SPORT Eindelijk nieuwe kleedkamers voor For tuna ssm VoJJej vorm '68 houdt vast goed Spirit en Asvion liehben beker-aspiraties Een project van maar liefst 367.000 gulden Tekort Hoeks zwem bad moet kleiner I Hookers onderuit Heren Pollux en Evergreen doen niet mee ÖDO: Promotie binnen bereik mi 4, - ^ij>iSDAG 31 JANUARI 1978 Hoek van Holland Over de aanleg van een zwem bad blijven de bespre kingen moeizaam voort gang vinden. Voorzitter Naaborg van de vereni ging Zwembadfonds zag toch wel wat lichtpun ten, nu zijn vereniging en de gemeente Rotter dam veel dichter bij el kaar zijn gekomen ten aanzien van het jaarlijk se exploitatietekort. Dat tekort ligt rond de drie ton. Het bestaande in- struciiebad, dat bij de bouw van een overdekt bad kan worden opgehe ven, heeft nu een tekort van 245,000,-. Zodat het feitelijke tekort van een overdekt bad maar ruim 50.000 zou zijn, en dat ïs een bedrag waarover zeker te praten valt, zo was de indruk van de voorzitter die overigens erg voorzichtig was met bet verstrekken van de informatie om de onder handelingen niet te door kruisen. „Ket is nog te vroeg om te zeggen dat er een zwem bad komt", zo stelde hij. „Er wordt nu echter wel serieus gestudeerd op de mogelijkheid. Als de ge meente nu negatief rea geert, dan kunnen we het voorlopig wel vergeten." Commissievoorzitter Van der Houwen zag nog an dere mogelijkheden om de tekorten te verklei nen. Het ijsbaanterrein kost jaarlijks rond veer tigduizend gulden, ter wijl het vrijwel nimmer gebruikt kan worden. In de laatste zes jaar is het aantal schaalsdagen op één hand te tellen. Op bet ijsbaanterrein zou woningbouw gepleegd kunnen worden en voor de schaarse schaatsda- gen zou een alternatief gevonden kunnen wor den op de tennisbanen of parkeerterreinen. Het vrijgekomen geld zou uitstekend passen in het exploitatietekort van het zwembad. De commissie SCR besloot dat ook een dergelijk advies aan de deelgemeeriieraad uit te brengen. Met betrekking tot de rui tersport besloot de com missie een afwachtende houding aan te nemen. De drie verenigingen zijn bereid om samen te wer ken. Alleen de kosten, zoals ze nu ter tafel lig gen, zijn veel te hoog. Daarom geen afgevaar digden van de ruiter sport, maar wel recht streeks praten met sport wethouder Roel den Dunnen. De commissie wacht die resultaten met belangstelling af. Vlaardingen Zelfs de eerste paal ging gistermorgen een uur later de grond in. Het typeerde de lange voorgeschiedenis, om tot de bouw van een was- en kleedaccommodatie voor Fortuna te komen. In september '76 gaf de raad van Vlaardingen al zijn fiat aan een krediet van 215.000 gulden. Vorig jaar moest er zelfs nog een extraatje van 152.000 gulden aan worden vastgekoppeld, omdat de bouw van zo'n accommodatie té laag was „geschat". Bovendien werd in eerste in stantie het schetsplan van Fortuna afgekeurd, omdat het té ambitieus was, maar ook omdat de KNVB er niet mee accoord ging. Het resulteerde toen uiteindelijk in een ge meentelijke tekening, die de was- en kleedaccommodatie voorzag van acht kleedka mers, een keuken- en massa geruimte. Wanneer alles vol gens plan verloopt, zal het project na negentig dagen kunnen worden opgeleverd. Daarna begint Fortuna met zijn zelfwerkzaamheid, die onge veer drie maanden in beslag zal nemen. De zondag derde klasser heeft al een doe-het- zelf bouwteam klaar staan, die ervoor kan zorgen, dat met ingang van het nieuwe seizoen Fortuna van de nieu- we accommodatie gebruik kan maken. Een van de oorzaken waarom GS zijn goedkeuring heeft moeten uitstellen, ligt in het feit, dat tussen de besluiten door een nieuw verkeersbe stemmingsplan voor de Vlaar- dingsc Westwijk loopt. Dat zou er in moeten voorzien, dat er langs de Marathon weg par keerruimte voor vrachtauto's moet gaan komen, en daar voor een veld van iet Fortu- na-compiex 'het tweede- moet worden opgeofferd. Zekerheden Ook zou dat opgaan voor een deel van het atletiekcomplex van Fortuna aan dezelfde Ma rathon weg. Hoewel het zich allemaal nog in een beginsta dium bevindt, getuige de in spraakprocedure die nauwe lijks op gang is gekomen voor de verkcersvoorzïcningen in de Westwijk, is het allemaal wél duidelijk, dat bij het doorgaan van al die plannen, Fortuna zijn zekerheden niet- raag verliezen. „In de onmiddellijke omgeving zal dan" aldus het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, „naar alternatieven moeten worden gezochtOp de sfeer volle bijeenkomst in het club gebouw van Fortuna, schetste ere-voorzitter Dick Hadde- man, die samen met het jong ste lid Aziz Hammad de eerste paalsloeg, het verschil in sub sidies, toen Fortuna in 1950 van de Vlaardingse Parallel weg overstapte naar de Mara- door Bas van den Berg thonweg. Hij: „Wij kregen toen duizend gulden als tege moetkoming in de verhui skos- ten. Nu een slordige 370.000 gulden alleen al voor de bouw van een was- en kleed accom modatie". Jeugdvoorzitter Adri Hofman was vooral verguld met de gedachte, dat Fortuna, dat op het ogenblik zo.n 23 jeugd elf tallen bezit, van het tekort van kleedkamers af kan. En als invaller voor sporthouder Kien Bovenburg, burgemees ter Wim Kieboom: „Er valt altijd met het college van B en W van Vlaardingen te pra ten. over een verdere vernieu wing van de accommodatie. Om compeütiesport te kun nen bedrijven zijn er goede accommodaties nodig. Ook bijvoorbeeld voor scheids rechters, die binnen niet al te^ lange tijd ook een fraai com-" plex krijgen, en waarvan de eerste paal al de grond in ging- Betaald voetbal Het zal de Vlaardingse burge- meester niet zijn ontgaan, dat de huidige accommodatie van Fortuna verre van ideaal is. Vooral bet betaalde voetbal ondervindt daar veel last van. Voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardingen liet zich al naar buiten uit, dat het zeker tot de slechtste van het betaalde voetbal kan worden gerekend. Hoewel Fortuna FC Vlaardingen fonderverhuur der heeft meegedeeld over het medegebruik van de nieu we was- en kleedaccommoda tie, „houden wij ons vast'., aldus voorzitter Van Slooten, „aan het nieuwe huurcontract waarover nog moet worden gesproken, en waarin staat dat wij ons ook daarin mogen wassen en verkleden.... Vlaardmgec/Maassiuis Wei nig vreugde bij de volleybal teams uit de Waterweg. Met uitzondering van het heren- team van Volley '68, dat geen fout maakte en gedecideerd met 30 van Intermezzo won, louter nederlagen bij de over ige verenigingen. Dé heren van Passage VCJ verloren de belangrijke wedstrijd tegen YUM met 31* terwijl de Schiedamse dames met de zelfde cijfers de eer aan de Waterlanders moesten laten. Ook MVC verloor. In Utrecht werd het 3I voor het gerou tineerde uss. In Vlaardingen niets dan ver heugde gezichten. Volley be vestigde de goede vorm van dit ogenblik met een duidelij ke 3—0 overwinning op Inter mezzo. Bovendien verloor concurrent Krimpen met 3—1 van Meteoor, zodat de Vlaar- dïngers met een wedstrijd achterstand, een theoretische voorsprong van zes punten op deze ploeg hebben genomen. Alleen Schippers uit Berkel is nu nog gevaarlijk voor Volley, maar deze ploeg krijgt nog bezoek van Volley. De Vlaardingers bleken afgelo pen vrijdag zelfs zonder de zieke Leo Ebeley, waarvoor Sinus Barendrecht speelde, geen enkel probleem met In termezzo te hebben. Gebruik makend van de lengte in de aanval, bouwde de thuisclub een regelmatige voorsprong, op. Vooral Leo van Marwijk geeft week na week blijk van zijn goede vorm en scoort aan de lopende band. Coach Paul de Haan kon zich permitteren om spelverdeler Leen de Bree tijdens de eerste set wat rust te gunnen en voor hem Bert Huisman mee te laten draaien. Het maakte geen verschil want de eerste set werd met 158 gewonnen. In de tweede set bood Intermezzo wat meer te-, genstand, maar ook toen bleef Volley met 1512 de baas. Vooral in de derde set toon den de Vlaardingers aan hoe sterk zij op dit moment rijn. Paul de Haan bleef zelf aan de kant en liet opnieuw Bert Huisman opdraven. Ook deze wissel maakte niets uit Volley ging onverdroten door, bleef trefzeker spelen en pakte In termezzo met 15—5 volledig in. Dat routine ia de Volleybal- sport erg belangrijk is, be wijst op dit moment het da mesteam van MVC. MVC mist, na de gedwongen ver jonging, veel van de routine waarop het voorheen draaide. De ingezette jeugd heeft con ditie en techniek genoeg in huis, maar mist nog dat bee tje extra wat een wedstrijd kan beslissen. Afgelopen za terdag in Utrecht bleek dat gebrek aan routine vooral in de eerste set. Tegenstandster USS ging fel van start en MVC had moeite met de aanpassing. Dit kostte de eerste set, die met 151 ee ea q—1 werd verloren, tweede set bleek de tweeeeeebleeu dat MVC ook met deze jonge ploeg tot goed volleybal in staat is. Toen de Maassluise dames aan de immens grote zaal gewend waren, kwamen rij los en wat USS in de eerste set lukte, presteerde nu MVC. De thuis club werd overspeeld en moest de tweede set met 5—15 afstaan. Pas daarna werd het een wed strijd waarin de normale krachtsverhoudingen in de stand tot uitdrukking kwa men. USS is een geroutineer de tweede divisieploeg, die ge varieerd volleybal speelt, ter wijl MVC als debutant in de tweede divisie nog steeds leert. En hoewel de Maasslui se dames in die laatste twee sets niet weggespeeld zijn. moesten zij met 159 en 15—10 toch het hoofd buigen en zonder punten naar Maas sluis terugkeren. Het damesteam van Passage VCJ lijkt zich nu al bij het onvermijdelijke te hebben neergelegd. Afgelopen zater dag verloren de Schiedamse dames van De Waterlanders uit Nieuwkoop. De bezoek sters hebben echt geen won- derploeg, maar de achter stand, die Passage in deze competitie heeft opgelopen, schijnt het spel van de Schie damse dames te verlammen. Er wordt te plichtmatig ge speeld. Toch bewijst de tweede set, die door Passage met 15—13 werd gewonnen, dat de kansen, hoewel erg klein, wel degelijk nog aanwezig rijn. Hoek van Holland The Hookers hebben het niet ver gebracht tegen hekkesluiter Delftse studenten, dat nog steeds met slechts twee punten onderaan de ranglijst stond. Met 18—8 wist Delft deze wedstrijd te winnen en aan die overwinning valt nauwelijks iets af te dingen. De Hoekse ploeg speelde erg mat en leek erg vermoeid, vooral wat betreft de driekwartlijn, die door vier zware verdedigings- fouten de Delftse Studenten vier tries moest toestaan. In verdedigend opzicht was de -Hoekse driekwartlijn over het algemeen zwak terwijl er aanvallend geen enkele gevaarlijke actie ondernomen werd. Kortom, het moest opnieuw van de voonvaartsen komen die er- ook deze keer weer hard voor werkten en beloond werden met twee tries via Tim van Gastel en Joop van Dorp- The Hookers zakken door deze nederlaag van de vierde naar de vijfde plaats terwijl Delftse Studenten met vier punten nog steeds onderaan blijft staan maar toch de Oisterwijk Oysters en The Dukes weer binnen bereik gaat krijgen. De komende twee weken zijn. de Hoekse rugbyers vrij, misschien kan er over drie weken tegen de Cadetten weer eens redelijk rugby gespeeld worden. Schiedam/Vlaardingen De hockeyers in het Waterweg gebied hebben het veIdsei2oen heropend met de eerste bekerwedstrijden. De heren van Asvion en van Spirit hebben het zo getroffen dat ze bij elkaar in poule 101 ingedeeld zijn. Samen met Kraaien I en Soest I spelen zij om de eerste plaats in hun poule, die recht geeft op verdere deelname aan de Kampong-beker. De beren van Pollux spelen, evenals de heren van Ever green, niet in de beker, maar leggen zich meer toe op de komende helft van de competitie, waarin Pollux moet zorgen uit de degradatie-zorgen te komen, en waarin Evergreen geen punt mag verspelen om kans te houden, op promotie. De dames van Spirit en Asvion spelen net als de heren in één poule. Ook bij de dames zal de laatste speeldag in het teken van een derby slaan. In tegenstelling tot hun herenteams „spelen, de dames van Pollux en Ever green wel om de beker. De heren van Asvion speelden de eerste wedstrijd tegen Soest uit Soest. De tweede klasser uit Utrecht was geen enkel probleem voor de mannen van coach Tuiling, In een zeer regelmatige wedstrijd speelde Asvion naar een sublieme, alleszeggende 5-1 overwinning. In dezelfde poule speelde stadgenoot Spirit ook thuis tegen Kraaien uit Zaandam. Het team van coach de Bruin had wat meer moeite met de tegenstander, maar kon toch met behulp van een. beetje geluk de eindstand op 1-0 in zijn voordeel bepalen. De tweede wedstrijd tegen Soest, de ploeg die door Asvion geheel werd gedeklasseerd, werd ook voor de mannen van Spirit niet al te moeilijk. Na een verrassende achterstand werd er verdiend naar een 1-3 overwinning gespeeld. Over twee weken ontmoeten Spirit en Asvion elkaar om uit te maken wie er in de volgende ronde van Neerdlands hoogste hockey-beker mag verder spe len. Het zal een wedstrijd worden waarin Asvion favo riet is, maar waarin Spirit voor de nodige verrassingen zal kunnen zorgen. Dames De Asvion-dames en Spirit-dames zitten samen met Dordrecht I en Noord wijk I ingedeeld in poule 802 van de Amsterdam-beker. Tot nu toe hebben alleen nog de SpiriWames gespeeld en hebben uit twee wedstrijden drie punten weten te halen. Ook bij de dames bepalen de twee Schiedamse teams het spelpeil in de poule, en ook bij de dames moet de laatste wedstrijd de beslissing, over het wel of niet doorgaan in de beker, brengen. Gezien de resultaten in de competitie kan er over de afloop van deze wedstrijd weinig gezegd worden, omdat beide ploegen een overwinning niet graag kado geven en bereid zijn om tot het uiterste te gaan Pollux heeft de eerste wedstrijd in de beker verdienstelijk met 0-3 gewonnen van het sterke Hudito 2 uit Delft.Coach Petri ziet hier een goede voorbereiding op de laatste, voor hem en zijn dames, zo belangrijke wedstrijden in de competitie, waarin moet gevochten worden tegen het degradatiespook. De dames uit Maassluis speelden tegen de reserves van Asvion en konden niet meer dan een gelijkspel realise ren, zodat de Evergreeners nog hoop hebben op een goede afloop van de bekercompetitie. In de gewone competitie is er voor de dames geen eer meer te behalen, en ook voor degradatie behoeven de dames niet bang te zijn. mm Veel belangstelling voor het slaan van eerste paal bij Fortuna, de oudste voetbalvereniging van Vlaardingen, die in 1979 75 jaar bestaat. Achterstand voor Passage-dames erg groot. 0 Op de feestavond van de hockeyclub Pollux zullen lan taarns worden uitgereikt aan de senioren-elftallen, die er op het ogenblik het beste en het slechste voor staan. Overigens zijn die lantaarns (een witte en een rode), die anders voor iedereen zichtbaar aan de bar hangen, zoek. Het bestuur vraagt opheldering, omdat an ders het lantaarnfeest op za terdag 18 februari de mist in gaat. 0 HBSS is er op dezelfde avond zeker van, dat Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Woud de Zesde en leden van de raad van elf van de Woude zels uit Doom de Schiedam mers met een bezoek zal vere- ren. 0 Op bet carnaval van WG, op zaterdag 11 februari, krijgt de best verklede de wissel- prijs uitgereikt De leden wor den tevens gevraagd een klein artikel levensmiddelen mee te nemen. De Rietzeilers, de bekende carnavalsvereniging uit Schie dam, zijn zondag in een ande re gedaante ie zien. Vooraf aan de wedstrijd D-'S-VIOS spelen zij een wedstrijd tegen een elftal van D-.-1S. (0 Spreuk: ,Jfet is eenvoudi ger om kritiek te Jeveren, dan om het bij het rechte eind te hebben". Uiteraard is die wenk uit de weekbrief van Hermes DVS- Wordt vervolgd. WF verwacht nog steeds met ingang van het nieuwe seizoen in Bijdorp te spelen. Samen met zaterdagclub WK. De bouwvergunning is er over igens nog steeds niet. Er zijn al vele vergaderingen geweest tussen beide clubsdie tenslot te zullen moeten leiden tot overkoepelende stichting van beide clubs. 0 De Bloaspiepers begeleiden het carnaval van Hennes DVS, zaterdag de elfde. Ook het dansorkest, 3Iusic Trio, is er bij. Dus ,Jdarga" zal die avond weer op zijn grondves ten schudden. Alphen a/d Rijn Het micro- team van ODO heeft de kans om uit de districtsklas naar de landelijke afdeling te pro moveren, binnen bereik. De Maaslanders hebben nog maar twee wedstrijden te spelen in deze competitie. Worden die gewonnen, dan promoveren de Maaslanders zonder afhan kelijk te zijn van de resulta ten van de andere teams. In Alphen a/d Rijn was Tempo geen partij voor ODO. De Maaslanders zijn geheel over •,iun inzinking heen. Sleüits de eerste tien minuten kon Tem po stand houden. Daarna liep ODO uit naar een duidelijke 2-10 overwinning. De eind stand had echter gemakkelijk nog ruimer kunnen uitvallen. ODO heeft niettemin toch nog even achter gestaan, want in de beginfase kwam Tempo het eerst tot scoren: 1-0. Vervol gens ging het gelijk op, waar bij ODO na tien minuten de stand in evenwicht bracht door Janneke van der Vaart: 1-1. Toen was het eigenlijk al gebeurd met .Tempo, want ODO kon gaan bouwen aan een overwicht. De Maaslan ders draaiden steeds beter, en Martin Boschma bracht dat met twee doelpunten tot uit drukking: 1-3. Even nog kwam Tempo terug '2-3\ maar verder scoorden de gastheren niet meer. Voor rust scoorde ODO nog eenmaal door Cees van der Vaart '2-4-, waarna ODO in de tweede helft gemakkelijk kon weglo pen. Tempo bood nauwelijks tegen stand meer. Daarom ook viel de concentratie bij ODO wat weg, anders was de score be slist hoger uitgevallen. Nu werd het 2-10 door doelpunten van Hetty Zegwaard, Martin Boschma, Cees van der Vaart '2x' en Kees van der Kooy <2x). Maassluis Cor Nieuwenhui- zen, de trainer van de Maas sluise vierdeklasser VDL, blijft ook het volgende sei zoen verbonden aan de blauw- witte club. De vroegere hulp trainer van FC Vlaardingen ging in principe een meerjarig contract aan, maar na elk sei zoen wordt de situatie op nieuw bekeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4