spmr Het blijft DHS of betaald voetbaF'1 gaan [eusdens en Van der Schalk Dan maar graven STRAFSCHOPPENBEDWINGER JOS SPARLA: Schiedam JïN TWEEDE RONDE OM SCHIEDAMSE DAMTITEL in het voordeel WOENSDAG 25 JANUARI 1978 Hoeks badminton toernooi Hans Voets wil blijven trainen... Van der Windt stapt op Jenny Visser topscorer GESLAAGD j Joop Molendijk I binnenkort in training Tennis - -vereniging benadeeld 4 Schiedam Om je als keeper het beste te kunnen bewijzen, is het prettig om onder druk te staan. Dan komt er onget wijfeld veel werk, en kan je ais keeper opvallen. Daarom ook kijkt DHS-doeiman Jos Sparla toch met genoegen te rug op de drie voorgaande seizoenen. Nu DHS zich ech ter zelf heeft opgewerkt tot topclub m de eerste klas, en zelfs al naar de hoofdklasse lonkt, valt het werk van Jos Sparla met meer zo op. Zeker niet met een zo heche defen- Niettemm slaagde Sparla er toch m de aandacht op zich te houden Want dit seizoen kreeg hij zeven strafschoppen op zijn doel gericht Sparla zwichtte daarbij net éénmaal, want m alle gevallen kwam hij zegevierend tevoorschijn Een uiterst opvallende presta tie, waarvoor DHS zelfs de recordboeken wil naslaan Sparla zeif geniet er duidelijk van, maar relativeert wel „Bij die laatste zeven strafschop pen kon ik al aan de speler zien waar de bal kwam Ik hoefde dus met meer op de hoek te gokken Het ging er alleeen nog maar om of de bal laag of hoog zou komen Zo was dat ook bij de zevende strafschop het geval, afgelo pen zondag tegen HOV Een min of meer slecht genomen strafschop dus, ditmaal van Muhlenrbuch „Hij stond veel te lang te twijfelen," aldus Eén van de sterke kanten van Jos Sparla is dat hij goed kan De zoveelste strafschop gestopt meeverdedigen Sparla, „en schoot mm of meer mis Daardoor viel ik zelfs bijna de bal voorbij" Dat de 25-jange doelman in de veertien gespeelde compe titiewedstrijden toch al 17 keer werd gepasseerd, is het gevolg van de speelwijze van DHS Het concept van trainer Hob Jacobs ts geheel geba seerd op aanvallend voetbal Dat kan dan achter wei eens risico's inhouden, anderzijds scoorde DHS al 31 keer Een gemiddelde van ruim boven de twee derhalve Redder Jacobs herleidt die aanvallende instelling al vanaf zijn doel man. „Jos Sparla is een ge weldige keeper. Hij voetbalt goed mee, daar moet je dan gebruik van maken." Dat Sparla daarbij uitgroeide tot een strafschoppenbedwinger was mooi meegenomen, want hij redde daarmee voor zijn club al menig punt. Nadat Sparla bij SW was ver trokken („achter Eddie van der Roer en Jan van der Vel den heb ik daar nooit een echte kans gehad"), is het in middels al weer zijn vijfde seizoen bij DHS Waarvan de laatste drie erg moeilijk wa ren om het eerste klasser- schap te behouden „Toch zijn die seizoenen voor mij wel prettig geweest," al dus de al weer geruime tijd in Gouda wonende keeper „Als keeper was er dan altijd veel werk te doen Door dat degradatievoetbal werd de spanning voor het elftal ech ter te grootAlleen daarom al is Sparla blij, dat DHS dit seizoen de rollen eindelijk eens heeft kunnen omdraaien Jos Sparla draait er troutvens niet omheen, dat hij wel hoger wil spelen Zelfs weer terug wil naar het betaalde voetbal, maar dan met meer zoals bij SW Dus met meer op de bank, en dan nog voor heel weinig „Graag een vast plaats, waarvoor ik best vijf keer m de week wil trainen In alle redelijkheid moet daar dan wel wat tegenover staan Geen contacten DHS is zijn doelman voorlopig echter nog niet kwijt. „Ik weet wel dat er regelmatig naar mij wordt gekeken, meer niet. Van contacten met het betaalde voetbal heb ik verder nog niet gehoord." Sparla betreurt het overi gens, dat hij buiten DHS nim mer een kans kreeg zich in de kijker te spelen, „Ook met in het amateurelftal," aldus de ambitieuze kepper. „Terwijl keepers als Harrie Spermon (Hermes DVS) en Harrfe van Leeuwen (Neptunus) daar wel voor uitkwamen, maar nota- bene door hun clijbs waren gepasseerd." De keeper van DHS, die inmid dels de laatste elf wedstrijden ongeslagen bleef, zit er overi gens met zo mee in „Ik heb het momenteel best naar mijn zin We draaien goed en de sfeer is behoorlijk goed het feit dat hij in Gouda woont, acht Jos Sparla onderge schikt „Ik tram bi] DHS drie keer zn de week, de afstand Gouda- Schiedam is echter geen probleem Voor dat rei zen laat Sparla DHS beslist met in de steek „Ik zal beslist met bij Gouda of Olympia gaan spelen Ais ik verander is dat met naar een amateur club DHS wacht derhalve in spanning af of een betaalde ciub zich meldt Niet omdat hel Sparla zijn kans niet gunt. maar het keepersprobieem wordt dan erg groot. Schiedam Het eerste team van de schaakvereniging Schiedam heeft opnieuw ge wonnen. Ditmaal wed Schie- broek/Westen Regina 2 versla gen. Bij het afbreken was de stand 5 1/2—1 1/2 voor Schie dam. De waarschijnlijke uit slag is 7 1/22 1/2 of zelfs 82. Hiermee heeft Schiedam zeven punten uit vier wed strijden. Alleen EBSV kan dit nog evenaren met vijf punten uit drie wedstrijden. De overi ge teams blijven tenminste twee punten achter. De grote overwinning van Schiedam kwam wat onver wacht Halverwege de avond ontstond wat voorzichtig opti misme, omdat Schiedam ner gens moeilijk stond, terwijl Emor een stuk voor stond. Hij werd echter verrast door een torenoffer en stond mat Hier na werd het optimisme wel even getemperd. Reitsma ver overde een paard voor twee pionnen, wat een gewonnen eindspel opleverde Vrijland veroverde een pion, maar kwam toch niet verder dan remise Brand veroverde twee pionnen en wan. Piek bereikte een eindspel waarin zijn stukken veel actiever ston den en hij veroverde een pion, waarna de ontstane vrijpion besliste Van zessen ontwikkel de een enorme korungsaanval en kon het ineens uitmaken Groeneweg stond actief m het eindspel, kreeg een vrijpion en liep daarmee door. Tot nu toe lijkt de competitie nogal op die van vong jaar Toen stond Schiedam steeds bovenaan, maar struikelde in de laatste ronde waardoor de promotie gemist werd Dit jaar wordt de beslissende partij waarschijnlijk die van de zes de (voorlaatste) ronde tegen EBSV. Hoek van Holland De Hoekse Badminton Club en de afde ling badminton van de Hoek se Sport Vereniging organise ren op 11 en 12 maart een badnuntonioemooi voor inwo ners, zowei jeugd- als senio- rertleden van beide clubs Er kan worden, ingeschreven voor het enkel, dubbel en ge mengd dubbelspel en iedere deelnemer speelt minstens twee wedstrijden per onder deel De inschrijving bedraagt 7,50 voor senioren en 3,50 voor junioren Dit ongeacht het aantal onderdelen waarvoor wordt ingeschreven en inclu sief het gebruik van shuttles Inschrijving is mogelijk op de speelavonden van beide ver enigingen en voorts bij W Dmgemanse, Halve Maenpad 10, tel 2727. C. v d. Bent, Pres Jan Leisstraat 69, tel 2356 A de Srtoo, Postpaertstraat 18. te). 3396 Schiedam De tweede ronde van het Schiedams damkampioen schap gaf wel wat minder sensationele uitslagen te zien dan de eerste, maar de strijd was er zeker niet minder om. Eon Heusdens stelde zich duidelijk kandidaat door in maar 25 zetten Nico Knoops te verslaan m een alles-of-niets partij. Titelverde diger Wim Vrijland heeft lang gewacht op het foutje van Dirk van Schaik, maar toen het eindelijk dan toch kwam, waren de punten ook voor hem, Piet Bastiaanse en Peter Lansbergen hebben beiden de aanwezige remise laten zitten en werden door listige zetjes in bet eindspel op nul gezet In groep BI waren de uitslagen zoals ze verwacht werden Mem z en Bakker gaan fier aan kop en ontmoeten elkaar pas m t laatste ronde Groep B2 geeft veel meer spanning te zien Alu. spelers hebben hier puntenverlies Joop van der Schalk haalde met een grote slag de volle winst op Floor Pauw, waarmee hij op de gedeelde eerste plaats komt Ook Tom Tilman voerde een grote combinatie uit, die net iets te kort bleek te zijn voor de volle winst In de C-groep doet Wim de Rond wat van hem venvacht wordt, nl alles winnen Door persoonlijke omstandigheden is hij de laatste jaren in zijn prestaties wat achteruit gegaan, maar hij ~>ort zeker hoger dan de groep C, waarin hij nu speelt Ook 'on Risseeuw wist, door zijn hoofd koel te houden en rustig kans af te wachten te winnen van Jan Keij, die we zeker -- c tot de kanshebbers moeten rekenen voor het eremetaal Joop disschop doet het verrassend goed met drie punten uit zijn twee gespeelde wedstrijden m Ondanks fel verdedigen hielden de dames van WIK koploper De Spartaan op 2—2. Schiedam/Vlaardingen De handbalheren van DWS verbaasden door na Groene Ster ook Snelwiek aan hun zegekar te binden. Het werd nu 19—17 in de Schiedamse Margriethal. De dames van de Schiedamse club hadden minder succes, getuige hun royale 153 nederlaag tegen Northa. De heren van De Hollandiaan moesten door een groot gemis aan het benutten van de kansen genoegen nemen met een gelijkspel tegen Roda Aanvankelijk namen de roodwitten via Ludo van Mil en Jan van Vliet een 1--3 voorsprong, na rust werd dat 6—8, maar bij het scheiden van de markt was er een 14—14 stand bereikt De dames zagen geen kans om een snelle 3—0 achterstand te reduceren tegen Jong Ade, waardoor het uiteindelijk een 8—7 nederlaag werd In fysiek opzicht konden de dames van Wilton leider Ohveo gemakkelijk de baas blijven, en dat werd tot uitdrukking gebracht m een 8—7 overwinning De heren van de Schiedamse club hadden tegen Achilles weinig moeite en wonnen met 26—20 Hoewel de heren van het Maasslui- se Unitas de zaak tegen Actief laconiek opnamen, werd er toch winst geboekt en wel met 2013 De Maassluise dames hadden geen enkel pardon met Atomium 2 en wonnen met grote cijfers 23-5 Koploper De Spartaan had tegen WIK grote moeite en kon zelfs op de valreep de Vlaardingers een puntje afsnoepen HVK bleef bij de heren baas over WIK met 12—11 De dames van die Kethelse ploeg wonnen ternauwernood met 10—9 van ADO Schiedam De eerste paal voor de bouw van een tweede sporthal in Schiedam, kon niet worden gesla gen, omdat de heimachine van de rijkspolitie geen toestemming kreeg - door de gladheid - om over de Brienenoordbrug te rijden. Goede raad was duur. Czn het alsnog een ofiieSesl begin te laten lijken, groef sportwethouder Herman Posthoorn, gezeten op een bulldozer, maar een put- Gisteren is overigens die eerste paal wél geslagen, de eerste van de 204, die nodig zijn om een complete nieuwe sporthal vast te koppelen aan de bestaande Margriethal. De verwachting is dat op 9 september de officiële opening daarvan kan plaatsvinden. De beide leden van het dagelijks bestuur van de Schiedamse sportraad, Beln van Baatte en Ane Vertin de, voelden zich, na het uitstellen van bet slaan van die eerste paal, geroepen om dan maar symbolisch een paaltje van 80 cm. de grond io te slaan. V/aardingen Hoewel Satel liet, dat nog maar drie punten nodig heeft om de KNVB bin nen te stappen, nog niet over de positie van de trainer heeft vergaderd, wil de succesvolle Hans Voets er wei vooruit komen graag te willen blijven trainen. Hij iaat wél in het midden of dat nu Satelliet moet zijn of een andere dub. „Vanzelfsprekend heb ik de ambitie om by zaterdag eer steklasser te blijven, maar dat hangt ook weer af van de mu taties van spelers die gaan ko men". Hans Voets, die m het bezit is van een D-dipioma, heeft het by SateJLei uitste kend naar zijn zin In eerste mstanfie trainde hij samen met Cees Biankenstem de se lectie, totdat Biankenstem door omstandigheden afhaak te Per slot van rekening", aldus Hans Voets, „had hij ai zes jaar er op zitten bij Satel liet De huidige prestaties acht Hans Voets niet he/emaal aan zijn inbreng aiieen te danken „Enkele jaren terug is Leen de Korver al met de opbouw be gonnen Met een andere trai ner waren wij ook zo ver geko men" Het bestuur van Satel liet houdt duidelijk nog een slag Qm zijn arm ais het om de positie van de trainer gaat Voorzitter Ton van Dongen wij aiieen maar kwijt, dat in elk geval binnen twee weken de beslissing gaat vallen „Per soonlijk", zegt hij, „wil ik Hans Voets graag ais trainer biijven houden". Uitslagen Groep A L Mous-L Vrijland 1-1, D van Schaik-W Vrijland 0-2, J C Onmk-P H Bastiaanse 2-0, R van Eijk-LLijklema 1-1, N Knoops-R Heusdens 0-2, C Mous-P Lansbergen 2-0 Stand aan de kop R Heusdens en J C Omnk 4 punten,. C Mous en W Vrijland 3 punten, met vrijdag m de derde ronde W. Vnjland-Omnk en Heusdens-C Mous Groep BI B Quist-D Zonneveld 1-1, P Memster-H. J Habermehl 2-0, C den Bqer-B Roelfsema 2-0, G Tegelaar-P Bakker 0-2 Groep B2 K v d Haar-H Utens 0-2, T Vrijland-J v Stigt Thans 1-1, T Tilman-C Habermehl 1-1, J v d Schalk-F Pauw 2-0 Groep C W de Rond-J A Prins 2-0, J. Zoutendijk-A Prins 0-2. F v d Veer-J Bisschop 0-2, P W. Sneep-R Nuis 1-1, A Risseeuw-J Kei] 2-0 Vlaardingen Hoewel beide partijen in goed overleg aan het einde van dit seizoen uit elkaar zullen gaan, is het dui delijk dat trainer Wim van der Windt van DVO'32 mag opstappen. Zijn argument, dat vier jaar twee bij de jeugd en twee bij de senioren voldoende is, staat tegenover het gegeven, dat de afdeUngs- elub een nieuw veeljarenplan voor ogen heeft. Om het populair te zeggen. Het gat tussen jeugd en senio ren moet worden gedicht Een eerste uitvloeisel in het nieuwe seizoen zal al zijn, dat de nieu we trainer ook zeggenschap gaat knjgen over de A-selec tie Binnen een maand kan de rueue trainer worden bekend gemaakt Schiedam Dc basketbal da mes van Juventus zijn, dank zij een eclatante overwinning van 79—54 bij Red Stars, op geklommen tot de tweede plaats. Zij namen daarbij ge lijk revanche voor de eerder met één punt verschil geleden nederlaag. ïn eerste instantie ging het duel in Soest gelijk op, totdat een tiissensprint van de thuisclub de stand op 16—10 bracht. Een time-out van de Schie dammers bracht echter uit komst, waardoor het m een ommezien 28—24 was Met na me de vele vrije worpen, die volgden, werden door Jenny Visser goed benut. Bij de rust hadden de Schiedamse dames al weer een 38—28 voorsprong d»e na rust vakkundig werd uitgebouwd tot 79—54 Topsco rer was Jenny Visser met 24 ,punten Schiedam Vier leden van de invaliden Sportvereniging I De Ooievaars zijn geslaagd voor de ABO-cursus. Deze Al gemene Basis Opleiding die I door de Stichting Schiedamse Gemeenschap is gehouden, geeft recht tot toelating aan een opleiding voor sport en technisch kader en tot een opleiding voor jeugdsportlei- j der. De geslaagden zijn Marga Ne- Usse, Huub Neksse, Henk van I Hattem en Bertus Groos. Schiedam Joop Molendijk, de spits van de eerste divisie club Veen dam gaat zó goed I vooruit, dat hij over twee we ken al met looptraining gaat I beginnen. Twee maanden te rug moest hij in bet zieken huis worden opgenomen naar aanleiding van een ernstig au to-ongeluk en brak daarbij on der meer een been. Het zeer spoedig herstel staat in schrille tegenstelling tot de I merung van zijn club, die de oud Schiedammer nooit meer I op de velden dacht te zien Joop Molendijk, die goede hoop heeft in het nieuwe sei I zoen weer te kunnen spelen, I zal met bij Veendam blijven Zijn contract loopt af en is van plan uit te wijken naar een club m het Westen Maasland Ten aanzien van de vaststelling bestemmings plan Dorp West eerste herzie ning in Maasland, heeft het gemeentebestuur ernstige kri tiek van de Open Groepering gehad. Door het plan niet me teen aan Gedeputeerde Staten te sturen, is er volgens me vrouw Van Kranenburg nu een vertraging ontstaan van ruim een half jaar. „De tennisvereniging voelt zich daardoor ernstig bena deeld", aldus mevrouw Van Kranenburg Want ook het tennispark valt onder dit be stemmingsplan Zij benadruk te dit speciaal voor burge meester Van den Brink, die zich aanvankelijk afvroeg of dat wel zo was „Wij verzoeken u daarom in het vervolg de wet te bandha ven", vervolgde mevrouw Van Kranenburg „Dat betekent onverwijld ter goedkeuring aan G S sturen". Burgemeester ging daar in zijn verdediging nauwelijks op in „Het is met goed, maar ik kan daar nu met verder op ingaan". Wel het hij doorsche meren dat er fouten gemaakt zijn. „Aan elk menselijk handelen kleven fouten", zo zei hij „We zullen proberen dat in de toe komst te voorkomen" De tennisvereniging blijft niet temin met die extra vertraging zitten Hetgeen uiteraard ook financiële konsekwenties zal hebben ten aanzien van de geplande uitbradingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4