spcr Excelsior ?20 gelukkig langs Lekkerkerk VFC valt af Des STUIT NU ZELF OP WILSKRACHT l HDVS: Hand in eigen boezem Eerste paal ïaat Martinit verdedigt topplaats Fortima winst liggen De Hoek blijft bij MAANDAG 23 JANUARI 1978 «iliilSli^^ililii VRSR vergadert Jos Sparla stopt zevende strafschop 8 ^^^^^g^^gg^SSSSS^SSBBBaSSBSSÊasaB^eSBSBBSSSBS^aaaBBSSSSBB^BSSSBQBBBBBaBÊaBMtBBB |§p c vjr §*éép^|§ Schiedam Hennes DVS heeft de thuiswedstrijd tegen Blauw Zwart met 2—0 verloren. Die uitslag is zeker niet de verdienste geweest van de gasten. De Schiedammers zullen de hand in eigen boezen moeten steken en het verliezen van deze wedstrijd moeten zoeken in het falen van de aanval, met name van Schaap en Komaat. Kanren waar een junior gebruik van zou maken, liet dit tweetal liggen, door onzuiver schieten of te zachte inzetten. Bijna de gehele wedstrijd door heeft Hermes DVS gedomineerd, maar zag geen kans dit in doelpunten uit te drukken. Blauw Zwart moest zich beperken tot counters, maar deed dat wel zó goed, dat uit twee daarvan twee doelpunten vielen. Teun Kornaat had pech, toen hij kort na het begin wél doelman Peter Pieters passeerde, maar op de doellijn Hoogeboom redding kon brengen. Cock Zwart lanceerde wel talloze fraaie voorzetten maar deze vielen, omdat de bal maar steeds weer hoog m het strafschopgebied kwam, ten prooi aan de lange verdedigers Van der Spek en Van Brecht. In de twintigste minuut was er dan weer één van de spaarzame counters van Blauw Zwart. Piet van de Burg trachtte de bal te onderscheppen. Dit lukte niet geheel, en toen was het voor Toledo weinig moeite zijn club op 0I te brengen. Er kwamen kansen voor Schaap en Conraad, maar de inzetten waren te 2acht of gingen over en naast Even voor rust leek het er op dat Dick Schaap toch nog zou gaan scoren, maar zijn inzet bleek weer te zacht om het doelman Pieters moeilijk te maken. Na de thee ging Hermes met een overweldigend offensief van start. De defensie van de bezoekers kwam onder grote druk, kreeg het zeer moeilijk, maar groeide naar ongekende hoogte. BLauw Zwart was tot aan de 25e minuut niet in de aanval geweest. Toen zag aanvoerder Hoogeboom een gaatje. Met de bal aan zijn voet kwam hij snel op. Precies op tijd ging de bal naar de snel opgekomen Ger Smit Deze omspeelde achter eenvolgens De Nijs, Ruseier en Van dc Burg, en had ook geen moeite de Schïedamse doelman te passeren: 0—2. Al ontketende Hennes DVS daarna nog een wanhoopsoffensief, de afwerking van de aanvallen bleef slecht en zo kon het gebeuren dat een toch wel beter spelend Hermes DVS op eigen veld werd geklopt Schiedam In de zaalvoetbalcompetitie staat voor vanavond de belangrijke wedstrijd op het pro gramma tussen de twee hoofdklasseploegen uit het Waterweggebied, PPSC en Zwaluwen. De wed strijd wordt gespeeld in de Margriethal en begint om kwart voor negen. Zwaluwen staat samen met GLZ op de onderste plaats met zes punten, terwijl PPSC met Pechvo gels acht punten heeft Daartussen staat ZW met zeven punten. Deze vijf ploegen zijn alle nog kandidaat voor degradatie uit de hoofdklasse zaal voetbal. Het zaalvoetbalprogramma in de Margriethal begint met de wedstrijd Schiedam tegen OLDI. Bij winst kan Schie dam naar de derde plaats van de ranglijst stijgen. Martinit tegezi Sparta wordt ongetwijfeld een spannend treffen. Martinit moet de bovenste plaats verdedigen, maar de Rotterdammers kunnen Martinit nog ruim schoots inhalen. Excelsior '20 moet niet veel moeite hebben met rode lantaarndrager DESV. Om tien voor half elf speelt Groe- noord tegen FC MSA. Voor Groenoord moet dit een ruime overwinning kunnen worden, daar de ploeg van trainer Aad Kloppers elf punten voorstaat De Lekkerkerk-verdedigïng staart de bal na. Excelsior '20 heeft gedoelpunt. Schiedam Excelsior '20 werkt zich langzaam weer naar de kop van de ranglijst toe. De Schïedamse ploeg van trainer Aad Bierhuizen pakte wederom twee punten, door op eigen terrein met 2—1 van Lekkerkerk te winnen. Wél blijft Excelsior nog op vijf punten ach- Posthoorn (I) had voor de eerste paal veel tijd nodig. Schiedam De eerste paal voor een nieuwe kantine- en kleedacconnnodatie ging hij Ursus even moeilijk de grond in als het realiseren van bet bouwplan. De aanvraag liep al vanaf 1974. Het slaan van de eerste paal duurde een half uur, en dat werd onder grote belangstelling gedaan door sportwethouder Herman Posthoorn van Schiedam Jo Wesseling, de enige nog in leven zijnde oprichter van Ursus, gooide een fles champagne tegen d#eerste paal. ter leider Oranjeplein, maar de competitie is nog niet ten einde. Lekkerkerk, de tegenstander van gisterenmiddag die in de onderste regionen van de ran glijst verkeert, verdiende ech ter meer. Hier was ook Excel sior's trainer het mee eens. Bierhuizen hierover: „Een ge lijkspel had de verhouding in het veld beter weergegeven. Die knapen hadden een inzet om U tegen te zeggen. Maar ja, door een gelukkig doel punt kort voor tijd kwamen wij toch aan de volle winst". Lekkerkerk-tramer Aad Jansen was begrijpelijk diep teleurge steld. Na lang in de kleedka mer bij rijn ploeg te rijn ge bleven, wilde de ambitieuze in Maassluis wonende trainer toch wel zijn commentaar kwijt. „Wat spijtig", zei hij. „Dit is nu al de derde keer in successie dat we kort voor tijd toch nog één winstpuntje verspelen. Toch heb ik de jon gens, die totaal leeggespeeid waren, een compliment gege ven voor hun keiharde wer ken en hun enorme inzet. Maar als je eenmaal in de hoek rit waar de klappen val len, moei je het er ook mee doen. Wat ons bij het doelpun ten maken tegenzit, dat zit bij de tegenpartij juis mee". Lekkerkerk begon dan ook met alle goede voornemens en de Schiedamse verdediging moest ook achter dikwijls een overtreding begaan om onheil te voorkomen. Na vijftien mi nuten was er ook enige pa niek te constateren, toen aan voerder Hans Heyster de bal foutief terugspeelde op zijn doelman, en Jan van Veen vallende de bal nog juist in rijn bezit kon krijgen. Voorsprong Na een half uur kwam Excel sior wat meer naar voren, maar zoals Bierhuizen het duidelijk stelde: „Het groot ste probleem is dat wij het wedstrijdritme totaal kwijt zijn". Debutant Paul van Stralen, die een prima wed strijd speelde, zette de bal op rechts goed voor en boven alles uit kopte Fred Clarijs hard tegen de bovenlat. De, attent reagerende Peter van Gedrang om de bal der Hoeven retourneerde de bal wederom met een kop stoot, en toen was het wél raak en leidde Excelsior '20 wat tegen de verhouding in met 10. Lekkerkerk was niet ontmoe- dïgd door de2e achterstand en bleef keihard doorvechten. Drie minuten voor het rustsig- naal werd het doorzetten be loond en kwam de gelijkma ker. De ver uit rijn doel geko men Excelsior-doelman Jan van Veen beging geheel over bodig een overtreding door Kees den Besten onderuit te halen. De goed leidende scheidsrechter Van der Togt kon mets anders doen dan de bal op de stip deponeren. Sie- be Burggraaf voltrok het von nis en bracht de ploegen weer naast elkaar: 1—1. In de tweede helft kwam duide lijk naar voren dat Lekker kerk iets té veel had gegeven in de eerste helft. De ploeg ging wat minder in de aanval,^ en het was duidelijk merk-"- baar dat een gelijkspel vol doende was. Na een kwartier in de tweede helft moest Peter van der Hoeven, die al geblesseerd be gonnen was, worden vervan gen door André van Stralen. Toch kreeg Lekkerkerk nog enkele kansen en tot twee maal achter elkaar werd Kees den Besten in de gelegenheid gesteld om te scoren. Een lob ging net over de bovenlat, en toen hij kort daarna goed ach ter de verdediging vandaan kwam, ging rijn schuiver net langs de verkeerde kant van de staander. Met nog tien minuten te gaan moest ook Eric Gudde met kramp uitvallen en mocht Berry Heyster opdraven. Juist deze invaller zorgde ervoor dat Excelsior *20 aan de volle buit kwam. Drie minuten voor tijd nam hij een corner op rechts zó scherp, dat de bal in het doel belande. Lekker- kerk-doelman Koos Buitelaar stompte nog wel, maar het leer verdween toch m het net. Zo kwam Excelsior '20 met enig geluk aan een 2—1 over winning, Vlaardingen In een aantrek kelijk tweegevecht liet Fortu- na in eigen huis tegen hoog geplaatst Oranjeplein de vol le winst liggen. Vele kansen ten spijt kwam de formatie van Fortuna-trainer Cees van den Bosch niet verder dan de begïnstand. Oranjeplein mocht daarmee tevreden zijn. Nieuwe man in de Fortuna- elf was Sjaak van Schijndel die Henk van Uitert had ver drongen. Van den Bosch had tevens de beschikking over Zonneveld, Van der Borden en Van Kou teren, Een omzetting was het gevolg. Hadde van der Meiden werd weer voorstopper en zijn kracht lag in het uitscha kelen van de anders zo ge vaarlijke Oranjeplein-spits, Fortuna ging in het eerste hoofdstuk behoedzaam te werk. Speelde het 4—4—2 sys teem en kreeg een overwicht op het middenveld. Al gauw bleek dat er mogelijk heden waren, en vier kansen op rij gaven gelegenheid tot scoren. Er werd geen gebruik van gemaakt. Oranjeplein kwam enkele keren wel tot de zestienmeterlijn, maar was verder krachteloos. Na de thee kwam Oranjeplein dan eindelijk. Het initiatief leidde tot regelmatige pressie maar gevaarlijk werd het niet Fortuna pakte de draad weer op en twee goede mogelijkhe den gaven perspectief. Er werd echter niet gedoelpunt Het bleef 0—0. Hoek van Holland Ondanks de 21 overwinning was Hoek van Holland trainer Nol Olsthoom zondagmiddag toch een beetje boos. Die boosheid gold overigens niet de spelers, die de Itffe strijd wijze van Steeds Voorwaarts uiteindelijk toch wisten af te straffen. De Hoekse ploeg blijft goed meedraaien in de vierde klas. Na een 00 ruststand was het Ton Buijing, die de weg effen de voor de Hoekse overwin ning. Wél werd zijn inzet door de staander gekeerd, maar de goed reagerende Jack van Vliet zorgde toch voor 1—0. De strijd was echter nog niet gestreden, want hierna kon Steeds Voorwaarts plotseling wel in de aanval gaan. Hans den Boer kreeg toen meer vrijheid, en kon de voor sprong tot 2—0 uitbouwen. Steeds Voorwaarts was ge klopt, al kreeg het van de scheidsrechter nog een pre sentje in de vorm van een strafschop, wat de einduitslag op 2—1 bracht Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recrea tie, houdt vanavond een openbare vergadering in de „Hoogkamer" in de Van Baerlestraat252. De aanvang is gesteld op half acht. Vlaardingen Er was een strafschop voor nodig om een minuut voor het einde van de wedstrijjd tussen Rijswijk en VFC een gewijzigde beginstand aan te geven. VFC werd de dnpe van foutieve beslissing van de scheidsrechter, en verloor het ver diende gelijke spel. De brigade van trainer Wolter Bos is door de l—0 nederlaag definitief afgevallen voor de bovenste plaats. Beide ploe gen leverden een zwakke par tij af op de slechte grasmat. VFC was in de eerste helft meer aan de bal dan de thuisclub, maar zwak plaatsen gaf bal verlies. Het middenveld van Rijswijk onderbrak de VFC- opbouw voortijdig. VFC miste de zieke Leen Boon en als aanvaller werd John van Rees ingezet. Op zijn beurt werd deze in het tweede deel gewis seld voor Johan Schouten. Beide formaties waren mach teloos in aanvallend opzicht en een 0—0 uitslag had de beste oplossing geweest. Op appelleren van de Rijswijkse grensrechter gaf de arbiter een strafschop cadeau. Deze werd benut en met een 1— .nederlaag kon VFC triest van ^het veld gaan. Rotterdam DHS zal moeten beseffen, dat de rollen om gedraaid zijn. Nadat de Schiedammers rich drie jaar achtereen louter en al leen door wilskracht op eer ste klas niveau konden handhaven, wordt het hen nu duidelijk wat de rot van topclub is. Want onder lei ding van trainer Rob Jacobs speelt DHS dit seizoen een toonaangevende rol. Nu rijn het andere clubs die veel wilskracht nodig hebben, om tegen DHS overeind te blijven. HOV is er daarvan één, en dat bleek gisteren erg duidelijk. Op het kleine, zeer slecht bespeelbare veld in Rotterdam, had DHS bet bepaald niet gemakkelijk. Uiteindelijk werd het 1—1, een uitslag waarmee DHS misschien iets te weinig kreeg, maar zeker niet onte vreden mee was. Temeer niet, daar de mede concurrenten voor de boven ste plaats ook gelijk speel den. Na de twee zware uit wedstrijden, HION en HOV, behoudt DHS zelfs relatief de beste kans om alleen aan de leiding te komen. Trainer Rob Jacobs: „In ieder geval geloven we nu, dat we zeer hoog kunnen eindigen". Voor slechts een paar honderd toeschouwers had DHS een voorspoedige start. AI in de vierde minuut nam het de leiding, toen HOV-doelman Hans de Koning mistastte op een corner van Nol Roozen. Karei Doesburg was daarbij present om de bal over de lijn te koppen: 1—0. De jeugdige HOV-keeper bleek in die beginfase trou wens vaker erg onzeker. Een afstandsschot van Jan Kers- semeijer liet hij ook al los, maar daarvan kon DHS niet profiteren. „In de tweede helft", aldus HOV-trainer Jan Nijman, „herstelde De Koning rich echter goed". Dat was onder meer het ge val kort na de rust, toen hij een schot van Piet Roo2en knap uit rijn doel ranselde. Daarvoor was er echter al veel gebeurd, rij het dat de stand nog niet veranderd was. Want in het vrij harde duel liet HOV na ean half uur spelen een unieke kans op de gelijkmaker liggen. In een poging van Jan Kersse- meijer om de bal terug te spelen op doelman Jos Spar la, kwam Wim Kalt te vallen. Tot woede van „heel" DHS deponeerde matig leidende scheidsrechter Van Heinin gen de bal op de stip. Routinier Freek Muhlenbruch zou het vonnis voltrekken, maar zijn zwak ingeschoten bal werd door Jos Sparla gestopt. Een opmerkelijk feit, want de Schiedamse doelman stopte alle zeven op hem afgevuurde straf schoppen in dit seizoen. Sparla: „Deze bal was zwak genomen, al is links mijn zwakke kant. Ik kon al zien aan welke kant de bal zou komen. Bleef slechts de vraag of het laag of hoog zou zijn". Het werd laag, en Sparla had er niet al te veel moeite mee. DHS kreeg zodoende ge rechtigheid, want de „pin gel" was een te zware straf. Anderzijds toonde arbiter Van Heiningen rich niet konsekwent, toen DHS kort voor rust dichtbij een twee de doelpunt was. Piet Roozen had Paul Nijs weggestuurd, die binnen het beruchte gebied door die zelfde Muhlenbruch royaal onderuit werd gehaald. Nu echter liet de Moordreehtse arbiter gewoon doorspelen. Trainer Rob Jacobs kon er nauwelijks over uit- „Onbe grijpelijk, bij ons was het een korrekte sliding, aan de andere kant wordt ons een strafschop onthouden". DHS mocht trouwens toch niet veel, met name Piet Roozen en Sjaak Lemen werden herhaaldelijk afge sloten. Niettemmin probeer de Jacobs in de tweede helft de winst veilig te stellen. Hij offerde daarvoor zelfs Nol Roozen op, om Kees van Kralingen als vierde aanvaller in te zetten. Die taktiek slaagde echter niet, want HOV bleek een wilskrachtige en hardwer kende ploeg. „Het gelijke spel was daarvoor ook de beloning", oordeelde trainer Nijman. Die gelijkmaker ontstond zes minuten na de hervatting, toen 'Wim Kievit na een corner van Arie Hui zing een onverwachte schiet kans kreeg: 11. DHS was daarna wel het meest in de aanval, meer dan een afgekeurde treffer van Piet Roozen (aanvallen keeper) zat er niet in. Acht minuten tijd moest licht ge blesseerde Hans Schop zich nog laten vervangen door Ferrie Holster. Kort voor tijd veerde DHS nog even op, maar de vrije trap van Piet Roozen daverde rake lings over de lat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6