Riverside Club doet 't dubbele Orgel concert ivo nieuwe stijl Nog één keer samen jjazz Cursus voordrachtkunst m Pas op .of we slaan d'r op Punk uit Schiedam toon beeld Dik Trom en zijn aap Een uur voor nul 1[ Over relatie tossen mensen Voortaan in Tivoli èn de Amstelbron: Ruilbeurs van prentbrief kaarten De grootste taart I Hf Vignetten expositie DONDERDAG 9 FEBRUARI 1978 De grootste kwajongen aller tijden, zo wordt Dik Trom wel genoemd Als hij bovendien vergezeld is door een aap dan heeft veldwachter Ftipsen heel wat met hem te stellen Het gaat er dan ook spannend aan toe tussen Dik er. de veldwachter Maar zoals Dik's vader altijd zegt. „Het is een bijzonder kind en dat is he". De uitvoering van Dik Trom en zijn aap wordt op woensdagmiddag 15 februari om twee uur gebracht door het Haags Jeugdtoneel in de Vlaardmgse Stadsge hoorzaal. Toegang drievijftig. Voor de eerste keer houdt de afdeling Rotterdam van de Nederlandse Vereni ging „De Verzamelaar" een prentbrief- kaartenruilbeurs Dit gebeuren met de lange naam wordt gehouden in het za- lencomplex IRENE aan de Nieuwe Ha ven 155 in Schiedam. Een en ander begint op zaterdag vanaf tien uur Voor inlichtingen kan men terecht bij 010- 294076. In ai wijking van voorgaande concerten op zondagmorgen, presenteert de Ne derlandse Or gei Federatie ditmaal haar maandelijks theater orgel-concert op za terdagmorgen 11 februari in het Passa ge Theater in Schiedam Het „stan daard orgel" wordt dan bespeeld door Jan van Weelden vanaf tien uur Ook de allerkleinste peuters zijn zater dagmiddag welkom in het Zolderthea ter in de Teerstoof m Schiedam Daar brengt het marionettentheater Ella Snoep het programma .Vogel Schrok en de laar? mei de kers' De raag in het stuk luidt wie de grootste taart tan de wereld heeft ge kregen Dat is Loeloe die is jarig Over de verdeling van de taart, zo groot als die is. wordt ruzie gemaakt waarbij do Kers op de taart zoekraakt. ..Vogei Schrok" begint om half drie en is geschikt voor kinderen van vier tot elf jaar. Het dixielandgebeuren m Schiedam gaat pendelen tussen de Amstelbron en Tivoh Om de twee weken zal er voortaan een activi teit plaatsvinden op het ge bied van deze jazzstijl-voor- lederecn, en dat gebeurt dan beurtelings m het cafe- restaurant op de Broers- vest en het 'maison' aan de Nieuwe Haven. Het bete kent een verrassende uit breiding van de Riverside Club: immers. Jan Roeiing, Joop Meure en Frits Reni- rie hebben nu twee daken beven hun hoofden De weg naar nieuwe moge lijkheden voor dixieland m Schiedam is geopend door Paul van Bilsen, eigenaar van de Amstelbron. die tuk is op carnaval en Chicago- jazz. Hij heeft dan ook een veelbelovende babbel ach ter de rug met Roeling, die eind 1976 het initiatief nam tot oprichting van de River side (Jazz) Club. In zaal Tivoli werd gestart, om de twee weken vond een op treden plaats, maar, on danks welklinkende namen uit dc vaderlandse dixie land hoek, kwam de belang stelling maar geleidelijk op gang. Daarom werd beslo ten het swingen in Ttvoh terug te brengen tot één avond per maand, gezien ook de beperkte financiële middelen van de Club. De naam is zich in de Rijn mond en daarbuiten inmid dels aardig aan het vesti gen, en het wordt nog be ter- de gang van zaken in Tivoli blijft zoals het is, maar daarbij komen de maandelijkse dixietoestan- den m de Amstelbron, van af zaterdag 4 maart, tel kens twee weken na (en dus ook twee weken vóór) een avond in Tivoli. Paul van Bilsen maakt daarvoor zijn bovenzaal vrij, en die steun is voor de Riverside Club nog eens wal anders dan afwachten, of de Schie- damse Gemeenschap je wel de moeite waard vindt om te subsidiëren' Volgende week zaterdag avond is er weer de vaste maandelijkse voorstelling tn Tivoli, deze keer van de Key Stork Jazz Band, die om tien uur begint. Van Bilsen: „Het zou schofterig geweest zijn, als ik Jan Roeling had gevraagd elke twee weken bij mij m de Amstelbron te komen. Dat had ik niet kunnen maken. Bovendien, de mensen in Tivoh verdienen gewoon dat de Riverside Club ook daar blijft organiseren, want in het begin hebben zij toch wel durf gehad. Zo geweldig druk was het toen per slot van rekening met. en dat maakt het financieel niet bijster aantrekkelijk". Ondanks dat bleef Roeling in zijn buitengewone ent housiasme almaar orkesten naar Tivoh halen, en hij /ag warempel steeds meer bezoekers, lot opluchting van penningmeester Meurs, en er kon zelfs een beschei den periodiek worden uit gegeven, Riverside News. onder redactie van Renirie, en eén van de weinige club blaadjes waarin geen geleu ter staat. En nu zien zjj het helemaal zute n. „Ik had net jou toch gezegd7 Zie je wel?" grin nikte Roeling gisteren nog. blij als een kind „Hel moest gewoon een succes worden Je hebt nu een maal een heleboel muziek stijlen, waarvan er maa eentje is waarvan bijna ie dereen houdt, en dat is di xieland. Vrolijk, gezellig, kom maar kijken'" „Formule 2" is de nieuwe samenstel ling van de cabaretgroep van Ivo de Wijs. Aggte Terhngen en Richard Fnt- schy hebbers de groep verlaten Pieter Nieuwint en Ivo bleven, Marmx Kap pers kwam erbij „Formule 2" is na „De wortels van het kwaad", „Beschaafd amusement" en „Achter de wolken is zonneschijn" het vierde programma van het Kabaret Ivo de Wijs De veranderde samenstel- hng brengt tevens een nieuwe vorm met zich mee Een belangrijker plaats is ingeruimd voor de techniek. Aanstaande vrijdag- en zaterdagavond om negen uur in het Zoldertheater In de Teerstoof in Schiedam vindt de zogenaamde mspeelavond plaats van de nieuwe groep van Ivo de Wijs. Aangezien goede wijn geen krans be hoeft is het zaak snel le reserveren. SCHIEDAM Passage Theater 14 en 20 uur SOLDAAT VAN ORANJE Passage Bio 14 en 20 uur. zaterdag, zondag en maandag alleen 20 uur ONCE UPON A TIME IN THE WEST Zaterdag, zondag en maandag 14 uur DE DONDERRUITERS VL AARDINGEN Zaterdag 11 februari in zaal Triangel, 13.30 uur EEN UUR VOOR NUL MAASSLUIS Jongerencentrum De Tover bal, zaterdag II februari 21 uur PAS OP... OF WE SLAAN D'ROP Voor Bud Spencer en Terence Hill is het oppassen geblazen, als het moet, slaan ze erop los. En dit is bepaald geen loze kreet als het tweetal als Ben en Kid hun splinternieuwe Buggy (de hoofdprijs van een spectaculaire stock-car-race) vermeld zien worden door de bende van gangster keizer Attilla. Deze gebeurtenis is voor hen aanleiding Attil la en zijn mannen met harde hand te bewegen om voor een nieuwe Buggy te zorgen. Attilla geeft hieraan geen gehoor, reden voor Ben en Kid om het gehele „keizerrijk" m eikaar te slaan. Zelfs Atulla's moordduivels leggen het loodje. Attilla. ten einde raad, neemt een huurmoordenaar m de arm, die op niet mis te verstane wijze m zijn gore hemd wordt gezet Uitgeblust besluit Attilla eieren voor zijn geld te kiezen: hij geeft Ben en Kid een nieuwe Buggy, Daarmee is hij echter nog met van hen af. Het tweetal, dat er de smaak heeft te pakken hebben gekregen, is dol op uitvoeri ge knokpartijen «■iSKifi Soldaat van Oranje in Passage Theater Schie dam Steve Rogers is van huis weg gelopen Zijn zus roept de hulp in van Steves beste vriend Paul Jenkins Paul vindt Steve in een verlaten steengroeve maar Steve wei gert mee te gaan naar huis. Wanneer zij uiteindelijk toch teruggaan bemerken zrj. dat hun woonplaats geheel is ver laten wegens het dreigende ge vaar voor een ontploffing van een kerncentrale. De bewoners zijn vertrokken. Terwijl zij op zoek zijn naar iemand verras sen zij de kruimeldief Mike Ellis, die in een warenhuis op rooftocht is. De vader van Ste ve komt terug naar de kern centrale om een wanhopige poging te doen het gevaar te keren. Inmiddels is de vader van Paul op zoek naar de bei de jongens. Paul i* echter door Mike Elhs opgesloten. Hij wordt juist op tijd door zijn vader verlost. Het is één uur voor nul Grappige toepassingen Het vignet van de AMRO-bank leent zich goed voor een leuke toepassing buiten de bank- sfeer, zo meent cartoonist Arend van Dam. Hij ging met het vignet aan het stoeien en bracht daarop grappige toepassingen in beeld als onderdeel van cartoons. Het vignet neemt de plaats m van een normaal herkenbaar voorwerp. Het resultaat van Arend van Dam's creatieve arbeid - zo'n twintig cartoons in groot schilderij formaat - hangt van 15 februa ri tot 8 maart tentoongesteld m de Amro-bank aan de Uive.-laan in Maassluis. Een met meer be staande groep komt zondagavond spelen m een Schiedams ra- fe aan dc Lange Ha ven. Sesstebon heet de formatie zeven muzikanten, die vorig jaar nog het Laren jazzconcours wonnen en die inmiddels alle maal al m andere bands aan muziek doen Maar de afspraak met de QUIBUS was al gemaakt, en daar om komen zij nog eenmaal bijeen Om half tien begint het optreden. waarvan wel wat wordt ver wacht. De zeven jazzmensen komen allen voort uit de Rotterdamse kliek, zoals de „sce ne" daar wel wordt genoemd Arno van Nieuwenhuisen drumt. Koos Wilten burg speelt bas. Jack Paauwe gitaar, Bert van Bommel trom pet, Henk Scheepstra doet percussie, ach ter de piano zit Bert Arends en Baiend Petersen blaast te- nor- en sopraansax Stuk voor stuk speel den zij al eerder in café Quibus De Culturele Raad Vlaardingen heeft beslo ten opnieuw een cursus voordrachtkunst te houden. Deze cursus tracht door middel van zelfexpressie mensen de Nederlandse litera tuur te verklaren. Op 16 februari wordt begonnen met mevrouw C. Koolwijk-Eibers aJs leidster van de avond. In totaal omvat de cursus vijftien avonden, waarvan er voor de zomervakantie zeven en daarna acht worden gegeven met een regel maat van eenmaal in de veertien dagen. De cursus wordt gehouden m het Stadsge hoorzaalcomplex aan de Schiedamseweg van 20.00 tot 22.00 uur.'De kosten bedragen vijftig gulden voor de gehele cursus. Wel eens gehoord van The Dustbin Rockband? Wat zij spielen is in elk geval punk, geïnspireerd door groepen als de Sexpislols, Heartbreackers en noem maar op. De groep bestaat nu zo'n twee jaar en is bezig met een geheel eigen repertoire. The Dustbin Rockband be staat uit Jan van Velsen (zang), Tom Bergman (bas). Peter Romeijn (drums), Frank Bergman (gitaar) en Rien Schaap (gitaar) Deze onvervalste Schiedam mers spelen zaterdagavond om tien uur in hun eigen stad, m Sociëteit Q.T.? aan de Nieuwstraat „Mijn vader en ik" In het realistische spel „Mijn vader en ik" van Robert Andersen toont hij ons mensen met hun hebbelijkheden en on hebbelijkheden. De beschrijving is hu moristisch maar ook vol gevoel van mededogen. Het stuk, dat op donderdag 16 februari in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen komt, gaat over het leven van Gene Garnson, die er niet in geslaagd is los te komen van zijn vader, die altijd een dominerende invloed op hem uitoefen de. Hij is maar gewoon leraar geworden terwijl zijn vader zakenman en politi cus - hem een grootsere came re had toebedacht Het stuk bestaat uit een aantal flash backs, waarin Gene probeert de verhou ding tot zijn vader te analyseren aan de hand van een belangrijk moment uit het bestaan van de famüie Garrison „Mijn vader en ik" handelt over een aantal essenüele aspecten m de relatie tussen mensen onderling. De macht, die de ene mens - vaak ongewild - over dc ander uitoefent, de botsing tussen ver schillende generalies, de onmogelijk heid van open en direct contact tusser mensen, vastgeklemd als ze meestal zit ten tussen vooroordelen en rolpatronen Robert Andersen heeft op lucide er ironische wijze dit «lies theatraal vomr gegeven. „Mijn vader en ik" wordt ge bracht door de Toneelgroep Noorder compagnie en begint om kwart ovei acht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5