§pmr SSS vloert PPSC in laatste minuut HBSS KOMT N OG GOED WEG de KNVB Monster en Vlaardingen gelijkwaardig Salliet met één been in s Excelsior M. niet tevreden Hoekse Boys kan zich nog redden Sunlight de dupe.. MAANDAG 23 JANUARI 1978 Ad Huisman heslist met omstreden doelpunt Dick van der Eist groot aandeel in winst BESLISSING ISfSö 4 Onbetwiste uitblinker Leo van der Veer glijdt Goedendorp. heel eenvoudig langs PPSC'er Aad Maassluis Excelsior had de tactiek in het eerste hoofdstuk in het uitduel tegen Neo '25 moeten wij zigen. Trainer Leen Admi raal had een afwachtend concept meegegeven, en toen bleek dat de thuis club dezelfde afwachten de opdracht had gekregen, hadden de gasten moeten toeslaan. Want mede daar door en het niet benutten van de vele kansen bleef de beginstand gehand haafd. De 0-0 uitslag was voor het zwakke Neo '25 een over winning. Na afloop gaf de thuisclub daar dan ook ui ting aan. Dat Excelsior daarbij niet altijd gelukkig was, is eveneen een feit. Ballen op paal en lat geeft dan niet altijd een zwakte in de afwerking aan, maar daarnaast waren er kan sen die benut hadden moe ten worden. ïn deze partij viel het spel van Fer Groeneweg én Dick Verburch aan Excel- sior-zijde op. Door ziekte moest Hennie Duciéne verstek laten gaan en Jil- 3es van Dam was zijn ver vanger. Excelsior startte met twee spitsen en wachtte op de reactie van de tegenstander. In de tweede minuut zat Eric Scheffers van de bezoe kers met zijn afstands schot bijna bij een treffer, zij het dat de lat werd gebeukt en de aanstor mende Dick Verburch Ex celsior ook niet op een voorsprong zette. Hij schoot de bal te zacht in. Door het sterk verdedigende accent bij de thuisclub hield Excelsior het spel breed. Lies Kardol kwam in de 25-ste minuut in een goede scorings positie en kwam met zijn inzet niet verder dan de paal. Van Neo *25 kwam geen noe menswaardig gevaar en de ruststand was dan ook: 0-0. Na de thee had Excelsior méér lef. Een derde spits gaf meer doortastendheid en gevaar. Gerard Bos was m de ploeg gekomen voor Wim Klein Het bleef echter bij kansen en paal en lat werden in dat deel eveneens beroerd. Neo '25 bleef in de verdediging ademhalen en hield de 0-0 vast. Klaaswaal Jan Leermakers straalde van vreugde. „Of die bal zat? Man, ik keek alleen maar naar het vingertje van de scheidsrechter. Wat was ik blij met dat doelpunt. En dik ver diend, hè?" Niet veel meters verder kon Hans Kostense wei nig vrede hebben met de wijze waarop SSS de winnende tref fer had gescoord. „Over de gel digheid van het doelpunt praat ik niet. Als we na een kwartier met Z0 achter hadden ge staan, was dat normaal ge weest. Maar als je dan toch in de laatste minuut verliest SSS bracht dus de spanning terug in de top van de tweede klasse. Het won de onbetwiste topper tegen koploper PPSC met 1—0. Dik verdiend, dat wei, maar wat had de thuis club veel kansen nodig om tot scoren te komen. Het was ten slotte invaller Ad Huisman die ill de allerlaatste minuut uit een hoekschop van Gert Ver maas via de binnenkant van de paal inkopte. Tot groot ongenoegen van alles wat PPSC was. Want de bai zou de doellijn met gepasseerd zijn. SSS-aanvoerder Jan Roodbol moest zelfs een een mans cordon vormen om Alp- hense arbiter Keijzer te be schermen. De arbiter na afloop: ,.Geen twijfel mogelijk. Ik stond precies op de doellijn. De bal was zeker een halve meter achter de lijn". Natuurlijk kwam de klap hard aan voor de Schiedammers, die werkelijk geen moment de ho ge positie op de ranglijst waar konden maken. Kostense beaamde het en zei: „We had den enorm veel balverhes. Dat gebeurt ons met vaak. SSS oe fende een grote druk uit, sloeg daarbij het middenveld over en dat is juist ons sterkste punt". SSS had er zin in. Het had wat goed te maken na de uitermate teleurstellende prestatie tegen Rijsoord. En dan was de koplo per natuurlijk een ideale tegen stander. Onder leiding van de in de eerste helft sterk spelende André Zegers golfde aanval na aanval richting PPSC-doelman John Vermgmeyer. Jan Leermakers* „Bij afwezig heid van Ad Huisman had ik met opzet Cees Orgers in de spits opgesteld. Ik west dat het centrum van hun achterhoede (Piet van Veen en Rob de Ntjs) op snelheid te kloppen was. En door Donald Bax met het enorme loopvermogen van Orgers zag tk daar onze kansen". Missehien dat het door deze taktische zet kwam, maar SSS kreeg in ieder geval dotten van kansen. Vermgmeijer moest ra zendsnel reageren op een kop bal van Jan Roodbol en mocht niet over geluk klagen toen Gert Vermaas in ideale positie verzuimde te scoren. PPSC trachtte middels forse ingrepen het gevaar te keren en links back Ton van der Linden be landde in het boekje van Keij zer „na herhaaldelijk zeer ruw spel". Maar toen het snelle doelpunt uitbleef, ebde het offensief van SSS weg. Het behield welis waar een overwicht, maar het flitsende uit de beginfase was verdwenen. Kostense: „Ik was dik tevreden met die 0—0 bij rust. Als je bovenaan staat hoef je niet zo nodig aan te vallen. Ik was beslist met geko men om met 5—0 te winnen. Zou uiteraard wel fijn zijn ge weest". Mogelijkheid De beste mogelijkheid kreeg SSS vlak na de hervatting. Maar in ongeveer een tijdsbe stek van tien seconden misten achtereenvolgens Roodbol, Schouten, Vermaas en weder om Roodbol met een nagenoeg vrijs doellijn in zicht. Het was dan ook niet verwonderlijk dat ie roep om Ad Huisman steeds sterker werd. Volgens afspraak wisselde Leermakers halverwege de tweede helft Vincent Koenheim voor Huisman. Orgers zakte te rug naar het middenveld en Huisman werd de nieuwe cen trumspits. Veel leek het alle maal niet uit te maken. PPSC kreeg nu wat beter de kans om snel uit de verdediging te ko men, maar het trio Van Vuren. De Vries. Goedendorp had liets in te brengen bij de defen ce van SSS, onder aanvoering van uitblinker Leo van der Veer. SSS gooide het op de Engelse toer en dat betekende veel ge vaar in een bomvol strafschop gebied. Hoekschop na hoek schop volgde, maar PPSC hield met kunst- en vliegwerk stand. Tot Ad Huisman met een snoekduik aan alle Schiedamse illusies terecht een einde maak te. Toch nog een compliment van Leermakers voor PPSC. on danks de zwaar verdedigende instelling: „Zonder meer een goede ploeg. Als ik in hun plaats had gestaan, had ik het net zo gedaan. Bovenin zijn het trouwens allemaal goede ploe gen" Vlaardingen Satelliet heeft in de eerste klas B de koppositie verstevigd. De ploeg van trainer Hans Voets won met 4-0 van Goudswaardse Boys. DVO '32 heeft zijn stadgenoten de helpende hand toegestoken door het op de tweede plaats staande Melis sant een 3-1 nederlaag te bezorgen. Satelliet is door deze verwikkelingen op een voorsprong van drie punten gekomen. Met nog drie wedstrijden te spelen in deze competitie staan de Vlaardingers dus al met één been in de KNVB. In de eerste helft zag het er geenszins naar uit dat Satel liet aan deze ruime overwin ning zou komen. Integendeel, Goudswaardse Boys verzorg de de aanvallen beter en de spelers vonden elkaar uitste kend. Satelliet daarentegen kwam wel steeds goed uit de verdediging, maar m de voor hoede klopte het niet altijd. De Vlaardingers moesten na twintig minuten spelen al Hany Hartog laten vervangen door Sjaak Verhoeven. Na een half uur kreeg Rens Breddels een droom van een kans, maar hij miste gran dioos. Tien minuten later kre gen de Vlaardingers nog een betere gelegenheid om de sco re te openen, maar nu was het Hennie Boerdam die voor een leeg doel toch nog kans zag om de bal naast het doel te plaatsen. Twee minuten voor rust werd het toch 1-0. Uit een goed opgezette aanval zette Hennie Boerdam de bal goed voor en Sjaak van der Hoeven kon de bal in het doel lopen. Wegens wat te hard ingaan op een tegenstander werd Henk Rombouts genoteerd in het boek van de goed leidende Vlaardingse scheidsrechter Jans Kerpel- In de tweede helft kwam Satel liet al in de negende minuut op 2-0. Op goed aangeven van Dick van der Eist kwam Peet Hoek plotseling achter de verdediging van Gouds waardse Boys vandaan, en onhoudbaar schoot hij kei hard in. Satelliet ging hierna gemakkelij ker spelen en de achterhoede van de gasten kwam steeds meer voor problemen te staan. Na twintig minuten was het weer Dick van der Eist, die goed doorging en op tijd afspeelde aan Sjaak Ver hoeven die voor 3-0 zorgde. Met nog een kwartier te ^aati - gebruikte Satelliet ook zijn tweede wissel. Aanvoerder Peet Hoek werd vervangen door Henk Klos. Het laatste kwartier kwam Goudswaard se Boys er niet meer aan te pas. Kort na de wissel mocht Joop Mosman een vrije schop nemen net buiten het straf schopgebied. Dick van der Eist stelde zich goed op, en onhoudbaar joeg hij de bal in het net: 4-0. Na een wat te leurstellend begin had Satel liet er in de tweede helft toch nog een aantrekkelijk duel van gemaakt. Ouderkerk a.d, IJssel „Als wc elke wedstrijd één doelpunt hadden gemaakt, zouden we tien punten meer hebben gehad", vertelde HBSS-trainer Szalay na het met 1—0 verloren duel tegen koploper Spirit Tegen de Ouderkerkers zou echter een remise niet verdiend zijn geweest. Spirit speelde ronduit beter dan HBSS, maar miste een hand vol doelnjpe kansen om het krachtsverschil in de einduit slag te kunnen aantonen. Indi vidueel deed de Schiedamse ploeg soms geen onaardige dingen, maar de acties misten toch voldoende kracht om Spint van de (zanderige) mat te spelen. Spirit toonde ook deze wedstrijd wee! veel beweging in de aan- valslijn waar Jan de Vrij, Siem „Kist" Trouwborst en de sterk vooruit gegane Gerrit van der Heul constant naar openingen lopen te speuren. Het leverde de thuisclub na door Bert Hertog een kwartier al de eerste kans op. Routinier Rien Boers pas- ste op Jan de Vnj die, door dat een Schiedammer miste, een vrije kans krieg. Met een knappe reactie maakte HBSS- doelman Cees Verdam het schot van De Vrij onschade lijk. Na een goed uitgevoerde aanval r.am Spint na een half uur toch de leiding, maar trok de bal beheerst naar binnen op Siem Trouwhorst. die on houdbaar inkogelde: 1—0. Een minuut later ging Jan de Vrij alleen op Cees Verdam af. De Vrij wachtte te lang en Ver dam kon redding brengen. Weinig moeite had de Schie damse doelman met een slap pe inzet van Rob Butter na een passje van Van der Heul. Aan de andere kant loste Pe ter Boon een fraai schot waarbij de bal klemvas? door Spint-doelman Gerrit Visser werd gepakt. Vijf minuten na de pauze stond Jan de Vrij opnieuw alleen voor Cees Verdam. Ook nu slaagde de Spirit-aanvaller er niet in tot scoren te komen. De thuisclub bleef de meest gevaarlijke acties ontplooien. Doorzetten van Rook Vuik le verde Gerrit van der Heul een kans op. Op tijd kwam Ver dam uit zijn doel. Een kopbal van Robbie Butter werd even eens door HBSS-doeiman on schadelijk gemaakt. Trainer S2alay bracht met Thijs Rademaker en Sjaak de Bruin twee verse krachten binnen de lijnen. Slechts even werd het doel van Spirit on der druk gezet, maar Adrie Vis en Adrie den Boer geas sisteerd door de broers Wim en Jan de Jong konden de 2aak onder controle houden. Het hardwerkende Spint had minder moeite om openingen te maken. Zo schonk De Vrij de doorzettende Trouwborst een kans, waarbij opnieuw Verdam opdook en vervol gens herhaalde zich dit in om gekeerde volgorde waarbij de bal eveneens buiten de palen bleef. Spint had echter aan het ene doelpuntje genoeg. HBSS blijft op de laatste plaats. Szalay: „Alleen een wonder kan ons nog redden". HBSS kwam er af en toe bijzonder weinig aan te pas. Hoek van Holland Plotseling kon Hoelcse Boys weer scoren. Twee treffers van Tom van der Pijl, een strafschop van Louis Knipscheer en een tegendoelpunt van Wim Stoevelaar beslisten de semi-derby tegen de Vlaardingse Shell Boys met 3X tegen gunste van de Hoekenaren. Het werd bovendien een bijzonder boeiend duel, met door hoog staand voetbal, maar wel door een groot aantal spectaculaire momenten en door flink wat incidentjes in de tweede helft, waarin TSB zich een slecht verliezer toonde. Eindelijk dus weer eens wat spektakel op het Hoekse Boys-veld, waar de kleumende toeschouwers zowaar een beetje warm konden worden van het schouwspel en waarin Hoekse Boys trainer Willem de Vries na lange tijd weer eens met een lachend gezicht en 2onder kritiek op de scheidsrechter het veld kon verlaten. De Rozenburger, die aan het eind van dit seizoen afscheid neemt, kon overigens terecht de hoog uitspreken dat deze overwinning een mogelijke ommekeer in de competitie gaat brengen al zal de komende uitwedstrijd tegen Die Haghe zeker problemen geven. Hoekse Boys kon in elk geval weer scoren, al staken bij twee van de drie doelpunten de Vlaardingers wel de helpende hand toe, 2oaIs ook de TSB-treffer een presentje was van de Hoekse Boys-verdedigers. Na vier minuten al moest de Hoekse aanhang zich de ogen uitwrijven. Inpiaats van de traditionele tegentreffer in de beginfase nam Hoekse Boys zelf de leiding. Henk Sterren- berg en Jan Plaisier leidden de treffer in. Cees van der Pol sprintte op links en trok de bal op Tom van der Pijl, die hard en onhoudbaar langs doelman Van der Velden plaatste. Een „puntertje" van Wim Stoevelaar betekende de gelijkmaker, maar daarna verraste een verdwaalde voorzet van Tom van der Pijl doelman Van der Velden: 2—1. Vijf minuten na rust werd het zelfs 3I door toedoen van een strafschop van Louis Kneepscheer, na een handsbal van Wim Maurits. Monster Uiteindelijk waren beide partijen toch wel tevre den met het 1-1 gelijke spel. Want zowel voor Monster en Vlaardingen is het natuurlijk eerste plaats in de vierde klasse A. Het gelijke spel was een juiste uitslag na een duel, dat voor de rust uiterst rommelig en erg saat was. Na de rust, met na één minuut al de openings goal van Herman Hoogerboord (tekende voor twee jaar bij) den vooral niet te verliezen. Im mers, beide ploegen strijden {met ook nog Naaldwijk, Die Haghe en Loosdumen) voor de Vlaardingens defengje blijft Monster-aanvallers overeind. tegen drie vond de uitslag terecht: „Een juiste uitslag. Vlaardingen is een erg goede ploeg, mijns in ziens de beste ploeg waar we dit seizoen tegen hebben ge speeld. Het was voor ons erg moeilijk omdat de achterhoede Door Kees Benïveizen van Vlaardingen een zeer grote routine beeft en bepaald risico loos speelt". Inderdaad stond in de verdedi ging de 40-jarige Jacques Jan sen een knappe parti] te spelen als laatste man. Ook doelman Dick Bos knapte het werk dat hij kreeg uiterst betrouwbaar op. Monster had bovendien de pech dat beide vleugelspitsen Nico van Zanten en Cees Schel- levis een slechte dag hadden. Dat er grote belangen op het spel stonden was vooral in de eerste helft duidelijk merkbaar. Er waren zeer veel onzuivere pas ses en vooral Vlaardingen wen ste weinig risico te nemen. Het speelde wel met drie spitsen, maar de rest van de ploeg trok zich meestal vrij snel terug rond het eigen strafschopge bied. Monster had wel een veld- overwicht en speelde ook wel wat beter, maar kon nauwelijks een opening forceren in de hechte Vlaardingen-afweer De gevaarlijkste situatie kwam ook uit een vrije schop van Hanny Verkade. die Koos van der Kruk bediende. Zijn knal vloog net over. De tweede helft begon erg sensa tioneel. Terwijl de helft van de toeschouwers nog op weg naar hun plaatsen waren was het de grillige Herman Hoogerboord die na een pass van Karei van de Mark, uit een moeilijke hoek Vlaardingen op 0-1 zette. Mon ster zoch fanatiek de aanval, hetgeen in de 8e minuut bijna noodlottig werd. Toen bediende Hoogerboord namelijk met een fraaie pass Ron Bongers (kwam er overigens met aan tegen Bert van der Kruk). In riante positie treuzelde hij echter veel te tang. Toch hoefde Monster met lang op de gelijkmaker te wachten. En wat voor een gelijkmaker. Koos van der Kruk, kennelijk de machteloosheid van zijn aanval zat wordende, ging zich ook eens met de aanval bemoeien Van 25 meter gaf hij een onge lofelijk harde knal die in de kruising achter doelman Dick Bos pas tot stilstand kwam. Het publiek had vanaf dat moment een fel aanvallend Monster ver wacht, maar het offensief luw de. Dick Suiker: „Erg verstan dig dat de jongens dat deden, want het zou te gevaarlijk ge weest zijn om die 2e goal te gaan forceren, Vlaardmgen was in de counter veel te gevaar lijk". Beide ploegen kregen nog kansjes Monster via een sterk indraaiende vrije trap van Wim Voois (gestopt door Bos) en Vlaardingen zag Herman Hoog erboord net naast knallen. De stand bleef echter zoals hij was: Vlaardingen Op eigen terrein leed Sunlight te gen Schoonhoven een smadelijke nederlaag. Met 0—2 winst vertrokken de gasten, na samen met de thuisclub een partij voet bal te hebben afgeleverd. Na afloop kon de balans worden opgemaakt. Hasf- feld was het veld uitge stuurd, en Sordam en Post kregen een officiële waar schuwing van de arbiter die een moeilijke middag doormaakte. Aanleiding was een protest van Sordam dat bij het nemen van een vrije trap met de vereiste afstand door de te genpartij werd aangehouden. Sordam ging daarvoor op de bon. Daarna ging Hasffeld té ver in zijn overtreding, en kon het veld ruimen. Sunlight moest toen met tien man ver der. Schoonhoven profiteerde van de numerieke meerderheid en na een kwartier kwamen de gas ten met 01 voor. Daar was mede een foutje van Sunlight- goahe Leo Verduyn voor no dig. Beide ploegen kwamen daarna niet tot scoringsmoge- bjkheden, en met de rust bleef de score dan ook 0—1 Na de thee nam Sunlight risico en Schoonhoven kreeg moei lijke momenten te doorstaan- Sjaak Tawanakotta haalde de lat en daarna moest een ver dediger een bal van de lijn halen. Een uitval van Schoon hoven gaf een 0—2 eindstand te zien

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4