Cees van Loon: „Mijn gitaren zijn een stekkie goud 790 f Borstonderzoek gestart .Motie neutronenbom in hypocriet en halfslachtig" CDA praat met VOP Jongetje onder taxi Bij PvdA-coIIege: wethouder Verliiide U?ycmdeWeek: Film over Giisto-aktie PvdA bezorgd om WK=voetba! in Argentinië DE PRIJSBREKERS VAN NOVOTEL novotel Nieuwe directeur voor L.E.A.O. Alleen Zijdeveld tegen: Zevensprong gaat door VRIJDAG 3 FEBRUARI 1978 Schiedam Het negenjarige fïetsertje E.D. is op de Nieuwe Haven onder een taxi terecht gekomen. Met scheunvonden aan 21 jn gezicht is hij naar het nabijgelegen Gemeenteziekenhuis gebracht De Schiedammer was plotseling met zijn fiets nabij de Burgemeester Knappertlaan linksaf ge il gaan. De tegemoetkomende 24-jarige taxichauffeur E.P.B. kon T hem met meer ontwijken en raakte hem. Een uur later botste de 23-jarige bromfietser J.O. aan de Havendijk op een auto. De Schiedammer die geen voorrang had verleend aan de 44-jarige automobilist J J.V. uit Schiedam, brak bij deze botsing zijn rechteronderbeen. Hij is opgenomen in het Gemeen- teziekenhuis. Met een zware hersenschudding werd de 23-jarige J.K.Q. in het Noletziekenhuis opgenomen. Deze Schiedammer had met zijn fiets bij het kruispunt Burgemeester Knappertlaan—Nieuwe Ha- ven geen voorrang gekregen van een bromfietser, waarna beiden botsten. Bij onderzoek bleek dat de bromfietser, de 40-jarige W.M.P., ook nog had gedronken. De Rotterdammer heeft blaas- en bloedproef afgelegd. o Arie Verlinde was al fractieleider vóór Joop de Jong. Als er geen wethouderszetel voor hem is, wordt hij dat weer. Schiedam „Wijze Arie" Verlinde wordt óf fractieleider van de PvdA óf wethouder voor sociale zaken en volksgezondheid. Dat hangt af van de verkiezingsuitslag in mei. Krijgt de PvdA zijn zin en komt er een college op smalle basis, dus met vier socialistische wethouders, dan komt Verlinde te zitten naast Chris Zijdeveld, Herman Posthoorn en Reinier Scheeres, die in dat geval alle drie als wethouder aanblijven. Moet de PvdA één of twee zetels overlaten aan een andere partij, dan wordt Verlinde fractievoorzitter. Hij wordt ook voorgedragen als wethouder. De socialisten willen namelijk Scheeres koste wat het kost op financien handhaven, omdat hij de enige wethouder is die nooit kritiek krijgt, terwijl het grootste deel van de achterban ook stadsontwikkelaar Zijdeveld zou steunen. Ook het PPR-bestuur heeft een lijsttrekker op het oog, namelijk het huidige gemeenteraadslid Herman Noordegraaf. Van de PSP was John den Hartogh al gekozen, terwijl Gerard Verfmlsdonk weer het gezicht van de VVD bepaalt. Verlinde heeft een lange reputatie op sportgebied, maar zou als wethouder met dat facet onder handen krijgen. In dat wethouder- spakket zitten namelijk ook onderwijs en cultuur, en VerUndes 'ervaring op sociale zaken en volksgezondheid is groter. Zij bijnaam „wijze Arie" dankt hij aan CDA-raadslid Rijn van - Raalte, die ook aan sport en welzijn doet. ïn de linkervleugel van de Schiedamse PvdA worden grapjes gemaakt over een alternatief college: op ruimtelijke ordening Nikolaj Dielemans, op vorming en recreatie (sport, onderwijs en cultuur) Ton de Vos, voor geldzaken Scheeres natuurlijk, en op - welzijn opbouwwerker Jos van der Lugl. Een andere indeling van de wethoudersportefemlles blijft overigens voorlopig mogelijk, zeker als er weer een vijfde wethouder komt immers. Hans van der Wilk (PPR) werd na zijn aftreden met opgevolgd; de PvdA vond dat niet nodig voor de Testerende zittingsperiode van de huidige raad In een klein, stil straatje in Vlaardingen staat een mu ziekwinkel waarvan waar schijnlijk weinig Vlaardin- gers het bestaan van vermoe den. De eigenaar van deze winkel, die Vox Humana heet en aan de Rijkestraat staat, vertoont een verbluffende ge lijkenis met unelc Latzi uit de televisieserie De stunte laars van Chicago. Zijn naam is echter gewoon Cees van Loon. Hij verkoopt al vanaf 1960 mu ziekinstrumenten, speelt 35 jaar gitaar, geeft 25 jaar gi taarles en repareert en maakt bijna evenlang gitaren. Van alle instrumenten is natuur lijk de gitaar het sterkst verte genwoordigd in zijn winkel. Cees van Loon heeft acht jaar lang geen gitaar meer ge bouwd, maar denkt binnen kort weer te beginnen. Hij is nu bezig om ïn zijn werkka mer orde op zaken te stellen. In die acht jaar hebben op zolder allerlei onafgemaakte gitaren in verschillende bouw stadia gehangen. „Die gitaren zijn een stukkie goud als ze af zijn", zegt Cees, „Als ze acht zomers en w inters in al lerlei weersgesteldheden daar hebben gehangen en nog steeds geen barstje of iets in zich hebben, kan je ervan ver zekerd zijn dat ze goed zijn, „Kijk", verklaart bij. „Een gi taar maak je van fichtenhout. Dat is een soort dennehout uit Duitsland waar weinig hars in zit. De fichtenbomen worden gekapt en blijven dan in het bos üggen totdat ze helemaal gespleten zijn. De kern wordt verwijderd, die kan je voor gitaren niet gebruiken, en van het overige wordt dan de gi taar gemaakt. Des te ouder het hout, des te beter de gi taar. Als mijn gitaren nou nog eens acht jaren hebben ge hangen, nou, zeg nou zelf-.,.". V/aar Cees momenteel het mees te tijd aan besteedt, is het repareren, afstellen en om bouwen van gitaren. „Kijk", zegt hij en houdt een gitaar op. „Hier heeft een gat ingeze ten zo groot als een vuist. Je krijgt zoiets natuurlijk nooit helemaal weg, maar het is tóch weer gemaakt. Anders zou de gitaar nu in de vuilnis bak liggen". „Als Cees het niet meer maken kan, geef het dan maar aan de vuilnisman", wordt dan ook van hem gezegd. Vooral met elektrische gitaren heeft hij het tegenwoordig druk. Er heeft namelijk in een muziekvakblad een adverten tie voor de zogenaamde Di Marzio elementen gestaan. Dat zijn elementen voor de elektrische gitaar en in min dere mate voor de akoesti sche, die de gitaar het geluid van gitaren uit de jaren vijfti g/zestig zeer dicht laat bena deren. In die advertentie stond dat Cees van Loon de enige in Zuid-Holland is die helpt met het inbouwen van die elementen. Sindsdien zijn er zelfs mensen uit Belgie naar hem gekomen. Waar ook steeds meer tijd in gaat zitten is het les geven. Laatst heeft Cees drie adver tenties gezet waarin stond dat geïnteresseerden zich voor les konden opgeven. Daar heeft hij nu een beetje spijt van want op de eerste advertentie kwamen al veertig aanmeldin gen binnen. De zaken gaan dus goed voor de 48-jange Cees van Loon. Zo goed zelfs, dat hij al een -tijdje met plannen rondloopt om zijn winkel uit te breiden. Hij denkt er ongeveer vijftig vierkante meter aan toe te voegen door de muur die tus sen zijn winkel en het huis daarnaast staat, dat ook van hem is, weg te breken. Als dat eenmaal gedaan is, kan hij andere instrumenten aan zijn assortiment toevoegen. Als iemand echter denkt dat Cees het zo druk heeft met zijn zaken dat hij geen tijd overhoudt voor andere din gen, vergist zich deerlijk. Cees is namelijk ook fanatiek bil jarter. Hij is voorzitter van de biljartvereniging Start '75. „Wij hebben in de afgelopen jaren goede prestaties gele verd; vindt hij. „Vooral onder de jeugd zit vee! talent Er zit een knaapje tussen van zo'n elf a twaalf jaar die het hëei aardig doet. Een van de jon gens gaat dit jaar aan de dis trictswedstrijden meedoen. Er wordt echter te weinig aan dacht aan besteed door de sportraad. De jeugd zou bij voorbeeld een eigen lokaal moeten krijgen. Maar om dat te realiseren zou je een man netje in de Sportraad moeten hebben en daar kom je niet in". Biljarten is echter niet zijn eni ge hobby, '„m'n werk is m'n hobby", zegt hij dan ook. Cees speelt erg graag gitaar, maar dat is niet het enige instru ment waar hij op speelt Mo menteel kan hij op dertien instrumenten uit de voeten; het zijn er meer geweest. Hij heeft het grootste deel van zijn leven opgetreden. Tegen woordig niet meer, maar tot vorig jaar was hij regelmatig te zien en te beluisteren met zijn Vox Humana trio. Als hij les geeft speelt hij altijd mee met zijn leerlingen. Dan zit hij aan het hoofd van de rij aan elkaar geschoven tafels en speelt en zingt de melodie ter wij! de leerlingen hem dan ijverig begeleiden. Er zijn maar weinig mensen die zo'n druk leven leiden als Cees van Loon. Van zijn lief de voor de muziek heeft hij zijn beroep gemaakt. Als hij niet in zijn winkel staat of les geeft, is hij druk bezig met zijn andere hobby's: gitaren repareren - en binnenkort bouwen - biljarten en zeker niet op de laatste plaats zijn gezin. Het bijstel len van gitaren is een dagelijks terugkerend karwij die Cees van Loon nog steeds met ple zier doet. ADVERTENTIE HARGAIAAN 2 - SCHIEDAM TEL. 010-713.322 Week van zaterdag 4 fabruarl tot zaterdag 11 februari 197S ZATERDAG: Kippeflletmet Roomsaus ZONDAG: Fricandeau Provenpale DINSDAG; Gegrilleerde lever "Berliner Art" WOENSDAG; Kotelet "Bonna Femme" DONDERDAG: Bami Goreng "Novotel" VRIJDAG: Gepocheerde Zeeduivel Waar u zich thuisvoelf Schiedam Het borstonder zoek voor mannen van 40 jaar en ouder is gestart. Bij dit onderzoek van de Stichting Tuberova kunnen aandoenin gen van de borst organen wor den opgespoord, waaronder longkanker en bepaalde hart en vaatziekten. De betrokken mannen hebben reeds of zullen nog een per soonlijke oproep ontvangen, met vermelding van de plaats en het tijdstip van het onder zoek Voor de buitenlanders is een bijsluiter m de meest voorkomende talen bijge voegd Om de kosten van het onderzoek te bestrijden wordt een geheel „vrijwillige" bij drage gevraagd van 3.50. Het onderzoek wordt op vier plaatsen in Schiedam ver richt Deze week gebeurt dat m de Dr A. Kuypers chool aan de Stadhouderslaan 30, tot en met 6 februari Op dinsdag 7 februari om 14 00 uur wordt m het kruisgebouw aan het Bachpteui een begin gemaakt met het onderzoek voor Kethel en Groenoord, dat 7al duren tot en met woensdag 15 februari. In te genstelling tot de op de bij sluiter vermelde tijden, heeft het onderzoek ook plaats op vrijdagavond 1.0 februari en dinsdagavond 14 februari. Schiedam Burgemeester en wethouders dragen de heer J. van Berge uit Wormerveer voor als directeur van de Eerste Openba re Praktijkschool voor l.e.a.o. in Schiedam. Deze voordracht wordt dinsdagavond 7 februari besproken door de raadscommis sie voor vorming en recreatie. De heer Berge is voorgedragen door een selectiecommissie bestaan de uit wethouder Herman Posthoorn, een gemeente-ambtenaar, een inspecteur voor het onderwijs, de adjunct-directeur van de school en tenslotte de voorzitter van de oudercommissie De lerarenvergadering heeft na een kennismakingsgesprek met de sollicitanten de inwoner van Wormerveer als eerste aangewezen. De heer Berge is geboren op 23 augustus 1943 en is thans werkzaam als adjunct-directeur aan de Prof. Kohnstammschool voor leao in zijn woonplaats. Hij is in het bezit van de hoofdakte, de akte lo handenarbeid en de applicatie kantoor- en winkeiprak- tijk ADVERTENTIE GoklenEarring; Contraband van20.25voor Rotterdam Mw Binnenweg 91. Zwaanshals 361. Middellandplein 30. Meent 52. Groene Hilledijk 222 Schiedam-Broersvest 57 Vlaardingen Hoogstraat 117 Schiedam Als enig lid van de plaatselijke PvdA is wethouder voor stadsontwikkeling cn milieuzaken ir. Chris Zijdeveld niet akkoord gegaan met een motie, gericht tegen de neutronenbom. Een dergelijke motie wordt door de bewindsman halfslachtig en hyporcriet genoemd. „Dat wil niet zeggen, dat ik die bom zo'n fijn dingetje vind", zei de wethouder tijdens een vergade ring van de socialisten deze week in zaal Irene, „Ik heb altijd moeite met zulke moties, die gericht zijn tegen één facetje in een heel groot vraagstuk", aldus Zijdeveld. .Het uitsluiten van een neu tronenbom leidt immers tot zoveel nieuwe geavanceerde vermetigingsmïddelen, waar tegen dan ook weer acties ko men, zonder dat iemand be seft dat oorlogen intussen doodleuk doorgaan. Als je toestaat dat de bewapenings wedloop gewoon doorgaat en dat met een simpele handgra naat ook veel mensen kunnen worden gedood, is er sprake van. hypocrisie door het alleen over die neutronenbom te hebben". Achterban en bestuur waren dat niet met hem eens, maar Zijdeveld had van tevoren al verkondigd dat zijn standpunt misschien wel ergernis zou opwekken. Vlaardingen De Vlaérdmgse afdeling van het CDA wil vol gende week maandag 6 fe bruari praten met de bewo-* ners uit de Vettenoordsepoi- der. 's Avonds wordt in de Lijndraaijer aan de Baan- straat een bijeenkomst be legd, waarop VOP-bewoners op- en aanmerkingen kunnen maken over de CDA-ideeen met betrekking tot de Vette- noordsepolder. De voltallige confessionele fractie is aan wezig en zal open staan voor kritiek, vragen, informatie en mogelijke problemen, die bij de bewoners leven. Ongetwij feld zal gepraat worden over het al of niet bebouwen van het Palenveld en de daarmee verbonden consequenties voor de verhouding tussen de toe komstige bewoners en de vis handelaren. Andere te ver wachten discussiepunten: het OJC, het wijkcentrum, herbe- stratingsplannen, verkeersaf wikkeling, het huisvestingsbe leid en het aanleggen van speelterreinen m de VOP. Ie dereen is v/elkom op de avond, die om acht uur be gint. Een maand later op maandag 6 maart zal het CDA overigens een soortgelij ke bijéénkomst houden in de Oostwijk. „De neutronenbom in het Navo- wapenarsenaal vergroot al leen maar het oorlogsgevaar", aldus afdelingsvoorzitter ir. Hans van der Vlist, „en de dreiging neemt alleen maar toe, dat atoomwapens worden ingezet. Bovendien is in Schie dam een actie gestart die al veertienduizend handtekenin gen heeft opgeleverd, en als PvdA zijn wij daarvoor repre sentanten". Aan de inhoudelijke discussie over de neutronenbom was een korte beschouwing voor afgegaan over het nut om plaatselijk een probleem te behandelen van landelijke of nog omvangrijker aard. Het Schiedamse partijbestuur is van mening, dat ook de ge meenteraad zich zou moeten uitspreken: „Elk geluid is er één en er is een tendens om vanuit gemeenten adviezen naar Den Haag te sturen", zei Van der Vlist Daarom moet de PvdA-fractie de kwestie in de raad aan de orde gaan stellen, of in elk geval het standpunt van de partij ver kondigen. Fractieleider dr. Joop de Jong zag daarin echter weinig heil. „Het zou geen goede zaak zijn om in de gemeenteraad over bijvoorbeeld de bom te moe ten stemmen, als blijkt dat maar enkele partijen akkoord gaan. Dat zwakt het af, want het zou alleen nuttig zijn als de raad unaniem is. Dat is beter voor de werking naar buiten toe". Van der Vlist, en met hem de achterban, vond dat niet. „Het heeft ook nut, ais Schiedam toch zijn mond opentrekt, ook al is de raad niet unaniem. De meerderheid in de raad telt óóok", zei hij. Schiedam Een video-film over de aktie Gusto Open van 28 oktober is maandagavond te zien in gebouw Arcade aan de Lange Haven. De film wordt daar 's avonds om acht uur vertoond door de Nederlandse Vrouwen Be we- Schiedam In een brief aan de KNVB zal de PvdA-Schiedam ernstige bezorgdheid uitspre ken over het feit, dat het voetballen om de wereldbeker dit jaar in Argentinië plaats vindt In navolging van Bram en Freek (Neerlands Hoop) willen de Schiedamse socialisten de bewustwording op gang zetten, dat er m Ar gentinië een fascistisch regime is, dat er veel machtsvertoon is te verwachten en dat daar mee vier weken lang voetbal op tv kan worden misbruikt als ondersteuning van het regime, „Wij zeggen niet: Nederland mag nu niet mee doen aan de WK, maar benadrukken doen wij het wel dat er in Argentinië een ontwikkeling is, zoals m het Duitsland van 1938", aldus afdelingsvoorzitter Hans van der Vliet Op het volgende week in Den Haag te houden PvdA-congres zal de Schiedamse delegatie een motie indienen, waarin ook de landelijke partij zijn bezorgdheid zou moeten uitspreken aan de KNVB. In zaal Irene 2ei deze week PvdA-lid Jan Krab bendam: „AJs je hierbij stilstaat, zijn er eigen lijk zoveel landen waar niet meer gevoetbald zou mogen worden". Spontane reactie van sportwethouder Herman Posthoorn: „Nou, dat is dan jammer". Bram en Freek, starters van de actie rond het voetballen in Argentinië^ ging afdeling Schiedam Tij dens deze zogeheten open avond wordt er ook gediscus sieerd over de doelstelling en de aktiviteiten van de NVB, ondermeer over de werk zaamheden rond de Gusto-ak- tse en het initiatief „Stop de Neutronenbom". Voor de laatstgenoemde aktie wordt er deze maand overi gens elke dinsdagavond in de Gorzen handtekeningen opge naaid. Schiedam De Zevensprong mag worden gebouwd. Gede puteerde Staten van Zuid- Holland zijn akkoord gegaan met het krediet dat de ge meenteraad voor nieuwbouw heeft gereserveerd. Met het geheel is een bedrag gemoeid van 1.163.100 gulden. Tevens ging men akkoord met uitbreiding van de noodschool ChurchiUweg, waar 79.750 gulden voor is gereserveerd; 88.500 gulden voor de verbete ring van was- en kleedruim ten van het gymlokaal van de Koningin Juliana school en tenslotte met 128.000 gulden voor aanvulling van medische apparatuur en voorzieningen voor het Gemeenteziekenhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3