ÜL* ©TIPS werking is er nu niet" Grote belangen voor MV C-dames Beste handballers hij Spieringsh Arend Mondt teleurgesteld in Rocid vAAt* nrnofic houding 's-Gravenzandse SV: 99 Bi.irkL Van Hees en Renirie tekenen bij Van Graaf eiland tekent Jan van der Velden blijft DONDERDAG 9 FEBRUARI 1978 Wim de Vries stapt nu al op Records bij VZC 6 zuxvère^^ Da Fevowest aal haar officiële meaiag, aa aoer informatie over1'? alle facetten vao deze zaak, ia later stadium oog keabaar maken Konkluaie: Kat de komst vaa F.C.Vlaardiügea'?4- bewijst men de V/estlandse klubs een slechte dieoat! Vcor de ft'estlandse klubs geldt stelling A'SL nadelen, "OSES VOOHDELEN 11 1 Schiedam Jan van der Velden, de hulptrai ner van SVV, heeft besloten nog een seizoen met het jong talent te blijven werken. Gisteravond kwam hij met het bestuur tot overeenstemming. „Ik houd er eigenlijk niet van om na een jaar al afscheid te nemen", lichtte hij zijn mening toe. „Als assistent zou ik het een geweldige zaak vinden als twee jongens uit het C-elftal in één seizoen zouden kunnen doortstoten naar de A-selec tie". Ondanks het feit dat de hockeyers van Asvion geen paastoemooi zuilen houden, blijft het feesten in die club toch doorgaan. De AsYïonners warden op 24 februari ver wacht op een JBaJ-masqué. Nu al is bekend dat het hockeybe- stuur verkleed gaat als. Paasei. Succes voor het eerste he ren team van Asvion. Zjj wer den kampioen m de tweede klas zaalhockeyOp 19 februa ri moeten de mannen nu op draven voor promotiewed strijden. 0 Helaas kwam de spreuk van de week vorige keer niet volledig juis in de krant De nuvolgende wordt dan ook let terlijk uit het Hermes-ciubbJad overgenomen: „V"an het kwa lijk in het doel schieten, wor den de „Doelpunten" scheef." O Nu de bouwplannen van WK en WF vrijwel Waar zijn. en binnenkort gestart zal wor den met de werkelijke bouw. roept WF de leden op zoveel mogelijk beschikbaar te zijn bij de werkzaamheden. Ge vraagd worden timmerlieden, metselaars, loodgieters, dak dekkerstegelzetters, eleetn- ciens, cv-monteurs en mensen die andere klusjes op kunnen knappen, O Met ingang van volgende week zal het wedstrijdsecreta- riaat van ExceJsior'20 weer in handen zijn van de heer Dal. Door omstandigheden de heer Van der Geest het gedurende een half jaar van hem overge nomen. 0 Excelsior zet na intensief carnaval vieren de klaverjas- competitie om de Jan Mieloo- bokaal weer voort. Tegenstan der van vanavond is GTB. 0 Wat Iaat gaat DHS alsnog carnaval vieren- Morgenavond zal onder leiding van het kwartet Fred Wolters feest worden gevierd. 0 Trainersmutaties. André Corveleyn blijft nog een jaar verbonden aan derdeklasser Zuidland, terwijl oud HDVS- speler Rinus Commijs dit bij DRL doet. Wïm de Vries stapt vervroegd op bij Hoekse Boys en Hoek van Holland heeft een advertentie geplaatst w de KNVB'er voor een opvolger van Nol Olsthoorn. 0 Fob Dorde, betaald voet baller van FC Dordrecht, is medisch afgekeurd. Enkele ja ren terug mocht hij ook aJ bij FC V7a ar dingen niet aan wed strijden deelnemen. De ziekte is met bekend. Hoek van Holland Het be stuur van de voetbalvereni ging Hoekse Boys en trainer Willem de Vries hebben in onderling overleg besloten, dat De Vries zijn werkzaam heden bij Hoekse Boys met onmiddellijke ingang zal beëindigen. „De verhouding tussen be stuur, spelers en Wim de Vries is na het bekendmaken van het niet verlengen van het contract aan het einde van het seizoen '77—78 wat stroef verlopen," zo zegt het Hoekse Boys-bestuur in een communiqué. „Om verder geen problemen te scheppen hebben hestuur en De Vries in goed overleg tot deze stap be sloten. Het bestuur van Hoek se Boys zal zijn verplichtin gen ten aanzien van De Vries volledig nakomen", aldus het bestuur. Zowel het bestuur als de trainer zien het gebeur de als een interne aangelegen heid en men wenst zich we derzijds van commentaar te onthouden. Overigens komt het vertrek van De Vries op een ver vroegd moment zeker niet als een verrassing. Dat de ver houding tussen hem en de spe lersgroep ernstig bekneld was, was ook naar bulten te merken. Twee weken geleden vertrok De Vries op winterva- kantie en juist in die periode trad elftall eider Jacques to kens terug en werd zijn plaats ingenomen door Jan Benard. Deze laatste behoorde be paald niet tot de „bewonder aars" Yan de trainer, en het was opvallend dat zonder trainer en met nieuwe bege leider sterke resultaten wer den behaald, zoals een gelijk spel uit tegen Loosduinen en het behalen van de volgende ronde in de bekerstrijd. Tot aan het einde van het seizoen zal de training in ei gen gelederen worden ver zorgd. Daarna is al voorzien in de vacature door het aan trekken van Koos Lankester. VGravenzande „Het is defi nitief voorbij en daarmee uit. Jammer, maar er was dood eenvoudig geen andere moge lijkheid. Ik heb FQ Vlaardin gen duidelijk laten weten dat afgelopen donderdag onder meer de bankgarantie op ta fel moest liggen hij ons. Nee, niet van „zomaai;" een bank. maar van een erkende wei te verstaan. Wel, dfte was er ui teindelijk toch Diiet Om aebt uur begon de vergadering, om vijf over acht was die afgelo pen. Afspraak is afspraak. Als ik A vraag moet ik niet met B worden opgescheept". Aan het woord Arend Mondt, voorzitter van VGravenzande en m de afgelopen maand bij velen de gebeten hond omdat het overkwam alsof hij alleen de FC Vlaarduigen de helpen de hand wild« toesteken om de overgang naar het Juliana- sportpark mwgelijk te maken. Het verhaal is bekend en kent nu een, voortopig, slot: de FC Westland zaL althans nu. met m actie komen. Dit tot opppea-ste vreugde van .WIMBIIIIIilWliilIWIWilllMWBIIimilllWIIII de 's-Gravenzandse SV, die van meet af aan een overdui delijk standpunt innam: de deur voor het betaald voetbal dichthouden. Een verweer schrift van enkele pagina's dik somde nog eens de nade len op. Ook het merendeel van de Westlandse verenigin gen stond m eerste instantie uiterst sceptisch tegenover het plan. „Is 20iets we! levensvat baar?". zo hoorde men van diverse kanten. Vragen waarop voorlopig geen antwoord op is te verwachten, doodeenvoudig omdat nie mand in de toekomst, en ze ker niet in die van het betaal de voetbal, kan kijken. Som migen gaven Arend Mondt dan ook nog het voordeel van de twijfel, zeiden vooralsnog ..bewijs het maar eens". De rood-wit-praeses zuchtend. „De plannen waren serieuzer dan ooit, echt waar. Veel stond er al op papier, ergens is het sneu dat zoiets op het uitblijven van een bankgaran tie af moet ketsen. Maar er waren goed. het marktonder zoek lag verleden week ook op tafel, de fmanciele voor waarden waren aantrekkelijk voor de beide verenigingen. Beiden zouden we er beter op worden Ik zeg niet dat be taald voetbal m de toekomst met meer kan. de deur blijft open, al is het momenteel op een kier. We kunnen ons nu weer voor honderd procent voor de vereniging inzetten, ai zal er nu gepraat moeten wor den. Ja, met de 's-Graven zandse SV. Kijk, ik neem het woord breuk zeker niet in mijn mond. maar ik moet tóch eerlijk zeggen dat er op dit moment geen basis aanwe zig is om tot een goede samen werking te komen. Als je in de maatschappij samenwerkt met een compagnon en je moet over iets, wat dan ook, samen een beslissing nemen dan is het niet meer dan nor maal dat je overlegt en dan tot een oplossing komt. Als je compagnon zonder opgaaf van redenen „nee" zegt en jij bent er wèl voor dan is de kans groot dat je uit elkaar gaat. Zo is het toch? Mij hoor je niet zeggen dat de zaak muurvast zit, maar gepraat zal er eerstdaags wèl moeten worden.dat is zeker". „Het grote misverstand", zo zegt Mondt, „is geweest dat veel mensen in de veronderstelling leefden dat wij de failliete inboedel van FC Vlaardingen over zouden nemen. Ik ben blij dat ik dit nu even uit de doeken mag doen, want ver der heb ik daar de gelegen heid nog niet voor gehad. Maar zo lagen de zaken met De werkelijke bedoeling was dat er een nieuwe vereniging, de FC Westland of iets derge lijks, op zou staan. Maar om dat ik met name voor mijn eigen leden zekerheid wilde hebben is het uiteindelijk toch mis gegaan. Een sponsor van dit moment kan zich dan wel garant stellen, voor ons was dat toch met genoeg. Het is dus beter zo. Nogmaals, erg jammer, maar een andere op lossing was er op dat moment met". Bert wan Hees voorkeur aan CION VI aar dingen/Schiedam De trainersperikelen blijven de aandacht vragen. Deze week kwamen Hans Renirie, en der deklasser De Hollandiaan, tot overeenstemming om er ook nog een derde seizoen aan vast te koppelen. Niets staat daarom de rood witten meer in de weg om een glanzende eindsprint in te zetten. Hoe wel Jan Burki een ontsnap pingsclausule in zijn contract had, dient hij bij de zondag tweedeklasser Schiedam ook nog een tweede seizoen uit. isschien kan dat op de geel zwarte formatie inspirerend werken °m alsnog het drei gende degradatiegevaar te kunnen ontlopen. Bij zaterdagclub PPSC wacht men nog altijd op bestuurlid Jaap Brusse (vakantie) om een beslissing te nemen, die plotse ling ontslaan na het vertrek van Hans Kostense naar Ex celsior Maassluis. Geruchten doen hardnekkig de ronde dat de nieuwe man Piet de Wolf is. die een aantal jaren terug ook de Schiedammers onder zijn hoede had, en daarmee nog vér reikte in de strijd om de KNVB-beker. Zoals bekend vertrekt Piet de Wolf aan het emde van dit seizoen bij eer steklas ser HION. Bij RWIK is het bestuur met trainer Ger Robbemond in on derhandeling geraakt, waar van men nog lang met kan zeggen of de trainer ook nog een derde seizoen blijft Afde- imgsclub CION prijst zich erg gelukig dat het Bert van Hees heeft kunnen behouden. Een enthousiaste voorzitter Piet Kegersberg:" We wisten dat ook DHS aan hem zat te trek ken, want Van Hees blijkt ook in Kethel. als hulp van Rob Jacobs, een gewaardeerde kracht te zijn Niettemin gaf Bert van Hees wederom de voorkeur aan CION, een func tie die hij twee seizoenen tus sentijds overnam van Gerrard Wumus Tweede plaats De ambitieuze Van Hees ken de tot dusver bij CION weinig succes. In het begin van deze competitie moest spits Koos van Deventer operatief aan zijn knie worden geholpen, terwijl Leen van der Lee een terugval kreeg. Het gevolg was dat de Vlaardingse twee deklasser zonder zijn aanval bitter weinig meer scoorde. Wanneer de drie resterende wedstrijden in winst kunnen worden omgezet, ligt nog al tijd een tweede plaats in het verschiet. Eersteklasser Zwaluwen heeft maar hefst achttien solhcitan- ten gekregen op verzoeken voor een AJB en jeugdtrainer. Er zijn er drie overgebleven, waarvan hun namen van avond met de selectie zal wor den doorgesproken om tot een definitieve keuze te komen was geen andere weg meer voor ons. dat had FC Vlaar- dmgen zich ook moeten reali seren. Natuurlijk waren 2ij ook danig teleurgesteld. In die periode heb je tenslotte een bepaalde band opgebouwd. En eerlijk gezegd ben ik tot de conclusie gekomen dat FC Vlaardingen een betaalde club is met een wat amateu ristische leiding". Voorlopig zal het onderwerp „betaald voetbal in het West land" dus weer m de koelkast worden opgesloten, aan de an dere kant is het met ondenk baar dat het probleem, wam dat werd het uiteindelijk in 't breeje durp toch, nog een staartje zal krijgen. Hoewel Mondt niet meteen de strijd bijl op zal graven is het duide lijk dat hij uiterst teleurge steld is m de houding die de "s-Gravenzandse SV steeds heeft ingenomen. Mondt: „Het is en blijft gewoon doodzonde dat De Sport steeds bol „nee" heeft gezegd. En als ze dat nu gemotiveerd hadden gedaan dan zeg ik oké, maar zonder enige redenen de deur op slot doen, nee. sorry, dat kan er bij mij nog altijd met in. We praten wel steeds over een unieke samemverking met De Sport, maar in dat kader is die inderdaad ook „uniek". Ik zou te commercieel zijn, de resultaten van het eerste elftal zouden ook meespelen. Waan zin gewoon, dat slaat nergens op. De meeste voorwaarden Schiedam Het jaarlijkse schoolvolleybaj- toemooï, dat de Centrale schoolsportcommis- sie weer heeft georganiseerd in de sporthal Margriet, is ook dit keer weer een groot succes geworden. Waren er vorig jaar negen scholen met gezamenlijk 57 teams, dit jaar was de inschrijving weer hoger. Niet minder dan 71 teams, verdeeld over tien scholen van het voortgezet onderwijs, hebben op acht velden felle strijd geleverd. Ook dit jaar was het weer de volleybalvereni ging Passage VCJ die alle medewerking heeft verleend. Twaalf scheidsrechters van deze vereniging hebben in totaal 133 wedstrijden geleid. Vermeldenswaardig is wel, dat de 69- jarige Aad Soeters hiervan twaalf wedstrijden voor zijn rekening nam. Voor de jongste groepen reikte Jan Tjassens van het gemeentelijk sportbureau de prijzen uit. Aan het einde van de dag narn de wethou der voor sport en recreatie, Herman Post hoorn, deze taak op zich. Het wedstrijdsecre tariaat was samengesteld uit: Karei Hom voorzitter Passage VCJ; Jan Tj assens ge meentelijk sportbureau, en de leraren MO Jan Andriessen, John Loonen en Ben Wassink. Pouiewinnaars: Poule A, WiUem de Zwijger- school l. Poule B, Willem de Zwijgerschool 4, Poule C, SchravenJant 1, Poule D, Schaven- lant 2, Poule E, Spieringshoek 1, Poule F, Stedelijk Gymnasium 1, Poule G, Spierings hoek 1, Poule H, Nieuwelant 1 Poule 1, Reho- both MAVO 1, Poule J, Spieringshoek 2, Poule K, Spieringshoek 7, Poule L, Spierings hoek 1, Poule M, Spieringshoek 5, Poule N, Rijnmond MTS 4, Poule 0, Spieringshoek 1, Poule P, Wilton Fijenoord 1. VÉaardingen/Schiedam Na de inhaalwedstrij den van afgelopen weekeinde, deze week weer een volledig vol- ieybalprogramma. De heren van Passage VCJ treden vanavond om kwart over acht als eerste aan, maar ook de dames van Shell spelen vanavond al. Morgenavond treden de heren van VoI!ey'68 aan en zaterdag zijn de damesteams van MVC, Passage VCJ en Volley aan de heurt. De heren van Passage VCJ gaan vanavond naar Rotter- kende vorm en moet ook deze wedstrijd in winst om kunnen zetten. dam-zuid om m sporthal De Enk de strijd met Rovok aan te binden. Na de zware wed strijden van het afgelopen programma, die voor de Schiedammers met zo gunstig zijn verlopen, de gelegenheid om weer eens tot wmst te komen. Rovok heeft zeven punten mmder dan Passage en moet dus te kloppen zijn Ook de dames van Shell krijgen vanavond aan de Vijfslui2en een op papier gemakkelijke tegenstandster, Otte VC uit CapeUe staat op de voorlaat ste plaats en mag voor Shell geen gevaar betekenen. Morgenavond om kwart over acht spelen de heren van Vol- Iey'68 in de Vlaardingse sport hal tegen middenmoter Spirit uit Barendrecht. Volley is de laatste wedstrijden in uitste- Schiedam Vrij snel nadat bij HBSS bekend werd dat trainer Zoltan Szalay op zou stappen, heeft de club van voorzitter Kien Klink al een opvolger benoemd. Leo van Graafeiland, dit jaar minder succesvol bij ASWH (tweede klas zaterdag) tekende dinsdagavond zijn eenjarig contract. Van Graafei land koos voor HESS omdat hij bijzonder tevreden was met de opzet van de vereniging. „Alles is daar uitstekend georganiseerd", vertelde hij. HBSS stond dit jaar nogal in de belangstelling bij de diverse trainers. Kandidaat waren onder meer Ed Klouwens (Zwaluwen), Cees Brussaard (ex-Schied. Boys) en Nico Huet (Botlek). Leo van Graafeiland zet zijn handtekening onder het contract van HBSS Voor de dames van MVC zijn de winstkansen een stuk min der. Zij spelen zaterdag m Culemborg tegen het beter ge klasseerde Shot. MVC moet, om met in gevaar te komen, punten gaan verzamelen. Een overwinning zit er met in voor de Maassluise dames maar één punt hoort zeker tot de mogelijkheden. Het damesteam van Passage VCJ krijgt het eveneens moei lijk m Waddmxveen. Be Fair is een van de betere ploegen in de derde divisie, getuige hun vierde plaats. Een neder laag voor de Schiedamse da mes lijkt dus voor de hand liggend. Voor de dames van VoUey'68 ziet het er heei wat beter uit Zij moeten zaterdag naar Ba rendrecht om tegen Spirit aan te treden. Spirit staat op de vierde plaats maar heeft nu al een achterstand van 15 pun ten op koploopster Volley, zo dat ook nu op winst voor de Vlaardingsen gerekend mag worden. Competitiestanden. Dames tweede divisie B: Vierhout V 14-38, Vios 14-37, USS 1428, Bruinsma 14—27. Shot 14—22, Vleuten 14—20, Inter mezzo 1517. MVC 14—16, Radius 1415, Cito 15—14, Al- terno 14—12, Dynamo 149. Dames derde divisie G: Ge mini 14—39, V. Zanten II 14—35, Waterlanders 14—24, Be Fair 14—23, Leskï 14—22, Thornax 14-22, AV'40 14-21, Ros well II 14—20, V. Zanten III 14—18, Tonegido II14-13, Passage 14—10, 't Galjoen 14—5 Dames promotieklasse: Volley 13—28, Krimpen 13—31. Schippers 13—27, Spirit 13-22, Fiits 13-21, Animo 12-20, Pendrecht 13—16 Me teoor 12—15, Kangoeroes 13—15, Bouwlust 13—5, Delta 12-0. Dames eerste klasse: TOP 13—23, Rust wat 14—21. Shell 13—19, Alcazar 14—19, Volley II 14—19. G. de L. II 14-16, Rovok 1412, Libanon I4r—9, MVC II 13—8, Data 13—6, Ot te 146, Intermezzo II 144. Dames tweede klasse: Hoeksew. 14—25, Ammo II 14—24, Hou stand 14—22, Schovocomca 1415, Schietbaan II 1414, Schippers II 14—14, VCO 1414, Volley III 14—13, ZVC II 14-11, Shell II 14—7, MSV 14—6. V. Veroll 14-3. Heren promotieklasse: Vol- iey'68 1542, Schippers 15—40, Krimpen 15—36, Me teoor 15—31. S3, sport 1531, WHV 15—19. Spint 15—19, Vollido 15—18, Intermezzo 15—17, Flits 1412, Pendrecht 15—12. Anomo 15—9, Spint II 15—5. Heren eerste klasse: Schovo comca 1422, Volley II 14—22, Passage VCJ 14—19, Yum 13—18, Tenaco 14—16, Kangoeroes 14—15, Libanon II 13-U, Hou Stand 15-11, Rovok 15—11, Spivo 1410, G. de L. III 149, Alcazar 14—4. Heren tweede klasse: Otte 4 14—24, Schietbaan 14—21, Alexandria 1417, Libanon 6 1417, Otte 2 14—17, Volley 3 14—17, MVC 14—16, Schovo comca 2 14—11, Animo 2 14—9, Libanon 4 14—8, Schip per 2 14—6, Zwambuys 14—5. Vlaardingen Hoewel er in de tweede S peed o-a (levering weinig ereplaatsen voor de VZC-jeugd waren weggelegd, verbeterden de meeste zwem mers wel hun persoonlijk re cord. Zo was er voor Rita Hoogerwerf een vierde plaats op de 100 rug in 1,26, terwijl Herman Eouman ondanks ge ringe training op de 100 vrij tot 1.10.8 kwam. De voornaamste uitslagen van de tweede zwemontmoeting in het Combibad van Dordrecht: 100 school meisjes geboren 1970/1969: Jacqueline Claas 1.58.4, Natasja Gerkema 1.54.6. Idem jongens: Johan van Hees 1.59.7, Sandy Dus- seldorp 1.48.8. 100 rug meisjes 1968: Esther de Koning 1.45.6.100 vlinder jon gens 1968: Tom Zwanenburg 1.57.2,100 school meisjes 1967: Esther Dijkshoorn 1.48,3, 100 vrij jongens 1967: Ferry Splin ter 1.22.6, Paul Lang 1.20.6, Marco van IJzerloo 1.23.6, Ro bert de Vries 1,29.6, 100 rug meisjes 1966: Astrid van der Burg 1.30.4, Rita Hoogerwerf 1.26. 100 vlinder jongens 1966: Ron van der Schaft 1.44.2, Gilles Gerth 1.50.3, Erik Zwa nenburg 1.46.8, André van der Voorden 1.34.6, Robbie Claas 1.27.1. 100 school meisjes 1965: Inge Hilker 1.34.1, 100 vrij jongens 1965: Herman Bou- man 1.10.8. De dames van Passage/VCJ hebben weinig kans tegen Be Fair.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6