-fraetie uit de Schie- damse gemeenteraad eraan gewerkt. In een fraai rood kaftje zit het, de inhoud is keurig gedrukt, en daardoor ziet het er stukken beter uit dan de Voorwaarts, het losbladige partijkrantje dat met een gehandicapte typemachine wordt vervaardigd. Twee maanden hebben de frac tieleden zich gebogen over het samenwerkingsprogram 1974- 1978 van PvdA en PPR. Het resultaat is een evaluatierap portje, dat een zo eerlijk mo gelijke indruk moet geven over het wel en wee van het linkse programcollege - want daarop komt het eigenlijk neer. Alle suecesjes staan op gesomd, ook een aantal plan netjes die nog niet uit de verf kwamen. „Ook toen de samenwerking met de PPR wat stroever ging verlopen, heeft de fractie zich aan het samenwerkingspro gram willen houden", zei frac tieleider dr. Joop de Jong maandagavond tijdens een vluchtige toelichting. „Het re sultaat is redelijk. Alleszins aanvaardbaar. Wij zijn tot de slotsom gekomen, dat onge veer driekwart van het pro gram is uitgevoerd in de afge lopen drieëneenhalf jaar. Een aantal punten is niet belang rijk meer. door veranderde omstandigheden. Dat hebben wij er ook in gezet. Waar wij niet aan toekwamen, komt on getwijfeld nog. Ik ben opti- mïstisch. De volgende fractie kan aan de hand hiervan de draad oppakken. En uiteraard komt cr straks een nieuw pro gram een eigen PvdA-basis zal betekenen, of dat weer aan samenwerking met een andere partij gedacht gaat worden, moet nog worden uit gepraat. De ervaringen, die de PPR heeft, zijn niet gran dioos, maar het radicale raad slid drs. Herman Noordegraaf toont alle bereidheid om op zijn minst lot een links overle gorgaan le komen. Driekwart van de voornemens is uitgevoerd, aldus De Jong. Weinig zin heeft het om daar bij stil te staan, want je moet altijd de dingen aanpakken die gebeuren moeten, maar even in het kort is de PvdA vooral gelukkig met het finan- cieel-economisch beleid: „Daar valt geen puin meer te ruimen, dat was gewoonweg prima", complimenteert de fractieleider de verantwoorde lijke wethouder, drs. Reinier Schee res. En ook over .mo dernisering van het ambtelij ke apparaat" en „de aanpak van de woningbouw" is het socialistische team te spreken. Eén vierde deel lukte dus niet. Toch nog een heleboel. Zeker als je ook nog kijkt naar pun ten, die niet in het samen- werkingsprogram staan. Bru taalweg wordt over giftig ha- vcnslib in het hoofdstukje mi lieu van bet evaluatierapport met geen woord gerept! Nogal nalatig: het probleem is aan de orde van de dag. Een communicatiecentrum kwam er niet, wijkraden kwa men er niet, irudti-functionele dienstencentra niet, aangepas- door Kor Kegel te woningen met. taptoes niet - en alleen met dat laatste is de PvdA tevreden: „Na het beruchte vlootbezoek kwam iets militaristisch niet meer voor". Nou zijn veel PvdA'ers wel even anders gaan denken over een communicattecentrum, maar de voorlichting bleef droef: gemeentevoorliehter Dolf Buscbkens zit nog in zijn een tje en voorlichting aan nieuwe bewoners van Schiedam werd niet speciaal uitgewerkt. Vuor het genlis aan wijkraden heeft de fractie het excuus: er is meer overleg met bestaande wijkgroepen zoals bewoners verenigingen - maar een an der geluid is; die verenigingen zijn mjn of meer ingepakt. Want de activiteiten vergele ken met een paar jaartjes ge leden zijn nogai teruggelopen. Aan huisvestingsproblemen van buitenlanders is weinig te doen. volgens de PvdA, en het aantal enge dingen lozende bedrijven moet nog steeds worden teruggedrongen. En nog steeds schijnt te worden gezocht naar een bestemming voor hel oude weeshuis De Lindenhof, die een juist ge bruik ervan waarborgt. In dit verband is aardig erop te wij zen, dat de gemeente geen enkel monument zelf heeft la ten opknappen. Het was tel kens particulier initiatief. Uitbreiding van de educatieve dienst van het Stedelijk Mu seum kwam er niet, vanwege de personeelsstop bij de ge meente, en ecologische tuinen rondom de schoolgebouwen moeten ook nog worden aan gelegd. Hel openstellen van scholen voor hel wijkgebeu- ren is eveneens een niet uitge voerd programmapunt. Tot slot zit de PvdA het meest in dè maag met het uitblijven van stadsvernieuwing. In de binnenstad bijvoorbeeld. Want hoewel De Jong blij is met die aanpak van de wo ningbouw. de vernieuwing is een proces dat veel langer duurt dan de socialisten ooit hadden voorzien. Aldus De Jong. .A li g§ Johnny Kraaykamp irs „De Verlegen Versierder" Alle tuinders ontvangen bin nenkort van het ministerie van landbouw en visserij een rondschrijven over de inle veringsactie van landbouw- bestrijdingsmiddelen. Hierin is een lijst opgenomen waar op inleveringsadressen staan vermeld. De landelijke actie geldt bestrij dingsmiddelen waarvan hét gebruik inmiddels is verboden en middelen waarvan het niet meer wenselijk is ze te gebrui ken. Tuinders die niet weten of bepaalde bestrijdingsmid delen al dan niet gebruikt mo gen worden kunnen contact opnemen met de Public Rela tions Dienst voor de land- er. tuinbouw in Den Haag. Zij kunnen ook de gids voor ziek ten- en onkruidbestrijding raadplegen. Vlaardingen Menno Dekker, presentator van een populair eigen televisieprogramma, heeft een bijzonder ingerichte flat: het merendeel van de meubels kan op vernuftige wijze in de muur verdwijnen waarbij een ander meubelstuk te voorschijn komt. Zodoende dient een en het zelfde vertrek als kantoor en even later als slaapkamer. Adriaan is de zorgeloze oom van Menno. Met enige moeite wordt hij, als hij onverwacht komt opdagen in het vrijgezellen- huishouden van Menno opgenomen. Dat huis houden is min of meer in handen van drie vrouwen: Mevrouw Boersma, de concierge van Menno's flat die op onverwachte en ongelegen momenten komt binnenvallen: Lieve Meerman, de aantrekkelijke publiciteitsagente van Menno en Carla Winter, de ogenschijnlijke koele secre taresse. Als de dames niet direct betrokken zijn bij het liefdeleven van Menno, dan kunnen zij het niet nalaten zich daarmee te bemoeien. Dat liefdeleven schijnt overigens nogal turbulent te zijn. De bekende tv-persoonlijkheid heeft een reputatie als Casanova. Dat heeft tot gevolg een opeenstapeling van mislukte samenzwerinkjes en vermakelijke toestanden. Aldus de inhoud van „Do Verlegen Versierder", dat aanstaande donderdagavond in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal op de planken wordt gebracht. In de hoofdrollen zien we Johnny Kraaykamp en zijn zoon Johnny Kraaykamp junior. „De Verlegen Versierder" is een stuk van Robin Hawdon -in het Engels „Thé Mating Game"- en werd door Berend Boudewijn naar Nederland gehaald en bewerkt. Binnenschip Cornelia, nieuw onderkomen «oor de Geu zen? Vlaardingen De zeeverkennersgroep van Scouting Nederland aan de Vlaardingse Hoflaan hoopt een fraai binnenschip te kopen. De verkenners moeten binnenkort hun behuizing in de benedenverdieping van de voormalige scheepswerf De Jong verlaten omdat de gemeente plannen heeft het getouw af te breken. De Geuzen en de Welpen besloten daarom te streven naar de aankoop van een binnenschip, dat na verbouwing als onderkomen kan dienen. Tevens kan zo'n schip als accommodatie dienen voor het zomerkamp. Scouting Nederland heeft daarbij het oog laten vallen op het binnenschip Cornelia, dat momenteel ligplaats heeft achter het huidige groepsverblijf aan de Hoflaan. De wens van de Vlaardingse jongelui zal alleen in vervulling kunnen gaan als de overheid met verschillende subsidies over de brug komt Het voorlopige koopcontract is inmiddels afgesloten. Het stichtingsbestuur hoopt nu, dat B en W en de gemeenteraad en daarna ook verdere instanties zoals het ministerie van CRM de subsidieverlening bespoedigen. Hoek van Holland Het echtpaar Hoekmeijer uit Vlaardingen houdt op dins dag 24 januari om acht uur 's avonds een voordracht over hun reis om de wereld met een zeilboot Toen het echtpaar voor hun tocht vertrok waren zij met z'n tweeën. Tijdens de reis werd hun dochter ge boren. De voordracht houdt de grandioze bele venissen in van de Vlaar- dingers tijdens hun reis waarbij zij in tal van lan den werkten om aan de kost te komen. Een en an der gaat gepaard met de vertoning van een dia-serie. Het echtpaar komt in de Hoekstee op uitnodiging van de Ho. rise Watersport Vereniging. Hoek van Holland De EHBÖ- ploeg van Hoek van Holland maakte tijdens de wedstrijden in Maasland geen beste beurt. De Hoekenaren eindigden na melijk als laatste. De ploegle den wijten dit teleurstellende resultaat aan het feit dat door vernieuwing en verjonging met een nieuwe opbouw moest worden begonnen. Het gaat dus momenteel om een ploeg met minder ervaren le den. In box I ging de eerste prijs naar Vlaardingen met 182 punten. De erewedstrijd zal op 18 maart door Kethel wor den georganiseerd. Vlaardingen Evenals voorgaande jaren organi seert de Interkerkelijke Commissie Gehandicapten dit jaar weer twee vakan tieweken voor lichamelijk gehandicapten. Deelname deze weken is mogelijk wanneer de gehandicapten niet op andere wijze met vakantie gaan of zelf hun vakantie niet kunnen ver zorgen. De weken worden gehouden van 6 tot 13 mei in de Blije Werelt te Lunte- ren en van 10 tot 17 jurü in het F.D. Roosevelthuis te Doorn. Voor opgave en in lichtingen kan men zich wenden tot J- v.d. Vaart, Alb. Agneslaan 202, Vlaar dingen, telefoon 010-744101. Schiedam Met een barkruk uit café 't Gouden Glaasje aan de Vlaardingerstraat heeft een Schiedammer een ruit in geslagen bij de ernaast gele gen bakkerij. De jongen werd korte tijd later met nog een vriend die had staan toekijken door de poli tie aangehouden in café Syre- ne aan de Grote Markt. Na een kort verhoor op het hoofdbureau aan de Lange N'ieuwstraat zijn de 21-jar:ge L.L. van 3. en zijn 27-jange kameraad W.P. van R. weer op vrije voeten gesteld Vernield werd ook de wagen van de 19 jarige postbcstelier N.O u:l Schiedam. Aan de Groen van Prir.stereriaan werd zijn auto met een scherp voorwerp bekrast. De schade schat de Schiedammer op on geveer 1000 gulden. Bij de politie heeft hij aangifte ge daan. Schiedam Wederom is er in gebroken bij groothandel Reo aan de Koimniezenlaan. Bij deze zoveelste inbraak is zoals gebruikelijk een partij koffie en sigaretten gestolen. De exacte waarde heeft men bij het Bedrijf nog niet kun nen vaststellen, maar zeker is dat het boven de 5000 gulden ligt- Het gebouw is men aan de ach terzijde binnengekomen. Daar werd bij een stalen deur een plaat weggenomen. Eenmaal binnen kon men een grote toegangsdeur openen en een bestelauto naar binnen rijden, die met de gestolen waar werd volgeladen. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft het afgelo pen weekeinde twee automo bilisten verbaliseerd wegens het autorijden onder invtoed van alcoholische drank. Het betreffent de 26-jarige Schiedammer R.J.W. en de 23- jarige W.R.W. uit Rotterdam. Bij beiden werd de bloed proef afgenomen. De politie nam ook de auto van de Rot terdammer tijdelijk in beslag voor een nader technisch on derzoek. Vlaardingen ïn bet kader Ratten gezien? van de zogenaamde „bruine- ra-tactie", die deze maand van L»j[ 3 f?Q start is gegaan worden Vlaar- X/CI dingers opgeroepen wanneer zij bruine ratten Óen dit te melden onder telefoonnummer 356333. De actie wordt niet gehouden omdat er rattenplagen zijn of verwacht worden, maar om te voorkomen dat deze zullen ontstaan. Bruine ratten trekken in de winter vanuit het veld wegens voedsel gebrek naar de woonkernen en behuizingen waar zij vaak ideale omstandigheden aantreffen om zich te nestden. Een paartje goed doorvoede ratten kan per jaar zorgen voor 200 A 300 nakomelin gen. De aanwezigheid van ratten bij behuizingen is altijd ongewenst, omdat de dieren dragers van ziektekiemen zijn en derhalve verspreiders van besmettelijke ziekten, zoals ziekte van Weil, paratyfus, varkenspest, etc. Bovendien kunnen zij door knagerij en vreterij aanzienlijke schade aanrichten. vt. Delft Dr. ir, F. Hekker. voor zitter van de Kamer van Koophandel, heeft in zijn jaarrede te kennen gegeven dat het niet vaak genoeg herhaald kan worden dat het de primaire taak van de overheid is om het bedrijf sleven in staat te stellen weer op eigen kracht te groeien en bloeien. Volgens hem is het bedrijfsleven vandaag in doorsnee kansarm en zwak. Wanneer jn gezamenlijke in spanning een kentering tot stand kan worden gebracht, die leidt tot hernieuwde kans- re ikheid en sterkte, zullen ook de politiek hoog genoteerde kansarme en zwakke indivi duen wezenlijk kunnen wor den geholpen", aldus dr. Hek ker. die zich in zijn jaarrede verder richtte op onderwer pen die op de regio van de Kamer zelf betrekking heb ben. Het ontwerp-structuurplan, op gesteld door het Samenwerk ingsorgaan Westland. noemde hij voor de glastuinbouw een vriendelijk stuk. Een nadere beschouwing maakt echter duidelijk, dat de balans toch niet in evenwicht is. De Oude Campspolder en de Oranje polder worden in het plan ge reserveerd voor tuinbouwüce- leinden. doch volgens dr. Hek ker is het allerminst zeker dat de beide polders daadwerke lijk hiervoor gebruikt worden. Immers, de Oude Cramspol- der ligt in Midden Delfland, voor welk gebied een recon structie in voorbereiding is. Het is de vraag of daarbij een tuinbouwontwikkeiing geac cepteerd zal worden. Ten aan zien van de Oranjepolder geldt iets dergelijks. „Nog al- Op initiatief Kamer van Koophandel tijd is het mogelijk dat er vanuit Rijnmond beslag op dit gebied wordt gelegd voor bij voorbeeld een containerhaven of een verplaatsing van de veerdienst Hoek van Holland- Harwich", aldus dr. Hekker. Verder wees hij in dit verband op de groeiende problemen die het niet-agrarische be drijfsleven ondervindt. Het Westlandse bedrijfsleven on- dergaat een relatief snelle ex- pansie. Voorzover het de aan de glastuinbouw verbonden bedrijvigheid betreft, wordt hiervoor een goede voorzie ning getroffen door een nieuw te stichten regionaal bedrijf sterrein. Problemen ten aan zien van de vestigingsplaats dreigen te ontstaan voor de niet aan de glastuinbouw ver wante bedrijven. Dr. Hekker vreest dat de hervestiging en»of expansie van deze cate gorie bedrijven op de gemeen telijke bedrijfsterreinen in de toekomst verder zal worden bemoeilijkt, terwijl voor deze categorie op het regionaal be drijfsterrein geen plaats is in geruimd. Onderzoek Tenslotte noemde hij in dit ver band de bedrijven die geves tigd zijn in het landelijk ge bied van het Westland. De eisen in bestemmingsplannen worden steeds streng er. „Er moet voor gewaakt worden, dat men niet elders gefor ceerd een tuinbouwontwikke iing stimuleert. Anders ge zegd: De inperking van de natuurlijke uitbreiding van centra betekent een regelrecht afkappen van een zeer groot deel van de verdere ontwikke ling van onze glastuinbouw", aldus dr. Hekker. Met het oog op het belang van het West land binnen het Zuid Holland se glasdistrict zal in 1978 op initiatief van de Kamer van Koophandel door het Econo misch Technologisch Instituut (ETI) een onderzoek worden ingesteld. Hierin zullen de activiteiten met betrekking tot de toelevering Het Westlandse kassen- gebied. van goederen en diensten en verhandeling en afvoer van producten centraal staan. Het ligt in de bedoeling dat nauw keurig in kaart wordt ge bracht welke activiteiten wor den uitgeoefend in het cen trum. Hierbij zal niet uitslui tend worden gekeken naar de economische betekenis, maar ook naar personeelsomvang en dergelijke. Naar het inzicht van de Kamer gaat de betekenis van dit on derzoek die voor het Westland alleen te boven. De resultaten ervan kunnen ook voor de andere centra in ons land van belang zijn, wanneer kan wor den vastgesteld welke belan gen er nog samengaan met'de glastuinbouw, zoals de toele- ving van goederen en dienst en, de verhandeling en het transport, zowel economisch als uit een oogpunt van dc* geboden werkgelegenheid. Zeer in het bijzonder kan het uil te voeren onderzoek van bete kenis zijn voor het glastuin bouwgebied van Pijnacker, de B-gemeenten (Berkel, Berg- schenhoek en Bleiswijk) en Moerkapelle-Zevenhuizen- Waddinxveen, Niet alleen om dat hier een belangrijk tuin bouwcentrum ligt, maar ook omdat tussen het Westland en de Kring een speciale relatie wordt gelegd- De heer Hekker doelt hier op de functie van de Kring voor het opvangen van uit het Westland verdre ven tuinders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4