primeur voor jgersje kr ach teen tram in Waterweggebied SPORT TOPPERS IN VOLLEYBALPROGRAMMA Wethouder Cor Verbeek: veel vragen" voetbal negatief FBO: „EERST CONCREET PLAN SPORTSCHOOL LAGERWAARD Jan Rotgers blijft bij SFC FEVOWEST-voorzitter Vingerling: „Niet haalbaar" Wielerronden op kalender jeugdig ODI gelijk SZC weer terug in ZRO-strijd UUiNUUKUAli 19 J AIM UAKi 1970 S Schiedam In sportschool Peter La gerwaard zal vanaf zaterdag een krachtcentrum worden gebruikt. Een unieke zaak in het Waterweggebied. Boven de judo-zaal is door eigen leden onder leiding van Louis Nieuwenburg binnen twee weken een centrum neer gezet waar vele instrumenten ervoor kunnen zorgen dat de conditie van wie dan ook optimaal zal zijn. „Het is tegenwoordig niet meer weg te denken, de krachttraining," zegt Louis Nieuwenburg, „je ziet het in alle takken van sport Topsporters maar ook semi-topsporters kunnen het niet meer missen. Je ziet het aan de Oostbloklanden. Daar liggen ze dagelijks onder de gewichten." In het krachtcentrum zal niet zomaar met de gewichten kunnen worden „gespeeld". Ai les zal gaan onder leiding van 6S Peter Lagerwaard óf Bertus de Bruin. De Bruin: „Het gaat om een gerichte training. Je moet de mensen begeleiden. Anders gaan ze het forceren en dat is natuurlijk niet de opzet. Als iemand die gewichten ziet nemen ze automatisch honderd kilo. Dat één keer opdrukken helpt niets. Je moet eeht rustig beginnen." Bertus de Bruin is bezig te specialiseren. Zegt: „Binnenkort is die studie afgelopen. Dan zal ik o Een overzicht van het krachtcentrum in sportschool Lagerwaard full-time hier in dienst komen. Daarna zal ik de zwarte band halen om eventueel ook te kunnen assisteren bij judo-lessen In het krachtcentrum staat: een beenspierbank, een druk bank, een letmachine, een dipbank (spe ciaal voor buikspier-oefeningen), een roeiappa- raat, een hometrainer en een bokszak „Iedereen die maar wil kan bij ons komen trainen," vult Louis Nieuwenburg aan. „Dus niet alleen een topsporter maar ook bijvoorbeeld iemand die in een café werkt en wat aan zijn buik wil doen. Iedereen krijgt een schema waar op hij of zij de resultaten bij kan houden. Zo kan je zelf bepalen wat je vorderingen zijn." door Martijn Verwaaijen Schiedam SFC heeft het contract met trainer Jan Rot- gers met een jaar verlengd. De oefenmeester gaat nu zijn tweede jaar bij de eerste klas- ser van de afdeling Rotterdam m, Rotgers is m zijn eerste jaar al bijzonder succesvol SFC staat ongeslagen op kop in de eerste klasse met een voorsprong van vier punten op Hillesluis. Wel hebben de Schiedammers een wedstrijd meer gespeeld. Jan Rotgers volgde vorig seizoen Jan van Buitenen op die stopte met trainen. Ook verzorger Wout Puber zal het volgend seizoen bij SFC blijven Schïedam/Vlaardingen In de volleybalcompetitïe is het herenteam van Volley'68 deze week vrij. Maar er blijft toch nog voldoende te genieten, Naast een aantal interes sante ontmoetingen tussen clubs van gelijke kracht, is er één absolute topper. In de heren eerste klasse moet het Schiedamse Passage VCJ zaterdag om kwart voor twee aantreden tegen lijst aanvoerder Schovocomca uit Capelle aan de IJssel. Een moeilijke opgave voor Passage, dat met één punt achter stand op de tweede plaats staat Toch is Passage verre van kansloos. In de eerste wedstrijd tussen beide rivalen wonnen de Schiedammers met 3-1. Bovendien speelt het juist tegen topploegen zijn beste wedstrijden. Na een moeilijke periode aan het einde van vorig jaar heeft Passage zich duidelijk hersteld. Ondanks de achterstand- van één punt, starten de Schiedammers als favoriet. De dames van het Maassluise MVC spelen zaterdagmid dag thuis tegen het Goudse Radius, De eerste wedstrijd in Gouda werd door MVC met 3-2 gewonnen, maar inmiddels is de ploeg sterk gewijzigd en heeft duidelijk aan routine ingeboet. Radius heeft weliswaar drie punten minder dan MVC, maar moet in staat geacht worden revanche te nemen voor het verlies in eigen huis. Een open strijd, waarin MVC met één punt tevreden kan zijn. Het damesteam van Passage VCJ vecht nog steeds voor behoud van een plaats in de landelijke derde divisie. Zaterdagmiddag moeten de Schiedamsen naar Voorburg om daar tegen mede degradatiekandidaat Tonegido aan te treden Om de kieme kans op behoud te realiseren, moet Passage zeker winnen. Gezien de resultaten»van de laatste weken, zit die kans er, als Riet Brouwer en Jannie Lepolder weer meespelen, zeker in. De Vlaardmgse dames van Volley'68 spelen morgenavond om kwart over acht in de Vlaardingse sporthal tegen Pendrecht. De gasten staan op een van de onderste plaatsen m de promotieklasse. Volley mag dus geen. problemen met deze tegenstandster hebben. Ook na de wedstrijd van morgen 2ullen de Vlaardingsen hun onaan tastbare eerste plaats wel handhaven. De dames van Shell gaat zaterdag naar Rotterdam om in de Kralmgse sporthal tegen Libanon te spelen. Zonder de geblesseerde Ingrid Maltha 2al Shell het m Rotterdam erg moeilijk krijgen. Libanon ïis een middenmoter, maar erg onberekenbaar. Zij zullen zeker revanche willen ne men voor de 3-0 nederlaag uit de eerste ontmoeting. X :rrg: j Reacties op betaald 's-Gravcnzande Cor Verbeek, sportwethouder van de ge meente 's-Gravenzande, ontwijkt de vraag of hij persoonlijk voor of tegen het betaalde voetbal binnen zijn gemeente is. „Deze vraag", zo zegt Verbeek, „is momenteel nog niet relevant en daarom geef ik er ook geen antwoord op. Kijk, of het allemaal haalbaar is valt met nog geen mogelijkheid te zeggen. Maar we zijn er van uitgegaan dat we niet zomaar afwijzend tegenover het verzoek van FC Vlaardingen moesten staan. Maar er zijn nog zoveel vragen over dat je gerust mag stellen dat we ons nog maar in een beginstadium bevinden". Belangrijk voor Verbeek is de mening van zowel 's-Graven zande als de 's-Gravenzandse SV. „De Sport is zoals bekend tegen, maar ik vraag me nu nog af of dat zo blijft- Er gaan geruchten dat er een breuk op komst is tussen beide clubs en dat zou ik verschrikkelijk vinden. Dat is het in mijn ogen zeker niet waard. Voorts moeten we nog zoveel facetten gaan onderzoeken dat momenteel nog geen zinnig woord is te zeggen hoe de uiteindelijke beslissing zal zijn. Natuurlijk, de bedoeling is dat FC Vlaardingen, of hoe die dub dan ook zal heten, al volgend seizoen in 's-Gravenzande speelt, dus we zullen allemaal snel moeten werken. We hebben zowel door Wim de Lange het politieapparaat als gemeentewerken opdracht gegeven om de parkeer- en accommodatïeproblemen, die eventueel out-' staan, te onderzoeken. Daar is men nu mee bezig. Daarnaast zullen we, indien de beide clubs tegenover elkaar blijven staan, de huurovereenkomst nog een keer moeten bekijken. De 's-Gravenzandse SV heeft een rapport klaar en ook de visie van FC Vlaardingen is belangrijk; dat soort dingen moeten eerst worden onderzocht Vlaardingen heeft laten doorschemeren dat men, volgens de AZ '67-structuur, binnen een aantal jaren in de eredivisie wil spelen. Geeft zoiets consequenties vragen wij ons dan weer af. En welke eisen zal de KNVB eventueel gaan stellen? En komt er, zoals Vlaardingen naar voren brengt, inderdaad geen sanering binnen het betaalde voetbal? Het is duidelijk dat je zeker niet over één nacht ijs kan en mag gaan in dit geval. FC Vlaardingen oppert bovendtien dat het Westland, volgens een opinie-onderzoek, erg voetbal-minded is, Dat kan dan wel zijn. maar dat zou ik, eerlijk gezegd, wéleerst zwart op wit willen zien". Wethouder Verbeek zal ook een enquête onder de overige Westlandse clubs instellen en de mening van de commissie FE VO WEST vragen. Verbeek: „De FEVOWEST wordt inder daad naar haar mening gevraagd eerstdaags. En ik ben er zeker van dat die mening èn de eventuele schade die de beide 's-Gravenzandse voetbalclubs rullen gzan lijden van doorslag gevende betekenis zijn omtrent de uiteindelijke beslissing of men wèl of niet zal overgaan tot betaald voetbal. Maar voor het zover is zal er nog erg veel onderzocht moeten worden, dat is duidelijk". Delft Het merendeel van de Westlandse voetbalverenigin gen juicht het eventueel bin nenhalen van betaald voetbal in 's-Gravenzande niet toe. Uil de eerste reacties blijkt dat de clubs vrezen dat het ten koste zal gaan van het gehele Westlandse voetbal. Ook FEVOWEST (Federatie Voetbalverenigingen West- land)-voorzitter Herman Vin gerling ziet de komst van FC Vlaardingen niet zitten: „Ik betreur deze hele gang van zaken. Op de eerstvolgende vergadering van de commis sie, volgende week dinsdag in Naaldwijks gebouw De Har monie, zullen we de West landse verenigingen naar hun mening vragen en naar aan- e Uit onze krant van vrijdag 11 maart 1977. leiding daarvan verdere stap pen ondernemen. En mocht het zo zijn dat de meerder heid er tegen is dan zullen we in eerste instantie aan de voetbalvereniging 's-Graven zande een verzoek richten om de hele zaak te laten varen. In een later stadium kunnen we nog naar de gemeente 's- Gravenzande stappen". Verburch-voorzitter Van der Valk zegt „gevoelsmatig" al nee tegen het betaalde voet bal. Frans Batist, eerste man van de zondagse tweedeklas ser Westlandia, zegt: „Wat be treft de concurrentie tên aan zien van de publieke belang stelling zie ik persoonlijk geen problemen voor ons. De vaste kern blijft toch wel op de zondag bij Ons komen. Ook zeg ik dat talentvolle West landse spelers niet op de komst van FC Vlaardingen m het Westland zitten te wach ten. De mogelijkheden zijn er dichtbij toch wel m de vorm van FC Den Haag, Sparta en Feyenoord". Maasdijk-praeses Huib Hoogen- donk stelt zich vooralsnog wat behoudender op: „Op dit mo ment zie ik het nog met zo zitten, maar ik ben er op voor hand zeker met tegen. Maar of het een succes zal worden lijkt mij erg twijfelachtig". Zowel Jaap van der Eijk (Naaldwijk) als Henk Herpers, kapitein op het RKSVM-schip, zijn beiden tegen. Van der Eijk: „Ik vraag me af of be taald voetbal m het Westland wel levensvatbaar kan zijn. Ook zie ik nog met één, twee, drie dat de gemeente 's-Gra venzande er in zal toestem men. We hebben momenteel een vrij gezond Westlands voet Da Heven en dat zou wel eens anders kunnen worden" Herpers: „Mijn eerste reactie was laat FC Vlaardingen in Vlaardingen blijven. En gaat het daar niet, dan moeten ze zichzelf maar opheffen. Het is duidelijk dal ik er absoluut op tegen ben". De FBO, de werkgeversorga- msaüp in het faetaaide voetbal, toont zich, nog niet officieel benaderdenigszins gereser veerd over de plannen. Direc teur Gerard Slager. „Er zijn altijd streken waar jaarlijks geruchten over de komst van betaald voetbal terugkeren, De soep wordt nooit zo heet gege ten als hij wordt opgediend". En over de berichten dat er een aantal forse geldschieters hun medewerking al hebben toegezegd: ,rSteun toezeggen is een ding, maar het doen is iets anders. Soms zit daar hon derdduizend gulden tussen en soms maar één. Bet moet wel geconcretiseerd worden". Negatief wil Gerard Slager zich evenwel met uitlaten, ook al gezien de vaagheid van de plannen in dit stadium. De FBO-direcleur: „Het ligt niet op onze weg om ie bepalen waar de verenigingen worden gevestigd. Wij zjjn met de KNVB van mening dat 36 clubs het minimale aantal is om twee competities te spelen en dan is het niet zo gek rele vant waar dat gebeurt In het Westland is nog nooit betaald voetbal geweest, behoudens langs de Waterweg. Het zal natuurlijk aan een aantal ei sen moeten voldoen. Maar als 's-Gravemande een te vestigen club in staat wil stellen er te spelen, kan dat alleen maar w het voordeel van het betaalde voetbal zijn". Vooralsnog blijft de FBO op afstand, Slager: „FC Vlaardin gen is lid van de FBO, dus ais ze erom vragen, zullen we ze met alle know-how die we heb- ben bijstaan. En natuurlijk zo dra het een zaak wordt van werknemersbelang dan zal er zeker overleg met WCS en, natuurlijk, KNVB komen". In totaal staat aan materiaal voor ruim 10.0 gulden. „Een hele investering," zegt Nieuwen burg. „Maar zeker de moeite waard. Tenslotte heeft Schiedam nu iets staan waar iedereen van kan profiteren. De mensen moeten zich alleen wel laten inschrijven. Anders heb je kans dat het allemaal te druk gaat worden." De officiële opening zal door Arie Verlinde wor den verricht. Om 14.00 uur zal de voorzitter van de sportraad de eerste stappen zetten in het centrum. Daarna zal de ex-Mister Holland en ex-Nederlandsr kampioen body building een de monstratie geven. De sportschool van Peter La gerwaard ligt aan de Lange Haven in Schiedam. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur is er in de sportschool een receptie. VERBURCH-VOORZITTER VAN DER VALK .gevoelsmatig „nee' Vlaardingen De drie wie lerclubs uit het Waterwegge bied zijn er weer in geslaagd om voor het komende seizoen een aantal evenementen op de kalender te krijgen. Op zater dag 6 mei staat in Vlaardin gen de traditionele bevrij dingsronde weer centraal, waarvan De Coureur de orga nisatie heeft De ronde van HeJJevoetsIujs op donderdag 3 augustus, is wederom een aangelegenheid, voor wat organisatie betreft, van het Schiedamse Harga. De rennersclub Schiedam houdt op woensdag 9 augustus weer haar traditionele ronde van Schiedam voor amateurs en profs, waarvan het parkoers wederom aan de Broersvest ligt. De Coureiir is zaterdag 26 au gustus de organisator van de ronde van Maassluis. De totale reeks van niet minder dan 50 wedstrijden wordt besloten met een nieuwe wedstrijd voor junioren, beter bekend als do eerste ronde van Zuid-Holland in Schiedam Wielerclub Har- ga heeft daarvan de organisa tie, plaats van handeling is de Gustoweg op 23 september. Schiedam In Waddinxveen trad een gehandicapt micro- team van ODI aan tegen Reeuwijk. Het had drie ju nioren als invallers. Een moeilijke opgave dus voor het Schiedamse team. Toch heeft het Reeuwijk zeer goed partij gegeven en was het een leuke wedstrijd voor het publiek, die in £5 eindigde. Beide teams gaven elkaar weinig toe en bleven de ge hele wedstrijd bij elkaar. Steeds wist ODI de kleine voorsprong van Reeuwijk te niet te doen. De thuisploeg nam een 1-0 voorsprong, maar het was Leon 't Hart die ODI op gelijke hoogte bracht: 1-1. Daarna nam Reeuwijk het ini tiatief en liep uit naar een 3-1 voorsprong, maar nog vóór de rust bracht Ria Zeeuw de stand terug tot 3-2. Na de hervatting bleef ODI goed partij geven en via.een straf worp van Leon 't Hart kwam het op 34. Reeuwijk was even aange slagen en Joke de Waal maakte er 34 van. Maar de thuisploeg herstelde 2ich en boog de 3-4 stand ora in een voorsprong van 54. In een zeer spannende slotfase was het uiteindelijk Ria Zeeuw, die de 5-5 stand op het score bord bracht, en daarmee ODI aan een punt hielp. Want na de 5-5 stand scoorden beide teams niet meer. Vlaardingen SZC is weer terug in de wedstrijd zwera- sport. Als eerste uitvloeisel daarvan is het betrokken bij de C-competitie van de Zwem bond voor Rotterdam en Omstreken. Het Vlaar dingse VZC heeft met zijn derde formatie ingeschreven voor dit toernooi, dat deze week al van start ging in Ro zenburg. De Vlaardingers misten na die ouverture de tweede plaats, omdat de estafetteploeg op de 5 x 50 vrij zo goed was zich te laten diskwalificeren. SZC. dat m het midden eindigde, moet het nog steeds hebben van een Betty Schuit, Ton Monster en Dennis van Alp hen, al hoopt het nieuwe trai nersteam, dat er in korte tijd veel jeugd zal bijkomen. De voornaamste uitslagen- 100 vnj jon gens onder 10 jaar 2. Michael van Toy- Iineen (Viking) 133 4 J0ö rug dames 1 Wdma Scheper t> lang) 118 9, 2 Nd Mostert (Viking) L». 3 Betty Schuit (SZC) 1 19 7 100 rug heren 3 Ton Monster (S/W 3 086, 2 Martin van der Koek {Viking! 110 8 100 wissel jongens onder 14: 1- DenriS van Alphen (SZO 1.161,2 Wemer Rotf» (SZC) 124 4 300 vlinder m. o 16 1. AnunerenJ» Goedendorp (Viking) 121, 2. An: a Bot (Viking) 1331 100 vlinder j o 16 1 Dennis van AJphöi (SZCi 1165. 2. Jan van der Burg (V- Sang) 1195, 3 Anc Van Keulen (ViloflgJ 1267

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6