Jaap Bevelander verkoopt meer sin; appels PSP wacht al maanden op gemeente Suriname nodigt Groet on uit voor tournee in Foutje Oranjeheer! teleurgesteld Magazine van CDA- jongeren Beslissing opslag munitie valt nog deze zomer Loods boot 9 Gouden en diamanten huwelijk Onverzekerde crossers worden aangepakt StfllPtl Telefoniste valt in ruim Ingebroken in bouwketen Inbraak bij Ot Sien Vegetarisch eten Vrouwencafé Auto gestolen Staelduinse bos: l$¥®MeWeek SMfes maodyBlues VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 SC/VD/WW 3 Schiedam - Op haar woonboot in de Nieuwe Haven is de negentienjarige telefoniste UJ, door een gat in het ruim gevallen. Zij hield daar onbe kend letsel aan over en ligt nu in het gemeentezieken huis. De politie moest eraan te pas komen om haar uit het ruim te helpen. Het ongeluk gebeurde bij thuis komst van het meisje. Door gaans ligt wel een luik op het gat, maar zij had niet gezien dat haar partner het luik had verwijderd om enkele spullen in het ruim te deponeren. Vlaardingen In een tweetal bouwketen aan de Olmen- dreef is dinsdagavond of -nacht ingebroken. In één van de keten werd ondermeer een handdoekenautomaat in brand gestoken. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Vlaardingcn In het bericht op de voorpagina van giste ren stond met kop: kiosk voor werklozen, een foutief Stichting Welzijn Vlaardingen is uiteraard niet gehuisvest aan de niet in Vlaardingen be staande Oostmaaslaan, maar Oosthavenkade 31, tele foon 35 65 44. Schiedam Bij Ot Sien is een fruitautomaat opengebro ken. Inbrekers kwamen de snackbar in de Nieuwstraat binnen via een gat in de schutting aan de achterzijde, waar vervolgens een ruitje werd ingeslagen, Uit de fruitmachine is voor vier- vijfhonderd gulden aan losse munten gestolen. De schade bedraagt drie tientjes. Vlaardingcn Onder het mot to „vrouwen kom eens uit je huisje" worden sedert gerui me tijd koffie-ochtenden ge houden in de Heipaal aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Aanstaande woensdag zijn da mes weer welkom vanaf half tien waar Els Voss en Nel Zoutendijk een inleiding hou den over vegetarisch eten. Zij geven daarbij praktische tips voor het maken van recepten en spreken zich verder int over het waarom van het ve getarisch eten. Ook moeders met kinderen kunnen in de Heipaal terecht, oppas is aan wezig. Vlaardingen Het discussie thema van het Vrouwencafé, dat aanstaande dinsdag in het ontmoetingscentrum Oostwijk, Floris de Vijfde laan 2 te Vlaardingen wordt gehouden, is drugs- en alco holverslaving. In de diseussiehoek van het café komt Joke Borst, lid van de werkgroep drugs- en alcohol verslaving, praten over de problemen rand verslaving en over de herkenning en symp tomen ervan, hetgeen belang rijk kan zijn voor moeders van middelbare scholieren. De avond begint om half negen, Vlaardingen In de nacht van dinsdag op woensdag is in de Vlaardingse Van-de Spiegel straat een groene Sim ca van het type 1301 Special gesto len. De waarde van de wagen be draagt 3600 gulden. Het kente ken van de wagen is by poli tie niet bekend- Maasland Op de ledenavond van de Maaslandse Vogelver eniging volgende week don derdag in de Magneet (20,00 uur) kunnen vogels zowel door wel- als niet-leden ge kocht en verkocht worden. Vlaardingen Bewoners rondom het „Land van Chardon" zijn teleurge steld, omdat de Vlaardingse gemeen teraad vorige week heeft besloten een aangekaart plan uit de buurt het stuk land van groen voorzien in de ijskast te zetten. Een buurtcomïtê verwacht dat ze nu nog zeker vijf jaar zonder groen zul len zitten, een voorlichtingsambtenaar vindt dat een beetje overdreven. In samenwerking met de Gemeentelijk Plantsoenendienst wildan de bewo ners het „Land van Chardon" gaan opknappen. De kosten hiervoor zou den geünancieerd moeten worden uit de pot van 35.000 voor „Speelvoor- ziemngen" in 2978. De sectie Recreatie, waarin de raadsle den en zelfs burgers zitting in hebben, bracht, voordat de raad besloot het geld anders te besteden, positief ad vies uit aan de Raad van Sport en Recreatie. Commissielid, N, Jiskoot-Huisman (te vens buurtbewoners): „We hebben al» Vijf jaar geen groen? les in het werk gesteld om van de gemeente gedaan te krijgen het stuk land op te knappen. Niet alleen voor kinderen in de Oranjebuurt, maar ook om dit gebied voor oudere bewo ners aantrekkelijk te maken". Van de subsidie wordt nu een project aan de Bilixtonlaan gefinancieerd. Het Landje van Chardon. i - - c EBE3S3 Ondanks kwikaffaire 9 Groenteboer Jaap Bevelander voor een kist Jaffa's, die nog steeds best verkocht worden. Zijn zoontje wil er desnoods in bijten. Vlaardingcn „Minder sinaas appels verkocht? Kletskoek. Geloof 't of geloof 't niet: vergeleken met de voorgaan de jaren heb ik zelfs meer van het gezonde fruit uit warmere oorden verkocht". Groenten en fruithandelaar Jaap Bevelander aan de Rei gerlaan in Vlaardingen Holy kan aan de hand van zijn boekhouding zwart op wit aantonen dat zijn klanten volstrekt niet van de kook gebracht zijn door het „kwik- s i naasappelendrama". Vorige week kocht ik van de grossier 35 kisten Jaffa's om ze in de reclame te verkopen. Alles uitverkocht. En deze week heb ik 25 kisten laten aanrukken (niet in de recla me, dus tien minder), waar ik ook haast doorheen ben", zegt hij zeker van zijn zaak. Zijn vrouw, die meehelpt achter de toonbank, maakt een kant tekening: „Wel is dat kwikge- doe het gesprek van de dag in de groentezaak. Maar ja, waar met?" Volgons Jaap worden er geen sinaasappels met zware meta len aangetroffen m kleine winkels „Wij verkopen uit kisten, met uit netjes. In grote levensmiddelenzaken gebeurt dat over het algemeen wei. Komt er dus zo'n kwikinenter de zaak binnen stappen, dan kan hij gemakkelijk en onop gemerkt een naald door een netje steken, Staan de sinaas appels m kisten, wordt dat moeilijker. Bovendien 't is hier toch veel te klein, het valt toch zo op als iemand ver dacht rond loopt", vindt de kleine middenstander. Maandag en dinsdag heeft hij wèl nunder citrusvruchten af gewogen. „Maar dat zegt niks tijdens de carnaval. De slager weegt dun ook minder gehakt af en de bakker verkoopt minder kadetjes", zegt Jaap cn voegt er aan toe: „Vergele ken met de carnaval van 1977 heb ik niet één sinaasappeltje minder verkocht, eigenlijk meer". Een mini-enquête onder een handjevol groenten- en fruit handelaren in Vlaardingen maakt één ding duidelijk: er is in dit gebied met veel te merken van een grote ver koopdaling van sinaasappels. Een paar reacties van wat handelaren Mevrouw van der Ven, Oostervantstraat 17: we hebben maar van vier klanten gehoord, dat ze geen sinaas appels meer hebben. In totaal stellen die vier weinig voor. Wel heb ik de indruk, dat de mensen wat banger zijn van Jaffa's dan van Spaanse of Marokkaanse citrusvruchten. Mijn grossier (Pijpers uit Rij- soord) heeft ook met kunnen ontdekken dat er minder vraag ts. Wij leveren ook fruit aan kantines, daar bhjft de vraag ook normaal". Fruithandel Wiltschut (Een- drachtstraat 3) heeft er ook met veel last van, dat klanten „neen" zeggen. Wel heeft de fruithandelaar de indruk dat de klanten wat meer angstig zijn. Maar ze blijven Jaffa's eten. Tot slot was er ook nog een groenteboer m Vlaardingen, die minder sinaasappelen had verkocht dan normaal: Knaap en Zn aan de van de Spiegel straat, die vrijdag en zaterdag veel minder verkocht had. Opmerkelijk was Knaap jr zijn uitspraak over collega's. die weinig last hebben van het kwikdrama- „Ik neem dat met een korrelzout". Schiedam In een oplage van duizend stuks is gisteren een nieuw magazine verschenen van het CDJA in Schiedam. Daarmee stapt de jongerenbe weging van het christen-de mocratisch appèl over van stenciltjes op een handzaam boekwerkje in oEfset-druk. Het magazine staat onder re dactie van Theo Schoenma kers, voorzitter van de jonge- renraad der Europese Bewe ging m Nederland Op de kaft prijkt premier Dnes van Agt. In het blaadje gaat Wemer var. Katwijk, voorzitter van de CD A-jonge ren in Schiedam, in op acht jaar gemeentepoli tiek* ..Schiedam, een tragedie in twee bedrijven" Ingegaan wordt ook op het be stemmingsplan voor Woud- hoek-Noord „Een gebrekkige compensatie voor het uitblij ven van woningbouw", aldus Van Katwijk Schiedam haalt 1984 met. als er weer een pro- gramcollege met een PvdA- meerderheid komt, is de ten dens van een tekeningetje in het magazine. Schiedam „Zijn onze brieven bij de gemeente de mist inge gaan?" vraagt de PSP in Schiedam zich af, nu al maanden wordt gewacht op antwoord over drie onderwerpen. In het stadskantoor moeten twee brieven zijn binnengeko men over kabeltelevisie en over een gesprek over Berufs- verbote, dat Schiedam met de Westduitse partnerstad Esslin- gen zou moeten voeren, en de politie moet een brief hebben ontvangen waarin wordt inge gaan op „onterechte aanhou ding" van enkele jongeren, die worden verdacht van een inbraak maar de PSP hoort niets. „Wij hebben geen enkele reactie gekregen", zegt secretaris John den Hartogh. .Moeten wij nou ook nog het geheugen van de heren opfrissen? Ja, onze brief aan de raad over de zusterstad is door burge meester en wethouders wel voor préadvies ingenomen, maar dat moet je dan uit de krant lezen. Maar wij hebben zelf nog niets van de gemeen te mogen vernemen, zelfs met dat de brief is ontvangen. Ter wijl dat toch hoort!" Den Hartogh verwijst naar een notitie over communicatie, die de PSP vorig jaar vervaardig de. Daarin staat het stadskan toor onder een glazen stolp getekend, om daarmee aan te duiden hoe slecht de relatie is tussen burgers en ambtelijk apparaat. Ook werden voor stellen gedaan om de voor lichting te verbeteren. „Een brief aan de PPR over de komende raadsverkiezingen is wel beantwoord", merkt Den Hartogh terloops op, „maar ja, die partij heeft dan ook een wethouder gehad speciaal voor commumcatieza- ken Rotterdam De definitieve be slissing of de mumtieopslag- plaats in een deel van het Staelduinse bos moet blijven of met valt mogelijk nog voor de zomer. Staatssecretaris Van Eekelen (defensie) heeft dit meegedeeld in een gesprek met het gemeentebestuur van Rotterdam, Door het gemeentebestuur was zowel opheldering gevraagd over de bedoeling van defen sie met de opslagplaats in het Staelduinse bos als van enige terreinen nabij Hoek van Hol land. Afgesproken is dat het gemeentebestuur en de staats secretaris binnenkort op nieuw overleg zullen plegen over de toekomst van de mili taire terreinen. Vermoedelijk zullen zowel de staatssecretaris als minister Kruismga van defensie ook op korte termijn worden be naderd door het Samenwerk- mgsorgaan Westland en de ge meente 's-Gravenzande over het Staeldumse bos Reeds vo rig jaar werd door de West- landraad m een motie aan het dagelijks bestuur gevraagd contact op te nemen met de minister van defensie. Tijdens een onenlerend ge sprek, gevolgd door een be zoek aan het Staelduinse bos zelf zou de bewindsman er van moeten worden overtuigd om het militaire gedeelte te ontruimen en open te stellen voor het publiek. Van de uit nodiging is nog steeds mets terecht gekomen, omdat in dertijd nog niet bekend was wie de nieuwe minister van defensie zou worden Nu hel nieuwe kabinet al enige tijd opereert wil de V/estiandraad dat de afspraak alsnog zo gauw mogelijk lot stand komt De pleziervaart kan ingewikkelder zijn dan men soms denkt Dit ondervond de eigenaar van het jacht, dat van zijn ligplaats aan de Oosthavenkade naar de Joods voor reparatiewerkzaamhe den moest Als je een zeilbootje hebt is er niets aan de hand Je tilt het met een paar vrienden uit het water, legt het op een aanhangwa gen en rijdt naar de garage of ioods. Een heel andere zaak is het. als je trotse eigenaar van een jacht van zo'n twaalf meter bent Dat til je met zomaar met een paar vrienden uit het water maar met een volwassen hijskraan. Maassluis De heer J. IV, van Cronenborgh en mevrouw ML Cronenhorg-Visser, wonende aan de Maassluis Vincent van Gog-hiaan 133, hebben gisteren het heuglijke feit herdacht dat zij vijftig jaar getrouwd waren. Mevrouw Van Dijke, echtgenote van de burgemeester, heeft het gouden echtpaar, mede namens het gemeentebestuur, de felicitaties overgebracht Jan Willem van Cronenborgh werd op 6 juni 1908 te Hcen- vliet geboren. Maartje Visser kwam op 6 september 1908 m Rozenburg ter wereld Hun huwelijk werd op donderdag 9 februari 1928 te Rozenburg voltrokken De heer Van Cro nenborgh was van beroep ma chinebankwerker en lasser De heer J. G Baksteen en me vrouw C. M. E aks teen-Zanten, Lnttiè. Kii Vlaardingen De Vlaardingse politie gaat optreden tegen de veelal jonge bestuurders die met bromfietsen of motorfietsen rijden op de zogenaamde cross-terreinen en niet in het bezit rijn van geldige verzeke ringspapieien. >3ij het publiek heerst in veel gevallen zeer ten onrechte de mening, dat op de cross- terreinen de bepalingen van de verzekeringswetgeving niet van toepassing zijn", zo laat de politie weten. Gezien artikel 33 juncto artikel 1 van de Wet Aansprakelijk heid verzekering Motorrijtui gen, moeten ook crossbrom mers en -motoren verzekerd rijn. De normale verzekering tegen wettelijke aansprake lijkheid biedt, zoals ouders deze veelal gesloten hebben voor schade, die door hun kinderen of huisdieren is ver oorzaakt, geen dekking. Het niet-verzekerd „crossen" kan voor betrokkenen aanzienlij ke, financiële risico's met zich meebrengen. Door de politie zullen onverzekerde voertui gen in beslag genomen wor den Schiedam Toneelgroep Groeton gaat in juni drie weken op tournee door Suriname, om daar het succesvolle stuk „Malcolm" te brengen. Met dit toneelspel van Edward Albee, voor het Schiedamse amateurgezelschap geregisseerd door Ad Hoeymans, is zelfs in. het voormalige rijksdeel belangstelling gewekt. o Groeton Bij Groeton is men met de uitnodiging, die nog offi cieel bekrachtigd moet wor den, bijzonder vereerd. Van .Malcolm" zijn, na de première in oktober vorig jaar toen het Zoldertheater in de Teerstoof zijn eerste lustrum vierde, dertien voor stellingen gegeven. Acht daarvan vonden plaats in het meestal uitverkochte theatertje in de Niéuw- straat in Schiedam en een maal werd opgetreden in de aula van scholengemeen schap Schravelant. Ook in Amsterdamse en Rotterdam se theaters stond Groeton met het pittige stuk op de planken. Voor Ad Hoeymans betekent het succes, dat de Schie- dammers met Albees toneel stuk hebben, een onderstre ping van zijn geloof in ama teurgezelschappen, die vol gens hem meer kunnen dan alleen bet nakauwen van stukken die al eens door profs zijn gebracht. „Het is zo zonde, dat veel amateurs, al is het dan vaak een hob by, tot niet meer komen dan het domweg imiteren van Dresselhuys", is een beken de uitspraak van Hoeymans, die zich daarom altijd stort op nieuwe, onbekende stuk ken om te bewerken. Groeton heeft overigens meer grootse plannen m dit tiende jaar, dat de vereniging be staat. Het jubileumstuk wordt waarschijnlijk „After the fall" van Arthur Mill or, handelend over de tragiek rond Marilyn Monroe Het stuk is al in voorbereiding Vooral in dienstencentrum De Woudhoek vinden de re petities plaats Los van het gezelschap heb ben dne leden van Groeton ook gen studiestuk opgeno men. „De huisbewaarder" van Harold Pinter. Vaste plannen met dit toneelspel heeft men volgens Paul Se- gaar, één van de dne, nog met. Voor een groot deel is dat afhankelijk van de Sun- name-tnp en hut verloop van de try-outs van „After the fall" wonende aan de Willem Ma- rislaan 9 te Maassluis hopen dinsdag hun diamanten brui loft (60 jaar) te vieren Het echtpaar zal de burgemeester en zijn vrouw op bezoek krij gen Dat gebeurt 's middags om 14 30 uur in gebouw de Kern aan de PC Hooftlaön Johannes Gerardus Baksteen werd op 9 oktober 1894 te Maassluis geboren Cornelia Margaretha van Zanten kwam ook in Maassluis op 8 januari 1896 ter wereld Hun huwelijk werd op 14 februari 1918 te Maassluis voltrokken De heer Baksteen was van beroep betonwerker Op Ko ninginnedag 1969 werd hem de ere-medaülc m zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend ter gelegenheid van zijn 25-jang jubileum als koster van de kerk van de Nederlandse Pro testantenbond TbisisTheMorilyBlucs I Dubbelpee Van2B'~voor Rotterdam Nw Binnenweg 91, Zwaanshals 361, Middeltendpiein 30, Meent 52, Groene Hiüedijk 222 Srhiedam Broersvest 57 Vlaardineen Hoogstraat 117

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3