Fouten leiden nederlaag in FC V laar dingen: Alleen inzet niet voldoende Promotie van ODO wankelt SPORT i.fartinit en Groenoord kunnen positie versterken MY27 bij winst aam de leiding I';ieo de Waard (30) nieuwe trainer Zwaluwen NA VERLIES TEGEN AVANTI: xi -** iL Spelers spreken duidelijk hun voorkeur uit iViAAJNDAG 13 Jj'ilBKUAiU laiö 3 Helmond Een hartverwarmende inzet ten spijt, moest FC Vlaardingen ervaren dat het zwakke Helmond Sport méér teehniek bezat en daardoor won. Zó simpel lag dat op het keiharde, maar desondanks goed bespeelbare veld in het Brabant se. Theo Laseroms kon het na de verrassende t1 nederlaag alleen maar beamen, dat conditie het sterkste wapen van de Viaardingers is. Voeg daar bij de onzekerheid van de laatste vier (defensie dus), en het was verklaarbaar waarom Helmond Sport, de Joegoslaaf Vardic in de hoofdrol, op speelse wijze de Viaardingers regelmatig in de verdediging drong. Niettemin was het opmerkelijk hoe weinig initiatief FC Vlaardingen zelf aan de dag legde. Om van lef maar met te spreken. De Heimonder5, die wederom m de eerste divisie geen enkele rol van betekenis spelen, mis ten De Wert en Franssen, des ondanks kregen zij vrijheid. En hoe! Het resulteerde al heel snel in een serie hoek schoppen, maar even snel had het duel een grote ommekeer te zien kunnen geven, wan neer Dick Beek, nog steeds eén van de ijverigste spelers van het team, zijn kopbal, uit een vrije trap van weer her stelde Joop van Dop, niet door de binnenkant van de paal gered had gezien. Geen goal dus. Het had ongetwijfeld FC Vlaar dingen wat meer lef kunnen geven. Een steuntje in de rug, inplaats van angstvallig de snelle Helmondse aanvallers in de gaten te lopen houden. Bij tijd en wijle was er ook wel enig gevaar voor het doel van Pieter Willemse, maar al die plaagstootjes verander den de instelling van de Bra banders niet. FC Vlaardingen was in de aan val alleen maar aangewezen op Wim Tijl, die bijzonder goed in de gaten werd gehou den door voorstopper Gerrie van Melis, en Danny Molen dijk, die zich op rechts te veel afzijdig hield van de toch al schaarse combinaties. Op links doken om beurten inval ler Frans Stans (voor zieke Jan Lohman) en Dick Beek in het gat, maar tot reele kansen leidde dit toch niet. Desondanks bracht de tweede aflevering veel meer leven in de brouwerij. Om te beginnen viel Helmond Sport door de mand, omdat het conditie te kort kwam, maar dat kon compenseren door blunders van Vlaardingse zijde. Twee maal werd er afschuwelijk ge blunderd, hetgeen ook 2—0 betekende en toen leek de zaak beslist. In het eerste ge- door Bas van den Berg val was er geen verdediger in de buurt, om de hoog opsprin gende Vardic met zijn kopbal af te stoppen, terwijl na een klein kwartier Cees Zwam- born de bal geheel onnodig kwijtraakte aan Louis Bur- henne. Er volgde een korte dribbel, die besloten werd met een pass, waaruit Gerard De- lauw de bal in het doel liep: 2-0. Verdelen Weliswaar onverdiend, maar punten tellen. Vanaf de af trap verkleinde FC Vlaardin gen wél die achterstand via Wim Tijl (uit een directe pass van Danny Molendijk), maar zag het toch geen kans om er een massaal offensief uit te pompen. FC Vlaardingen moest eerder - wederom - zijn krachten verdelen tegen een aanvallend ingesteld Hel mond Sport en vervolgens zelf met „hoge ballen voor de pot" hopen op fouten. Dat laatste gebeurde in geen geval. Met name laatste man Eric van der Wassenberg kwam steeds weer als over winnaar uit de strijd. Theo Laseroms wisselde het laatste kwartier Ivan Boudewijns nog voor Predrag Drapic, maar deze ingreep had geen enkel effect In de slotfase had zelfs doelman Toon Eg- gers nog moeite met een kogel van Ene van der Wassenberg, waarbij de bal - toen hij uit viel - tegen zijn borst aan kwam en tot hoekschop werd verwerkt r i Wim Tijl redde de eer De spanning bleef er tot het laatste toe in, maar dat was dan ook alles. Eén van de toeschouwers was Herman Choufoer, lid van het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB. Ook hij zal onget wijfeld het aantal toeschou wers hebben kunnen tellen, nauwelijks 400. Om de clubs gezond te rnaken, is het drin gend gewenst dat er subsjdie voor gezondmaking komt. Een werkgroep, die zich daar- Aan spanning geen gebrek bij ODO-Avanti. Maasland Het microteam van ODO heeft promotie niet meer in eigen hand. Om de eerste klas van de afdeling Rijn/Delfland te verlaten, is ODO nu afhankelijk gewor den van de resultaten van Hoekse en SEV. De Maaslan- ders hebben er zaterdag avond alles aan gedaan om Avanti te bedwingen. Tot kort voor tijd leek dat te slagen, maar op de valreep plaatste Avanti de beslissen de treffer: 7-8. Voor Avanti was die laatste treffer met eens beslissend meer, want een gelijkspel was voor de Pijnackerse ploeg ook voldoende voor het kampioen schap en de promotie. ODO daarentegen heeft nu nog maar één punt voorsprong op de concurrenten. De Maaslan- ders hebben echter nog maar een wedstrijd te gaan, tegen Hoekse en SEV nog twee. Niettemin heeft ODO nog kan sen alsnog die op promotie recht gevende tweede plaats te pakken. Volgende week ontmoeten Hoekse en SEV el kaar, terwijl ODO in de laat ste wedstrijd zelf nog tegen Hoekse speelt. Een overwin ning van Hoekse op SEV speelt ODO in die zin in de kaart, dat de promotiekans dan weer geheel in eigen han den is De topper tussen ODO en Avan ti is in een goed gevulde Olympia-hal een echte top wedstrijd geworden. Beide ploegen maakten hun hoge klassering waar. Dat beteken de een goede en vooral span nende wedstrijd, waarbij het steeds meer duidelijk werd dat de gelukkigste zou win nen Onder de sterke leiding van scheidsrechter Van Toor opende ODO door Bram Ha- nemaaijer de score1 1-0. Het bleef verder gelijk opgaan. waarbij ODO steeds de lei ding nam Verder dan éen doelpunt voorsprong kwamen de Maaslanders echter met en met de rust was de stand zelfs weer geheel gelijk. Na die 1-1 stand scoorde Martin Bosch- ma 2-1, maar Avanti had weer snel een antwoord: 2-2 Cees van der Vaart bezorgde ODO opnieuw een voorsprong (3-2), maar Avanti bepaalde de ruststand op 3-3. Gelijk In de tweede helft was er iets gewijzigd, in die zin, dat het nu Avanti was, dat steeds een voorsprong kon nemen. De ploeg uit Pijnacker liep me teen na de thee zelfs weg tot twee doelpunten verschil: 3-5. In die fase zat de aanval van ODO even vast, maar Cees van der Yaart gaf ODO weer moed: 4-5. Weliswaar kwam Avanti tol 4-6, maar toen kwam ODO dichterbij. Cees van der Kooy en Bram Hane- maaijcr brachten de stand zelfs weer in evenwicht: 6-6. Weer nam Avanti de leiding (6- 7>, maar met nog twee minu ten te spelen scoorde Jannefce van der Vaart de gelijkmaker 7-7 Voor beide ploegen was die stand ccn redelijk uit gangspunt Avanti was daar mee ook al kampioen, terwij! ODO op twee punten van de achtervolgers bleef. Avanti speelde m die laatste fase dei halve op balbezit ODO kreeg niettemin nog fraaie kansen om te scoren De bal draaide echter steeds int de korf of over de rand In de allerlaatste minuut had Avanti met een uitval meer geluk (7-3), waai mee de pro motie van ODO op slag wan kelt Vlaardingen Hoewel de selectie van Zwaluwen niet zoals bij Feyenoord met een lijstje van kandidaten behoefde op te draven, gaf hun keuze uit drie de doorslag, en dat was Theo de Waard. Hij kreeg de voorkeur boven Piet de Wolf (HION) en Ton de Hoop (Kozakken Boys), die eveneens van de lijst van achttien waren overgebleven. mee thans bezig houdt, zal nog vóór het begin van het nieuwe seizoen met een rap port daarover komen. Het zo veelste Opstelling FC Vlaardingen: doel Toon Eggers, achter: Johnnie Jansen, Krsto Mitrovic, Cees Zwambom en Joop van Dop, midden. Cees Bouman, Dick Beek en Ivan Boudewijns (Predrag Drapic), voor. Frans Stans, Wim Tijl en Danny Mo lendijk. De voorbereiding en de wijze waarop er volgens een de mocratisch principe tot een tramerskeus is besloten, ty peert de radicale koers die Zwaluwen wil gaan voeren. „Niets ten nadele van het oude bestuur", aldus secre taris Cees Kool, „maar we willen nu eenmaal aan de weg timmeren. Belangrijk gegeven om dat inhoud te geven, is behoud van het eerstekla sser schap". Gezien de kwaliteit moet dat „moeiteloos" gaan. Maar Zwaluwen, dat nog steeds de kans voor behoud in eigen hand heeft, brengt er de laatste tijd weinig meer van terecht. En dat komt erg vreemd over, omdat de vo gels vorig jaar nog een glan zend seizoen kenden. De de pressie heeft ongetwijfeld vele oorzaken Cees Kool schroomt niet er peinzend één te noemen: de t ramingswij ze. „Dit seizoen voor het eerst treedt Frans de Kruis meer als coach op". „Het echte tramingswerk", aldus Kool, „komt dit sei zoen voor een groot deel op de schouders terecht van Ed Klouwens. Een systeem dat goed had kunnen werken, mits er een goede coördina tie zou zijn geweest, en dat laatste is niet altijd even op timaal geweest". Opgelost Tussentijds zijn de moeilijk-, heden wé! opgelost, maar ondanks het feit dat De Kruis vanaf die tijd zelf wat meer bij het traïnïngs- werk is betrokken, heeft dit tot op heden weinig geleid tot betere resultaten. Alt hans niet meetbaar wanneer het op prestaties aan komt. De constructie trainer en coach was overigens begin dit seizoen een van de wen sen van de spelers om juist een Frans de Kruis, die bij Zwaluwen en waar niet een uitstekende staat van dienst had opgebouwd ook nog een vierde seizoen te behouden. Hoewel spelers 2ieh niet graag openlijk uitspreken voor krt- ti< k, deinsde eind vorig jaar Henk Nentjes m een inter view m deze krant er niet voor terug de gedachte te opperen, dat De Kruis mis schien net een seizoen te lang was gebleven. Maar goed gedane zaken nemen geen keer. Zwaluwen heeft kunnen leren uit de gemaak te fouten Daarom koos het voor een jon gere trainer Secretaris Cees Kool, een van de bestuursle den, die weken m actie is geweest om het plan van drie nieuwe trainers (ook nog een trainer voor de B-selectie en eén voor de jeugd) voor te bereiden, ver wacht een probleemloos sei zoen. Althans wat de trame rts) aan gaat. Hij „Met Theo de Waard kunnen we alle kanten uit Hoewel pas za terdagavond de beslissing is gevallen. Iedereen had al zijn wensen ter tafel ge bracht, maar de man waar het om ging, was afgelopen zaterdag met te bereiken. De angst voor zijn misschien tnch bij nader inzien nee, was aanwezig". Vakbekwaam Kool: „Gelukkig nu rust rond al die trainersperikelen. De Waard is op het bestuur uit stekend overgekomen, een rustige en, gezien zijn staat van dienst, vakbekwame man. Eén van de achttien. Ook hebben wij nog aan Lazslo Zalai gedacht, de huidige trainer van het Schiedamse HBSS, maar hij had tenslotte weer zijn leef tijd tegen". Theo de Waard is goed op de hoogte met het zaterdagvoet bal, omdat hij zelf bij Zwart Wit '28 heeft gespeeld. Een meniscus maakte echter een vroegtijdig einde aan zijn carrière. Na drie jaar jeugd trainer bij Quick Boys te zijn geweest, werd hij assis tent van Thijs Librechts bij door Bas van den Berg Excelsior. Ook daar heeft hij al een staat(je) van dienst opgebouwd, voor de wijze waarop de spelers plotseling door blessures van een achttal moesten doorstro men naar de A-selectie en het uitstekend doen. Recent was dat nog eens te merken in het bekerduel tegen Veen- dam Bovendien traint Theo de Waard zelf ook vele malen de A-selectie bij absentie van leraar lichamelijke op voeding Libregts zelf Naast De Waard, die in het bezit is van een B-diploma, maar er nog niet over denkt om ook voor het A-certificaat te gaan studeren, is Mar Struis de Opvolger van Ed Klou wens geworden Hij ts oud- eerste elftalspeler, die even eens zijn carne re zag ver stoord door een meniscus. „Belangrijk is", aldus secreta ris Kool weer, „dat hij ook lid is, en de sfeer helemaal aanvoelt". De jeugd zal m het nieuwe seizoen worden getraind door Fred de Haan, die thans de jeugd van Over maas van de straat afhoudt. Dit seizoen heeft Bert van Veen nog de selectie van de A-junioren onder zijn hoede. Schiedam Vanavond komen veertien standaard en elf reserve teams uit het Waterweggebied in de diverse sporthallen in het veld. Steeds meer verenigingen, die met een ploeg uitkomen in de zaalvoetbalcompetitie, gaan er toe over om één of meerde re spelers van de veldselectie bij dit team in te lassen. Van de ploegen uit deze regio bestaan de teams van Martinit, Wilton Fijenoord, FC Nieuwland'66, en ook wel GSS, bijna geheel uit - selectiespelers Ook Excelsior'20 stelt regelmatig spelers van het eerste elftal op in de zaal ploeg. Veel trainers geven nog steeds geen toestemming aan hun spelers, om op de harde vloer hel zo spectaculaire zaalvoetbal te spelen m velband met het oplopen van blessures. Dat blessures maar erg gering zijn bij het zaalvoetbal, is de laatste jaren duidelijk aan het licht gekomen. In de Schiedamse Margriethal opent Excelsior'20 de serie wedstnj- den tegen Steeds Volharden. De Schiedammers zijn dit seizoen niet zo best op dreef, en nemen dan ook een bescheiden vijfde plaats in op de ranglijst. Stadgenoot Martmit gaat aan de leiding echter nog een wedstrijd te goed en moet deze vanavond spelen tegen SVO. Als MVV'27 hieruit de volie winst kan behalen komt het alleen aan de leiding. Martmit, dat bij TDC op bezoek gaat, zal de koppositie wel blijven bezetten. Met een eventuele misstap blijven de Schiedammers toch aan de leiding, want zij staan vijf punten voor, VDL, dat naar de middenmoot is teruggezakt, moet bij De Musschen wel aan een overwinning kunnen komen. Ook DRZ heeft in de laatste wedstrijden wat punten verspeeld, en staat nu als vierde geklasseerd met een achterstand van vijf punten op de leider Tegen SVDP moeten de Rode Zonners aan de volle buiten kunnen komen. WK moet maar niet op een overwinning rekenen, nu het bij Xerxes op bezoek gaat DVO'32 komt vanavond in het veld tegen Steeds Hooger. De Viaardingers spelen erg wisselvallig, en hebben maar twee punten meer als de tegenstander van vanavond, dat de onderste plaats bezet. Bij verlies moeten de Viaardingers voorlopig de onderste plaats delen. dammers staan als goede derde, met weer twee punten achter stand op Wilton Fijenoord Willen de roodwitten nog mee blijven strijden voor de titel en automatische promotie naar de eerste klas, dan moeten zij vanavond de volle winst halen Voor de zoveelste maal komt Groenoorcl met de laatste wedstrijd van de avond in het veld tegen Zwaii Wit'28 Dit woidt een strijd tussen de bovenste en onderste ploeg van de ranglijst Groenoord is hoegenaamd onbereikbaar met tweeëntwintig punten uit twaalf wedstrijden Zwart Wit'28 heeft er twee uit dertien ontmoetingen Het onder aan de ranglijst van de hoofdklasse staande Zwaluwen moet naar de Energiehal om het op te nemen tegen WOH Dit Rotterdamse team is een goede middenmoter, en ook hier zullen de Viaardingers wel weer met een nederlaag vandaan komen. Inhalen In de derde klas staat MVV'27 met een gelijk aantal punten als Het Noorden op de eerste plaats. De Maaslandse ploeg heeft ggfflBagHMi3B^3BgB met twaalf punten meer dan Excelsior'20. Ste^d- V A met twee punten minder op de zevende plaats In de eerste klas komt het zaalteam van SVV om acht uur in hel veld tegen FC MSA. De ploeg van coach Dick Onverwacht heeft op de ranglijst nog drie ploegen onder zich, waarvan ook de tegenstander van vanavond. Voor degradatie hebben de Schiedammers geen zorgen meer, want ze hebben tien punten meer als hekkesluiter Zwart Wit'28. Hoofdklasse Hoofdklasser PPSC krijgt Hellevoetsluis op bezoek. Dit team wisselt de eerste plaats steeds af met Phoenix. Hellevoetsluis is een van de sterkste teams uit de afdeling Rotterdam, en PPSC zal dan ook wel niet tot winst in staat zijn. Wilton Fijenoord zal het tegen Activitas lang niet gemakkelijk krijgen. De ploeg van coach Henuie van der Reijken staat met vijf punten achter stand en een wedstrijd minder op de tweede plaats. De Rotter-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3