Juventus onverwa cht leider ODO houdt kansen m eigen hand HEUVEL! VERST! POSITIE Schiedamse volleybalploeg gehandicapt Mitrovic legen Nederlands Elftal Olstlioorn stapt op hex Mastenbroek nauwelijks gevaarlijk DINSDAG 24 JANUARI 1978 Dick I Ringlever slaat eerste paal Van Vliet wijst De Ooievaars de weg Bas van Hees tóch naar ADO Dankzij misstap van DAS Om Vlaardïngse damtitel Strafschop bezegelt lot van UK WIK Bouquet: „Eerst moet HVÖ veilig •zijn" 4 m Vlaardingen Dick Ringle-1 ver, oprichter van de atletiek vereniging Fortuna en thans ere-voorzitter, zal morgen (10 uur) de eerste paal slaan voor het nieuwe clubhuis en de nieuwe kleedaccommodatie van deze atletiekvereniging en de Vlaardïngse Scheids- rechtersvereniging. Zoals be kend gaan beide clubs ge bruik maken van deze accom modatie. Schiedam De rolstoelbas- ketbalploeg van de Sehiedam- se invaliden sportvereniging De Ooievaars heeft ook de uilwedstrijd tegen Marathon in Utrecht met een overwin ning afgesloten- De Schiedam mers behouden met deze over winning de koppositie in de tweede divisie. Toch is het geen gemakkelijke overwinning voor de Ooie vaars geworden. De Utrechtse ploeg bood meer tegenstand dan was verwacht. Topscorer Henk van Vliet was echter voor Marathon een onnavolg bare speler en aan de 43-53 overwinning had hij met 27 punten een groot aandeel. Uit de acht gespeelde wedstrij den heeft de ploeg van trainer- coach John Heilker nu twaalf punten behaald. De twee ne derlagen tegen BISO en DOV waren de enige misstappen van de Ooievaars. De eerstvol gende wedstrijd, over twee we ken, krijgen de Schiedammers BISO op bezoek en zij zullen dan ongetwijfeld revanche ne men op de geleden nederlaag in de uitwedstrijd. De topscorers bij de Ooievaars waren: Henk van Vliet 27, Pe- •ter van der Kreft 12, Joop Simons 8. Jan Oudijn en Huub Nelisse beiden 2. Vlaardingen Bas van Hees, de succesvolle jonge werper van de Vlaardïngse honkbal- vereniging VS Holy, gaat tóch naar het Haagse ADO. Al eerder had Van Hees, sa men met Ab Bruinekool, over schrijving naar ADO ge vraagd, maar na een gesprek met het nieuwe bestuur van de Vlaardïngse club, trokken bei de werpers de overschrijving op het laatste moment weer in. Gebruik makende van de ex tra mogelijkheden die aan le den van fuserende clubs wordt geboden, heeft Bas van Kees zijn eerdere plannen alsnog uitgevoerd. Zelf zegt hij hierover: „Als sportman streef ik er naar het hoogst mogelijke te bereiken. Ik geloof dat spelen in de hoofdklasse voor mij alleen maar gunstig kan zijn. Ik kan daar veel leren. Overigens heb ik Holy in de beste verstand houding verlaten.Ik vind het daarom jammer dat er berich ten in de pers rijn verschenen, dat mijn beslissing is beïn vloed door een beloofde honk- balstage in de Verenigde Sta ten. Daar is niets van waar, er is mij niets beloofd. Ik ga al leen naar ADO voor mijn ont wikkeling als werper". Schiedam Het eerste heren team van Juventus is alleen aan de kop van de tweede divisie D. gekomen. Zelf ver sloeg de Schïedamse ploeg moeizaam Anquilla uit Spa kenburg met 6058, terwijl medekoploper DAS uit Delft verloor van SO VB. Ook het damesteam van Juventus deed het erg goed. In Soest werd met 54—79 gewonnen van Red Stars, waardoor de Schiedamse dames vaster op de tweede plaats zijn geko men. Juventus begon de wedstrijd te gen Anquïlla goed. Dc Schie dammers speelden een man- to-manverdediging, waarmee de gasten erg veel moeite had den. In de aanval speelde de ploeg van trainer/coach Jan Start de zoneverdediging van hun tegenstanders helemaal dol. De voorsprong, die hier mee werd verkregen, ver dween echter al gauw. Verde digend bleef het goed gaan, maar in de aanval liet de thuisploeg nogal eens een steekje vallen. Langzaam maar zeker kwam Anquilla dichterbij en ging Juventus zelfs voorbij. In de negende minuut moest Jan Start dan ook een time-out nemen om zijn ploeg weer op het goede spoor te zetten. An- quilla was echter in de win ning-mood gekomen, en liet zich niet zo maar op zij zetten. Juventus was echter na een kwartier weer helemaal bij: 19—18. De gasten lieten hel voorlopig echter niet verder komen. In de 18e minuut nam Juventus weer een time-out en werd er overgeschakeld op een zone- press. De ploeg uit Spaken burg raakte hierdoor in pa- niek en Juventus profiteerde daar goed van. De tijd was echter te kort om een. groter gat te slaan dan de zes pun ten. die er nu in de rust op het scorebord prijkten: 32-26. In de tweede helft ging het echter weer fout met Juven tus. Vanaf het eerste fluitsig naal liep Anquilla in, en de ploeg van Jan start stelde daar erg weinig tegenover. Vooral aanvallend faalden de Schiedammers volledig. Uit zondering op die regel was Harry Sluimer, die in de eer ste acht minuten tien punten liet aantekenen, waardoor Ju ventus kon bijblijven. In de negende minuut had Anquilla een 42—44 voorsprong, en de Schiedammers gingen toen weer over op een zone-press. Deze leverde weinig op door het slechte afwerken van Ju ventus. De press leverde wel veel inter cepties op, maar weinig pun ten. Tot aan de 15e minuut ging dit door, maar daarna ging het plotseling weer wat beter voor de gastheren. Ju ventus liep weer uit en in de 18e minuut hadden de Schie dammers een 60—52 voor sprong. Juventus nam toen weer een time-out, en er werd afgesproken om de 30 secon den, die men-mag gebruiken voor een. aanval, ook helemaal gebruikt moesten worden. Dit ondanks dat er nog maar liefst drie ihinuten waren te spelen. De spelers hielden zich goed aan deze opdracht. Soms te goed! Doorgebroken spelers, die stop ten om rustig de 30 seconden uit te spelen, terwijl twee pun ten meer op het scorebord zo op het eerste gericht toch ook wei aantrekkelijk leek. Door deze tactiek werd het toch nog erg spannend. Aan het einde van dc 30 seconden moest Juventus forceren om te kunnen schieten en dat ging fout. Met nog een halve minuut te spelen was de stand 60—58 voor Juventus en hadden de - Schiedammers balbezit. Met nog 17 seconden te spelen maakte een speler van An quilla echter een persoonlijke fout, en toen was het afgelo pen voor de ploeg uit Spaken burg. Juventus speelde ook de laatste seconden goed uit en de belangrijke twee punten waren binnen. Topscorers: Harry Sluimer 12-14, Peter van der Waal 10—4. Maasland Het mieroteam van ODO is eindelijk weer eens met een overwinning tevoorschijn geko men, Na een serie mindere prestaties was dat trouwens hard. nodig om de promotiekansen te behouden. Na de duidelijke 11—3 winst op Veloei- tas heeft ODO die kansen weer volledig in eigen hand. Belangrijk daarbij is, dat het spel van ODO weer van behoorlijk niveau was. Velocitas is dan wel één van de zwakkere teams van de afdeling, het doet niets af van de prestatie van ODO, Eindelijk werd er weer volledig geconcentreerd gespeeld, werden de schietkansen goed benut en klikte ook het samenspel weer goed. Daarop voortbouwend moet het voor ODO mogelijk rijn, tenminste op de tweede plaats te eindigen. Een kampioenschap is niet eens nodig, want er promoveren dit jaar zonder meer twee teams. ODO werd trouwens door het hoger geklasseerde Warmond in de kaart gespeeld, want Warmond verloor. Velocitas had veel moeite om ODO tenminste nog enigzins staande te houden. Dat lukte maar ten dele, want de rij strafworpen werd door ODO uitstekend benut. Bram Hanemaaijer benutte er twee en Martin Boschma één, wat ODO al een 30 voorsprong gaf. Velocitas kwam tot een tegentreffer (3—1), maar toen liepen de Maaslanders in een rush weg tot 7—1. De doelpunten waren van Bram Hanemaaijer, Janneke van der Vaart en Cees van der Kooy (2x). Na de thee deed ODO het kalmer aan. Desondanks werd het toch 9—1, omdat Bran Hanemaaijer weer twee strafworpen zuiver raak schoot ODO, dat inmiddels diverse systemen kon uitprobe ren, zag Velocitas toch nog twee keer tegen scoren: 9—3. Waarmee de koek voor de gasten op was, en ODO rich tot het einde uit kon leven. Daarbij werd nog twee keer gescoord. Janneke van der Vaart tekende voor 10—3 terwijl AnjaNoordam voor de II—3 eindstand zorgde. ODO op rand van scoren. Vlaardingen Krsto Mitro vic, de Joegoslavische laatste man van FC Vlaardingen, is toegevoegd aan de selectie van buitenlanders, die mor genavond tegen het Neder lands Elftal speelt. Dat voor Oranje als voorbereiding op de WK in Argentinië. Het is vrijwel zeker dat de speler van FC Vlaardingen als laat ste man zal opereren, met naast hem Webb van MVV, die ook op het laatste moment aan de selectie is toegevoegd. Dat gaat dan ten koste van Ames en (AjaxJ en S'teen Zig- ler (ftoda JC), die beiden ge blesseerd zijn geraakt afgelo pen zondag. Saillant detail is dat de buitenlanders, die mor genavond in het stadion van AZ '67 onder leiding staan van trainer Barry Hughes, elk vijfhonderd gulden ontvangen en de spelers van het Neder lands Elftal, tweeduizend... Mitrovic ...uïtver- VLAARDINGEN - In de twee- de ronde van de Vlaardïngse damkampioenschappen heeft kampioen Wim Heuvelman zijn leiderspositie verstevigd. Hij won van Leen Torn, die een combinatie over het hoofd zag die hem schijfver- lies en daarna part ijverlies bezorgde. In deze hoofdklasse won Gerrit van Mastrigt van Erik de Heide na een vrij ingewikkelde partij met di verse mogelijkheden. Omdat de overige partijen in remise eindigden bezet Gerrit van Mastrigt thans de tweede plaats met één punt achter stand op Heuvelman. In de eerste klasse is Van Woer den stevig aan de leiding ge komen dankzij rijn overwin ning op Lucassen, die moei lijk uit zijn opening kwam en door een combinatie werd verrast. Bolderheij sr. won. hier van Autar, terwijl Van Oudheusden en Voerman de punten deelden. In de tweede klasse delen Bcu- dewijns en Dessens de leiding. Vlaardingen Een straf schop besliste over het lot van RKWIK. Tot ver in de tweede helft kon de equipe van RKWIK-trainer Ger Rob- bemond de 1-1 sand vasthou den. Een uiterste poging van RKWIK-doelman Cees van Haaster om een aanvaller van tegenstander Den Hoorn van het scoren af te houden werd fataal. Dat gebeurde onregelmentair onreglementair een penalty was het resultaat. Den Hoorn verzilverde deze en won de thuiswedstrijd met 2-1. De thuisclub had het meeste recht op de overwinning. Vooral in' het eerste half uur in het eer ste deel van de partij gaf Den Hoorn de toon aan. Het overwicht dat daaruit voortvloeide, resulteerde na tien minuten in een 1-0 voor sprong. RKWIK moest zich be perken tot een uitval en dat gebeurde na de vijfentwintig ste minuut doeltreffend. Piet Bouwer rondde een corner van Leo Jansen succesvol af: 1-1. Na een 1-1 ruststand bleef de thukseïub het beste van," het spel houden, echter de'defen sie van de gasten kon de 1-3 stand verdedigen. Toen kwam de strafschop en Den Hoorn kreeg waar het recht op had. Eindstand 2-1 voor Den Hoorn. Hoek van Holland Nol Olst- hoom gaat aan het eind van dit seizoen weg als trainer van de voetbalvereniging Hoek van Hoiland. Zonder dat er sprake is van enig pro bleem, wil Qlsthoom het na drie seizoenen voor gezien houden en zijn gezichtsveld wat gaan verbreden. De in Poeldijk wonende oefen- meester die voor rijn Hoekse tijd als hulptrainer bij VELO werkte, maakt rijn werk dit seizoen normaal af. In de drie jaar dat hij de selectie van hoek van Holland onder zijn hoede had, zijn met name de prestaties van het eerste elftal aanzienlijk omhoog gegaan. In het eerste seizoen moest nog gevochten worden tegen degradatie, vorig seizoen eind igden de blauw-witten in de middenmoot en het is zelfs niet denkbeeldig dat Hoek van Holland dit seizoen als kam pioen de derde klasse gaat beëindigen. En voor zover die voorspelling misschien wat voorbarig is 2ijn de Hoekena- ren in elk geval al zeker van een hoge klassering. Het bestuur van Hoek van Holland respecteert de opvat ting van Olsthoom al is men ervan overtuigd dat met name de spelers Van het eerste elftal nog wel een seizoen met hem hadden willen doorgaan. Voor de zondagvoetballers betekent het wel dat zij moeten uitzien naar een nieuwe trainer. Be langstellenden kunnen in dat verband inlichtingen krijgen bij secretaris A- van Mastrigt, tel. 3173. Eerstgenoemde won van R. Wisse, terwijl Dessens diens broer J. Wisse versloeg. Dé afgebroken partij uit de eer ste ronde tussen Goedknegt en J. Wisse werd door Wisse opgegeven zonder verder te spelen. De uitslagen waren in de hoofd klasse: Van Veelen Lijklema 1—1; Bolderheij jr. Tamboer 11; De Heide Van Ma strigt 0—2; Mast Niestadt 1—1; Tom Heuvelman 0—2; Van Splunter v.d. Kerkhoff 1-1 Eerste klasse: Bolderheij sr. Autar 2—0; Lu cassen Van Woerden 0—2; Van Oudheusden Voerman 1—1; Tweede klasse: R. Wisse Dessens 0—2; J. Wisse Boudewijns 0—2; Nentjes Stoker 1—1 En de standen Hoofdklasse Heuvelman 2—4; Van Mastrigt 2—3; Bolderheij jr. 2—2; v.d. Kerkhoff 22; Lijklema 2—2; Niestadt 2—2; v. Splunter 2—2; Tamboer 2—2;. Van Veel en 2—2; De Heide 2—1; Mast 2-1; Tom 2-1; Eerste klasse Van Woerden 2—4; Bolderheij sr, 2—2; Voerman 2—2; Van Oudheusden 11; Lucassen 2—1; Autar 1-0; Tweede klasse Boudewijns 24; Dessens 2—4; Goedknegt 1—2; Nentjes 1—1; Stoker 2—1; J. Wisse 2—0; R. Wisse 2—0. Vlaardingen Het ziet er naar uit dat trainer Harry Bouquet ook volgend seizoen bij zaterdagclub HVO blijft, In principe heeft hij een twee» jarig contract met de huidige derdeklasser, „maar daarin staat wel, aldus de (gezien de positie op de ranglijst ge* plaagde) trainer, een ontsnap* pingsclausule. Voorlopig is bij HVO de tijd nog niet aan gebroken om te praten over eventuele veranderingen. Eerst moet HVO veilig zijn en dan zeggen: Ja, nog een sei zoen." Capelle zXL Ussel Eén van de belangrijkste volleybal wedstrijden uit de eerste klasse was die tussen het Ca* pelse Schovocomca, (koplo per), en het op één punt vol gende Passage uit Schiedam. Schovocomca, dat nog altijd de geblesseerde Jan Schoema- ker mist, startte extra gehan dicapt doordat basisspeler Frank de Bloois met winter sportvakantie was. Om de zelfde reden misten de Schie dammers hun hoofdaanvaller Jan Brussé. Ook qua volleybal gaven beide ploegen elkaar weinig toe, maar er viel zaterdagmiddag niet veel te genieten. De gehe le wedstrijd bleef het romme lig en het publiek moet niet gedacht hebben dat hier twee titelkandidaten aan het werk waren. Passage startte redelijk en pro fiteerde goed van de onwen nigheid in de Ca pelse ploeg. Het scoorde aanvallend veel in het blok van Schovocomca," wat zelf door een zwakke pass nauwelijks tot aanvallen toe kwam. Tot 4—9 leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Schiedammers, maar toen be gon Schovocomca rich te her stellen. Er werd beter verde digd en door een serie goede set ups kwamen Sjors Etting-' er en David van Soelen aan vallend goed door. Bij 7—9 zag Passage-coach Hans Soeters rich genood zaakt via een time-out orde op zaken te stellen. Het beoogde effect werd niet bereikt en Schovocomca kon bij 12—12' op gelijke voet komen. Inmid dels had Soeters Jan van Heerde vervangen door Ron van Lubeek, maar ook dat bracht geen uitkomst voor Passage. Schovocomca pakte op l*f—13 via een slimme tac tische bal van spelverdeler Guus van de Wilt de service terug en sloot met 15—13 win nend af. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien. Weer was het Paasage dat op voorsprong kwam en Schovocomca bij 1—6 tot een time-out dwong. Een kleine opleving bracht de Capelse ploeg nog tot 7—10 maar met een serie moeilijke opslagen liep Pas sage uit tot. 7—14. Op dat moment moest Passage speler Peter van Noorde zich na een onbesuisde actie geblesseerd laten vervangen door Hans Landheer, maar men liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en won de tweede set met 9—15. Licht geïrriteerd, doordat men de tegenstander zo makkelijk had laten weglopen in de tweede set, vocht Schovocom ca in de derde fel terug. De door een slepende blessure toch al niet optimaal acteren de Bert Groeneweg werd ver vangen door Jan de Landme ter, en Schovocomca liep snel uit naar 9—0. Paasge kon hier weinig tegenover stellen. Lex Mastenbroek de man die op zulke momenten in staat is rijn ploeg over een inzinking heen te helpen, werd slecht aangespeeld, waardoor hij nauwelijks gevaarlijk kon worden. Schovocomca behield de hele set een ruime voor sprong en kwam via 1511 op een 2—1 voorsprong. De vierde en laatste set heeft de Capelse ploeg bij de stand 13—8 reële winstkansen ge had, Het verviel echter in de zelfde fout als de tweede set en gaf Passage via een serie persoonlijke fouten de gele genheid terug te komen. De Schiedammers profiteerden dankbaar en wonnen met 14—16, zodat de eindstand 2—2 werd, en dat was gezien het vertoonde spel de juiste uitslag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4