ST ,Het publiek moet in ons geloven9' fmaÊmmm i fm Subsidies voor eigenaren Hollandiaan, RKWIK en De Bommeer RM debuteert in promotie-hoofdklasse PM VISSER NOG EEN JAAR BIJ SVV: m jan van der Berg stopt Wj -1 Sensatie dammen W wsk m Koppelaar blijft Item Laseroms benadert Folderman Wim Poulus is er weer bij "Y mm. Bierhuizen: Nog een jaar Juvenilis: Uitstekende beurt WOENSDAG 18 JANUARI 1978 5 Schiedam In het zojuist begonnen damkampioen schap vn Schiedam zijn in de eerste ronde al meteen enkele sensationele uitsla gen te melden. In Groep A, de groep waar uiteindelijk de nieuwe kampioen uit te voorschijn moet komen, was de winst van debutant Ron Heusdens op Rob van Eijk toch wel verrassend te noe men. Maar de winst van good-o ld Johan Onink op de schier onverslaanbare Leen Lijklema baarde toch nog wel meer opzien. Peter Lans bergen toonde zijn vechtlust door competitietopscorer Ni co Knoops volledig weg te spelen. Groep B is door het grote aantal deelnemers in tweeën gedeeld. Ook hier sensatie bij Peter Bakker en Cees den Boer. Door lange tijd uit de roulatie te zijn geweest mist Den Boer nog de precisie, anders had hij al op de ne gentiende zet geforceerd een stuk kunnen winnen. Door de vele slagwisselingen liet hij de winnende combinatie maar achterwege. Uiteindelijk kreeg hij op de 57e zet een winst in handen die zeer simpel was, maar hij ..ging door zijn vlag* en moest dus reglementair ver lies accepteren. Ook Piet Meinster maakte indruk door de manier waarop hij Bob Roelfsema van het bord „veegde". Werkelijk klasse. Dat Theo Vrijland in de an dere B-groep verlies kreeg van Habermehl zal ook al niemand voorspeld hebben. Joop van der Schalk was zeer genadig voor Koos van der Haar door een ijzerster-, ke „heksteüing" toch nog naar remise te schuiven. In de Cgroep is misschien wel de meest opvallende uit slag de winst van Van der Veer, die pas enkele weken damt bij de damclub „Schie dam" op Randy Nuis. Uitslagen van de eerste ron de: groep A: C. Mous—L. Mous 1—1, P. Lansberge n—N. Knoops 2—0, R. Heus dens—R. van Eijk 20, L. Lijklema—J. Onink 0—2. P. Bastiaanse—D. v. Schaik 2—0, W. Vrijland—L. Vrij land 1—1. Groep B-I; G. Te gelaar—B. Quist 2—0, P. Bakker—C, den Boer 2—0, B. Roelfsema—P. Meinster 0—2, H. Habermehl—D. Zonneveld 1—1. Groep B-2: J. v.d. Schalk—K. v.d. Haar 11, F. Pauw—T, Tilman 11, C. Habermehl—T. Vrijland 2—0, J. v. Stigt—H. Utens 2—0. Groep C: B. Bastiaanse—W. de Rond 0—2. J. den Harto- g—A. Risseeuw 0—2. J. Keij—P. Sneep 2—0, R. Nui- s—F. v.d. Veer 0—2, J. Bis schop—J. Zoutendijk 11, Prins—A. Prins 2—0. 0 De handballers van De Hollandiaan hebben zater dag 28 januari de Adriana afgehuurd voor een vistoch- tje op de Zeeuwse wateren. De kosten bedragen een tien tje per persoon en bij Opga ve zal men tevens moeten meedelen of er een bengel en of aas besteld moet worden. 0 HVO verzoekt zijn leden zo snel mogelijk creaties in te zenden voor het ontwerp van een omslag van het jubi leumnummer. 0 De Vlaardingse jeugdat- leet Peter van Embden be haalde in de Delta-cross op Westerschouwen een fraaie zevende plaats op de 1500 meter. Onder de deelnemers bevonden zich de sterks ten van ons land. 9 Excelsior'20 gaat met maar liefst 60 mensen dine ren in „De Amstelbron". De ploeg van Bierhuizen won de actie van deze krant, bowling Musis Sacrum en De Amstel bron. Waardoor zestien man gratis mogen komen. Het worden er dus wat meer. Schiedam Trainer .Wim Poulus blijft bij FC Nieuw- land '66. Het bestuur van deze club is zeer content met de werkwijze van Poulus en de verbintenis is weer voor minimaal een jaar verlengd. Eerder deze week schreven wij dat hij zou stoppen bij de zaterdagclub Hoogvliet Poulus wil zich alleen met FCN'66 gaan bezighouden. Met de komst van enkele nieuwe spelers waarover overigens voorzitter Peter Fr ieder icb nog geen medede lingen wilde doen, ziet hij nieuwe mogelijkheden voor FCN'66. Pim Visser: „Uit moeten we nog meer duif tonen" Vlaardingen Zaterdag vierdeklasser Vlaardingen, die het uitstekend doet, heeft besloten om opnieuw een seizoen in zee te gaan met trainer Wim Koppelaar. Dat wordt dan zijn derde. Vlaardingen, dat onder zijn leiding afdaalde naar de vierde klas, maakt nu een goede kans bier weer uit te komen. door Marti/n Verwaaljen i -fn hl..:r,- Schiedam Het bericht dat SVV en Pim Visser nog een jaar met elkaar in zee gaan is zeker niet als een verrassing gekomen. Niet alleen omdat Visser zelf al eerder liet blijken dat hij best even door wilde gaan met zijn opbouwende werk. Maar ook omdat SVV de laatste jaren niet zo goed draaide als dit seizoen het geval is. Waarbij zeker de thuiswedstrijden opvallend zijn. Slechts van Gro ningen en Cambuur werd verloren. De rest van de gasten moest of een nederlaag incasseren of genoe gen nemen met een gelijkspel. Kortom, SW is bezig zich op te werken. Van een „lacher tje" van de laatste jaren groeien en Schiedammers uit naar een geduchte tegenstan der die eigenlijk voor geen enkele ploeg hoeft onder te doen. Natuurlijk is dat niet alleen het werk van Pim Vis ser. De sfeer in de ploeg, de instelling van de spelers en ook de kwaliteit van de groep is hierbij van vitaal belang. Attractief En toch is de inbreng van Vis ser duidelijk merkbaar. Want attractief voetbal, dat staat bij de ex-Hermes-trainer voorop, ,4a, we proberen vooral in de thuiswedstrijden het publiek at te bieden. Daardoor moeten we ernaar streven dat op alle linies de spelers beter uit de verf ko men. In de uitwedstrijden lukte het nog niet erg. Ik ben er echter van overtuigd dat dat komt omdat we ineens teveel wilden. Maar ook om dat we minder geluk hebben gehad. Er is een aantal wed strijden waarin we zeker had den moeten winnen. Eindho ven uit, De Graafschap. Dat waren wedstrijden waarin we gewoon door ongelukkige momenten zonder punten te rugkeerden". Wel is het zo dat SW in de thuiswedstrijden respect af dwingt. MW had het moei lijk. De Graafschap verloor. Heracles moest een nederlaag incasseren. Pim Visser: „Het is duidelijk dat onze tegen standers niet meer met een gerust hart naar Schiedam toekomen. We hebben het ook kunnen merken. Wat eigenlijk de laatste jaren nooit gebeur de is nu wel het geval: de tegenstander komt met een behoudend concept naar ons toe. Dat is toch een bepaalde erkenning voor het spel van SW". Risico Niet alleen in thuiswedstrijden blijkt SW echter een ploeg die bereid is risico's te ne men. In diverse uit-ontmoe- tingen werd met drie spitsen gespeeld. Vissen „Alleen te gen MW en Veendam heb ik niet twee spitsen gespeeld. Lieten we Dick Hoogmoed wat terugvallen. Maar als het even kan wil ik toch ook op vreemd veld aanvallend spe len. Waarom ook niet. Er zijn genoeg tegenstanders die het toelaten dat je wat meer aan vallend speelt Al moet ik zeggen dat met Dick Hoog moed als meer verdedigende aanvaller het zelfs nog beter gaat. Door de geweldige werklust die alle spelers to nen kan je veel meer doen in een uitwedstrijd". „De instelling is belangrijk ge worden", vervolgt de oefen- meester. „Je moet er als trai ner voor zorgen dat de jon gens er plezier in blijven hou den. Kijk maar naar Ajax. Er is een aantal spelers die het helemaal niet naar hun zin hebben omdat ze zo negatief moeten spelen. Bij SW pro beer ik dat te voorkomen. Door positief te spelen berei ken we vooral in uitwedstrij den veel meer dan andere ja ren. Omdat de jongens er weer echt 2in in hebben". Pim Visser zal zijn werk bij SW dus voort kunnen zetten. Een positieve gedachte voor beide partijen. Want het ts duidelijk dat de kwaliteiten die SVV zonder twijfel bezit er dit jaar zonder meer uitko men. Het werk van Visser, van SW als vereniging en van de spelersgroep. Vandaar dat de oefenmees ter zegt: „Het meest belangrijke is dat het publiek in ons gaat gelo ven. We verdienen het op dit moment gewoon. Door de re sultaten zal dat waarschijnlijk ook wel weer gaan komen. Daar moeten we geduld mee hebben Betreft onroerend goedbelasting Vlaardingen Het algemeen bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie krijgt op 23 januari tijdens een openbare bijeenkomst in kampeerboerderij ,.De Hoog kamer" een voorstel onder ogen, om aan de sportclubs, die tevens eigenaar zijn van de opstallen, een gewermings- subsidie toe te kennen als compensatie voor het betalen van de onrocrendgoedbelas- ting. Het betreft hier de beide voet balverenigingen RKWIK en De Hollandiaan, en de watersport vereniging De Bommeer. Reeds jaar en dag hebben zij het beheer over hun accommo daties voor een symbolische gulden per jaar als huur, maar zijn daarbij wèl eigenaar van hun opstallen. Dus zoals het clubhuis en de was- en klee daccommodaties. Voor de WSV De Bommeer is dat naast het clubhuis ook de winterber- gingloods. Al verschillende jaren heeft het betalen van de onroerend- gcedbelasting in Vlaardingen geleid tot heftige discussies in de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Zelfs kwam vorig jaar de sectie voetbal, onder leiding van voorzitter Jan Barendregt, tot een initiatief-voorstel om B en W van Vlaardingen te vragen die belasting voor haar reke ning te nemen. Dat leidde er onder andere wèl toe, dat de clubs maar een deel van de aanslag behoefden te betalen. Op de laatste bij eenkomst van de voetbal be stuurders bleef de vraag voor de eigenaren staan, en toen werd ook voor die groep beslo ten nog eens bij het dagelijks bestuur van die Sportraad aan de bel te trekken. En zoals het er nu naar uitziet met resul taat. De gewenningssubsidie houdt in, dat de clubs dit jaar 75 procent van het eigenarendeel van de aanslag over '75 krij gen vergoed. In '79 is dat nog maar 50 procent van de aan slag over 1976, en in '80 is dat zelfs gereduceerd tot 25 pro cent van de aanslag over '77. De stelpost plotseling opko mende voorzieningen zal daar voor worden aangesproken. Op de sportbegroting staat die genoteerd voor jaarlijks 30 mille. Vlaardingen Jan van der Berg (50) denkt er over het trainerschap op te geven. Tot aan het einde van dit seizoen is hij nog verbonden aan de zaterdag vierdeklas ser TSB, waar hij dan vier jaar is geweest. In goede harmonie hebben trainer en bestuur van die ciub besloten er een punt achter te zetten. TSB heeft zelf nog geen nieuwe kandidaten, en zaJ daarom op korte ter mijn een advertentie plaatsen in de K.VV- B'er, bet officiële or gaan van die bond. Jan van der Berg.Jange staat van dierst... \3 Vlaardingen Nadat de ere- en promotie ereklasse reeds op 7 januari hun eerste wedstrijd voor de voorjaarseompetitie speelden, komen zaterdag ook de overige landelijke afdelingen achter de tafel. Voor het standaardteam van Radio Molenaar betekent dat een hernieuwd debuut in de promotie hoofdklas se. Bowling Maassluis TOG speelt weer op overgangsklasse niveau, evenals trouwens het tweede team van De Korenbeurs.' Voor het Vlaardingse tafel tennis team wordt de promotie hoofd klasse wederom een moeilijke opgave. De vorige keer werd de promotie weer snel ongedaan gemaakt De Vlaardingers kunnen dan nu wel bogen op die ervaring, de grote vraag is en blijft of Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim het samen bunnen redden. Van derde man Bené van Dijk mag in deze klasse immers niet al te veel worden verwacht, getuige zijn ook al lage score van 30% in de overgangsklasse. Wil Radio Molenaar zich in de toekomst op hoger niveau begeven, zeker Aad van Opstal en in iets mindere mate Hans Jaap Oppenheim, hebben daarvoor de kwaliteiten en ambities, dan dient er een nieuwe derde speler aangetrokken te worden. Voorlopig echter moet RM zich maar zien te handhaven met het huidige drietal. De competitiestart wordt zaterdag meteen een zware dobber voor de Vlaardingers, want Wibats l komt op bezoek. De Hagenaars hebben in Arnold Koot wel hun sterkste speler. In tegenstelling tot in het programmaboek van de NTTB, is het voor Radio Molenaar een thuiswedstrijd. Alle overige wedstrijden van RM en Wibats dienen trouwens gewisseld te worden. De wedstrijd wordt in de Lijnbaanhal gespeeld, en begint zaterdagmiddag om twee uur. Ook Bowling Maassluis TOG opent de voorjaarseompetitie met een thuiswedstrijd. De Maassluise overgangsklasser ontmoet in de gymzaal van de Min. de Yisserschool aan het Fenacolius- plein het reserveteam van NMB/VDO. Het Maassluise trio bestaat weer uit Nico en Frans Capellen en Wim van der Poort. In boeverre het team in staat zal zijn om een rol van betekenis te gaan spelen, moet worden afgewacht. De laatste seizoenen maakte BM TOG nimmer aanspraken op promotie of degrada tie in deze klasse. Het tweede team van De Korenbeurs speelt eveneetos een thuiswedstrijd. De Schiedamse overgangsklasser ontmoet In de eigen Koopmansbeurs het Utrechtse Iduaa 2. De aanvang is om twee uur. Schiedam Aad Bierhuizen heeft zijn contract met Ex celsior'20 met één jaar ver lengdMaandagavond deelde bet bestuur mee dat men unaniem had besloten bet contract te verlengen. Bier huizen gaat zijn zesde sei zoen bij Excelsior in. Hij is de man die er voor zorgde dat de Schiedammers door drongen naar de derde klas van de KWB. Vlaardingen FC Vlaardin gen heeft Maarten Polder man benaderd om opnieuw daarvoor te willen uitko men. Eerder zei de oud-spe ler van OVV de pijp aan Maarten te hebben gegeven, omdat hij niet voldoende een kans had gekregen om zich te bewijzen. Een uit vloeisel daarvan was, dat hij de eerste wedstrijden van deze competitie als wissel speler fungeerde. Gisteren heeft Theo Lase roms opnieuw de draad op gepakt om Polderman er bij te hebben, „omdat ik bem nog steeds zie als een speler die FC Vlaardingen, nu het bijna niet meer scoort, uit de problemen kan halen". Wanneer de besprekingen tussen Polderman, die posi tief tegenover dat verzoek staat, en FC Vlaardingen, goed eindigen, is de kans niet uitgesloten dat hij er zondag thuis tegen Heeren veen al weer bij is. Schiedam De basketbalhe ren van Juventus maakten een uitstekende beurt door het sterke Luba met 86—60 terug te wijzen. De start van de Schiedammers was onge kend fel. Hoewel de gasten het eerst mochten scoren. Stoomde Juventus in één keer door naar een 172 voorsprong. Er bleek voor Luba geen aar digheid aan, vooral ook om dat Harry Sluimer en Peter van der Waal de defensie van de Lei de naren voor talrijke problemen stelde. Een time out van Luba bracht echter een ommekeer teweeg. Dit leidde tot een man-to-man verdediging, maar toen Ju ventus éénmaal die zaak on der controle had, scoorde het tot een ruststand van 46—22. Ondanks het uitstekende werk van Roel van der Most na rust, bleef de produktie van de Schiedammers rui toch achter. Toen het ook nog eens drie maal achter elkaar een break om zijn oren kreeg, zag trainer Jan Start zich zelfs genoodzaakt om in te grijpen. Luba had echter door dat alles veel zelfvertrouwen ge kregen, en daarom was het niet zo verwonderlijk dat de voorsprong aardig begon te slinken. Zelfs tot twintig punten. Beide ploegen scoor den in het laatste deel van de boeiende wedstrijd om beurten, totdat het uiteinde lijk bij 8660 afgelopen was. Topscorers van Schiedamse zijde: Harry Sluimer 16—13, Peter van der Waal 8—6, Jaap Boon 0—12 en Rob Mark 8-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5