Kind werd slachtoffer van ondernemingslust m Forse eisen na overval op benzinestation Geen protest, dus akkoord 11 Fungus op bene fietbal Milieubeleid is geen luxe artikel Omstanders oordelen vaak te hard WBmEmKÊ fi VI ÏÜ-; mmamm. Woning Jan Koppelstok in oude glorie hersteld J Tegen paal 'gebotst Reeks bekeuringen Trio maakt meer kosten dan buit Als een vis op het droge |g Extra attractie: 'n Nederlandse primeur99 r.r ji Plannen voor Dam: WOENSDAG 25 JANUARI 1978 3 Michel van der Schot is niet meer. Het vier jarige jongetje is het tragische slachtoffer geworden van het spelen met een aan steker. Het kamertje dat het slachtoffertje deelde met rijn twee lingbroertje Alfred is een ware verschrik king voor de voorbij ganger: een zwartge- schroeide teddybeer, gesmolten iegospuüe- tjes, verbrande kle ren en voorts alles onder een dikke, vet te roetlaag. Buiten nog meer stille getui gen: een hobbelpaard met verschroeide ma nen en het geblaker de restant van het kinderiedikant.. De meningen van buren en kennissen kunnen soms schril tegenover elkaar staan. Buurman P. Vlielan- der, die tenslotte het kindje dat in paniek onder het le dikant was gevlucht van daan haalde met gevaar voor eigen leven stond in de loop van de ochtend nog lijkbleek op zijn benen te trillen. ,,Ik heb het zien wegdragen 20 zei hij. Meer kwam -er niet over zijn lippen. Een dame die toevallig over de galerij langs het slaap kamertje van Michel liep merkte onbarmhartig op:„ -H. Dat bleef over van het kamertje van Michel Dat verbaast mij niet Het is de tweede keer". Kei hard. harder kan bijna niet. De vraag is echter of je de ouders of het huis daarvoor mag aankijken, want ook dat wordt maar al te ge makkelijk gedaan. De be wuste dame was erg snel met haar conclusies. Welke vader of moeder waar schuwt niet tientallen keren hun kroost op de gevaren van het spelen met vuur? Welk kind heeft niet eens een standje gehad, of een pak op zijn broek, omdat door Jaap Hazejager het betrapt werd door va der of moeder? Je denkt er verder als ou der niet meer bij na, omdat het goed is afgelopen. Tot dat het een keer helemaal fout gaat, zoals dat ook is gebeurd met Michel. Het doet er nu helemaal niet meer toe, hoe dat alles in Zijn werk is gegaan. Maar uit het onderzoek is wel haast komen vast te staan dat het kind op onderzoek uit was, een normaal ver schijnsel van kinderen op deze leeftijd. Het is erg moeilijk om een „schuldige0 aan te wijzen, al klinken de namen door gaans snel over de lippen van vele snelrechters die gezocht moeten worden op de flat, familie, kennissen, of de gewone krantelezer. Belangrijker is dat ouders nooit genoeg kunnen waar schuwen tegen deze vrese lijke dingen. Het zou een goede zaak rijn als de juf frouwen op de kleuter school en hun collega's van de basisscholen hun leerlin gen nog eens wijzen op de gevaren van fikkie-stoken. De brandweer wil daar dan best een beetje helpen. En wie weet, dat deze foto met toestemming van de heer Van der Schot ge plaatst preventief zal werken op ondernemende kinderen. Maassluis Namens de gemeente Maassluis heeft wethouder Han Hummelen gistermid dag de sleutels in ont vangst genomen van de drie fraai gerestaureer de panden aan de Hoogstraat 13,15 en 17. De overdracht van de sleutels geschiedde door architect ir. R. Visser in pand nummer 17, het voormalige huis van Jan Koppelstok dat geheel in oude glo rie is hersteld. Hoek van Holland Een IB-ja- rige jongeman uit Naaldwijk is op de Harwichweg m De Hoek met rijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een paal gebotst, Samen met een passagier moest hij worden vervoerd naar een ziekenhuis. De verwondingen bleken ech ter mee te vallen, zodat het tweetal later naar huis kon terugkeren. Echter zonder au to, want deze was slechts ge schikt voor de sloop. 9 Wethouder Han Hummelen (r) krijgt uit handen van architect Visser de sleutel van de woning van de legendarische Jan Koppelstok. De restauratie heeft een jaar geduurd en heeft een miljoen gulden gekost. Het ligt niet m de bedoeling van de gemeente Maassluis om deze woningen in eigen beheer te houden. Ze worden verkocht voor onge veer vier ton per stuk. Bin nenkort zal de restauratie van de panden 3, 7 en 9 ter hand worden genomen. Schiedam Bij een twee uur j lange snelheidscontróle op l rijksweg 20 heeft de politie 43 I automobilisten betrapt op te hard rijden. Op het tracé bij het Kethelplein, waar 70 kilometer per uur mag worden gereden, was de hoogste snelheid die met de j radarapparatuur werd geme ten 116 kilometer per uur. Rotterdam „Een levensgevaarlijke onderneming op een kennelijk voor de misdaad ideaal object". Zo kwalificeerde de Rotterdamse officier van justi tie mej, mr. A, G. Korvinus gisteren de gewapende overval op 17 november op een benzinestation aan de Scholtenstraat in Schiedam. Dat ze weinig waardering kon opbrengen voor de drie jeugdige daders, bracht ze vervolgens in haar eisen tot' uiting. Drie jaar en terbeschikkingstelling van de regering tegen de 21-jarige Surinamer Ranny M„ drie jaar tegen zijn landgenoot Roy B. (23) en twee jaar tegen de twintigjarige Rotterdammer Wilfried van W. Enkele dagen voor de zeventien de november waren de drie verdachten, allen familie van elkaar, het erover eens: zij zouden een heuse overval ple gen. „Dat plan is hun ingege ven door de vele televisie-se- ncF nr» Hal gebied", zou raads man mr. K. L. ten Have later verklaren. De beide Surrna- mers zaten flink in geldnood en Van W. was wel voor een gewapend avontuur te porren. Hij was het ook, die speciaal naar Antwerpen reisde om daar voor ongeveer negenhon derd gulden aan wapens op de kop te tikken. Nadat in zijn woning enkele proefschoten met een grote karabijn waren gelost, ging het trio op pad. Ongemaskerd, maar wel met die karabijn en enkele revol vers. „We willen poen, poen. Of Ut schiet je overhoop", beet de kleine Ranny M. pompbedien de M. Kooïjman toe, terwijl hij een revolver tegen diens hoofd gedrukt hield. Kooïj man was in de ogen van de overvallers niet vlot genoeg, waarna Ranny zelf maar een greep (ongeveer zevenhon derd gulden) in de kas deed. Ook taxichauffeur F. Noord zij, die Kooïjman even tevo ren bij de Scholtenstraat had afgezet en nog even een praat je maakte, werd door de over vallers verrast, Hij werd ge dwongen zijn portefeuille met ongeveer vijftig gulden af te - geven. De raadslieden van. de drie verdachten drongen aan op clementie. Raadsman Ten Have wees erop, dat Van W. niet eerder voor zulke daden met de justitie in aanraking was geweest en dat hij had deelgenomen om „meer intree in de familie van rijn verloof de te krijgen". In tegenstelling tot Van W. had rijn zwager Ranny wel het nodige op zijn kerfstok. In september nog had hij zijn huidige medever dachte Roy in een dronken bui met een slagersmes gesto ken. Die steekpartij was voor mr. Korvinus mede aanleiding om tbr te eisen, „omdat deze jongen een gevaar is voor de maatschappij". Uitspraak over dertien dagen Een flinke lekeiwagen moest eraan te pas komen om het casco van een plezierjacht-in-wording uit de Berghaven in Hoek van Holland te lichten. Eigenaar Cees Verhoorn had er in Middelharnis op de Zuiohoi- landse eilanden een motor in gebouwd en was ermee naar De Hoek komen tuffen. Varen kan die dus wel, maar voor de afbouw moest het schip naar 's-Gravenzande worden gebracht Enkele kijkers waren er getuige van dat de kraanwaggn het casco uit het water tilde om het vervolgens naar de tuindersstad te transporteren waar het voorlopig als eer, vis op het droge moet wachten op betere tijden. En dat kan nog wel eens een jaartje aanlopen Schiedam Een lande- "TSkT lijke primeur, vollto- I W men onverwacht: aan staande zaterdag pre senteert Fungus zich voor het eerst in de nieuwe bezetting, tij dens het zeven uur du rende spektakel in bowling MUSIS SA CRUM. Het optreden van de uit deze regio nen afkomstige groep betekent opnieuw een uitbreiding van het programma van het be- nefietbal voor de Schiedamse ziekenom roep: een feestelijk ge beuren, waarvoor nog toegangskaarten ver krijgbaar zijn bij on dermeer het bowling- eentnun van Frans van Rijsbergen zeif. Fungus werd zes jaar geleden opgericht en maakte sinds dien vier langspelers; „Mush rooms" verscheen in novem ber jongsleden. Maar de be zetting is inmiddels veran derd. Het elektrisch geweld is eruit, in Musis Sacrum aan de Lange Haven in Schiedam wordt een akoestisch pro gramma gebracht van Neder landse, Britse en Amerikaan se volksliedjes. De rest van het programma is bekend: een uitgelezen gezel schap brengt voor elk wat wils. Rameses Shaffy en de Shaffy's, Rosy en Andres, Lu cy Steymel met haar band, Jack Base en Marjan Schop; voorts het dansorkest van Frans Poptie en het Schie damse combo The Cordino's. De Rietzeilers nemen prms Carnaval en de raad van elf mee, inclusief dansmariekes en boerenkapel, en uit Den Haag komen Myra and her tropical kids, zonder limbo, maar met echt-Hawai an-dan sen. Voorts staan op het program ma: de bowlingkampioen schappen voor gemeenteraad- sleden (prijsuitreiking door burgemeester Am Lems, voorzitter van het comité van aanbeveling), een demonstra tie stijldansen door John Se- gaar en Christa van de Mark die bij dansschool Sitton les hebben, en een bowïingde- monstratie door acht (inter> laiicnale kampioenen. Hes is de emge keer, dat bow ling Musis niet gratis toegan kelijk zal zijn. Om zes uur ts de sluiting, om half acht gaan de deuren weer open voor de bezoekers. Het hele gerestau reerde monument (de zaal met de banen en de verdie ping daarboven) wordt ge bruikt: het benefietbal wordt mogelijk gemaakt door de be langeloze medewerking van de bowlingdireetie, twee plaatselijke serviceclubs en een bierbrouwerij. Aan de zaal zal zaterdag nog een beperkt aantal kaar ten twintig gulden verkrijg baar rijn. Ook bij de VW in Schiedam, de Havenloods in Vlaardingen, stichting samen levingsopbouw Schiedam- Noord (kruisgebouw Bach- plein) en speelgoedzaak Prins aan de Mgr. NolensJaan 424 in wijk Nieuwland rijn nog kaar ten verkrijgbaar. De op brengst van het bal (dat dus niet alleen „bal" is) gaat naar de ziekenomroep, die daar mee ondermeer een nieuwe lijn naar verpleeghuis Drie- maasstede in Woudhoek mo gelijk wil maken, „In de nabije toekomst dreigt het milieubeleid als een luxe artikel ondergeschikt gemaakt te worden aan de problemen op economisch terrein, ais werk loosheid, energietekort en dergelijke. Door onder meer de verwachte omschakeling ral de vervuil- ingsdruk op het Rijnmondgebied ernstig toene men". Een waarschuwende vinger wordt opgeheven door de Maassluise afdeling van de PPR. In het concept-verkie- zingsprogram '78/'S2 van de radicale partij wordt uitge breid ingegaan over het te voeren milieubeleid (of op z'n PPR's: miljeubeleïd). De le denvergadering zal op dins dagavond 7 februari in de ge legenheid worden gesteld om mogelijke amendementen en/of moties op het concept in te dienen. Nu al is een hele reeks amendementen ingele verd. De milieuverontreiniging in on ze directe omgeving zo ver meldt het PPR-program geeft op dit moment welis waar aanleiding tot minder klachten: de müieuwetgeving is verbeterd en een aantal zeer hinderlijke installaties is vervangen. Doch de noodzaak van een krachtig milieubeleid is nog levensgroot aanwezig. Als er een ramp gebeurt, dan moet een evacuatieplan de be- Schiedam De verkeers- en inrichtingsplannen voor de Dam en omgeving zijn in goe de aarde gevallen btj de raad sleden in de commissie voor ruimtelijke ordening. „Uit het feit dat niemand, geen winke lier, geen bewoner, geen lid van werkgroep Oude Sluis of van bewonersvereniging Schiedam-Centrum, gebruik heeft gemaakt van het vra- genkwartiertje aan het begin van de vergadering, leid ik af dat allee in kannen en krui ken is. De problemen zijn kennelijk allemaal opgelost", zei Aad Wiegman (PvdA), Zoals na een jaar overleg met betrokkenen uit de bus is ge komen: de belangrijkste par keervoorziening voor de Dam moet worden gezocht achter deze winkelstraat, in het ver lengde van Sint Pieter- en Prmsensteeg, op de Ver bran- Hp Erven en arhtpr Dp Teer. stoof. Voor een doel is de parkeer bestemming definitief, een ander deel blijft voor be- bouwing in principe gereser veerd. Eén en ander hangt af van een nieuw bestemmings plan voor het Schienoko-ge- bied. Voorts behelzen de Damplannen ondermeer een verbreding van de Vlaardingerstraat, het omtoveren van de Oude Sluis in woonerf en het wijzigen van de verweerseircuiatie tot on Hp HonpstTnat tnp Met hef geheel is een bedrag van ze ven ton gemoeid. Omdat de Vellevest, achter mo len De Drie Koornbloeraen, niet op de tekeningen staat, vroeg CDA'er Piet Poot of dit waardevolle plekje misschien gaat verdwijnen. Wethouder Chris Zijdeveld en zijn ver keer» deskundige Hans van der Vlist wezen erop, dat de Vellevest „heel simpel" hui ten het Inricbtingsgebiedje valt, „vandaar dat die nog niet ineatrkend was". volking op veilige wijze uit de gemeente loodsen. Een wens van de Maassluise PPR is dan ook dat 2o'n plan wordt opge steld in overleg met het open baar lichaam Rijnmond. „Met name de situatie Op het Ker- keiland dient goed bekeken te worden", Ook op het gebied van de ruim telijke ordening" en stadsver nieuwing worden zinnige za ken vermeld: ,Jn het kader van de behoeften op langere termijn zal een beleidsvisie moeten worden ontwikkeld op basis van een doorlopend on derzoek, waarbij de eigen be volkingsgroei en werkgelegen heid in de tertiaire sector als uitgangspunt dienen. Dit on derzoek moet al een eind op streek zijn voordat Maassluis is volgebouwd „De PPR vindt, dat de stadsver nieuwing m de komende raadsperiode allerhoogste prioriteit heeft". Over deze stedelijke vernieu wing wordt ondermeer ge steld: „De verbetering van de oude binnenstad staat op de eerste plaats".„het histo risch karakter moet behouden blijven"Een bestem mingsplan voor het Schansei land en de gehele oude bin nenstad moet zo snel mogelijk worden gemaakt"„Onder zocht moet worden of het mo gelijk is Rijkssteun le krijgen bij de verplaatsing van Oiiefa- bnek De Ploeg naar een meer geschikte plaats binnen Maas sluis of m de regio„het doorgaand verkeer dient uit de binnenstad te worden ge weerd". Kortom de Maasslui se PPR is van plan extra veel aandacht te besteden aan het centrum. Minder „ambitieus" is de partij in haar gedachte over de uit breiding van Maassluis, De nog beschikbare ruimte voor nieuwbouw moet worden be nut om het bestaande verschil tussen aanwezige woningen en de behoefte van de Maas sluise bewoners te corrigeren Dus met* de behoefte van mensen buiten Maassluis! Het een en ander betekent, dat de hoogbouw niet meer zal owr- den toegestaan en dat de wo- ntngdifferentiaüe in nieuw- bouwplannen wordt afge stemd op de behoefte naar: huur-, premiekoop- en koop- woningen. Wijzigingen kunnen echter nog in het programma warden aangebracht op de ledenver gadering op 7 februari in de Martin Luther Kingschool aan de Haydnlaan in Maassluis. Ongetwijfeld zal dan ook het PPR-standpunt over de Licke- baert in het programma wor den opgenomen. Daarover wordt in het concept namelijk met geen woord gerept

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3