T Moekse Boys weer ronde verder Andere taktiek helpt HVO aan zege Lex Schoenmaker velt Zwaluwen Toil van der Pijl scoort beslissende treffer Nu tegen Renswoude SVV gelijk CION: meer lef Meerhof onder het mes Bouquet: „Met lief voetbal haal je geen punt" #s Van Graaf eiland opvolger van Zoitan Szaiay MAANDAG 6 FEBRUARI 1978 Doelman Hooydonk zette met knappe reddingen de opgaande lijn voort. Voor het moeilijk scorende SKV was dit trouwens het eerste doelpunt sinds tien we ken. Theo Hooydonk over de treffer: „Ik stond gebukt om met de kluwe van spelers voor me toch wat te zien. Ik zag echter niet, dat die jon gen schoot. Toen ik de bal zag, zat die al". Voor Hoekse Boys was het een geluk dat de gelijkmaker bin nen vijf minuten al tot stand kwam, toen de veel storende Cees van de Pol alleen op doelman Cees Onnerstal af ging. John de Haas paste met beide handen rugby-spelre gels toe. Hij beging de over treding zes meter buiten het strafschopgebied en zijn ver bazing was groot dat scheids rechter Teun Bezemer de bal op de stip legde. De scheids rechter: „De SKV-speler be gon zes meter buiten het strafschopgebied de overtre ding, maar ik paste de voor- deelregel toe, omdat de aan valler in bezit van de ba! bleef. Pas in het strafschopge bied werd hij volledig onder uit gehaald". Hoekse Boys had in ieder geval geen bezwaar tegen de vrije interpretatie, die scheidsrech ter Bezemer aan de voordcel- regel gaf en aanvoerder Louis Knipseheer stuurde de Wage- ningse doelman Onnerstal naar de verkeerde hoek. In de tweede helft kwam Ton van der Pijl, die met in de basis stond omdat hij afge schreven had en pas op het laatste moment besloot zater dag toch te kunnen spelen, in het veld voor Jack Rense. Het bleek een „gouden wissel" van elftal le id er Jan Benard (trainer Willem de Vries was op wintersportvakantie). Ton van der Pijl passeerde vier man cn liet de verkeerd uit hel doel komende doelman Cees Onnerstal kansloos. Wat te verwachten was in de res terende veertig minuten, een sterk Wagenings offensief, bleef echter uit. De tweede klasser was danig aangesla gen en geloofde cr zelf niet meer in. De beste kansen in die resterende veertig minu ten waren dan ook voor Hoekse Boys. Zo ging een strak afstandsschot van Ron Seliers net naast en miste Aad Sollevetd op vijf meter van het doel. Hoekse Boys leeft alweer naar de volgende bekerronde toe, waarin het weer op eigen ter rein tegen een vierdeklasser, Renswoude, uitkomt. Hoek van Holland In de vorige ronde van de KNVB-beker schakelde Hoekse Boys de tweede klasser IJmuiden uit, SKV, een tweede klas ser uit Wageningen was daarmee gewaar schuwd. Het elftal van de Hoekse Boys op grond van de lage posi tie op de ranglijst van de vierde klasse niet te onderschatten. SKV begon het bekerduel dan ook met een goede concentratie en de in zet leidde in de eerste tien minuten tot hache lijke momenten voor het doel van Theo Hooydonk. In de negende minuut viel het eerste SKV-doelpunt, wat ech ter het einde van het SKV-of- fensief betekende. Hoekse Boys kon daarna een steeds grotere greep op het spel krij gen en de uiteindelijke 2-1 overwinning was gezien de grote inzet van de thuisploeg, waarmee deze het klassever- schil meer dan compenseerde, volledig verdiend. Doelman Theo Hooydonk was voor de wedstrijd en ïn de eerste minuten daarvan erg zenuwachtig. Toch kon hij met een serie sterke reddin gen een te grote achterstand voorkomen in de beginfase. Theo Hooydonk: „In het be gin van de wedstrijd kreeg ik een paar lekkere balletjes en dan gaan de zenuwen vanzelf over. Ik was zo gespannen, omdat ik met alle geweld wilde winnen vandaag. Daar naast was dit een ideale wed strijd te bewijzen voor me zelf, dat de opgaande lijn in mijn spel van de laatste we ken geen vergissing is". Het doelpunt van SKV was ei genlijk het enige zwakke punt in het optreden van de doel man. Hij reageerde namelijk niet op het afstandsschot van Allard Tonnissen dat insloeg als een bom in de linker bo venhoek van de „vastgenagel de" Theo Hooydonk. Cees van der Pijl haalt vanaf de flank uit. Hoek van Holland Hoekse Boys doet het in het bekertoer nooi bij de zaterdagclub uitstekend. Ook in de vijfde ronde bleek dat de Hoekse formatie sterk voor de dag komt ais „cup-fighter". Waardoor de ploeg nu is doorgedrongen tot de laatste zestien van het zaterdagvoetbal. De loting voor de Boys viel ook dit keer gunstig uit, In de eerste plaats een thuiswedstrijd maar vooral ook een tegenstander die uitkomt in de vierde klasse: Renswoude. De volledige loting ziet er als volgt uit* Harkemase Boys—P- hoenix; Nunspeet—Jodan Boys; de winnaar van Aduard/Se- rooskerken—Vitesse Delft; Noordwijk—winnaar van Deto DOVO; Hoekse Boys—Renswoude; Veen—Go Ahead Kam pen; ACV—Be Fair; Spijkenisse—winnaar HSC—DOSC. De datum waarop de bekerwedstrijden gespeeld zullen worden is nog niet bekend. De KNVB wil het laten afhangen van het verloop van de competitie. Verwacht wordt dat pas later in dit jaar de resterende wedstrijden worden afgewerkt Schiedam SW heeft in de oefenwedstrijd tegen hoofd klasser Xerxes een 0-0 gelijk spel behaald. Het werd een wedstrijd waarin vooral de Schiedamse formatie erg veel kansen miste. Zo knalde Cor Peitsman hoog over toen hij alleen voor de doelman van Xerxes stond en miste ook Cor Huigen een schitterende kans. Na rust wisselde Pïm Visser Dick Hoogmoed en Ri- nus Steenbergen voor Jos Zoetmulder en Bart Kreft. Steenbergen moest overigens later weer opdraven toen Jan den Tuinder geblesseerd uit viel. Bij SW speelde Wim Mulder toch niet mee. De on fortuinlijke middenvelder had last van zijn maag en moest zijn rentree derhalve uitstel len. Wel wordt verwacht dat hij er in de wedstrijd tegen Excelsior (komende zondag) weer bij zal zijn. Ook het C-elftal van SW oefen de. In de wedstrijd tegen VFC werd een 1-1 stand bereikt na een 0-0 ruststand. SW nam de leiding door een doelpunt van Enk Versteeg maar moest kort voor het einde toe zien hoe VFC'er Van der Burg uit een vrije trap doel man John Marrevee passeer de. Trainer Jan van der Vel den over de wedstrijd: "Het was voor ons een gelegenheid om vooral voor rust wat spe lers te laten opdraven die nor maal gesproken niet in de ba sis staan. Op zich is het dus een nuttige oefenwedstrijd ge weest". Schiedam Fred Meerhof, de "pinch-hitter" van SW, zal volgende week maandag aan 2ijn knie geopereerd moeten worden. Meerhof raakte in de thuiswedstrijd tegen FC Gro ningen geblesseerd. Het heeft erg lang geduurd voordat Meerhof te horen kreeg dat een ingreep noodzakelijk was. Op dit moment is dus bekend geworden dat operatie de eni ge oplossing is. Meerhof zal door dokter Strikwerda wor den behandeld en zal waar schijnlijk voor lange tijd uit geschakeld zijn. 9 Rinke Baaima... twee treffers... Vlaardtngen HVO heeft eindelijk weer eens het zoet der overwinning mogen proeven. Het op bezoek zijffide ARC had geen antwoord op het sys teem dat de Vlaardingers nu zijn gaan toepassen en moesten met een 0-2 nederlaag naar Alphen aan den Rijn terugreizen. Het systeem dat HVO-trainer Harry Bouquet nu heeft toegepast is wel tegen zijn principe. De Vlaardingse oefenmee5ter daarover: „Ik ben hele maal geen bewonderaar van hard voetbal. Maar toch heb ik nu de jon gens duidelijk gemaakt dat ze als zij m de derde klas willen blijven, het lieve voetbal vaarwel moeten zeggen en er hard tegenaan moeten. Er kwam nu een heel ander HVO binnen de lijnen. Ik heb de ploeg altijd voorge houden goed voetbal te proberen te spelen maar daar komen geen punten mee binnen. Wel heb ik 2e ook duide lijk op het hart gedrukt fair te spelen en als de scheidsrechter blaast voor een overtreding: koppie dicht". De taktiek slaagde en met deze over winning hebben de Vlaardingers de onderste plaats overgedaan aan Maas dijk. Met nog zeven wedstrijden te spelen zijn de kansen voor het behoud in de derde klas aanzienlijk gestegen. Na tien minuten kwam HVO al goed weg toen na een misser in de achter hoede Dick Boesveld opeens een goe de kans kreeg maar zijn schot werd door HVO-doelman Jan van Eijsden gestopt. Kort daarna kreeg de zeer actieve Jan Alderliesten een unieke kans om de score te openen. ARC- doelman Cor Prook was al omspeeld maar de lange Vlaardingse spits treu zelde te lang en liet de bal van zijn schoen wegnemen. HVO kreeg de meeste kansen maar toch duurde het ruim een half uur voordat het harde werken werd be loond. Piet Vogel mocht op rechts een vrije schop nemen, en via een verdedi ger kwam de bal bij Rinke Baaima en hij kon door een kluwen van spe lers raak schieten: i-Q. De verdediging van HVO liet nogal eens eon steekje vallen en kort voor rust hadden de Vlaardingers alle ge luk van de wereld toen Bert Stenvers met zuiver was met zijn schot en de ba) keihard naast schoot. In de rust wisselde ARC-trainer Jan Kroese, Hennie van der Louw voor Jan van Soest. Toen dc tweede helft zeven minuten oud was moest ARC ook haar tweede wissel toepassen. Doelman Cor Prook raakte geblesseerd en moest vervan gen worden door de jeugdige Frans Burger. Halverwege de tweede helft sloeg HVO-doelman Jan van Eijsden zo wild in op een hoge bal dat hij zijn eigen medespeler Hennie Drop tegen de vlakte sloeg. Bij deze bot sing verloor hij zelf een voortand. Na een oponthoud van ruim vijf minuten werd Drop afgevoerd cn zijn plaats werd ingenomen door Wim Vogel. HVO bleef doorknokken en wilde hoe dan ook de voorsprong met uit han den geven. Het bleef het doel van ARC bestoken en toen uit een voorzet van Rinke Baaima een kopbal van Wim Stork tegen de bovenlat belandde hadden de Vlaardingers uit deze aan val meer verdiend. Na een half uur In de tweede helft kwam HVO goed weg. De Vlaar dingse doelman stompte weer eens mis en was op het schot van Dick Lagcrwey a! verslagen maar Pim van Rey wist koppend de bal nog uit het doel tc werken. Kort daarna weer een misser van Van Eijsden maar HVO bleef op de voorsprong staan omdat Cees Boevé ver over schoot- Met nog tien minuten te gaan haalde trainer Bouquet de licht geblesseerde Jan Aldeibesten er uit en bet Cor van der Googert opdraven De wedstrijd bleef spannend en ARC deed er m de laatste fase van de strijd alles aan om tot de gelijkmaker te komen. Vier minuten voor tijd toen alles op de helft van HVO stond redde Maarten Bom op de doellijn Hij plaatste de bal naar Wim Vogel die op zijn beurt het leer doorschoof naar Rinke Baai ma en die kon ongehinderd de over winning voor HVO veilig stellen: 2-0. HVO-trainer Harry Bouquet was na afloop begrijpelijk een gelukkig man: „Deze overwinning moet stimulerend werken, we mogen echter niet te opti mistisch zijn, maar 2oals er nu is geknokt moeten er zeker nog meer punten bijkomen", was zijn reactie na deze verdiende overwinning. Den Haag Zwaluwen be nutte de vrije zaterdag om vriendschappelijk tegen FC Den Haag te spelen. In het Zuiderpark is dat een leuke en nuttige oefenpartij gewor den, zowel voor Zwaluwen als Den Haag. De ere-divisieclub greep die gelegenheid aan om wat veelbelovende jeugd in te zetten. Zwaluwen kon de 4—0 nederlaag niet tegenhouden, maar het speelde toch een fij ne partij. De Haagse selectie bestond grotendeels toch uit spelers van de A-selectie. Daarbij was ook Lex Schoenmaker, die de spelmaker van de ploeg was. Op het middenveld passend, zelf opkomend, en daarbij sco rend. De laatste drie doelpun ten nam Schoenmaker voor zijn rekening. Zwaluwen, met Ab Nijgh in het doel voor de geblesseerde Aad Boers, moest Goemans in de 10e minuut de eerste treffer toeslaan. Niettemin kregen ook de Vlaardingers kansen, want beide ploegen lieten el kaar voldoende speelruimte. Op het middenveld was het vooral Jos Buitelaar die zijn technische kwaliteiten kon de monstreren. Maar evenals in de competitie had Zwaluwen ook nu proble men om tot scoren te komen. De kansen waren er wel naar, maar de afwerking het weder om te wensen over. Den Haag deed dat wat beter, ook al deed Henk van Leeuwen met mee. Schoenmaker was er ech ter, en na een klein half uur zorgde hij met een wat geluk kig doelpunt voor een 2—0 ruststand. Kort na de hervat ting kreeg Zwaluwen drie kan sen op rij om te scoren Ernest Kegel, Leen Pijpers en Jos Buitelaar grepen die kansen echter met aan; er zat te wei nig zelfvertrouwen in hun po gingen Waarna Den Haag in de 65ste minuut door een kopbal van Schoenmaker van buiten het strafschopgebied op 3—6 kwam, en zeven minuten voor tijd maakte Schoenmaker zijn hattrick vol: 4—0. In het laat ste kwartier kwam Zwaluwen conditioneel wat tekort, maar weggespeeld werden de Vlaar dingers met. Dc Vlaardingers, die na de rust met Komaat en Snel als wissels speelden, kunnen zich nu weer gaan opmaken voor de competitie. Gezien het ver toonde spel en dc inzet tegen Den Haag zou dat nu met vertrouwen kunnen gaan. In de competitie gaat het er ech ter even anders aan toe; de lage klassering van de vogels spreekt in dat verband voor zich. Schiedam HBSS heeft ais opvolger van de vertrekkende trainer Zoitan Szalay de trai ner van AS WH, Leo van Graa feil and aangetrokken. Van Graa fed and was één van de vier kandidaten die zich bij de club van voorzitter Rien Klmk hadden gemeld. Onder hen was ook de Zwaluwen assistent KI au wens en de oe- fenmeester van Schiedamse Boys, Ruts. Van Graafeiland heeft bij ASWB op dit mo ment niet al te veel succes. Vlaardingcn CION heeft in de uitwedstrijd bij Veronica in Rotterdam een 0-2 over winning behaald. Op een goed bespeelbaar veld was de eerste helft een gelijkopgaan- dc strijd met de beide üoel- verdedigers in een grootse vorm. CION-doelman Piet Prins en de keeper van de gastheren hebben door hun vele goede reddingen de rust stand op 00 weten te hou den. In de tweede helft had de CION-ploeg duidelijk de op dracht meegekregen van trai ner Bert van Hees om meer lef te tonen en toch vooral sterk aan le vallen. Hierdoor kwam Veronica wat onder druk te staan en moest ten koste van wat overtredingen veel vrije schoppen toestaan Uit eén daarvan hadden de Vlaardingers succes. Cees Goudswaard wist het leer in een keer achter de Veromca- doelman te plaatsen 0-1. Deze voorsprong werkte bij ClON zo inspirerend en Veronica ging daardoor wat meer risi co's nemen. CION nam bezit van het middenveld en kon daardoor beter tot de aanval overgaan Toen er bijna een half uur was gespeeld in de tweede helft ging middenvelder Jan van de Engel goed achter Cor Duca- nou door rn trok de bal net voor de doellijn goed voor. Spitsspeler Jan de Bie kon toen vallend de bal koppend m het doel koppen, 0-2. Hierna ging Veronica met vier spitsen spelen en kwamen de Vlaardingers wal onder druk te staan. Twee reele kansen werden niet benut. De inge vallen Martin Bhtterswijk (Adrie van der Have was inge wisseld) stelde Cor Ducanou in een prachtige scoringspoM- tie maar het harde schot werd door de lat gekeerd. De terug komende bal werd daarna door Ducanou naast het doel gewerkt Het bleef 0-2 en met deze overwinning heeft CION aangetoond om met meer lef toch wel tot redebjke resulta ten te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5