Harga en Succes positief concurrent DAS J uventus KAARTEN mm het MMY r STERKEI» PAKADE Harry Sluimer topscorer zakken DINSDAG 7 FEBRUARI 1978 Korfbal derby's SPIRIT VLAARDINGEN SUCCES ORANJE NASSAU PLASTIC DïIPVRIIS- Auto inruilen adverteer in de krant Volley '68 geen moeite HSV-bazar 4 GEISERS tlSKMSB KOOKPUffiK BOILERS .masssiiN wwosuia CEïirairaE SMfMBSï V ISKCWROOMr SCSflED*MSEWEGBÏ KANTGOR EN VVEBKPUATS: TELEFOON 0IM<2«0 ARM. HOOaVtlETSrnMT4,VtJWfiOINGe( Schiedam Voor het raid- weekse programma in de miero-korfbalcompetitie staan voor morgenavond twee semi-derby's op het programma. In de Margriethat spelen om half negen ODI en Spirit tegen elkaar, en een uur la ter komen de teams van Succes en Oranje Nassau in het veld. Op papier moet Spint als fa voriet te boek staan. ODI heeft iets minder kwaliteit in het team, maar is bereid voor een overturning te vechten. Spirit doet zijn naam in dit verband geen eer aan, want het is meestal niet bereid om tot het uiter ste te gaan. Daarom zal de wedstrijd een open strijd worden en aan spanning zal het zeker met ontbreken. Succes heeft de laatste wed strijden nogal wat winstpun ten verzameld, en is daar door opgeklommen naar een gedeelde eerste plaats. Wil len de Schiedammers hun titelaspiraties behouden, dan zal de ploeg van trainer Preek Veer alles moeten ge ven om op Oranje Nassau de volle winst te behalen. Een niet gemakkelijke opga ve, want juist tegen dit Vlaardingse team speelt Succes nooit 2ijn beste wed strijden. Het zijn vaak wed strijden waar wetrug spekta kel in zit. De ploegen kennen elkaar te goed. Daarom lijkt een puntenverdeling het meest voor de hand te lig gen. Vlaardingen Bij de magere resultaten van de meeste korfbalteams staken die van SSC Harga en Successor zeer gunstig uit. De Schiedamse eersteklasser zag kans om enigszins uit degradatiege vaar te blijven dankzij een 6—5 overwinning op Quick, terwijl Succes het topduel te gen Kwiek om de leiders plaats onbeslist beëindigde, 6-6. In het zeer belangrijke duel tus sen SSC Harga en Quick telde slechts één ding, het resultaat. Het was een gelijk opgaande strijd en beide teams maakten de nodige fouten. Quick open de de score, maar Cock van der Poel trok de stand gelijk; 1—>1. De eerste helft was ver der gelijk opgaand, al was het steeds Quick, dat als eerste de score opende. Maar SSC Har ga kon steeds op tijd de stand gelijktrekken. Voor de tweede Schiedamse treffer tekende Karei van der Linden en voor de derde treffer benutte Cock van der Poel een straf worp. Al in de eerste helft paste SSC Harga een wissel toe. Francien Ruseier verliet ge blesseerd het veld en Gien van Dijk nam haar plaats in. Na d« hervatting was het SSC Harga, dat het initiatief over nam en voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong nam. Bert Karstel en Karei van der Linden gaven SSC Harga een 5—3 voorsprong. Quick kwam terug tot 54. Cock van der Poel leek de wedstrijd te beslissen, 6—4, maar met nog drie minuten te spelen maakte Quick er 6—5 van. Verder kwam het niet, zodat SSC Harga iets verder uitgelopen is in de degradatie strijd. Spirit kwam twee maal in ac tie. Beide keren kon Spirit niet tot winst komen, al zat er een duidelijke opgaande lijn in het spel. In het eerste duel ging het tegen Beeuwijk met 5—2 ten onder. Tot 22 bleef het leuk en bouwde Spi rit een overwicht op, maar tegen de verhouding in kwam Reeuwijk op 2—3. Dit was de nekslag voor Spirit Het was verslagen en verloor, zij het geflatteerd, met 2—5, Doel punten waren van Martin Lekker en Frans v. d. Krans. Binnen drie dagen stond Spirit nog een keer binnen de lijnen. Ditmaal tegen Jodan Boys 2. Ben zeer goede wedstrijd tus sen twee gelijkwaardige ploe gen. In de eerste helft nam Jodan Boys een kleine voor sprong: 1—2. Conny Onk te kende voor de Spirit-treffer. Na de hervatting liep Jodan Boys weg naar 1—4. Spirit kwam langzaam maar zeker terug. Frans van der Krans maakte er 24 van en Leo Vermeij zelfs 3—4. Toen nam Jodan Boys weer een marge van 3—5. Deze werd door Frans van der Krans en Jo- Janda Vos teniet gedaan, 5—5. Maar twee minuten voor tijd besliste Jodan Boys de wed strijd: 5—6. Een zwaar gehandicapt Vlaar dingen Cdrie op wintersport en een zieke speler) moest het opnemen tegen het Haagse HSV dat deze wedstrijd moest winnen om niet in moeilijkhe den te komen, hetgeen ook voor Vlaardingen gold. Viaar- dingen startte zwak en voort men het wist stond het met' 1—5 achter. De ploeg kwam daarna wat terug en de rust ging in met 3—5. Na de hervatting was het een gelijk opgaande strijd, waarin Vlaardingen steeds iets ster ker werd. In de slotfase kwam het zelfs bij tot 8—9. De kans op de gelijkmaker liet John Kuit onbenut, toen hij in de allerlaatste seconde een straf- worp miste. Daardoor verloor Vlaardingen met 8—9. De Vlaardingse doelpunten kwa men van Rien Roozendal (3), John Kuit {2)r Marijke Heön- sius, Marijke Strubbe en Rob Krabben. De strijd tussen Succes en Kwiek om de eerste plaats is onbeslist geëindigd. Zoals zo vele wedstrijden in de eerste klasse was ook dit weer een duel op het scherpst van de snede. Merkwaardig genoeg rijn het juist de scheidsrech ter», die zo'n duel niet aan kunnen en geen begrip heb ben wat er op het spel staat. In dit duel werden Chris Nie- hot en zijn tegenstander de dupe daarvan. Beiden moes ten het veld verlaten, maar niemand begreep waarom. Beide teams maakten het duel af met zeven spelers. Keer op keer kwamen de ploegen op gelijke hoogte. De rust ging in met 4—3 voor Kwiek. Na de hervatting leek Kwiek door te stomen, maar in de slotfase was het Succes, dat sterk te rug kwam. In de laatste mi nuut bepaalde Coen van der Schalk de eindstand op 6—6. Doelpuntenmakers; Diek Be- deaux (2x), Coen van der Schalk (2), Hilly Huigen en Chrss Niehot. Door dit gelijke spel blijven beide teams bo venaan staan, met twee pun ten voorsprong op HPV. In een gelijk opgaande strijd heeft Oranje Nassau pas in in de slotfase,het duel met de oude rivaal Sagitta verloren. De rust ging in met 4—4, nadat öe teams om beurten steeds hadden gescoord. In de tweede helft bleef het gelijk tot 5—5 en toen nam Sagitta een twee puntemnar- ge: 7—5. Pas m de slotfase kon Oranje Nassau terugko men tot 8—7. De gelijkmaker werd ook nog gescoord, maar die werd afgekeurd, omdat het in de tijdzoemer viel. Daardoor verloor Oranje Nas sau met nipte cijfers: 8-—7. De doelpunten kwamen van Ton Sluimer (3), Jacob v. d, Kooij (2), Cliristme Kok, Bram van Zetm. WAN ECU voor in diverse maten Rotterdamsetiijk 407 Schiedam Tel. 268383 's Zaterdags gesloten TOP GOSPELGROEP uit de V.S. „THE COURIERS" dynamisch Evangelist PAUL OLSON gospelzangers Don Ruth Storms en nog vele andere gasten uit de V.S. WOENSDAG 8 febr., B uur nm HAVÊNKERK L HAVEN 70 Schtedam. Toegang vrij leder welkom. Dordrecht Het damesteam van Volley '68 speelde in Dordrecht tegen Bouwlust/O- rawi 3. Ook deze tegenstan der hleek niet in staat de zegereeks van de Vlaardingse dames te doorbreken. Volley won opnieuw vrij gemakke lijk met 3—0. In de eerste set verliep de score wat moeizaam, omdat Volley problemen had met de erg tolerante scheidsrechter. Toch werd ook deze set met 10-J5 door ae Vlaardingsen gewon nen. Nadat het team van coach zich zoch aan de om standigheden had aangepast, hep het weer als vanzelf. Deze keer was het Annemarie Li- tjens die uitblonk en een groot aandeel had in de 3-0 zege. Met de overtuigende cij fers 6-15 en 5-15 werden ook de overige sets vlot in winst omgezet. Als deze zegereeks zo doorgaat, en niemand twijfelt daaraan in Vlaardingen, dan kunnen de dames vér voor hef'beëind igen van de competitie, om streeks half maart de kam- pioensvlag hijsen. Maar ook heren I en heren 2 kunnen het tienjarig bestaan vermoede lijk met een kampioenschap luister bijzetten. Voor René van der Kul!, het Schiedamse zwemtalent, was de wereldzwemontmoeting ïn Amersfoort, een grote teleur stelling. Oorzaak: In verband met interne moeilijkheden In. militaire dienst, waren de trainjjjgsfaciliteiten voor de 22-jarige zwemmer een stuk minder geworden, Niettemin is het leed snel geleden, wanneer Schiedamse René eind februari afzwaast. Hij is van plan er weer fel tegen aan te gaan, met als eerste doel deelname aan de Nationale winterkampioen- schappen, volgende maand in Schagen. Ook Diane Edelïjn kon op de Speedo-World Meet niet bij ster imponeren. Maar dat kon worden toegeschreven aan een hardnekkige kou, waar door haar luchtwegen hele maal dichtzaten. Daardoor kon het voorkomen, dat haar rivale, Monique Besga, op de 200 meter rugslag de Vlaar dingse het record afnam. Haar begeleider Nico Hou- dijk vond dat allemaal met zo erg. Hij: „Dïane had er zelfs twee weken lang de kracht training voor stopgezet, maar door de overigens zeer matige medische begeleiding vooraf bleef jq;i, evenals een aantal andere zwemsters er zwem mers, daarmee tobben. Vorige week was Diane op de rug sprint nog goed voor een tijd rond 1,02". Houdijk „Maar dat betrof wel traïningswerk in een 25-meterbad". De jeugd van de av. Fortuna deed weer van zich spreken in Alblasserdam. Bij de jon gens D (1200 meter) werd Pe ter van Embden achtste in 4.36, en bij de meisjes was het Petra van Vliet, die derde werd in 5.04. Bianca van Lon den klasseerde zich als vierde in 5.25 en Brenda Paus finiste ais achtste in 5.43. Remond Schipper maakte op de 5500 meter een snelle tijd van 19.10. 0 De deelgemeenteraad van Hoek van Holland organiseert zaterdagavond m „De Hoek stee" een zaalvoetbaltoernooi. Daaraan doen ook raadsleden uit Capelle, Hoogvliet en Rot terdam mee. Komende zaterdag staat in heel Nederland het internatio naal jeugdtoemooï korfbal centraal, Dit naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de KNKV. In de Vlaardingse Westwijkhal, waar een deel van het toernooi zich zal af spelen, komen de j'eugdteams van Spmt en Vlaardingen uit tegen dezelfde jeugdteams uit Dronten, Haarlem, Ouwer- kerk, Hilversum, Oosterhout en Zwijndrecht. Het toernooi start om 9 uur en de prijzen worden om circa 17.30 uur uitgereikt. Hoek van Holland De bouw commissie van de Hoekse Sport Vereniging, die de bouw van. de kantine en kleedgelegenheid op de vel den in plan Oost moet realise ren, gaat ter afsluiting van de loterij een bazar organiseren op zaterdag 4 maart in De Hoekstee. Behalve het beken de rad van avontuur zullen er verschillende attracties voor het publiek zijn. Ook de uit slag van de loterij zal daar bekend worden gemaakt, Een volledig verzorgde reis naar Londen, een racefiets en een portable tv vormen de hoofd prijzen in deze loterij. gl o Onderonsje fel rr'ryftüsfH ven de Schfe~ rn H m K Jpi W®B i clammars die fF H if li J H H i voofal na rust JS. .KL. w I veel scoorden. Juventus te iaat in actie om DAS van scoren af te houden Schiedam Het eerste herenteam van de basketbal- vereniging: Juventus heeft weer een stap voor waarts gedaan naar het kampioenschap van de tweede divisie D. Medekandidaat voor deze titel DAS uit Delft werd met 82—71 verslagen in de sporthal Margriet. Hoe belangrijk deze wedstrijd was, bleek al uit het begin van de wedstrijd. Beide ploegen waren toen de zenuwen nog niet de baas, er werd veel gemist en pas na anderhalve minuut was het DAS dat het eerst scoorde. Het zou één van de weinige keren zijn dat de gasten aan de positieve kant van de score stonden. Juventus startte met een zone- verdediging, omdat die in de eerste wedstrijd in Delft ook succesvol was. DAS begon, met een man-to-man-verdedï- ging, maar ai gauw ging het ook over op een zone. Na de aanvankelijke missers was het Peter van der Waal die de eerste punten binnen bracht voor Juventus. De ploeg van trainer/coach Jan Start ging toen rustiger spelen. Spelverdeler John Heilker zette de aanvallen goed op maar ook DAS kwam meer in zijn spel. Al in de achtste minuut viel het eerste „slachtoffer" van de streng fluitende scheidsrechters. Peter van Eijk van DAS werd noodge dwongen door zijn coach naar de kant gehaald, omdat hij al vier persoonlijke fouten had. Tot aan de tiende minuut hiel den de beide ploegen elkaar goed in evenwicht: 14—14. Toen echter kon Juventus uit lopen. De gastheren hadden al langer het beste van het spel, maar de individuele kwalitei ten van DAS hielden deze ploeg nog een tijdje in de race. Van 1414 gingen de Schiedam mers in één keer door naar 27—18- Na een time-out kwam DAS weer knap terug en nam nog even een voorsprong van twee punten, John Heilker van Juventus die .erg goed speelde, moest ook naar de kant gehaald worden, omdat hij vier persoonlijke fouten had. Routinier Jaap Boon ver ving hem echter voortreffe lijk. Nadat DAS een kleine voor sprong had genomen, was het Jaap Boon die Juventus weer naar een voorsprong schoot met enkele knappe afstands schoten, In de laatste minuut van de eerste helft kon Harry Sluimer de voorsprong nog uitbouwen naar negen punten door twee intercepties goed af te maken. Met de rust was de stand 47—38, In de tweede helft ging DAS over op een halfcourt-press. Juventus leek daar weinig moeite mee te hebben. De thuisploeg hep al snel uit naar 52—38, maar toen kreeg DAS ineens toch greep op de aan val van Juventus. De voor sprong slonk tot 52—45, en terecht nam Jan Start een time-out. In de zesde minuut was de ploeg uit Delft toeh op maar vier punten gekomen: 58—54. Op dat moment kwam John Heilker weer terug in de ploeg en omdat ook Harry Sluimer weer raak ging schie ten, liep Juventus weer uit naar 67—59. In deze tweede helft ging de regen van persoonlijke fouten onverminderd voort en er was bijna geen speler meer die niet drie of vier persoonlijke fouten had. DAS ging rond de tiende minuut nog over op een. full-court-press, maar dat hielp weinig. Juventus bleef oppermachtig, niet m de laat ste plaats door'het goede re- boundwerk dat Roel Pieper en Wim Cordemans in de aan val en verdediging deden. In de twaalfde minuut dreigde even de vlam in de pan te slaan. Peter van der Waal kreeg een elleboogstoot en ging daardoor volledig neer. Nadat hij weer hersteld was konden drie van zijn ploegge noten hem met moeite van represaillemaatregelen afhou den. Het duel kreeg hierdoor even een grimmig karakter, maar de scheidsrechters hielden de wedstrijd verder goed in han den. In de zeventiende mi nuut had Juventus nog steeds een 78—67 voorsprong en toen nam DAS een time-out. Iedereen verwachtte een alles of niets press van de Delftse ploeg, maar niets was minder waar. DAS ging alleen over van een zone op een man-to- manverdediging. Dat maakte het voor de thuisploeg alleen maar gemakkelijker. Juventus hield de bal goed in de ploeg en als de dertig se conden om waren, die voor een aanval gebruikt mogen worden, werd er simpel raak geschoten. Bij het laatste fluitsignaal was de stand 82—71 in het voordeel van de ploeg van Jan Start. De voor sprong op nummer twee, nu SOVB uit Heenviiet, is vier punten. Maar de uitwedstrijd tegen SOVB staat volgende week voor de deur. Topscorers: Harry Sluimer 1113, Peter van der Waal 146, Roel Pieper 5—11, Win Cordemans 7—3. samen in de grandioze "Nacht van hel Hart": Amber Vader Abraham Aijan Brass Freddy Breek Ben Cramer Darts Francis Goya Nico Haak Frans Halsema Jack Jersey De Kermisklanten Aniia Kerr Corry Konings Liesfaeth List Maggie MacNeal Imca Marina Jurgen Marcus Barry Mason Kenny Murray De Twee Pinten Rosy en Andres Saskia en Serge Conny Vink Groot Radio- en T.V. orkest o.l.v. Harry van Hoof. M.m.v, VARA-televisie Voorverkoop aan de kassa van Ahoy\ bij de bekende Ahoy' voorverkoopadressen, de dag en huis-aan-huisbladen in Rotterdam en bij alle VVV's in Nederland. Prijzen: f 12,50 15- 20.- 25,- 30,- 35,- 40,- en 50,— Wie het eerst koopt heeft de beste plaats! m nr Zaterdag 18 maart. Hou vrij die Nacht! Schrijft op. Leg 't vast. Knoop het in je oren of inje zakdoek. Verzet alles watje maar verzetten kunt. Want zaterdag 18 maart 1978 is iedereen in Ahoy' voor de "Nacht van het Hart", een nacht vol lopamusemenl ten bate van de Nederlandse Hartstichting, U kent ze allemaal. Maar nog nooit zag u ze allemaal in één show. Nu voor de eerste keer Prijs: een schitterende massief eiken "Kaiser* keuken ter waarde van f9.850,-. Beschikbaar gesteld door Gerard de Lange Keukens B.V. Peter Kncgjens leidt twee loterijen mei voor duizenden guldens aan pakkende prijzen: 1Ben loterij waarvoor de nummers op de voorpagina van het programmaboekje prijsbepalend zijn. 2. Een loterij waarvoor tijdens de "Nacht" 35.000 loten a f L— worden verkocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4